• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

האם המשפט “אקנה דירה , מקסימום לא אוכל לעמוד בהחזרים ,אז אמכור אותה”-הוא מטעה מאוד

Eranlavi

משתמש רגיל
דירוג
163
היי לכולם.
ֿרציתי לשאול את המומחים כאן בפורום .
ֿנכון שהמשפט הזה שרשמתי בכותרת, הוא משפט ממש לא מדוייק ,ואפילו מטעה.
אני שומע מידי פעם אנשים שאומרים אותו לאנשים שמהססים לרכוש דירה……והוא נראה לי שהוא הטעיה אחת גדולה .

ֿאז כדי לפשט את הדוגמה
:
ֿנגיד קניתי ב 2 מיליון שקל דירה למגורים . (1 מליון שקל הון עצמי……1 מיליון שקל משכנתא!)

ֿאחרי שנה (אני בכוונה מקצין ,אבל תזרמו), החלטתי למכור את הדירה (לא משנה הסיבה).

ֿֿמצאתי קונה שישלם לי 2 מיליון שקל!! (בדיוק אותו הסכום שקניתי).

האם אני צריך להחזיר מיליון שקל לבנק, ובזה סיימתי את הסיפור ? (ההיגיון אומר שכן…אבל זה לא המצב)

ֿאני יודע שיש דבר כזה “עמלת פירעון מוקדם”.…
זאת אומרת, העובדה שקניתי ב 2 מיליון , ומכרתי ב 2 מיליון, כבר אוטומטית גורמת לי להפסיד כסף!
לאיזה סכום של הפסד (בערך) זה יכול להגיע הדבר הזה ?

ֿהאם אני צודק ?

תודה

קרן המשכנתא יכולה לגדול אם יש לך הצמדה למדד.
מעבר לכך, עשויה להיות עמלת היוון אם העמלה הממוצעת ירדה בין חודש לקיחת המסלול ובין מועד הפירעון המוקדם.
מצד שני גם פרעת חלק מהקרן במהלך השנה.
מצד שלישי, היה לך גם מס רכישה על הדירה, שאותו לא תקבל בחזרה, ועלויות נלוות לרכישה כמו עו"ד, מתווך ועוד.

לכן אם תמכור בדיוק במחיר הקנייה, בוודאות תהיה בהפסד מסויים.

קרן המשכנתא יכולה לגדול אם יש לך הצמדה למדד.
מעבר לכך, עשויה להיות עמלת היוון אם העמלה הממוצעת ירדה בין חודש לקיחת המסלול ובין מועד הפירעון המוקדם.
מצד שני גם פרעת חלק מהקרן במהלך השנה.
מצד שלישי, היה לך גם מס רכישה על הדירה, שאותו לא תקבל בחזרה, ועלויות נלוות לרכישה כמו עו"ד, מתווך ועוד.

לכן אם תמכור בדיוק במחיר הקנייה, בוודאות תהיה בהפסד מסויים.
אז זה בדיוק כמו שחשבתי .
ֿזה לא כמו בורסה….שנגיד וקנית מניה בשער 300….ואחרי חודש אתה מוכר אותה ב 300…
ֿאז אתה אמנם לא מרוויח אבל אתה לא מפסיד כלום. (עזוב את העמלת קנייה/מכירה)…… זה זניח.

בנדל”ן, זה הרבה יותר מסובך!
ֿזאת אומרת, ברגע שנגעת…נסעת. זהו.
ֿאתה לא באמת יכול להתחרט …משום ש.גם אם קנית ב 2 מיליון….ומכרת ב 2 מליון אתה מופסד מאות אלפי שקלים.

אז הנה, אני עכשיו לקראת קניית דירה (סוף סוף),
אני יודע אבל שבעוד שנתיים (בערך), אוכל אולי להביא יותר הון עצמי ממה שיש לי כרגע (העלאה די גבוהה במשכורת)………
ולכן, מבאס אותי ללכת על דירה ישנה של 1.7 מיליון ….שאולי אני אוכל בעוד שנתיים לקחת טיפה יותר סיכון ויוזמה
כי שיעור ההחזר שלי יעלה משמעותית ,
ואז אוכל ללכת כבר על דירה של 2.3 מיליון (יש הבדל משמעותי בדירות שאותן אבקש מה מתווך לחפש לי).

ֿֿאז חשבתי מקסימום, שאקנה ,לצערי, לא בלב שלם , את הדירה של ה 1.7….ומקסימום בעוד שנתיים
(והיה ובאמת המשכורת שלי תעלה כמובטח), אני אמכור ואשדרג לדירה טובה יותר.

ֿאבל ממה שהבנתי ממך , זה לא כזה פשוט .

ֿֿבשביל שתסריט כזה ייקרה, אני אצטרך למכור את הדירה של ה 1.7 ב 1.9 מינימום…………לא ?

אמממ….לא כזה להיט .

ֿֿמה עושים במצב כזה?
מה לחכות פאקינג עכשיו שנתיים, רק שאהיה בטוח ?

אֿגב, יש דבר כזה שנקרא “גרירת משכנתא“…………שאתה פשוט גורר את המשכנתא לדירה אחרת שלך,
ֿזה מקרה שונה ממה שתיארתי………אני מניח שבמקרה הזה זה כן תופס?

בשביל שתסריט כזה ייקרה, אני אצטרך למכור את הדירה של ה 1.7 ב 1.9 מינימום…………לא ?
אפשר לחשב בדיוק את כל ההוצאות.
מס רכישה על הסכום שציינת יהיה 0 אם זו דירה יחידה. תשלום לעורך דין יהיה כחצי אחוז מהסכום.
אם יש מתווך זה מוסיף כ2% בקניה (אולי אפשר להתמקח ולהוריד אותו).
המשכנתא לא תייצר עמלת היוון אם תגרור אותה לנכס הבא, אבל אם תצטרך השלמה אז תהיה כבול לבנק שממנו לקחת.
אגב, אם המטרה שלך היא גידור למחירי הדיור, לא צריך להיבהל מהפסד מסויים, כיוון שלרוב תהיה קורלציה טובה בינו לבין מחיר הדירה החדשה שתרצה.
דווקא אם מחירי הדיור יעלו, יתכן שמצבך יהיה פחות טוב - תהיה אמנם ברווח על הדירה הקיימת, אבל יהיה לך פער גדול יותר כדי לרכוש את הדירה המשופרת שרצית.

לאיזה סכום של הפסד (בערך) זה יכול להגיע הדבר הזה ?
תלוי בריבית. מי שלקח נניח משכנתא ל-30 שנה בריבית קבועה 15% והריבית פתאום ירדה ל2% אחרי 10 שנה, אז העמלת היוון יכולה להגיע לסכומים גבוהים במיוחד. מצד שני, ככל שהריבית נמוכה יותר, הסיכוי הוא שעמלת ההיוון תהיה נמוכה כי אין הרבה לריבית לאיפה לרדת (בתאוריה, הבנק לא ילווה בריבית שלילית ממוצעת). יש שיטות לתכנן משכנתא כך שלא תהיה עמלת היוון ברמה מסוימת (משתנה כל 5 שנים וכו'), אבל יש איזה חיוב לקחת שליש בקבועות למיניהן.

* לא המלצה או ייעוץ

מה היית אתה עושה, אם אלה היו הברירות שלך? (זה כמובן לא ייעוץ… סתם סקרן מה אתה היית עושה).

1. קונה בכל זאת, דירה (למגורים אני מתכוון!!) שאתה פחות נלהב ממנה ב 1.7-1.8 …גר בה , שנה,שנתיים ואז אלוהים גדול

2. ממתין שנה,שנתיים…..ואז יכול לקנות ולהתחייב על דירה של 2.3 ?

אתה בטח תרשום לי, שבשנתיים מחירי הנדל״ן יכולים לעלות ולא ממש מתכוונים לחכות לי…..
ֿולכן ,דירה שאולי יכולתי להרשות לעצמי בעוד שנתיים ב 2.3…..כבר תעלה 2.5………

ֿֿאז אולי בכל זאת משתלם, לקחת הימור מושכל וסיכון וכן לקחת את הדירה עכשיו ב 2.3? (העלייה בשכר 80 אחוז שתקרה לי!

נערך לאחרונה ב:
תלוי בריבית. מי שלקח נניח משכנתא ל-30 שנה בריבית קבועה 15% והריבית פתאום ירדה ל2% אחרי 10 שנה, אז העמלת היוון יכולה להגיע לסכומים גבוהים במיוחד. מצד שני, ככל שהריבית נמוכה יותר, הסיכוי הוא שעמלת ההיוון תהיה נמוכה כי אין הרבה לריבית לאיפה לרדת (בתאוריה, הבנק לא ילווה בריבית שלילית ממוצעת). יש שיטות לתכנן משכנתא כך שלא תהיה עמלת היוון ברמה מסוימת (משתנה כל 5 שנים וכו'), אבל יש איזה חיוב לקחת שליש בקבועות למיניהן.

* לא המלצה או ייעוץ
לא פשוט בכלל.
ֿהמשפט בהחלט מטעה . אסור להשתמש בו. זו אחיזת עיניים לדעתי

מה היית אתה עושה, אם אלה היו הברירות שלך? (זה כמובן לא ייעוץ… סתם סקרן מה אתה היית עושה).

1. קונה בכל זאת, דירה (למגורים אני מתכוון!!) שאתה פחות נלהב ממנה ב 1.7-1.8 …גר בה , שנה,שנתיים ואז אלוהים גדול

2. ממתין שנה,שנתיים…..ואז יכול לקנות ולהתחייב על דירה של 2.3 ?
אני אישית לא ממש אוהב מינוף אז אני לא בנדלן, כי אין לי יכולת לרכוש דירה ללא מינוף באחוזים מסוימים מההון שלי (והקרנות נדל"ן לטעמי זה תחום מלא הונאות ומה לא, מה גם שהם משלמים מיסים גבוהים הרבה יותר מהמשקיע הבודד, אז אני לא מרוויח את הטבות המס וזה די מייתר את ההשקעה). ספציפית אם הייתי יכול לקנות דירה ב35% מההון שלי (הרעיון שלי כאן היה שאני מסתכל על כמה הוצאות השכירות הם ומתאים את הגידור אליהם), אז הייתי קונה כדי לגוון את התיק והייתי גם לוקח מינוף אם היה יוצא יחסית נמוך ויעיל. נדל"ן זה מאוד תלוי בנסיבות, ספציפית אני לא משלם על שכירות ואני לא רואה סיבה מיוחדת להשקיע במינוף בנדלן בישראל בכל ההון שלי ומעבר לו.

מצד שני, אני יכול להבין את ההחלטות הרגשיות בלהיות בעלי דירה של עצמם ולא לרצות לגור בשכירות (ואז הבעלים עוד 5 שנים יתחלף ויעיפו אותם או מי יודע מה יקרה). אין לי איזה תשובה לשאלה שלך כי אנחנו לא נביאים. אני לא יודע אם המחירים פתאום יעלו או שהמחירים פתאום ירדו או מה יקרה לריבית וכדומה, השוק והטרנד עלולים להשתנות והמאקרו הוא בלתי צפוי הרבה פעמים.

* לא המלצה או ייעוץ

אז הנה, אני עכשיו לקראת קניית דירה (סוף סוף),
אני יודע אבל שבעוד שנתיים (בערך), אוכל אולי להביא יותר הון עצמי ממה שיש לי כרגע (העלאה די גבוהה במשכורת)………
ולכן, מבאס אותי ללכת על דירה ישנה של 1.7 מיליון ….שאולי אני אוכל בעוד שנתיים לקחת טיפה יותר סיכון ויוזמה
כי שיעור ההחזר שלי יעלה משמעותית ,
ואז אוכל ללכת כבר על דירה של 2.3 מיליון (יש הבדל משמעותי בדירות שאותן אבקש מה מתווך לחפש לי).
מדובר בדירה יחידה? אם כן אז אין לך מס רכישה על סכום הדירה הקטנה.
כמו כן, משכנתא ניתן לגרור מדירה לדירה, לא חייב לשלם עמלת פרעון מוקדם.

ההוצאות שנשארות הן מתווך ועורך דין.

אני אישית לא ממש אוהב מינוף אז אני לא בנדלן, כי אין לי יכולת לרכוש דירה ללא מינוף באחוזים מסוימים מההון שלי (והקרנות נדל"ן לטעמי זה תחום מלא הונאות ומה לא, מה גם שהם משלמים מיסים גבוהים הרבה יותר מהמשקיע הבודד, אז אני לא מרוויח את הטבות המס וזה די מייתר את ההשקעה). ספציפית אם הייתי יכול לקנות דירה ב35% מההון שלי (הרעיון שלי כאן היה שאני מסתכל על כמה הוצאות השכירות הם ומתאים את הגידור אליהם), אז הייתי קונה כדי לגוון את התיק והייתי גם לוקח מינוף אם היה יוצא יחסית נמוך ויעיל. נדל"ן זה מאוד תלוי בנסיבות, ספציפית אני לא משלם על שכירות ואני לא רואה סיבה מיוחדת להשקיע במינוף בנדלן בישראל בכל ההון שלי ומעבר לו.

מצד שני, אני יכול להבין את ההחלטות הרגשיות בלהיות בעלי דירה של עצמם ולא לרצות לגור בשכירות (ואז הבעלים עוד 5 שנים יתחלף ויעיפו אותם או מי יודע מה יקרה). אין לי איזה תשובה לשאלה שלך כי אנחנו לא נביאים. אני לא יודע אם המחירים פתאום יעלו או שהמחירים פתאום ירדו או מה יקרה לריבית וכדומה, השוק והטרנד עלולים להשתנות והמאקרו הוא בלתי צפוי הרבה פעמים.

* לא המלצה או ייעוץ
אני מאמין בלב שלם שמחירי הנדל״ן לאורך זמן רק יעלו, אף על כל הפימפומים של אלה שטוענים לקריסה כבר משנת 2010.
ֿכך שמהבחינה הזו אני לא חושש.
ֿחוץ מזה, שאני מדבר על דירה למגורים …לא להשקעה.

ֿאגב, אם אתה לא שוכר עדיין…אתה בטח מאוד צעיר….לא?

אני מאמין בלב שלם שמחירי הנדל״ן לאורך זמן רק יעלו, אף על כל הפימפומים של אלה שטוענים לקריסה כבר משנת 2010.
ֿכך שמהבחינה הזו אני לא חושש.
ֿחוץ מזה, שאני מדבר על דירה למגורים …לא להשקעה.
כל קניית דירה היא השקעה בסופו של דבר. כשאנחנו מתכוונים לגור בדירה זה אומר שלא תהיה התעסקות עם שוכרים וזה יותר עניין רגשי שאנחנו יודעים שלא יפנו אותנו/יעלו לנו את השכר דירה/שנתקן בעיות בדירה בלי להיות תלויים באחרים וכדומה, וזה תחושה ששווה לחלקנו הרבה כסף. [זה אולי יותר תלוי במשכיר כנראה מהשוכר (יש משכירים גרועים מאוד שצריך להיכנס איתם למלחמות, ויש משכירים שעושים מעל ומעבר וכדומה). באירופה, איפה שיש חוקי הגנת הדייר מאוד נוקשים יש יותר שוכרים]
ֿאגב, אם אתה לא שוכר עדיין…אתה בטח מאוד צעיר….לא?
נכון.

המשפט בכותרת לא מטעה פשוט לא שלם, המשפט צריך להיות:
״אקנה דירה, מקסימום לא אוכל לעמוד בהחזרים ואמכור אותה״ + ״ואפסיד את עלויות העסקה שהן לרוב לפחות 3% בקנייה ובמכירה, ועמלת פרעון מוקדם של המשכנתא, אבל אשאיר בצד כסף נזיל ל6 חודשי תשלומי משכנתא לפחות כדי שלא אמכור בלחץ״.

מדובר בדירה יחידה? אם כן אז אין לך מס רכישה על סכום הדירה הקטנה.
כמו כן, משכנתא ניתן לגרור מדירה לדירה, לא חייב לשלם עמלת פרעון מוקדם.

ההוצאות שנשארות הן מתווך ועורך דין.
סבבה…..את הנושא של “גרירת משכנתא” הבנתי.

אותי דווקא יותר סיקרן התסריט שאתה קונה ב 2 מיליון ומוכר אחרי שנה ב 2 מיליון (מתוך אילוץ)………
האם אתה מפסיד כסף?
וממה שהבנתי ההפסד יכול להיות די משמעותי .(עד כמה שזה נשמע מוזר)

המשפט בכותרת לא מטעה פשוט לא שלם, המשפט צריך להיות:
״אקנה דירה, מקסימום לא אוכל לעמוד בהחזרים ואמכור אותה״ + ״ואפסיד את עלויות העסקה שהן לרוב לפחות 3% בקנייה ובמכירה, ועמלת פרעון מוקדם של המשכנתא, אבל אשאיר בצד כסף נזיל ל6 חודשי תשלומי משכנתא לפחות כדי שלא אמכור בלחץ״.
הכסף הנזיל לא ממש פותר את הבעיה.
ֿומי אמר שאתה מוכר בלחץ?
ֿעדיין אם קנית ב 2 מיליון…אתה צריך למכור ב 2 מיליון +…. כדי לא לצאת מופסד !
והפלוס הזה , לא מדובר על 1000 או 20,000 שקל…..
הרי מדובר על סכומים שיכולים להגיע גם ל 100 אלף…..ויותר (וזה שוב אני אומר למרות שמצאת מישהו שמוכן לקנות ממך
בדיוק באותו מחיר שקנית!).

כל קניית דירה היא השקעה בסופו של דבר. כשאנחנו מתכוונים לגור בדירה זה אומר שלא תהיה התעסקות עם שוכרים וזה יותר עניין רגשי שאנחנו יודעים שלא יפנו אותנו/יעלו לנו את השכר דירה/שנתקן בעיות בדירה בלי להיות תלויים באחרים וכדומה, וזה תחושה ששווה לחלקנו הרבה כסף. [זה אולי יותר תלוי במשכיר כנראה מהשוכר (יש משכירים גרועים מאוד שצריך להיכנס איתם למלחמות, ויש משכירים שעושים מעל ומעבר וכדומה). באירופה, איפה שיש חוקי הגנת הדייר מאוד נוקשים יש יותר שוכרים]

נכון.
ידעתי :). חכה תגיע לגיל 35–40…..אפילו 50…,ונראה אם עדיין לא תחשוב שאתה חייב, פשוט חייב דירה…….משלך

הכסף הנזיל לא ממש פותר את הבעיה.
ֿומי אמר שאתה מוכר בלחץ?
ֿעדיין אם קנית ב 2 מיליון…אתה צריך למכור ב 2 מיליון +…. כדי לא לצאת מופסד !
והפלוס הזה , לא מדובר על 1000 או 20,000 שקל…..
הרי מדובר על סכומים שיכולים להגיע גם ל 100 אלף…..ויותר (וזה שוב אני אומר למרות שמצאת מישהו שמוכן לקנות ממך
בדיוק באותו מחיר שקנית!).
נכון, בגלל זה התייחסתי לעלויות עסקה שתפסיד, זה עלות המהלך וסביר שיותר

נכון, בגלל זה התייחסתי לעלויות עסקה שתפסיד, זה עלות המהלך וסביר שיותר
מעניין כמה מהאנשים שדיברתי איתם ,במהלך השנים ,בנושא נדל”ן מחרטטים .
ֿאף אחד לא מזכיר את כל ההוצאות הנלוות .
ֿתמיד זה קניתי ב 1.5…מכרתי ב 1.7. פסדר פסדר.

פרט חשוב ששכחת לציין - נניח קנית ומכרת לאחר שנתיים באותו המחיר, אל תשכח שגם נהנית באותה תקופה מכך שלא שילמת שכר דירה, שזה בפני עצמו שווה כ45-60 אלף ש"ח בשנה (ביחס לדירה במחיר שציינת).
מנגד, יש כמובן את עלות הריבית במשכנתא.

אני שומע מידי פעם אנשים שאומרים אותו לאנשים שמהססים לרכוש דירה
אני חושב שבמשך השרשור אתה מוסיף מעצמך למשפט "ואז אין אפשרות להפסיד שקל". אבל זה לא חלק מהמשפט. רק נאמר שיש אפשרות לצאת מההתחייבות של המשכנתא אם לא אפשרי לעמוד בה.

אם הייתי מנחש אני חושב שהכוונה היא -
אם אתה מתלבט בין לשבת על מזומן ולהסתכן בכך שתבזבז אחוזים גבוהים ממנו אם אין לך משמעת כלכלית, לבין אפשרות של קניית דירה -

אז יש יתרון בקניית דירה, שכן המשכנתא הינה חיסכון כפוי, וכן במקרה הגרוע ההפסד יחסית תחום, נניח ב 10% (אני שם בצד תרחיש של ירידת מחירים משמעותית, שזה תרחיש שרוב הישראלים מזניחים ומתעלמים מקיומו).

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
L עתיד הרפורמה במערכת המשפט פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 284
מ איך רפורמת המשפט תשפיע על מחירי הנדל"ן בישראל? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 37
S בדיקת שוכרים בנט המשפט ובהוצאה לפועל, כיצד? נדל"ן 3
L 'אתה צריך להכיר חמישה אנשים כדי להגיע לאדם שאתה רוצה' מי מזהה מה מקור המשפט? אוף טופיק 2
גרהם סערה במערכת המשפט - הימורים אוף טופיק 129
אנא-אל אם אצטרך אקנה שוב מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 10
S דירה בהנחה (כשאני לא מתכנן לקנות דירה?) נדל"ן 0
ה הגרלת דירה בהנחה- בקריית גת למגזר חרדי נדל"ן 4
S תשלום מס מינימלי בעת מכירת דירה כאשר קיימת דירה נוספת בבעלותי נדל"ן 0
D כדאיות עסקת מחיר מטרה (מבואות דרומיים חיפה) אל מול דירה יד שניה נדל"ן 11
E תזמון מכירת נכסים מבחינת מיסוי - דירה בירושה נדל"ן 2
M קניית דירה בבעלות קק"ל נדל"ן 4
O תשלום מס שבח ומס קניה כשקיימת דירה מירושה מיסים 1
V הון עצמי לקניית דירה - מאיזה מסלולי השקעה עדיף למשוך? נדל"ן 0
א תכנון מיסוי בהשקעה בדירת פריסייל לצד דירה נוספת מיסים 16
ש התלבטות - איך לעזור להורים לקנות דירה? נדל"ן 4
ס לפרסם דירה למכירה במחיר השוק? נדל"ן 3
T קניית דירה למגורים מתוך כוונה למכור אחרי 5~7 שנים? נדל"ן 8
י שיקולים בבחירת מסלול מיסוי דירה מיסים 6
S דירה להשקעה ברומניה נדל"ן 8
M דירה בהנחה הגרלה חדשה נדל"ן 33
F נקודת כניסה התחלתית להשקעה בדירה במרכז (דירה ראשונה) נדל"ן 11
M דירה בהנחה מול דירה בשוק החופשי להשקעה נדל"ן 3
H זכיה בפרויקט דירה בהנחה - מחיר דירה סופי? נדל"ן 4
singleton דירה בהנחה- הגרלת מאי-יולי נדל"ן 0
A כדאיות ומיסוי של דירה נוספת - כאשר אחד מבני הזוג הוא ללא דירה נדל"ן 4
G עצה לגבי רכישת דירה ראשונה / התנהלות כלכלית נדל"ן 0
Mufasa מופסה קונה דירה וצריך להתייעץ לגבי משכנתא! נדל"ן 21
kiza דילמה במימון רכישת דירה נדל"ן 13
ה השפעת המע"מ על דירה שנקנתה נדל"ן 2
T החלפת דירה ללא הון עצמי נדל"ן 0
ד דירה בקרבת המטרו נדל"ן 1
ס אחוז מהמשכורת לשכר דירה צרכנות פיננסית 23
א האם זה זמן טוב למכור עכשיו דירה? נדל"ן 14
ראובן7 ביטוח דירה פוסטים מאיכות נמוכה 0
ל רכישת דירה - עם הערה אזהרה, והשלמת העברת הרישום בעוד שנתיים וחצי נדל"ן 8
ס איך לבצע מימוש מהיר של דירה במחיר השוק? נדל"ן 5
ס שכר דירה בפעם הראשונה לבחור צעיר מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 24
ישראלי מצוי קנית דירה יד 2 בתקווה לתמ״א יום אחד או קניית דירה חדשה על הנייר נדל"ן 4
M השתתפות בשכר דירה ממשרד השיכון - נחשב להכנסה חייבת (עבור דו"ח מס שנתי)? מיסים 0
T מדידת דירה לפינוי בינוי נדל"ן 4
M דירה ראשונה- הון עצמי+ מתנה נדל"ן 12
ר דירה מקבלן נדל"ן 1
LtWorf עזרה לילדים במימון דירה תוך מזעור סיכונים נדל"ן 34
ריש-לקיש דירה שההורים רשמו על שמי נדל"ן 54
ע דירה בירושה ומס הכנסה מיסים 2
S שימוש בכספי קרן השתלמות לטובת רכישת דירה שניה נדל"ן 17
ח מכירת דירה תוך כדי תהליך רישום בית משותף - בעיה? נדל"ן 6
הירהורים מה ההגיון שריבית במשכנתא כנגד דירה ללא חובות, יותר גבוהה מריבית במשכנתא ראשונה? נדל"ן 5
ב מכירת דירה קיימת וקנייה של אחרת - איך אני מצמצם מיסים? נדל"ן 1

נושאים דומים

Back
למעלה