1. אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על בקשת או מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ אישי מבעל הרישיון המתאים.

אם אני מאמין שטסלה הולכת להתרסק אז איפה ואיך כדאי לקנות

הנושא בפורום 'פינת המשקיעים' פורסם ע"י yk304, ‏4/12/17.

1. yk304

yk304 משתמש ותיק

את ההימור הזה?

הקטע שאי אפשר לדעת אם זה יקרה עוד יומים או עוד שנתיים ולכן אשמח לדעת איך עדיף לקחת את ההימור הזה?

2. FIYaacov

FIYaacov משתמש בכיר

1) למה אתה כל כך בטוח לגבי התוצאה אבל לא לגבי התזמון?
    2) להתרסק הכוונה ל-0?

3. yk304

yk304 משתמש ותיק

כי אי אפשר לצפות תזמון במדויק אף פעם.......

לא בהכרח לאפס אבל בהחלט למחיר נמוך מהשער הנוכחי.

4. מתכנת

מתכנת מודרטור

מנתח טכני אוהב/ת את זה.
  5. meinheigeleBelz

meinheigeleBelz משתמש ותיק

רק אוסיף כמה דברים:
    1. אתה בעקרון מחפש אופציה LEAPS; זאת אופציה לכל דבר רק עם תאריך פקיעה של כמה שנים (הכי רחוק שראיתי בינתיים זה בינואר 2020). המחיר בדרך כלל יכלול את הזמן ואת הvolatility לאותה תקופה.. לעתים נדירות יש mispriced options (חפש את הטרייד על קפיטל וון בספר the big short או ב hedge fund market wizards - הספר השני יותר שימושי, שספר הראשון יותר כיף לקרוא)
    2. שים לב שרוב האופציות פקיועת ללא מימוש
    3. היתרון, וחיסרון באופציות היא שאתה נעול בפסד.. כלומר אתה משלם את הפרמיה מראש ולעולם לא תקבל את הכסף הזה בחזרה אלא אם כן האופציה הולך לכיוון שלך.
    4. מאידך, אופציה נותנת לך הרבה leverage ביחס לעלות וסיכונים.
    לא מייעץ וכו'; זה לא טרייד למתחילים, and the market can stay irrational longer then you can stay solvent..

adamshalev אוהב/ת את זה.
  6. yk304

yk304 משתמש ותיק

7. מתכנת

מתכנת מודרטור

יתרון וחיסרון לעמות מה? לעומת שורט רגיל מה פתאום, הוא מדבר על אופציות בכסף

אם
    אז לדעתי לא כדאי לך לנסות

כימאי אוהב/ת את זה.
  8. yk304

yk304 משתמש ותיק

אפשר לממש את האופציה בכל מקרה או שיש מצב שלא ניתן לממש? מה קורה אם מישהו שוכח לממש את האופציה ביום האחרון שלה?

עוד שאלה שיש לי, אם המניה תרד רק ל-200 (כעת היא כ-200) ואני קונה אופציה ל-100 אז אין לי כאן רווח. אפשר להתמודד עם הבעיה הזאת?

9. yk304

yk304 משתמש ותיק

אני בהחלט בודק את העניין. תודה על עצתך. אם הייתה אפשר להרוויח דולר על כל ירידה של דולר אז הייתי שמח לקנות את זה.

10. מתכנת

מתכנת מודרטור

שורט (עם סיכון אדיר)
    נ.ב. הפוסט שלינקקתי מתאר דרך להעלים את הסיכון.
    לקנות אופציות בכסף (שמחיר המימוש שלהם זהה למחיר המניה)

11. yk304

yk304 משתמש ותיק

איפה אני מוצא דבר כזה?

האם מה שמציעים כאן זה מה שאתה בעצם מציע לי להתרחק ממנו?

12. מתכנת

מתכנת מודרטור

בערך, הצעתי להתרחק מכל מה שאתה לא מבין ;)
    הדרך להרוויח מירידה בלי שורט זה אופציות Put הפוסט אליו קישרתי מאריך להסביר.
    אם אתה רוצה להבין בדיוק ממליץ לך לקרוא אותו.
    בתחתית הרשימה שהבאת, כל מה שברקע תכלת נמצא בכסף

נערך לאחרונה ב: ‏4/12/17
  13. yk304

yk304 משתמש ותיק

בהחלט אקרא אותה שוב מחר.

מה בעצם ההבדל בין מה שתכלת לבין מה שלא תכלת?

כלומר, האופציה למכור את המניה לפי המחיר היום 305 הטבלה עולה במחיר של המניה כיום הוא 67 דולר? כלומר,רק אם המניה תפסיד 67 דולר אז רק אז אתחיל להרוויח דולר על כל דולר של ירידה במחיר?

14. מתכנת

מתכנת מודרטור

תכלת זה מה שבתוך הכסף
    נכון, מדובר על עוד שנתיים! אם תתקרב בזמן או תתרחק מהכסף (מחיר המימוש נמוך יותר) עלות האופציה יורדת פלאים.

15. yk304

yk304 משתמש ותיק

תודה, אשקול את כדאיות העסקה.

שנייה, במצב שאני קונה put אפשר למנוע מסחר ומכירה של האופציה אם ההימור שלי יצא נכון? נניח והחברה נכנסה לפשיטת רגל.

אני בהחלט מתלבט אם לא עדיף לא לקנות put על 220 בחצי מחיר כי אני משוכנע שהמחיר המניה ירד הרבה יותר.

עוד שאלה טיפשית, בגלל שלאופציה יש תוקף אבל אני לא רוצה לקנות מניות בשוק ולמכור במחיר ה-put אז יש לי שתי שאלות:
    1) איך אני דואג לא לפספס את תאריך פקיעת האופציה?
    2) איך בעצם ממשים אופציה?

16. מתכנת

מתכנת מודרטור

אם אתה מעריך שמחיר המניה ירד הרבה יותר אכן גם ב 220 יישאר לך בשר להרוויח, תמורת פרמיה נמוכה יותר. אבל למה ננעלת דווקא על המספר הזה? הטווח רחב.
    אגב, נדמה לי שמינימום זה 100 יח'
    להיפך אם האופציה תהיה בכסף בזמן המימוש אתה תקבל אותה במחיר הסטרייק ותמכור אותה בשוק.
    תמכור את האופציה לפני הפקיעה.
    ככה (קרדיט ל @TunaGolem) במימוש מקבלים את המניה,
    אאל"ט אפשר גם למכור את האופציה ולקבל את הכסף בלי מימוש.
    אם הבנתי אותך, אתה שואל מה עולה בגורל אופציות שטרם פקעו של מניה שנמחקה מהמסחר.
    שאלה מעניינת בטח @אורי ג. יודע.
    בכל מקרה אם זה ילך לכיוון של פשיטת רגל לדעתי אתה תשמע מזה וייקח זמן עד שהמניה תצא מהמסחר.

17. meinheigeleBelz

meinheigeleBelz משתמש ותיק

לעומת שורט אין חסרונות, אבל יש את ההפסד של הפרמיה מובנה ברגע של הקנייה..
    לאופציה יש ערך משלו, והוא עולה בהתאם לזמן, למחיר ולvolatility (חפש black scholes) של המניה. אפשר למכור אותו בכל רגע, ללא צורך במימוש למניה, וזה מה שהרוב עושים.
    אופציות אמריקאיות נמכרים כ 100 יחידות לחוזה אחד - כלומר תכפיל כל מחיר שאתה רואה לאופציה ב 100.. (נניח יש פוש ב$2, אז חוזה אחד עולה 200$ + עמלות)
    https://money.stackexchange.com/questions/46320/can-i-exercise-my-put-if-a-company-goes-bankrupt

18. yk304

yk304 משתמש ותיק

אוקי, עכשיו הבנתי. תודה רבה.
    אכן, זה מה שאני מעדיף.

אם אני לא ממש אופציה גם אם הרווחתי אז אני מפסיד את הכסף? כלומר, אם שכחתי לממש את האופציה מסיבה כזאת או אחרת?

19. yk304

yk304 משתמש ותיק

מעניין. תודה רבה.
    כתוב "an investor who exercises a put would receive 100 times the strike price and deliver nothing."
    תוכל להסביר?
    מה הכוונה בstrike? מחיר האופציה?

20. המתמיד

המתמיד משתמש ותיק

@yk304 - ממליץ לך על תרגיל בדמיון מודרך: ספטמבר 2015, בשנתיים האחרונות המניה של טסלה הכפילה את ערכה, והתוצאות העיסקיות די עלובות. מהמר נגד המניה? הרווחת. עד מרץ 2016 ירדה ב-30%. כנראה בדרך למטה... ממשיך להמר? הפסדת. תוך 3 חודשים נוספים עלתה 50%. ממשיך להמר? מצוין! בשיא המשברון של תחילת 2016 המניה צנחה בכמעט 50% ביחס ליולי 2015. נעבור לתחילת 2017. מהמר נגד המניה? הפסדת. תוך 3 חודשים עלתה ב-50%. מגדיל את ההימור כי אין סיבה רציונלית לזינוק הזה? הפסדת. תוך 3 חודשים עלתה בעוד 30%.

אני מקווה שאתה מחשיב את התקציב לכדורים נגד בחילה עבור רכבת ההרים הזו כחלק ממחיר ההימור.
    אמנם בהשקעה באופציות לטווח רחוק (LEAP) עסקינן ואני כתבתי על התנודות קצרות הטווח. אבל תדמיין את עצמך קונה LEAP באמצע 2015 (אז המניה הייתה בשיא מקומי). היום ה-LEAP הזה לא היה שווה יותר מדי.

אם כבר עלה פה לינק לבלוג (המרתק) של אסף נתן, אתה יכול לקרוא שם את הסיפור שלו עם השורט על מניית קאטרפילר שלא נגמר טוב. אתה יכול לקרוא קצת מהמסקנות שלו באחד הפוסטים האחרונים.

ובנימה יותר פרקטית - אני משער שיש לא מעט אנשים שמאמינים שטסלה תיפול. זה אמור להשתקף במחיר פרמיה גבוה לאופציות ה-PUT כי יש להן ביקוש רב. לא בדקתי, לא מבין באופציות ולא מנסה להבין. סתם השערה שנובעת מעקרון ההיצע וביקוש.

yossik ו-כימאי אוהבים את זה.
מוזמנים להשתמש בקישורי השותפים הבאים כדי לקנות באמאזון , להוריד ספרי שמע, או להקים אתר אינטרנט משלכם (מדריך מפורט - כאן). תודה על תמיכתכם באתר.
טוען...
נושאים דומים פורום תאריך
האם VANGUARD פתחו קרן עוקבת שנסחרת בארץ פינת המשקיעים ‏ביום רביעי ב- 17:23
האם בכלל משתלם להשקיע בסכומים נמוכים? פינת המשקיעים ‏ביום שלישי ב- 13:34
האם מס ירושה נגבה בפועל מזרים המחזיקים ב ETF אמריקאי? פינת המשקיעים ‏8/8/19
האם ריבית של 10% בשוק ההון לאורך זמן של 50 שנים היא ריאלית? פינת המשקיעים ‏8/8/19
סימולטור - האם בכלל בכיוון פינת המשקיעים ‏5/8/19
  1. אתר זה משתמש בעוגיות דפדפן. אין באמור בפורום כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ השקעות המתחשב בצרכיו של כל אדם.