• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

ACWI VS EIMI+SP500 CORE +MSCI EUROPE

soliddor

משתמש רשום
דירוג
2
שלום חברים
אשמח שתעזרו לי להבין משהו
בקרנות של בלארוק יש אפשרות לבצע שילוב של הקרנות הבאות :

iShares Core S&P 500 UCITS ETF
iShares Core MSCI Europe UCITS ETF
iShares Core MSCI EM IMI UCITS ETF
או לקנות:
iShares MSCI ACWI UCITS ETF

אני בדיוק בנקודת ההחלטה האם להשקיע בשלושתם בחלוקת אחוזים או לקנות את SSAC
אשמח שתפתחו את עיני על :
1. ההבדלים בין שתי הבחירות
2. הפיזור
3. מה הם מחזיקים

וכל טיפ שיעזור לי להחליט מה לבחור מבין שתי האפשרויות

• אהבתי
Reactions: d4c
כמה הבדלים בין שתי האפשרויות:

1. פיזור - אופציה א' כוללת את ארה"ב+אירופה+מתפתחות, ואילו אופציה ב' כוללת גם את שאר העולם (לפחות לגבי מניות סחירות) - כולל יפן, קנדה, אוסטרליה וכו'. כיום ההבדל לא מאוד משמעותי אך ייתכן וזה ישתנה במהלך השנים.
2. עקיבה - מספר המניות באופציה א' גדול מאשר אופציה ב'. ישנו גם הבדל בהשקעה ב-Small caps. בסך הכל לא מאוד משמעותי.
3. דמי ניהול - אופציה א' דמי הניהול המשוקללים באיזור 0.1% לעומת 0.2% באופציה ב'.
4. מיסוי - אופציה א' כוללת תשלום מס של 25% מעל השינוי בשער הדולר על קרן S&P 500, ואילו שאר הקרנות כוללות תשלום מס ריאלי מעל השינוי במדד (שהתוחלת שלו אמורה להיות חיובית, בניגוד לתוחלת השינוי בשע"ח כלשהו). כלומר קנייה של קרן S&P 500 פחות טובה מבחינת מיסוי (כמובן רלוונטי רק לחשבון ממוסה, כך שניתן לנטרל את החסרון ע"י קנייה בחשבון לא ממוסה).
5. פשטות - הרבה יותר קל לקנות קרן אחת מאשר 3 קרנות. כולל קנייה, מעקב שוטף, איזון, מכירה וכו'.
6. שילובים - אופציה א' נותנת לך אפשרות לשלב חשבונות מסחר שונים, לדוגמה קרנות פנסיה/גמל/השתלמות העוקבים אחר S&P 500, בניגוד לאופציה ב' שם השילוב יותר מאתגר. אלא אם אין לך קרן פנסיה וכל הקופות ב-IRA.

קצת על הדומה - כל הקרנות של iShares, דמי ניהול נמוכים, צוברות, מיסוי דיבידנד עדיף (אירי) אך כפול (משתלם לטווח ארוך), כולן נסחרות בשקלים (ללא עמלת המרה), ניתן להשקיע בעלויות נמוכות דרך ברוקר ישראלי, אין חשש מס ירושה, נותן פיזור עולמי טוב.

כתבתי די בקצרה על כל נקודה כי הכל כבר נכתב פה, אם תרצה הרחבה בנושא מסוים אנסה למצוא את השרשור הרלוונטי.

לסיכום, ישנו יתרון בפיזור, מיסוי ופשטות באופציה של קרן אחת, לעומת יתרון בדמי הניהול, עקיבה ושילוב קופות באופציה של מספר קרנות.

אופציה 1 יוצא דמי ניהול של 0.37 לא 0.1 זה יותר מאופציה 2 שזה 0.2

4. מיסוי - אופציה א' כוללת תשלום מס של 25% מעל השינוי בשער הדולר על קרן S&P 500, ואילו שאר הקרנות כוללות תשלום מס ריאלי מעל השינוי במדד (שהתוחלת שלו אמורה להיות חיובית, בניגוד לתוחלת השינוי בשע"ח כלשהו). כלומר קנייה של קרן S&P 500 פחות טובה מבחינת מיסוי (כמובן רלוונטי רק לחשבון ממוסה, כך שניתן לנטרל את החסרון ע"י קנייה בחשבון לא ממוסה).
לא הבנתי את 4 ☹

וכל טיפ שיעזור לי להחליט מה לבחור מבין שתי האפשרויות
1. פשטות זה טוב. פשטות יכול לעזור לך לא לעשות החלטות שגויות בעתיד או בהווה.
2. פשטות זה זול יותר בעמלות.
3. פשטות זה זול יותר לתחזוקה.
4. פשטות חוסכת לך זמן.

דעתי בלבד.

אופציה 1 יוצא דמי ניהול של 0.37 לא 0.1
אתה לא מחשב נכון.
אתה צריך להכפיל את דמי הניהול של כל קרן ביחס שלה בתיק ואז לחבר הכל.
למשל אם החלוקה היא 60-25-15 אז דמי הניהול הם 0.099%

נערך לאחרונה ב:
כמעט מכל בחינה SSAC עדיפה בעיניי - יותר פיזור (חלוקה ע"פ שווי שוק על פני כל העולם, בשילוב של ה3 חסר יפן, קנדה, אוסטרליה), פחות התעסקות (קרן אחת במקום 3 שצריך לקנות לפי אחוזים שונים), מיסוי עדיף (ריאלי, בניגוד לS&P500).

החיסרון היחיד הוא הדמי ניהול 0.2% במקום 0.1% בממוצע, אבל המיסוי העדיף בssac מפצה על זה ויותר. אז אין בעיניי סיבה להעדיף קנייה של ה3 על פני האחת.

שימוש אחד אפשרי ל3 קרנות זה אם בפנסיה/קופת גמל השקענו במסלול מחקה s&p 500 - אז אפשר להשלים אותו בחשבון מסחר עצמאי לתיק עולמי עם קנייה של MSCI Europe וMSCI EM IMI.

נמצא באותה התלבטות. האם העניין נופל לקטגוריית מיקרואפטימיזציה או שמדובר במשהו גדול מכך?
כמו כן אני מבין שמדובר בקרנות חדשות של בלקרוק בארץ אך לא כך בחו"ל. היכן ניתן למצוא תשואות עבר של המדדים הספציפיים הללו והאם יש לדעתכם הבדלים משמעותיים בתשואות בין חלופה א' לחלופה ב'?
תודה

היי, רציתי לדעת איך אני מבצע את המעבר משלושת הקרנות ל ACWI? כרגע התיק שלי בשווי 30K, האם הדרך היחידה היא למכור הכל ולקנות אחרי זה את ACWI?

היכן ניתן למצוא תשואות עבר של המדדים הספציפיים
חיפוש זריז בגוגל או באתר של blackrock
והאם יש לדעתכם הבדלים משמעותיים בתשואות בין חלופה א' לחלופה ב'?
לא
היי, רציתי לדעת איך אני מבצע את המעבר משלושת הקרנות ל ACWI? כרגע התיק שלי בשווי 30K, האם הדרך היחידה היא למכור הכל ולקנות אחרי זה את ACWI?
כן

יש עוד דרך - להשאיר את ה30 אלף שקנית בקרנות כמו שהם, ולהתחיל לקנות את ACWI.
יחסוך לך תשלום מס.

יש עוד דרך - להשאיר את ה30 אלף שקנית בקרנות כמו שהם, ולהתחיל לקנות את ACWI.
יחסוך לך תשלום מס.
ועדיין להמשיך ולאזן את שלושת הקרנות האחרות?
האם לדעתכם זה שווה את המאמץ? הרעיון במעבר ל ACWI הוא כמה שיותר לפשט את התיק

ובאופן כללי, מה עושים אנשים כשיוצאת קרן חדשה שהיו רוצים להשקיע בה? למשל ההשקה של בלאקרוק בארץ
מרגיש לי שעם כל אירועי המס שאתה עובר במכירה אתה סוג של "נעול" בקנייה של קרן מסיימת.
פות"ש מצטער על ההשתלטות הגסה על השרשור D:

נערך לאחרונה ב:
ועדיין להמשיך ולאזן את שלושת הקרנות האחרות?
האם לדעתכם זה שווה את המאמץ? הרעיון במעבר ל ACWI הוא כמה שיותר לפשט את התיק

ובאופן כללי, מה עושים אנשים כשיוצאת קרן חדשה שהיו רוצים להשקיע בה? למשל ההשקה של בלאקרוק בארץ
מרגיש לי שעם כל אירועי המס שאתה עובר במכירה אתה סוג של "נעול" בקנייה של קרן מסיימת.
פות"ש מצטער על ההשתלטות הגסה על השרשור D:

אני הייתי משאיר את שלושת הקרנות כמו שהן ולא נוגע בהן, ופשוט רוכש רק את החדשה עם כסף חדש.
לא צריך לעשות ביג דיל מכל שינוי של שבריר אחוז לפה או לשם על סכום קטן.

אם זה חשוב לך אתה יכול לאזן אבל סיכוי סביר שהמס שתשלם יהיה יותר גבוה מהתמורה שתקבל מאיזון כזה או אחר.

לא מייעץ, תעשה מה שמרגיש לך נכון.

לא לגעת. איזון פסיבי.
לא בטוח שזה נכון עבור קרנות צוברות.
אני בכל אופן דואג לאיזון הקיים בשלושת הקרנות (מכניס כסף חדש לנייר שנפל מעל לאחוז מסוים) רק על מנת לשמור על החלוקה שהצבתי, ובמה שנשאר אני קונה SSAC.

כמעט מכל בחינה SSAC עדיפה בעיניי - יותר פיזור (חלוקה ע"פ שווי שוק על פני כל העולם, בשילוב של ה3 חסר יפן, קנדה, אוסטרליה), פחות התעסקות (קרן אחת במקום 3 שצריך לקנות לפי אחוזים שונים), מיסוי עדיף (ריאלי, בניגוד לS&P500).

החיסרון היחיד הוא הדמי ניהול 0.2% במקום 0.1% בממוצע, אבל המיסוי העדיף בssac מפצה על זה ויותר. אז אין בעיניי סיבה להעדיף קנייה של ה3 על פני האחת.

שימוש אחד אפשרי ל3 קרנות זה אם בפנסיה/קופת גמל השקענו במסלול מחקה s&p 500 - אז אפשר להשלים אותו בחשבון מסחר עצמאי לתיק עולמי עם קנייה של MSCI Europe וMSCI EM IMI.

אתה כותב "כחלוקה ע"פ שווי שוק על פני כל העולם", אבל SSAC לא מכילה שווקים קטנים, לא כך?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
B נזילות ב-iShares MSCI ACWI בארץ שוק ההון 1
M מדד עולמי מול ACWI+שווקים מתפתחים בתיק חדש שוק ההון 14
R עד כמה מפחיתים את ההפסד במידה ולוקחים ACWI למול S&P בתיק הפטור? שוק ההון 0
א Msci world+acwi שוק ההון 6
1 Invesco world vs ishares acwi שוק ההון 13
D acwi לעומת crbn שוק ההון 0
N מכירת השילוש ורכישת ACWI שוק ההון 6
O 1159235 תעודת סל ISHARES MSCI ACWI UCITS שוק ההון 264
ב ACWI VS SWDA שוק ההון 9
צ פופלריות של acwi שוק ההון 5
Gari משקל ייתר למניות מסוימות במדד MSCI ACWI בברוקר ישראלי שוק ההון 10
N iShares ACWI האם דמי ניהול עלו מ-0.2 ל-0.6? + אלטרנטיבות שוק ההון 11
א מחקר טריניטי על acwi שוק ההון 2
א החלק הרוסי ב acwi שוק ההון 20
א קניית iShares MSCI ACWI UCITS ETF מספר נייר 1159235 בפעם ראשונה שוק ההון 8
ש מה ההבדל בין VTI ל ACWI פוסטים מאיכות נמוכה 5
א השוואה בין acwi ל-3 הקרנות שוק ההון 1
ג באיזה מטבע נקוב נכס הבסיס בקרן iShares MSCI ACWI UCITS ? שוק ההון 59
A שאלה על msci acwi etf שוק ההון 16
H שאלה לגבי MSCI ACWI שוק ההון 16
B האם בלקרוק iShares MSCI ACWI נסחרת? פוסטים מאיכות נמוכה 2
A קניית ACWI דרך מערכות המסחר של אקסלנס שוק ההון 46
B MSCI ACWI עבור החלק המנייתי בתיק שוק ההון 30
T ACWI vs CSPX+EIMI+IMEA שוק ההון 4
L שאלה לגבי קרן בלאקרוק ACWI שוק ההון 3
T התלבטות בין SPX/MSCI-EURO/MSCI-EM או ACWI שוק ההון 32
S החזקת 2 קרנות עולמיות (VT+ACWI) שוק ההון 3
1337justme בלקרוק הורידו את דמי ניהול של ACWI ל0.2% בקרן שנסחרת בארץ שוק ההון 439
אשר השקעה במוצרי בבלאק רוק - ACWI או תהמיל של מספר מוצרים שוק ההון 9
ס דמי ניהול של קרן iShares MSCI ACWI UCITS ETF שוק ההון 5
ו דמי ניהול כפולים ב ishares acwi שוק ההון 3
M MSCI WORLD VS MSCI ACWI שוק ההון 29
M מס ירושה iShares $ CORE S&P 500 UCITS ETF-TA מיסים 4
O איך אני יודע כמה דיבידנד התגלגל בתעודה iShares Core S&P 500 UCITS ETF 1159250 שוק ההון 4
נ VGK מול iShares Core MSCI Europe UCITS ETF EUR (1159094) שוק ההון 2
M iShares Core Dividend Growth ETF שוק ההון 2
ה iShares Core Global Aggregate Bond נפלת 3% האומנם? שוק ההון 7
ס דיבדנדים בIShares S&P500 Core שוק ההון 14
shlomi171 טעות עקיבה iShares Core S&P 500 לעומת המדד? שוק ההון 5
Y שאלה לגבי ISHARES CORE S&P 500 UCITS ETF השקלית שוק ההון 0
Z מה ההבדל בין iShares Core S&P 500 ל קסם KTF S&P 500 ? שוק ההון 51
Izik iShares Core MSCI World All Cap ETF שוק ההון 12

נושאים דומים

Back
למעלה