• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מינוף לנדל"ן/מניות - באיזה מטבע?

liranviper

משתמש בכיר
דירוג
1,803
המטרה: תיק מניות דולרי ב IB, ודירה בפאונדים באנגליה
המאצעי: מינוף ב IB

המהלך האינטואטיבי הוא להתמנף בפאונדרים ב IB, ולמשוך את הכסף לצורף קניית הדירה:
אפשרות 1
1000K שווי מניות ב IB
200K חוב בפאונדים ב IB
200K דירה בפאונדים

אבל לאחר שנופל האסימון שזה שרירותי לחלוטין לשייך מינוף להשקעה ספציפית, עולה האפשרות הבאה:
אפשרות 2
800K שווי מניות ב IB
200K שווי מניות במינוף ב- IB
200K חוב בדולרים ב IB
200K דירה בפאונדים

הערה
: לשם הפשטות הנחתי ש- 1 פאונד = 1 דולר. במציאות כמובן ילקח חוב בהתאם להמרה בין המטבעות.

ברור שאם הדירה הייתה בדולרים גם כן, אז 2 האפשרויות היו שקולות לגמרי כי כאמור השיוך של המינוף למניות או לנדל"ן הוא שרירותי למדי ומתבצע רק בראש שלי, ובעצם יש לי רק מניות, נדל"ן, וחוב ואת החוב אי אפשר באמת לשייך להשקעה כזו או אחרת.

אבל פה כן יש הבדל בין האפשרויות, שכן למעשה אני בוחר את מטבע המינוף.

האם יש הגיון בלבחור אחת על פני השניה?
אולי עדיף בכלל לקחת חצי מהמינוף בפאונדים וחצי בדולרים כדי לפזר ההלוואה על פני יותר מטבעות?

IB נותנים לך להתמנף שלא לצורך מסחר בפלטפורמה שלהם? איך אתה מושך את הכסף?

כן.
אם יש לך נכס רב מטבעי כמו מניות ואתה במינוף דולרי אתה בעצם בפוזיציה של שורט דולר כלומר אתה חשוף למט"ח.
אם יש לך דירה באנגליה ב200K ומינוף בפאונד ב200K אז יש לך נכס בפאונד ומינוף בפאונד ואין לך מינוף מט"ח (כל זה בגדול), מה גם תהיה לך הכנסה בפאונד מהדירה.

תחשוב הפוך: האם היית לוקח משכנתא דולרית על קניית נכס בארץ?

IB נותנים לך להתמנף שלא לצורך מסחר בפלטפורמה שלהם? איך אתה מושך את הכסף?
פשוט מושכים בדיוק כמו שאם היה לך יתרת זכות.

אם יש לך נכס רב מטבעי כמו מניות
אמנם המניות של כל העולם, אבל יש חשיפה משמעותית לדולר בגלל גודל הכלכלה האמריקאית( גם אם לוקחים בחשבון שיש הרבה חברות גלובליות)

במינוף דולרי אתה בעצם בפוזיציה של שורט דולר
זה לא הפוך?
אם אני לוקח הלוואה בדולרים, הדולר מתחזק, ואז אני מוכר אותם, אז הרווחתי. כלומר נדמה שלקחת הלוואה בדולרים זה דווקא להמר שהדולר יתחזק, כמו לונג

מה גם תהיה לך הכנסה בפאונד מהדירה.
מדוע זה משפיע על השיקול שלי? אני לא בטוח שאני בהכרח רוצה לסגור את ההלוואה, אם נוח לי עם המינוף

אמנם המניות של כל העולם, אבל יש חשיפה משמעותית לדולר בגלל גודל הכלכלה האמריקאית( גם אם לוקחים בחשבון שיש הרבה חברות גלובליות)
לא בדיוק וזה גם משנה מה מבנה התיק שלך.
זה לא הפוך?
לא.
אם אני לוקח הלוואה בדולרים, הדולר מתחזק, ואז אני מוכר אותם
לא הבנתי, לקחת הלוואה בדולרים אז יש לך מינוס דולרים, איך תמכור אותם? כבר המרת אותם לפאונד!
כלומר נדמה שלקחת הלוואה בדולרים זה דווקא להמר שהדולר יתחזק, כמו לונג
קנית מניות אפל אתה לונג אפל. המרת ש"ח לדולר אתה לונג דולר.
מכרת מניות אפל שאין לך אתה שורט אפל. מכרת דולרים אתה שורט דולרים.
מדוע זה משפיע על השיקול שלי? אני לא בטוח שאני בהכרח רוצה לסגור את ההלוואה, אם נוח לי עם המינוף
זה ממש לא משנה אם אתה סוגר אותה או שלא, כל עוד ההכנסה שלך לא במטבע של ההלוואה שלך אז אתה מהמר על מט"ח, שזה בסדר כמובן, רק שזה מוסיף לך סיכון שלא מפוצה בתשואה, אולי בריבית נמוכה יותר אבל שגם היא באה לידי ביטוי בשערי החליפין.

בקיצור נפל לך האסימון הלא נכון.

תודה @אורי ג. הבנתי למה זה כמו שורט.

במקרה שלי, המניות הן ברובן מדד כלל עולמי. אתה לא מסכים שבמקרה הזה, יש חשיפה גדולה לדולר?

ונניח שבלי קשר למקרה שלי, לשם הדיון, היה לי השקעה נוספת שכן בדולרים, נניח נדל"ן בארה"ב.
למשל יש לי דירה ב200k בדולרים, ו200k בפאונד. האם זה משנה אם החוב יהיה 100k בפאונד או בדולר?

בקיצור נפל לך האסימון הלא נכון
לשם כך נועד הפוסט. אתה עוזר:)

במקרה שלי, המניות הן ברובן מדד כלל עולמי. אתה לא מסכים שבמקרה הזה, יש חשיפה גדולה לדולר?
כנראה שכן אבל לא בטוח ודי בלתי אפשרי לבדוק.
למשל יש לי דירה ב200k בדולרים, ו200k בפאונד. האם זה משנה אם החוב יהיה 100k בפאונד או בדולר?
בטח שזה משנה, כלומר אין עדיפות לאחד או השני אבל או שתגדר חלקית את הדירה בארה"ב או חלקית באנגליה או הטוב ביותר לדעתי: חצי חצי.

אתה צריך להחליט אם אתה משווה את הדולר לכח הקנייה שלו או שאתה משווה אותו לשקל.

אתה צריך להחליט אם אתה משווה את הדולר לכח הקנייה שלו או שאתה משווה אותו לשקל.
מה הכוונה "משווה את הדולר לכח הקנייה שלו" ? איך ההחלטה הזו משפיעה?

מאיםה אתה מתכוון להחזיר את החוב?
אם בפאונדים אז מהשכר דירה. אבל לא בטוח שאני בכלל ארצה לעשות את זה ולהקטין את המינוף

אם משכד השאלה היא האם אתה רוצה להיות חשוף לשער פונד/דולר
אתה מתכוון במצב שבו ההלוואה היא בדולרים? כי אם ההלוואה בפאונדים אז אין שום המרה בדרך להחזרת החוב ע"י השכר דירה שגם הוא בפאונדים

זה ממש לא משנה אם אתה סוגר אותה או שלא, כל עוד ההכנסה שלך לא במטבע של ההלוואה שלך אז אתה מהמר על מט"ח
הבנתי, אני מסכים.
אם יש לי חוב בדולרים והכנסה משכירות בפאונדים, אז אם אני סוגר את החוב זה דורש המרה, ואם אני לא סוגר את החוב אז אני גם אמיר את הכסף כדי להשקיע בו. כך או אחרת אני חשוף לשער המטבע.

אז עולה לי התהיה- האם במצב של חוב והכנסה בפאונדים ובמידה ואני רוצה לשמור על רמת המינוף שלי, האם לא יותר הגיוני להפחית בכל חודש את החוב מהשכירות ולהגדיל את המינוף בדולרים בשביל המניות במקביל

המטרה: תיק מניות דולרי ב IB, ודירה בפאונדים באנגליה
המאצעי: מינוף ב IB

המהלך האינטואטיבי הוא להתמנף בפאונדרים ב IB, ולמשוך את הכסף לצורף קניית הדירה:
אפשרות 1
1000K שווי מניות ב IB
200K חוב בפאונדים ב IB
200K דירה בפאונדים

אבל לאחר שנופל האסימון שזה שרירותי לחלוטין לשייך מינוף להשקעה ספציפית, עולה האפשרות הבאה:
אפשרות 2
800K שווי מניות ב IB
200K שווי מניות במינוף ב- IB
200K חוב בדולרים ב IB
200K דירה בפאונדים

הערה
: לשם הפשטות הנחתי ש- 1 פאונד = 1 דולר. במציאות כמובן ילקח חוב בהתאם להמרה בין המטבעות.

ברור שאם הדירה הייתה בדולרים גם כן, אז 2 האפשרויות היו שקולות לגמרי כי כאמור השיוך של המינוף למניות או לנדל"ן הוא שרירותי למדי ומתבצע רק בראש שלי, ובעצם יש לי רק מניות, נדל"ן, וחוב ואת החוב אי אפשר באמת לשייך להשקעה כזו או אחרת.

אבל פה כן יש הבדל בין האפשרויות, שכן למעשה אני בוחר את מטבע המינוף.

אולי עדיף בכלל לקחת חצי מהמינוף בפאונדים וחצי בדולרים כדי לפזר ההלוואה על פני יותר מטבעות?

נניח שיש לך תזרים כלשהו מהדירה, אתה יכול לקחת את החלק בפאונד לפי גובהה ההחזר. בהינתן שהפאונד מתחזק ביחס לשקל
ולדולר אתה יכול להחזיר את ההלוואה בעזרת התזרים מהדירה במידה והוא נחלש אתה יכול להחזיר מהדולר או מהשקל ולקנות
בסכום האחזר ניירות ערך בפאונד. את אותו טריק אתה יכול לעשות עם הדיוודנים שאתה מקבל מאחזקת מניות בדולרים. לפי זה אפשר להחליט איך לחלק את ההלוואה.

אז עולה לי התהיה- האם במצב של חוב והכנסה בפאונדים ובמידה ואני רוצה לשמור על רמת המינוף שלי, האם לא יותר הגיוני להפחית בכל חודש את החוב מהשכירות ולהגדיל את המינוף בדולרים בשביל המניות במקביל
לא, מכמה סיבות:
1. אתה צובע כסף ואין לו צבע, רמת המינוף נמדדת בכמה חוב יש לך מול שווי הנכסים שלך.
2. הגיוני כדי לגדר חשיפת מט"ח כמה שיותר דווקא לשמור רמת חוב במטבע X מול שווי נכס במטבע X.

@אורי ג. ומה דעתך לגבי כיסוי רק החלק של הריבית על החוב, כדי שלא יצמח, באמצעות שכר הדירה? ואת השאר פשוט להמיר ולהשקיע כרגיל

@אורי ג. ומה דעתך לגבי כיסוי רק החלק של הריבית על החוב, כדי שלא יצמח, באמצעות שכר הדירה? ואת השאר פשוט להמיר ולהשקיע כרגיל
אתה פשוט תשאר עם חוב באופן קבוע שלעולם לא תכסה ותמשיך לשלם עליו ריבית. זה בעצם החלטה נפרדת של כמה ממונף אתה רוצה להיות, אתה לוקח פה סיכון בשביל הפוטנציאל להרוויח יותר (כי אתה חושב שתניב יותר עם ההשקעות מאשר הריבית על החוב)

אתה פשוט תשאר עם חוב באופן קבוע שלעולם לא תכסה ותמשיך לשלם עליו ריבית. זה בעצם החלטה נפרדת של כמה ממונף אתה רוצה להיות, אתה לוקח פה סיכון בשביל הפוטנציאל להרוויח יותר (כי אתה חושב שתניב יותר עם ההשקעות מאשר הריבית על החוב)
נכון. כאמור אין לי בעיה להישאר עם המינוף.
השאלה היחידה היא האם לכסות את החוב בפאונדים, או לקחת חוב בדולרים במקומו.
@אורי ג. כתב שלדעתו זה לא נבון לכסות את החוב בפאונדים, לכן התקדמתי לרעיון של רק לכסות את הריבית כדי שלא יטפח.
המינוף אגב עדיין ירד מבחינת שיעור כללי ביחס להשקעות, שכן גם אם אני לא מחזיר את החוב, אני משקיע את ההכנסה (בהנחה כמובן שהיא גדולה מהריבית)

אני לא באמת מבין מה אתה רוצה ולמה אתה מנסה לסבך נושא מאד פשוט.
נכס שווה X במטבע Y, כנגד חוב חוב עד גובה X במטבע Y גם הוא, חוב מעל גובה X יחשוף אותך לסיכון מטבע.
אני לא אומר שזה טוב ולא אומר שזה לא טוב, זה סיכון שאתה צריך לבחור לקחת, אתה יכול להתמנף גם ב10 מטבעות שונים אם אתה רוצה.

אתה מתכוון במצב שבו ההלוואה היא בדולרים? כי אם ההלוואה בפאונדים אז אין שום המרה בדרך להחזרת החוב ע"י השכר דירה שגם הוא בפאונדים
אכן.
קודם כל כמו שאורי ג. אמר לכסף אין צבע.
אבל צריך לזכור שיש שני דברים שצריך להתייחס
1. סה"כ הנכסים שווי נקי וכמה יש לי.
2. זה התזרים מה נכנס ומה יוצא. כאן צריך לראות האם החזר הלוואה (חלקי/מלא) מיועד להיות מכניסה של כספים במטבע מסוים

@אורי ג. כנראה שאני באמת מנסה לסבך משהו פשוט..
החלק שמבלבל אותי הוא העובדה שכאמור יש לי פה גם מניות רבות שחשופות לדולר, וגם נכס בפאונדים.
בכל מקרה סך ההלוואה X תהיה פחות גם מהנכס בדולרים וגם מהנכס בפאונדים.

אני מנסה לגבש אסטרטגיה באיזה מטבע להתמנף, או האם לחלק ביניהם (כמו בדוגמא עם הנדל"ן שנתתי).

2. זה התזרים מה נכנס ומה יוצא. כאן צריך לראות האם החזר הלוואה (חלקי/מלא) מיועד להיות מכניסה של כספים במטבע מסוים
כאמור לא חושב שאחזיר את ההלוואה בהכרח (בלון). אז יש פה רק תשלום של הריבית.. צריך להחליט האם להחזיר לפחות אותה או לתת לחוב לגדול

קודם כל כמו שאורי ג. אמר לכסף אין צבע.
פה החלק המבלבל :) כביכול רמת המינוף שלי כמו שכתבת לא קשורה לנכס כזה או אחר. אבל תנאי וסוג ההלוואה עצמה שאני לוקח, כן קשורה לנכס ספציפי בפרוטפוליו - ובפרט הגובה שלה, והמטבע שלה

החלק שמבלבל אותי הוא העובדה שכאמור יש לי פה גם מניות רבות שחשופות לדולר, וגם נכס בפאונדים.
אסור לך לכתוב פה שיש לך "מניות" שחשופות ל"דולר". זה לא עובר פה בקלות מניסיון קודם.
הכל בהומור :)

אסור לך לכתוב פה שיש לך "מניות" שחשופות ל"דולר". זה לא עובר פה בקלות מניסיון קודם.
הכל בהומור :)
חח התלבטתי אם לכתוב הערה שיש חשיפה גם לעוד מטבעות :)
רק לשם שלמות, אין סתירה שיש לי גם מניות שחשופות לעוד מטבעות.. החלק העקרוני זה שיש לי מספיק מניות שחשופות ספציפית לדולר :)

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ד היי, מחפש מינוף זול שוק ההון 20
M מינוף נכס קיים לטובת רכישת נכס נוסף נדל"ן 11
מ אחוז מינוף מומלץ - נדלן או מדדים נדל"ן 17
O מינוף או לא? נדל"ן 1
L מינוף ברוקר ישראלי שוק ההון 6
O מינוף לרכישת דירה נדל"ן 8
ב ניתוח מינוף מניות עם margin או: למה ויתרתי על הרעיון שוק ההון 20
F מינוף בפראנק - היבט טכני (IB) שוק ההון 6
S שאלה על אופן חישוב מס ירושה אמריקאי למשקיע ישראלי עם מינוף מיסים 2
Y השקעת נדל"ן תוך לקיחת מינוף נדל"ן 12
ב מקורות מידע על מינוף שוק ההון 1
S מינוף במטבע זר שוק ההון 3
H מינוף דירה של הורים לצורך רכישת דירה חדשה נדל"ן 11
B מינוף משכנתא בעולם הריביות הנוכחי שוק ההון 10
ט מינוף של 1M ש"ח -> להחזיר משכנתא או להשקיע בשוק ההון שוק ההון 30
ז תזמון השוק + מינוף (בפועל: הפקדה חודשית ורכישה בעזרת פקודת LIMIT, מינוף בIB) שוק ההון 10
י מינוף כשהריבית עולה נדל"ן 28
A מינוף להשקעה בנדלן בחו"ל נדל"ן 4
W מינוף ע''י הלוואות פריים בתקופת אינפלציה וריבית עולה אוף טופיק 1
ה הלוואה בתור מינוף לעומת קרן ממונפת שוק ההון 35
י שאלה על מינוף ועל גידור שוק ההון 40
H התלבטות על דירה בחו"ל ע"י מינוף בנק בחו"ל נדל"ן 11
S מינוף תיק ממונף שוק ההון 9
M הוצאות ריבית לצורכי מינוף - אפשר להעביר לשנה הבאה? מיסים 2
ש התייעצות לגבי דירה ראשונה מינוף או הון עצמי נדל"ן 2
י מינוף שקלי או דולרי שוק ההון 24
I מינוף קופת גמל והשקעה באפיקים סולידים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
כ מינוף קה"ש לפני מעבר ל-IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
A מינוף כנגד קופת גמל להשקעה שוק ההון 6
twister מינוף margin באמצעות הברוקר, האם ובכמה אתם ממונפים? שוק ההון 56
ט התייעצות לגבי מינוף - מקרה ייחודי נדל"ן 30
H אפשרויות מינוף גם בחו"ל נדל"ן 40
ח מינוף בעת פינוי בינוי - עסקת החלומות? נדל"ן 6
L מימון/מינוף נדל"ן 10
S חישוב IRR עבור דירה להשקעה עם מינוף נדל"ן 1
איש ירח האם אפשר להגדיל מינוף לדירה להשקעה נדל"ן 24
J השקעה ב-P2P או לקיחת הלוואת מינוף להשקעה אחרת? השקעות אלטרנטיביות 10
S מינוף חיצוני לצורך פתיחת תיק השקעות צרכנות פיננסית 9
M פוליסת חיסכון, מינוף ומה שבינהם פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 42
J שימוש באשראי לצורך מינוף. צרכנות פיננסית 18
V רכישת רכב חדש ע''י מינוף קופה צרכנות פיננסית 12
F מינוף בנדלן נדל"ן 4
T מינוף לצורך השקעה שוק ההון 18
M מינוף גבוה בדירה להשקעה נדל"ן 18
ה נדל"ן מול שוק ההון - היבטי מינוף ומיסוי שמטים את הכף נדל"ן 78
O מינוף קרן פנסיה לטובת רכישת נדל"ן נדל"ן 7
כ מינוף כנגד תיק השקעות צרכנות פיננסית 16
M התייעצות לגבי חשבון בנק, מינוף וחשבון השקעות צרכנות פיננסית 5
YizhakF מינוף אינפיניטי גמל להשקעה הלכה - מחקה מדד MSCI העולמי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
א מינוף תיק השקעות ע"י אשראי שוק ההון 0

נושאים דומים

Back
למעלה