• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

למה סטייקינג = מורכבות מיסויית?

TWOSIXNINE

משתמש בכיר
דירוג
802
אני לא מצליח להבין למה סטייקינג נחשבת לפעולה שגוררת אחריה אירוע מס מורכב, מישהו יכול להסביר מדוע או מה מורכב כל כך בסטייקינג?

אולי זה רק נדמה לי אבל בהנחה ומשקיע בוחר באופציה הזו די מתבקש ליווי של רו״ח בנושא.
אי אפשר להתמודד לבד עם העניין הזה?

אני לא יודע, אולי נתחיל בזה שהחוק עוד לא סגור על עצמו מה הוא רוצה מעצמו.
נמשיך בזה שצריך מעקב צמוד. ההנחה שלך שמתבקש עו"ד זה הנחה יפה, אבל במציאות סטייקינג מתבצע גם ע"י בני 14 בתחתונים מהחדר.
זה פשוט דבר והיפוכו - אחד מהדברים המיסויים הסבוכים שיש (להזכירך שבקושי יש חוק), שניתן לעשות בהכי קלות שיש.

אני לא מצליח להבין למה סטייקינג נחשבת לפעולה שגוררת אחריה אירוע מס מורכב, מישהו יכול להסביר מדוע או מה מורכב כל כך בסטייקינג?

אולי זה רק נדמה לי אבל בהנחה ומשקיע בוחר באופציה הזו די מתבקש ליווי של רו״ח בנושא.
אי אפשר להתמודד לבד עם העניין הזה?
כי קשה לענות על מה אתה מקבל את המטבעות הנוספים על פי המונחים המקובלים במיסים.

ההנחה שלך שמתבקש עו"ד זה הנחה יפה, אבל במציאות סטייקינג מתבצע גם ע"י בני 14 בתחתונים מהחדר
כן, אני מודע לתופעה. אבל נניח רגע בצד את כל בני הטיפש-עשרה שפועלים מתוך חוסר-הבנה / חוסר מודעות / כל סיבה אחרת. בוא ניקח אדם שאפשר להגדיר אותו כמשקיע סביר - דהיינו פועל מתוך הבנה והכרה בסיסית של תשואה/סיכון והתנהלות חוקית מול רשות המיסים.
נמשיך בזה שצריך מעקב צמוד
אוקיי. נכון. דורש מעקב אבל זה גם יכול להיות יתרון. חוץ מזה שזה תכונה אחראית לפקח על הכספים של עצמך.
אני לא יודע, אולי נתחיל בזה שהחוק עוד לא סגור על עצמו מה הוא רוצה מעצמו
כן אבל אתה מדבר כאן על מורכבות בגיבוש מדיניות ממשלתית בנושא ולא מיסויית. עובדה שארגון כמו בלוקסטס מגיש דוחות לרשות המיסים בעקבות משקיעים שעושים סטייקינג.

מבחינה טכנית, מה כבר כל כך מורכב? משקיע סכום מסוים, מקבל עליה ריבית בגובה מסוים, איקס מס על הרווח, עוד קצת מס על שקר-כלשהו אחר שיבקשו ו…
אני פשטני מדי?

כי קשה לענות על מה אתה מקבל את המטבעות הנוספים על פי המונחים המקובלים במיסים
גם בסביבה מפוקחת? שם אתה עושה סטייקינג ויש תיעוד מלא על הסכום, מטבע, גובה הריבית וכו׳ וכו׳?
העמדת 10 דוט בבורסה מוכרת ומפוקחת ובכל שבוע קיבלת 0.1 דוט, האם זה לא די ברור על מה קיבלתי ריבית?

גם בסביבה מפוקחת? שם אתה עושה סטייקינג ויש תיעוד מלא על הסכום, מטבע, גובה הריבית וכו׳ וכו׳?
העמדת 10 דוט בבורסה מוכרת ומפוקחת ובכל שבוע קיבלת 0.1 דוט, האם זה לא די ברור על מה קיבלתי ריבית?
יש כל מיני גישות לגבי מטבע המתקבל מסטייקינג. החל ממניות הטבה ועד דיבידנד.

כן, אני מודע לתופעה. אבל נניח רגע בצד את כל בני הטיפש-עשרה שפועלים מתוך חוסר-הבנה / חוסר מודעות / כל סיבה אחרת. בוא ניקח אדם שאפשר להגדיר אותו כמשקיע סביר - דהיינו פועל מתוך הבנה והכרה בסיסית של תשואה/סיכון והתנהלות חוקית מול רשות המיסים.

אוקיי. נכון. דורש מעקב אבל זה גם יכול להיות יתרון. חוץ מזה שזה תכונה אחראית לפקח על הכספים של עצמך.

כן אבל אתה מדבר כאן על מורכבות בגיבוש מדיניות ממשלתית בנושא ולא מיסויית. עובדה שארגון כמו בלוקסטס מגיש דוחות לרשות המיסים בעקבות משקיעים שעושים סטייקינג.

מבחינה טכנית, מה כבר כל כך מורכב? משקיע סכום מסוים, מקבל עליה ריבית בגובה מסוים, איקס מס על הרווח, עוד קצת מס על שקר-כלשהו אחר שיבקשו ו…
אני פשטני מדי?
הכל נכון. רק להבנתי, יש כאלה שמבקרים קצת את בלוקסטאקס, שהכל קצת באוויר - כי אין באמת איך להכניס כסף.
אני לא יודע, אין לי נסיון לא עם הצלחה איתם ולא עם כשלון, וזה נכון שיש כאלה שהכניסו דרך חו"ל וכל מיני,
אבל לא הייתי לוקח דוגמא מ"בלוקסטאקס עשוים לזה דו"חות, סימן שזה A-OK".
גם תשאל אותם, הם יגידו לך כמו שאתה שומע פה - יש כל מיני גישות. ולא ברור מהו נכס הבסיס (עד הצו שהכיר בו כחייב במס רווחי הון, והשווה אותו למניה, הוא היה עוד יותר "כלום" בעיני הרשויות) שזה בשפה פשוטה - הכל עדיין shaky

יש כל מיני גישות לגבי מטבע המתקבל מסטייקינג. החל ממניות הטבה ועד דיבידנד
תוכל להפנות אותי למידע בנושא? מלבד מניות הטבה ודיבידנד, יש דרכים אחרות למסות את הרווחים הללו?

תוכל להפנות אותי למידע בנושא? מלבד מניות הטבה ודיבידנד, יש דרכים אחרות למסות את הרווחים הללו?
כריבית מהלוואה שנתת?
כשירות שסיפקת?
הכנסה פירותית שאינה מעבודה?

יש אינסוף דרכים למסות כל דבר, חלקן הגיוניות יותר וחלקן מופרכות לגמרי -
אבל בסוף הדברים נקבעים בחוק/תקנות ובפסיקה

הכל נכון. רק להבנתי, יש כאלה שמבקרים קצת את בלוקסטאקס, שהכל קצת באוויר - כי אין באמת איך להכניס כסף.
אני לא יודע, אין לי נסיון לא עם הצלחה איתם ולא עם כשלון, וזה נכון שיש כאלה שהכניסו דרך חו"ל וכל מיני,
אבל לא הייתי לוקח דוגמא מ"בלוקסטאקס עשוים לזה דו"חות, סימן שזה A-OK".
גם תשאל אותם, הם יגידו לך כמו שאתה שומע פה - יש כל מיני גישות. ולא ברור מהו נכס הבסיס (עד הצו שהכיר בו כחייב במס רווחי הון, והשווה אותו למניה, הוא היה עוד יותר "כלום" בעיני הרשויות) שזה בשפה פשוטה - הכל עדיין shaky
כן הייתי אתם בקשר מספר פעמים התייעצתי ושאלתי שאלות ועדיין נותרו הרבה דברים לא ברורים.
אני לא אומר שדו״ח מבלוקסטקס זה ״תו תקן״ אבל הם כן פועלים על פי קו מנחה מסוים - כמו שאמרת הם מתייחסים לנכס הבסיס בצורה מסוימת. הוחלט להתייחס אליו כאל אמצעי שיש למסותו בצורה מסוימת.

קראתי רק חלקים מהצו שנכנס לתוקף (הצו לאיסור הלבנת הון) ולא שמתי לב לפרטים שיכולים להעיד כיצד רשות המיסים/בנק ישראל מתייחס לנושא הסטייקינג.

נתקלתי בכל מיני כיוונים כמו מס פירותי (ועוד כמה מיסים שאני לא זוכר במדויק את שמם).

יש אינסוף דרכים למסות כל דבר, חלקן הגיוניות יותר וחלקן מופרכות לגמרי -
אבל בסוף הדברים נקבעים בחוק/תקנות ובפסיקה
אז אתה למעשה אומר לי שלא מפורט בחוק/תקנות ובפסיקה כיום שום אזכור/התייחסות מפורטת?

אני מניח לרגע את ההגיון בצד כי זה דיון אחר.
אני מחפש להכיר את התקנות ולשון החוק בעניין.

אני מניח לרגע את ההגיון בצד כי זה דיון אחר.
אני מחפש להכיר את התקנות ולשון החוק בעניין.
אין.
אני לא מומחה - אבל להבנתי -
אתה יכול לנסות לשלם מס לפי פרשנות של עצמך (ולקוות שאף אחד לא יבדוק עוד 6.5 שנים ולדרוש ממך החזרים בדיעבד) או לבקש החלטת מיסוי מרשות המיסים. ואז איזשהו פקיד שומה יכול להחליט איזו החלטה שבא לו, על פי הפרשנות שלו וההבנה שלו של החוק והכללים והמציאות. ואז או שזה ימצא חן בעיניך או שלא, ותוכל לערער על זה, וכו'.

אתה מדמיין שהחוק איכשהו לוכד את כל המציאות ומתאר בדיוק מה אמורים לעשות בכל מצב.
זה לא המקרה. זה תחום פרוץ שעדיין לא הוסדר.

אז אתה למעשה אומר לי שלא מפורט בחוק/תקנות ובפסיקה כיום שום אזכור/התייחסות מפורטת?
נכון, זה מה שאני אומר.

מהתעמקות קצרה בנושא בלוקסטקס מסבירים כי פעילות מסטייקינג הינה פעילות פירותיות וכי המס עליה הוא שולי. לא כולל מימוש הרווחים מסטייקינג עליהם חלים מס רווח הון בנוסף.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ד אז למה לא לעבור עכשיו מהסנופי לזמן מה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
C קנית קרן כספית - למה מסווגת כפעולה מחוץ לבורסה? שוק ההון 2
MaorRocky קופת גמל לא מחזירה לי תשואה של השוק ואני לא מבין למה שוק ההון 2
L למה רוב סרטי\סדרות מדע בדיוני נהיו לזבל פסאודו-מדעי? אוף טופיק 27
M למה המנייה עולה ויש הפסד יומי? פוסטים מאיכות נמוכה 1
K למה לא נהוג להשוות ביצועי מניות כולל דיווידנד? שוק ההון 5
A למה יש הבדל בעלויות בין סנופי אינבסקו לסנופי איישרס? פוסטים מאיכות נמוכה 7
ל למה עדיין אין כזו אפלקציה? עוזר כלכלי אישי יזמות והגדלת הכנסות 2
S עדיין לא הצלחתי להבין למה האדם הממוצע צריך ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 159
F למה בישראל מניות נסחרות באגורות? שוק ההון 4
א תעודות סל ישראליות עוקבות SP500 בפער ענק מהSPY , למה ? שוק ההון 12
ה עסקאות 20/80, למה לא? נדל"ן 2
M שירותי אורחים בדירת שלושה חדרים, למה? פוסטים מאיכות נמוכה 9
C למה אנשים פשוט לא קונים דירות, במקום לשכור דירה נדל"ן 199
I מישהו יודע למה אין מסחר בנייר 1159235 שוק ההון 1
A מישהו מבין למה שערי הדולר והאירו עלו בצורה חדה שוק ההון 8
F יועץ משכנתאות, כן/לא למה? נדל"ן 78
F למה בעצם נדל"ן בישראל ולא בארה"ב? נדל"ן 32
K למה מתכוונים כשאומרים קרן מחקה שוק ההון 1
C 10 סיבות למה אני לא כדאי להשקיע במדד מחקה שוק ההון 14
J פנסיה - מחקה מדד- למה בעצם ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
G למה להמשיך להחזיק קופת גמל להשקעה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 38
S מה לספר בראיון העבודה העניין למה עזבתי את מקום העבודה האחרון אוף טופיק 28
א אג"חים תמיד מפתיעים אותי, למה תשואת האג"ח הישראלי התרסקה ? שוק ההון 34
littleSeal אז למה לא להשקיע בחסכון בבנק, בעצם? פוסטים מאיכות נמוכה 2
חתול לילה למה הקרן המחקה שלי לא נותנת את תשואת המדד? שוק ההון 209
S שוקולד מריר - למה מנוטרל מטח?! שוק ההון 5
S האם יש כאן אנשים שמפקידים לקופת גמל ולא לקרן פנסיה משלימה? אם כן - אשמח לשמוע למה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 69
M תשואה על אגח ממשלתי צמוד אמריקאי גבוהה ממקבילו הישראלי, למה? שוק ההון 8
R למה לא בגדולות שוק ההון 7
ע למה להעדיף השקעות אקטיביות. פוסטים מאיכות נמוכה 2
I למה הייטקיסט צריך להפקיד לפנסיה בגיל בוגר יותר ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 28
O למה משכנתאות בישראל כל כך מסובכות? נדל"ן 59
S למה אומרים לא לערב את הצבא בפוליטיקה? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 71
ה למה שוק המניות הישראלי גרוע? שוק ההון 36
T למה בגביע יוגורט יש 2.75 כפיות סוכר? אוף טופיק 35
F למה גוגל ופייסבוק לא נחשבות מניות טכנולוגיות? פוסטים מאיכות נמוכה 3
א למה הדירות בישראל יקרות פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 16
V מישהו יודע למה אין נתונים על ZPRV/ZPRX באתרים השונים מהתאריך 30.6? פוסטים מאיכות נמוכה 2
צ אג"ח- למה כמה ואיך? שוק ההון 12
ה למה דמי הניהול בקרן השתלמות כל כך גבוהים? צרכנות פיננסית 4
P למה מורידים מס ממשכורות נמוכות ? פוסטים מאיכות נמוכה 51
ב ניתוח מינוף מניות עם margin או: למה ויתרתי על הרעיון שוק ההון 20
D למה חשוב רצף ביטוחי? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
Y למה הסולידית משקיעה בחברות נפט שוק ההון 2
א למה התשואה של קרנות כספיות כל כך נמוכה ? שוק ההון 5
ב משכנתא במסלול צמוד מדד - למה נחשב מסוכן? נדל"ן 45
V למה העלאה בריבית באמת כל כך משפיעה על קונה דירה ממוצע בישראל פוסטים מאיכות נמוכה 17
shirbi למה אני מופסד (תיאורטית) באגח ממשלתית בריבית משתנה שוק ההון 6
B למה ריבית גבוהה עדיפה על אינפלציה? אוף טופיק 43

נושאים דומים

Back
למעלה