• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מינוף לנדל"ן/מניות - באיזה מטבע?

אסור לך לכתוב פה שיש לך "מניות" שחשופות ל"דולר". זה לא עובר פה בקלות מניסיון קודם.
הכל בהומור :)
אתה צודק שהחשיפה מוגבלת.
אגב, זה נכון גם במניות וגם בנדלן.

לי פה גם מניות רבות שחשופות לדולר,
אבל אתה לא יודע כמה וזה גם משתנה, מניות של חברות רב לאומיות הם מגוונות מטבע, אולי יש להם חשיפת יתר לדולר ואז מה? אתה בעצם מגדר את החלק העודף הזה כדי להחזיר את הגיוון מטבעי שלהם לסל המטבעות ה"טבעי"? חסר סיכוי או הגיון לדעתי.
אני מנסה לגבש אסטרטגיה באיזה מטבע להתמנף, או האם לחלק ביניהם (כמו בדוגמא עם הנדל"ן שנתתי).
אני חושב שאתה שובר את הראש יותר מדי, אין פה נכון ולא נכון, גם אם תיקח 50% דולר ו50% פאונד או 100% פאונד אלו אלטרנטיבות טובות.
רק קח בחשבון דבר אחד וזה מה שאני עושה באמת:
אתה לא באמת יכול ולא יודע איך לגדר חשיפה מטבעית של מניות.
אתה כן יכול לגדר לחלוטין חשיפת מט"ח בנדל"ן.
בנוסף ככל שתיקח יותר מינוף במטבע ספציפי הריבית שתקבל תרד לפי המדרגות של IB.
אגב, זה נכון גם במניות וגם בנדלן.
אנחנו חלוקים בצורה נחרצת בקטע הזה (בנק ישראל מסכים איתי אגב), השואל יחליט מה שטוב לא.

אנחנו חלוקים בצורה נחרצת בקטע הזה (בנק ישראל מסכים איתי אגב), השואל יחליט מה שטוב לא.
לא הבנתי, אתה טוען שאין חשיפה בכלל למטבע במניות או שאתה טוען שהחשיפה בנדל"ן היא 100%?
בכל מקרה עם שניהם אני לא מסכים.
חברות חשופות (במידה מועטה) לתנודות מטבע. למשל חברה שמייצרת בטבע X ומוכרת במטבע Y תיהיה מוגבלת בכמה היא יכולה להעלות מחיר אם שווי מטבע Y ירד (כלומר תלוי בכמה הוא ירד, אין יחס של 1:1 בין הירידה לבין העלאת המחיר)
נדל"ן מוגן במידה מסויימת משינוי במטבע. למשל במקרה של היפר אינפלציה, שמטבע X שווה פתאום 1/1000 מערכו הקודם, מן הסתם השכירות לא תרד ל0 ריאלי (וגם לא תעלה פי 1000, אבל כן תעלה.)

גם דרך לווה ישראלי? או רק דרך בתי השקעות \ לווים זרים?
דרך כל מי שיהיה מוכן לתת לך הלוואה במטבע הנכס (כנראה ישראלים לא יהיו באמת מוכנים לתת לך הלוואה בפאונדים, אבל תאורטית אם היו מוכנים לא הייתה בעיה)

, אתה טוען שאין חשיפה בכלל למטבע במניות או שאתה טוען שהחשיפה בנדל"ן היא 100%?
אני טוען שבמניות יש חשיפת מטבע שאינך יודע אותה במדויק אבל אפשר להניח שמדד אמריקאי חשוף יותר משמעותית לדולר מאשר מדד גרמני אשר חשוף משמעותית יותר ליורו.
אני גם טוען שבנדל"ן יש חשיפה מטבעית גבוהה מאד, לא 100% אבל באחוזים גדולים ביותר.
איני מעוניין לדון עוד בנושא ונמשיך להשאר חלוקים בנושא כנראה.
גם דרך לווה ישראלי? או רק דרך בתי השקעות \ לווים זרים?
לא הבנתי, מה הקשר למי הלווה?
(כנראה ישראלים לא יהיו באמת מוכנים לתת לך הלוואה בפאונדים, אבל תאורטית אם היו מוכנים לא הייתה בעיה)
מוכנים הכל, הכל שאלה של עלות.

איני מעוניין לדון עוד בנושא ונמשיך להשאר חלוקים בנושא כנראה.
אבל אני לא חושב שאנחנו חלוקים בנושא בכלל :)
אנחנו מסכימים שיש חשיפה מסויימת (אבל לא גדולה) במניות, ואנחנו מסכימים שיש חשיפה בנדל"ן (אבל לא של 100%).

אני משתדל להסתכל על חצי הכוס המלאה :)

אנחנו מסכימים שיש חשיפה מסויימת (אבל לא גדולה) במניות, ואנחנו מסכימים שיש חשיפה בנדל"ן (אבל לא של 100%).
אם ככה הכל טוב. לגבי "לא גדולה" זה אני לא יודע, זה בטוח משתנה ממדינה למדינה, מסקטור לסקטור וחברה לחברה. יש חברות וסקטורים עם חשיפת מט"ח גבוהים מאד. אם אתה מדבר על מדד רחב מאד כמו VT אז החשיפה היא קטנה וגם אי אפשר לדעת לאיזה מטבע אז אפשר להתעלם.

אם יש לי חוב של 100 אלף פאונד בIB בעקבות משיכה לקניית דירה, ועכשיו קיבלתי 1000 פאונד שכירות שאני מעוניין להכניס לחשבון, להמיר לדולר, ולקנות מניות. זה אפשרי בכלל?

הרי בחשבון שלי לא תהיה יתרה של 1000 פאונדים שאני יכול להמיר לדולרים, אלא רק חוב מקוזז מעט של 99 אלף.
ואז כשאנסה למכור GBP.USD אקבל שגיאה מרנינה שאין לי אפשרות להיכנס למינוס(על אף שאני כבר במינוס..).

אני מפספס משהו?
כי נדמה שנגזר עלי להקטין את המינוף בפאונדים, בלי יכולת להשקיע את השכירות

אם יש לי חוב של 100 אלף פאונד בIB בעקבות משיכה לקניית דירה, ועכשיו קיבלתי 1000 פאונד שכירות שאני מעוניין להכניס לחשבון, להמיר לדולר, ולקנות מניות. זה אפשרי בכלל?
לא. אי אפשר "להעמיק" מינוס כדי להמיר למטבע אחר.
הרי בחשבון שלי לא תהיה יתרה של 1000 פאונדים שאני יכול להמיר לדולרים, אלא רק חוב מקוזז מעט של 99 אלף.
ואז כשאנסה למכור GBP.USD אקבל שגיאה מרנינה שאין לי אפשרות להיכנס למינוס(על אף שאני כבר במינוס..).
נו הנה אתה יודע.

אפשר לעשות את מה שאתה רוצה ע"י פתיחת חשבון נוסף.

הצלחת למצוא תרוץ למה לקחת מינוף בדולר ⁦:)
:lol:

אפשר לעשות את מה שאתה רוצה ע"י פתיחת חשבון נוסף.
להחזיק חשבון נוסף ב IB לצורך המרות? איזה פיגור :(
נשמע שזה אכן יפתור את הבעיה.. אפשר דרך אינטרקטיב ישראל כדי להימנע גם מדמי ניהול חודשיים.
אבל זה הופך את זה לכאב ראש חודשי (או לאגור ואז אחת לתקופה):
קבלת שכירות ל TW -> העברה לאינטרקטיב ישראל -> להמיר לדולרים -> לשלוח חזרה ל TW -> העברה לIBKR

אולי עדיף כבר להמיר ב TW בכחצי אחוז וזהו..

להחזיק חשבון נוסף ב IB לצורך המרות? איזה פיגור :(
נשמע שזה אכן יפתור את הבעיה.. אפשר דרך אינטרקטיב ישראל כדי להימנע גם מדמי ניהול חודשיים.
אני לא יודע איך חשבון נוסף איתם איתם עובד ואם אפשר לממשק רק חשבון אחד אליהם בלי השני.
אני הצלחתי להמנע מעלויות חשבון ע"י זה שערך החשבון נשאר על 0 כמעט כל הזמן, זה ככה כבר כמעט שנה, אני לא יודע אם זה ימשך.
-> להמיר לדולרים -> לשלוח חזרה ל TW -> העברה לIBKR
למה? אפשר להעביר כסף מחשבון לחשבון בIB, לא צריך גורם צד ג', ההעברה גם מיידית אגב בהנחה שזה אותו בעל חשבון.

אני הצלחתי להמנע מעלויות חשבון ע"י זה שערך החשבון נשאר על 0 כמעט כל הזמן, זה ככה כבר כמעט שנה, אני לא יודע אם זה ימשך.
יצרת חשבון נפרד ממש שאין לו שום קשר לחשבון המקורי, או Linked Account?

זה חשבון חדש לכל דבר ועניין אבל הם כן LINKED.
אז ממה שקראתי, אם יש לך 200 אלף בכל החשבונות ביחד (100 אלף כפול כמות החשבונות המחוברים), אתה פטור מדמי חשבון. ייתכן שזו הסיבה שלא גבו ממך כלום

אז ממה שקראתי, אם יש לך 200 אלף בכל החשבונות ביחד (100 אלף כפול כמות החשבונות המחוברים), אתה פטור מדמי חשבון. ייתכן שזו הסיבה שלא גבו ממך כלום
אין לי מושג, שאלתי פעם בצ'ט והוא אמר לי שכל חשבון העמלות מחושבות לחוד ושאני אחויב בעמלות אבל הוא גם אמר לי שאם החשבון ב0 אז אין חיוב.

אגב, נדמה לי שעוד נקודה שלא עלתה פה לגבי ההשלכות של לקיחת חוב במטבע שונה ממטבע הערבונות, היא ששער המטבע ביניהם גם יכול להגביר את הסיכון MC..

במקרה שהצגתי, אם הפאונד מתחזק מאוד בזמן קצר, אז יש פחות ערבונות ביחס לחוב בפאונדים

מעתיק לפה לטובת הקוראים כי שמתי לב שהגבתי את זה בדיון אחר שפתחתי בטעות במקום כאן

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ד היי, מחפש מינוף זול שוק ההון 20
M מינוף נכס קיים לטובת רכישת נכס נוסף נדל"ן 11
מ אחוז מינוף מומלץ - נדלן או מדדים נדל"ן 17
O מינוף או לא? נדל"ן 1
L מינוף ברוקר ישראלי שוק ההון 6
O מינוף לרכישת דירה נדל"ן 8
ב ניתוח מינוף מניות עם margin או: למה ויתרתי על הרעיון שוק ההון 20
F מינוף בפראנק - היבט טכני (IB) שוק ההון 6
S שאלה על אופן חישוב מס ירושה אמריקאי למשקיע ישראלי עם מינוף מיסים 2
Y השקעת נדל"ן תוך לקיחת מינוף נדל"ן 12
ב מקורות מידע על מינוף שוק ההון 1
S מינוף במטבע זר שוק ההון 3
H מינוף דירה של הורים לצורך רכישת דירה חדשה נדל"ן 11
B מינוף משכנתא בעולם הריביות הנוכחי שוק ההון 10
ט מינוף של 1M ש"ח -> להחזיר משכנתא או להשקיע בשוק ההון שוק ההון 30
ז תזמון השוק + מינוף (בפועל: הפקדה חודשית ורכישה בעזרת פקודת LIMIT, מינוף בIB) שוק ההון 10
י מינוף כשהריבית עולה נדל"ן 28
A מינוף להשקעה בנדלן בחו"ל נדל"ן 4
W מינוף ע''י הלוואות פריים בתקופת אינפלציה וריבית עולה אוף טופיק 1
ה הלוואה בתור מינוף לעומת קרן ממונפת שוק ההון 35
י שאלה על מינוף ועל גידור שוק ההון 40
H התלבטות על דירה בחו"ל ע"י מינוף בנק בחו"ל נדל"ן 11
S מינוף תיק ממונף שוק ההון 9
M הוצאות ריבית לצורכי מינוף - אפשר להעביר לשנה הבאה? מיסים 2
ש התייעצות לגבי דירה ראשונה מינוף או הון עצמי נדל"ן 2
י מינוף שקלי או דולרי שוק ההון 24
I מינוף קופת גמל והשקעה באפיקים סולידים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
כ מינוף קה"ש לפני מעבר ל-IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
A מינוף כנגד קופת גמל להשקעה שוק ההון 6
twister מינוף margin באמצעות הברוקר, האם ובכמה אתם ממונפים? שוק ההון 56
ט התייעצות לגבי מינוף - מקרה ייחודי נדל"ן 30
H אפשרויות מינוף גם בחו"ל נדל"ן 40
ח מינוף בעת פינוי בינוי - עסקת החלומות? נדל"ן 6
L מימון/מינוף נדל"ן 10
S חישוב IRR עבור דירה להשקעה עם מינוף נדל"ן 1
איש ירח האם אפשר להגדיל מינוף לדירה להשקעה נדל"ן 24
J השקעה ב-P2P או לקיחת הלוואת מינוף להשקעה אחרת? השקעות אלטרנטיביות 10
S מינוף חיצוני לצורך פתיחת תיק השקעות צרכנות פיננסית 9
M פוליסת חיסכון, מינוף ומה שבינהם פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 42
J שימוש באשראי לצורך מינוף. צרכנות פיננסית 18
V רכישת רכב חדש ע''י מינוף קופה צרכנות פיננסית 12
F מינוף בנדלן נדל"ן 4
T מינוף לצורך השקעה שוק ההון 18
M מינוף גבוה בדירה להשקעה נדל"ן 18
ה נדל"ן מול שוק ההון - היבטי מינוף ומיסוי שמטים את הכף נדל"ן 78
O מינוף קרן פנסיה לטובת רכישת נדל"ן נדל"ן 7
כ מינוף כנגד תיק השקעות צרכנות פיננסית 16
M התייעצות לגבי חשבון בנק, מינוף וחשבון השקעות צרכנות פיננסית 5
YizhakF מינוף אינפיניטי גמל להשקעה הלכה - מחקה מדד MSCI העולמי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
א מינוף תיק השקעות ע"י אשראי שוק ההון 0

נושאים דומים

Back
למעלה