1. אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על בקשת או מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ אישי מבעל הרישיון המתאים.

לקיחת הלוואה מקופת גמל להשקעה לצורך קניית תעודת סל

הנושא בפורום 'פינת המשקיעים' פורסם ע"י yoni93, ‏11/5/18.

1. yoni93

yoni93 משתמש רשום

היי.

חשבתי לקחת הלוואה מקופת גמל להשקעה ע"ס 40 אש"ח, לצורך קניית קניית תעודת סל (תכלית S&P 500י (4Da)).
    אפשרות נוספת הינה קניית התעודה ללא הלוואה בסכום של 15 אש"ח.
    טווח ההשקעה הינו לכל הפחות 3 שנים.
    ראיתי שבפורום ממליצים על ETF , אך לא מצאתי קרן ישראלית מקבילה.
    אני חדש בתחום, קראתי לא מעט חומר, אך עדיין לא יצא לי לסחור לבד בניירות ערך באופן, לכן אני מעדיף לעשות זאת דרך הבנק.

אשמח לשמוע דעתכם.

2. yossik

yossik מודרטור

+1
    אתה חדש בתחום ואני לא חושב שמינוף [ז"א הלוואה = כסף לא שלך שחייבים להחזיר מתישהו וגם אם זה בריבית נמוכה] זה רעיון טוב למסחר בבורסה.
    אני אף פעם לא לוויתי למען השקעה, השקעתי רק מה שהיה לי.
    בסכום קטן וכסיפתח אולי דרך הבנק יכול להיות רעיון טוב.
    אתה בן 25 והשקעת כבר 40 K ובנוסף את מפקיד 1500 בחודש:
    http://www.hasolidit.com/kehila/threads/תמהיל-השקעה-בקופת-גמל-להשקעה.7420/
    לכן, אני חושב שכדאי להתחיל לאט, עקב בצד אגודל, עד אשר תצבור נסיון.
    בהצלחה.

נערך לאחרונה ב: ‏12/5/18
  3. yoni93

yoni93 משתמש רשום

תודה על התגובה.

שמתי לב שקיימת קרן מחקה שזהה לתעודת הסל הנ"ל (תכלית S&P 500 TTF).
    דמי הניהול בקרן גבוהים במעל אחוז מדמי הניהול של תעודת הסל, ובנוסף קיימים דמי משמרת.

מה עדיף לרכוש? (האם בכלל קרה בעבר שסיכון המנפיק של ת. הסל התממש)

4. דור דורים

דור דורים משתמש בכיר

יש רפורמה שאמורה להיות מיושמת מאוגוסט עד סוף 2018, שתעודות הסל יהפכו לקרנות סל. זה דיי מבטל את סיכון המנפיק (אלא אם כן המנפיק יחליט לקרוס דווקא בחודשים הקרובים).
    בכל מקרה, יש ETFים בחו"ל שיקחו לך דמי ניהול אפסיים על אותו דבר (למשל VOO - לא ממליץ), וכנראה שלא יעלו לך אותן כשתהיה במלכודת מס. שקול גם את זה.

5. Leo1

Leo1 משתמש ותיק

לדעתי רעיון רע מאוד. אל תתעסק עם מינוף לפני שאתה יודע ממש טוב מה אתה עושה ולמה, וגם אז זה מאוד מסוכן.

מוזמנים להשתמש בקישורי השותפים הבאים כדי לקנות באמאזון , להוריד ספרי שמע, או להקים אתר אינטרנט משלכם (מדריך מפורט - כאן). תודה על תמיכתכם באתר.
טוען...
  1. אתר זה משתמש בעוגיות דפדפן. אין באמור בפורום כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ השקעות המתחשב בצרכיו של כל אדם.