• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

תיק ההשקעות / יומן של yanosh34

גרף נכסים והתחייבויות.
בסוגריים בפנסיה ובהשתלמות אלה דמי הניהול.
בסוגריים בהתחייבויות זאת הריבית (הנוכחית) הממוצעת.
בפנסיה אם מסתכלים טוב רואים 2 גוונים. זאת הפרדה בין כספי תגמולים לפיצויים. תגמולים הם הצבע היותר בהיר.

אציין בנפרד שהD/E - יחס חוב להון עצמי הוא 41.40%
ואם לא כוללים את בית המגורים ואת הרכבים בחישוב, אז הD/E מזנק ל95.89%
הMargin Loan מIB זה המקום שאני מרשה לעצמי לשחק דינמית עם יותר\פחות מינוף לפי מצב השוק.

נכסים והתחייבויות.png

בדיקת הביצועים שלי מול בנצ'מרק.
הביצועים שלי הם IRR מאוחד של כל החשבונות.
הבנצ'מרק הוא מדד עולמי NTR כשתכלס אני לוקח את VT, מוסיף דיבידנדים בניכוי 25% מס, ומתרגם לשקלים לפי שער יציג.
הגרף הראשון הוא השוואה שנתית, כל שנה בפני עצמה.
הגרף השני הוא תשואה שנתית ממוצעת מצטברת כשהמטרה היא להיות לפחות שקול לבנצ'מרק.
בגלל שאני כרגע דיי ממונף, אז בשנה חיובית אני אמור לעקוף אותו ובשלילית לרדת מתחתיו.

תשואה מול מדד עולמי - שנתי.png

תשואה מול מדד עולמי - שנתי מצטבר.png

עכשיו לכמה גרפים יותר מורכבים אבל יותר מגניבים.

הראשון מראה את חלוקת ההכנסות וההוצאות בכל שנה, ואיך ההפרש ביניהם יוצר את הצמיחה או את הגידול בשווי הנקי באותה השנה.
הכנסות מול הוצאות - שנתי.png

הגרף הזה זהה לראשון רק שההכנסות וההוצאות מופיעים בעמודות נפרדות במקום אחד על גבי השני. יותר נוח בשביל השוואה פנימית בין המרכיבים.
הכנסות מול הוצאות - שנתי (1).png

הגרף הזה הוא כמו הראשון אבל מצטבר במקום שנתי, ולמעשה מציג ממה הצטבר השווי הנקי לאורך השנים.
הכנסות מול הוצאות - שנתי מצטבר.png

ואחרון - חלוקת יחס הכנסות (מצטבר) בין עבודה שלי, עבודה שלה והשקעות. רואים שבהתחלה (לפני צבירת הון) לא היתה כמעט הכנסה מהשקעות אך עם הזמן ההשקעות תופסות משקל יותר ויותר גדול, לפחות עד המשבר הבא :)
חלוקת הכנסות מצטבר.png

ולבסוף, מעקב הוצאות. אולי זה יהיה יותר מעניין לחלק מהאנשים.
זורק פירוט של חלק מקטגוריות ההוצאות.

צריכה חודשית.png

הוצאה חודשית על מזון.png

הוצאה חודשית על ביגוד והנעלה.png

הוצאה חודשית על מסגרות ילדים.png

הוצאה חודשית על תחבורה.png

הוצאה חודשית על דיור.png

הוצאה חודשית על רפואה.png

הוצאה חודשית על רפואה - ביטוחים.png

הוצאה חודשית על חופשות.png

קבצים מצורפים

• הוצאה חודשית על חוגים וספורט.png
    הוצאה חודשית על חוגים וספורט.png
    KB 16 · צפיות: 14
מרתק!
תודה רבה על הפירוט.
האם בשנת 2013 ו- 2015 נולדו ילדים?
(שואלת בגלל שרואים ירידה בהכנסות של אישתך)

מדויק.
נולדו 3 ילדים בין 2013 ל2016 אבל בשלישי כבר לא היה לה כח לחופשת לידה ארוכה, העדיפה לחזור לעבודה מהר :)

לפעמים הפגיעה היא מתמשכת ומשפיעה למעשה על כל התקדמות הקריירה. נראה שאצלה זה היה תחום לשנת הלידה. כל הכבוד!

משוגע! תודה על השקיפות.
העלייה באוכל לבית זה נטו קורונה וילדים בבית, או שינוי כלשהו בסל?

העלייה באוכל לבית זה נטו קורונה וילדים בבית, או שינוי כלשהו בסל?

זאת באמת קצת תעלומה, כי אוכל בחוץ נשאר כמו שהוא - אמנם קצת פחות מסעדות אבל כן יותר משלוחים וסה"כ ללא יותר מדי שינוי מהרגיל.
אני כן יודע שפעם היינו עושים יותר קניות מרוכזות ובשנתיים האלה לעומת זאת יש יותר קניות קטנות ממש כל יום - או משלוח שופרסל, או משלוח של AVO למי שמכיר, או בסופר השכונתי.
אנחנו לא אוכלים פה יותר מבעבר, ולא נראה לי שאנחנו זורקים יותר מבעבר, אז כן זה קשור לשינוי כלשהוא בסל + עלית מחירים + כולם בבית במיוחד בסגרי הקורונה

@yanosh34 אנליזה ממש מעניינת ותודה ששיתפת. נראה שאתם מתנהלים יפה - אינפלציית ההוצאות קטנה מהגדילה בהכנסות, והצמיחה אקספוננציאלית (עד המשבר הבא D: ואם זאת אתם לא נשענים יתר על המידה על מקור הכנסה בודד).

איך אתה מבצע את העקיבה - יש לך אוטומציה, או נשען על עבודה חודשית ידנית?

@yanosh34 אנליזה ממש מעניינת ותודה ששיתפת. נראה שאתם מתנהלים יפה - אינפלציית ההוצאות קטנה מהגדילה בהכנסות, והצמיחה אקספוננציאלית (עד המשבר הבא D: ואם זאת אתם לא נשענים יתר על המידה על מקור הכנסה בודד).

איך אתה מבצע את העקיבה - יש לך אוטומציה, או נשען על עבודה חודשית ידנית?

תודה על הפידבק.
החלק של החשבונאות, כלומר המעקב הוצאות הכנסות נכסים והתחייבויות הוא ידני לגמרי ונעשה בGnuCash.
החלק של העברת נתונים מעודכנים וחדשים לgoogle sheets בשביל לעדכן את הגרפים הוא חצי אוטומטי ונעשה רק ע"י העתק הדבק מreports שיש בGnuCash.

@yanosh34 כל הכבוד! עבודה בהחלט מדהימה, בעיקר באינפוגרפיקה. הלוואי שאני הייתי מפיק הנאה מזה כמוך, כי יש לזה ערך משמעותי אחרי מס׳ שנים.
כיף מאוד לראות שלאורך השנים החלק של ההשקעות בהכנסה הולך וצובר תאוצה - מקווה שימשיך כך!
בהצלחה בהמשך הדרך!

ידני לגמרי ונעשה בGnuCash
תודה על התגובה, החכמתי ולמדתי כלי חדש. אני מקנא בתוצר אבל מתעצל מדי לעדכן ולתייג כל תעבורה בחשבון - אחכה ל api אשראי/בנק...

אגב, ואוף טופיק, כלי שייצור חיתוך מצב ומעקב דומה למה שאתה עשית יכול להיות נכס לארגון פעמונים.

אגב, ואוף טופיק, כלי שייצור חיתוך מצב ומעקב דומה למה שאתה עשית יכול להיות נכס לארגון פעמונים.

זה משעשע שאתה אומר את זה כי אני מתנדב בפעמונים, יש להם כלים נחמדים דומים אבל לפעמים בא לי פשוט לבוא למשפחה ולהתחיל את הלווי עם הכלים שלי.

הבעיה עם האופן שבו רוב האנשים (כולל פעמונים) מנהלים מעקב הוצאות, הוא שהם לא עושים את זה ע"י חשבונאות כפולה.
אנשים למשל אמורים להעתיק את חיובי האשראי לתוכנת המעקב אבל אם נעשתה טעות או ששכחו משהו, זה פשוט יחסר וזהו.
אם מדובר על עסקה במזומן אז בכלל סיכוי גבוה שישכחו.
בחשבונאות כפולה זה לא מתאפשר כי גם חשבון הבנק מופיע כחשבון כנגד חיובי האשראי ואז אם יש טעות, רואים בסוף החודש שלמשל המאזן בחשבון הבנק בתוכנה לא תואם למאזן שרואים באתר של הבנק, וזה מאלץ את המשתמש לחפש מה גורם לחוסר ההתאמה.

GnuCash קצת מסורבלת ויש עקומת למידה, אבל אחרי זה יש לה המון כוח.
אם מישהו מנסה להיכנס לעניינים בשימוש בה וצריך עזרה אני אשמח לעזור.
ואם מישהו כבר בעניינים איתה ורוצה הדגמה איך לייצא משם נתונים בשביל לייצר את הגרפים אני גם אשמח להדגים.

מתנדב בפעמונים
סחטיין.
אני חושב שיש הרבה ערך, במיוחד בהתחלה, שהמשפחה תעשה את העבודה בידיים - ותרגיש כל מספר לאן הוא הולך. אבל גם לטווח הארוך, וגם לאלו שנופלים בשלב הזה, אוטומזציה זה זהב.

מודה שאני לא מכיר את המונח חשבונאות כפולה (ושההכרות שלי עם כלי פעמונים התיישנה באיזה 3-4 שנים...), אבל מה שאני הייתי עושה זה לקחת את פלט חשבון הבנק ולהשוות אחרי חודש/רבעון את שורת העו"ש עם הסיכום החודשי של המשפחה. ככה אפשר לראות האם הפירוט תואם את השורה התחתונה. כשיש מזומן שזז זה מסבך את העסק...

מי שצריך לעבוד כמו פעמונים, בין אם דרכם או עצמאית - זה כולם D:

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ס האומנם - "במקרה חירום, תיק ההשקעות שלך יהיה הדבר האחרון שיעניין אותך" אוף טופיק 40
דר אהבהמוזרה תיק ההשקעות (ההיפותטי) הראשון שלי שוק ההון 14
P הסתמכות על השקעה במדדים - לבנות על תיק ההשקעות לעתיד. פוסטים מאיכות נמוכה 5
yossik מעבר לדיור מוגן - האם למכור את הדירה או את תיק ההשקעות? צרכנות פיננסית 19
B תיק ההשקעות שלי, או: איפה טעיתי שוק ההון 7
A [סקר] איפה נמצא תיק ההשקעות הממוסה שלכם? שוק ההון 34
ס תיק ההשקעות של סרגיי הלוי שוק ההון 8
ר התלבטות מה לעשות עם תיק ההשקעות שלי בהיבט הון עצמי לקניית דירה להשקעה שוק ההון 2
י תושב חוץ - חייב לסגור את תיק ההשקעות בפועלים - ניוד לברוקר שוק ההון 21
R ייעול תיק ההשקעות שוק ההון 7
Z האם נישום יכול לבחור שנה אחת לדרוש הוצאות על תיק ההשקעות ואז לשלם 30% מס על רווח הון ושנה הבאה לא לדרוש מיסים 0
י תיק ההשקעות שלי שוק ההון 18
Michel קופת גמל ישנה + תיק השקעות לאדם מבוגר. איך לנהל את ההשקעות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 17
C אם הייתם מהגרים למדינה עם 0% מס רווחי הון האם הייתם משנים את תמהיל ואופי תיק ההשקעות שלכם? מיסים 8
A במה להשקיע את החלק הסולידי של תיק ההשקעות? שוק ההון 10
I תיק ההשקעות המורכב שלי שוק ההון 7
בייניש עברה שנה מאז פתיחת תיק ההשקעות שלי, איפה והאם אני יכול לייעל? שוק ההון 5
ס רכישת דירה למגורים ומכירת תיק ההשקעות נדל"ן 10
B שאלות על גיוון תיק ההשקעות שוק ההון 0
S צומת דרכים עם תיק ההשקעות - אשמח לעזרה שוק ההון 0
T דרכים להזין את תיק ההשקעות שוק ההון 18
G חוות דעת תיק ההשקעות הראשון שלי שוק ההון 2
T האם תיק ההשקעות (+רווחים,ריבית דריבית) צמוד למדד המחירים לצרכן? שוק ההון 2
Gambit אז… איך אתם עוקבים אחרי תיק ההשקעות שלכם? שוק ההון 32
יבגני_ל שאלת היתכנות מימון משכנתא אגרסיבי תוך העמדת תיק ההשקעות בשוק ההון כביטחונות נדל"ן 6
ת שיקולים בהשקעה במדד ממונף במסגרת תיק ההשקעות שוק ההון 6
ח שאלה בסיסית על תיק ההשקעות פוסטים מאיכות נמוכה 4
Y תיק ההשקעות הראשון שלי שוק ההון 10
RICOnERT מה עושים עם תיק ההשקעות הסולידי אחרי המוות מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 21
O ויזואליזציה של תיק ההשקעות שוק ההון 1
E תיק ההשקעות שלי(העתידי) שוק ההון 5
O תיק ההשקעות גדל ואיתו מחשבה על שינוי שוק ההון 11
E השפעת מט"ח על תיק ההשקעות שוק ההון 1
M תיק ההשקעות שלי שוק ההון 3
מרק סרפדים ריוויזיה על תיק ההשקעות שוק ההון 0
Y תיק ההשקעות של משקיע בתחילת דרכו - אשמח לכל ביקורת שהיא! שוק ההון 12
ס יתרונות חסרונות בלקיחת משכנתא אם תיק ההשקעות שלי לא 100% מניות נדל"ן 6
D ניהול כלל תיק ההשקעות בקרן השתלמות שוק ההון 1
D מבקש לקבל חו"ד בבניית תיק ההשקעות והפנסיה שלי (מעט מורכב) שוק ההון 10
ג דעתכם על תיק ההשקעות שוק ההון 2
S פיזור סיכונים - האם יש טעם לפזר את תיק ההשקעות בבתי השקעות שונים? שוק ההון 4