• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

אז למה כן להחזיק אג"ח ממשלתי?

תוכל לתת לינק ישיר? נכנסתי לאתר שלך ולא מצאתי
(נראה אחלה אתר, אפנה זמן לעבור על החומר שם)
מצטרף לבקשה @FIYaacov
אם אתה לא יכול לצרף פה קישור מסיבה זו או אחרת אז תן לנו את הכותרת של המאמרים שמופיעה בבלוג שלך כי לא בדיוק מצאתי את זה שם

כרגע יש תשואה נחמדה של כ- 4% על האפיק הזה כמובן שאין שום התחייבות לכך שזה לא יפסיד.
בכלל לא ציפיתי לראות תשואה מהאפיק הזה. (אג"ח ממשלתי )
אני יותר מחפש מעין מזומן שיתן תשואה מסוימת. אחוז מסוים מהתיק.
האם מדובר באפיק השקעה מסוכן?

כרגע יש תשואה נחמדה של כ- 4% על האפיק הזה כמובן שאין שום התחייבות לכך שזה לא יפסיד.
בכלל לא ציפיתי לראות תשואה מהאפיק הזה. (אג"ח ממשלתי )
אני יותר מחפש מעין מזומן שיתן תשואה מסוימת. אחוז מסוים מהתיק.
האם מדובר באפיק השקעה מסוכן?

מה הכוונה נותן? תשואה לפדיון או תשואת שוק בעבר?

הסיכון הוא סיכון ריבית, אינפלציה (אם לא צמוד), מטבע, פשיטת רגל (סידרתי סיכונים לפי החומרה בעיניי).

תשואת שוק בעבר.
התשואה הפנימית שלו אפסית.

אני מחפש נכס קרוב למזומן שיניב תשואה כלשהי, ושלא יקרוס בזמן משבר.

מאמר מרתק של ארן והתפלאתי לשמוע שהשוק עולה פי חמש מאשר שהוא יורד וסהכ עדיף להוציא את האירועים הבלתי צפויים מההכנסה השוטפת ולתכנן אותם מראש ולתת כסף לה יות מושקע ולא לעמוד בקרן הביטחון. במקרה ומשקיעים כל רבעון איפה להעמיד שמונה חודשים את הכסף לפני שמושקע?

מאמר מרתק של ארן והתפלאתי לשמוע שהשוק עולה פי חמש מאשר שהוא יורד וסהכ עדיף להוציא את האירועים הבלתי צפויים מההכנסה השוטפת ולתכנן אותם מראש ולתת כסף לה יות מושקע ולא לעמוד בקרן הביטחון. במקרה ומשקיעים כל רבעון איפה להעמיד שמונה חודשים את הכסף לפני שמושקע?
למה 8 חודשים? זה נשמע הרבה מידי.

למה 8 חודשים? זה נשמע הרבה מידי.
כי כל חודש מצטבר סכום ואחרי חודשיים משקיעים את סכום שלושת החודשים אז יוצא שבכל רבעון חודשיים עומדים חודש ראשון שבע אלף וחודש שני 14000 ותחילת. חודש שלישי מושקע 21000 ש"ח אז שמונה חודשים בשנה יש יתרה בעובר ושב לא מושקעת

כי כל חודש מצטבר סכום ואחרי חודשיים משקיעים את סכום שלושת החודשים אז יוצא שבכל רבעון חודשיים עומדים חודש ראשון שבע אלף וחודש שני 14000 ותחילת. חודש שלישי מושקע 21000 ש"ח אז שמונה חודשים בשנה יש יתרה בעובר ושב לא מושקעת
אז תשקיע כל חודש.

נערך לאחרונה ב:
אני מנסה להבין את ההתנהגות בשנים האחרונות של מדדי ממשלתיות ריבית קבועה, וצמודות 5-10 ש'.

לא רק, אבל בין השאר גם על רקע ציפיות האינפלציה והריבית, ומה שהיה בפועל.
אם יש בזה הגיון, מישהו יכול לפרשן קצת?

מדד 2015 עד 2019: 1.0%-, 0.2%-, 0.4%, 0.8%, 0.6%.
ריבית בנק ישראל: קצת בתחילת 2015 היתה 0.25%, ירדה ל-0.10%, וחזרה ל-0.25% לקראת סוף 2018.

גרף לשנתיים אחרונות, וחמש שנים:

O79ishN.png

נערך לאחרונה ב:
למיטב ידיעתי- כל פקדון ניתן לשבור בכל רגע, רק שלפעמים זה גורר 'קנס' של אובדן הריבית שהוסכמה.
מאידך, ה'כל רגע' הזה עלול לקחת קצת יותר זמן מאשר מכירת האג"ח ורכישת מניות, כך שזה תלוי כמה זמן ה'מבצע' בשוק.
הנה לך דוגמה נגדית. כנראה.

אני לא. אני מחזיק גם קצת נדל"ן.
אבל שוקל למכור אותו ולעבור ל100% מניות.
לא מאמין בקרן חרום.
אם יהיה בלת"מ אפשר לקחת הלוואה. לטווח ארוך זה יותר זול מאשר להחזיק כסף בצד שלא עושה כלום.

אה, קורונה וזה, מקווה שהכל בסדר...
ושלא מכרת את הנדלן שהוא כמעט ההכנסה היחידה שלי עכשיו

אבל שוקל למכור אותו ולעבור ל100% מניות.
לא מאמין בקרן חרום.
אם יהיה בלת"מ אפשר לקחת הלוואה. לטווח ארוך זה יותר זול מאשר להחזיק כסף בצד שלא עושה כלום.

אחרי פריצת הקורונה, אתה עדיין בדעות אלו?

אה, קורונה וזה, מקווה שהכל בסדר...
ושלא מכרת את הנדלן שהוא כמעט ההכנסה היחידה שלי עכשיו
הכל טוב.
למכור נדל"ן לוקח זמן. את חלקו מכרתי, השאר עדיין בתהליכים.
אחרי פריצת הקורונה, אתה עדיין בדעות אלו?
לחלוטין.
אולי הניסוח שלי לא היה מדוייק. יהיה יותר נכון שאני מאמין בקרן חרום, אבל מאמין בלהשקיע אותה ב100% מניות.
במקרה הכי גרוע מוכרים קצת בהפסד. עדיין לטווח ארוך זה יותר משתלם.

אבל מאמין בלהשקיע אותה ב100% מניות.

גם אני חושב שיש הגיון בלשים כסף במניות בימים אלו, ואלו שיגידו שלהשאיר כסף מזומן מסוכן עכשיו אולי לא יטעו.... (כי הכל מסוכן, ואולי תהיה אינפלציה רצינית שדוקא המניות יהיו חוף המבטחים שיצליחו להשאיר את ערך הכסף כמו קודם. בהחלט.).
ועדיין, אם אין לך קרן חירום במזומן וחלילה תצטרך כסף, בהנחה והמניות ימשיכו לרדת תצטרך לממש הרבה הפסדים בתקופה הקרובה.
אני מאחל לך שלא, ומעריך שאם יש לך כמה נכסי נדלן גם אם כמה יפסיקו לשלם תשאיר את הראש מעל למים והכל יהיה בסדר,
אבל וואלק תדע שלפחות מבחוץ זה נראה ריסקי בטירוף...
בהצלחה חבר :)

ועדיין, אם אין לך קרן חירום במזומן וחלילה תצטרך כסף, בהנחה והמניות ימשיכו לרדת תצטרך לממש הרבה הפסדים בתקופה הקרובה.
אז מה?
שוב - אני מסתכל על זה לטווח ארוך וכאסטרטגיה. לא כמשהו נקודתי עכשיו.
נניח שהמניות יפלו, כמה כבר תפסיד? 50%?
מצד שני אם שמת כסף בצד ובסוף לא השתמשת בו במשך 30 שנה אז הפסדת 700% תשואה.

יש לך דוגמאות?
חוץ מעיקול ישראלי על כל חשבונות וכרטיסי אשראי ישראליים
(מה שבקלות נפתר עם שימוש בחשבון חוץ \ כרטיס לא-ישראלי)
נראה שעכשו יותר קשה לקחת הלוואות והריבית יותר גבוהה, מניח שיהיו מדינות בהן בנקים אף יתמוטטו.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
littleSeal אז למה לא להשקיע בחסכון בבנק, בעצם? פוסטים מאיכות נמוכה 2
Flex אז למה לא בעצם? בן 27 יומני מסע אישיים 38
1337justme אז למה לא קצבה לכל החיים? שוק ההון 45
גרהם אז למה לא להשקיע במניות בודדות? שוק ההון 141
O רווחים בקופות גמל/מסלולי השקעות אקטיבים באופן עקבי, אז למה השקעות פאסיביות? שוק ההון 65
Henchman34 אז למה שההדיוט לא ישקיע בפיקדון מובנה? שוק ההון 20
Henchman34 אז למה פוסלים באופן גורף את ביטוח הבריאות של הקופות? צרכנות פיננסית 17
E האם המשפט “אקנה דירה , מקסימום לא אוכל לעמוד בהחזרים ,אז אמכור אותה”-הוא מטעה מאוד נדל"ן 18
ד האם הגיע הזמן להוציא את ההשקעות מהארץ? ואם כן, אז איך? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 145
B אחוז משכנתא רצוי עוד 2-6 שנים + השקעה עד אז נדל"ן 5
de dud מחפש קטע ג׳אז כבר שנים .. HELP! אוף טופיק 4
Sp0 אם אני מחזיק מק"מ עד תאריך הפירעון אז אני יכול להתעלם מעליות\ירידות? שוק ההון 3
Y אז מה היא אינפלציה? הנה הסבר לכל מי שלא יודע... שוק ההון 163
stamEhad זכייה במחיר למשתכן - אז עשיתי סימולציות. מנסה כעת להבין מה הצעדים הבאים ומשתדל לא לעשות טעויות יקרות נדל"ן 33
א האם זה זמן טוב להתחיל ליצור שכבות מלאכותיות, ואם כן אז איך לעשות את זה? שוק ההון 19
T אז.. ממה מתחילים? שוק ההון 7
N קרן מחקה אג"ח ממשלתי כללי - אז מה קורה עכשיו? שוק ההון 16
M אז איך אתם עם הוצאות החגים פורים ופסח? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 20
ת בבואי לשלם היום ארנונה באתר-שגיאה. אז לחצתי שוב - האם תשלום ירד פעמיים? מיסים 9
Gambit אז… איך אתם עוקבים אחרי תיק ההשקעות שלכם? שוק ההון 32
S אז מה עוד אפשר לעשות עם הפנסיה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 35
aminadav האם נכון להסיק שגם אם מחירי הנדל"ן ירדו או יעלו אז ת"א בניה לא יושפע מזה ישירות? שוק ההון 1
Y אז מה בעצם העלות של משכנתא כמינוף לשם מינוף? נדל"ן 13
פ דיון פוסט - אז אתם רוצים “להשקיע” בביטקוין? דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 143
ס אז איך נכון לבקש מהבוס העלאת שכר ? אשמח לעזרתכם אוף טופיק 18
Y אז מה עושים עם פנסיה משלימה? צרכנות פיננסית 6
ת "אל תמהר להפעיל ביטוח רכב, כי..." אז -האם אני צודק במסקנה שלי אוף טופיק 15
א אז השנה היא 2020 - אג״ח עוד רלוונטיות? שוק ההון 59
K נו... אז הבטיחו תשואה ללא סיכון נדל"ן 1
L אז איפה ככי זול? שוק ההון 8
Wannabe אז מה לעזאזל בעצם קורה פה?! שוק ההון 22
S אז....הצטרפתי לפרוייקט של "דרך ערך" אוף טופיק 31
Cleo אז מה ערך התיק בנקודת הסיום? (אזהרה - פוסט מורבידי) פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 32
Wonko פתחתי חשבון בבית השקעות! אבל אז התחלתי לקרוא.. שוק ההון 46
מ אז להעביר את הקרן המחקה שלי לקרן סל? בעקבות הרפורמה שוק ההון 0
N אז לכל מי שרצה כרטיס אשראי ישראלי עם 1% עמלת המרה צרכנות פיננסית 178
tpr אז מה לא בסדר בתיק שוקולד מריר שוק ההון 13
P אז אקסלנס החליטו להעלות לי את דמי הטיפול שוק ההון 45
N משקיע חדש - אז... מה קורה עם אג״ח? שוק ההון 2
R אז מה דעתכם לגבי אג"ח בימים אלו? שוק ההון 24
M אז... מתי בעצם למכור? שוק ההון 13
Frenchman אז בעצם, כל הכסף בעולם הוא דיגיטלי? אוף טופיק 40
Y אם אני מאמין שטסלה הולכת להתרסק אז איפה ואיך כדאי לקנות שוק ההון 29
P אז מה דעתכם על מניית GE? שוק ההון 26
D הבנק שינה את התנאים אז החלטתי לעזוב, האם זו עילה לשיחרור פיקדון? צרכנות פיננסית 5
חסכונית אז כמה אאוטפיטים יש לכם לעבודה משרדית? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 23
גרהם אז מה נקבע בקשר לקיזוז הפסד שנובע מירידת שעח ? שוק ההון 0
מ אז איפה מכירים סולידיות? אוף טופיק 65
BRK אז מה עושים כשהשוק יורד? שוק ההון 13
c881 אז הגעתי לנקודת הפקדה חודשית לפנסיה שיש לחלק את הסכום שוק ההון 40

נושאים דומים

Back
למעלה