• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

תיק השקעות פאסיבי ראשון ועשיית סדר בבלאגן

Wen Lambo

משתמש רגיל
דירוג
61
היי, אני קורא (פאסיבי) כבר זמן מה בבלוג ובפורום ואני מרגיש שבחודשים הקרובים (אחרי שאקרא עוד בנושא ואהיה בשל יותר למהלך) אהיה מוכן לעשות את טבילת האש הראשונה.

קצת רקע: באמצע –סוף שנות ה20 , הייטקיסט, חוסך למעלה מ50% מהמשכורת החודשית.
כרגע המצב שלי הוא כזה:
300K ששוכבים להם בעו"ש (פק"מ נזיל) ומחכים למשיח, לא נראה שאצטרך אותם בטווח הקרוב.
80K בקופת גמל ישנה פטורה ממס (כרגע במעבר למחקה מדד סנופי500 עד שאחליט מה לעשות).
סכום קטן של כ20K בקה"ש בניהול אקטיבי. סה"כ כ400K זמינים להשקעה.

המתווה הראשוני לתיק שלי הוא כזה: האלוקציה שהחלטתי עליה בהתאם ליעד, אופק ההשקעה ורמת הסיכון היא 65% פלח מנייתי ו35% פלח אג"חי. 75% מהנכסים יושקעו בתיק ממוסה ו25% בתיק פטור ממס (IRA).

התיק עצמו:
הפלח המנייתי:
בתיק הממוסה (40% מכלל התיק) – VTI/VXUS ביחס של 1:1 או 20% עבור כ"א מכלל התיק.
בתיק הפטור (25% מכלל התיק) – IWDA/EIMI ביחס של 1:9 או 22.5% ו 2.5% מכלל התיק בהתאמה.

הפלח האג"חי:
בתיק הממוסה (35% מכלל התיק) –
5111240 - PTF (00) צמודות מדד ממשלתיות 2-5 שנים
5122973 - MTF מחקה (00) שקליות ריבית קבועה ממשלתיות 2-5 שנים
17.5% עבור כ"א מכלל התיק.

הערות על התיק: איזונים ותזרים כסף חדש אבצע פעם ברבעון/שלישון על מנת לחסוך בהמרות מט"ח ודמי ק/מ.
אשמור תמיד סכום קבוע של 50K+- בעו"ש (בפק"מ נזיל) לשימוש מיידי, הוצאות שוטפות וכו..

לבטים ועניינים טכניים מסביב:

ברוקר ישראלי VS ברוקר זר: הכף נוטה לטובת ברוקר ישראלי מ3 סיבות עיקריות:
- נוחות ופשטות
- החלק האג"חי שלי מגודר לשקל כך שאם אבחר בברוקר זר עבור רכישת הETFים המנייתים בכל מקרה אצטרך להחזיק בחשבון אצל ברוקר ישראלי ולשלם דמי ניהול חודשיים כפולים.
- הימנעות מאינטרקציות סמי-שנתיות עם מס הכנסה – אחד היתרונות שלי כשכיר הוא שאני צריך לבוא במגע עם מס הכנסה באופן ישיר לעיתים רחוקות מאוד. מעדיף לשמור על הפריווילגיה הזו גם במחיר של חסכון של כמה עשרות שקלים בשנה או אף אלפי שקלים בודדים לטווח הארוך (כתוצאה מאסטרטגיות למיניהן שגם מוסיפות לכאב ראש כמו עיכוב דיווח רווחי הון לסוף שנת המס או סדרי מכירה) לולא הייתי משתמש בשירותיו של ברוקר זר.

IRA: כפי שציינתי למעלה, אני מתכנן למזג את קופ"ג וקה"ש לחשבון IRA אחד (אפשרי?).
אני מבין את היתרונות הגדולים המצויים בIRA (פיזור אופטימלי ושליטה מירבית על הכסף) ולכן אני מתכנן לעביר את כספיי לשם אבל מה שלא כל כך ברור לי (ואולי אני מפספס משהו) איך זה שיש הטוענים שזו גם האופציה הזולה ביותר או בכלל אופציה זולה עבור תיק פאסיבי?
הרי לצורך העניין, דמי הניהול בקופה מחקה מדד סנופי500 בקלגמל הם 0.3% בתוספת 0.1-0.2% דמי הוצאות השקעה שנתיים.
מצד שני, בIRA דמי הניהול לבית ההשקעות הם 0.25-0.3% + דמי ניהול הקרנות 0.2% + דמי ניהול חודשיים/רבועניים קבועים לברוקר במקרה הטוב ובמקרה הגרוע כ0.1% מהצבירה (כשהתיק קטן-בינוני הטוב והרע מחליפים תפקידים) + הוצאות לא מבוטלות של ק/מ בבורסות באירופה שיכולות להגיע לעשרות דולרים לעסקה והמרות מט"ח. הגענו בשקט ל0.6% דמי ניהול לא כולל הוצאות נלוות – לא זול בכלל לתיק השקעות פאסיבי ואפילו הייתי אומר שזה מתחיל לכרסם ביתרון המשמעותי ביותר של הקופה הזו שהוא פטור ממס, אז מה אני לא מבין ואיפה כאן הקאץ'?

אשמח להערות/הארות לשיפור/לשימור בנוגע לתיק.
(לא מבקש המלצות לשירות/מוצר ספציפיים).

ברוך הבא לפורום.

עדכון לגבי שינויים בנוגע לתיק -

לאחר קריאה נוספת בנושא, התחבטויות רבות, שיטוטים בבלוג ובפורום ובדיקת אינספור שאלונים ומחשבונים לחישוב risk tolerance, הגעתי להחלטה שעליי לשנות את האלוקציה שהגדרתי למעלה לטובת החלק המנייתי 80-20.

למה יותר מניות? בהתחשב בגילי, יכולת ההשתכרות, אופק ההשקעה והיעד (למען הסר ספק, מטרתי היא לא פרישה מוקדמת ותלות אבסולוטית בתיק ההשקעות), אני מוכן לספוג סיכון גדול יותר למען התשואה.
אני אחסוך את השאלה המתבקשת מצד רבים מחברי הפורום חסידי ה"רק מניות", למה לא כבר 100% מניות וזהו? כמה סיבות:

- פסיכולוגית, אם לא מסתכלים על הworst case scenario, היו שנים, למשל בשנת 2000, שבה תיק עם 100% מניות איבד כ 10% מערכו (דבר שאולי עלה לכמה אנשים קצת בבריאות) ואילו תיק 80-20 נותר ללא שינוי ואפילו עלה מעט. גם בתרחיש אפוקליפטי של קריסת התיק ב 50%, ל10% האלו יש השפעה.

-שוב כמו שהזכרתי, אין לי כל כוונה למקסם את התשואה מכיוון שהיעד כרגע הוא אינו פרישה מוקדמת, אני לא במירוץ נגד הזמן. לפי https://www.ifa.com/portfolios , אני אצטרך לחסוך שנה נוספת בתיק של 80 כדי להגיע לגדילת התיק פי 4.5~, לא קריטי. תחושת הביטחון שמשרה החלק של הfixed income שווה את זה.

- אם אראה לנכון בעתיד הלא רחוק להגדיל את פלח האג"ח, יהיה לי פשוט יותר להתחיל לאזן מנקודה שבה כבר יש לי פלח שמהווה 20% מאשר 0, מבלי לגרור אירוע מס כתוצאה ממכירת מניות.

עד כאן השינוי המהותי ביותר. השינויים הנוספים:

- איחוד של VTI+VXUS לטובת VT, החזקה של קרן אחת, פשטות, עקיבה טובה יותר.

- את פלח האגח החלטתי לפצל לשני חלקים שווים בגודלם:

- אגח ממשלתי ארוך למיתון תנודתיות וקורלציה הפוכה למניות, לשם כך אני בוחר בIGLA – אירית צוברת, לא מגודרת מטבע, אגח ממשלתי בלבד, חלוקת מטבע ופיזור גיאוגרפי שמזכירים קצת את AGGG עם פחות פיזור אבל חפיפה די טובה ומח"מ גבוה יותר.

- אגח ממשלתי קצר – בינוני – עבור החלק הסולידי ביותר בתיק עדיין הייתי רוצה להחזיק בקרנות ישראליות שקליות ולכן אשאיר כאן את שתי הקרנות שנבחרו למעלה.

- ברוקר ישראלי VS ברוקר זר – אם לפני כן הכף נטתה לטובת ברוקר ישראלי, הרי שכעת היא נוטה לברוקר זר (IB). אודה שהלחיצה אותי המחשבה על ההתעסקות עם מס הכנסה אך לאחר קריאה ובזכות הדוגמא של FIYaacov@ כאן https://www.hasolidit.com/kehila/threads/דיווח-מס-interactive-brokers.11320/ והדעה שלא צריך (לכאורה) לדווח עד למכירה של הניירות, קצת נרגעתי. (אני לא סובל מטפסופוביה באופן עקרוני, יצא לי למלא טפסי 135 בעבר. החלק שקצת מעצבן שכל ההתקשרות עם מס הכנסה היא פיזית ברובה, כלומר צריך לבזבז זמן על ללכת לפקיד שומה)

כמו כן, היתרונות הם בעמלות (מעריך שבתקופה הקרובה אני כבר אגיע לסכום בIB שפוטר אותי מתשלום חודשי) ובאפשרות לתכנון מס (מכירה לפי שכבות).

עדיין אני אצטרך להחזיק חלק קטן מהתיק עבור האגח הישראלי אצל ברוקר ישראלי. הייתי שמח אם היה יצור נחמד שכזה בארצנו הקטנטונת שהיה מוכן לשמור על כספי בחינם ללא דמי משמרת חודשיים (מישהו מכיר/שמע על חיה כזאת?).

- חשבון פטור –IRA- בינתיים החלטתי להישאר עם מחקה המדד של קלגמל ולא לעבור לIRA. אמשיך לעקוב אחר ההתקדמות של הקרנות החדשות של בלאקרוק בישראל והאיריות החדשות של ואנגארד ואז אולי אחליט על קרנות אחרות מאלו שבחרתי בהתחלה.

עדכון לגבי שינויים בנוגע לתיק -

לאחר קריאה נוספת בנושא, התחבטויות רבות, שיטוטים בבלוג ובפורום ובדיקת אינספור שאלונים ומחשבונים לחישוב risk tolerance, הגעתי להחלטה שעליי לשנות את האלוקציה שהגדרתי למעלה לטובת החלק המנייתי 80-20.

למה יותר מניות? בהתחשב בגילי, יכולת ההשתכרות, אופק ההשקעה והיעד (למען הסר ספק, מטרתי היא לא פרישה מוקדמת ותלות אבסולוטית בתיק ההשקעות), אני מוכן לספוג סיכון גדול יותר למען התשואה.
אני אחסוך את השאלה המתבקשת מצד רבים מחברי הפורום חסידי ה"רק מניות", למה לא כבר 100% מניות וזהו? כמה סיבות:

- פסיכולוגית, אם לא מסתכלים על הworst case scenario, היו שנים, למשל בשנת 2000, שבה תיק עם 100% מניות איבד כ 10% מערכו (דבר שאולי עלה לכמה אנשים קצת בבריאות) ואילו תיק 80-20 נותר ללא שינוי ואפילו עלה מעט. גם בתרחיש אפוקליפטי של קריסת התיק ב 50%, ל10% האלו יש השפעה.

-שוב כמו שהזכרתי, אין לי כל כוונה למקסם את התשואה מכיוון שהיעד כרגע הוא אינו פרישה מוקדמת, אני לא במירוץ נגד הזמן. לפיhttps://www.ifa.com/portfolios , אני אצטרך לחסוך שנה נוספת בתיק של 80 כדי להגיע לגדילת התיק פי 4.5~, לא קריטי. תחושת הביטחון שמשרה החלק של הfixed income שווה את זה.

- אם אראה לנכון בעתיד הלא רחוק להגדיל את פלח האג"ח, יהיה לי פשוט יותר להתחיל לאזן מנקודה שבה כבר יש לי פלח שמהווה 20% מאשר 0, מבלי לגרור אירוע מס כתוצאה ממכירת מניות.

עד כאן השינוי המהותי ביותר. השינויים הנוספים:

- איחוד של VTI+VXUS לטובת VT, החזקה של קרן אחת, פשטות, עקיבה טובה יותר.

- את פלח האגח החלטתי לפצל לשני חלקים שווים בגודלם:

- אגח ממשלתי ארוך למיתון תנודתיות וקורלציה הפוכה למניות, לשם כך אני בוחר בIGLA – אירית צוברת, לא מגודרת מטבע, אגח ממשלתי בלבד, חלוקת מטבע ופיזור גיאוגרפי שמזכירים קצת את AGGG עם פחות פיזור אבל חפיפה די טובה ומח"מ גבוה יותר.

- אגח ממשלתי קצר – בינוני – עבור החלק הסולידי ביותר בתיק עדיין הייתי רוצה להחזיק בקרנות ישראליות שקליות ולכן אשאיר כאן את שתי הקרנות שנבחרו למעלה.

- ברוקר ישראלי VS ברוקר זר – אם לפני כן הכף נטתה לטובת ברוקר ישראלי, הרי שכעת היא נוטה לברוקר זר (IB). אודה שהלחיצה אותי המחשבה על ההתעסקות עם מס הכנסה אך לאחר קריאה ובזכות הדוגמא של @FIYaacov כאן https://www.hasolidit.com/kehila/threads/דיווח-מס-interactive-brokers.11320/ והדעה שלא צריך (לכאורה) לדווח עד למכירה של הניירות, קצת נרגעתי. (אני לא סובל מטפסופוביה באופן עקרוני, יצא לי למלא טפסי 135 בעבר. החלק שקצת מעצבן שכל ההתקשרות עם מס הכנסה היא פיזית ברובה, כלומר צריך לבזבז זמן על ללכת לפקיד שומה)

כמו כן, היתרונות הם בעמלות (מעריך שבתקופה הקרובה אני כבר אגיע לסכום בIB שפוטר אותי מתשלום חודשי) ובאפשרות לתכנון מס (מכירה לפי שכבות).

עדיין אני אצטרך להחזיק חלק קטן מהתיק עבור האגח הישראלי אצל ברוקר ישראלי. הייתי שמח אם היה יצור נחמד שכזה בארצנו הקטנטונת שהיה מוכן לשמור על כספי בחינם ללא דמי משמרת חודשיים (מישהו מכיר/שמע על חיה כזאת?).

- חשבון פטור –IRA- בינתיים החלטתי להישאר עם מחקה המדד של קלגמל ולא לעבור לIRA. אמשיך לעקוב אחר ההתקדמות של הקרנות החדשות של בלאקרוק בישראל והאיריות החדשות של ואנגארד ואז אולי אחליט על קרנות אחרות מאלו שבחרתי בהתחלה.

אני עדיין הלכתי על VTI ו-VXUS באחוזים קבועים שלא רחוקים מידי מ-VT , עם העדפה יותר גדולה ל-VTI .
לגבי אג"ח, אני העדפתי לא להסתבך וללכת על BND.

@LMAO נראה שהשקעת מחשבה רבה על בניית התיק, סחטיין.
אני גם עומד לקנות IGLA עבור פלח האג"ח ללא אג"ח ישראלי + קרן חירום בעו"ש.
מה הריבית היום על פק"מ נזיל?

אני עדיין הלכתי על VTI ו-VXUS באחוזים קבועים שלא רחוקים מידי מ-VT
בתיק עם 3 קרנות זה סבבה, תיק עם 5 כבר הופך למסורבל מדי לטעמי ואין לי באמת רצון להגדיר חלוקה שונה מVT.

מה הריבית היום על פק"מ נזיל?
תלוי בסכומים, בכל מקרה מדובר בכמה עשיריות האחוז לכל היותר.

תודה על התגובות :)

הגעתי להחלטה שעליי לשנות את האלוקציה שהגדרתי למעלה לטובת החלק המנייתי 80-20.
הגיוני לטעמי.
הייתי שוקל לפשט הרבה יותר את הפלח האג"חי.

הייתי שוקל לפשט הרבה יותר את הפלח האג"חי.
אני יכול לאחד את כל החלק השקלי לקרן אחת (למשל 1144500) בחלוקה ל60% צמוד ו40% ריבית קבועה. שתי בעיות שמתעוררות מכך:
1.העלאה בדמי הניהול שתגיע בוודאות תשפיע על כל החלק השקלי. לא מאמין שזה יהיה שינוי רציני (רוב קרנות האג"ח הן כרגע עם 0.15%) אבל במידה וכן, אני אמצא את עצמי במלכודת מס על כל הסכום.
2.אין לי אפשרות להגדיר חלוקה כרצוני.
אני בהחלט אשקול את האפשרות. בכל מקרה, גם להחזיק בשתי קרנות זה לא אסון..

אישית לא ברור לי מה התרומה של החלק הצמוד
כדי להנות משני העולמות במידת מה (ולפזר סיכון) - הגנה מסויימת מפני אינפלציה גבוהה והגנה מפני אינפלציה נמוכה/דיפלציה - אני מתכנן להחזיק באג"ח צמוד לצד אג"ח ריבית קבועה.
מכיר את דעתה של הסולידית בנושא ועדיין אני סבור שפירומן שמוכר לך ביטוח מפני שריפה כנראה שלא יגרום לך לנזק או נזק מופחת ממעשיו בהנחה שהוא אכן אינו פוסח על אף בית בישראל (לא מדבר על משברים כמו שנות ה80 וארגנטינה ששם כולנו נאכל אותה).
מה האלטרנטיבה? זהב? אם האינפלציה בישראל תעמוד על 8% כולם בעולם ירוצו לקנות זהב? לא נראה לי...
זו דעתי, לא מייעץ ולא ממליץ.

נערך לאחרונה ב:
מעדכן: בסוף החלטתי לרכוש את AGGG על פני IGLA.
הסיבות להחלטה (כמובן שלא ממליץ):
- פיזור רחב יותר (מטבעי, גיאוגרפי וסקטוריאלי) בתשואה כמעט זהה ( אם לוקחים בחשבון פרמטרים כמו דמי ניהול,ניכוי מס במקור על ריבית ויתרון דחיית מס בקרן צוברת שבעצם לא תקף כשמדובר באגחים).
- לא התרשמתי שהחלק המוגזם שמוקצה עבור איטליה למשל בIGLA בטוח יותר מאגח קונצרני בדירוג גבוה.
- קרן גדולה יותר וסחירות גבוהה יותר.
- מכיוון שאין ניכוי מס במקור אוכל לקזז הפסדי הון עם דיבידנדים.

חסרונות:
- התעסקות עם מס הכנסה ומילוי דוחות מהשנה הראשונה.
- אגח קונצרני (לאו דווקא חיסרון).

לגבי החלק השקלי בתיק, עדיין לא רכשתי את הניירות ועדיין מתלבט לגביהם.

אשמח אם תוכל גם להתייחס לנקודה שהעלת על העדפה לסחור דרך IB:
הרי עדיין תצטרך לסחור באג״ח דרך ברוקר מקומי ולשלם דמי שימוש חודשיים. מדוע החלטת בסופו של דבר לסחור דרך IB?

מה החלטת בסוף לגבי החלק האג"חי השקלי ולמה?
החלטתי ללכת על אג"ח ממשלתי כללי משיקולי סחירות, נוחות עקיבה והוא נותן לי בערך את החלוקה שרציתי (50% ריבית קבועה, 40% צמודה ו10% משתנה).
אשמח אם תוכל גם להתייחס לנקודה שהעלת על העדפה לסחור דרך IB:
הרי עדיין תצטרך לסחור באג״ח דרך ברוקר מקומי ולשלם דמי שימוש חודשיים. מדוע החלטת בסופו של דבר לסחור דרך IB?
לIB יתרונות רבים על פני ברוקר ישראלי כשהמשמעותיים שבהם בשבילי הם שליטה על סדרי מכירה ומסחר בבורסאות מגוונות ללא עמלות מטורפות (ויש כמובן את עניין המינוף, דמי ניהול 0 מעל ל100K, יציבות ושקיפות וכו..).
דמי הניהול החודשיים הם לא פקטור משמעותי מדי עבורי, בעיקר כשבIB אני לא משלם אותם.

למרות שכבר ביצעתי את כל הרכישות של הניירות ועוד שתי הפקדות מאז, אני עדיין שוקל לעשות שינוי עתידי בתיק שעדיין לא הוחלט סופית (כל עוד לא צברתי רווחים משמעותיים) - החלפת VT בניירות איריים מקבילים מטעמי מס ירושה.

נערך לאחרונה ב:
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
א אזרח אמריקאי שרוצה לפתוח תיק השקעות פאסיבי עם מינימום התעסקות שוק ההון 23
S פתיחת תיק השקעות פאסיבי שוק ההון 3
א תיק השקעות פאסיבי שוק ההון 10
ת ניהול תיק השקעות פאסיבי לפנסיונרים (70+) שוק ההון 19
L בניית תיק השקעות פאסיבי שוק ההון 4
L תיק השקעות פאסיבי Take 2 שוק ההון 30
H מכירת תיק השקעות בבנק ורכישה מחדש של תיק פאסיבי שוק ההון 6
Et1 תיק השקעות פאסיבי של מתחיל שוק ההון 8
S תיק השקעות פאסיבי בנוסף למסחר אקטיבי במניות? שוק ההון 83
ה דירה או תיק השקעות פאסיבי שוק ההון 46
NightStyle העברת תיק מ-IB לבית השקעות ישראלי שוק ההון 0
O תיק השקעות משפחתי שוק ההון 11
מ שוקל העברת תיק השקעות לIB, העברה של קרנות שקליות ותהיות לגבי התיק שוק ההון 7
C הייטקיסטים - איך אתם מתמודדים עם תיק השקעות ריכוזי בעקבות RSU? שוק ההון 12
T ניוד תיק השקעות ודיווח שנתי מיסים 11
Y שאלות של מייק מתחיל לגבי תיק השקעות פשוט שוק ההון 33
א תיק השקעות או תוכנית חיסכון בחברות הביטוח שוק ההון 1
A כלי למעקב אחר תיק השקעות שוק ההון 1
ש דמי ניהול ועמלות בבנק - תיק השקעות שוק ההון 5
Y ייעוץ לגבי תיק השקעות - בן 28, רווק שוק ההון 18
T העברת תיק השקעות, למכור או להעביר? שוק ההון 4
ה העברת תיק השקעות מהארץ לIBRK שוק ההון 1
W משקיע מתחיל - תיק השקעות שוק ההון 2
? עובר לאיטליה, למכור תיק השקעות פשוט? שוק ההון 12
T התיעצות לאיזון תיק השקעות שוק ההון 3
O לקיחת הלוואה כנגד תיק השקעות שוק ההון 12
N ניוד חלקי של תיק השקעות שוק ההון 3
מ ממש לקראת פתיחת תיק בבית השקעות שוק ההון 1
ר תיק השקעות לטווח בינוני לסטודנטית שוק ההון 7
B עזרה רוצה לבנות תיק השקעות לטווח קצר שוק ההון 10
Omer Daniel העברת תיק השקעות מאקסלנס לIB : אירוע מס? שוק ההון 1
ה העברת תיק השקעות בין אחים מיסים 9
IAmSam ניהול כולל של קה״ש IRA + תיק השקעות ב-IB ופנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
S שאלת תם\מתחיל בעניין מעקב אחר תיק\קרן השקעות שוק ההון 8
R משיכת קופת גמל להשקעה עבור תיק השקעות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
S בניית תיק השקעות - חשיפה לנדלן, אבטחת מידע וחשיפה למט"ח שוק ההון 0
littleSeal חוות דעתכם על תיק השקעות ראשון שוק ההון 0
R מה עושים עם תיק השקעות לפני מעבר לארה"ב שוק ההון 1
U שאלה גסה - חברה מומלצת לניהול תיק השקעות שוק ההון 7
Y תיק השקעות למטרת פרישה מוקדמת (35) - אשמח לדעתכם. שוק ההון 34
G תיק השקעות לפנסיונרים (67+) שוק ההון 17
C רכישת בית קרקע לעומת שכירות ושימור תיק השקעות נדל"ן 12
ס מכירת תיק השקעות בשביל החזר מס מיסים 9
י תיק השקעות לאזרח אמריקאי אוף טופיק 12
S חלוקת תיק השקעות - כולל נכס למגורים, מזומן, אג״ח ומשכנתא שוק ההון 4
E העברת תיק השקעות לחול שוק ההון 23
S החל מאיזה גודל תיק השקעות בנק הפועלים נותן תנאים דומים לבתי השקעות ? צרכנות פיננסית 36
D העברת תיק השקעות לInteractive Brokers דרך הבנק שוק ההון 7
K שאלה לגבי ניהול תיק עי בתי השקעות שוק ההון 3
A פתיחת תיק השקעות גדול בבנק שוק ההון 4

נושאים דומים

Back
למעלה