• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.

פתחתי חשבון בבית השקעות! אבל אז התחלתי לקרוא..

Wonko

משתמש ותיק
דירוג
585
אז לאחרונה פתחתי חשבון בבית ההשקעות מיטב דש. העמלות סטנדרטיות לדעתי לבית השקעות ישראלי:
0.08% לאג"ח ת"א.
0.09% למניות ת"א.
0.01$ למניות נ"י עם מינימום 8$.
210 פיפס המרה. (למרות שהסכימו לתת לי הנחה של 50% עבור המרה של סכום גבוה)
15 חודשי מתקזז.

ההון העצמי שלי הוא סביב ה100-200k והתכנון היה להשקיע כ80% מניות בנ"י (VTI VXUS) ו20% אג"ח ישראלי (צמוד ולא צמוד).
פתחתי את החשבון וקניתי קצת מניות (בכ-20k). טרם קניתי אג"חים.

אבל אז התעוררו אצלי שאלות.
העמלת 8$ מינימום מפריעה לי. הרי קניתי סך הכל 18 מניות של VTI ולקחו לי 8$ עמלה. בנוסף 210 פיפס המרה זה לא מעט. זה גרם לי קצת לקרוא בפורום וגיליתי את הרעיון של IB. אני מניח שהרב פה תומכים בIB על פני מיטב דש. עם זאת, האם יש יתרון בלהיות חבר במיטב דש?
1. האם בIB אוכל לקנות אג"ח ישראלי? במידה ולא אשקול להחליף את הנתח הזה בתיק במשהו אחר.
2. מה הפרוצדורה בשביל לעבור ממיטב דש לIB? כמה זה כאב ראש? יש להם אנשים בארץ שאפשר לדבר איתם?
3. תכלס, אם אני מתכנן במילא לקנות פעם ברבעון מניות, אז אני יכול בחודש הראשון לקנות VTI, בחודש השני VXUS ובחודש השלישי אגחים וכל חודש יתקזזו לי 15 שקלים. האם זה כזה נורא לדעתכם?

סולידי

משתמש בכיר
דירוג
1,578
ב ib לא ניתן לקנות אגח ישראלי אבל ניתן לקנות אגח של מדינות לא פחות יציבות. אני לא מחזיק אגח, אבל נדמה לי שיש etfים שיעשו לך את העבודה.
ב ib דמי ניהול של 10$ חודשי לתיק של פחות מ 100k$, אלא אם אתה פותח דרך המתוך הישראלי במבצע של דעת.

רוב התיק שלך במזומן אז אין בעיה פשוט להעביר חזרה לחשבון הבנק ואז ל ib. את הנכסים שכבר קנית יהיה הכי פשוט למכור ולהעביר הכל במזומן. תצטרך לספוג שוב עמלה חד פעמית של 8$ אבל מאותו רגע תחסוך הרבה עמלות.

קפה שחור

משתמש בכיר
דירוג
9,996
תכלס, אם אני מתכנן במילא לקנות פעם ברבעון מניות, אז אני יכול בחודש הראשון לקנות VTI, בחודש השני VXUS ובחודש השלישי אגחים וכל חודש יתקזזו לי
אתה מתכוון להוסיף כסף חדש לתיק (חוץ מההון הנוכחי) ?

Wonko

משתמש ותיק
דירוג
585
ב ib לא ניתן לקנות אגח ישראלי אבל ניתן לקנות אגח של מדינות לא פחות יציבות. אני לא מחזיק אגח, אבל נדמה לי שיש etfים שיעשו לך את העבודה.
ב ib דמי ניהול של 10$ חודשי לתיק של פחות מ 100k$, אלא אם אתה פותח דרך המתוך הישראלי במבצע של דעת.

רוב התיק שלך במזומן אז אין בעיה פשוט להעביר חזרה לחשבון הבנק ואז ל ib. את הנכסים שכבר קנית יהיה הכי פשוט למכור ולהעביר הכל במזומן. תצטרך לספוג שוב עמלה חד פעמית של 8$ אבל מאותו רגע תחסוך הרבה עמלות.

בהחלט שוקל. תודה.
תוכל להרחיב על המתוך הישראלי ו"מבצע של דעת"?

לא.
תמצע את ה- 8$ על תקופת האחזקה שלך ואז תראה שזה לא נורא בכלל.
זה כמובן אם האסטרטגיה שלך היא קנה והחזק.

גם נכון! וזה עדיין כסף.

אתה מתכוון להוסיף כסף חדש לתיק (חוץ מההון הנוכחי) ?
כן.

מוריארטי

משתמש ותיק
דירוג
488
לצערי אלו דמי ההמרה שיש בארץ, אין הרבה לאן לרדת מ210 פיפס.
גם אני במיטב דש וכרגע משלם $5 על קנייה ומכירה כי בחרתי להשתמש במערכת מסחר של IB. אני קונה VTI ו-VXUS כל חודש לסירוגין, ככה שלמעשה קנייה ומכירה עולה לי רק 3.5 שקל (כי זה מתקזז עם דמי הניהול).

ברגע שהחשבון יהיה מספיק גדול כדי לקבל פטור מדמי ניהול בIB ורואה חשבון יהיה לי יותר זול מדמי המרת מט"ח של מיטב אני אעבור.

עלויות הן עלויות, ומתחת לסכום של $100K נראה שהן נמוכות יותר אצל מיטב.

Modric19

משתמש ותיק
דירוג
714
אני גם במיטב, ונדהמתי לקרוא שהם מקזזים לכם את העמלות, אצלי זה 5ִ$ למנייה ואין קיזוז. אתקשר אליהם ביום ראשון.

יבגני_ל

משתמש ותיק
דירוג
309
ברגע שהחשבון יהיה מספיק גדול כדי לקבל פטור מדמי ניהול בIB ורואה חשבון יהיה לי יותר זול מדמי המרת מט"ח של מיטב אני אעבור.
.
שים לב שלא תוכל להעביר את ני"הע שלך ממיטב דש ל IB. תצטרך לעבור דרך צד שלישי שיהיה מוכן להעביר ל IB, או למכור ולספוג מס רווחי הון, אם יהיה, אז תשקול אם כדאי לך לגדול במיטב.

נעם בלה בלה

משתמש בכיר
דירוג
2,100
שמת לב לכך שחשבון בIB יחייב אותך בהגשת דו"חות מס פעמיים בשנה באופן עצמאי?

מוריארטי

משתמש ותיק
דירוג
488
שים לב שלא תוכל להעביר את ני"הע שלך ממיטב דש ל IB. תצטרך לעבור דרך צד שלישי שיהיה מוכן להעביר ל IB, או למכור ולספוג מס רווחי הון, אם יהיה, אז תשקול אם כדאי לך לגדול במיטב.
למה לא? יתכן שזה יפתר בעתיד?

נעם בלה בלה

משתמש בכיר
דירוג
2,100

נעם בלה בלה

משתמש בכיר
דירוג
2,100
לא מימשת - לא שילמת - לא דיווחת
בהתייחס למס הנ"ל בלבד...
למיטב ידיעתי גם באי מימוש מחויבים לדווח על אחזקת חשבון זר. מה גם שאתה מתעלם מדיווידנדים - הם מנוכים במקור בIB למי שאינו אזרח אמריקאי?

roneng

משתמש בכיר
דירוג
11,092
למיטב ידיעתי גם באי מימוש מחויבים לדווח על אחזקת חשבון זר.
אין חובה חוקית לדווח על אחזקת חשבון זר. יש חובה לדווח על הכנסות בכל מקום בעולם.
מה גם שאתה מתעלם מדיווידנדים - הם מנוכים במקור בIB למי שאינו אזרח אמריקאי?
להיפך - למי שאזרח אמריקאי IB לא ינכו במקור מס דיבידנדים על ניירות אמריקאים (על ניירות זרים הם כן ינכו).
למי שלא אזרח אמריקאי IB ינכו במקור מס דיבידנדים גם על ניירות אמריקאים.
חשוב לשים לב שהמס שמנוכה במקור תלוי בחוקי המדינה שבה נמצאת החברה שאתה מחזיק.
יכול להיות מצב שארה"ב תנכה פחות מ25% מס מדיבידנד מסויים, בעוד שלפי חוקי מדינת ישראל תיהיה חייב מלא כרגיל. במצב כזה תצטרך להשלים בעצמך את ההפרש (ולהגיש דו"ח).

מייקל

משתמש ותיק
דירוג
436
אין חובה חוקית לדווח על אחזקת חשבון זר.
זה לא נכון.
מי שמחזיק מעל 1.8 מיליון שח בחול (בערך) חייב לדווח על כך למס הכנסה. יש לכך checkbox בדוח מס הכנסה המורחב.

נ.ב. לא יועץ מס וסתם מקשקש שטויות.

Shaz

משתמש בכיר
דירוג
1,824
זה לא נכון.
מי שמחזיק מעל 1.8 מיליון שח בחול (בערך) חייב לדווח על כך למס הכנסה. יש לכך checkbox בדוח מס הכנסה המורחב.

נ.ב. לא יועץ מס וסתם מקשקש שטויות.

לא הבנתי, אם אתה סתם מקשקש שטויות אז למה לקשקש מההתחלה?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Liron2035 אם פתחתי חשבון בIB השנה(2018) אני צריך לדווח למס הכנסה בסוף 2019? צרכנות פיננסית 20
פסיוני פתחתי חשבון באיטראקטיב ואינני יודע איך קונים צרכנות פיננסית 6
D מעוניין לסחור בחו"ל ב- interactivebrokers אבל פתחתי שבוע שעבר חשבון ב ibi צרכנות פיננסית 42
Y פתחתי חשבון הפוך בבנק אגוד, איך להמשיך להתנהל בצורה אופטימלית צרכנות פיננסית 1
Beinish פתחתי תיק השקעות סוף סוף אבל כעת אני לא בטוח לגבי בחירת הניירות שוק ההון 0
Waler פתחתי בלוג על כלכלה אוף טופיק 59
T האם כאזרח אני זכאי לסיוע של רואה חשבון ממשלתי בענייני מס? מיסים 6
א מחפש יועץ מס/רואה חשבון מיסים 0
A חשבון קיזוז ריבית (משכנתא) - מה אתם הייתם עושים? נדל"ן 2
K קופת גמל IRA או חשבון ממוסה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
ב פתיחת חשבון בנק אירופאי מישראל שוק ההון 38
S פתיחת חשבון מסחר ראשון דרך הבנק- עמלות. ברוקרים ופלטפורמות מסחר 7
ע פתיחת חשבון בבנק ברקליס ללא אזרחות בריטניה מרחוק + פתיחת חשבון בבנק אירופאי כלשהו צרכנות פיננסית 7
K חשבון מטח 170 אלף יורו שוק ההון 8
M התייעצות לגבי חשבון בנק, מינוף וחשבון השקעות צרכנות פיננסית 5
לאץ' פתיחת חשבון במיטב דש טרייד ברוקרים ופלטפורמות מסחר 16
R עובדי אינטל שסוחרים בקרנות אמריקאיות (או כל אחד אחר שיש לו חשבון RSU/ESPP ב-ETRADE וסוחר בדולרים) ברוקרים ופלטפורמות מסחר 1
O מספר חשבון בנק במס הכנסה להחזר מס מיסים 0
oren-roach פתיחת חשבון מסחר עצמאי - מסחרי או פרטי שוק ההון 2
R חשבון ב-ETRADE לצורך מסחר במניות ESPP/RSU שהצטברו שם (על מנת לייצר פיזור) שוק ההון 92
U רוצה לפתוח חשבון אצל ברוקר אמריקאי, קצת חושש מהמעבר ברוקרים ופלטפורמות מסחר 2
V מסמכים דרושים לפתיחת חשבון ב-INTERACTIVE BROKERS פוסטים מאיכות נמוכה 1
V רוצה לפתוח חשבון מסחר עצמאי אבל בית ההשקעות דורש ממני לשלוח לו צילום של תעודת זהות כולל תאריך הנפקה דרך האתר שלהם צרכנות פיננסית 8
I תלונה על רואה חשבון שלא התנהל בצורה תקינה צרכנות פיננסית 27
א פתיחת חשבון בבית השקעות ברוקרים ופלטפורמות מסחר 2
B IB דורשת Proof of Income בשביל פתיחת חשבון Margin, יש דרך אחרת? ברוקרים ופלטפורמות מסחר 8
T שינוי תנאי חשבון ב-IB ברוקרים ופלטפורמות מסחר 0
Mose רואה חשבון או הגשת דוח שנתי עצמאית מיסים 5
R תקנות ניוד לקרן השתלמות בניהול אישי IRA - ניוד פנימי אל חשבון העמית פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
L פתיחת חשבון בנק בארה"ב עבור non resident שוק ההון 8
ג חשבון ב coinbase כאזרח אמריקאי תושב ישראל, יצא למישהו? השקעות אלטרנטיביות 7
נ חשבון ב TD Ameritrade ברוקרים ופלטפורמות מסחר 7
S מס על חשבון בוקר בחו״ל ארה״ב מיסים 8
G חשבון IRA בקופ"ג להשקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
F הלוואה על חשבון קרן השתלמות + קופת גמל - מה הקאץ'? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
unrealx פתיחת חשבון בנק נפרד לעסק צרכנות פיננסית 2
1 עיקול חשבון בנק על סכום של כ15,000 ש"ח אוף טופיק 18
מתכנת התנהלות עם חשבון LinkedIn התפתחות אישית 6
ש כשצריך להנזיל: מאיפה עדיף למכור מניות - קרן השתלמות או חשבון רגיל? שוק ההון 28
D למה צריך חשבון ממוסה (תיק פרטי) בנוסף לחשבון פטור (IRA) ? שוק ההון 11
B העברת כסף בין ישראל לבין חשבון בקרן נאמנות אמריקאית שוק ההון 2
E IRA בהלמן - זמן טיפול/פתיחת חשבון פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
S הטבות חשבון בנק דרך מועדון הוט (בנק לאומי) צרכנות פיננסית 1
S חשבון לצורך המרת מט"ח ברוקרים ופלטפורמות מסחר 5
Y פתיחת חשבון מסחר בברוקר אמריקאי לזוג שאחד מבני הזוג אמריקאי והשני לא שוק ההון 5
H פתיחת חשבון בבנק לאומי בחינם בלי העברת משכורת - אפשרי? צרכנות פיננסית 32
Dim חשבון מסחר בחול ומיסים מיסים 11
מ לא יכול לסגור חשבון בנק בגלל נייר ערך שלא נמכר - מכירים? צרכנות פיננסית 6
מ הלוואה על חשבון "פוליסה פיננסית"? צרכנות פיננסית 4
M פתיחת חשבון דולרי לחנות דיגיטלית. צרכנות פיננסית 12

נושאים דומים

למעלה