• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

כדאיות פתיחת עוסק פטור לשכיר עם שכר גבוה

_Tomer_

משתמש רגיל
דירוג
34
אני שוקל לפתוח עוסק פטור במקביל לעבודתי כשכיר.
יתרונות:
קרן השתלמות נוספת.
אולי בהמשך אוכל להזדכות על הוצאות מסויימות, כרגע זה פחות רלוונטי.

חסרונות:
להבנתי, מדרגות המס הן עבור כל ההכנסות שלי וכיוון שאני שכיר עם הכנסה גבוהה, מס הכנסה ישתתף בכחצי מההכנסה שלי בתור עוסק פטור.
בירוקרטיה..

אני מנסה למצוא את הנקודה האופטימלית בין הזמן שאשקיע לערך שאקבל: אני יכול לעבוד הרבה ואז מס הכנסה יהיה שותף בחצי מההכנסה או שאני יכול להרוויח מעט ובכל זאת לפתוח קרן השתלמות נוספת וזאת התוכנית שלי כיוון שלהבנתי אני יכול להפקיד לקרן השתלמות במעמד עצמאי בלי קשר להכנסה.
אשמח לתובנות, דעות, והניסיון שלכם עם הבירוקרטיה הרלוונטית.

לגבי בירוקרטיה, אני יודע שיש חברות שיכולות להוציא לך תלוש משכורת כשכיר על העבודה השניה.
לא תקבל קרן השתלמות של עצמאי אבל תחסוך את כל הבירוקרטיה.

רק צריך להזכיר שאתה צריך הכנסות ממשהו, כדי להיות עוסק פטור. ועוסק פטור לא גובה מע"מ ולכן לא מזדכה עליו, ובכלל תקרת ההכנסות נמוכה, אז כך גם ההוצאות שאתה יכול לדרוש להכיר בהן.

לגבי בירוקרטיה, אני יודע שיש חברות שיכולות להוציא לך תלוש משכורת כשכיר על העבודה השניה.
מ''ה ובט''ל יכולים לעשות בעיות בכל מה שקשור לחברות האלה. הם לא אוהבים אותן. כדאי להיזהר ולבדוק עם רו''ח לפני שמתקשרים עם חברה כזאת.

מ''ה ובט''ל יכולים לעשות בעיות בכל מה שקשור לחברות האלה. הם לא אוהבים אותן. כדאי להיזהר ולבדוק עם רו''ח לפני שמתקשרים עם חברה כזאת
נכון, שמעתי על זה. אבל יש לפחות חברה אחת שבזמנו בדקתי, לא זוכר את שמה, שאומרת שהעבודה איתה מאושרת על ידי ביטוח לאומי.

כיוון שהזמן שלי סופי, ואני כבר עובד במשרה מלאה, המטרה היא לא בהכרח להרוויח יותר כסף.
אפילו הכנסה מינימלית ששומרת לי על סטטוס של עוסק פטור ומאפשרת לי לנתב חלק מההכנסות שלי לאפיק פטור ממס רווח הון טובה בעיני.

במילים אחרות, הסטטוס של "עצמאי" (שהוא גם שכיר) יותר מעניין אותי כרגע מאשר ההכנסה עצמה, כך שאני מראש מכוון על הכנסה דיי נמוכה

מס הכנסה וכו' מחושבים על כלל ההכנסות שלך מעבודה, בין עצמאי/ שכיר/ שילוב.
את ההתאמה עושים בדו"ח השנתי, כך שזה חסר משמעות מבחינתך. המס יהיה זהה.

קרן השתלמות נוספת.
שולי לחלוטין ולרוב פשוט לא משתלם.
קח בחשבון שלא תקבל הטבת מס על הפקדה, אלא רק על רווחי הון. לרוב דמי ניהול פשוט יאכלו לך את כל ההטבה.
אולי בהמשך אוכל להזדכות על הוצאות מסויימות, כרגע זה פחות רלוונטי.
כשזה יהיה רלונטי (וכשוהיו לך באמת הכנסות כעצמאי) אז אולי כל הסיפור ישתלם.
כרגע נראה שכל הסיפור של עוסק פטור פחות רלונטי לך

קח בחשבון שלא תקבל הטבת מס על הפקדה, אלא רק על רווחי הון. לרוב דמי ניהול פשוט יאכלו לך את כל ההטבה.
אכן בניתי על ההטבה של רווחי ההון.
שיחקתי קצת עם מספרים. המסקנה שלי היא שעדיין יש יתרון למהלך כלומר העלות הנוספת של חיסכון דרך קרן השתלמות לעומת לנתב את אותו הכסף לברוקר שלי (אין עלות נוספת של דמי ניהול) עדיין עדיפה, למרות שההבדל בהחלט קטן.

עוד יתרון למהלך כזה - העובדה שהכסף הזה נמצא באפיק ללא מס רווחי הון משפרת את הגמישות שלי אם ארצה לשנות את הרכב ההשקעה בלי אירוע מ, בניגוד למצב לו היה מושקע בחשבון ממוסה רגיל.

באמת שווה לך כל הבלאגן של עוסק פטור בשביל ההבדל הקטן הזה?
שאלה טובה, זאת הדילמה שלי כרגע.

יש לך קה"ש בלי דמי ניהול?
אני אחדד את הכוונה, יש לי חשבון קים בבית השקעות שאני משלם עבורו דמי ניהול. אני משווה בין שתי אלטרנטיבות עבור חלק מהכסף שאני חוסך: להפקיד אותו בקרן השתלמות חדשה, ואז כמו שציינת את יש עלות הדמי ניהול בקרן שנוגס בהיתרון, או להפקיד אותו עם שאר הכסף שאני חוסך בבית ההשקעות שכבר שילמתי את הדמי אחזקה שלו ולכן הוא "חינמי" בהשוואה הזאת

לעוסק פטור יש גם עלויות של התנהלות מול רשויות המס שבדרך כלל אין לשכירים.

לדעתי כדאי רק אם אתה מנהל בעצמך את החשבונות ואת הגשת הדוחות למס הכנסה (דורש השקעה של זמן, תוכל להגיש בהתחלה דרך יועץ מס או רו"ח ואחר כך בעצמך)

שמח ממש למצוא את השרשור הזה.
כמתכנת שכיר בחברה גדולה פתחתי עוסק פטור עבור פרוייקט שעשיתי מהצד עבור חברה אחרת.
התלהבתי מהעניין ופתחתי עוד קרן השתלמות אבל הבירוקרטיה כבדה.
ניסיתי להתמודד לבד אבל היות ומדובר במשהו שולי זה לא מצדיק את הזמן ויצא ששילמתי לרו"ח גם על דוחות וגם על הצהרת הון.
ככל הנראה אסגור את ה'עסק' שלי. יש למישהו הצעה אחרת?
אגב, זה בזבוז אדיר של המדינה, כי בעסק כזה מהצד, המדינה מרוויחה 50% מהשקל הראשון.
כנראה שמעדיפים לתת תעסוקה למשרדי רו"ח. בעסה.

שמח ממש למצוא את השרשור הזה.
כמתכנת שכיר בחברה גדולה פתחתי עוסק פטור עבור פרוייקט שעשיתי מהצד עבור חברה אחרת.
התלהבתי מהעניין ופתחתי עוד קרן השתלמות אבל הבירוקרטיה כבדה.
ניסיתי להתמודד לבד אבל היות ומדובר במשהו שולי זה לא מצדיק את הזמן ויצא ששילמתי לרו"ח גם על דוחות וגם על הצהרת הון.
ככל הנראה אסגור את ה'עסק' שלי. יש למישהו הצעה אחרת?
אגב, זה בזבוז אדיר של המדינה, כי בעסק כזה מהצד, המדינה מרוויחה 50% מהשקל הראשון.
כנראה שמעדיפים לתת תעסוקה למשרדי רו"ח. בעסה.
יש חברות כמו "חשבונית לשכיר", אתה נחשב שכיר שלהם והם נותנות לך חשבונית ללקוחות שלך.
חוסך את כל הבלאגן מול הרשויות של עצמאי.
לא ייעוץ לא המלצה

זה בזבוז אדיר של המדינה, כי בעסק כזה מהצד, המדינה מרוויחה 50% מהשקל הראשון.
רק אם ההכנסה כשכיר הביאה אותך למדרגה זו. רוב השכירים לא במדרגה של 47% + מס יסף.

* עקרונית היתרון שלך אם אתה פותח עוסק הינו שאתה יוכל להצהיר על הוצאות (מה שאינך יוכל כשכיר), כעת ברמה הבסיסית יש מספר הוצאות שתוכל להצהיר עליהן שיביאו את ה-20-30 אלפי ש"ח מחזור הראשונים בעוסק הפטור להכנסה חייבת - 0, הכוונה - מצד אחד יש הכנסות אך מצד שני ניתן להצהיר הוצאות.
דוגמה להוצאות שתוכל בקלות - הוצאות רכב (מותרות בגובה 45% מההוצאה, אך בשל ההוצאות הגבוהות + פחת שהינו 15% לשנה מעלות הרכב, מגיע להוצאה משמעותית), תקשורת (סלולרי, אינטרנט, לא טלוויזיה), אגרות למינהן, ציוד משרדי, אלקטרוניקה שאפשר לקשר לעסק וכדומה.

* לעניין רו"ח - הייתי כן הולך לרו"ח (להיזהר מרו"ח שלוקח כ-100 ש"ח לחודש/1,200 שנתי, כי בדר"כ זה גם השירות שתקבל), רו"ח טוב בסוף היום יחסוך לך לפחות את גובה השכ"ט שלו (בזמן, כאב ראש, התנהלות וקיזוז הפסדים ותכנון מיסויי טוב יותר בשוטף גם על אפיקים שאינם חלק מהעוסק).

*שים לב- ככל ויהיה לך עוסק הסבירות כי תקבל למלא הצהרת הון גבוה מאוד, בדר"כ לא כלול בריטיינר של רו"ח.

* יש עוד מכלול שיקולים שיש לשקול, אבל בשל הפסימיות שהופנתה לעניין הרעיון שלך העדפתי דווקא לכתוב את החיובים יותר מאשר את השלישים (ויש גם כאלה כמובן) אך לדעתי המרכזי מבין השיקוילם צריך שיהיה - האם אתה מעוניין להשקיע את הזמן הנוסף הזה על מנת להשיג את ההכנסה הנוספת, ועל חשבון מה הזמן הזה.

הטבת מס תתקבל בגובה 4.5% מההכנסה החייבת (מהעוסק) ולכל היותר עד להפקדה שנתית בגובה כ-12 אלפי ש"ח, לעניין הפטור מרווחי הון התקרה הינה כ-19 אלפי ש"ח (נכון ל-2022).
כך למשל לשם הדגמה בלבד, אם ההכנסה החייבת שלו (מהעסק בלבד) תהייה 10,000, ככל ויפקיד 450 ש"ח, הוא יקבל ניכוי בגובה 450 ש"ח (כמעין הוצאה נוספות שתפתחית את הברוטו לצרכי מס).

לא ייעוץ או המלצה...

נערך לאחרונה ב:
דוגמה להוצאות שתוכל בקלות - הוצאות רכב (מותרות בגובה 45% מההוצאה, אך בשל ההוצאות הגבוהות + פחת שהינו 15% לשנה מעלות הרכב, מגיע להוצאה משמעותית), תקשורת (סלולרי, אינטרנט, לא טלוויזיה), אגרות למינהן, ציוד משרדי, אלקטרוניקה שאפשר לקשר לעסק וכדומה.
+ ככל שאתה מצהיר שיש לך חדר ייעודי בבית לטובת העסק, תוכל גם להכיר בחלק יחסי מארנונה, חשבונות חשמל ומים, ועד בית, תיקונים שונים בבית ועוד.

הטבת מס תתקבל בגובה 4.5% מההכנסה החייבת (מהעוסק) ולכל היותר עד להפקדה שנתית בגובה כ-12 אלפי ש"ח, לעניין הפטור מרווחי הון התקרה הינה כ-19 אלפי ש"ח (נכון ל-2022).
כך למשל לשם הדגמה בלבד, אם ההכנסה החייבת שלו (מהעסק בלבד) תהייה 10,000, ככל ויפקיד 450 ש"ח, הוא יקבל ניכוי בגובה 450 ש"ח (כמעין הוצאה נוספות שתפתחית את הברוטו לצרכי מס).
אתה טועה ומטעה.
בניגוד להטבה של מס רווחי הון, בהטבת המס על ההפקדות התקרה משותפת בין ההפרשה שלך לקה"ש כשכיר לבין ההפרש שלך כעצמאי.
מאחר והוא מפריש כשכיר על כל התקרה, הוא לא יקבל הטבת מס על ההפקדות כעצמאי אלא רק הטבת מס על רווחי הון (שאינה משתלמת ברוב המקרים, כמו שכבר נדון מאות פעמים בפורום).

בנוסף, גם אם הוא לא מנצל את כל התקרה כעצמאי, עדיין הטבת המס מהפקדה תלויה בהכנסה בפועל כעצמאי (בניגוד להטבת מס רווחי הון). ובמקרה של אדם כמו פות"ש, שמתכנן על הכנסות מינימליות כעצמאי רק כדי שתהיה לו היכולת לפתוח קה"ש, הטבת המס מהפקדה תיהיה זניחה לחולטין עד כדי לא קיימת.

פעם הבאה תקרא קצת את השרשור לפני שאתה מביא ציטוטי חוקים שכולנו מכירים.

כשפתחתי את השרשור חשבתי בעיקר על ההטבת מס רווח הון והחזרי הוצאות.
רק מעדכן, אחרי התגובות והערכת סיכונים\יתרונות החלטתי לרדת מזה

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
yancuk רכב חברה - כדאיות צרכנות פיננסית 14
עידו ג הבדלי דמי ניהול בקרן אירית - כדאיות שוק ההון 6
T כדאיות העברת כספים מקופת גמל לפנסיה כללית? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 22
F כדאיות של 20/80 לעומת דירה קיימת? (+אקסל מתנה) נדל"ן 64
י כדאיות התקנת חימום תת רצפתי בדירה להשקעה מקבלן נדל"ן 11
כ עצמאי - כדאיות הטבות מס מקרן פנסיה \ גמל ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
P כדאיות ביטוח רכב צרכנות פיננסית 6
J כדאיות קופת גמל במעמד עצמאי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 19
A מעבר לקטנוע חשמלי - כדאיות כלכלית לעומת חסרון טווח הנסיעה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 7
י כדאיות מעבר לIKBR שוק ההון 7
O איך לחשב כדאיות זכייה במחיר למשתכן מול שכירות ? נדל"ן 9
S הטבות מס בשכר לא מבוטח⁩ - כדאיות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 20
נ כדאיות זכיה במחיר למשתכן נדל"ן 3
R מחיר למשתכן אשקלון - כדאיות עסקה נדל"ן 12
וינסנט כדאיות השקעה בחלק הסולידי של התיק שוק ההון 19
א מישהו יכול להמליץ על ספר כדאיות השקעות בנדלן? פוסטים מאיכות נמוכה 0
jinjiy כדאיות מחזור משכנתאות נדל"ן 28
IAmSam חישוב כדאיות של פרישה מרצון עם מרכיב פיצויים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
D כדאיות ביטוח חיים צרכנות פיננסית 8
א השקעה באג"ח ארה"ב - כדאיות ומיסוי שוק ההון 5
O כדאיות ביטוחים, אשמח לשמוע את דעתכם פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
יבגני_ל כדאיות ביטוח אבדן כושר עבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
Z מה הן מדינות הכי כדאיות מבחינת מס רווח הון? מיסים 10
T חישוב כדאיות הקדמת תשלומים לקבלן נדל"ן 14
C חישוב כדאיות לקיחת הלוואה והחזר משכנתא נדל"ן 9
A כדאיות רישום למחיר מטרה כעת - סיכויי זכייה נדל"ן 5
M כדאיות הרחבת דירה להשקעה נדל"ן 20
הדבורה מיה כדאיות לסגירת משכנתא נדל"ן 20
E כדאיות מחיר למשתכן נדל"ן 8
S כדאיות\שיקולי מס ב"הסבת" הדירה הראשונה כדירה להשקעה נדל"ן 19
ל כדאיות מחזור משכנתא עזרתכם. נדל"ן 6
M כדאיות בניית יחידת דיור בבית פרטי נדל"ן 21
A כדאיות והערכה של ייעוץ פנסיוני בתשלום פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
G כדאיות דחיית בקשה להחזרי מס מיסים 8
A שכיר: כדאיות הפרשה לפנסיה על בונוס ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
משקיע בתבונה כדאיות לקיחת הלוואה מקופת גמל להשקעה לצורך קניית דירה להשקעה נדל"ן 9
ליאונידס כדאיות קיזוז מס כנגד הפסד מיסים 10
T חישוב כדאיות עזיבה של אינטרקטיב ישראל לטובת ib העולמי שוק ההון 3
שם משתמש בעייתי האם זה שהשקל עולה ביחס לדולר יכול להשפיע על כדאיות של מדד s&p500? שוק ההון 2
I מועדון הוט - כדאיות הצטרפות לחברי הייטקזון צרכנות פיננסית 1
The Stoic כדאיות דירה להשקעה נדל"ן 16
מומו הברווז כדאיות השקעה בבת ים לאור פיתוח מסיבי נדל"ן 5
S כדאיות סגירת הלוואה כנגד נכס מניב לעומת אחזקה של אג"ח\מזומן נדל"ן 17
J ביטוח מנהלים ללא מקדם מובטח - איך לחשב כדאיות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
Anrala כדאיות פדיון כספים מפוליסת חיסכון לצורך השקעה דרך קרנות סל שוק ההון 1
D בחינת כדאיות של דירה. הקאצ' - יש לי שבוע! נדל"ן 4
I בחינת כדאיות החלפת קרן: מיסוי ריאלי מול דחיית מס שוק ההון 1
י כדאיות רכישה של בית במצב שלד נדל"ן 4
N למישהו יצא להוציא דרכון רומני? עלות vs כדאיות אוף טופיק 10
מ התלבטות לגבי כדאיות חתימת קבע התפתחות אישית 11

נושאים דומים