• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

אז כמה באמת צריך להוציא על אוכל?

• פותח הנושא regen
  • פורסם בתאריך
פירות כיום מהונדסים גנטית יותר מכלבים.
ולא בהכרח במעבדה.
אני אחפש בבית את התמונות של איך נראו פירות לפני 200 שנה לעומת היום. רמז, בננה ואבטיח היו עם גרעינים ופחות "בשר לאכול", גזר, כרובית/ברוקולי/לא זוכר חלקים של אותו פרח שגודלו למימדי ענק...
אשטון ק'וצר עשה דיאטת פירות כהכנה לתפקיד של סטיב ג'ובס (ככה סטיב נלחם בסרטן, לפחות לפי הטענות) - הוא אושפז עם דלקת בלבלב.

סבבה, הם חיים 811 - 80% פחמימות/10%חלבון/10% שומן.
אני מכיר גם את אלא שעושים ZC - אפס פחמימות.
אני לא בדיוק סופר אחוזים.
כזה אני "קוצוני בדעותי".

...אני די בטוחה שאף אחד (שאין לו איזו מחלת רקע מיוחדת) לא יחלה בסכרת כי הוא אוכל שניצל עם פירה (רצוי חלבי) פעם בשבוע.
ההתייחסות שלי למעלה לכך שתפו"א אינו בריא היתה כשהציעו לאכול אותו כמזון כמעט יחידי, לא כאחד המזונות בתפריט. גם אני אוכלת פירה ותפוחי אדמה בהנאה, אבל לא הייתי מעלה בדעתי לבסס את כמעט כל התזונה שלי על זה.

פירות כיום מהונדסים גנטית יותר מכלבים.
ולא בהכרח במעבדה.
אני אחפש בבית את התמונות של איך נראו פירות לפני 200 שנה לעומת היום. רמז, בננה ואבטיח היו עם גרעינים ופחות "בשר לאכול", גזר, כרובית/ברוקולי/לא זוכר חלקים של אותו פרח שגודלו למימדי ענק...
אשטון ק'וצר עשה דיאטת פירות כהכנה לתפקיד של סטיב ג'ובס (ככה סטיב נלחם בסרטן, לפחות לפי הטענות) - הוא אושפז עם דלקת בלבלב.

סבבה, הם חיים 811 - 80% פחמימות/10%חלבון/10% שומן.
אני מכיר גם את אלא שעושים ZC - אפס פחמימות.
אני לא בדיוק סופר אחוזים.
כזה אני "קוצוני בדעותי".

פירות זה בעיה זה עוד "הנפצה" של פליאוליטים, הם ממליצים להגביל פירות בלי שום סימוכין.
לגבי טענות שפירות היום זה לא מה שהיה פעם, אני ממליץ לך לקרוא את הפוסט הבא של דניס מינגר (אקס טבעונית) שמשווה פירות באפריקה (שכנראה אכלו אבותינו) לפירות שאנחנו מכירים:
http://rawfoodsos.com/2011/05/31/wild-and-ancient-fruit/

בנוגע להשוואה בין תפוח אדמה לכבד בקר, ברור לי ש100 גרם כבד בקר יותר עשיר תזונתית.
אבל מה בנוגע לsustainability? עם מה אפשר להאכיל אוכלוסיה ענקית? מה עם ההשלכות האקולוגיות?

בנוס,ף וזו בדיוק הנקודה, אני ממליץ לאכול את שניהם. ולא מגביל סוגי אוכל על סמך כמה פחמימות יש בהם כל עוד המוצר הוא טבעי ולא מעובד (עדיפות גם מהצומח).

מעניין שאף אחד לא הזכיר כאן את היוד שנמצא בכמות אדירה באצות ים וגם בכמות סבירה בפירות ים.
זהו, זה המקור היחיד ליוד, אלא אם צורכים מלח מעושר ביוד.
אצות ים מיובשות עולות גרושים למנה והתוספת שלהם לסלטים מוסיפה המון יוד ועוד מעט מינרלים.
אפילו את אצות נורי שמשמשות לגלגול סושי ניתן להוסיף לסלטים והן מקור מצוין ליוד. מכיוון שהן מלוחות מעט לא צריך להוסיף מלח לסלטים.
ובקשר לפירות טריים - הלך לנו המגנזיום! אני משתמש בתוסף מגנזיום כי בשנתיים האחרונות חטפתי התכווציות שרירים בזמן השינה או לאחר הליכה מאומצת.
לספיגה אופטימאלית של מגנזיום בגוף חשוב לצרוך תוסף מגנזיום שמכיל גם כמות משמעותית של ויטמין E ו B6 (לא רופא, לא תזונאי ולא נעליים)
האם עוד מינרלים נעלמו לנו בגלל המים המותפלים?

ובקשר לפירות טריים - הלך לנו המגנזיום! אני משתמש בתוסף מגנזיום כי בשנתיים האחרונות חטפתי התכווציות שרירים בזמן השינה או לאחר הליכה מאומצת.
לספיגה אופטימאלית של מגנזיום בגוף חשוב לצרוך תוסף מגנזיום שמכיל גם כמות משמעותית של ויטמין E ו B6
סובל מאותה בעיה מידי פעם, לא קשרתי לחוסר במגנזיום תודה!

איפה אתה קונה אצות? [J.D מקווה שהיא לא תצטרך לנסוע עד לשוק פייסל]
ניצת הדובדבן/עדן טבע מרקט/ לפעמים יש מחלקה אסיאתית ברשתות הגדולות - מגה, טים טעם יש בוודאות בסניפים מסוימים( אלה שאני הייתי בהם :) )

אבל מה בנוגע לsustainability? עם מה אפשר להאכיל אוכלוסיה ענקית? מה עם ההשלכות האקולוגיות?
כלומר, היום אין מספיק מזון, כי עובדה שיש רעבים?
לא... יש מספיק מזון, רק נזרק המון בדרך: מהשדה לבית האריזה, בבית האריזה, בסופר ובסוף גם אצל הלקוחות.
למה אנחנו דואגים רק לאוכל לכולם? מה עם מים נקיים לכולם?
גג לכולם?
חוקים נגד עבדות ילדים?
חייבים לתקן את הכל, או רק את מה שתואם את האגנדה של ג'רי?

מעניין שאף אחד לא הזכיר כאן את היוד שנמצא בכמות אדירה באצות ים וגם בכמות סבירה בפירות ים.
זהו, זה המקור היחיד ליוד, אלא אם צורכים מלח מעושר ביוד.
לפי האתר הזה: http://bembu.com/iodine-rich-foods, ועוד אחרים שמצאתי, יש יוד בעוד המון מאכלים, למשל חלב, תפוחי אדמה, הודו, ביצים, טונה, ועוד.

לפי האתר הזה: http://bembu.com/iodine-rich-foods, ועוד אחרים שמצאתי, יש יוד בעוד המון מאכלים, למשל חלב, תפוחי אדמה, הודו, ביצים, טונה, ועוד.
טיפה בים לעומת 3000% יוד ליום ב 1/4 אונקית אצות יבשות.
(אזהרה, וזה כתוב על כול אריזות האצות היבשות, להגביל את כמות הצריכה היומית של אצות בגלל תכולת היוד הגדולה פר מנה)
אז בבקשה, תאכלו 1 קילו הודו או 10 ביצים ליום והחלופה היא קמצוץ של אצות כתוספת לסלט...

כלומר, היום אין מספיק מזון, כי עובדה שיש רעבים?
לא... יש מספיק מזון, רק נזרק המון בדרך: מהשדה לבית האריזה, בבית האריזה, בסופר ובסוף גם אצל הלקוחות.
למה אנחנו דואגים רק לאוכל לכולם? מה עם מים נקיים לכולם?
גג לכולם?
חוקים נגד עבדות ילדים?
חייבים לתקן את הכל, או רק את מה שתואם את האגנדה של ג'רי?

ברור שיש מספיק מזון :)
אבל אם אתה רוצה להאכיל אוכלוסייה ברמה עולמית בדיאטה שמתאימה לבני אדם, יהיה לך קשה לעשות את זה מאברים פנימיים.
לכן אני טוען (כמו רבים אחרים) שהתזונה צריכה להיות מבוססת על מוצרים מהצומח (כולל פירות, ירקות וקטניות ללא הגבלה) וחלק קטן יותר ייהיה מהחי.
שלא תבין אותי לא נכון, לפליאו יש כמה נקודות נכונות (לא לאכול מעובד) אבל שם זה די נגמר ומתחיל הוודו. (קטוגניות גם טוב, אם אתה אפילפטי או מחלה אחרת שמחייבת את זה)

ברור שיש מספיק מזון :)
ברור שיש עודפים. איך זה שהיום קניתי בשוק פייסל מלפפונים ועגבניות ב 1.90 לקילו?
במקרה ראיתי את הכתבה הזו:
http://www.themarker.com/news/1.2909098
משמידים 300 טונות ליום רק בגלל שהסיטונאים מציבים מחיר של 2.10 ש"ח.
הכל עניין של פערי תיווך אסטרונומיים, כל אחד שנוגע בסחורה מכפיל את המחיר.

אבל אם אתה רוצה להאכיל אוכלוסייה ברמה עולמית בדיאטה שמתאימה לבני אדם
כלומר, ההבדל ביננו הוא בפטרנליסטיות.
מי אמר שאני רוצה להאכיל את כולם?
אחוז גדול מהאוכלוסיה העולמית רוצה לראות אותי מת, אני צריך להאכיל אותו?
עוד חלק רוצה שאשנה את מנהגי... תודה, לא תודה.
בל נשכח את החלק ש"רק רוצה בשלומי".
פעם שמעתי על חוק ה-3: אתה יכול לשרוד 3 דקות בלי חמצן, 3 ימים בלי מים, 3 שבועות בלי מזון.
אז חמצן יש לכולם, תדאגו למים נקיים... אחרי זה נעבור למזון.
נ.ב.
נתעלם מאלו שטוענים שכל הבעיות של הכדור הזה נובעות מעודף אוכלוסיה של המין האנושי, שבניגוד לחיות אחרות לא תחום בשטח מחייה וחייב להתפרס והורג לא רק בשביל מזון.

• אהבתי
Reactions: ogi
כנראה זה ההבדל, אני לא ליברטריאן אנרכיסט.
אני כן חושב שהפתרונות שעדיף לקדם הם כאלה שמקדמים קיימות של החברה שלנו. (החל מרמת הקהילה עד לרמת העולם).
וזה בלי להיכנס להפחתה בכמות החיות שימותו, וזה מה שאנשים לרוב מפספסים, זה לא בינארי (אני טבעוני או אני קרניבור) אפשר להיות בכל נקודה על הספקטרום.
כל עוד אין באמת סיבה לצרוך דיאטה שרובה קרניבורית (ואין, והקונסנוז המדעי הוא לכיוון דיאטה מבוססת צומח) אני לא רואה סיבה לקדם אותה, במיוחד אם היא יוצרת בעיית קיימות וגם גוררת שחיטה של חיות.

משנות ה-70 הקונצנזוס המדעי הוא שיש לצרוך מרגרינה ולא חמאה, בשביל להלחם בהשמנה ולהפחית רמות כולסטרול.
אני לא מדען.
עד כמה שידוע לי... פליאו זה 50% מהחי ו-50% ירוקים בצלחת. אף אחד לא אמר שה-50% מהחי זה בשר.

נ.ב.
איך קוראים לכימאי מהטכניון שקיבל נובל כי הלך נגד הקונצנזוס לגבי גבישים?

נ.נ.ב.
אני יודע קונצנזוס דתי זה לא מדעי...
אבל נסכם ב- אף על פי כן, נוע תנוע.
אם שגיתי בציטוט, אני מתנצל.

נערך לאחרונה ב:
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
זאב אז איזה סוג של סולידי\ת אתם באמת ? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 27
ד אז למה לא לעבור עכשיו מהסנופי לזמן מה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
E האם המשפט “אקנה דירה , מקסימום לא אוכל לעמוד בהחזרים ,אז אמכור אותה”-הוא מטעה מאוד נדל"ן 18
littleSeal אז למה לא להשקיע בחסכון בבנק, בעצם? פוסטים מאיכות נמוכה 2
ד האם הגיע הזמן להוציא את ההשקעות מהארץ? ואם כן, אז איך? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 145
B אחוז משכנתא רצוי עוד 2-6 שנים + השקעה עד אז נדל"ן 5
de dud מחפש קטע ג׳אז כבר שנים .. HELP! אוף טופיק 4
Flex אז למה לא בעצם? בן 27 יומני מסע אישיים 38
Sp0 אם אני מחזיק מק"מ עד תאריך הפירעון אז אני יכול להתעלם מעליות\ירידות? שוק ההון 3
Y אז מה היא אינפלציה? הנה הסבר לכל מי שלא יודע... שוק ההון 163
stamEhad זכייה במחיר למשתכן - אז עשיתי סימולציות. מנסה כעת להבין מה הצעדים הבאים ומשתדל לא לעשות טעויות יקרות נדל"ן 33
א האם זה זמן טוב להתחיל ליצור שכבות מלאכותיות, ואם כן אז איך לעשות את זה? שוק ההון 19
T אז.. ממה מתחילים? שוק ההון 7
N קרן מחקה אג"ח ממשלתי כללי - אז מה קורה עכשיו? שוק ההון 16
M אז איך אתם עם הוצאות החגים פורים ופסח? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 20
ת בבואי לשלם היום ארנונה באתר-שגיאה. אז לחצתי שוב - האם תשלום ירד פעמיים? מיסים 9
Gambit אז… איך אתם עוקבים אחרי תיק ההשקעות שלכם? שוק ההון 32
S אז מה עוד אפשר לעשות עם הפנסיה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 35
aminadav האם נכון להסיק שגם אם מחירי הנדל"ן ירדו או יעלו אז ת"א בניה לא יושפע מזה ישירות? שוק ההון 1
Y אז מה בעצם העלות של משכנתא כמינוף לשם מינוף? נדל"ן 13
פ דיון פוסט - אז אתם רוצים “להשקיע” בביטקוין? דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 143
1337justme אז למה לא קצבה לכל החיים? שוק ההון 45
ס אז איך נכון לבקש מהבוס העלאת שכר ? אשמח לעזרתכם אוף טופיק 18
Y אז מה עושים עם פנסיה משלימה? צרכנות פיננסית 6
ת "אל תמהר להפעיל ביטוח רכב, כי..." אז -האם אני צודק במסקנה שלי אוף טופיק 15
א אז השנה היא 2020 - אג״ח עוד רלוונטיות? שוק ההון 59
K נו... אז הבטיחו תשואה ללא סיכון נדל"ן 1
L אז איפה ככי זול? שוק ההון 8
Wannabe אז מה לעזאזל בעצם קורה פה?! שוק ההון 22
S אז....הצטרפתי לפרוייקט של "דרך ערך" אוף טופיק 31
Cleo אז מה ערך התיק בנקודת הסיום? (אזהרה - פוסט מורבידי) פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 32
Wonko פתחתי חשבון בבית השקעות! אבל אז התחלתי לקרוא.. שוק ההון 46
מ אז להעביר את הקרן המחקה שלי לקרן סל? בעקבות הרפורמה שוק ההון 0
N אז לכל מי שרצה כרטיס אשראי ישראלי עם 1% עמלת המרה צרכנות פיננסית 178
M אז למה כן להחזיק אג"ח ממשלתי? שוק ההון 87
tpr אז מה לא בסדר בתיק שוקולד מריר שוק ההון 13
P אז אקסלנס החליטו להעלות לי את דמי הטיפול שוק ההון 45
N משקיע חדש - אז... מה קורה עם אג״ח? שוק ההון 2
R אז מה דעתכם לגבי אג"ח בימים אלו? שוק ההון 24
M אז... מתי בעצם למכור? שוק ההון 13
Frenchman אז בעצם, כל הכסף בעולם הוא דיגיטלי? אוף טופיק 40
Y אם אני מאמין שטסלה הולכת להתרסק אז איפה ואיך כדאי לקנות שוק ההון 29
P אז מה דעתכם על מניית GE? שוק ההון 26
D הבנק שינה את התנאים אז החלטתי לעזוב, האם זו עילה לשיחרור פיקדון? צרכנות פיננסית 5
חסכונית אז כמה אאוטפיטים יש לכם לעבודה משרדית? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 23
גרהם אז מה נקבע בקשר לקיזוז הפסד שנובע מירידת שעח ? שוק ההון 0
מ אז איפה מכירים סולידיות? אוף טופיק 65
BRK אז מה עושים כשהשוק יורד? שוק ההון 13
c881 אז הגעתי לנקודת הפקדה חודשית לפנסיה שיש לחלק את הסכום שוק ההון 40
א אז כמה אפשר להפקיד בקרן השתלמות לעצמאים+שכירים שוק ההון 1

נושאים דומים

Back
למעלה