• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מינוף כשהריבית עולה

יובל 729

משתמש רגיל
דירוג
128
הריבית עלתה. זה אומר שאם שכירות הניבה לבעל הנכס עד היום 3-4% שכירות בשנה בהנחה ויש שוכרים טובים והדירה מאויישת רוב השנה, השכירות רק מקזזת את הריבית במקרה של מינוף.
לדעתי יכולים לקרות מספר תרחישים כדי לאזן את המצב.
1. השכירות תעלה ואז התשואה על דירה תעלה, לא בטוח ששוכרים יעמדו בנטל עם כל האינפלציה שמשפיעה על כולם.
2. מחירי הדירות ירדו ואז השכירות תביא תשואה גדולה יותר על מחיר דירה נמוך יותר
3. מחירי הדירות ירדו כתוצאה מכך שהבנקים יתנו 3 אחוז לדוגמה על פיקדון ואז זה יהיה עדיף על לקנות דירה להשקעה ולהתעסק עם שוכרים, נזילות, תקלות.
מה אתם חושבים שיקרה ? אני כבר לא רואה אופציה למנף אם אין השבחה אחרת בדירה, כי אם הריבית היא 4 אחוז והשכירות 3 אחוז היחידים שיעדיפו לקנות דירה הם אלה שיש להם את רוב אם לא כל ההון העצמי

השכירות בדירה להשקעה זה רק חלק מהתשואה.
מחירי הדירות היקרות ירדו, הזולות יעלו.
תמיד יהיה ישראלי/לא ישראלי פראייר שישכור ממך.

הריבית עלתה. זה אומר שאם שכירות הניבה לבעל הנכס עד היום 3-4% שכירות בשנה בהנחה ויש שוכרים טובים והדירה מאויישת רוב השנה, השכירות רק מקזזת את הריבית במקרה של מינוף.
לדעתי יכולים לקרות מספר תרחישים כדי לאזן את המצב.
1. השכירות תעלה ואז התשואה על דירה תעלה, לא בטוח ששוכרים יעמדו בנטל עם כל האינפלציה שמשפיעה על כולם.
2. מחירי הדירות ירדו ואז השכירות תביא תשואה גדולה יותר על מחיר דירה נמוך יותר
3. מחירי הדירות ירדו כתוצאה מכך שהבנקים יתנו 3 אחוז לדוגמה על פיקדון ואז זה יהיה עדיף על לקנות דירה להשקעה ולהתעסק עם שוכרים, נזילות, תקלות.
מה אתם חושבים שיקרה ? אני כבר לא רואה אופציה למנף אם אין השבחה אחרת בדירה, כי אם הריבית היא 4 אחוז והשכירות 3 אחוז היחידים שיעדיפו לקנות דירה הם אלה שיש להם את רוב אם לא כל ההון העצמי
ציינת 3 אפשרויות אבל אפשרות 2 היא שילוב של 1+3 וסך הכל כתבת אפשרות אחת שהיא די הגיונית

למה צריך לקרות משהו בשביל לאזן את המצב? מה עם המצב שלא יהיה שווה פשוט לקנות נדל"ן להשקעה בתקופה כזאתי? למה זה כזה מונפץ שיהיה מצב שיותר משתלם לשכור דירה מלקנות אחת? (יש הטוענים שזה גם תמיד המצב)
אנשים עדיין רוצים דירות למגורים בלי קשר לשיקולים פיננסים אז לא בהכרח המחירים ירדו מספיק בשביל לאזן את תשואות הרוצים להשקיע, ויש גם גבול כמה אנשים יהיו מסוגלים לשלם על שכירות, מה שיכול למנוע מהם לעלות.

יש עוד אופציה שזה יסיט אנשים להשקיע יותר בשוק ההון ואז הבורסה תעלה.
אני בסך הכל מניח שבמדינה יש המון אנשים שרוצים לחסוך ולעשות תשואה בכל דרך, ומה שהיה נחשב מניה בטוחה בעשור האחרון(נדלן) כבר לא נראה נוצץ כל כך. הרי אם הבנק נותן 3 אחוז פיקדון(כשהריבית תעלה עוד קצת) כבר לא יהיה תמריץ לקנות דירות כדי לקבל את אותה תשואה..
ואני חוזר לנקודה הראשונית כל הרעיון של מינוף נדלן קצת נפגע אם משכנתא ממוצעת כבר גוררת 4 אחוז לשנה

לעניות דעתי:

1. כמו גם בשוק ההון, לכל משקיע.ה יש טווח השקעה שונה. גם אם בשנה מסויימת ההשקעה תניב סכום שלילי (הכנסות משכירות נטו+עליית ערך+שחיקת קרן בניכוי הוצאות אחזקה), אני לא חושב שמשקיעים ימהרו למכור.
2. אני לא חושב שמסה קריטית של משקי בית יכנסו לבעיה תזרימית בטווח הקצר (שנה), גם אם יהיה פה משבר. צריך לזכור שישנם כספים פנסיונים, קופות גמל ולעניות דעתי אנשים שיקלעו לבעיה תזרימית יעידו למשוך את הפיצויים שלהם ולא למכור בחופזה. לדעתי, זה נכון גם במציאות של ריבית פריים של 6%.
3. מי שמכניס היום כסף לפקדון נועל את הריביות של היום. מי שמשכיר דירה "שט עם המצב הכלכלי". הוא אמנם לוקח על עצמו סיכון, אבל השכירות תתאים את עצמה לתנאי השוק - בין אם תהיה האטה משמעותית ובין אם לא יהיה משבר כלל.
4. בישראל, הכדאיות לרכישת דירה היא אנומליה והשוק מציג התנהגות לא רציונלית בכמה אופנים. יש לי הרבה דוגמאות, אבל הכי מעניינת שראיתי בזמן האחרון (חפשו את הפרק האחרון באינווסטקאסט, investcast): המחיר הממוצע של דירה חדשה לכניסה היום זול יותר מאשר המחיר של אותה הדירה לכניסה בעוד 2-3 שנים (בניטרול מיקום, מאפייני הדירה וכו'). לכאורה זוהי סתירה, כיוון שדירה לאכלוס היום תתחיל להניב כסף כבר היום ובנוסף מחירה לא צמוד למדד, בניגוד לדירה שתתקבל עוד מספר שנים. ועם זאת, כפי שמציינים מגישי הפודקאסט, יש מספר אנומליות שמתקיימות בשוק הישראלי שגורמים למצב השוק הזה לשרור (ספוילר - האמונה שלא רק שמחירי הדירות תמיד יעלו, אלא שהמחיר של *כל דירה נתונה* תמיד יעלה).

לעניות דעתי, אם אכן יגיע משבר בשוק העבודה (עליית ריבית לבדה לא תספיק), אז:

1. שוכרים יתפשרו על דירות. אם היום אני שוכר דירת 5 חדרים והמחיר עולה, אני עובר לדירת 4 חדרים. המהלך יגרום לכך שדירות עם שכירות גבוהה כמעט ולא יתייקרו, ודירות עם שכירות נמוכה יתייקרו מאוד. (יש גם שינוי הנובע מעדכון פטור המס, לא התייחסתי לזה כרגע)
2. מבחינת מלאי דירות למכירה, ההיצע יגדל. המחיר לאו דווקא ירד, אבל לרוכשים תהיה יכולת מיקוח טובה יותר, דירות עם מאפיינים מיוחדים שלא נמכרות בשגרה או דירות בשכונות מאוד מבוקשות יגיעו פתאום לשוק, ועוד.

ובכל מקרה הנבואה ניתנה ל...

נערך לאחרונה ב:
1+2+3 ביחד. הם גם די קשורים אחד לשני.

למה אתה שואל. מתכנן לקנות דירה?

כך בחשבון שהריבית הגבוהה לא תישאר כך לעד..
הייעד של בנק ישראל זה אינפלציה שנתית של 1-3 אחוזים. זאת אומרת ריבית ראלית של -2.5% לטווח הארוך.
לא ממליץ

איפה ראית כזה דבר?
לא ראיתי, שמעתי פודקאסט בשם אינווסטקאסט, של פלג דוידוביץ מנכ"ל פרופדו שהונפקה לאחרונה (לא משנה מה דעתנו על ההנפקה כמובן). הם מדברים על זה בפרק האחרון שהם הקליטו.

(לא בטוח אם מותר לשים לינק, אם כן - אצרף)

לא ראיתי, שמעתי פודקאסט בשם אינווסטקאסט, של פלג דוידוביץ מנכ"ל פרופדו שהונפקה לאחרונה (לא משנה מה דעתנו על ההנפקה כמובן). הם מדברים על זה בפרק האחרון שהם הקליטו.
אל תאמין לכל מה שאומרים לך, גם אם זה בפודקאסט.

אל תאמין לכל מה שאומרים לך, גם אם זה בפודקאסט.
כמובן. אבל מפאונדר של חברה (ציבורית) שתכליתה לאסוף נתונים על נדל"ן לצרכי מחקר... זה מחקר שהם ערכו ונתונים שהם אספו.

כמובן. אבל מפאונדר של חברה (ציבורית) שתכליתה לאסוף נתונים על נדל"ן לצרכי מחקר... זה מחקר שהם ערכו ונתונים שהם אספו.
דברי עדיין בתוקף.

דברי עדיין בתוקף.
מבין ואפילו מקבל. אולי מדברי השתמע משהו שונה מהתוכן שהם ניסו להציג. אם יש לך שעה לשרוף בנסיעה (או חצי שעה אם אתה מאנשי x2) , ספר לנו מה דעתך

פרופדו שהונפקה לאחרונה
פאונדר של חברה (ציבורית)
הונפקה עם הערת ״עסק חי״ יש לציין.

תכליתה לאסוף נתונים על נדל"ן לצרכי מחקר...
לדעתי תכליתה הוא להרוויח כסף ע״י שימוש במילות באז כגון AI.

זה מחקר שהם ערכו ונתונים שהם אספו.
זה מחקר ונתונים שהם טוענים שהם אספו וביצעו. יש לך את המחקר עצמו כדי שנוכל לשפוט אותו?

אם יש לך שעה לשרוף בנסיעה (או חצי שעה אם אתה מאנשי x2) , ספר לנו מה דעתך
מה זה יעזור לו? בפרק הם פשוט מספרים שהם עשו מחקר מבלי לפרסם אותו.
(אחרי שהם מייחצנים את ההנפקה של פרופדו ואומרים שהם לא ממליצים אבל זו חברה עם עתיד מדהים)

אגב, למרות כל מה שכתבתי - פלג דבידוביץ׳ הוא בחור מאוד רציני ויש לו ידע רב. זה עדיין לא הופך את מה שהוא אומר לנכון תמיד.

הונפקה עם הערת ״עסק חי״ יש לציין.

לדעתי תכליתה הוא להרוויח כסף ע״י שימוש במילות באז כגון AI.

זה מחקר ונתונים שהם טוענים שהם אספו וביצעו. יש לך את המחקר עצמו כדי שנוכל לשפוט אותו?

מה זה יעזור לו? בפרק הם פשוט מספרים שהם עשו מחקר מבלי לפרסם אותו.
(אחרי שהם מייחצנים את ההנפקה של פרופדו ואומרים שהם לא ממליצים אבל זו חברה עם עתיד מדהים)

אגב, למרות כל מה שכתבתי - פלג דבידוביץ׳ הוא בחור מאוד רציני ויש לו ידע רב. זה עדיין לא הופך את מה שהוא אומר לנכון תמיד.
למרות שהרטוריקה שלך תקיפה יחסית, לדעתי העמדה שלי ושלך די דומה.

בתור חוקר באקדמיה שדואג שכל מחקר, כל מסד נתונים ואפילו כל ביקורת עמיתים (!) שאני מייצר יהיו open access, אכן כואב לי לדבר על/לראות מחקר שאינו כזה. ועם זאת, ברור שהנתונים שלהם הם IP

כמו שאמרת, יש אנשים שהמוניטין שלהם מבוסס על מתן ערך אמיתי להרבה מאוד אנשים, לאורך שנים. לדעתי פלג הוא כזה (וד"א, גם אורי כזה בעיניי).

לענייננו:

1. אני יכול להראות דוגמה מספרית שבה משתלם לקנות את הדירה שתתקבל עוד שנים, אפילו אם שתי הדירות זהות. כיוון שבדוגמה שלי יש הנחות שתקפות להלך הרוח הישראלי (מינוף מקסימלי בדירה על הנייר, אמונה שהמחיר יעלה בחדות). אין שום דבר מיוחד בדוגמה וכנראה שגם אתה יכול לחשוב על אחת כזאת.

2. עזוב את בלבולי המוח בתחילת הפרק והשיחה הטפשית על ההנפקה. נהנת מהמשך הדיון?

אני יכול להראות דוגמה מספרית שבה משתלם לקנות את הדירה שתתקבל עוד שנים, אפילו אם שתי הדירות זהות.
אשמח לשמוע.

נהנת מהמשך הדיון?
לא. אני חושב שהפודקאסט התדרדר מאוד ובתחילת דרכו היה מוצלח בהרבה.

אכן כואב לי לדבר על/לראות מחקר שאינו כזה.
אתה אפילו לא יודע שמחקר כזה קיים, כן?

לא. אני חושב שהפודקאסט התדרדר מאוד ובתחילת דרכו היה מוצלח בהרבה.
כנ"ל. התחלתי לפני שנה בערך, אז בעיקר נהנתי מהפרקים הישנים. אני גם לא חושב שהם או כל מישהו אחר מסוגל לייצר תוכן ברמה שבועית בנושאים האלה ולשמור על רמה גבוהה כך שהירידה ברמה לא מפתיעה לטעמי.
אתה אפילו לא יודע שמחקר כזה קיים, כן?
אני יודע שבעלים של חברה ציבורית סיפר שנעשה בחברה שלו מחקר ושאלו היו התוצאות. לא, אני לא יודע מה תנאי המחקר, או כמה מנוסים במחקר כלכלי החוקרים שביצעו אותו. אני לא הייתי משנה החלטות שקיבלתי בעקבות המחקר הזה.

ואולם, בדיון תיאורטי הזה בפורום על ההשפעה של מחירי הדירות בארץ אני כן חושב שהמסקנות שדווחו יכולות להיות מענינות. נסכים על זה?

אשמח לשמוע.
בשמחה, מצרף את ההסבר שלי.

אמ;לק
המינוף לדירה העתידית ניתן בשיעורים גבוהים משמעותית וללא התחשבות ביכולת התזרימית של המשקיע, ולכן אם תהיה עליית ערך רצינית התשואה cash on cash תהיה טובה יותר עבור הדירה העתידית והיקרה יותר היום.

דוגמה מספרית
לצורך הדוגמה אתעלם מכל מיני רכיבים כדי להדגיש את המהות. כיוון שאתה מאוד דקדקן (ואני מעריך את זה), אבהיר שוב: הדוגמא תיאורטית והפותטית, לא מייצגת את העולם האמיתי, ומטרה להראות בצורה איכותנית שתחת הנחות מסויימות יש יתרון לרכישת דירה למסירה בעוד מספר שנים גם במחיר גבוה ולא לדירה זהה לכניסה היום.

1. ישנן שתי דירות זהות, אחת לכניסה היום במחיר 3 מליון ואחת לכניסה עוד שנתיים במחיר 3.1. מאפייני שתי הדירות הללו זהים לחלוטין.
2. הנחה מופרכת אך כזאת שעולה בקנה אחד עם ציפיות השוק בישראל: מחיר הדירה תמיד יעלה. בפרט ,נניח שהצפי לעליית מחירי הדיור בשנתיים הקרובות הוא 20% [1].
3. הקבלן בדירה העתידית מציע תנאי תשלום של 15% היום והיתרה באכלוס. אני מניח שאין הצמדה במהלך התקופה [2].
4. בדירה לכניסה היום, ניתן לקבל משכנתא של 75% [3], כלומר 2.25 מליון ש"ח. כאן גם נכנס העניין התזרימי - משכנתא בגובה כזה תדרוש הכנסה של בערך 40 נטו שאין לכל משקיע. אבל נניח שזאת לא הבעיה. נניח שהריבית הממוצעת היא 3%, ז"א הוצאות ריבית של בסביבות 67 בשנה. כיוון שהקרן נשחקת לאורך השנים והוצאות הריבית יורדות, נניח בפשטות שתשלום הריבית הוא רק 60 אלף בשנה. בנוגע לשכירות, בהנחה של 3% נטו - הנחה מקלה, כי בפועל תשואות השכירות נמוכה משמעותית - מדובר בהכנסה של 90 אלף בשנה.
5. נניח שאפשר למכור דירה בלחיצת כפתור, ושאין עלויות אחרות. ראה [1,2].

בוא נחשב את התשואה על ההשקעה כעבור שלוש שנים, כשנלחץ על הכפתור ונמכור את הדירות.

דירה היום: השקעה של 750K. שווי הדירה במכירה הוא 3.6, כלומר רווח הוני של 600K. בנוסף, במשך שנתיים הקרן נשחקה ב 60K (בכל שנה הכנסה משכירות 90K והוצאות ריבית 60K). אני לא מתייחס לתזרים השלילי, ומניח שמחיר הכסף מהתשלומים שבעל הדירה צריך להזריק מהוונים בריבית 0%. בסך הכל, המשקיע גרף 660K. תשואה מרשימה 88% בשנתיים.

דירה בעוד שנתיים: השקעה של 465K. מחיר הדירה בקנייה הוא 3.1, והעלייה היא של 20%, כלומר המחיר יהיה 3.72. אבל זאת הסתכלות שגויה - כי מחיר הדירה לא משקף את הערך של הדירה באותה נקודת זמן. בפרט, אין סיבה מהותית שהמחיר של הדירה הזאת ברגע האכלוס יהיה גבוה בהרבה משל הדירה הקודמת באותה נקודת זמן (למרות שהדירה חדשה). ניקח הנחה מחמירה ונאמר שהמחיר של הדירה הזאת במכירה יהיה זהה למחיר המכירה של הקודמת, 3.6. במקרה הזה, במכירה המשקיע מקבל 500K (ההפרש בין מחיר קנייה של 3.1 למחיר מכירה של 3.6) - תשואה של מעל 100% בשנתיים.

לסיכום: המינוף יותר גבוה בדירה על הנייר, ואין דרישה להכנסה נטו (בניגוד למשכנתא) שתגביל את שיעור המינוף. אם אנחנו מאמינים בעליית מחירים חזקה, יכולה להיות מוטיבציה לרכוש דירה במחיר גבוה ממחיר השוק ובמינוף גבוה כדי למכור אותה בעתיד. הנ"ל עשוי לייצר תשואה גבוהה יותר על ההון.

ולמרות שהדוגמה תיאורטית, הפרקטיקה של רכישת דירה בפריסייל ומכירה אחרי טופס 4 די נפוצה. הדוגמה עשויה להסביר מדוע.

אשמח לשמוע את דעתכם @אורי ג. , @cypriano de rore .

בנוסף, אשמח לשמוע מה @Mitlabet חושב על הפרקטיקה הזאת, היות שכתבת שביצעת אותה במסע האישי שלך. האם הסיבה המרכזית הייתה לעקוף את ההגבלה של הבנקים בנוגע להנכסה נטו במתן משכנתא?

[1] לצורך הדוגמה. לא טוען שזה מה שיהיה, לא טוען שזה מה שהיה. זה רק מספר בדוגמה. אם תבחר מספר אחר, תקבל מסקנות אחרות.
[2] מציין שוב, לצורך הדוגמה.
[3] כל שיעור מינוף אחר מתחת ל 75% יפגע בתשואה של רוכש הדירה בהווה

אני גם לא חושב שהם או כל מישהו אחר מסוגל לייצר תוכן ברמה שבועית בנושאים האלה ולשמור על רמה גבוהה כך שהירידה ברמה לא מפתיעה לטעמי.
אז תקשיב לrational reminder ותראה שזה אפשרי. הפודקאסט הכי טוב בעולם. ובכלל אין מה להשוות- הם גם מספיקים לקרוא את כל הפרסומים של המרואיינים שלהם עד רמת הבנה גבוהה מהמרואיינים עצמם :)

אשמח לשמוע את דעתכם @אורי ג. , @cypriano de rore .
לפי הדוגמא שלך עדיף לי להציע לשלם 4 למי שמוכר ב3 כי אז ארוויח יותר כסף. אני מניח שאתה מבין למה זה לא נכון, כן? עכשיו תשליך על יתר ההנחות...

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ד היי, מחפש מינוף זול שוק ההון 20
M מינוף נכס קיים לטובת רכישת נכס נוסף נדל"ן 11
מ אחוז מינוף מומלץ - נדלן או מדדים נדל"ן 17
O מינוף או לא? נדל"ן 1
L מינוף ברוקר ישראלי שוק ההון 6
O מינוף לרכישת דירה נדל"ן 8
ב ניתוח מינוף מניות עם margin או: למה ויתרתי על הרעיון שוק ההון 20
F מינוף בפראנק - היבט טכני (IB) שוק ההון 6
S שאלה על אופן חישוב מס ירושה אמריקאי למשקיע ישראלי עם מינוף מיסים 2
Y השקעת נדל"ן תוך לקיחת מינוף נדל"ן 12
ב מקורות מידע על מינוף שוק ההון 1
S מינוף במטבע זר שוק ההון 3
H מינוף דירה של הורים לצורך רכישת דירה חדשה נדל"ן 11
B מינוף משכנתא בעולם הריביות הנוכחי שוק ההון 10
ט מינוף של 1M ש"ח -> להחזיר משכנתא או להשקיע בשוק ההון שוק ההון 30
ז תזמון השוק + מינוף (בפועל: הפקדה חודשית ורכישה בעזרת פקודת LIMIT, מינוף בIB) שוק ההון 10
A מינוף להשקעה בנדלן בחו"ל נדל"ן 4
W מינוף ע''י הלוואות פריים בתקופת אינפלציה וריבית עולה אוף טופיק 1
ה הלוואה בתור מינוף לעומת קרן ממונפת שוק ההון 35
י שאלה על מינוף ועל גידור שוק ההון 40
H התלבטות על דירה בחו"ל ע"י מינוף בנק בחו"ל נדל"ן 11
S מינוף תיק ממונף שוק ההון 9
M הוצאות ריבית לצורכי מינוף - אפשר להעביר לשנה הבאה? מיסים 2
ש התייעצות לגבי דירה ראשונה מינוף או הון עצמי נדל"ן 2
י מינוף שקלי או דולרי שוק ההון 24
I מינוף קופת גמל והשקעה באפיקים סולידים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
כ מינוף קה"ש לפני מעבר ל-IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
A מינוף כנגד קופת גמל להשקעה שוק ההון 6
twister מינוף margin באמצעות הברוקר, האם ובכמה אתם ממונפים? שוק ההון 56
ט התייעצות לגבי מינוף - מקרה ייחודי נדל"ן 30
H אפשרויות מינוף גם בחו"ל נדל"ן 40
ח מינוף בעת פינוי בינוי - עסקת החלומות? נדל"ן 6
L מימון/מינוף נדל"ן 10
S חישוב IRR עבור דירה להשקעה עם מינוף נדל"ן 1
איש ירח האם אפשר להגדיל מינוף לדירה להשקעה נדל"ן 24
J השקעה ב-P2P או לקיחת הלוואת מינוף להשקעה אחרת? השקעות אלטרנטיביות 10
S מינוף חיצוני לצורך פתיחת תיק השקעות צרכנות פיננסית 9
M פוליסת חיסכון, מינוף ומה שבינהם פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 42
J שימוש באשראי לצורך מינוף. צרכנות פיננסית 18
V רכישת רכב חדש ע''י מינוף קופה צרכנות פיננסית 12
F מינוף בנדלן נדל"ן 4
T מינוף לצורך השקעה שוק ההון 18
M מינוף גבוה בדירה להשקעה נדל"ן 18
ה נדל"ן מול שוק ההון - היבטי מינוף ומיסוי שמטים את הכף נדל"ן 78
O מינוף קרן פנסיה לטובת רכישת נדל"ן נדל"ן 7
כ מינוף כנגד תיק השקעות צרכנות פיננסית 16
M התייעצות לגבי חשבון בנק, מינוף וחשבון השקעות צרכנות פיננסית 5
YizhakF מינוף אינפיניטי גמל להשקעה הלכה - מחקה מדד MSCI העולמי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
א מינוף תיק השקעות ע"י אשראי שוק ההון 0
Wonko הורדת מינוף וסדר סגירת הלוואות צרכנות פיננסית 27

נושאים דומים

Back
למעלה