• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

תיק השקעות ראשון

JTAC

משתמש רשום
דירוג
0
שלום, שמי טטיאנה מעוניינת להשקיע סכום ראשוני של 20K
חשבתי על ההרכב הבא -
S&P500-5113998
ת'א 90 - 5125240
DAX 30 HTF- 5127501

אופציונלי MSCI WORLD
הכל יסחר בבורסה בת''א ע''מ להתקל בכמה שפחות סיבוכים
כמובן שאלו קרנות שמצאתי בחיפוש אחר תשואה גבוה ודמי ניהול נמוכים, לא מכירה יותר מידי לכן אשמח לשמוע חלופות
ובאופן כללי על הרכב התיק.
מעוניינת רק בחשיפה למניות כרגע

ברוכה הבאה.
כמה שאלות:
באיזה יחס את חושבת להשקיע בקרנות האלו? שליש שליש שליש, חצי רבע רבע?
מה היה השיקול בבחירת הקרנות?
ספציפית, למה בחרת להשקיע חלק מהתיק בישראל? וחלק בגרמניה? וחלק בחברות הגדולות בארה״ב?
אני לא אומר שזה בהכרח לא טוב אבל כדאי שתהיי מסוגלת להסביר לעצמך למה בחרת בחלוקה הזו.
לגבי האמירה שחיפשת את הקרנות עם התשואה הכי גבוהה ודמי הניהול הכי נמוכים: תשואת העבר לא מעידה על תשואת העתיד. בארץ יש סיכון של עליית דמי הניהול, בתיק ממוסה זה ״מסוכן״.

קראתי את חוקי האתר לכן חשוב לי לציין - זוהי התייעצות תאירוטית לחלוטין, אין בכוונתי להשקיע בבורסה לפי המלצות שאקבל כאן.
שאלתך קיקר - אין סיבה באמת, פשוט מתוך ההנחה ששווקים גדולים הם יחסית יציבים ועתידם לעלות. ספציפית בנוגע לגרמניה, הייתה לי חוויה טובה עם הדאקס בחודש האחרון.
מדוע בתיק ממוסה זה יותר מסוכן?
לגבי תשואת עבר שאינה מעידה - נכון, אך כשזה נוגע לשווקים גדולים ומדדים איכותיים (אם אפשר להתייחס אליהם כך) אז אני מניחה שהתשואה תהיה חיובית.

קראתי את חוקי האתר לכן חשוב לי לציין - זוהי התייעצות תאירוטית לחלוטין, אין בכוונתי להשקיע בבורסה לפי המלצות שאקבל כאן.
שאלתך קיקר - אין סיבה באמת, פשוט מתוך ההנחה ששווקים גדולים הם יחסית יציבים ועתידם לעלות. ספציפית בנוגע לגרמניה, הייתה לי חוויה טובה עם הדאקס בחודש האחרון.
מדוע בתיק ממוסה זה יותר מסוכן?
לגבי תשואת עבר שאינה מעידה - נכון, אך כשזה נוגע לשווקים גדולים ומדדים איכותיים (אם אפשר להתייחס אליהם כך) אז אני מניחה שהתשואה תהיה חיובית.
לגבי ההנחה שלךֿ, היא סך הכל הגיונית (והרבה אנשים בפורום, ובכלל בעולם, מתבססים עליה).
מצד שני, נשאלת השאלה למה את בוחרת חלק מסוים מהשוק העולמי שעד היום עלה יפה? את יודעת להגיד ששוק במדינה מסוימת הוא יותר בטוח ויותר מניב מאחרים? ולא, ניסיון טוב בחודש האחרון זו לא אינדיקציה מספיק טובה.
בתיק הממוסה, למכור קרן שהעלתה את דמי הניהול יעלה לך במס רווח הון (ויפגע באפקט הריבית דריבית, שהוא אפקט חזק למדי). זה מהווה שיקול נגד מכירה של קרן שהעלתה את דמי הניהול שלה (וגם שיקול בעד קניית קרנות שהיסטורית הורידו את דמי הניהול, ולא ההפך).
בתיק פטור השיקול הזה פחות חזק, במקרה שקרן מעלה את דמי הניהול אפשר למכור אותה ולקנות אחרת (בעיקר במידה ועמלות הקנייה והמכירה נמוכות, כמו שקורה בקרנות ישראליות על פי רוב בתיקים פטורים ממס).
דרך אגב, השוק בישראל אינו שוק גדול והמדד לא ״איכותי״ לטעמי (פעם אחרונה שבדקתי מניית טבע הייתה חלק משמעותי מהמדד)
גם לגבי השוק בגרמניה אפשר להתווכח.

שתי הערות:
1. לא ענית על איך בדיוק את מתכוונת לפצל את ההשקעות (להשקיע 10% בs&p500 ו-90% בתל אביב זה שונה מהמצב ההפוך).
2. כשאת מגיבה להודעות עדיף לצטט אותן (או לפחות לתייג את מי שאת מגיבה אליו), אחרת אנשים עלולים לפספס תגובות שלך להודעות שלהם.

לגבי ההנחה שלךֿ, היא סך הכל הגיונית (והרבה אנשים בפורום, ובכלל בעולם, מתבססים עליה).
מצד שני, נשאלת השאלה למה את בוחרת חלק מסוים מהשוק העולמי שעד היום עלה יפה? את יודעת להגיד ששוק במדינה מסוימת הוא יותר בטוח ויותר מניב מאחרים? ולא, ניסיון טוב בחודש האחרון זו לא אינדיקציה מספיק טובה.
בתיק הממוסה, למכור קרן שהעלתה את דמי הניהול יעלה לך במס רווח הון (ויפגע באפקט הריבית דריבית, שהוא אפקט חזק למדי). זה מהווה שיקול נגד מכירה של קרן שהעלתה את דמי הניהול שלה (וגם שיקול בעד קניית קרנות שהיסטורית הורידו את דמי הניהול, ולא ההפך).
בתיק פטור השיקול הזה פחות חזק, במקרה שקרן מעלה את דמי הניהול אפשר למכור אותה ולקנות אחרת (בעיקר במידה ועמלות הקנייה והמכירה נמוכות, כמו שקורה בקרנות ישראליות על פי רוב בתיקים פטורים ממס).
דרך אגב, השוק בישראל אינו שוק גדול והמדד לא ״איכותי״ לטעמי (פעם אחרונה שבדקתי מניית טבע הייתה חלק משמעותי מהמדד)
גם לגבי השוק בגרמניה אפשר להתווכח.

שתי הערות:
1. לא ענית על איך בדיוק את מתכוונת לפצל את ההשקעות (להשקיע 10% בs&p500 ו-90% בתל אביב זה שונה מהמצב ההפוך).
2. כשאת מגיבה להודעות עדיף לצטט אותן (או לפחות לתייג את מי שאת מגיבה אליו), אחרת אנשים עלולים לפספס תגובות שלך להודעות שלהם.
הבנתי. אם כך, איפה אני יכולה לראות היסטוריה של קרנות שדמי ניהול שלהן בירידה?
מבחינת החלוקה, 45% מניות ארה''ב, 35% מניות ישראל, 20% שווקים מתפתחים או אירופה\ לכן חשבתי על הדאקס

הבנתי. אם כך, איפה אני יכולה לראות היסטוריה של קרנות שדמי ניהול שלהן בירידה?
מבחינת החלוקה, 45% מניות ארה''ב, 35% מניות ישראל, 20% שווקים מתפתחים או אירופה\ לכן חשבתי על הדאקס
היסטורית ואנגארד הורידו דמי ניהול ויש חברות אמריקאיות נוספות שיש להן היסטוריה מאוד טובה במובן הזה.

איך החלטת על החלוקה לשווקים? כי ישראל למשל תופסת 0.5~ אחוז מהשוק העולמי אז לא ברור למה את משקיעה בה 35% מההון שלך (שזה מעבר לתלות שלך כמישהי שחיה בישראל בשוק הישראלי)
ובטח שגרמניה לא תופסת 35% מהשוק העולמי. ״השוק האמריקאי״ שאת משקיעה בו זה רק 500 חברות גדולות באמריקה, יש מדדים שעוקבים יותר טוב אחרי השוק האמריקאי אם את רוצה להשקיע בו.

היסטורית ואנגארד הורידו דמי ניהול ויש חברות אמריקאיות נוספות שיש להן היסטוריה מאוד טובה במובן הזה.

איך החלטת על החלוקה לשווקים? כי ישראל למשל תופסת 0.5~ אחוז מהשוק העולמי אז לא ברור למה את משקיעה בה 35% מההון שלך (שזה מעבר לתלות שלך כמישהי שחיה בישראל בשוק הישראלי)
ובטח שגרמניה לא תופסת 35% מהשוק העולמי. ״השוק האמריקאי״ שאת משקיעה בו זה רק 500 חברות גדולות באמריקה, יש מדדים שעוקבים יותר טוב אחרי השוק האמריקאי אם את רוצה להשקיע בו.

אני לא רוצה להתעסק עם המרת מט"ח וקרנות זרות
בכל מקרה אני לא מבינה בתמהילים של תיקים לכן אני מתייעצת
ואם כך אשמח לשמוע על מה אתה ממליץ

שלום, שמי טטיאנה מעוניינת להשקיע סכום ראשוני של 20K
אל תקחי את זה אישית, אבל מדובר בסכום מאד קטן, ועל מנת להמנע מסיבוכים ועלויות אולי כדאי בשלב זה לשקול נייר אחד בלבד כלל עולמי כפי שציינת בעצמך.
כמובן שאלו קרנות שמצאתי בחיפוש אחר תשואה גבוה
גבוהה ביחס למה? למספר מסויים שקבעת לעצמך? ביחס לקרנות אחרות? ביחס לבנצ'מרק מסוים? באיזו תקופה בדקת את התשואה הזו?
הייתה לי חוויה טובה עם הדאקס בחודש האחרון.
ראשית כדאי להשקיע משיקולים מתמטיים קרים וראציונליים, ולא משיקולי תחושות, חוויות והשפעות פסיכולוגיות כאלו ואחרות.
שנית, והכי חשוב, גם בנוגע לשאר הדברים, כדאי מאד שתגדירי לעצמך מהו טווח ההשקעה שלך.

בכל מקרה אני לא מבינה בתמהילים של תיקים לכן אני מתייעצת
הגישה הפאסיבית היא שמראש אני לא יודע, ולכן עדיף לפזר את ההשקעה בכל העולם לפי שווי השוק, כלומר לפי כמה שהשוק קבע שזה טוב.
ניתן ללמוד על הפיזור העולמי למשל ממה שמשקיעה בו VT. את יכולה לראות תרשים לפי אזורים בעולם, וגם פירוט של כמה בכל מדינה.

אני לא רוצה להתעסק עם המרת מט"ח וקרנות זרות
אם את לא רוצה להתעסק עם המרת מט"ח, אבל עדיין רוצה קרנות שככל הנראה אם הן ישנו דמי ניהול זה יהיה לכיוון מטה, יש עכשיו כמה קרנות חו"ל שנסחרות בארץ. תוכלי לראות כאן רשימה שלהן, וגם לקרוא את הפוסט של בעלת הבית עליהן ('הו, הסלע השחור').

35% מניות ישראל
שווה שתקראי את זה.

ישראל למשל תופסת 0.5~ אחוז מהשוק העולמי
יותר כמו 0.2%..... :roll:

מעוניינת להשקיע סכום ראשוני של 20K
ואת מעוניינת להשקיע את כולו במניות? זה מתאים לפרופיל הסיכון שלך?
זו בסוף החלטה שלך, שתלויה גם בשאר ההון שלך, בתכנונים לעתיד, במטרות שלך, ובעוד דברים רבים. לכן, זו חייבת להיות החלטה שלך.

בהצלחה

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
littleSeal חוות דעתכם על תיק השקעות ראשון שוק ההון 0
א תיק השקעות ראשון שוק ההון 3
ג חווד תיק השקעות ראשון שוק ההון 13
S תיק השקעות ראשון- עוד הייטקיסטית יומני מסע אישיים 15
9 ביקורת על תיק השקעות ראשון - 9gag שוק ההון 17
ב תיק השקעות עצמאי ראשון שוק ההון 16
פ תיק השקעות ראשון - מוגן מט"ח או בלאקרוק? שוק ההון 17
R תיק השקעות עצמאי ראשון שוק ההון 4
B תיק השקעות ראשון - חוות דעת שוק ההון 4
T חוות דעת - תיק השקעות ראשון שלי שוק ההון 6
S פתיחת תיק השקעות ראשון שוק ההון 1
stamEhad חוות דעת על תיק השקעות ראשון לבת זוגי שוק ההון 14
I תהיות של תיק השקעות עצמאי ראשון שוק ההון 12
L תיק השקעות ראשון - כמה שאלות שוק ההון 3
M תיק השקעות עצמאי ראשון שוק ההון 9
ד תיק השקעות ראשון -כמה שאלות שוק ההון 11
A תיק השקעות ראשון- כמה שאלות שוק ההון 6
deussex חוות דעתכם בבקשה - תיק השקעות ראשון שוק ההון 9
R תיק השקעות קטן ראשון שוק ההון 4
Tim_Duncan סטודנט בן 25 עם תיק השקעות ראשון יומני מסע אישיים 52
ח תיק השקעות ראשון - דעות? שוק ההון 18
A חוות דעת תיק השקעות ראשון שוק ההון 1
G פיזור בתיק השקעות פרטי (תיק ראשון שלי) שוק ההון 14
N בן 21, תיק השקעות ראשון שוק ההון 3
T אשמח לחוות דעת וביקורת על תיק השקעות ראשון 70/30 שוק ההון 9
R תיק השקעות ראשון שוק ההון 16
י חייל לקראת תיק השקעות ראשון שוק ההון 17
S תיק השקעות ראשון וכמה שאלות שוק ההון 14
D תיק השקעות ראשון 2.0 שוק ההון 17
D תיק השקעות ראשון שוק ההון 7
ב כמה שאלות תם על פתיחת תיק השקעות ראשון שוק ההון 11
S תיק השקעות ראשון - חוות דעתכם בבקשה שוק ההון 6
ע חוות דעתכן/ם על תיק השקעות ראשון שוק ההון 72
O דעתכם על תיק השקעות ראשון + שאלות לגבי חלקו הסולידי + שיקולי ברוקר,IRA שוק ההון 2
E תיק השקעות ראשון שוק ההון 4
N תיק ראשון ובחירת מנהל השקעות שוק ההון 18
S פתיחת תיק השקעות ראשון שוק ההון 3
R תיק השקעות ראשון עבור אזרח אמריקאי שוק ההון 41
A בניית תיק השקעות ראשון שוק ההון 9
W תיק השקעות פאסיבי ראשון ועשיית סדר בבלאגן שוק ההון 14
S תיק השקעות ראשון שוק ההון 4
romrom שאלות בסיסיות על תיק השקעות ראשון שוק ההון 15
מ תיק השקעות ראשון שוק ההון 18
O תיק השקעות ראשון - 150k and counting שוק ההון 9
ר פתיחה של תיק השקעות ראשון שוק ההון 72
F חסכתי, מעוניין לפתוח תיק השקעות ראשון - כמה שאלות שוק ההון 16