1. אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.

למה קיים חשש מירידות?

הנושא בפורום 'פינת המשקיעים' פורסם ע"י FinFin, ‏19/9/20.

data-full-width-responsive="true">
  1. השמח בחלקו

השמח בחלקו משתמש ותיק

מצויין. מכאן שקורלציה אפס היא רק מטרת ביניים כדי להשיג מטרה אחרת. המטרה הזו היא תוחלת גבוהה עם תנודתיות נמוכה, ואת זה אפשר להשיג על ידי מדד אחר יותר ישיר. לדוגמה לבחור נכסים כך שנמקסם את המינימום שהתיק השיג על פני תקופה. (או עשירון שמונה וכו')
    אם אנחהו ממילא עושים סימולציה (כלומר פותרים על ידי חיפוש נומרי כבד) אז עדיף כבר למקסם את המטרה הסופית במקום מטרת ביניים.

FIYaacov אוהב/ת את זה.
  2. mikethe

mikethe משתמש ותיק

ברור... זה המשמעות של תנאי שפה קורלציה 0.

3. mikethe

mikethe משתמש ותיק

דווקא אני כן עשיתי בתואר השני

4. mikethe

mikethe משתמש ותיק

אבל הדרך לזה עוברת בהרבה סימולציות שבכל אחת מהן יש תנאי שפה שונים כדי לבודד הנחות. למשל הנחת פיזור המאוד פופולרית מתורגמת לקורלציה משוקללת 0 ואז מכניסים את זה בתור תנאי שפה ורואים שאין עדיפות. ואז מדלגים להנחה הבאה וכו'.
    אגב מה שהצעת-מקסום מינ' על פני תקופה-גם זה לא כ"כ טריויאלי-קודם כל שוב מה כלל בחירת התיקים? סתם ככה לחפש את כל האפשרויות? זה יהיה biased. אגב לרוב מדברים במונחים הסתברותיים (ולא max pooling) דוגמת VAR95 - נניח ויהיה גרוע שמגיע אחת ל-20 שבועות/חודשים/וכו' (במקרה של 95%), כמה גרוע (גודל הפסד) תוכל לסבול?

השמח בחלקו אוהב/ת את זה.
  5. FIYaacov

FIYaacov מודרטור

נו אז מה אתה מסתיר... תן לינק :)

6. KickR

KickR משתמש בכיר

לינק?

7. TheNoob

TheNoob משתמש סולידי

גם אני אשמח ללינק. אני עם דוקטורט בתחום ובחיי שאני לא מבין חצי מהמושגים שאתה כותב כמו תנאי שפה קורלציה 0... (תנאי שפה הרי רלוונטי בכלל למשוואות דיפרנציאליות וריקורסיה).
    וכמו שכתבתי קודם, אין קשר בין הקורלציה בין זוג משתנים אקראיים והתוחלת שלהם(תהא זו שלילית, חיובית או אפס).
    אה, ודבר אחרון — נראה שיש פה בלבול, קורלציה מוגדרת רק בזוגות ומשום מה הרבה תגובות פה טועות בנקודה הזו.

מוזמנים להשתמש בקישורי השותפים הבאים כדי לקנות באמאזון , להוריד ספרי שמע, או להקים אתר אינטרנט משלכם (מדריך מפורט - כאן). תודה על תמיכתכם באתר.
טוען...
  1. אתר זה משתמש בעוגיות דפדפן. אין באמור בפורום כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ השקעות המתחשב בצרכיו של כל אדם.