• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

לקיחת הלוואה והשקעה בביטקוין

An interesting article shared by a friend who's into crypto coins, I'm staying away from that whole scene, so my interest is mainly recreational.
The TLDR of it is that the whole cryptocurrency market, and Bitcoin especially, are currently being propped up by Tether, which the article claims is being backed by nothing (though claiming it's backed by USD) and is being used at 100x leverage on some exchanges.

https://crypto-anonymous-2021.medium.com/the-bit-short-inside-cryptos-doomsday-machine-f8dcf78a64d3

An interesting article shared by a friend who's into crypto coins, I'm staying away from that whole scene, so my interest is mainly recreational.
The TLDR of it is that the whole cryptocurrency market, and Bitcoin especially, are currently being propped up by Tether, which the article claims is being backed by nothing (though claiming it's backed by USD) and is being used at 100x leverage on some exchanges.

https://crypto-anonymous-2021.medium.com/the-bit-short-inside-cryptos-doomsday-machine-f8dcf78a64d3
יש על זה דיון בשרשור של הקריפטו
https://www.hasolidit.com/kehila/th...ן-הכלכלי-פוליטי-חוקי.5416/page-86#post-420458

המאמר הזה נידון אתמול בשרשור על ביטקוין

נכון לעכשו הביטקויין עלה מאז תאריך הרכישה כמעט פי 2 , בשתי תקופות ואז ירד.
אז נראה לי שאם פות"ש קנתה את הביטקוין מהלוואה וחיכתה עד שתעלה פי 2 היא רק הפסידה מזה נכון להיום.
(לא בטוח בגלל התנודתיות התוך יומית, אבל לא נראה לי שמהתאריך הזה היה אפשר לקנות ולהצליח למכור בדיוק בשיא של ה65,000$ לביטקוין)

אז נראה לי שאם פות"ש קנתה את הביטקוין מהלוואה וחיכתה עד שתעלה פי 2 היא רק הפסידה מזה נכון להיום.
נכון להיום פות"ש נמצאת בהפסד של 50% על ה"השקעה" בביטקויין... ועדיין צריכה להחזיר את ההלוואה.

מישהוא ראה את זה ? החמצן אוזל? בורסת הקריפטו השלישית בגודלה בעולם מפטרת אלף עובדים

״האיחוד האירופי מוריד את הכפפות מול הקריפטו – "הביטקוין בדרך להפוך ללא רלוונטי", אמרו בבנק המרכזי (ה-ECB) של הגוש.
אמנם למשקיעים בביטקוין שנותר יציב השבוע למרות הטלטלות בסקטור "זה נראה אולי כדבר שמאפשר להם מרחב נשימה", אמרו בבנק, "אך יותר הגיוני שמדובר ביציבות מלאכותית, ובנשימה האחרונה של המטבע בטרם יהפוך ללא רלוונטי.״

אני באמת רוצה שתדמייני את זה בראש. כי הביטקוין ידע בעבר לעשות 400% ואז ליפול 75%
זה התיישן יפה מאוד.

תקנו אותי אם אני טועה, אבל אני לא חושב שהביטקוין עד היום ידע לעשות דבר כזה. לפני הנפילות של 75%, היו תמיד עליות של אלפי אחוזים, ולא מאות. אנחנו רחוקים מאוד מעליה של אלפי אחוזים ב Bull run הזה, ולכן לא נראה לי שיש סיבה מיוחדת לדאגה. כמובן רק לפי הסמתכות על ההיסטוריה.
אפשר לצפות בשקט לעוד פי 3-4 לפני שנצפה לצניחה, שלא בהכרח תגיע למימדי העבר כי הפעם הידיים יהיו ידיים חזקות של המוסדיים, ולא ידי נוצה של ה Retail.
זה לעומת זאת התיישן רע מאוד…

מישהוא ראה את זה ? החמצן אוזל? בורסת הקריפטו השלישית בגודלה בעולם מפטרת אלף עובדים

״האיחוד האירופי מוריד את הכפפות מול הקריפטו – "הביטקוין בדרך להפוך ללא רלוונטי", אמרו בבנק המרכזי (ה-ECB) של הגוש.
אמנם למשקיעים בביטקוין שנותר יציב השבוע למרות הטלטלות בסקטור "זה נראה אולי כדבר שמאפשר להם מרחב נשימה", אמרו בבנק, "אך יותר הגיוני שמדובר ביציבות מלאכותית, ובנשימה האחרונה של המטבע בטרם יהפוך ללא רלוונטי.״

כל מה שהיה צריך זה קצת ריבית בעולם.

נערך לאחרונה ב:

הייתי בטוח שהוא החליט לעזוב, לא מזמן הייתה ידיעה על כך.
עם זאת שמצער לפטר עובדים אני הייתי רוצה לקוות שזה צעד אחראי שנעשה עי דמות, ג׳סי פאוול, שקולה. ומתוך כוונה למזער נזקים ולצלוח את התקופה המאתגרת הזו.

לגבי הידיעה השנייה, הבנק טוען שביטקוין בדרך ללהיות לא רלוונטי, נו באמת, יש טעם להתייחס בכלל?

הייתי בטוח שהוא החליט לעזוב, לא מזמן הייתה ידיעה על כך.
עם זאת שמצער לפטר עובדים אני הייתי רוצה לקוות שזה צעד אחראי שנעשה עי דמות, ג׳סי פאוול, שקולה. ומתוך כוונה למזער נזקים ולצלוח את התקופה המאתגרת הזו.

לגבי הידיעה השנייה, הבנק טוען שביטקוין בדרך ללהיות לא רלוונטי, נו באמת, יש טעם להתייחס בכלל?
לי אישית נראה שיש הגיון במה שהם כותבים,

״החסרונות הטכנולוגיים בביטקוין לצד תפיסתו כמטבע וירטואלי ולא ממשי הופכים אותו לשנוי במחלוקת כאמצעי תשלום. העברות בביטקוין הן מסובכות, איטיות ויקרות. המטבע לעולם לא שימש בהעברות משמעותיות בעולם העסקי החוקי".

"הביטקוין גם לא ראוי בתור השקעה. הוא לא יוצר תזרים מזומנים בניגוד לנדל"ן למשל, לא מספק דיבידנדים, ולא ניתן להשתמש בו באופן פרודקטיבי, בניגוד לסחורות אחרות (נפט) או הטבות אחרות (כמו מה שיכול הזהב לספק). הערכת השוק לביטקוין אם כן מתבססת רק על ספקולציות".

אלה טענות ידועות שנדושו רבות ואין כל כך טעם להתחיל ויכוח חדש.

אבל מי שאומר את זה עכשיו זה האיחוד האירופי. מעניין למה עכשיו , ומה המטרה של הצהרה כזו ? לנסות למוטט את השוק ?

נערך לאחרונה ב:
ומה המטרה של הצהרה כזו ? לנסות למוטט את השוק ?
כרגע הסנטימנט חזק וזו הזדמנות טובה לנצל את הבמה ולנסות לעצב ולהשפיע על דעת הקהל.
יהיה להודעה כזאת אפקט שונה אם היא תוכרז בATH מן הסתם.

אבל מי שאומר את זה עכשיו זה האיחוד האירופי. מעניין למה עכשיו , ומה המטרה של הצהרה כזו ? לנסות למוטט את השוק ?
משער שזה חלק מהמאבק ברוסיה. סביר שביטקוין הוא מעין ערוץ עוקף סנקציות, ואירופה מגבירה הילוך נגדו.

מצטרף לתובנות של @HHH . אם כבר משקיעים בביטקוין, אז עדיף באמת לעשות את זה במסגרת פנסיונית (IRA) ובלי אקסטרה סיבוכים רגולטוריים.
ובטח בלי להתמנף...

ואני אומר את זה בתור מישהו שמאמין במטבע. לא הייתיי ממליץ לאף אחד להתמנף בשביל להשקיע בביט.

אפשר להתעשר גם בלי להתמנף. תקראי למשל בשרשור של תמוז. הוא עשה איזה 5 מיליון שקל רווח באמצעות השקעה מסוכנת, אבל הוא לא התמנף בשביל זה.
יכול לקשר לשרשור הזה, לא מצאתי ?

יכול לקשר לשרשור הזה, לא מצאתי ?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
O לקיחת הלוואה כנגד תיק השקעות שוק ההון 12
D לקיחת הלוואה מקרן פנסיה לטובת השקעה במדד (למשל s&p) שוק ההון 2
C חישוב כדאיות לקיחת הלוואה והחזר משכנתא נדל"ן 9
O לקיחת הלוואה מהקבלן נדל"ן 3
ס משקפי ראייה ללא לקיחת הלוואה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 25
משקיע בתבונה כדאיות לקיחת הלוואה מקופת גמל להשקעה לצורך קניית דירה להשקעה נדל"ן 9
A לקיחת הלוואה מ"כלל" בריבית פריים מינוס חצי צרכנות פיננסית 2
י לקיחת הלוואה לצורך השקעה במטבעות דיגיטליים השקעות אלטרנטיביות 60
Y מה דעתכם על לקיחת הלוואה לצורך השקעה? שוק ההון 2
F שוקל לקיחת הלוואה לקניית נכס בחול נדל"ן 6
Y לקיחת הלוואה מקופת גמל להשקעה לצורך קניית תעודת סל שוק ההון 4
Frenchman לקיחת הלוואה לצורך סגירת הלוואה צרכנות פיננסית 80
מ פינוי בינוי - לקיחת עורך דין נוסף נדל"ן 5
S לקיחת משכנא על שדרוג נכס - מספר שאלות נדל"ן 5
ר לקיחת משכנתא כשאתה לא בעל הנכס נדל"ן 10
Y השקעת נדל"ן תוך לקיחת מינוף נדל"ן 12
D לקיחת משכנתא: כן או לא? נדל"ן 27
R לקיחת משכנתא -דירה מקבלן ללא ליווי בנקאי (שווה להיכנס גם מי שמעוניין לראות תמהיל לי זה עזר :) ) נדל"ן 9
ה לקיחת משכנתא אחרי חתימה על חוזה נדל"ן 31
T גרייס ומועד לקיחת משכנתא - דירה מקבלן נדל"ן 7
J השקעה ב-P2P או לקיחת הלוואת מינוף להשקעה אחרת? השקעות אלטרנטיביות 10
klayhamn דחיית לקיחת משכנתא? נדל"ן 21
אגוז_קוקוס לקיחת אחריות כלכלית לקראת ילד ראשון יומני מסע אישיים 45
צ'רצ'יל יזם בתחילת הדרך- שילוב של סולידי עם יצר של לקיחת סיכונים יומני מסע אישיים 25
M שאלה לגבי לקיחת משכנתא נדל"ן 8
Evgeny Sahnin הקפצת ריביות ע״י הבנק באמצע לקיחת המשכנתא נדל"ן 2
ה זמן או כסף - דילמה על לקיחת עבודה נוספת יומני מסע אישיים 5
מ כדאיות למשיכת כספים לטובת דירה או לקיחת משכנתא שוק ההון 1
M פרעון במסלול קל"צ מיד לאחר לקיחת המשכנתא נדל"ן 11
I מחפש עצות בנושא לקיחת משכנתא לדירה יחידה (להשקעה) נדל"ן 5
ב לקיחת משכנתא לכל מטרה בשביל נדלן בחול נדל"ן 15
ה לקיחת משכנתא ומיחזור תוך שנה נדל"ן 43
M לקיחת משכנתא בתור איש קבע נדל"ן 12
S לקיחת משתכנא למען אימי שוק ההון 20
T לקיחת משכנתא על בסיס חוזה מכירת דירה נדל"ן 2
דוג לקיחת הלוואת כדי להעלות את דירוג האשראי שוק ההון 47
hommie סבב בנקים לפני לקיחת משכנתא אוף טופיק 7
ITS רכישת דירה - לקיחת משכנתא או מהון עצמי בלבד? נדל"ן 220
A הלוואה כנגד קה"ש, חסכון פנסיוני או IRA והלוואה מהבנק. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
ח הלוואה מקרן השתלמות וקרן כספית פוסטים מאיכות נמוכה 3
ל האם למשוך קרן השתלמות לטובת סילוק הלוואה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
M אינטראקטיב ברוקרס - הלוואה בדולרים ומכירה לשקלים? שוק ההון 6
א הלוואה דמי מפתח נדל"ן 1
ח הלוואה ארוכה עם החזר נמוך או קצרה בהחזר גבוה צרכנות פיננסית 2
D קרן השתלמות שמשתחררת לי (נושא- הלוואה) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
נ איזו הלוואה היא בתנאים טובים יותר צרכנות פיננסית 18
M חישוב החזר עבור הלוואה בריבית משתנה/צמודה צרכנות פיננסית 1
O האם לסגור הלוואה צרכנות פיננסית 1
S הלוואה כנגד התיק לצורך משכנתא? צרכנות פיננסית 9
9 משכנתא, או הלוואה מקופות גמל / השתלמות? נדל"ן 3

נושאים דומים