• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

לקיחת הלוואה לצורך השקעה במטבעות דיגיטליים

יובל אלון

משתמש רשום
דירוג
1
שלום לכולם,

בן 29, בלי ילדים ועם עבודה מסודרת (10Kבחודש נטו).
ברצוני לקחת הלוואה של 50,000 ש"ח ללא ריבית והצמדה מבנק לאומי בהחזר חודשי של 1,000 ש"ח למשך 50 חודשים ולהשקיע במטבעות דיגטליים (משקיע בשנה האחרונה יחסית הרבה אז יודע במה להשקיע). הכוונה היא להשקיע ולא לגעת בטווח של כמה שנים.

ישבתי וקראתי המון על כל נושא של מינוף באמצעות לקיחת הלוואה וראיתי שהרוב המוחלט של האנשים נגד זה.
לאור התגובות שקראתי אציין כי יש לי יכולת פרעון חודשית של ההלוואה וכי הסכום אינו מהותי לחיי במידה והתרחיש הגרוע ביותר מתרחש ואני מפסיד הכול.

האם עדיין ממליצים נגד המהלך?
אשמח לדעות.

תודה רבה

מה שאתה מתכנן לעשות זה הימור על סטרואידים, אל תשלה את עצמך שזה השקעה, זה לא.
אין בעיה עקרונית עם הימורים, זה בסדר גמור רק עדיף שתהיה מוכן להפסיד את רוב כספך.

גם הימור, גם ספקולציה וגם מינוף - אלוהים ישמור..
לא מסתדר כל כך עם זה:
(משקיע בשנה האחרונה יחסית הרבה אז יודע במה להשקיע).
אבל, אלוהים גדול ואולי תצליח.
אני לא נגד קריפטו אלא למימון עבור רכישת קריפטו.

הדבר הנכון להסתכל על מינוף זה לבחון את הסיכון התזרימי, האם בתרחיש כלשהו 50 תשלומים של 1000 שקלים יכבידו עליך בהתחשב במכלול ההתחייבויות שלך וגם במקרי קיצון (נניח פיטורין מעבודה, הקמת משפחה... מה בקלפים אצלך בחמש השנים הקרובות?). אם כן אל תעשה את זה, אם לא אז לך על זה. זה שאתה הולך לקנות קריפטו עם הכסף נשמע לי לא רלוונטי לשאלה באותה מידה יכולת לטוס למלדיבים ולשרוף את הכל על פינוקים.

לגבי המלצה, אישית רמת הסיכון היא פחות או יותר הפער בין השאיפות הכלכליות שלי לבין איפה שאני היום. ככל שהמרחק קצר יותר, המינופים יורדים והנכסים נהיים סולידים יותר. כסף ונכסים (בעיני) הם תועלת שולית פוחתת, המליון הראשון נניח חשוב מאוד, השני חשוב אבל פחות אבל העשירי כבר לא כלכך חשוב. כמובן שזה עניין של ציפיות מהחיים ואורך חיים וכו'. מבחינת סיכון, קריפטו לדעתי זה בערך הכי מסוכן שיש ולא יפתיע אותי אפילו אם תאבד 100% מההשקעה. להשקיע בקריפטו זה משהו שהיה מגיע אצלי ממקום של באמת חוסר ברירה - נניח מישהו שקרוב אליי חייב טיפול רפואי מאוד יקר ואין לי שום דרך אחרת להצליח לממן את זה. ככלל בחיים, ההשתדלות היא לא להזדקק להימורים כדרך להתקדם. בפרספקטיבה שלי ניתן להתעשר גם מנכסים רגילים ומשעממים ולא צריך לחפש את האקזוטי והחדש.

נערך לאחרונה ב:
ה- type cast הקלאסי מבחינתי למקרה השקעה (הימור) כזה הוא תיכוניסט שחסך בקיץ 20K, השקעה סולידית בסכום הזה לא תניב הרבה (מתוך הנחה שאין הפקדות שוטפות), וגם כנראה שלא יקרה כלום אם הוא יאבד הכל. גיל 29 זה כבר אמנם לא תיכון אבל אם אתה ב- state of mind של התיכון, זאת אופציה לגיטימית בעיני.

ה- type cast הקלאסי מבחינתי למקרה השקעה (הימור) כזה הוא תיכוניסט שחסך בקיץ 20K, השקעה סולידית בסכום הזה לא תניב הרבה (מתוך הנחה שאין הפקדות שוטפות), וגם כנראה שלא יקרה כלום אם הוא יאבד הכל. גיל 29 זה כבר אמנם לא תיכון אבל אם אתה ב- state of mind של התיכון, זאת אופציה לגיטימית בעיני.
הסיכון הגדול לתיכוניסט הוא שהוא יכפיל את העשרים אלף שקל שלו תוך זמן קצר וירגיש שהוא כבר מבין איך מרוויחים בשוק ההון.

לא מתנגד למינוף. מאוד מתנגד לקריפטו, אז מאוד מאוד מתנגד למינוף קריפטו.

שאלה לגבי זה,

אתה לא חושב שיש מקום לקריפטו בעתיד הלא רחוק?

אישית עד לא מזמן השתדלתי להתרחק לגמרי אבל לאחרונה חשבתי על הוספה לתיק של כל מיני ני"ע
בתחום שעוקבות ביטקוין / איתריום וכו'.

*מעדיף לא להחזיק פיזית

השאלה הכי חשוב היא איך אתה מקבל הלוואה בלי ריבית והצמדה...
אני מוכן לקחת כמה כאלה בכל זמן נתון כמעט.

אני מאוד בוליש על קריפטו מצד אחד, מצד שני אני מאוד מאוד מאוד נגד השקעה עם כסף לא שלך(ושהיה לך ברור שזה לא כסף שלך בשום צורה), גם אם נניח וזה יצליח(מה שאני מאמין שיקרה) אתה בונה לעצמך תקדים ומאמץ מנטליות של Greed... זה מאוד רע למשקיע במיוחד בקריפטו.
תסתכל על הYTD של הטופ 10, יש שם רווחים שאתה לא תראה ב30 שנה בסנופי, למה להיות גרידי? המרדף אחרי הגריידיות הזו זה בדיוק מה שמפיל משקיעים.

• אהבתי
Reactions: ITS
אני כנראה אחד השוורים על קריפטו כאן לתווך ארוך.
אם תשקיע בפרוייקטים מבוססים ולא ספוקלציות אז אני מאמין שתרוויח.
אומנם המחירים כרגע נראים מפתים (לפחות לי) אבל אולי במקום הלוואה פשוט תשקיע בזה כל חודש כמה שאתה יכול?
אם אתה רווק שמרוויח 10K נטו אני מניח שאתה יכול להרשות לעצמך 2000 שח בחודש, ואז רמת הסיכון יורדת דרסטית עם DCA.
למרות שאישית אני מצטער שלא שמתי את כל ההון בהתחלה, השוק רץ בצורה מטורפת בדיוק איך שהתחלתי, ובהחלט יתכן שאנחנו כרגע בנקודה דומה, זה לפחות מה שמשערים רוב המנתחים המוכרים של התחום.

מה השקעה בזה? האם יש דרך להעריך, אפילו בערך, ממש בערך, מה תהיה התשואה בחמש שנים?

יש סיכון ממשי שתאבד את כל הכסף. בחמש שנים הדבר הזה יכול להעלם, או להכפיל את עצמו, או להשאר אותו הדבר.

עכשיו כמה אתה עובד בשביל 50,000 שח נטו? חצי שנה? אם אתה מוכן לעבוד בחינם חצי שנה בשביל הסיכוי לקבל סכום לא ידוע - אז לך על זה.

הדבר הנכון להסתכל על מינוף זה לבחון את הסיכון התזרימי, האם בתרחיש כלשהו 50 תשלומים של 1000 שקלים יכבידו עליך בהתחשב במכלול ההתחייבויות שלך וגם במקרי קיצון (נניח פיטורין מעבודה, הקמת משפחה... מה בקלפים אצלך בחמש השנים הקרובות?). אם כן אל תעשה את זה, אם לא אז לך על זה. זה שאתה הולך לקנות קריפטו עם הכסף נשמע לי לא רלוונטי לשאלה באותה מידה יכולת לטוס למלדיבים ולשרוף את הכל על פינוקים.

לגבי המלצה, אישית רמת הסיכון היא פחות או יותר הפער בין השאיפות הכלכליות שלי לבין איפה שאני היום. ככל שהמרחק קצר יותר, המינופים יורדים והנכסים נהיים סולידים יותר. כסף ונכסים (בעיני) הם תועלת שולית פוחתת, המליון הראשון נניח חשוב מאוד, השני חשוב אבל פחות אבל העשירי כבר לא כלכך חשוב. כמובן שזה עניין של ציפיות מהחיים ואורך חיים וכו'. מבחינת סיכון, קריפטו לדעתי זה בערך הכי מסוכן שיש ולא יפתיע אותי אפילו אם תאבד 100% מההשקעה. להשקיע בקריפטו זה משהו שהיה מגיע אצלי ממקום של באמת חוסר ברירה - נניח מישהו שקרוב אליי חייב טיפול רפואי מאוד יקר ואין לי שום דרך אחרת להצליח לממן את זה. ככלל בחיים, ההשתדלות היא לא להזדקק להימורים כדרך להתקדם. בפרספקטיבה שלי ניתן להתעשר גם מנכסים רגילים ומשעממים ולא צריך לחפש את האקזוטי והחדש.
מסכים עם הדברים היפים שכתבת, אם כי בזמן האחרון אני קצת פחות בטוח בקשר לקריפטו (נתלה באילן גבוה, הסולידית).
לא כי אחרים נהפכו לעשירים בזכות ההשקעה. שיהיה להם לבריאות על שזיהו טרנד בזמן הנכון והחזיקו בתקופות הנכונות, אלא כי אולי יש כאן שינוי במערכת הפיננסית בקנה מידה כזה שמי שנשאר לגמרי בחוץ, יפסיד הרבה לעומת מצבו היום, ולא רק באובדן הזדמנות להתעשר.

נערך לאחרונה ב:
  • אהבתי
Reactions: ITS
מטבעות דיגיטליים זה לא השקעה, זה ספקולציה.
דרך אגב, כתבת שההכנסה החודשית שלך היא 10K, אבל כמה מתוך זה הולך להוצאות וכמה נשאר פנוי?

מה השאלה שלך? אם השאלה שלך אם כדאי לך להתמנף בתנאים שאתה מציג, אני מחזק את מה ש @גילגה כתבה (עד ההמלצה).

אם אתה שואל אם כדאי לך להשקיע במטבעות דיגיטליים, יש פה נושאים עם דיונים מאוד ארוכים שאתה מוזמן לקרוא ולהשתתף בהם.

בגלל השילוב של 2 השאלות האלה נראה שאתה מחפש שיגידו לך מה לעשות או לקבל מין "אישור" לפעול בצורה הזו, וזאת בעיה אחרת לגמרי.

נערך לאחרונה ב:
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
משקיע בתבונה כדאיות לקיחת הלוואה מקופת גמל להשקעה לצורך קניית דירה להשקעה נדל"ן 9
Y מה דעתכם על לקיחת הלוואה לצורך השקעה? שוק ההון 2
Y לקיחת הלוואה מקופת גמל להשקעה לצורך קניית תעודת סל שוק ההון 4
Frenchman לקיחת הלוואה לצורך סגירת הלוואה צרכנות פיננסית 80
O לקיחת הלוואה כנגד תיק השקעות שוק ההון 12
D לקיחת הלוואה מקרן פנסיה לטובת השקעה במדד (למשל s&p) שוק ההון 2
C חישוב כדאיות לקיחת הלוואה והחזר משכנתא נדל"ן 9
O לקיחת הלוואה מהקבלן נדל"ן 3
ס משקפי ראייה ללא לקיחת הלוואה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 25
A לקיחת הלוואה מ"כלל" בריבית פריים מינוס חצי צרכנות פיננסית 2
ר לקיחת הלוואה והשקעה בביטקוין אוף טופיק 55
F שוקל לקיחת הלוואה לקניית נכס בחול נדל"ן 6
מ פינוי בינוי - לקיחת עורך דין נוסף נדל"ן 5
S לקיחת משכנא על שדרוג נכס - מספר שאלות נדל"ן 5
ר לקיחת משכנתא כשאתה לא בעל הנכס נדל"ן 10
Y השקעת נדל"ן תוך לקיחת מינוף נדל"ן 12
D לקיחת משכנתא: כן או לא? נדל"ן 27
R לקיחת משכנתא -דירה מקבלן ללא ליווי בנקאי (שווה להיכנס גם מי שמעוניין לראות תמהיל לי זה עזר :) ) נדל"ן 9
ה לקיחת משכנתא אחרי חתימה על חוזה נדל"ן 31
T גרייס ומועד לקיחת משכנתא - דירה מקבלן נדל"ן 7
J השקעה ב-P2P או לקיחת הלוואת מינוף להשקעה אחרת? השקעות אלטרנטיביות 10
klayhamn דחיית לקיחת משכנתא? נדל"ן 21
אגוז_קוקוס לקיחת אחריות כלכלית לקראת ילד ראשון יומני מסע אישיים 45
צ'רצ'יל יזם בתחילת הדרך- שילוב של סולידי עם יצר של לקיחת סיכונים יומני מסע אישיים 25
M שאלה לגבי לקיחת משכנתא נדל"ן 8
Evgeny Sahnin הקפצת ריביות ע״י הבנק באמצע לקיחת המשכנתא נדל"ן 2
ה זמן או כסף - דילמה על לקיחת עבודה נוספת יומני מסע אישיים 5
מ כדאיות למשיכת כספים לטובת דירה או לקיחת משכנתא שוק ההון 1
M פרעון במסלול קל"צ מיד לאחר לקיחת המשכנתא נדל"ן 11
I מחפש עצות בנושא לקיחת משכנתא לדירה יחידה (להשקעה) נדל"ן 5
ב לקיחת משכנתא לכל מטרה בשביל נדלן בחול נדל"ן 15
ה לקיחת משכנתא ומיחזור תוך שנה נדל"ן 43
M לקיחת משכנתא בתור איש קבע נדל"ן 12
S לקיחת משתכנא למען אימי שוק ההון 20
T לקיחת משכנתא על בסיס חוזה מכירת דירה נדל"ן 2
דוג לקיחת הלוואת כדי להעלות את דירוג האשראי שוק ההון 47
hommie סבב בנקים לפני לקיחת משכנתא אוף טופיק 7
ITS רכישת דירה - לקיחת משכנתא או מהון עצמי בלבד? נדל"ן 220
A הלוואה כנגד קה"ש, חסכון פנסיוני או IRA והלוואה מהבנק. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
ח הלוואה מקרן השתלמות וקרן כספית פוסטים מאיכות נמוכה 3
ל האם למשוך קרן השתלמות לטובת סילוק הלוואה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
M אינטראקטיב ברוקרס - הלוואה בדולרים ומכירה לשקלים? שוק ההון 6
א הלוואה דמי מפתח נדל"ן 1
ח הלוואה ארוכה עם החזר נמוך או קצרה בהחזר גבוה צרכנות פיננסית 2
D קרן השתלמות שמשתחררת לי (נושא- הלוואה) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
נ איזו הלוואה היא בתנאים טובים יותר צרכנות פיננסית 18
M חישוב החזר עבור הלוואה בריבית משתנה/צמודה צרכנות פיננסית 1
O האם לסגור הלוואה צרכנות פיננסית 1
S הלוואה כנגד התיק לצורך משכנתא? צרכנות פיננסית 9
9 משכנתא, או הלוואה מקופות גמל / השתלמות? נדל"ן 3

נושאים דומים