• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

אז למה כן להחזיק אג"ח ממשלתי?

Melafefon_Hamutz

משתמש רגיל
דירוג
192
קראתי המון פוסטים בנושא - לא הרגשתי שהם הניחו לי את הדעת.
ג.נ. מחזיק בקרן מחקה אגח ממשלתי.
המדד הפסיד כ- 1% השנה.
לא מעט בתוספת שיקלול דמי הניהול...
למה בעצם הוא מפסיד אם עדיין לא העלו את ריבית? מהם כוחות השוק שמשפיעים עליו?
יש אלטרנטיבה ראויה יותר חוץ ממזומן?
אולי בעצם להסתכל על זה כאל נכס תנודתי כמו מניות שייתכן מאוד, ובשנים הבאות התשואה שלו (אולי) תהיה חיובית.
יש הגיון באחזקה של אג"ח מפסיד?
הייתי בטוח שמדבר בנכס עם תנודתיות הרבה יותר נמוכה.
האם אג"חים כמו בתיק שוקולד מריר היו מצמצמים מעט את ההפסדים?

נערך לאחרונה ב:
מהם כוחות השוק שמשפיעים עליו?
פורנו פיננסי
תתעלם מתשואות של שנה.
אולי בעצם להסתכל על זה כאל נכס תנודתי כמו מניות שייתכן מאוד, ובשנים הבאות התשואה שלו (אולי) תהיה חיובית.
תלוי מה המטרה שלך מאגח. אם יש לך אגח ארוך, זה בהחלט יכול להיות נקודת הסתכלות עליו.
אבל לא נראה שלשם אתה מכוון.
הוא כבר הפסיד, מה שקרה בעבר לא משנה בכלל. (אם כבר, אתה יכול אולי לנסות לעשות לימונדה, ולמכור בהפסד ולקנות מחדש יום אחרי).
בכלל לא ציינת מה הייתה התנודתיות. רק מה הייתה התשואה, תסתכל על מדד שארפ או על סטיית תקן, ותעדכן.
זה בדיוק מה שאתה מחזיק, לא?
בקרן כללית, אאלט יש גם אגח צמוד וגם לא-צמוד.

בכלל לא ציינת מה הייתה התנודתיות. רק מה הייתה התשואה, תסתכל על מדד שארפ או על סטיית תקן, ותעדכן.
לא מבין בזה מספיק, ולא מבין בדיוק מה זה אומר.

תלוי מה המטרה שלך מאגח. אם יש לך אגח ארוך, זה בהחלט יכול להיות נקודת הסתכלות עליו.
משהו שירפד את התיק לצורך איזונים או משיכות בלתי צפויות.
ויתן תשואה מסויימת - בכלל לא בונה על זה.

זה בדיוק מה שאתה מחזיק, לא?
בקרן כללית, אאלט יש גם אגח צמוד וגם לא-צמוד.

למיטב הבנתי, המחמ"ים שם קוצרו...

אם אתה לא מבין מה זה תנודתיות אז איך בדיוק
?

ממליץ לך לעשות ש"ב ולהבין מה זה תנודתיות באופן כללי, ותנודתיות נמוכה בפרט (רמז - ירידה של אחוז-שניים בשנה בהחלט נופל בקטגוריה של "תנודתיות נמוכה")

יש הבדל בין תשואה לתנודתיות.
אתה יכול גם להפסיד 20% בשנה, אבל התנודתיות יכולה להיות נמוכה (ירידה עקבית וקבועה למשל), ויכול להיות לך 0% תשואה אבל תנודתיות גבוהה (יום עולה, יום יורד, וכן הלאה).

אתה יכול גם להפסיד 20% בשנה, אבל התנודתיות יכולה להיות נמוכה (ירידה עקבית וקבועה למשל),
אני חושב שרוב האנשים לא יגדירו "ירידה של 20% בשנה" כתנודתיות נמוכה, גם אם הירידה היא מונוטונית.

הוא כבר הפסיד, מה שקרה בעבר לא משנה בכלל. (אם כבר, אתה יכול אולי לנסות לעשות לימונדה, ולמכור בהפסד ולקנות מחדש יום אחרי).
תודה על התגובות.
מה המטרה בעצם, קיזוז מס?
האם כדאי לעשות את זה לכל נייר שנמצא בהפסד FIFO?

נזכרתי שלא ניתן לחזות את העתיד על פי העבר...

השאלה היא, אם בניגוד למניות ניתן לתזמן ולדעת אילו מדדי אג"ח/סוגי אג"ח יהיו מורווחים לאותו פרק זמן?

"אז למה כן להחזיק אג"ח ממשלתי?"
לא רואה סיבה טובה להחזיק כזה דבר (בארץ).

אתה טוען ל-popular use?
חיפשתי הגדרה מדוייקת ל"תנודתיות" ולצערי לא הצלחתי למצוא. אם יש לך רפרנס אני אשמח.

בכל מקרה, אינטואיטיבית נראה לי שתנודתיות נמוכה זה משהו שסך התנודות שלו (בערך מוחלט) קטן. ואיטואטיבית 20% בשנה לא נראה לי קטן.
כלומר ברור שמשהו שזז ב5% ביום התנודתיות שלו גדולה, גם אם בהסתכלות שנתית הוא לא זז בכלל, וברור שאם משהו זז 3% בשנה (לא משנה אם למעלה או למטה) כשאר השינוי מתחלק בצורה די זהה ומונוטונית בין ימי המסחר, התנודתיות שלו נמוכה. אבל מגיעים כבר ל20% בשנה זה נראה לי תנודתיות לא קטנה.

אבל מגיעים כבר ל20% בשנה זה נראה לי תנודתיות לא קטנה
לגודל המצטבר אין קשר. ממה שאני מכיר, תנודתיות (Volatility) נמדד בסטיית תקן.

אם במשך 10 ימים כל יום הייתה נפילה של 5% בדיוק, אז התנודתיות תהיה 0.
אם 5 ימים עלה ב-5% ואז 5 ימים ירד ב-5%, אז התנודתיות היא 5 כפול (שורש 10) או בערך 15.

לגודל המצטבר אין קשר. ממה שאני מכיר, תנודתיות (Volatility) נמדד בסטיית תקן.

אם במשך 10 ימים כל יום הייתה נפילה של 5% בדיוק, אז התנודתיות תהיה 0.
אם 5 ימים עלה ב-5% ואז 5 ימים ירד ב-5%, אז התנודתיות היא 5 כפול (שורש 10) או בערך 15.
השונות של סדרת ערכים שיורדים לינארית אינה אפס
העניין הוא שאם באמת התהליך אינו אקראי אז אין משמעות אמיתית לחישוב השונות מאחר והדגימות אינן iid

קראתי המון פוסטים בנושא - לא הרגשתי שהם הניחו לי את הדעת.
ג.נ. מחזיק בקרן מחקה אגח ממשלתי.
המדד הפסיד כ- 1% השנה.
לא מעט בתוספת שיקלול דמי הניהול...
למה בעצם הוא מפסיד אם עדיין לא העלו את ריבית? מהם כוחות השוק שמשפיעים עליו?
יש אלטרנטיבה ראויה יותר חוץ ממזומן?
האגח לא עולה או יורד כשהבנק המרכזי מחליט להעלות ריבית, האגח יורד כשמחזיקי האגח חושבים שהריבית תעלה. השוק מתנהל על ציפיות ולא על הודעות. לכן אם אתה מחזיק אג"ח ופתאום כולם מוכרים כי חושבים שיוכלו לקנות בעוד חודש עם תשואה גבוהה יותר אז כמובן שערך האגח יורד. זו אחת הסיבות שעדיף להחזיק את האגח עצמו מאשר להחזיק קרן מחקה, כי אם אתה מחזיק את האגח אתה יכול להחזיק אותה לפדיון ואת הקופונים להשקיע מחדש בריבית גבוהה יותר וככה להימנע מהפסד.

מסכים עם @DavidA. מבחינתי (תיק בגלריה) אגח ממשלתי נועד למעשה להחליף מזומן עם תוספת תשואה קטנה. תפקידים- להוריד תנודתיות וביטוח כנגד אפשרות של ירידה ממושכת ובלתי הפיכה במניות. אם אתה מחזיק האגח עצמו ולא מדד התשואה בקניה מובטחת לך אם תחזיק לפידיון (כל עוד ממשלת ישראל/מנפיק האגח עומד בהתחייבות). משיקולים אלו מבחינתי מדד אגח ממשלתי לא עומד במטרות שלי, שכן בהחלט יתכן הפסד מקובע של הקרן. כל אחד והסיבות והמטרות שלו וכו.

לא מחפש ייעוץ

הרכבת סולם אג"ח תעלה לי יותר כסף מהשקעה בקרן.

חשבתי לעשות את השינוי הבא, מה דעתכם על זה?
במדד

הממשלתי כללי - התשואה הפנימית נמוכה מאוד והמח"מ יחסית גבוה. (מבחינתי מדובר בסיכון יחסית גבוה, במוצר שכאמור בקושי מניב תשואה חיובית)

לשלב שתי קרנות מחקות אג"ח.
האחת - מחקה מדד ממשלתי שקלי / ממשלתי שקלי בריבית קבועה
השניה - ממשלתי צמוד מדד
האם התשואה הפנימית צריכה לעניין אותי בעת בחירת אג"ח?

***עריכה במקום שתי קרנות יש את המוצר הזה: אגח ממשלתי מאוזנת.
https://www.funder.co.il/fund.aspx?id=5122841

לא רואה סיבה טובה להחזיק כזה דבר (בארץ).
אורי, מה כן היית מחזיק במקום?
אג"ח אמריקאי כלשהו?

אני חושב שרוב האנשים לא יגדירו "ירידה של 20% בשנה" כתנודתיות נמוכה
תנודתיות = סטית התקן של התשואות, לא של המחירים. (בד"כ כשמדברים על תנודתיות לזה הכוונה. לפעמים מתייחסים לתנודתיות הגלומה שמחולצת ממחירי האופציות ונוסחת בלק שולס).
אם התשואה היומית (מניח לדם פשטות 365 ימים בשנה שזה כמובן לא נכון) היא 0.06%- , אתה תפסיד בשנה 20% בתנודתיות 0.

כמובן שאם מודדים תשואות שנתיות ושנה אחת הרווחת 20% ושנה שניה הפסדת 20% אז זו תנודתיות גדולה מאוד, אבל אז החישוב פה הוא על סטית התקן של התשואות השנתיות.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
littleSeal אז למה לא להשקיע בחסכון בבנק, בעצם? פוסטים מאיכות נמוכה 2
Flex אז למה לא בעצם? בן 27 יומני מסע אישיים 38
1337justme אז למה לא קצבה לכל החיים? שוק ההון 45
גרהם אז למה לא להשקיע במניות בודדות? שוק ההון 141
O רווחים בקופות גמל/מסלולי השקעות אקטיבים באופן עקבי, אז למה השקעות פאסיביות? שוק ההון 65
Henchman34 אז למה שההדיוט לא ישקיע בפיקדון מובנה? שוק ההון 20
Henchman34 אז למה פוסלים באופן גורף את ביטוח הבריאות של הקופות? צרכנות פיננסית 17
E האם המשפט “אקנה דירה , מקסימום לא אוכל לעמוד בהחזרים ,אז אמכור אותה”-הוא מטעה מאוד נדל"ן 18
ד האם הגיע הזמן להוציא את ההשקעות מהארץ? ואם כן, אז איך? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 145
B אחוז משכנתא רצוי עוד 2-6 שנים + השקעה עד אז נדל"ן 5
de dud מחפש קטע ג׳אז כבר שנים .. HELP! אוף טופיק 4
Sp0 אם אני מחזיק מק"מ עד תאריך הפירעון אז אני יכול להתעלם מעליות\ירידות? שוק ההון 3
Y אז מה היא אינפלציה? הנה הסבר לכל מי שלא יודע... שוק ההון 163
stamEhad זכייה במחיר למשתכן - אז עשיתי סימולציות. מנסה כעת להבין מה הצעדים הבאים ומשתדל לא לעשות טעויות יקרות נדל"ן 33
א האם זה זמן טוב להתחיל ליצור שכבות מלאכותיות, ואם כן אז איך לעשות את זה? שוק ההון 19
T אז.. ממה מתחילים? שוק ההון 7
N קרן מחקה אג"ח ממשלתי כללי - אז מה קורה עכשיו? שוק ההון 16
M אז איך אתם עם הוצאות החגים פורים ופסח? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 20
ת בבואי לשלם היום ארנונה באתר-שגיאה. אז לחצתי שוב - האם תשלום ירד פעמיים? מיסים 9
Gambit אז… איך אתם עוקבים אחרי תיק ההשקעות שלכם? שוק ההון 32
S אז מה עוד אפשר לעשות עם הפנסיה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 35
aminadav האם נכון להסיק שגם אם מחירי הנדל"ן ירדו או יעלו אז ת"א בניה לא יושפע מזה ישירות? שוק ההון 1
Y אז מה בעצם העלות של משכנתא כמינוף לשם מינוף? נדל"ן 13
פ דיון פוסט - אז אתם רוצים “להשקיע” בביטקוין? דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 143
ס אז איך נכון לבקש מהבוס העלאת שכר ? אשמח לעזרתכם אוף טופיק 18
Y אז מה עושים עם פנסיה משלימה? צרכנות פיננסית 6
ת "אל תמהר להפעיל ביטוח רכב, כי..." אז -האם אני צודק במסקנה שלי אוף טופיק 15
א אז השנה היא 2020 - אג״ח עוד רלוונטיות? שוק ההון 59
K נו... אז הבטיחו תשואה ללא סיכון נדל"ן 1
L אז איפה ככי זול? שוק ההון 8
Wannabe אז מה לעזאזל בעצם קורה פה?! שוק ההון 22
S אז....הצטרפתי לפרוייקט של "דרך ערך" אוף טופיק 31
Cleo אז מה ערך התיק בנקודת הסיום? (אזהרה - פוסט מורבידי) פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 32
Wonko פתחתי חשבון בבית השקעות! אבל אז התחלתי לקרוא.. שוק ההון 46
מ אז להעביר את הקרן המחקה שלי לקרן סל? בעקבות הרפורמה שוק ההון 0
N אז לכל מי שרצה כרטיס אשראי ישראלי עם 1% עמלת המרה צרכנות פיננסית 178
tpr אז מה לא בסדר בתיק שוקולד מריר שוק ההון 13
P אז אקסלנס החליטו להעלות לי את דמי הטיפול שוק ההון 45
N משקיע חדש - אז... מה קורה עם אג״ח? שוק ההון 2
R אז מה דעתכם לגבי אג"ח בימים אלו? שוק ההון 24
M אז... מתי בעצם למכור? שוק ההון 13
Frenchman אז בעצם, כל הכסף בעולם הוא דיגיטלי? אוף טופיק 40
Y אם אני מאמין שטסלה הולכת להתרסק אז איפה ואיך כדאי לקנות שוק ההון 29
P אז מה דעתכם על מניית GE? שוק ההון 26
D הבנק שינה את התנאים אז החלטתי לעזוב, האם זו עילה לשיחרור פיקדון? צרכנות פיננסית 5
חסכונית אז כמה אאוטפיטים יש לכם לעבודה משרדית? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 23
גרהם אז מה נקבע בקשר לקיזוז הפסד שנובע מירידת שעח ? שוק ההון 0
מ אז איפה מכירים סולידיות? אוף טופיק 65
BRK אז מה עושים כשהשוק יורד? שוק ההון 13
c881 אז הגעתי לנקודת הפקדה חודשית לפנסיה שיש לחלק את הסכום שוק ההון 40

נושאים דומים

Back
למעלה