• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

אז כמה באמת צריך להוציא על אוכל?

• פותח הנושא regen
  • פורסם בתאריך

regen

משתמש רגיל
דירוג
45
בהתייחס לערכים תזונתיים בלבד, כמה באמת הכרחי להוציא על אוכל? האם לחם, חמאה וכמה ירקות מידי פעם זה מספיק?

נערך לאחרונה ב:
אם כבר...
חמאה, איברים פנימיים, ירוקים קצת ומים.

איברים פנימיים? נשמע יקר

יש כאן אולי אדם שהתנסה במזון מינימלי ויכול לדווח? אני יכול לנקוב במספר שאני מחשב על הנייר אחרי שיטוט בכמה מרכולים, אבל השאלה האם התפריט בר אחזקה מבחינת הערכים התזונתיים ותחושת שובע מינימלית

אל תשכח שלאנשים יש חילוף חומרים שונה, אחד יכול להרגיש שובע ולהיות מאוזן ממעט אוכל ואדם אחר ירד במשקל בצורה דרסטית גם אם יאכל פי שניים מהראשון (מנסיון) כך שאו שהתקציב יהיה גדול יותר או שיצירתיות?
לדעתי זה ניסוי ותהייה כמובן תוך התחשבות באבות המזון.

נערך לאחרונה ב:
השאלה היא באמת "כמה" התחשבות צריך, במיוחד בדברים שהם לא פחממות (שזהו האוכל הזול), ובמיוחד בכל הנוגע לבשר ושומנים, האוכל היקר.
למיטב הבנתי חילוף חומרים ותחושת שובע מושפעים בעיקר מפחממות ולכן דווקא אבות המזון היקרים צריכים להיות דומים באנשים עם אותו משקל גוף \ גובה.

@regen
אתה יכול לשלב מוצרי מזון בפיקוח כמו ביצים ולבן שהם זולים.
בנוסף קיטניות כמו שעועית עדשים חומוס.
אורז, פסטה.
שיבולת שועל במשקל.
לאפות לחם בבית.
ירקות טריים.

חילוף חומרים ותחושת שובע מושפעים בעיקר מפחממות
ממש לא. תחושת שובע בריאה לא מושגת מפחממות - לשבוע מפחממות זה אפשרי אבל בתמורה למאזן סוכר מאד גרוע לגוף. תזונה בריאה ומשביעה צריכה להכיל גם לא מעט חלבונים, שומן וסיבים. לחם חמאה וכמה ירקות מדי פעם זה לא מספיק חלבון ולא מספיק סיבים וויטמינים.

ממש לא. תחושת שובע בריאה לא מושגת מפחממות - לשבוע מפחממות זה אפשרי אבל בתמורה למאזן סוכר מאד גרוע לגוף. תזונה בריאה ומשביעה צריכה להכיל גם לא מעט חלבונים, שומן וסיבים. לחם חמאה וכמה ירקות מדי פעם זה לא מספיק חלבון ולא מספיק סיבים וויטמינים.
מה ההשלכות של מאזן סוכר גרוע לגוף? חלבונים, שומן וסיבים בטח הרבה יותר יקרים מפחממות. האם מדובר בביצה וכף שמן מידי פעם או ממש יום-יום?

@regen אתה יכול לקרוא בלוגים של דיאטות שונות - מר קדמוני, מעבר לפליאו, בלוג דל פחמימות...
ועוד.

מראש מצהיר - אני לא רופא, אני תמיד מתבלבל במושגים, ייתכן ו- @Danielovich יכול להוסיף/לתקן/לסתור את כל מה שאני כותב.
ההשלכות של "מאזן סוכר גרוע לגוף" - פיתוח עמידות לאינסולין ומשם בדרך הקצרה לסכרת סוג X.

פחמימות - אתה רעב בערך כל שעה וחצי~שלוש ומחפש את הארוחה הבאה. פחמימות = סוכרים.
חלבון - מוציא שם רע ל"דיאטות דלות פחמימות" - מפתחי גוף צורכים עד 2 גרם לקילו משקל גוף.
שומן - גרם = 9 קלוריות, לכן כל פעם שאתה רואה מוצר דל קלוריות - הורידו מהשומן ודחפו פחמימות במקום (4 קלוריות לגרם).

כבד - 12~15 שח לקילו לעומת קילו גבינה צהובה ב-40+. יש גם דברים אחרים, כמובן - ריאות, מח, עצמות לציר...
ביצים - בפיקוח.
חמאה בפיקוח (ואפשר למצוא גם בפחות).
@Danielovich יכול להעיד על "אנשים בדיאטה קטוגנית" שפוצחים בצומות של מספר ימים, אני מכיר כמה שצמים יום ~ יומיים בשבוע ויש גם אלה שצמים פעם ב... ל-שני עד שישי.

לגבי ירקות/פירות... אולי לשאול את @זאב לגבי גידול בבית.

באופן כללי תזונה היא אחד הדברים הכי חשובים לבריאות, ולגוף דרושים מגוון רב של חומרים ואיזון ביניהם. כך שלהתמקד בתזונה מאד מצומצמת בלי ליווי מקצועי זה מאד מסוכן. לפני שנתיים סטודנט בMIT הגיע לאשפוז. מסתבר שהוא אכל רק "מנות חמות" במשך כמה חודשים. היתה לו "מחלת המלחים" שנגרמת ממחסור בויטמין C. פרשת רמדיה נגרמה בגלל מחסור בויטמין B1 בפורמולה שתינוקות קיבלו. אצל תינוקות זה גרם לנזק מוחי ולמוות. אצל מבוגרים אולי זה יגרום "רק" לפגיעה נוירולוגית. ואלו רק דוגמאות - אתה לא יודע מה אתה לא מקבל כשאתה בוחר להסתפק במעט מאד מזונות לא מגוונים.

האם לחם, חמאה וכמה ירקות מידי פעם זה מספיק?
בעקרון צריך גיוון כי כל מאכל יש לו את הויטמינים והמינרלים שלו. אם מתקבעים על אותם פריטים כל הזמן- יש סיכוי לפתח חוסרים.
חוץ מזה, כל אחד צריך לפתח תשומת לב להשפעות הסובייקטיביות של מה שהוא ניזון ממנו. כאבי בטן? כאבי ראש? שילשולים/עצירויות?
ובקשר למזונות הספציפים שרשמת, לדעתי חסרים אגוזים, פירות וחלבונים (אלא אם אתה רוצה לחיות רק על חלבון גלוטן) מבשר, חלב או קיטניות. והרבה עלים ירוקים.

שהתנסה במזון מינימלי ויכול לדווח
כמעט שנה ניזונתי מ-500-800 קלוריות ליום, זה פחות נורא ממה שזה נשמע, כי אני לא אדם גבוה, ומצד שני הגעתי לתת משקל ובסוף הפסקתי עם השטות הזאת.
בדיעבד אני מבינה שפיתחתי סוג של הפרעת אכילה, למרות שבזמנו פשוט הרגשתי שחבל לבזבז כסף על אוכל. חייתי באירופה, ושילמתי משהו כמו 1-2 אירו ליום (קח בחשבון שהאוכל שם זול יותר מהארץ).

בכל מקרה היום התזונה שלי הרבה יותר הגיונית. בתקופות שאני מקפידה ורושמת אני צורכת 1100-1300 קלוריות שזה בדיוק מה שאדם בגודל שלי צריך לאכול.
אנחנו 3 נפשות ותינוק ותקציב האוכל שלנו (לא כולל אוכל בחוץ) עומד על 1200-1000 ש"ח בערך.
אני פחות מתחברת לכל מיני אידיאולוגיות תזונתיות ומשתדלת לאכול מקוון וטעים.
כל יום אני אוכלת סלט ירקות, אני מגוונת במהלך השבוע עם אורז, עדשים, חומוס, אפונה, כרובית, ברוקולי. כמובן שפירות בין לבין.
פעם פעמיים בשבוע אני אוכלת מנת בשר לרוב עוף, או סוג של בשר טחון (בולונז, המבורגר), אני אוכלת ביצים יום כן, יום לא.. בחורף מרקים מככבים בתפריט.
הייתי רוצה לשלב יותר איברים פנימיים בתפריט, אבל אין לי כל כך כוח להתעסק איתם.

יש המון מחשבונים שאומרים כמה קלוריות אתה צריך לצרוך לפי מידות הגוף והפעילות שלך, ויש המון אתרים שיתנו גם תפריט מאוזן לדוגמא, אז תוכל לבנות תפריט שבועי, ואז להיעזר באתר של מיסופרמרקט כדי לייצר סל קניות שבועי.

סוג 2. סכרת סוג 1 היא סכרת נעורים שמופיעה בגיל צעיר. סכרת סוג 2 הולכת ונהית נפוצה בעולם בגלל תזונה לא בריאה.
אני מכיר אנשים שקיבלו "סוג 1" בגיל 30+.
היום גם מצאו סוג 1.5 ~ סוג 1 עם סימפטומים של סוג 2.

באופן כללי תזונה היא אחד הדברים הכי חשובים לבריאות, ולגוף דרושים מגוון רב של חומרים ואיזון ביניהם. כך שלהתמקד בתזונה מאד מצומצמת בלי ליווי מקצועי זה מאד מסוכן. לפני שנתיים סטודנט בMIT הגיע לאשפוז.
או הסיפור עם רמדיה...
בכל מקרה מדובר במוצר מעובד שדוחפים בכח ויטמינים ומינרלים שמתנגשים אחד בשני.
ויטמינים ומינרלים מסיסים בשומן שלא פוגשים שומן, כי "אוכלים בריא"/"דל שומן" אז יוצאים כמו שנכנסים.
בזמנו ראיתי ראיון של שוורצנגר שדיבר על אכילת חלבונים והסביר שבשבילו עבד לאכול "5 ארוחות" כדי שהגוף יוכל לספוג את הכל.
יש מי שטוען שהפלואור במים מתחרה עם מינרל/ים במזון ולמעשה גורם לפגיעה בשלד (בשם השמירה על השיניים).

נ.ב.
עם כל מה שאני אומר ומתאר, אני עדיין אוכל פרי~שניים ביום.
עם 3 ילדים קטנים... קשה לוותר על הקפה. עם העובדה שידוע שלמעשה זה גלגל של "עירנות מדומה".
כולנו נופלים במשהו.

נערך לאחרונה ב:
c881@ האם עמידות לאינסולין נגמרת גם בגלל "פחממות מורכבות"? תמיד היה לי הרושם שהמדובר באנשים שמבאיסים את עצמם בפחממות, לא אלו שאוכלים בסופו של יום מעט קלוריות המגיעות מפחממות (אבל נניח, בעיקר פחממות).
@נולי
השאלה האם מזון ב 5-10 שקל ביום הוא אפשרי בארץ. אומרים שאנשים חיו תקופות ארוכות רק על תפוחי אדמה, אולי זה הפתרון?

עמידות לאינסולין נגרמת עקב אינסולין שמוחזק למעלה כל הזמן.
כמו כל סם אחר - ככל שאתה צורך, הגוף דורש יותר כדי להרגיש את אותו HIGH.
אתה לא צריך להאביס את עצמך בפחמימות.... רק כל שעתיים לגרום לקפיצה ולהרגיע שוב כשיורד.
אם הקלוריות מגיעות בעיקר מפחמימות, איך בדיוק "מעט פחמימות"? אלא אם אתה מחפש דיאטה של דוגמנית אנורקסית.
מה זה "תקופה ארוכה" על תפו"א? חוץ מפחמימה... מה עוד אתה מקבל ממנו?

אומרים שאנשים חיו תקופות ארוכות רק על תפוחי אדמה, אולי זה הפתרון?
הפתרון למה?

תשמע, מה שאתה מנסה לעשות (להגביל את עצמך למעט מאד סוגי מזון) מסוכן מאד לבריאות שלך. אני לא חושבת שכדאי לך לעשות כזה דבר בלי ייעוץ מקצועי. גם אם הסיבה היא כלכלית, תזונה בריאה צריכה להיות אחד הדברים הראשונים בסדר העדיפויות של הוצאת הכסף. וזה לא כאילו שעולה המון לאכול מגוון וסביר. אנחנו מוציאים 1400 ש"ח לחודש לשלוש נפשות, בלי להיות יותר מדי חסכניים. אין לך 500 ש"ח בחודש להוציא על אוכל? אולי כדאי שתנסה לפתור את הבעיה הזאת ולא להרעיב את עצמך / להפוך את עצמך לחולה כדי לחסוך כמה מאות שקלים.

אני באופן אישי אמרתי את שלי, וגם נתתי לך דוגמאות למה שיכול לקרות כשאוכלים בצורה כל כך קיצונית. אני חושבת שזה יהיה לא אחראי מצידי לנסות לעזור לך לעשות משהו כל כך מסוכן.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
זאב אז איזה סוג של סולידי\ת אתם באמת ? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 27
E האם המשפט “אקנה דירה , מקסימום לא אוכל לעמוד בהחזרים ,אז אמכור אותה”-הוא מטעה מאוד נדל"ן 18
littleSeal אז למה לא להשקיע בחסכון בבנק, בעצם? פוסטים מאיכות נמוכה 2
ד האם הגיע הזמן להוציא את ההשקעות מהארץ? ואם כן, אז איך? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 145
B אחוז משכנתא רצוי עוד 2-6 שנים + השקעה עד אז נדל"ן 5
de dud מחפש קטע ג׳אז כבר שנים .. HELP! אוף טופיק 4
Flex אז למה לא בעצם? בן 27 יומני מסע אישיים 38
Sp0 אם אני מחזיק מק"מ עד תאריך הפירעון אז אני יכול להתעלם מעליות\ירידות? שוק ההון 3
Y אז מה היא אינפלציה? הנה הסבר לכל מי שלא יודע... שוק ההון 163
stamEhad זכייה במחיר למשתכן - אז עשיתי סימולציות. מנסה כעת להבין מה הצעדים הבאים ומשתדל לא לעשות טעויות יקרות נדל"ן 33
א האם זה זמן טוב להתחיל ליצור שכבות מלאכותיות, ואם כן אז איך לעשות את זה? שוק ההון 19
T אז.. ממה מתחילים? שוק ההון 7
N קרן מחקה אג"ח ממשלתי כללי - אז מה קורה עכשיו? שוק ההון 16
M אז איך אתם עם הוצאות החגים פורים ופסח? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 20
ת בבואי לשלם היום ארנונה באתר-שגיאה. אז לחצתי שוב - האם תשלום ירד פעמיים? מיסים 9
Gambit אז… איך אתם עוקבים אחרי תיק ההשקעות שלכם? שוק ההון 32
S אז מה עוד אפשר לעשות עם הפנסיה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 35
aminadav האם נכון להסיק שגם אם מחירי הנדל"ן ירדו או יעלו אז ת"א בניה לא יושפע מזה ישירות? שוק ההון 1
Y אז מה בעצם העלות של משכנתא כמינוף לשם מינוף? נדל"ן 13
פ דיון פוסט - אז אתם רוצים “להשקיע” בביטקוין? דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 143
1337justme אז למה לא קצבה לכל החיים? שוק ההון 45
ס אז איך נכון לבקש מהבוס העלאת שכר ? אשמח לעזרתכם אוף טופיק 18
Y אז מה עושים עם פנסיה משלימה? צרכנות פיננסית 6
ת "אל תמהר להפעיל ביטוח רכב, כי..." אז -האם אני צודק במסקנה שלי אוף טופיק 15
א אז השנה היא 2020 - אג״ח עוד רלוונטיות? שוק ההון 59
K נו... אז הבטיחו תשואה ללא סיכון נדל"ן 1
L אז איפה ככי זול? שוק ההון 8
Wannabe אז מה לעזאזל בעצם קורה פה?! שוק ההון 22
S אז....הצטרפתי לפרוייקט של "דרך ערך" אוף טופיק 31
Cleo אז מה ערך התיק בנקודת הסיום? (אזהרה - פוסט מורבידי) פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 32
Wonko פתחתי חשבון בבית השקעות! אבל אז התחלתי לקרוא.. שוק ההון 46
מ אז להעביר את הקרן המחקה שלי לקרן סל? בעקבות הרפורמה שוק ההון 0
N אז לכל מי שרצה כרטיס אשראי ישראלי עם 1% עמלת המרה צרכנות פיננסית 178
M אז למה כן להחזיק אג"ח ממשלתי? שוק ההון 87
tpr אז מה לא בסדר בתיק שוקולד מריר שוק ההון 13
P אז אקסלנס החליטו להעלות לי את דמי הטיפול שוק ההון 45
N משקיע חדש - אז... מה קורה עם אג״ח? שוק ההון 2
R אז מה דעתכם לגבי אג"ח בימים אלו? שוק ההון 24
M אז... מתי בעצם למכור? שוק ההון 13
Frenchman אז בעצם, כל הכסף בעולם הוא דיגיטלי? אוף טופיק 40
Y אם אני מאמין שטסלה הולכת להתרסק אז איפה ואיך כדאי לקנות שוק ההון 29
P אז מה דעתכם על מניית GE? שוק ההון 26
D הבנק שינה את התנאים אז החלטתי לעזוב, האם זו עילה לשיחרור פיקדון? צרכנות פיננסית 5
חסכונית אז כמה אאוטפיטים יש לכם לעבודה משרדית? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 23
גרהם אז מה נקבע בקשר לקיזוז הפסד שנובע מירידת שעח ? שוק ההון 0
מ אז איפה מכירים סולידיות? אוף טופיק 65
BRK אז מה עושים כשהשוק יורד? שוק ההון 13
c881 אז הגעתי לנקודת הפקדה חודשית לפנסיה שיש לחלק את הסכום שוק ההון 40
א אז כמה אפשר להפקיד בקרן השתלמות לעצמאים+שכירים שוק ההון 1
M אז מה הסיפור של קרן החירום שוק ההון 14

נושאים דומים

Back
למעלה