• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

תיק השקעות ראשון -כמה שאלות

דני1986

משתמש סולידי
דירוג
5
היי לכולם. קודם כל אני רוצה להודות על הקיום של הפורום הזה שהוא בעיניי מקור המידע האמין ונטול האינטרסים ביותר שיש ברשת בנושא השקעות .
לאחר שחקרתי ולמדתי הרבה מהפוסטים אני רוצה לפתוח תיק השקעות ראשון ואשמח לשמוע דעה (כמובן ידוע לי שאסור לייעץ).

אני ואשתי בשנות ה- 30 לחיינו ,ללא ילדים , עובדים במערכת החינוך . משך זמן ההשקעה - -15 שנה , סכום השקעה ראשוני -530 אלף . הפקדה חודשית - 4 אלף . מטרת ההשקעה - לייצר משכורת שלישית של 70 אלף שקל . אני מצרף את התיכנון ואשמח לשמוע דעה .

אפיק ההשקעה אחוז מהתיקשם המוצר תיאור
מניות - 60 אחוז מהתיק
15 iShares Core MSCI EM IMI UCITS ETFהקרן עוקבת אחר כ- 2,800 חברות בשווקים מתפתחים
30 iShares Core S&P 500 UCITS ETFארה"ב - החברות הגדולות הסחירות בשוק האמריקאי : אפל, מוביל, גוגל, מיקרוסופט, גנרל אלקטריק, גונסון אמד גונסון, ועוד (מדדים העוקבים אחר מדד SP500 מכונים "סנופי").
15 פסגות STOXX600 Banks ETFאירופה - 200 מניות בעלות שווי שוק גדול, 200 מניות בעלות שווי שוק בינוני ו-200 מניות בעלות שווי שוק קטן מכל המדינות המפותחות באירופה
אג"ח -35 אחוז מהתיק 17.5קסם KTFי (00) צמודות מדד ממשלתיות 2-5 שניםקסם KTFי (00) צמודות מדד ממשלתיות 2-5 שנים
17.5 אי.בי.אי סל שקלי ריבית קבועה 2-5 שניםאג"ח בקרן נאמנות המחקה את מדד אג”ח ממשלתי שקלי בריבית קבועה (לא צמודות)
זהב -5 אחוז מהתיק 5 iShares Gold Trust (IAU)תעודת סל העוקבת אחר מחיר זהב בוליון.
תצורה של מתכת יקרה, שכולו או רובו עשוי מזהב, בצורה של מטבעות או מטילים, ומשמש לצורכי מסחר או השקעה. ערכו הכספי של בוליון נקבע על פי משקלו ועל פי תכולת הזהב שבו.

בשנות ה- 30 לחיינו ,ללא ילדים , עובדים במערכת החינוך . משך זמן ההשקעה - -15 שנה
כיצד קישרת בין נסיבות ספציפיות אלו לבין הקצאת הנכסים שבחרת (נראה שלקחת את מוצר המדף שוקולד מריר)?
מטרת ההשקעה - לייצר משכורת שלישית של 70 אלף שקל
כסף זה לא מטרה. כסף זה אמצעי. נסה להגדיר מטרה במונחים של אורח חיים, ולקשר אותה לסכום מסוים.

למה לא את קרן הסל acwi במקום השלשה הנל?
היום תשואות האגח לא גבוהות ולעיתים לא שוות את הסיכון, למה בחרתם דווקא באגח?

למה לא את קרן הסל acwi במקום השלשה הנל?
היום תשואות האגח לא גבוהות ולעיתים לא שוות את הסיכון, למה בחרתם דווקא באגח?
תוכלי בבקשה לפרט על היתרונות של זה ? אני לא מכיר את הקרן . בחרנו באג"ח כי הבנו שככה צריך לעשות בשביל החלק הסולידי של התיק וכל עוד לא בוחרים באג"ח ארוכות טווח החשיפה לירידת ערך בעקבות עליית ריבית מצטמצמת .אם יש משהו אני מפספס בנושא האג"ח ,אשמח אם תרשמי לי .

נערך לאחרונה ב:
חודשי או שנתי?
אם שנתי זה מאוד אופטימי להקצאה הזו.
אם חודשי זה חסר כל סיכוי.
תודה על התגובה . הכוונה לשנתי לאחר 15 שנה . כמובן שכלום לא מובטח ..אבל המחשבה היא שנפקיד כ 50 אלף בשנה והתיק יעשה כ 5 אחוז בשנה . האם בעינייך זה עדיין לא חשוף מספיק למניות ?

כיצד קישרת בין נסיבות ספציפיות אלו לבין הקצאת הנכסים שבחרת (נראה שלקחת את מוצר המדף שוקולד מריר)?

כסף זה לא מטרה. כסף זה אמצעי. נסה להגדיר מטרה במונחים של אורח חיים, ולקשר אותה לסכום מסוים.
תודה רבה על התגובה . כן זה מבוסס על שוקולד מריר רק עם ההוספה של הזהב והפחתה של 5 אחוז בחלק המנייתי, הסיבה שבחרתי בחלוקה הזאת כי אני מרגיש שזאת חלוקה סולידית שמתאימה לי להתחלה ואולי בהמשך אגדיל את החלק המנייתי . אתה צודק לגבי הכסף , המטרה היא שאחד מאתנו יפסיק לעבוד עוד 15 שנה . כלומר זה סכום הכסף שחישבתי שיספיק למטרה זו .

היום תשואות האגח לא גבוהות ולעיתים לא שוות את הסיכון, למה בחרתם דווקא באגח
אילו חלופות ראויות יש ?
אם היום תשואת האגח לא כזו גבוהה, אבל כפי שהוא אומר התיק הוא ל15 שנה - האם זה בכלל שיקול?

אילו חלופות ראויות יש ?
אם היום תשואת האגח לא כזו גבוהה, אבל כפי שהוא אומר התיק הוא ל15 שנה - האם זה בכלל שיקול?
תודה על התגובה . זה באמת היה השיקול . אבל אם יש דעה נגדית ,אשמח לשמוע .

יש פקמים.
שוב לא אמרתי שאגח זה לא מתאים, פשוט צריך להבין שיש גם חסרונות.

היי לכולם. קודם כל אני רוצה להודות על הקיום של הפורום הזה שהוא בעיניי מקור המידע האמין ונטול האינטרסים ביותר שיש ברשת בנושא השקעות .
לאחר שחקרתי ולמדתי הרבה מהפוסטים אני רוצה לפתוח תיק השקעות ראשון ואשמח לשמוע דעה (כמובן ידוע לי שאסור לייעץ).

אני ואשתי בשנות ה- 30 לחיינו ,ללא ילדים , עובדים במערכת החינוך . משך זמן ההשקעה - -15 שנה , סכום השקעה ראשוני -530 אלף . הפקדה חודשית - 4 אלף . מטרת ההשקעה - לייצר משכורת שלישית של 70 אלף שקל . אני מצרף את התיכנון ואשמח לשמוע דעה .

אפיק ההשקעהאחוז מהתיקשם המוצרתיאור
מניות - 60 אחוז מהתיק15iShares Core MSCI EM IMI UCITS ETFהקרן עוקבת אחר כ- 2,800 חברות בשווקים מתפתחים
30iShares Core S&P 500 UCITS ETFארה"ב - החברות הגדולות הסחירות בשוק האמריקאי : אפל, מוביל, גוגל, מיקרוסופט, גנרל אלקטריק, גונסון אמד גונסון, ועוד (מדדים העוקבים אחר מדד SP500 מכונים "סנופי").
15פסגות STOXX600 Banks ETFאירופה - 200 מניות בעלות שווי שוק גדול, 200 מניות בעלות שווי שוק בינוני ו-200 מניות בעלות שווי שוק קטן מכל המדינות המפותחות באירופה
אג"ח -35 אחוז מהתיק17.5קסם KTFי (00) צמודות מדד ממשלתיות 2-5 שניםקסם KTFי (00) צמודות מדד ממשלתיות 2-5 שנים
17.5אי.בי.אי סל שקלי ריבית קבועה 2-5 שניםאג"ח בקרן נאמנות המחקה את מדד אג”ח ממשלתי שקלי בריבית קבועה (לא צמודות)
זהב -5 אחוז מהתיק5iShares Gold Trust (IAU)תעודת סל העוקבת אחר מחיר זהב בוליון.
תצורה של מתכת יקרה, שכולו או רובו עשוי מזהב, בצורה של מטבעות או מטילים, ומשמש לצורכי מסחר או השקעה. ערכו הכספי של בוליון נקבע על פי משקלו ועל פי תכולת הזהב שבו.
אשמח לשמוע דעות על החלק של האג"ח והזהב בתיק .

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
littleSeal חוות דעתכם על תיק השקעות ראשון שוק ההון 0
א תיק השקעות ראשון שוק ההון 3
ג חווד תיק השקעות ראשון שוק ההון 13
S תיק השקעות ראשון- עוד הייטקיסטית יומני מסע אישיים 15
9 ביקורת על תיק השקעות ראשון - 9gag שוק ההון 17
ב תיק השקעות עצמאי ראשון שוק ההון 16
פ תיק השקעות ראשון - מוגן מט"ח או בלאקרוק? שוק ההון 17
R תיק השקעות עצמאי ראשון שוק ההון 4
B תיק השקעות ראשון - חוות דעת שוק ההון 4
T חוות דעת - תיק השקעות ראשון שלי שוק ההון 6
S פתיחת תיק השקעות ראשון שוק ההון 1
stamEhad חוות דעת על תיק השקעות ראשון לבת זוגי שוק ההון 14
I תהיות של תיק השקעות עצמאי ראשון שוק ההון 12
L תיק השקעות ראשון - כמה שאלות שוק ההון 3
M תיק השקעות עצמאי ראשון שוק ההון 9
A תיק השקעות ראשון- כמה שאלות שוק ההון 6
deussex חוות דעתכם בבקשה - תיק השקעות ראשון שוק ההון 9
R תיק השקעות קטן ראשון שוק ההון 4
Tim_Duncan סטודנט בן 25 עם תיק השקעות ראשון יומני מסע אישיים 52
ח תיק השקעות ראשון - דעות? שוק ההון 18
A חוות דעת תיק השקעות ראשון שוק ההון 1
G פיזור בתיק השקעות פרטי (תיק ראשון שלי) שוק ההון 14
N בן 21, תיק השקעות ראשון שוק ההון 3
T אשמח לחוות דעת וביקורת על תיק השקעות ראשון 70/30 שוק ההון 9
R תיק השקעות ראשון שוק ההון 16
י חייל לקראת תיק השקעות ראשון שוק ההון 17
S תיק השקעות ראשון וכמה שאלות שוק ההון 14
D תיק השקעות ראשון 2.0 שוק ההון 17
D תיק השקעות ראשון שוק ההון 7
ב כמה שאלות תם על פתיחת תיק השקעות ראשון שוק ההון 11
S תיק השקעות ראשון - חוות דעתכם בבקשה שוק ההון 6
ע חוות דעתכן/ם על תיק השקעות ראשון שוק ההון 72
O דעתכם על תיק השקעות ראשון + שאלות לגבי חלקו הסולידי + שיקולי ברוקר,IRA שוק ההון 2
E תיק השקעות ראשון שוק ההון 4
N תיק ראשון ובחירת מנהל השקעות שוק ההון 18
S פתיחת תיק השקעות ראשון שוק ההון 3
R תיק השקעות ראשון עבור אזרח אמריקאי שוק ההון 41
A בניית תיק השקעות ראשון שוק ההון 9
W תיק השקעות פאסיבי ראשון ועשיית סדר בבלאגן שוק ההון 14
JTAC תיק השקעות ראשון שוק ההון 8
S תיק השקעות ראשון שוק ההון 4
romrom שאלות בסיסיות על תיק השקעות ראשון שוק ההון 15
מ תיק השקעות ראשון שוק ההון 18
O תיק השקעות ראשון - 150k and counting שוק ההון 9
ר פתיחה של תיק השקעות ראשון שוק ההון 72