• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.

שאלה לגבי איזון תיק ההשקעות

Ben_v

משתמש רשום
דירוג
3
אהלן חברים,
באחד הפוסטים הישנים בבלוג, הסולידית דיברה על איזון תיק ההשקעות ושלושת השיטות המקובלות לשם כך.
בפוסט דובר על הפקדה באמצעות הזרמת כספים לתיק:
זוהי הדרך הזולה ביותר לאזן את התיק, מפני שאנו משלמים אך ורק עמלת הקנייה, וכמובן נמנעים מיצירת אירוע מס
עוד נאמר בפוסט:
אם אם התיק גדול מאוד, סכום ההפקדה קטן מאוד, או שהסטייה ביחס להקצאה המקורית חדה מאוד — לא יהיה מנוס ממכירת נכסים לצורך השלמת תהליך האיזון.
כלומר, נאלץ למכור נכסים שעלו בערכם (ולספוג את עלות המס) כדי לקנות נכסים שירדו בערכם ולאזן את התיק.

השאלה שלי כזו:
בהנחה והתיק שלי במצב שבו באופן קבוע איני מסוגל לאזן ע"י 100% כספים מבחוץ, כלומר עליי תמיד למכור, לייצר אירוע מס ולקנות, לא שווה לשקול מחדש את הקצאת הנכסים בתיק?

כלומר, האם ייתכן מצב שבמקום תיק של 70% מניות, 30% אג"ח, שבו אני נאלץ לייצר אירוע מס,
עדיף יהיה תיק של 60% מניות, 40% אג"ח, שבו אני מסוגל לאזן את התיק אך ורק בהזרמת הכספים מבחוץ..?

החשיבה שלי היא שבמצב ה70-30, אני בעצם לא 'נהנה' מהרווח על הסיכון שאני נוטל, כי אני נאלץ לחלוק אותו עם המדינה בכל איזון תיק, ולכן אולי שינוי ההקצאות לתיק פחות מסוכן עדיפה בטווח הארוך?

תודה מראש למגיבים :)

FIYaacov

מודרטור
דירוג
14,573
מתישהו התיק שלך יהיה גדול מדי בשביל לאזן רק מהפקדות. דחיית המס שתקבל (אם בכלל) עד אז היא זניחה בהפרש של 10% בהקצאות.

Koby Paris

משתמש ותיק
דירוג
1,602
איך אתם מאזנים את התיק שלכם בזמן הזה עם שוק תנודתי באופן קיצוני ? איזו שיטת איזון הכי מתאימה בזמנים אילו לדעתכם?
אנחנו עם תיק 50%/50% ואיזון מבוסס אחוזים עם גבולות גזרה של 5% . עד פברואר האחרון לא איזנתי בכלל בגלל שהתיק נשמר בגבולות הגזרה , אבל מאז התנודתיות הקיצונית עקב הקורונה איזנתי את התיק פעמיים וכבר למחרת התיק יוצא מאיזון.
מסתבר ששיטת האיזון לפי סיבולת סיכון וגבולות גזרה של 5% דורשת איזונים תכופים עם עלויות גדולות.
הסולידית דיברה על 3 שיטות איזון
אשמח לשמוע אם אתם משנים את אסטרטגיית האיזון שלכם עקב התנודתיות הקיצונית בזמנים אילו?

נערך לאחרונה ב:

כימאי

משתמש בכיר
דירוג
1,987
אשמח לשמוע אם אתם משנים את אסטרטגיית האיזון שלכם עקב התנודתיות הקיצונית בזמנים אילו?
תגדיר קבועי זמן במקום או בנוסף לגבולות הגזרה. לדעתי זה חסר טעם לדבר על פחות משלושה חודשים, וגם זה המינימום אם בכלל.

KFC Uerdingen 05

משתמש ותיק
דירוג
1,176
לא משנה אלא נשאר בדיוק עם אותה אסטרטגית איזון שקבעתי מראש באותם אינטרוואלים שקבעתי מראש, במקרה שלי אחת לרבעון. באיזון הרבעוני אני מזרים כסף חדש וגם, אם צריך, מוכר וקונה על מנת לחזור לאיזון.
כל מה שקורה בין איזון רבעוני לאיזון רבעוני הוא מבחינתי מגרש המשחקים של הסוחרים היומיים, לא שלי.

Koby Paris

משתמש ותיק
דירוג
1,602
תגדיר קבועי זמן במקום או בנוסף לגבולות הגזרה. לדעתי זה חסר טעם לדבר על פחות משלושה חודשים, וגם זה המינימום אם בכלל.
תודה , נראה לי שנוסיף מועד קלנדרי בנוסף לאיזון מבוסס אחוזים כדי להימנע מריבוי פעולות

פשוט

משתמש בכיר
דירוג
1,526
איך אתם מאזנים את התיק שלכם בזמן הזה עם שוק תנודתי באופן קיצוני ?
לי עוד לא יצא לאזן לפי התוכנית.
האסטרטגיה שלי היא איזון *חלקי* כשהתיק יוצא מ 5% +/- מהיעד.
כלומר כשמגיע ל 5%- אני קונה ומעלה ב- 3%.
בתחילת השנה הייתי על כ 68% כשהתיק אמור להיות 66%.
מאז זה עלה ואז החלו הירידות ועכשיו זה 62%.
ב-61% אני אאזן על פי התוכנית ל-64%.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ו שאלה לגבי איזון תקופי בפנסיה שוק ההון 1
L שאלה לגבי תהליך אישור תמ"א 38/פינוי-בינוי נדל"ן 4
tomchoook שאלה טכנית לגבי קניה בלאומי טרייד ברוקרים ופלטפורמות מסחר 3
ת ביטוח מבנה - שאלה לגבי אמירה ששמעתי צרכנות פיננסית 1
H שאלה לגבי MSCI ACWI שוק ההון 16
W שאלה לגבי הלוואה בריבית 0 שוק ההון 24
ב שאלה לגבי סעיפי "הרווח הריאלי" בטופס 1399 - עסקת מס שבח. מיסים 0
O שאלה לגבי מס על ריבית בארה"ב. מיסים 21
E שאלה היפותטית לגבי חבות מס הכנסה + בט"ל למי שעובד חלק מהשנה מיסים 5
aminadav שאלה לגבי 6 כללי אצבע להרכבת תיק השקעות. בשביל לישון בשקט צריך להיות מוכן להפסיד את הכל, לא רק חצי, לא? דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 24
M שאלה לגבי מיסוי שוק ההון 6
M שאלה לגבי מינוף. נדל"ן 24
S שאלה היפותטית לגבי אבטלה אוף טופיק 7
M שאלה לגבי מה עוד ניתן לעשות על מנת להגיע לפרישה מוקדמת. פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 73
c881 מידי פעם עולה שאלה לגבי לרכוש דירה עם בני משפחה פוסטים מאיכות נמוכה 22
A שאלה לגבי RSU ברכישת חברה שוק ההון 1
ד שאלה לגבי קניית דירה מכונס נכסים נדל"ן 2
A שאלה לגבי נספח 1322 כאשר אין מכירות בשנת המס מיסים 1
עייף ומותש סעמק שאלה לגבי דמי ניהול ב s&p שוק ההון 29
S שאלה לגבי השקעה בהלוואות P2P השקעות אלטרנטיביות 6
O שאלה טכנית לגבי טופס 1301 מקוון: דיווח מס הכנסה ליחיד מיסים 1
T שאלה לגבי קניית כמות של יחידות באיגרת חוב ממשלתית לפני השלב הרציף בבורסת תל אביב שוק ההון 0
ד שאלה עקרונית לגבי מינוף צרכנות פיננסית 1
C שאלה לגבי אינפלציה והיפר-אינפלציה צרכנות פיננסית 12
M שאלה לגבי חישוב מצבי בתיק ההשקעות. שוק ההון 3
Sp0 שאלה לגבי מס רווחי הון מיסים 2
D שאלה לגבי ניוד כספי פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
S שאלה די מעניינת לגבי הקשר בין ביטוח צד ג' לרכב לבין מינימליזם ואנטי-צרכנות מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 6
ttmoon שאלה לגבי חשבון השקעות עצמאי אל מול קרן השתלמות (מעבר להפקדות מעסיק) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
D שאלה לגבי זכויות בדירה שרשומה על זוג נדל"ן 5
R שאלה טכנית לגבי ספר פקודות פוסטים מאיכות נמוכה 0
TheOneTech שאלה לגבי איחוד חבילות במשלוח מאליאקספרס אוף טופיק 4
H שאלה לגבי הלוואות בשני חשבונות בבנקים שונים צרכנות פיננסית 8
Harvey שאלה לגבי הפוסט - שוקולד מריר (ועוד 24 תיקי השקעות) במבחן הקורונה דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 97
E שאלה לגבי קרנות מחקות שוק ההון 3
E שאלה של מתחילים לגבי מכירה של ETF שוק ההון 2
L שאלה לגבי קרן בלאקרוק ACWI שוק ההון 3
M שאלה לגבי קרן השתלמות ותיק השקעות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
A שאלה תיאורטית לגבי ברוקרים שוק ההון 6
M שאלה לגבי אחוז משיכה קבוע בתיק ממונף פי 2 שעוקב מצויין שוק ההון 25
M שאלה לגבי לקיחת משכנתא נדל"ן 8
ג שאלה לגבי מכירה של ניירות ערך שוק ההון 5
H שאלה לגבי ishares s&p information technology של בלקרוק שוק ההון 5
O שאלה לגבי פתיחת חשבון בTD. שוק ההון 3
S שאלה לגבי קרן vxus שוק ההון 36
O שאלה לגבי שימוש במערכת אינטראקטיב דרך אקסלנס שוק ההון 3