• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

אז למה פוסלים באופן גורף את ביטוח הבריאות של הקופות?

Henchman34

משתמש רגיל
דירוג
996
יש לי כרגע ביטוח משלים בקופת החולים הכללית. בסוף החודש הביטוח הפרטי הולך להפוך לחוזה שחברת הביטוח תוכל לפתוח כל שנתיים ולעלות את המחיר ככה שאני רוצה לסגור פוליסה לפני שזה יקרה.

השאלה שלי היא למה בעצם פוסלים את הביטוח הרפואי של הקופות? @הסולידית חזרה ואמרה במספר הזדמנויות שמבחינתה זה בזבוז כסף חרף העובדה שגם בפוליסת הביטוח של קופת החולים יש השתלות, ניתוחים בחו"ל ותרופות מחוץ לסל.

עד כמה שידוע לי בביטוח של קופת חולים אין תרופות מחוץ לסל ולדעתי גם לא השתלות. כן יש שם ניתוחים, אבל זה לא מקיף לחלוטין.. עובדה שיש ביטוח פרטי שהוא משלים שב"ן שאמור להשלים את החלק של הביטוחים שלא מסופק ע"י הקופה

זה לא מדוייק, בביטוח משלים של כללית (למשל) יש בעמוד 6 התיחסות לניתוחים והשתלות בחול. עמוד 9 מדבר על תרופות מחוץ לסל.

ציטוט מהתקנון
תרופות שאינן בסל השירותים בהתאם לחוק הבריאות על פי רשימה )נספח ד'(. רכישת תרופות לפי רשימה שאינן בסל השרותים של חוק הבריאות לפי מרשם של רופא שירותי בריאות כללית בבית המרקחת של הכללית שבהסדר. הנחה ברכישת התרופות לפי רשימה בבתי המרקחת של שירותי בריאות כללית שבהסדר.

אם הבנתי נכון מדובר בתרופות שנמצאות ברשימה (לא כל תרופה) ומדובר בהנחה בבתי מרקחת שבהסדר.
מה היקף התרופות, מה היקף ההנחה וכמה בתי מרקחת נמצאים בהסדר (עקרונית גם אפס בתי מרקחת אפשריים) נשארים פתוחים להחלטת הקופה.
זה הרבה יותר עמום מביטוחי משלימי שב"ן שאני מכיר עם נספחי תרופות.

@Tin177an
רק תוספת , ברור שהרובד הבסיסי בישראל מאוד יעיל
לגבי התוספות מעל, זה מאוד אישי, ותלוי מצב משפחתי ובריאותי.
אני בעד להחזיק את 3 הרבדים קופח, שבן, משלים שבן
עבור המשפחה הגידור מקסימלי במינימום חפיפה ובמחיר זול.
במשלים שבן אני בעד ביטוחי קטסטרופות
טיפולים השתלות ניתוחים
כמובן שניתן להסתפק בפחות, אני לא יכול לחתום לעצמי חוזה אודיסאוס שלא אתחרט בעוד שנה - 10 - 20 על שבעלות זניחה למשפחה ובהשפעה זניחה עוד יותר על החסכון נמנעתי מגידור סיכון שיכול להביא משפחה לפשיטת רגל.
אבל כל אחד ו ה (אין) משפחה שלו והערכת הסיכון שלו.

נערך לאחרונה ב:
ברור שהרובד הבסיסי בישראל מאוד יעיל
הרובד הבסיסי של קופת החולים מאוד יעיל כל עוד אתה לא "זוכה בלוטו" ולא צריל טיפול יחודי ומאוד יקר ש-99.99% מכלל המבוטחים לא יצטרכו.

שב"ן של קופת החולים אם נתעלם מהמרכיבים שבאמת עמומים ביחס לביטוח הפרטי המקביל או "משלים שב"ן" הוא יותר Nice to have מאשר Must וכאן זו בהחלט החלטה של כל אדם לעצמו.

אני יכול להעיד על עצמי שרובד של שימוש ברפואה פרטית (יעוץ וניתוחים) קוסם לי כי הוא קורה לעיתים יחסית תכופות ומהנסיון שלי לוקח בסיבוב את הרפואה הציבורית מבחינת המהירות בה דברים נעשים ובמבחינת הקשב שאתה מקבל כמטופל.

הרובד הבסיסי של קופת החולים מאוד יעיל כל עוד אתה לא "זוכה בלוטו" ולא צריל טיפול יחודי ומאוד יקר ש-99.99% מכלל המבוטחים לא יצטרכו.

שב"ן של קופת החולים אם נתעלם מהמרכיבים שבאמת עמומים ביחס לביטוח הפרטי המקביל או "משלים שב"ן" הוא יותר Nice to have מאשר Must וכאן זו בהחלט החלטה של כל אדם לעצמו.

אני יכול להעיד על עצמי שרובד של שימוש ברפואה פרטית (יעוץ וניתוחים) קוסם לי כי הוא קורה לעיתים יחסית תכופות ומהנסיון שלי לוקח בסיבוב את הרפואה הציבורית מבחינת המהירות בה דברים נעשים ובמבחינת הקשב שאתה מקבל כמטופל.
אני קצת מבולבל , המשלים שבן הוא נייס טו הב ? אבל שימוש ברפואה פרטים ליועצים הוא סוג של must ?

יעוץ פרטי יעלה לך בין 600 ל 1500 ש״ח לא משהוא שצריך גידור
שבן+ משלים שבן ~ רפואה פרטית רק זול יותר

זה לא מדוייק, בביטוח משלים של כללית (למשל) יש בעמוד 6 התיחסות לניתוחים והשתלות בחול. עמוד 9 מדבר על תרופות מחוץ לסל.
קודם כל תקרא מעמוד 11 והלאה- יש המון החרגות - כולל כל התרופות האונקולוגיות.
שנית- בביטוח של הראל שיש לי הסכום הוא עד 2 מיליון לשנה. פה זה 1 מיליון לכל התקופה, שלא ברור לי בדיוק מה זה אומר.
שלישית- ההתוויות הרבה יותר מצומצמות. בהראל יש סעיף שאומר שאם מומחה בדרגת סגן מנהל מחלקה ומעלה אומר שתרופה מתאימה למחלה שלך ועשויה לעזור- תקבל אותה. כאן זה הרבה יותר מוגבל.
הפרטיים כוללים גם אפשרות להתייעצות ובירור מהיר תוך 3 ימים כולל כל הבדיקות בלי להמתין.

בקיצור יש הבדלים.

אני קצת מבולבל , המשלים שבן הוא נייס טו הב ? אבל שימוש ברפואה פרטים ליועצים הוא סוג של must ?
ה-Must מבחינתי זה ניתוחים והשתלות בחו"ל ותרופות.
ה-Nice to have זו היכולת להתייעץ עם רופאים פרטיים. זה לא משהו שצריך לגדר אבל מהנסיון שלי רופא משפחה יודע בעיקר להפנות ברגע שהשאלה טיפה כבדה מדיי לרופאים מומחים ברפואה הציבורית. הם אומנם עושים עבודה טובה אבל הם מתקתקים את החולים שבאים להיבדק. רופאה מומחה פרטי שמקבל את ה-900 שקל לביקור יקדיש לך את הזמן (יהיה זמין טלפונית) והרבה פעמים יפתח לך דלתות שיקצרו תורים. זו פשוט רפואה ברמה טובה יותר (מהנסיון הסוביקטיבי שלי).

@doc29 כן, יש יותר מדי החרגות.

בקופות החולים זה אינו פולסית ביטוח- יש להן תקנון שהן יכולות לשנות (כמו קרן פנסיה)
בחברות הביטוח יש פוליסה ואותה אי אפשר לשנות (כמו ביטוח מנהלים)

בקופות החולים 80-90% מהפרמיה חוזרת למבוטחים ואילו בביטוח פרטי כ-30-40%. פרט לתרופות מחוץ לסל התרופות, אשר בהגדרה לא ניתן לקבל מקופות החולים, אני לא רואה טעם בקניית ביטוח פרטי יקר ובינתיים אני רק מבוטח בצורה מקסימלית בקופה. גם שם אפשר להתייעץ בקלות יחסית עם רופאים (הרבה יותר קל מאשר בביטוח הפרטי שהיה לי כחלק מהטבות מעסיק בתקופה מסויימת).

יש לי כרגע ביטוח משלים בקופת החולים הכללית. בסוף החודש הביטוח הפרטי הולך להפוך לחוזה שחברת הביטוח תוכל לפתוח כל שנתיים ולעלות את המחיר ככה שאני רוצה לסגור פוליסה לפני שזה יקרה.

השאלה שלי היא למה בעצם פוסלים את הביטוח הרפואי של הקופות? @הסולידית חזרה ואמרה במספר הזדמנויות שמבחינתה זה בזבוז כסף חרף העובדה שגם בפוליסת הביטוח של קופת החולים יש השתלות, ניתוחים בחו"ל ותרופות מחוץ לסל.

רק הערה קטנה,
ה"חוזה" שחברת הביטוח מבטיחה לך הוא לא חוזה או אחיזת עיניים.
ראשית, על הבטחת ה"חוזה" אתה משלם יותר. לביטחון יש פרמיה.
בפועל, שאל כל מי שיש לו ביטוח בריאות בן כעשור, כמה פעמים חברת הביטוח התקשרה
כדי להרחי באת אותו ביטוח שחשבת שהחוזה מבטיח שהוא כולל הכל.
למעשה, ה"חוזה" מבטיח רשימת של סוגי טיפולים אשר חלקם בכלל לא יהיו קיימים עוד עשור
והטיפולים שכן יהיו קיימים ממילא לא יהיו ב"חוזה".

עוד על הרפורמה ומדוע לא צריך להיבהל ממנה,
תוכל לקרוא כאן במאמר שכתבתי:
[נערך]

שבוע טוב.

נערך לאחרונה ע"י מנהל:
רק הערה קטנה,
ראשית, על הבטחת ה"חוזה" אתה משלם יותר. לביטחון יש פרמיה.
בפועל, שאל כל מי שיש לו ביטוח בריאות בן כעשור, כמה פעמים חברת הביטוח התקשרה
כדי להרחי באת אותו ביטוח שחשבת שהחוזה מבטיח שהוא כולל הכל.
למעשה, ה"חוזה" מבטיח רשימת של סוגי טיפולים אשר חלקם בכלל לא יהיו קיימים עוד עשור
והטיפולים שכן יהיו קיימים ממילא לא יהיו ב"חוזה".

עוד על הרפורמה ומדוע לא צריך להיבהל ממנה,
תוכל לקרוא כאן במאמר שכתבתי:
[נערך]

שבוע טוב.

אהמממ... אז היכן הלינק? :) אשמח לקבל אותו בהודעה פרטית אם הוא נמחק ע''י המודרייטורס...

בקופות החולים 80-90% מהפרמיה חוזרת למבוטחים ואילו בביטוח פרטי כ-30-40%
זה די הגיוני. הסיברות שתרצה להתייעץ עם רופא מומחה פרטי הרבה יותר גבוהה מהסבירות שתצטרף תרופא מחוץ לסל הבריאות.

אני לא רואה טעם בקניית ביטוח פרטי יקר ובינתיים אני רק מבוטח בצורה מקסימלית בקופה.
העניין הוא שממה שקראתי בינתיים (וממה שחברי הפורום כתבו), הביטוח שב"ן המקסימלי של הקופה (פלטינום בכללית) עדיין לא נותן כיסוי למקרים שיכולים למוטט כלכלית.

רק הערה קטנה,
לאור טיפול בקרוב משפחה שהיה מעורב בתאונות דרכים קשה הנסיון שלי לגמרי שונה בעבודה מול 3 חברות ביטוח שונות (ביטוח פנסיוני, ביטוח פרטי דרך המעסיק, ביטוח שב"ן).

למעשה, ה"חוזה" מבטיח רשימת של סוגי טיפולים אשר חלקם בכלל לא יהיו קיימים עוד עשור והטיפולים שכן יהיו קיימים ממילא לא יהיו ב"חוזה".
אני לא מבטח דברים שלא יכולים למוטט אותי כלכלית לכן טיפולים מחליפי ניתוח לא ברשימה שלי. תרופות מחוץ לסל וניתוחים בעלות אסטורנומית בחו"ל בהחלט ברשימה.

לגבי שב"ן, הגעתי למסקנה שזה סוג של עשיית מנוי לשירותים שאני נזקק להם לעיתים די קרובות. מדובר על מוצרים שאני צורך מפעם לפעם ולכן לי הוא דווקא חוסך כסף.

התחלתי לקרוא עכשיו לעומק את הפוליסה עצמה, בחרתי ב-TOP BASIC של מנורה כי היא הייתה הזולה ביותר וכי היה לי נסיון חיובי איתם בעבר.

הסיעף שתפס את תשומת ליבי:
המבטחת תהיה זכאית לשנות הן את דמי הביטוח והן את תנאי הפוליסה לכל המבוטחים בפוליסה. שינוי זה יהיה תקף בתנאי שהמפקח אישר את השינוי, אך לא לפני 1.1.2119, והוא ייכנס לתוקף 21 ימים לאחר שהמבטחת שלחה לבעל הפוליסה הודעה בכתב, תוך מתן גילוי מלא לגבי השינויים בתעריף ו/או בתנאים ו/או בהיקף הכיסוי הביטוחי.

משם המשכתי לפוליסות אחרות.
הראל:
החברה תהיה זכאית לשנות את דמי הביטוח ואת התנאים של פוליסה זו לכל המבוטחים בפוליסה זו. שינוי זה יהא תקף בתנאי שהמפקח על שוק ההון, הביטוח והחיסכון אישר את השינוי והוא יכנס לתוקף 60 יום לאחר שהודיעה החברה בכתב למבוטח על כך.

מגדל:
שינוי דמי הביטוח במהלך תקופת הביטוח - השינויים מחייבים אישור של המפקח על הביטוח ויכנסו לתוקף 60 יום לאחר מתן הודעה למבוטחים בכתב.

כלל:
שינוי תנאים במהלך תקופת הביטוח - החברה תהיה זכאית לשנות הן את דמי הביטוח והן את תנאי הפוליסה לכל המבוטחים בפוליסה. שינוי זה יהיה תקף בתנאי שהמפקח אישר את השינוי והוא ייכנס לתוקף 60 יום לאחר שהחברה שלחה למבוטח הודעה בכתב על השינויים.

יש לי תחושה שאם אבדוק את שאר החברות אתקל בתמונה דומה.

משמע אומנם מדובר בחוזה אישי בין המבטחת למבטח אבל הוא עדיין פתוח לשינויים באישור המפקח.

התחלתי לקרוא עכשיו לעומק את הפוליסה עצמה, בחרתי ב-TOP BASIC של מנורה כי היא הייתה הזולה ביותר וכי היה לי נסיון חיובי איתם בעבר.

הסיעף שתפס את תשומת ליבי:
המבטחת תהיה זכאית לשנות הן את דמי הביטוח והן את תנאי הפוליסה לכל המבוטחים בפוליסה. שינוי זה יהיה תקף בתנאי שהמפקח אישר את השינוי, אך לא לפני 1.1.2119, והוא ייכנס לתוקף 21 ימים לאחר שהמבטחת שלחה לבעל הפוליסה הודעה בכתב, תוך מתן גילוי מלא לגבי השינויים בתעריף ו/או בתנאים ו/או בהיקף הכיסוי הביטוחי.

משם המשכתי לפוליסות אחרות.
הראל:
החברה תהיה זכאית לשנות את דמי הביטוח ואת התנאים של פוליסה זו לכל המבוטחים בפוליסה זו. שינוי זה יהא תקף בתנאי שהמפקח על שוק ההון, הביטוח והחיסכון אישר את השינוי והוא יכנס לתוקף 60 יום לאחר שהודיעה החברה בכתב למבוטח על כך.

מגדל:
שינוי דמי הביטוח במהלך תקופת הביטוח - השינויים מחייבים אישור של המפקח על הביטוח ויכנסו לתוקף 60 יום לאחר מתן הודעה למבוטחים בכתב.

כלל:
שינוי תנאים במהלך תקופת הביטוח - החברה תהיה זכאית לשנות הן את דמי הביטוח והן את תנאי הפוליסה לכל המבוטחים בפוליסה. שינוי זה יהיה תקף בתנאי שהמפקח אישר את השינוי והוא ייכנס לתוקף 60 יום לאחר שהחברה שלחה למבוטח הודעה בכתב על השינויים.

יש לי תחושה שאם אבדוק את שאר החברות אתקל בתמונה דומה.

משמע אומנם מדובר בחוזה אישי בין המבטחת למבטח אבל הוא עדיין פתוח לשינויים באישור המפקח.

הרגולטור יכל לשנות את החוזה, וזה סיכון, צריך להבין שזה "נשק יום הדין" שמצריך סיבה מאוד טובה (התרסקות תחום הביטוח או חברת הביטוח) ולא יעבור חלק ללא בג"ץ,

הפוליסות החדשות - מה- 1/2/2016 יהיו אחידות (אין צורך לקרוא את הפוליסות של כל החברות..)
את הפוליסה הכתיבה (כפתה) המפקחת..

עכשיו יהיה יותר קל להשוות בין החברות השונות עפ"י: המחיר ואיכות השירות (בדומה לביטוח חובה + מחשבון השוואה שקיים )

הפוליסה עצמה היא רק לשנתיים (וכל גם המחיר) - וכל (בתיאוריה) החברות יוכלו להציע פרמיה יחסית זולה (כי הן לא מתחייבות על המחיר לכל חיי המבוטח..)

** על פי הבנתי בלבד... אין לי שום השכלה/הכשרה בתחום...

@eyalg אתה טועה. החל מהראשון לפברואר הפוליסות האחידות וניתנות לשינוי יהיו הפוליסות הקשורות לבחירת רופא מנתח ובית חולים פרטי בארץ בלבד. שאר הפוליסות יישארו ללא שינוי.

רפרנס לתימוכין

נערך לאחרונה ב:
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
littleSeal אז למה לא להשקיע בחסכון בבנק, בעצם? פוסטים מאיכות נמוכה 2
Flex אז למה לא בעצם? בן 27 יומני מסע אישיים 38
1337justme אז למה לא קצבה לכל החיים? שוק ההון 45
M אז למה כן להחזיק אג"ח ממשלתי? שוק ההון 87
גרהם אז למה לא להשקיע במניות בודדות? שוק ההון 141
O רווחים בקופות גמל/מסלולי השקעות אקטיבים באופן עקבי, אז למה השקעות פאסיביות? שוק ההון 65
Henchman34 אז למה שההדיוט לא ישקיע בפיקדון מובנה? שוק ההון 20
E האם המשפט “אקנה דירה , מקסימום לא אוכל לעמוד בהחזרים ,אז אמכור אותה”-הוא מטעה מאוד נדל"ן 18
ד האם הגיע הזמן להוציא את ההשקעות מהארץ? ואם כן, אז איך? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 145
B אחוז משכנתא רצוי עוד 2-6 שנים + השקעה עד אז נדל"ן 5
de dud מחפש קטע ג׳אז כבר שנים .. HELP! אוף טופיק 4
Sp0 אם אני מחזיק מק"מ עד תאריך הפירעון אז אני יכול להתעלם מעליות\ירידות? שוק ההון 3
Y אז מה היא אינפלציה? הנה הסבר לכל מי שלא יודע... שוק ההון 163
stamEhad זכייה במחיר למשתכן - אז עשיתי סימולציות. מנסה כעת להבין מה הצעדים הבאים ומשתדל לא לעשות טעויות יקרות נדל"ן 33
א האם זה זמן טוב להתחיל ליצור שכבות מלאכותיות, ואם כן אז איך לעשות את זה? שוק ההון 19
T אז.. ממה מתחילים? שוק ההון 7
N קרן מחקה אג"ח ממשלתי כללי - אז מה קורה עכשיו? שוק ההון 16
M אז איך אתם עם הוצאות החגים פורים ופסח? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 20
ת בבואי לשלם היום ארנונה באתר-שגיאה. אז לחצתי שוב - האם תשלום ירד פעמיים? מיסים 9
Gambit אז… איך אתם עוקבים אחרי תיק ההשקעות שלכם? שוק ההון 32
S אז מה עוד אפשר לעשות עם הפנסיה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 35
aminadav האם נכון להסיק שגם אם מחירי הנדל"ן ירדו או יעלו אז ת"א בניה לא יושפע מזה ישירות? שוק ההון 1
Y אז מה בעצם העלות של משכנתא כמינוף לשם מינוף? נדל"ן 13
פ דיון פוסט - אז אתם רוצים “להשקיע” בביטקוין? דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 143
ס אז איך נכון לבקש מהבוס העלאת שכר ? אשמח לעזרתכם אוף טופיק 18
Y אז מה עושים עם פנסיה משלימה? צרכנות פיננסית 6
ת "אל תמהר להפעיל ביטוח רכב, כי..." אז -האם אני צודק במסקנה שלי אוף טופיק 15
א אז השנה היא 2020 - אג״ח עוד רלוונטיות? שוק ההון 59
K נו... אז הבטיחו תשואה ללא סיכון נדל"ן 1
L אז איפה ככי זול? שוק ההון 8
Wannabe אז מה לעזאזל בעצם קורה פה?! שוק ההון 22
S אז....הצטרפתי לפרוייקט של "דרך ערך" אוף טופיק 31
Cleo אז מה ערך התיק בנקודת הסיום? (אזהרה - פוסט מורבידי) פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 32
Wonko פתחתי חשבון בבית השקעות! אבל אז התחלתי לקרוא.. שוק ההון 46
מ אז להעביר את הקרן המחקה שלי לקרן סל? בעקבות הרפורמה שוק ההון 0
N אז לכל מי שרצה כרטיס אשראי ישראלי עם 1% עמלת המרה צרכנות פיננסית 178
tpr אז מה לא בסדר בתיק שוקולד מריר שוק ההון 13
P אז אקסלנס החליטו להעלות לי את דמי הטיפול שוק ההון 45
N משקיע חדש - אז... מה קורה עם אג״ח? שוק ההון 2
R אז מה דעתכם לגבי אג"ח בימים אלו? שוק ההון 24
M אז... מתי בעצם למכור? שוק ההון 13
Frenchman אז בעצם, כל הכסף בעולם הוא דיגיטלי? אוף טופיק 40
Y אם אני מאמין שטסלה הולכת להתרסק אז איפה ואיך כדאי לקנות שוק ההון 29
P אז מה דעתכם על מניית GE? שוק ההון 26
D הבנק שינה את התנאים אז החלטתי לעזוב, האם זו עילה לשיחרור פיקדון? צרכנות פיננסית 5
חסכונית אז כמה אאוטפיטים יש לכם לעבודה משרדית? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 23
גרהם אז מה נקבע בקשר לקיזוז הפסד שנובע מירידת שעח ? שוק ההון 0
מ אז איפה מכירים סולידיות? אוף טופיק 65
BRK אז מה עושים כשהשוק יורד? שוק ההון 13
c881 אז הגעתי לנקודת הפקדה חודשית לפנסיה שיש לחלק את הסכום שוק ההון 40

נושאים דומים

Back
למעלה