• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

חוות דעת על תיק חדש - מעבר מBlackRock לVanguard

רעב_לטחינה

משתמש רגיל
דירוג
68
היי,

אני עומד בפני פתיחת תיק חדש. התיק שחשבתי לפתוח היה מורכב מקרנות ישראליות של אלטשולר-בלאקרוק.
אבל אחרי שראיתי את הspread הגדול שיש (גם בשעות החפיפה במסחר בין ארה"ב לישראל) ובאנומליות הזויות כמו עליה של הקרן שעוקב אחרי s&p500 בעוד שהמדד עצמו ירד (קרה לפני כמה ימים) החלטתי שאני פשוט אלך על ואנגארד וזהו. לפחות כשאקנה לא ארגיש שמישהו מסדר אותו.

התמהיל: 70% מניות 30% אג"ח באופן הבא:
70% - VT
15% - MTF מחקה שקליות ריבית קבועה ממשלתיות 2-5 שנים
15% - PTF צמודות מדד ממשלתיות 2-5 שנים

רקע: שכיר בהייטק בן 30. מתחיל עם תיק קטן בשווי 50K, חסכון של 10K בחודש (הפקדה כל חודש או כל חודשיים, עוד לא הגעתי למסקנה מה נכון מבחינת דמי ניהול). יכול להיות שבשנה הקרובה אחזור להיות סטודנט, מה שיקטין את החסכון החודשי (אבל עדיין אשתדל להפקיד כל רבעון כמה שאוכל).
מטרה: לחסוך מספיק כסף להון ראשוני למשכנתא לדירה (מקווה שזה יקרה בעשור הקרוב, אבל מקסימום נמשיך לחיות בשכירות עד שיהיה מספיק)

הערות:
* אני יודע שVT יקרה יותר מVTI+VXUS, אבל אני חושב שבשווי תיק קטנטן כמו שלי זה לא משמעותי + מאמין שההפרש שקיים כרגע (0.03%) יקטן בעתיד.
* לא מצאתי קרן מחקה של אג"ח ממשלתי לטווח קצר של 2-5 שנים שכולל 50% ריבית קבועה ו50% ריבית צמודה

מה דעתכם?

אבל אחרי שראיתי את הspread הגדול שיש
כמה גדול?

ובאנומליות הזויות כמו עליה של הקרן שעוקב אחרי s&p500 בעוד שהמדד עצמו ירד
שמת לב לSPREAD שהיה באותו רגע? יכול להיות שהיה ברור שהעושה שוק לא פעיל?

15% - MTF מחקה שקליות ריבית קבועה ממשלתיות 2-5 שנים
15% - PTF צמודות מדד ממשלתיות 2-5 שנים
לפי מה בחרת את המח"מ? או מה הסיבות?

* אני יודע שVT יקרה יותר מVTI+VXUS, אבל אני חושב שבשווי תיק קטנטן כמו שלי זה לא משמעותי + מאמין שההפרש שקיים כרגע (0.03%) יקטן בעתיד.
אתה אזרח אמריקאי?

האם בקרנות המקבילות בלונדון יש מקרים של ספייקים כאלו? או שזה משהו באמת חריג?, כדי לוודא שאנחנו לא באמצע ספייק כזה בזמן קניה, מספיק להסתכל על הspread או שגם צריך להשוות עם השער האחרון כדי לוודא שהוא לא רחוק מדיי מהאמצע הspread?

חשבת שהאנומליות אולי נובעות משינוי של השקל מול הדולר?
הספרד לגמרי סביר, ואתה תשלם הרבה יותר על עמלת המרה + עמלת מינימום קניה חו"ל.

אם תקנה את הקרנות של בלאקרוק לא תצטרך להתלבט האם לקנות כל חודש או כל חודשיים. תוכל לקנות גם כל שבוע...

אלא אם כן אתה מוכן לעבור ל-IB.

גם אז אני לא בטוח. כל קניה בIB זה בערך 20 ש"ח (1.4$ עמלת מינימום 2.5$ עמלת המרה ו6 ש"ח עמלת העברת זהב), ובקרנות הישראליות הוא ישלם 9 ש"ח עמלה + ספרד, עדיין נראה לי נמוך.
שלא לדבר אם הוא עובד ישירות שאז הוא משלם 35 ש"ח כל חודש ושאם הוא עובד עם המתווך בלי הדיל של דיבידעת אז בכלל הוא משלם כל פעם קרוב ל100 ש"ח בגלל עמלת ההמרה.

אישית גם אם יש כאן חסכון של שקל או שניים (ולדעתי זה הפוך, יש יתרון לישראלי של שקל או שניים), זה לא שווה את כאב הראש של הדו"חות וכו'.

כל קניה בIB זה בערך 20 ש"ח (1.4$ עמלת מינימום 2.5$ עמלת המרה ו6 ש"ח עמלת העברת זהב)
א. אלה עמלות של Interactive ישראל, לא של Interactive Brokers
ב. אתה לא חייב לעשות העברת זה"ב
ג. 35 ש"ח זה בתנאי שאין לך 100000 דולר בחשבון
ד. מסכים שיש כאב ראש של דו"חות, לא בטוח אם זה לא שווה את זה (ולא בגלל העמלות העדיפות ב-IB, אלא מכל שאר הסיבות ש-IB עדיפים על בית השקעות ישראלי)
ה. במיוחד כשבכל מקרה יש לך חובת הגשה אם אתה מרוויח מספיק כסף בשנה (וגם אם לא, יכול להיות שתוכל להרוויח מהגשה של דו"ח

גם אז אני לא בטוח. כל קניה בIB זה בערך 20 ש"ח
יותר לכיוון ה 8 שח, כולל המרת כספים.

שלא לדבר אם הוא עובד ישירות שאז הוא משלם 35 ש"ח כל חודש
שמתקזז עם עמלות פעולה.
כלומר במקרה הגרוע תשלם סהכ 35 שח על כל קניה (כולל המרת כספים). וגם זה רק כל עוד התיק שלך קטן.
אגב, כמה משלמים תשלום חודשי בבית השקעות ישראלי?

ושאם הוא עובד עם המתווך בלי הדיל של דיבידעת אז בכלל הוא משלם כל פעם קרוב ל100 ש"ח בגלל עמלת ההמרה.
ואם הוא עובד דרך הבנק בלי הסכם של קבוצה כלשהי אז הוא משלם הרבה יותר מזה על "דמי משמרת" וכו
אז מה? לשלם המון כסף סתם תמיד אפשר.

אישית גם אם יש כאן חסכון של שקל או שניים (ולדעתי זה הפוך, יש יתרון לישראלי של שקל או שניים), זה לא שווה את כאב הראש של הדו"חות וכו'.
לדעתי בדיוק הפוך.
כמו ש @KickR אמר, יש המון יתרונות אחרים ל IB שהיו גורמים לי לעבוד איתם גם אם היו יקרים יותר מבתי השקעות ישראלים.

המרווח היה בסביבות 0.3%-0.2% שזה יותר יקר מהעמלת המרת מט"ח שלי אפילו

האמת שזה תיק השקעות ראשון אז אני לא כל כך יודע לבדוק את הדברים האלה. איך אני יכול לראות שעושה השוק לא פעיל? צריך להיות בכלל מצב כזה? גם בבורסה בארה"ב עושה השוק לא פעיל מידי פעם?

לפי מה בחרת את המח"מ? או מה הסיבות?
אני רוצה שהחלק האג"חי בתיק שלי יהיה החלק הממתן. לכן אני רוצה שיהיה סיכון מנפיק נמוך (לכן אג"ח ממשלתי) ועם סיכון נמוך (ותשואה נמוכה) - ולכן הלכתי על קרן של 2-5 שנים

אתה אזרח אמריקאי?
לא

חשבת שהאנומליות אולי נובעות משינוי של השקל מול הדולר?
הספרד לגמרי סביר, ואתה תשלם הרבה יותר על עמלת המרה + עמלת מינימום קניה חו"ל.

אם תקנה את הקרנות של בלאקרוק לא תצטרך להתלבט האם לקנות כל חודש או כל חודשיים. תוכל לקנות גם כל שבוע...
לא חשבתי על השער שקל-דולר....
מבחינתי זה פחות העניין של השקלים הבודדים של החסכון או ההפסד, אלא העובדה שאני תלוי בחסדיו של עושה שוק שיכול להפסיק לעבוד\להעלות את המחיר. וכשהסתכלתי על VT נניח ראיתי שהיא סחירה בטירוף ויש המון פקודות קניה ומכירה כל שניה, ומספיק שאביא מחיר שהוא בין הBID לASK ובסיכוי מאוד גבוה תתבצע הקניה.

וגם לא בא לי להתעסק עם זה יותר מידי, אני רוצה לתת כמה פקודות בחודש ולסגור עניין

על זה מספיק דיונים בפורום. לא צריך לפתוח עוד אחד...
לדעתי, רק דמי המרה גבוהים לסכום גדול משתלם בIB ואז בקניות השוטפות אפשר להעביר לארץ. ותוספת קטנה ויש קיזוז דמי חשבון עם העמלות במיוחד בפסגות שדמי ההמרה נמוכים.

כן. עמלת המרה בפסגות זה 0.1%
וכמה עמלות קניה באירופה וקסטודיאן ( צד ג')? לפי מה שזכור לי זה לפחות 0.15% גם בהצעות הכי טובות שלהם, כך שזה יוצא 0.25% ויותר לעומת נניח 0.06% עמלת קניה של ני"ע בארץ + ~0.15% ספרד = 0.21% לאיריות בארץ

וגם אם לא, יכול להיות שתוכל להרוויח מהגשה של דו"ח
אתה זוכר שיש יתרון לא להיות חייב בהגשת דו"ח, גם אם אתה מגיש אותו בסוף (למשל, אחרי כמה שנים טובות)?

א. אלה עמלות של Interactive ישראל, לא של Interactive Brokers
ב. אתה לא חייב לעשות העברת זה"ב
ג. 35 ש"ח זה בתנאי שאין לך 100000 דולר בחשבון
ד. מסכים שיש כאב ראש של דו"חות, לא בטוח אם זה לא שווה את זה (ולא בגלל העמלות העדיפות ב-IB, אלא מכל שאר הסיבות ש-IB עדיפים על בית השקעות ישראלי)
ה. במיוחד כשבכל מקרה יש לך חובת הגשה אם אתה מרוויח מספיק כסף בשנה (וגם אם לא, יכול להיות שתוכל להרוויח מהגשה של דו"ח

הבחור מדבר על השקעה של 35K ש"ח (רק מניות, כי אג"ח ישראלי אי אפשר דרך IB) ואז 7K (כנ"ל) בחודש. יקח לו קרוב לארבע שנים (כמובן בתלות בתשואה) להגיע לסכום של 100K דולר. לכן, לדעתי זה לא רלוונטי להתעסק עכשיו עם IB.
אגב, כמה משלמים תשלום חודשי בבית השקעות ישראלי?

מכיוון שהוא רוצה אג"ח ישראלי, עלות של בית השקעות זו עלות שהוא ישלם בכל מקרה.

אתה זוכר שיש יתרון לא להיות חייב בהגשת דו"ח, גם אם אתה מגיש אותו בסוף (למשל, אחרי כמה שנים טובות)?
לא בהכרח. בדיוק אותו סיפור כמו אגח מיועדות - למי שרוצה תשואה סבירה בסיכון נמוך זה אחלה, אבל למי שמעדיף תשואה גבוהה יותר וסיכון יותר גבוהה עדיף את הכסף ביד כמה שיותר מהר.

וכמה עמלות קניה באירופה וקסטודיאן ( צד ג')? לפי מה שזכור לי זה לפחות 0.15% גם בהצעות הכי טובות שלהם, כך שזה יוצא 0.25% ויותר לעומת נניח 0.06% עמלת קניה של ני"ע בארץ + ~0.15% ספרד = 0.21% לאיריות בארץ
למה עמלה באירופה? זה נייר שנסחר בארה"ב. העלות היא סנט למניה + מינימום 8 דולר

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
N הערכה מחדש - חוות דעת על תיק שוק ההון 25
S סוחר מתחיל - תיק עצמאי חוות דעת. שוק ההון 12
N תיק השקעות - חוות דעת שוק ההון 23
Y חוות דעת לפני פתיחת תיק שוק ההון 4
G חוות דעת על תיק השקעות (תיק פרטי, קה"ש, קופות גמל ופנסיה) שוק ההון 14
B חוות דעת על תיק לזוג בני 65 שוק ההון 7
א חוות דעת על תיק השקעות (תיק פרטי, קה"ש ופנסיה) שוק ההון 5
T תיק השקעות- חוות דעת שוק ההון 4
T חוות דעת על תיק השקעות שוק ההון 3
I חוות דעת לגבי תיק השקעות שוק ההון 17
א חוות דעת על תיק השקעות שוק ההון 13
B תיק השקעות ראשון - חוות דעת שוק ההון 4
G חוות דעת תיק ההשקעות הראשון שלי שוק ההון 2
T חוות דעת - תיק השקעות ראשון שלי שוק ההון 6
pasta חוות דעת על תיק השקעות חדש שוק ההון 11
D חוות דעת תיק השקעות - התיק של DOR22 שוק ההון 16
stamEhad חוות דעת על תיק השקעות ראשון לבת זוגי שוק ההון 14
stamEhad חוות דעת תיק קיים של הייטקיסט בן 32 - מחפש את השינויים הנכונים שוק ההון 14
Y חוות דעת על תיק השקעות פשוט מני"ע נסחרים בשקלים שוק ההון 3
A חוות דעת תיק השקעות ראשון שוק ההון 1
חורש חוות דעת על בניית תיק עם שילוב שוק מקומי שוק ההון 6
נ חוות דעת על תיק השקעות + שאלה על אג"ח שוק ההון 11
D חוות דעת על תיק השקעות ושאלה על איזון עם IRA שוק ההון 8
שיר הלל לטבע חוות דעת על תיק מנייתי שוק ההון 12
Y חוות דעת - תיק השקעות 2 מיליון שקל תוך 10 שנים שוק ההון 23
twister חוות דעת ראשונית על תיק שבניתי באמצעות החומרים מהבלוג והפורום שוק ההון 9
S חוות דעת על תכנון תיק השקעות שוק ההון 4
M חוות דעת על תיק השקעות חדש שוק ההון 20
ה תיק חדש|| חוות דעת לפני פתיחה שוק ההון 1
ק מבקש חוות דעת על תיק בהשראת Four pillars of investing שוק ההון 135
S חוות דעת על תיק פרטי + IRA שוק ההון 7
1337justme חוות דעת על תיק לפני קניה - חוזה אישי ראשוני שוק ההון 32
C חוות דעת לגבי תיק ואופן ההשקעה שלו שוק ההון 7
B אפיון תיק השקעות - חוות דעת שוק ההון 16
A חוות דעת לגבי תיק 50-50 שוק ההון 17
unrealx תיק השקעות מנוהל - חוות דעת? שוק ההון 2
I חוות דעת לגבי תיק ההשקעות ושאלה לגבי דיבידנדים שוק ההון 20
I חוות דעת על תיק השקעות ושאלה לגבי אג"ח שוק ההון 6
F חוות דעת לגבי תיק השקעות שוק ההון 6
א חוות דעת על תיק השקעות 70/30 שוק ההון 16
ש מבקש חוות דעת על תיק ההשקעות הבא שוק ההון 5
M חוות דעת לגבי סיכון תיק השקעות שוק ההון 37
P חוות דעת על תיק אמריקאי בIB שוק ההון 9
shlomi171 חוות דעת על תיק השקעות שוק ההון 21
D חדש כאן - חוות דעת על תיק השקעות ולבטים להמשך שוק ההון 3
י תיק ני"ע להורים בפנסיה -חוות דעת שוק ההון 18
סנופקין חוות דעת: פתיחת חשבון ב IB ישראל וחיבור לחשבון האמריקאי שלי ב IB שוק ההון 51
L חוות דעת על תמהיל משכנתא + מיקוח ריביות נדל"ן 8
עלילה מסלול חוות דעת על תמהיל של יועץ נדל"ן 32
T חוות דעת על ייעוץ שקיבלתי מיועץ השקעות בבנק שוק ההון 9

נושאים דומים

Back
למעלה