• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

חוות דעת על תיק לפני קניה - חוזה אישי ראשוני

1337justme

משתמש בכיר
דירוג
982
אחרי כמה וכמה שיקולים, קריאה מרובה בפורום ותודות לעצות של החבר'ה כאן, הגעתי לטיוטה הבאה, אשמח לחוות דעת ותשובות על מס' שאלות שעולות ממנה, תודה לכולם!.

נתונים:

פרטים אישיים: 31, רווק, מתכנת. רוצה ילדים בעתיד, בשאיפה לשניים, לא ברור מתיי. יש דירה למגורים ללא משכנתא.
מטרה: הגעה לעצמאות כלכלית בסביבות גיל 40.
סכום פנוי להשקעה:כ780K.
קרן השתלמות: 110K בשלבי העברה למחקת מדד s&p של אלמן אלדובי.
קרן חירום: בגובה כ50K (בכוונה סכום יחסית גדול כי יתכנו הוצאות לא צפויות ו\או ספונטניות כגון טיולים לחו"ל וכו', וגם בשביל שקט נפשי). כנראה שאפקיד בפק"מ נזיל
הכנסות חודשיות פנויה להשקעה: כ12K אחרי הוצאות + 2K הפקדות לקרן השתלמות.

*הערה: יש לי גם קרן פנסיה וביטוח מנהלים במסלולים כלליים שיחד יש בהם כ320K, אך כרגע אני לא מכניס אותם לחישוב, אולי בהמשך אתייחס במידה ואעביר אותם לIRA או מסלול מחקה מניות פאסיבי.

מבנה התיק:

בתור התחלה, 50% מניות ו50% אג"ח - קרנות מחקות מדדים ישראליות, לא מרגיש צורך כרגע בקרנות זרות, יש תנאים טובים בבנק מזרחי למסחר בני"ע ישראליים (ק\מ 0.07% מינימום 7 ש"ח, בלי דמי ניהול ושטויות אחרות).

50% מניות:

• 25% קרן מחקה על מדד s&p 500:

https://www.funder.co.il/fund.aspx?id=5124482

*בחרתי בקרן זו כי היא בעלת היקף הנכסים הגבוה ביותר ובכל זאת חדשה יחסית, כמו כן עשתה את תשואות מבין הגבוהות ביותר ולפי funder החשיפה בפועל שלה הוא 100.22% מניות (אבל בעלת חשיפה גבוהה לאג"ח, לא יודע מה זה אומר - קשור לשיטת העקיבה של המדד?).​

• 25% - קרן השתלמות מחקת מדד s&p 500 של אלמן אלדובי

50% אג"ח:

• 25% - ממשלתיות צמודות 2-5

• 25% - ממשלתיות שקליות 2-5

*הפיצול באג"ח ל50% 50% שקליות וצמודות הוא בעיקר כדי לאלץ איזון קבוע בין השקלי לצמוד, וכי לא מצאתי קרן אחת שמחקה את כלל סוגי האגח ל2-5 שנים.
כמו כן, קיים יתרון במידה ורק לאחת מהן יעלו את דמי הניהול.
בחרתי בקרנות אג"ח עם מח"מ קצר בגלל הסיכון לעליית ריבית של השנים האחרונות.​

אסטרטגית השקעה:

מבחינה מעשית וקרה כמובן שעדיף לקנות הכל בבת אחת, אבל פסיכולוגית זה מרתיע אותי, לכן ארצה לאזן על ידי קניה בלבד ב195K בכל 3 חודשים למשך שנה ואז לאחר שכל הכסף הפנוי יכנס לתיק, אמשיך לאזן רק מההכנסות שיצטברו מהשכר אבל פעמיים בשנה. את הסכום שכרגע יושב בעו"ש אעביר לפק"מ עם נ"ק יציאה כל 3 חודשים במהלך השנה בה אכניס כסף לתיק.
בכל מועד איזון אשמור על 50K בקרן חירום, את קרן החירום אשמור בפק"מ נזיל.

אחוזי הקצאת הנכסים תשתנה לאחר כשנה\שנתיים לטובת המניות כשאצבור בטחון וידע נוספים בשוק ההון ומניח שלאחר מספר שנים נוספות, אשנה את האיזון לטובת האג"ח ככל שאגיע קרוב יותר לפרישה.

בחישוב גס מאוד, אגיע בעוד כ10 שנים לסביבות 3-3.5 מיליון ש"ח.
ייתכן וזה יספיק לפרישה, ייתכן ולא, תלוי מאוד במצב המשפחתי, וכן במקורות כסף נוספים עתידיים.
עוד אחזור לחישובים והלקצאת האחוזים המדויקים לכל קרן, כרגע רוצה להתחיל להשקיע ולא לבזבז יותר זמן יקר מאוד.

כמובן שמשום שאני רווק ללא ילדים, כל אסטרטגית ההשקעה יכולה להשנות משמעותית בעוד כמה שנים אם וכשאכיר בת זוג ואביא ילדים, אך כעת אני מתייחס למצב הנתון, וכשיגיע העת הנכון, אבצע שינויים בהקצאות כאמור.

שאלות וערעורים:

1) האם עדיף לבצע 'מיצוע ערך' (Value averaging) ולא 'מיצוע שקלי'? (Cost averaging) כפי שתיארתי למעלה? מה הייתם ממליצים לעשות במקרה של סכום ראשוני גבוהה?

2) רבים אוהבים גם את הקרן 5122627 של מגדל בטענה שפערי העקיבה בה נמוכים יותר מהקרן 5124482 שבחרתי, השאלה אם זה מצדיק העדפה שלה? כי שאר הפרמטרים שציינתי לעיל טובים יותר בזו שבחרתי.

3) אמנם s&p 500 הוא מדד מספיק רחב, אך בתור משקיע פאסיבי עם אג'נדה שצריך להשקיע בצורה רחבה ככל האפשר, לא עדיף להשקיע בקרן ישראלית מחקה של MSCI WORLD על כל השווקים המפותחים במקום בסנופי?

4) אני חושב שבlong run ארצה להשקיע בקרנות זרות (איריות\אמריקאיות), בהנחה שהקרנות הישראליות יצברו ריבית דריבית במשך תקופה של מספר שנים~, עד כמה זה יהיה 'נורא' מבחינת תשלום מס ועלויות, לבצע את המעבר בעתיד לקרנות זרות ואולי גם מעבר לברוקר זר כשארגיש יותר בשל?

האם עדיף לבצע 'מיצוע ערך' (Value averaging) ולא 'מיצוע שקלי'? (Cost averaging) כפי שתיארתי למעלה? מה הייתם ממליצים לעשות במקרה של סכום ראשוני גבוהה?
אני רוצה שתחשבו שנייה, מה היית עושה אילו ה-780 אלף הללו היו מושקעים כבר כיום.
האם היית מנזיל את כולם ועושה להם אחד משיטות המיצוע שציינת?
תן לאלוקצייה שלך לטפל בפחדים ופרופיל הסיכון שלך.

רבים אוהבים גם את הקרן 5122627 של מגדל בטענה שפערי העקיבה בה נמוכים יותר מהקרן 5124482 שבחרתי, השאלה אם זה מצדיק העדפה שלה? כי שאר הפרמטרים שציינתי לעיל טובים יותר בזו שבחרתי.
אלא אם אתה מתכוון לבחור באחת, ולהמשיך לעקוב אחרי השנייה בשביל לבדוק אם צדקת או לא, אז פשוט תבחר אחת וזרום איתה.

אמנם s&p 500 הוא מדד מספיק רחב, אך בתור משקיע פאסיבי עם אג'נדה שצריך להשקיע בצורה רחבה ככל האפשר, לא עדיף להשקיע בקרן ישראלית מחקה של MSCI WORLD על כל השווקים המפותחים במקום בסנופי?
זו שאלה של טעם אישי. יש כאלה שחושבים שארה"ב מספיק מפוזרת וגם שהפרופיל העסקי שם מעודד צמיחה. יש כאלה שאומרים שפיזור צריך להיות ללא הטיות כאלה ואחרות ואז יותר מתאים מדד עולמי. תחשוב למה אתה מתחבר יותר.

אני חושב שבlong run ארצה להשקיע בקרנות זרות (איריות\אמריקאיות), בהנחה שהקרנות הישראליות יצברו ריבית דריבית במשך תקופה של מספר שנים~, עד כמה זה יהיה 'נורא' מבחינת תשלום מס ועלויות, לבצע את המעבר בעתיד לקרנות זרות ואולי גם מעבר לברוקר זר כשארגיש יותר בשל?
אתה לא תהיה חייב להעביר, פשוט תפנה כסף חדש לקרנות החדשות. חבל על אירוע המס.

תן לאלוקצייה שלך לטפל בפחדים ופרופיל הסיכון שלך.

אני יודע שמדובר בעניין פסיכולוגי נטו, כדי למזער את החששות, אני מניח שאולי אפשר להכנס בסכומים גדולים יותר על פני תקופה קצרה יותר, מניח שמיצוע ערך יהיה יותר טוב?.

באופן
האם עדיף לבצע 'מיצוע ערך' (Value averaging) ולא 'מיצוע שקלי'? (Cost averaging) כפי שתיארתי למעלה? מה הייתם ממליצים לעשות במקרה של סכום ראשוני גבוהה?
אני באופן אישי משתמש בva עבור סכום גדול שהתפנה לי בבת אחת ורציתי להוסיף לתיק. בכל מקרה המוטיבציה היא פסיכולוגית. בתוחלת בהסתכלות קדימה, יש הפסד פוטנציאלי של בערך 2% בתשואה הכוללת על פני עשור(במידה ותכניס את כל הסכום בשנה וחצי הראשונות). לטעמי יש אימפקט חינוכי פסיכולוגי מדהים שמצדיק שימוש במיצוע מהסוג הזה

יש הפסד פוטנציאלי של בערך 2% בתשואה הכוללת על פני עשור(במידה ותכניס את כל הסכום בשנה וחצי הראשונות)
חישוב מעטפה...
אם אתה פורש כל שנה וחצי זה כאילו בתוחלת שמת הכל אחרי 9 חודשים. אז הפסדת תשואה של 9 חודשים.
מבחינתך תיק מנייתי עושה רק 2.7% לשנה?

חישוב מעטפה...
אם אתה פורש כל שנה וחצי זה כאילו בתוחלת שמת הכל אחרי 9 חודשים. אז הפסדת תשואה של 9 חודשים.
מבחינתך תיק מנייתי עושה רק 2.7% לשנה?
זה לא חישוב אחי זה אמפירי על נתוני עבר (על תיק עם התפלגות נכנסים הנידון בשרשור)

נערך לאחרונה ב:
לעניות דעתי- אחלה תיק, פשוט ברור ומוסבר כהלכה.
שים לב לעקוב אחר גודל הקה״ש, שככל הנראה יגדל בקצב נמוך יותר מאשר התיק הממוסה שלך, כך שתגדיל את הפלח המנייתי בתיק הממוסה כדי לשמור כל ההקצאה.
באתי לשאול למה לא לטפל בפנסיה ולהעביר אותה למסלול שתואם לתפיסתך, וגם למה לא שיקללת אותה, אך נזכרתי שתוכניתך לפרוש הרבה לפני שהכסף הזה ישתחרר. בכל מקרה, סתם עצה טובה, אל תזניח את הסכום הלא מבוטל הזה לנשיכות של עמלות והקצאות מוזרות, לא חבל?
לשאלותיך:
1) אני באופן אישי מתחבר יותר למיצוע שקלי שתיארת אבל זה לא ממש משנה, כיוון שכל העניין במיצוע הזה הוא פסיכולוגי אז זה לא באמת משנה, זה רק כשי להחליק את ההרגשה של הפחד מפני ירידה או/ו מפני כניסה בנקודה גבוהה מדי. אז אם הכל רגשי- לך עם מה שמרגיש לך נוח יותר, אין בזה נכון או לא נכון.
2. לעניות דעתי השיקולים לבחירת קרן הן ד״נ. בעיניי גודל הקרן רלוונטי להערכת הסיכון שהם יעלו, שככל שהיא גדולה יותר הסיכון פוחת. (העלו כאן סברה הפוכה- שגדולה יותר=לכדה יותר זבובים במלכודת הדבש וקרב היום להעלאת העמלה). דיוק עקיבה- האם אתה סבור שמי שעקב עד כה טוב יותר/השיא תשואה גבוהה יותר במשך תקופה x כלשהיא זה מחייב כלפי העתיד? ובכמה הפער בינו לבין השאר?
3) יעקב ענה על זה היטב ורהוט.
4) אינני חושב שתצטרך בכלל לעבור לברוקר זר או לקרנות זרות, בהינתן התנאים הטובים שלך כיום במזרחי וטווח ההשקעה. ואם משהו ישתנה אז כמו שיעקב כתב- אין צורך לגרור אירוע מס בלהנזיל ולהעביר כספים. תפתח ותזרים כספים חדשים.

אינו דומה מי שכבר רטוב למי שטרם טבל אצבעו במים.
דמיון ושאר כלים יכולים למתן ולעזור להתגבר על פחד, אך זה לא כל כך פשוט לביצוע ולא כל כך מהיר. והמחיר בתשואה לפעמים שווה את הרוגע הנפשי.
הלוואי ויכולתי לחיות בהתאם מוחלט לתבונה הטהורה.

זה לא חישוב אחי זה אמפירי על נתוני עבר (על תיק עם התפלגות נכנסים הנידון בשרשור)
יש לך מחשבון עם נתוני עבר של אג"ח ממשלתי ישראלי?

איך בדיוק אתה נרגע יותר ככל שאתה מכניס יותר מניות לתיק?
לא ביחס לפחד העתידי, אלא ביחס לפספוס בנקודת הכניסה. כשאני כבר בפנים אני פחות פוחד כלפי הרגע בו נכנסתי, זה כבר העבר והוא נתון.
ממש כמו במים, הכניסה הראשונית קשה יותר מלהעמיק אחרי שכבר רטובים.

נניח וארצה בכל זאת להשקיע בmsci world, קרנות ישראליות שעוקבות אחרי המדד הזה מעטות יותר מאשר אלו שעוקבות אחרי סנופי, כמו כן גם דמי הניהול גבוהים יותר. כמה משקל יש לייחס לשיקולים האלו?.

לגביי המיצוע, בתכלס, חוץ מהפן הרגשי, אין באמת שום טיעון לטובתו נכון? בגלל שגם בתרחיש הגרוע שתתרחש נפילה מיד אחרי כניסה בבת אחת, בגלל שאני בתחילת דרכי, אז יש עוד לפחות 10 שנים לתיקון הירידות הללו וצבירת ריבית דריבית?.

לגביי הפנסיה , כן אני גם רוצה לטפל בזה, אבל אני חושב שזה פחות בהול

ממש כמו במים, הכניסה הראשונית קשה יותר מלהעמיק אחרי שכבר רטובים.
ועדיין ההמלצה הגורפת היא לקפוץ ראש.

אני לא אומר לא לנהל את הפחד, אני פשוט מציע שיטה אחרת יותר יעילה.

קרן חירום: בגובה כ50K (בכוונה סכום יחסית גדול כי יתכנו הוצאות לא צפויות ו\או ספונטניות כגון טיולים לחו"ל וכו', וגם בשביל שקט נפשי). כנראה שאפקיד בפק"מ נזיל
למה אתה חושב שהסכום גדול?
האם זה 12 חודשי מחייה שלך ? האם אתה מוציא רק 4 אלף ש"ח בחודש.
אם כן, אז הסכום הוא רגיל ואם לא (כלומר אם אתה מוציא יותר מ-4 אלף בחודש), אז הסכום קטן ביחס למה שהוא צריך להיות.

השיטה היא בעצם לסמוך על האלוקציה שנבחרה וטווח ההשקעה?
לא. השיטב היא לקבוע את האלוקציה כך שתתאים לפרופיל הסיכום שלך.
אני יכול להבין התאמות קטנות עם הזמן, אבל איזשהו גישה של פרופיל סיכון פחדני של 0% מניות ותוך שנה וחצי פרופיל הסיכון שלך משתנה ברצף כלפי מעלה ללא קשר למה שקורה בחוץ, נראה לי פשוט לא קשור למציאות ודרך לא מאוד טובה לדחות את הסיכון למועד מאוחר יותר, בטח לא לבטל אותו.

למה אתה חושב שהסכום גדול?
האם זה 12 חודשי מחייה שלך ? האם אתה מוציא רק 4 אלף ש"ח בחודש.
אם כן, אז הסכום הוא רגיל ואם לא (כלומר אם אתה מוציא יותר מ-4 אלף בחודש), אז הסכום קטן ביחס למה שהוא צריך להיות.

ההוצאות שלי אכן סביב הסכום הזה, אך אולי באמת כדאי לקחת buffer גדול יותר,נראה לי שאעלה את הסכום.

לא. השיטב היא לקבוע את האלוקציה כך שתתאים לפרופיל הסיכום שלך.
אני יכול להבין התאמות קטנות עם הזמן, אבל איזשהו גישה של פרופיל סיכון פחדני של 0% מניות ותוך שנה וחצי פרופיל הסיכון שלך משתנה ברצף כלפי מעלה ללא קשר למה שקורה בחוץ, נראה לי פשוט לא קשור למציאות ודרך לא מאוד טובה לדחות את הסיכון למועד מאוחר יותר, בטח לא לבטל אותו.

כן, התכוונתי בשאלתי להאם שיטתך היא להתמודד עם הפחד ע"י בחירה נבונה של האלוקציה.
עד כמה סביר תרחיש בו גם הפלח האגחי וגם הפלח המנייתי ירדו בחדות? .

מה הקשר בין ההוצאות שלך לבין קרן חרום? במיוחד כשבעצמך כתבת -
?

כי הרי קרן החירום מחושבת כסכום של 12 חודשי מחיה (ככה לפחות אני מעדיף), והרי אני לא רוצה שערכה יהיה כ"כ צמוד לסכום הזה, אעדיף מרחב נשימה של באפר נוסף כדי לא להגיע למצב ש'אתקע' בלי מספיק מזומן במקרה חירום\לא צפוי עתידי.

זה בסדר גמור לרצות לשמור על נזילות, אבל לקרוא לקרן שמיועדת לטיולים ספונטניים בחו"ל "חירום" זה קצת אמ... מצחיק.

כמו כן עשתה את תשואות מבין הגבוהות ביותר
לא רלוונטי לך. אתה מחפש לעקוב אחרי מדד, לא להכות אותו. קנה את הקרן שמחקה אותו בצורה המדויקת ביותר.
3) אמנם s&p 500 הוא מדד מספיק רחב, אך בתור משקיע פאסיבי עם אג'נדה שצריך להשקיע בצורה רחבה ככל האפשר, לא עדיף להשקיע בקרן ישראלית מחקה של MSCI WORLD על כל השווקים המפותחים במקום בסנופי?
עדיף מאיזו בחינה?
4) אני חושב שבlong run ארצה להשקיע בקרנות זרות (איריות\אמריקאיות), בהנחה שהקרנות הישראליות יצברו ריבית דריבית במשך תקופה של מספר שנים~, עד כמה זה יהיה 'נורא' מבחינת תשלום מס ועלויות, לבצע את המעבר בעתיד לקרנות זרות ואולי גם מעבר לברוקר זר כשארגיש יותר בשל?
25% מהרווח בהנזלה. תשקול בבוא היום להשאיר אותם ולהוסיף קרנות זרות (בין אם בברוקר מקומי או זר, זה פחות קריטי כי אפשר להעביר אותן יחסית בזול). תמיד אפשר למכור אותן ראשונות כשצריכים כסף. מצד שני, אם הרווח לא יהיה גדול, אז באמת יהיה עדיף לסגור את הפוזיציה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
N הערכה מחדש - חוות דעת על תיק שוק ההון 25
S סוחר מתחיל - תיק עצמאי חוות דעת. שוק ההון 12
N תיק השקעות - חוות דעת שוק ההון 23
Y חוות דעת לפני פתיחת תיק שוק ההון 4
G חוות דעת על תיק השקעות (תיק פרטי, קה"ש, קופות גמל ופנסיה) שוק ההון 14
B חוות דעת על תיק לזוג בני 65 שוק ההון 7
א חוות דעת על תיק השקעות (תיק פרטי, קה"ש ופנסיה) שוק ההון 5
T תיק השקעות- חוות דעת שוק ההון 4
T חוות דעת על תיק השקעות שוק ההון 3
I חוות דעת לגבי תיק השקעות שוק ההון 17
א חוות דעת על תיק השקעות שוק ההון 13
B תיק השקעות ראשון - חוות דעת שוק ההון 4
G חוות דעת תיק ההשקעות הראשון שלי שוק ההון 2
T חוות דעת - תיק השקעות ראשון שלי שוק ההון 6
pasta חוות דעת על תיק השקעות חדש שוק ההון 11
D חוות דעת תיק השקעות - התיק של DOR22 שוק ההון 16
stamEhad חוות דעת על תיק השקעות ראשון לבת זוגי שוק ההון 14
stamEhad חוות דעת תיק קיים של הייטקיסט בן 32 - מחפש את השינויים הנכונים שוק ההון 14
Y חוות דעת על תיק השקעות פשוט מני"ע נסחרים בשקלים שוק ההון 3
A חוות דעת תיק השקעות ראשון שוק ההון 1
חורש חוות דעת על בניית תיק עם שילוב שוק מקומי שוק ההון 6
נ חוות דעת על תיק השקעות + שאלה על אג"ח שוק ההון 11
D חוות דעת על תיק השקעות ושאלה על איזון עם IRA שוק ההון 8
שיר הלל לטבע חוות דעת על תיק מנייתי שוק ההון 12
Y חוות דעת - תיק השקעות 2 מיליון שקל תוך 10 שנים שוק ההון 23
twister חוות דעת ראשונית על תיק שבניתי באמצעות החומרים מהבלוג והפורום שוק ההון 9
S חוות דעת על תכנון תיק השקעות שוק ההון 4
M חוות דעת על תיק השקעות חדש שוק ההון 20
ר חוות דעת על תיק חדש - מעבר מBlackRock לVanguard שוק ההון 35
ה תיק חדש|| חוות דעת לפני פתיחה שוק ההון 1
ק מבקש חוות דעת על תיק בהשראת Four pillars of investing שוק ההון 135
S חוות דעת על תיק פרטי + IRA שוק ההון 7
C חוות דעת לגבי תיק ואופן ההשקעה שלו שוק ההון 7
B אפיון תיק השקעות - חוות דעת שוק ההון 16
A חוות דעת לגבי תיק 50-50 שוק ההון 17
unrealx תיק השקעות מנוהל - חוות דעת? שוק ההון 2
I חוות דעת לגבי תיק ההשקעות ושאלה לגבי דיבידנדים שוק ההון 20
I חוות דעת על תיק השקעות ושאלה לגבי אג"ח שוק ההון 6
F חוות דעת לגבי תיק השקעות שוק ההון 6
א חוות דעת על תיק השקעות 70/30 שוק ההון 16
ש מבקש חוות דעת על תיק ההשקעות הבא שוק ההון 5
M חוות דעת לגבי סיכון תיק השקעות שוק ההון 37
P חוות דעת על תיק אמריקאי בIB שוק ההון 9
shlomi171 חוות דעת על תיק השקעות שוק ההון 21
D חדש כאן - חוות דעת על תיק השקעות ולבטים להמשך שוק ההון 3
י תיק ני"ע להורים בפנסיה -חוות דעת שוק ההון 18
סנופקין חוות דעת: פתיחת חשבון ב IB ישראל וחיבור לחשבון האמריקאי שלי ב IB שוק ההון 51
L חוות דעת על תמהיל משכנתא + מיקוח ריביות נדל"ן 8
עלילה מסלול חוות דעת על תמהיל של יועץ נדל"ן 32
T חוות דעת על ייעוץ שקיבלתי מיועץ השקעות בבנק שוק ההון 9

נושאים דומים

Back
למעלה