1. אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.

תיק ההשקעות גדל ואיתו מחשבה על שינוי

הנושא בפורום 'פינת המשקיעים' פורסם ע"י OhadY, ‏26/1/21.

data-full-width-responsive="true">
  1. OhadY

OhadY משתמש רשום

היי,

בתחילת דרכי בשוק ההון לפני כ-3 שנים בניתי את התיק לפי התיק של ביל ברנשטיין, אחד מ-25 התיקים לדוגמה שפרסמה הסולידית, רק בלי החלק האגח"י אותו העדפתי להמיר במזומן:
    S&P 500 - 5122627
    RUSSELL 2000 - 1150242
    MSCI World - 5122569
    בשל הנוחות והפשטות, בחרתי להשקיע דרך בית השקעות ישראלי, באמצעות קרנות מחקות ישראליות.
    כעת, לאחר שהתיק גדל (250K עם הפקדה שנתית של בערך 80K), אני תוהה אם נכון לשנות משהו בהרכב התיק או בדרך בה אני משקיע.
    בנוגע להרכב התיק, ראיתי הרבה פוסטים בפורום שיעידו שקיימת חפיפה בין המדדים בהם אני משקיע. האם זה נכון? האם זה בעייתי? אם כן, למה? למה ביל ברנשטיין הרכיב כך את התיק שלו? איך הייתם משנים כדי שלא תהיה חפיפה?
    בנוגע לדרך ההשקעה, ברור לי (ממקריאה בפורום) שבית השקעות ישראלי וקרנות ישראליות פחות עדיפות בשל העלאת דמי הניהול. אשמח לשמוע על האלטרנטיבות האחרות והאם המעבר לאחת מהאלטרנטיבות משתלם מבחינתי? אני מפחד שבשל גדילת התיק ורווחי ההון המעבר יגרור תשלום מ"ס אשר יהפוך את כל התהליך לכלל לא משתלם.

אני בן 30 וההשקעה היא לעוד 5-10 שנים.

תודה רבה מראש!

2. Or93

Or93 משתמש ותיק

רק אגיב על עניין הOVERLAP.

שאתה מחזיק ני"ע של כל העולם הגיוני מאוד שתהיה חפיפה עם הסנופי / ראסל.

https://www.etfrc.com/funds/overlap.php

באתר הזה תוכל לבדוק חפיפה ולהחליט מה בא לך.

OhadY אוהב/ת את זה.
  3. optimum

optimum משתמש ותיק

מבחינת דמי ניהול המצב לא מזהיר.
    0.39% על MSCI
    ו- 0.58% על ראסל 2000

ראסל זה בטח מלכודת מס. כשקנית את הקרן אני מניח שדמי הניהול היו 0% ואז הם קפצו.
    בקרן שעוקבת אחרי s&p גם כן דמי הניהול הם 0% אז צפה למצב דומה בשנים הקרובות...

4. OhadY

OhadY משתמש רשום

אני יודע.
    לכן כתבתי את הפוסט :)

5. optimum

optimum משתמש ותיק

פיספסתי את המשפט הזה :)

לגבי 500 s&p יש לך את הקרן של בלאקרוק (1159250) שעוקבת אחרי אותו מדד והיא כניראה אמינה יותר מבחינת דמי הניהול.
    וחוץ מזה יש את MSCI ACWI שמורכב מ- MSCI World + MSCI Emerging markets, ובארץ הוא זול יותר ממה שיש לך (0.2% דמי ניהול בבלאקרוק)
    אם אין לך התנגדות להתחיל להשקיע גם בשווקים מתפתחים אז אתה יכול לשקול להחליף.
    שים לב שכבר נאמר מעלי שיש חפיפה בין 500 s&p ו MSCI World.

ג.נ. מחזיק, לא ממליץ.

ניצן המצוין אוהב/ת את זה.
  6. OhadY

OhadY משתמש רשום

תודה על המידע.
    אני מבין שישנה חפיפה בין המדדים. אני מצטט את הפוסט של הסולידית:
    "ד”ר ביל ברנשטיין הוא נוירולוג, יועץ השקעות, ואחד מהכותבים הפיננסיים הגדולים של דורנו. הכתיבה שלו הניבה קלאסיקות כמו The Four Pillars of Investing ו-The Intelligent Asset Allocator – שניהם ספרי חובה עבור משקיע פסיבי שמעוניין לאמץ גישת עשה-זאת-בעצמך ביחס לחסכונותיו. הנחת היסוד של ברנשטיין היא שהקצאת הנכסים חשובה יותר מבחירת ניירות הערך הספציפיים. התיק הנוכחי הוא תיק אגרסיבי למדי (75/25) המחזיק ביחס שווה ארבעה נכסים: מניות ארה”ב, מניות ארה”ב בעלות שווי שוק קטן, מניות בינלאומיות ואג”ח אמריקני."

אם החפיפה בעייתית כל-כך (עדיין מתקשה להבין למה), למה ביל ברנשטיין מקצה כך את נכסיו?

7. חתול לילה

חתול לילה משתמש בכיר

כן, גם אני מחזיק את הקרן הזו ומתבאס מדמי הניהול (היו 0.25% פעם)

מבדיקה שעשיתי המדד הזה מתנהג בשנים האחרונות כמו הסנופי (לפעמים יותר, לפעמים פחות, סה"כ אותו דבר).

בכוונתי להחליף את הקרן פשוט בקרן על הסנופי.

האם גם בעתיד חברות קטנות יתנו תשואה גבוהה יותר? קשה לדעת, אבל דמי הניהול זה וודאי.

ניצן המצוין אוהב/ת את זה.
  8. OhadY

OhadY משתמש רשום

כן, מבאס מאוד.
    כשתחליף לסנופי, אתה מתכוון למכור ולספוג את המס? או רק לעצור הפקדות?

9. חתול לילה

חתול לילה משתמש בכיר

לספוג את המס. כלכלית זה לא הכי נכון, אבל אני מקבל הרגשת סיפוק מלהעניש את החמדנות של החברה.
    אם מספיק משקיעים יעשו את זה, אז גם התופעה הפסולה תיפסק.

10. optimum

optimum משתמש ותיק

כי היא תרגמה foreign stocks ל"מניות בינלאומיות" בזמן שברנשטיין התכוון למניות לא-אמריקאיות.
    בספר הוא משתמש במדד EAFE כדי לבסס את טענותיו לגבי השקעה מחוץ לארה"ב.

נערך לאחרונה ב: ‏27/1/21
    Mr. Bigglesworth אוהב/ת את זה.
  11. OhadY

OhadY משתמש רשום

אוקיי, עכשיו זה ברור.
    זה אולי די טריוויאלי לחלק אבל אשמח לשמוע למה החפיפה בעייתית. תודה.

12. optimum

optimum משתמש ותיק

זה בסך הכל נהיה מסובך יותר לחשב כמה אחוז מהתיק שלך מושקע בארה"ב (נסה זאת בעצמך...)
    אם אתה לא מוטרד שכל איזון של התיק יהפוך לשיעור מתמטיקה אז הכל טוב, אבל שמירה על פשטות של התיק זה עקרון חשוב.

מוזמנים להשתמש בקישורי השותפים הבאים כדי לקנות באמאזון , להוריד ספרי שמע, או להקים אתר אינטרנט משלכם (מדריך מפורט - כאן). תודה על תמיכתכם באתר.
טוען...
נושאים דומים פורום תאריך
השקעה בשעונים בתור חלק מייצב בתיק ההשקעות פינת המשקיעים ‏19/2/21
ויזואליזציה של תיק ההשקעות פינת המשקיעים ‏10/2/21
תיק ההשקעות שלי(העתידי) פינת המשקיעים ‏26/1/21
שינוי בתיק ההשקעות בהתאם לגיל פינת המשקיעים ‏22/1/21
אג"ח לתיק ההשקעות פינת המשקיעים ‏19/1/21
  1. אתר זה משתמש בעוגיות דפדפן. אין באמור בפורום כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ השקעות המתחשב בצרכיו של כל אדם.