• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

איזון השקעה חדשה

• פותח הנושא MS_B
  • פורסם בתאריך

MS_B

משתמש רשום
דירוג
1
שלום לכולם,
אני משקיע חדש בתחילת הדרך ובונה לעצמי תיק סולידי ופשוט. אני רוצה לבנות תיק לטווח ארוך שיהיה מאוזן ולא ידרוש התעסקות.
חשבתי להשקיע בשלושה אפיקים מרכזיים. אשמח לקבל את היעוץ שלכם, קראתי רבות בפורום אבל עודף המידע בלבל אותי ואני מרגיש שאני לא מחפש את כל התוספת סיבוכיות.
התיק שתכננתי:
70% קרן נאמנות אי.בי.אי סל S&P 500 5117601
20% שווקים מתפתחים (בעיקר מזרח אסיה?)
10% איזון סולידי (אג"ח ממשלתי צמוד?)

התיק אינו גדול, כמה עשרות אלפי שקלים.

בעיקר הסתמכתי על סוגי תיקים שראיתי פה ובמיוחד על התיק הפשוט של וורן באפט ותיק מרגריטה.

אשמח לתשובות על מספר שאלות:
1. האם האיזון הזה בתיק הוא נכון לטווח ארוך? (של מעל 20 שנה). אשמח לשמוע אם יש לכם המלצות לשיפורים.
2. השקעה בשווקים מתפתחים עדיפה דרך קרנות סל עקב העמלות הנמוכות יותר? או שיש גם יתרונות לקרן מחקה ישראלית?
3.האם יש יתרון להשקיע דווקא בVXUS או בVEA על פני שווקים מתפתחים VWO? פחות תנודתי? או שכדאי לחלק בין שתיים מהאפשרויות?
3.האם האיזון הסולידי באג"ח הוא רלוונטי או שהוא לא תורם דבר בצורה כזאת?
4. מה אופציות ההשקעה באג"ח הממולצות? (חייב להגיד שאחרי שקראתי הרבה ממה שכתוב אני מרגיש שאני מבין פחות ממה שהתחלתי איתו).

תודה מראש על העזרה

אשמח לקבל את היעוץ שלכם
אסור לייעץ.
מותר להבנתי לחוות דעה.
1. כשאתה כותב איזון, אתה מתכוון לחלוקה והקצאה. לא ציינת סיבולת, שהיא גורם מכריע בהקצאה.
2. לעניות דעתי המוצרים שונים, לא רק דמי הניהול.
3. Vxus זה כולל (בעיקר) מפותחות חוץ לאמריקה (מדינות באירופה למשל) לעומת VWO שזה שווקים מתפתחים
4. נחשב לאפיק סולידי מתון בתנודה. תמיכה לשרירי בטן.
5. נוח יותר באופן לא ישיר (תעודת סל)- פחות הון נדרש ופחות התעסקות וידע, כמובן שיש לזה עלות מסוימת.

אסור לייעץ.
מותר להבנתי לחוות דעה.
קיבלתי.
1. כשאתה כותב איזון, אתה מתכוון לחלוקה והקצאה. לא ציינת סיבולת, שהיא גורם מכריע בהקצאה.
נכון. מכיוון שהתיק שלי הוא לא גדול ביחס למצבי הכללי הסיבולת שלי גבוהה יחסית. הייתי אומר 80% אבל אני חדש בעסק אז המספר הזה לא באמת נותן לי הבנה מול מה אני עומד.
2. לעניות דעתי המוצרים שונים, לא רק דמי הניהול.
ממה שקראתי הבנתי שעיקר ההבדל הוא באפשרות לנהל את קרנות הסל בזמן אמת בעוד שהקרנות המחקות מאפשרות ניהול רק בסוף ימי מסחר. יש גם הבדל במיסוי ממה שאני מבין אבל באמת שהלכתי לאיבוד בקטע הזה.
3. Vxus זה כולל (בעיקר) מפותחות חוץ לאמריקה (מדינות באירופה למשל) לעומת VWO שזה שווקים מתפתחים
השאלה שלי מה הם היתרונות והחסרונות של איזון השוק האמריקאי על ידי VWO לעומת VXUS
4. נחשב לאפיק סולידי מתון בתנודה. תמיכה לשרירי בטן.
5. נוח יותר באופן לא ישיר (תעודת סל)- פחות הון נדרש ופחות התעסקות וידע, כמובן שיש לזה עלות מסוימת.
הבנתי שאין מוצר כזה יותר תעודות סל. תוכל להסביר?

לגבי האגח - אני חושב שהכוונה של @לעניות דעתי הייתה להשקיע בקרן שעוקבת אחרי מדד אגחים ולא לקנות אגח באופן ישיר.
יש יתרונות וחסרונות לשתי האופציות. קרן בהחלט נוחה יותר.

אתה יכול לראות מה הסולידית בחרה בתיק שוקולד מריר שלה כדי לקבל כיוון. אישית אני השקעתי בעיקר באגח ארה"ב ועוד אגח ממשלתי בדירוג AA ומעלה, עם מח"מ בינוני (מה שאומר שאני חשוף לסל מטבעות רחב, ויש לזה יתרונות וחסרונות גם כן). ספציפית בטיקרים IS0Z ו-SXRL.

תודה רבה על התשובה,
אני אחפש קצת בכיוונים האלו.
מלבד זה האם צורת ההשקעה נראת חכמה לטווח ארוך? האם היית משנה משהו בשביל שניתן יהיה להיכנס להשקעה ולא לגעת יותר בתיק?

זה נראה לי תיק יחסית פשוט ומפוזר, שזה טוב. ואגרסיבי.

לגבי בחירת המניות, בחרת אמריקאי ושווקים מתעוררים, כלומר התעלמת במידת מה משאר העולם המפותח. לגיטימי, אם אתה יודע להסביר את זה לעצמך :)

אגב, האם הכוונה היא להפקיד ולא לגעת בזה יותר בכלל? או להפקיד הפקדות חודשיות/רבעוניות/שנתיות? האם אתה מתכוון לאזן את התיק כשהוא ייצא מאיזון (והוא ייצא)?

בגלל שההבנה שלי בשוק היא מאוד נמוכה קיוויתי שלא אצטרך לגעת כמעט בתיק (אולי רק תיקונים קטנים אם יהיה קטסטרופות) אבל ממה שקראתי במיוחד כאן מהסולידית וממשתמשים אחרים וגם במקומות אחרים, אם ההשקעה היא לאורך זמן (20+) למשל בS&P אני אמור לקבל תשואה די קבועה.
ההפקדה הראשונית היא קטנה ובגלל זה הסיבולת שלי יכולה להיות גדולה, אני מתכוון לעשות הפקדות אבל לא משהו אסטרונומי. מה היתרון בהפקדות חודשיות לעומת תיק סטטי? ומה החסרון?
לבי השווקים המתפתחים, רציתי לאזן את השוק האמריקאי במקרה שהוא יורד, הנחתי שסין ודרום קוריאה יעלו אבל אני לא בטוח אם עדיף לכוון לשווקים מתפתחים או לשאר העולם.

אני חושב שהS&P יהיה יותר תנודתי ופחות קבוע ממה שאתה חושב, אבל בכל מקרה, ברוב הזמן הוא יגדל יותר מחלק האגח, מה שאומר שהפרופורציה של האגח תתחיל ב10% אבל תלך ותקטן (ותהפוך את התיק שלך לעוד יותר מסוכן).

למה בעצם אתה בקושי מפקיד לתיק? אתה לא מצפה לחסוך X% מהמשכורת שלך בכל חודש? שיעור החסכון שלך חשוב הרבה יותר מהתיק שלך בשלב הזה.

אני מניח שאתה צודק, כרגע אין לי את היכולת להפקיד יותר מידי, אבל בעתיד אני מצפה שתיהיה לי יכולת להפקיד ולחסוך וזה בהחלט מה שאעשה. האם במצב כזה כדאי למתן את התיק? או להשאיר אותו תיק קטן יחסית אבל בשיעור חשיפה גבוה?
עכשיו כשהתיק קטן אין לי בעיה להיחשף לסיכון גדול אבל אם התיק יחזיק את כל החסכונות שלי ברור שהמצב ישתנה. איך עושים את המעבר?

החשיפה למניות קשורה לסיבולת הסיכון שלך, ועל זה רק אתה יכול לענות. בשביל להפוך את התיק לאגרסיבי פחות, תמיד אפשר למכור מניות ולקנות אגח במקומן.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
E איזון סיכון של השקעה של סכום גדול בבת אחת בבורסה שוק ההון 16
bobby השקעה בIWDA+EIMI (או קרנות דומות) במשקל השוק - מצריכה איזון תקופתי? שוק ההון 5
דור דורים איזון בין פלחי השקעה בקרן פנסיה צרכנות פיננסית 10
O איזון השקעה אוטומטי שוק ההון 20
D איזון אקטוארי אינו תואם את הנתונים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
A גירושין - איזון משאבים אוף טופיק 8
S איזון תיק והוספת חלב וסוכר לתמהיל שוק ההון 12
J איזון אקטוארי - עד כמה משמעותי ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
א התייעצות לגבי איזון תיק מבחינת הרכב מטבעות שוק ההון 2
O חשיבות איזון/גירעון אקטוארי אל מול דמי ניהול פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
F קה"ש IRA עם הפקדות מעל התקרה - מכירה למען איזון תיק זה אירוע מס? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
N איזון תיק מנייתי בלבד שוק ההון 8
O כל כמה זמן מומלץ לשנות את הקצאת הנכסים בתיק השקעות ( לא לעשות איזון) בהתאם לשינוי פרופיל הסיכון? שוק ההון 1
Avi W איך איזון אקטוארי עובד? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
J איזון בין השקעות פרטיות לצמצום משכנתא קיימת ועתידית שוק ההון 33
ד שאלה של מתחיל לגבי איזון בין אג"ח למניות שוק ההון 3
אוגורן איזון בירידה - סכנה? שוק ההון 24
י איזון תיק מניות שוק ההון 4
נ איזון אקטוארי: שיקול בבחירת קרן פנסיה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
C איזון אג"ח ארוך בתיק הארי בראון שוק ההון 10
deussex איזון נפשי וסדרי עדיפויות התפתחות אישית 15
Y איזון פורטפוליו עם נכסים תנודתיים שוק ההון 8
G איזון תיק השקעות באמצעות קופת גמל להשקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
מ איזון התיק שלי עקב הוספת ערך של - 50% שוק ההון 4
A מכירים אתר השוואת תיקים שלוקח בחשבון מס על איזון? שוק ההון 19
פ איזון התיק איך עושים את זה פרקטית שוק ההון 6
א איזון תיק ללא מס שוק ההון 1
S מהי אסטרטגיית איזון התיק שלכם? שוק ההון 11
א איזון עם קופת גמל שוק ההון 4
א האם איזון קשור לשיפור תשואה? שוק ההון 5
N איזון תיק שוק ההון 3
ח איזון תיק בקנייה בלבד שוק ההון 5
N איזון פנימי בחלק הלא ממוסה של תיק השקעות שוק ההון 19
לאונל איזון תיק שקלי-דולרי והשקעה עקיפה בזהב שוק ההון 4
T איזון בין צמצום משכנתא ותיק השקעות שוק ההון 27
Homer איזון החלק המנייתי : האם אתם מאזנים במיקרו או במאקרו? שוק ההון 6
G ללא דיבידנדים - איך דואגים שתמיד יהיה אפשר למכור מניות בזמן הפרישה ולשמור על איזון? שוק ההון 4
L המלצה לאופן איזון של תיק השקעות שוק ההון 3
א איזון בתיק השקעות שוק ההון 2
דור דורים תזמון/איזון מבוסס שיעור ריבית – ההשקעה של יוסי שוק ההון 0
ה מציאת איזון בתחביב יקר מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 26
D חוות דעת על תיק השקעות ושאלה על איזון עם IRA שוק ההון 8
שלי התלבטות לגבי איזון שוק ההון 13
Wonko איזון תיק עם פנסית S&P500 שוק ההון 2
מ איזון תיק והפקת לקחים מהמשבר שוק ההון 5
Z מכשירי איזון ומגן מס אוטומטיים שוק ההון 1
M איזון רבעוני - מתי בפועל? שוק ההון 3
MJJF איזון תיק (rebalancing) ומס רווח הון - באמת כדאי? שוק ההון 4
M איזון ניירות בלאקרוק IRA גמל והשתלמות שוק ההון 17