• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

תיק השקעות ראשון - חוות דעתכם בבקשה

ShayH

משתמש רשום
דירוג
2
שלום לכולם,
זוג בני 26/29 ללא ילדים כרגע, שכירים וגרים אצל ההורים (לשנה - שנתיים הקרובות), בינתיים חוסכים יפה.
עד היום במשך 5-6 שנים קיימת פוליסת חיסכון בחברת ביטוח ("תיק ההשקעות" העיקרי שלנו) שרוב ההון שלנו שם, בנוסף יש סכום של 125K ש"ח שמושקע בפרויקט בארה"ב לטווח בינוני של 5 שנים.

קיבלנו החלטה יחד לפתוח את תיק ההשקעות הראשון שלנו עצמאית, עם דמי ניהול נמוכים ומינימום התעסקות.

יש לנו כ-100K ש"ח מזומן שפנויים להשקעה ואיתם אני רוצה להתחיל, את החסכונות שלנו מהיום נשקיע בתיק הנ"ל.
לגבי הכספים שלנו בפוליסת החיסכון, עדיין לא החלטנו האם לייעד אותם לתיק ההשקעות העצמאי לאחר שנרגיש מספיק בטוחים בעצמנו או לחלופין לייעד אותם לרכישת דירה להשקעה בארץ (ההתלבטות היא הגדלת ההון דרך תיק ההשקעות או יצירת תזרים מזומנים חודשי, אבל זה לדיון אחר).

*מטרת העל שלנו היא פרישה מוקדמת ורווחה כלכלית*
טווח ההשקעה של התיק - 20+ שנים
סיבולת סיכון: הרגשנו די בנוח שרוב הכסף שלנו בשוק ההון, החלוקה ששם היא בערך 70% מנייתי ו-30% סולידי, אך לא הרגשתי צורך לבצע ולו פעולה אחת קטנה, כך שאני היום יכול להעריך שבתוך משבר כזה, סיבולת הסיכון היא גבוהה.
כמובן יש לציין שמדובר בכסף שאנו לא צופים שנזדקק לו.

לעניין התיק המדובר, עד שנחליט לאן אנו מייעדים את הכספים בפוליסת החיסכון שלנו, החלטנו שהתיק יהיה בינתיים מורכב מ-100% מנייתי (בינתיים יש חלק די נכבד שהוא סולידי בפוליסת החיסכון).
לאחר שנחליט לאן אנו מייעדים את הכסף שלנו, בין אם לתיק ההשקעות ובין לדירה להשקעה ונמשוך אותו משם, אני ארצה לשנות את הרכב התיק מ-100% מנייתי ל-80% מנייתי ו-20% סולידי ע"י רכישת ניי"ע סולידיים (ולא מכירה של החלק המנייתי הקיים כדי להקטין תנודתיות חדה מדי בתיק בעתיד).
החלטנו שנפתח את התיק בבית השקעות בארץ ונשקיע דרך הקרנות של בלאקרוק (לאחר קריאה בפורום הבנתי שאין כל כך הבדל ואני מעדיף להימנע מהמרות מט"ח, חשבונות מסחר בחו"ל וכו').
איזון התיק ייעשה פעם בחודשיים - שלושה

הרכב התיק (הנוכחי):
iShares Core S&P 500 UCITS ETF - 60% (ארה"ב) - דמי ניהול 0.07%
iShares Core MSCI Europe UCITS ETF - 15% (אירופה) - דמי ניהול 0.12%
iShares Core MSCI EM IMI UCITS ETF - 10% (מתעוררים) - דמי ניהול 0.18%
5% - תכלית סל (40) ת"א 125 (ישראל) - דמי ניהול 0.1; דמי ניהול משתנים 0.1; דמי נאמנות 0.03

ובכן, עד כאן הגענו לכ-90%. אני מחפש פתרון זול לקרן מחקה כלשהי למזרח אסיה (יפן, הונג קונג, דרום קוריאה טאיוון וכו'), אשמח להפניות לקרנות קיימות כאלה.

באופן כללי אשמח לחוות דעת וניסיונכם לפני שאנו יוצאים לדרך, האם אפשר להוזיל עלויות, האם אפשר לצמצם ניירות, האם קיימים כפילויות וכו'...
כמובן שכל מה שייאמר או נאמר אינו בגדר המלצה, הצעה וכו'.

סה"כ נשמע שהתיק מתאים למטרות שלכם בצורה טובה להבנתי.
אני מרגיש חייב רק לשאול על
5% - תכלית סל (40) ת"א 125 (ישראל) - דמי ניהול 0.1; דמי ניהול משתנים 0.1; דמי נאמנות 0.03
1) אמנם זה נתח קטן מהתיק והנזק/רווח הפוטנציאלי מוגבל ל5% אבל מהי מטרתו?
אודה שלי אישית יש הטייה נגד הבורסה בארץ אבל אולי זה כי אני קורא עליה יותר מאחרות דרך העיתונות וכולי.

2) מהי אסטרטגית האיזון שלכם בתיק?

החזקה של הרבה קרנות קטנות די תציק לך לפשטות ולאיזון.
לדעתי השלוש קרנות של בלאקרוק (ארה"ב, אירופה ושווקים מתפתחים) נותנות חשיפה מספיק טובה לשוק העולמי.

לא מייעץ ולא ממליץ.

1) אמנם זה נתח קטן מהתיק והנזק/רווח הפוטנציאלי מוגבל ל5% אבל מהי מטרתו?
בכל זאת לחשוף את עצמי לתשואות השוק המקומי (מרגיש מן צורך כזה) + דיי מאמין בכלכלת המדינה שלנו לטווח הארוך שתתן תשואת יתר על פני כמה וכמה מדינות באירופה ובעולם.

כתבתי שאסטרטגיית האיזון בתיק היא פעם בחודשיים-שלושה מכניסים לתיק את החיסכון (משתנה מתקופה לתקופה בסכום) תוך איזון התיק.

החזקה של הרבה קרנות קטנות די תציק לך לפשטות ולאיזון.
לדעתי השלוש קרנות של בלאקרוק (ארה"ב, אירופה ושווקים מתפתחים) נותנות חשיפה מספיק טובה לשוק העולמי.
מה לגבי החשיפה לשווקים המפותחים באסיה?

*מטרת העל שלנו היא פרישה מוקדמת ורווחה כלכלית*
טווח ההשקעה של התיק - 20+ שנים
אולי זה רק אני, אבל הצירוף של שתי השורות הללו אינו ברור לי.
מהי בעיניכם פרישה מוקדמת? בגיל 35? 45? 55? ואיך זה מסתדר עם הטווח הלא ברור שהגדרתם?

בכל זאת לחשוף את עצמי לתשואות השוק המקומי (מרגיש מן צורך כזה) + דיי מאמין בכלכלת המדינה שלנו לטווח הארוך שתתן תשואת יתר על פני כמה וכמה מדינות באירופה ובעולם.

אני נוטה להסכים אתך הבעיה היא שהבורסה לא משקפת את הצמיחה הזו.

אולי זה רק אני, אבל הצירוף של שתי השורות הללו אינו ברור לי.
אתה צודק לגמרי.
אנחנו עדיין מגבשים יחד את המספרים שאנחנו רוצים להגיע אליהם (הון / הכנסה חודשית פאסיבית / תאריך היעד וכו').
בכל אופן זה לא אמור למנוע בעדנו לעשות את הדברים במקביל (גם אם היעד יהיה שונה לפה או לפה אנחנו נעשה את אותה פעולה כרגע עם תיק ההשקעות)

אני נוטה להסכים אתך הבעיה היא שהבורסה לא משקפת את הצמיחה הזו.
לצערי אני נוטה להסכים גם איתך :)
בכל זאת אני נוטה להאמין שהבורסה בארץ תדע ימים טובים יותר ומרגיש צורך ורצון להיות חשוף לתשואות בשוק ההון הישראלי.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
littleSeal חוות דעתכם על תיק השקעות ראשון שוק ההון 0
א תיק השקעות ראשון שוק ההון 3
ג חווד תיק השקעות ראשון שוק ההון 13
S תיק השקעות ראשון- עוד הייטקיסטית יומני מסע אישיים 15
9 ביקורת על תיק השקעות ראשון - 9gag שוק ההון 17
ב תיק השקעות עצמאי ראשון שוק ההון 16
פ תיק השקעות ראשון - מוגן מט"ח או בלאקרוק? שוק ההון 17
R תיק השקעות עצמאי ראשון שוק ההון 4
B תיק השקעות ראשון - חוות דעת שוק ההון 4
T חוות דעת - תיק השקעות ראשון שלי שוק ההון 6
S פתיחת תיק השקעות ראשון שוק ההון 1
stamEhad חוות דעת על תיק השקעות ראשון לבת זוגי שוק ההון 14
I תהיות של תיק השקעות עצמאי ראשון שוק ההון 12
L תיק השקעות ראשון - כמה שאלות שוק ההון 3
M תיק השקעות עצמאי ראשון שוק ההון 9
ד תיק השקעות ראשון -כמה שאלות שוק ההון 11
A תיק השקעות ראשון- כמה שאלות שוק ההון 6
deussex חוות דעתכם בבקשה - תיק השקעות ראשון שוק ההון 9
R תיק השקעות קטן ראשון שוק ההון 4
Tim_Duncan סטודנט בן 25 עם תיק השקעות ראשון יומני מסע אישיים 52
ח תיק השקעות ראשון - דעות? שוק ההון 18
A חוות דעת תיק השקעות ראשון שוק ההון 1
G פיזור בתיק השקעות פרטי (תיק ראשון שלי) שוק ההון 14
N בן 21, תיק השקעות ראשון שוק ההון 3
T אשמח לחוות דעת וביקורת על תיק השקעות ראשון 70/30 שוק ההון 9
R תיק השקעות ראשון שוק ההון 16
י חייל לקראת תיק השקעות ראשון שוק ההון 17
S תיק השקעות ראשון וכמה שאלות שוק ההון 14
D תיק השקעות ראשון 2.0 שוק ההון 17
D תיק השקעות ראשון שוק ההון 7
ב כמה שאלות תם על פתיחת תיק השקעות ראשון שוק ההון 11
ע חוות דעתכן/ם על תיק השקעות ראשון שוק ההון 72
O דעתכם על תיק השקעות ראשון + שאלות לגבי חלקו הסולידי + שיקולי ברוקר,IRA שוק ההון 2
E תיק השקעות ראשון שוק ההון 4
N תיק ראשון ובחירת מנהל השקעות שוק ההון 18
S פתיחת תיק השקעות ראשון שוק ההון 3
R תיק השקעות ראשון עבור אזרח אמריקאי שוק ההון 41
A בניית תיק השקעות ראשון שוק ההון 9
W תיק השקעות פאסיבי ראשון ועשיית סדר בבלאגן שוק ההון 14
JTAC תיק השקעות ראשון שוק ההון 8
S תיק השקעות ראשון שוק ההון 4
romrom שאלות בסיסיות על תיק השקעות ראשון שוק ההון 15
מ תיק השקעות ראשון שוק ההון 18
O תיק השקעות ראשון - 150k and counting שוק ההון 9
ר פתיחה של תיק השקעות ראשון שוק ההון 72