• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

קניית דירה למגורים ושאר ירקות

strato8

משתמש רשום
דירוג
2
שלום לפורום המופלא,
רציתי לבקש את דעת הפורום במספר פלוטים תאורטיים ולצורך למידה בלבד.
זוג (39) פלוס 3.
כיום שוכרים דירת 3.5 חדרים ב 4600 שח.
שכר נטו: ~33K
ללא חובות\הלוואות.
מזומן:1200K
קרן השתלמות נזילה:290K
אופציה להלוואה מהעבודה 100K בריבית p-0.5
עוד כ- 130K ניירות ערך ושונות.

רוצים בשלב זה לעבור לדירה גדולה יותר: 5 חדרים בעלות חודשית משוערת(שכירות) של 6500.
שווי הדירה הזאת לקנייה 2400K חדשה. עם אכלוס סדר גודל של 2500K.

המטרה שלנו: הכנסה של 20K בחודש שלא משכר עבודה. תוך 10 שנים.
באיזה פלוט זה אפשרי אם בכלל?

תאורטית, כיצד הייתם נוהגים בסימולטור מסוג זה על מנת להגיע ליעד המבוקש? או כיצד הייתם נוהגים על מנת למקסם את הסיכויים להגיע אל המטרה ולהחטיא בכיוון הנכון?

סיבולת הסיכון שלנו מוגדרת בינונית לצורך העיניין וכל האפשרויות על הפרק: ני"ע, נדל"ן וכו.
תודה רבה!

אפשר להסיק מהמטרה שלכם שגם כיום אתם מוכנים להסתפק בהוצאה של 20K בחודש (כולל מגורים)?
אם כן, אתם חוסכים 13K בחודש שהם 40% מההכנסה. בטבלות כאן, אתם נמצאים בין השורה הרביעית לשורה החמישית (הוצאה באיזור 4500 ביחס להכנסה של 7500). אתה יכול לראות בטבלאות כמה שנים ייקח עד לעצמאות.

וזה בהנחה שלא משנים את רמת ההוצאות.
ההון הצבור שיש לכם כבר, מקביל לכשנתיים וחצי חיסכון מתוך הזמן שאתם צריכים לחכות בטבלה הזו.

באיזה פלוט זה אפשרי אם בכלל?

תאורטית, כיצד הייתם נוהגים בסימולטור מסוג זה על מנת להגיע ליעד המבוקש? או כיצד הייתם נוהגים על מנת למקסם את הסיכויים להגיע אל המטרה ולהחטיא בכיוון הנכון?
הייתי בודק על האפשרות לשלב את התוכנית עם החיסכון הפנסיוני(בהנחה שהוא קיים וגבוה מספיק) ואז בהנחה שחוסכים 13 מהנטו ומשקיעים יחסית אגרסיבי(בטח לא במזומן) לדעתי יכול להיות האפשרות הכי קולעת לכיוון,אפשרויות אחרות זה לצמצם בהוצאות או להגדיל הכנסות.

אתם עם מזומן של 1200K?? זה בהחלט בזבוז רציני שלא להשתמש בכסף בשביל לקבל תשואה.
עם סיבולת סיכון בינונית הייתי שוקל לבנות תיק השקעות בסגנון של בראון - 25 מניות (מדד לפי תוחלת סיכון שלכם, כדאי ואפשר לשלב מניות פרטניות לפי ניתוח). 25 זהב, 25 מזומן להשאיר ו25 אגח (או נדלן או ריט).
מומלץ להפקיד את הכספים לתוך קופת ההשתלמות כדי ליהנות מדחיית מס עד מימוש (ואם אפשר לא למשוך את הקופה שנים ארוכות או אף פעם).
בהשקעה נבונה התיק יתפח בצורה יפה ככה שהאפיקים עם פוטנציאל התשואה הגבוה מגדילים לכם את ההון כך שיוכל לתמוך ביעדים שרשמת.
כמובן להמשיך לחסוך במלוא המרץ ולהפקיד בהתאמה לפי תכנית ההשקעה.
כמובן האמור הוא רק רעיון השקעה אחד מרבים. אני מעדיף אישית (לתוחלת הסיכון הגבוהה שלי) להשקיע בתיק 70% מניות כאשר רובן הגדול מניות ערך ישראליות אשר אני בוחר בפינצטה.
מומלץ לעקוב אחר הבלוג הנהדר של שלומי ארדן או אחר רשימת 'שלומי 30' לרעיונות השקעה עם פוטנציאל גדול לתשואות של עשרות אחוזים.

בהצלחה

אפשר להסיק מהמטרה שלכם שגם כיום אתם מוכנים להסתפק בהוצאה של 20K בחודש (כולל מגורים)?
כן, כיום בן 13-15K חיסכון.

אם כן, אתם חוסכים 13K בחודש שהם 40% מההכנסה. בטבלות כאן, אתם נמצאים בין השורה הרביעית לשורה החמישית (הוצאה באיזור 4500 ביחס להכנסה של 7500). אתה יכול לראות בטבלאות כמה שנים ייקח עד לעצמאות.
תודה חיים 111 על ההפניה. מאיר עיניים.הערכנו שאנחנו מתנהלים כלכלית בצורה מהודקת למדי. הטבלה מספרת סיפור אחר.

וזה בהנחה שלא משנים את רמת ההוצאות.
בעיקרון, כפי שראית בנתונים למעלה השינוי בהוצאות הינו הדלתא בין השכירות כיום לבין השכירות\משכנתא לדירה הגדולה יותר+ ההוצאות הנילוות הראשוניות.

ההון הצבור שיש לכם כבר, מקביל לכשנתיים וחצי חיסכון מתוך הזמן שאתם צריכים לחכות בטבלה הזו.
תוכל להראות את החישוב?

הייתי בודק על האפשרות לשלב את התוכנית עם החיסכון הפנסיוני(בהנחה שהוא קיים וגבוה מספיק)
אנחנו בודקים עכשיו יותר לעומק, מבדיקה ראשונית לא גבוה מספיק.

ואז בהנחה שחוסכים 13 מהנטו ומשקיעים יחסית אגרסיבי(בטח לא במזומן)
זאת בדיוק מטרת הפוסט! איך? תוכל לתת פלוט מסוים\אסטרטגיה מועדפת?
אשמח אם תוכל להכניס גם את נושא הדירה שעל הפרק.

אתם עם מזומן של 1200K?? זה בהחלט בזבוז רציני שלא להשתמש בכסף בשביל לקבל תשואה.
עם סיבולת סיכון בינונית הייתי שוקל לבנות תיק השקעות בסגנון של בראון - 25 מניות (מדד לפי תוחלת סיכון שלכם, כדאי ואפשר לשלב מניות פרטניות לפי ניתוח). 25 זהב, 25 מזומן להשאיר ו25 אגח (או נדלן או ריט).

האסקי תודה על התשובה המעשית.
ההשקעה הראשונה שלנו בדרך הינה…ספרים או financial literacy.
עד אז, תוכל לומר\להעריך מה התשואה המשוערת של תיק בראון?
תוכל לתת דוגמא ל 25% זהב ול 25% נדלן?
האם הדירה המדוברת יכולה להיכנס לתחשיב הזה?

מומלץ להפקיד את הכספים לתוך קופת ההשתלמות כדי ליהנות מדחיית מס עד מימוש (ואם אפשר לא למשוך את הקופה שנים ארוכות או אף פעם).
מה הכוונה להפקיד את הכספים לקופת ההשתלמות? הרי ההפקדה אוטומטית מהשכר עד לתקרה לא?

כמובן האמור הוא רק רעיון השקעה אחד מרבים. אני מעדיף אישית (לתוחלת הסיכון הגבוהה שלי) להשקיע בתיק 70% מניות כאשר רובן הגדול מניות ערך ישראליות אשר אני בוחר בפינצטה.
גם אם נחליט להקצות 40-50% למניות זה יהיה במדד רחב.
מומלץ לעקוב אחר הבלוג הנהדר של שלומי ארדן או אחר רשימת 'שלומי 30' לרעיונות השקעה עם פוטנציאל גדול לתשואות של עשרות אחוזים.

בהצלחה
אבדוק את זה, תודה!

זאת בדיוק מטרת הפוסט! איך? תוכל לתת פלוט מסוים\אסטרטגיה מועדפת?
הרעיון "הקלאסי" של פרישה מוקדמת אומר שצריך לצבור סכום בסך 300-400 חודשי מחיה ולהשקיע אותו במוצרים מניבים, במקרה של 20K נטו אתה צריך סכום של 7 ל 9 מיליון(מושקע לא במזומן)
העניין הוא כמו שאתה רואה שזה לא תמיד מציאותי כשמתייחסים רק לחסכונות נזילים.........
הרעיון זה לבנות משיכה "בטוחה" שתגשר מהרגע שפורשים ועד להתחלת קבלת קצבה מתוכנית הפנסיה\מקורות אחרים (בהנחה שמדובר בסכום משמעותי), בצורה כזאת ניתן למשוך יותר(באחוזים)מהסכום שנחסך לפרישה המוקדמת כי אין צורך במלוא הסכום אחרי התחלת קבלת הקצבה ואין צורך שהקרן תחזיק "לנצח"
היו דיונים בפורום על תוכניות בסגנון(אבל צריך לחפור כדי למצוא אותם)
בקשר לדירה למגורים, לדעתי עדיף פשוט לחשב את הסכום הנחוץ פחות שכר דירה במידה ובוחרים בקניה ולא להסתבך בהכנסת ערך הדירה אלה עם מכניסים גם תוכנית להחלפת הדירה ליותר קטנה\מעבר לשכירות בגיל מבוגר.

כמובן בכלליות לזכור שקשה מאוד להעריך דברים כאלה לטווח ארוך מאוד אז מקדמי ביטחון תמיד יהיו רעיון טוב.

היי,

לגבי ביצועים של הארי בראון הסולידית ריכזה כאן https://www.hasolidit.com/ביצועים-היסטוריים-של-תיק-ההשקעות-הסול
ויש לה עוד פוסטים בנושא פשוט גוגל של הסולידית והארי בראון יניב את הכל

לגבי הספרות - אכן הדרך הנכונה להתעשר בידע- שווה לקרוא את המשקיע הנבון, הליכת אקראי בוול סטריט בין היתר.

דירה בהחלט יכולה לטעמי לכסות את אפיק הנדלן, אם אתם מאוד סולידיים אולי כדאי לפצל בין כמה דירות זולות או מדד ריט נדלן או חלקי דירות בהשקעה משותפת עם בן משפחה למשל. כדי להוריד את החשיפה לדירה אחת/ אזור אחד וכו'.

לגבי הפקדה להשתלמות - מאוד מאוד מומלץ ללמוד את הנושא.
ניתן לפתוח במעמד עצמאי קרן השתלמות, שווה בסכומים יפים גם את הטרחה של לפתוח תיק עוסק ולדווח דוח שנתי פעם בשנה. ולהפקיד אליה עד 18,500 שפטורים ממס רווח הון ומוכרים כהוצאה (אםן יש לכם הכנסה כעצמאיים מנגד), מה שהרוח מחמיצים הוא שניתן להפקיד לשם בלי הגבלה סכומי שיהנו מדחיית מס עד הפדיון בפועל - וכן להשתמש בהם לצורך הלוואה בריבית מאוד נמוכה (בין1.5-1% בגדול) שיכולה לשמש להשקעות אחרות (למשל הנדל"ן).

לגבי השקעה מדד. אני בגישה שיש בה סיכונים מאוד גדולים אשר לא מכוסים דיים - למשל הS&P חשוף מאוד מאוד ל5-6 מניות טכנולוגיות אשר חשופות כרגע גם לתביעות משפטיות של רשות הגבלים וגם ל'בועתיות' במחיר (מכפילי רווח בלתי סבירים, ראו טסלה כדוגמא קיצונית אך לא יחידה).
השקעה של חלק קטן מהכסף בחברה/ות אשר נחקרו לעומק ואשר מספקות הזדמנות השקעה נוכחית, הינה לטעמי בטוחה בהרבה מהשקעת מדד עיוורת.
וכמובן פוטנציאל התשואה שלה גבוה בעשרות מונים.
ראו לדוגמא השקעות בחברות ספציפיות בתחום התשתיות בישראל אשר נסחרות בכ-שליש מערך הנכסים שלהם (הסיבה היא ברובה חשבונאית לטעמי)
או השקעות בחלק מחברות האשראי החוץ בנקאי.
השקעות בחברות ספציפיות בפלח מסויים מהתיק, בכפוף להבנה של העסק בו משקיעים, יכולה להוות זרז רציני לתיק (כמו הקקאו של הסולידית).
אגב גם הסולידית פתאום כותבת על השקעה במניות דיוודנד בפוסט האחרון שלה.

העולם הפיננסי משתנה וכדאי מאוד ללמוד ולנצל את ההזדמנויות שקורות ולא לקבל בלי מחקר אמת זו או אחרת.
כמובן גם לא את שלי :)

אין באמור המלצה וכו'. אינני יועץ השקעות ולא מוסמך לייעץ.
זוהי רק משנתי האישית

תוכל להראות את החישוב?
אני מצטער, פספסתי את המזומן שהוא עיקר הנכסים שלכם. זה סכום משמעותי, ויותר קשה לחשב את החלק שלו "בשנים" (הוא גם משתנה לפי אחוז התשואה).
יש לכם כיום כרבע מהסכום הכולל שאתם צריכים לצבור, אבל זה לא אומר רבע בשנים, אלא פחות.
אני לא חושב שהדירה עצמה היא השקעה כדאית יותר או פחות מהשקעות אחרות. אני כן חושב שמגורים בדירה בבעלות הם נוחים יותר ויקרים יותר לעומת שכירות (זה לוקסוס שעולה כסף).
אם היית שואל על רכישת דירה להשקעה, אפשר לעשות חישובי עלות ראשונית, משכנתא והוצאות אחזקה מול שכירות. כשמדובר לגור בדירה, נכנסים הוצאות שבחיים לא היית מוציא על דירה שכורה (לא מצד המשכיר ולא מצד השוכר), אבל בדירה בבעלות יש נטייה להוציא אותם. גם ברכישה הראשונית, וגם בשוטף.

תודה לך ולאנשים כמוך ששומרים על השוק 'יעיל' :)

בקשר לדירה למגורים, לדעתי עדיף פשוט לחשב את הסכום הנחוץ פחות שכר דירה במידה ובוחרים בקניה ולא להסתבך בהכנסת ערך הדירה אלה עם מכניסים גם תוכנית להחלפת הדירה ליותר קטנה\מעבר לשכירות בגיל מבוגר.
תוכל להסביר את זה/ לתת דוגמא?

היי,

לגבי ביצועים של הארי בראון הסולידית ריכזה כאן https://www.hasolidit.com/ביצועים-היסטוריים-של-תיק-ההשקעות-הסול
ויש לה עוד פוסטים בנושא פשוט גוגל של הסולידית והארי בראון יניב את הכל
האם ישנה אדפטציה מודרנית לתיק הארי בראון?
האם ישנה דרך פשוטה וזולה יחסית למימוש מישראל?
האם החלק האג״חי רלוונטי גם כיום?

דירה בהחלט יכולה לטעמי לכסות את אפיק הנדלן, אם אתם מאוד סולידיים אולי כדאי לפצל בין כמה דירות זולות או מדד ריט נדלן או חלקי דירות בהשקעה משותפת עם בן משפחה למשל. כדי להוריד את החשיפה לדירה אחת/ אזור אחד וכו'.
חשבנו על דירה בודדת למגורים. לטווח בינוני-ארוך. אני אקרא ואברר לגבי ריט.

לגבי הפקדה להשתלמות - מאוד מאוד מומלץ ללמוד את הנושא.
ניתן לפתוח במעמד עצמאי קרן השתלמות, שווה בסכומים יפים גם את הטרחה של לפתוח תיק עוסק ולדווח דוח שנתי פעם בשנה. ולהפקיד אליה עד 18,500 שפטורים ממס רווח הון ומוכרים כהוצאה (אםן יש לכם הכנסה כעצמאיים מנגד), מה שהרוח מחמיצים הוא שניתן להפקיד לשם בלי הגבלה סכומי שיהנו מדחיית מס עד הפדיון בפועל - וכן להשתמש בהם לצורך הלוואה בריבית מאוד נמוכה (בין1.5-1% בגדול) שיכולה לשמש להשקעות אחרות (למשל הנדל"ן).
לא הכרתי את זה. אבדוק.

*לגבי הרכישה של הדירה האם כדאי לפדות את קה״ש לטובת המשכנתא?
האם כדאי להנזיל ולהשתמש בכל מכשיר שיש לנו על מנת לקחת משכנתא יותר נמוכה?
האם עדיף החזר חודשי גבוהה מאוד על מנת לשלם מה שיותר מהר או שעדיף החזר חודשי נמוך ואז להשתמש בכסף להשקעה בתיק?

תודה לכל העוזרים.

תוכל להסביר את זה/ לתת דוגמא?

האם ישנה אדפטציה מודרנית לתיק הארי בראון?
האם ישנה דרך פשוטה וזולה יחסית למימוש מישראל?
האם החלק האג״חי רלוונטי גם כיום?

חשבנו על דירה בודדת למגורים. לטווח בינוני-ארוך. אני אקרא ואברר לגבי ריט.

לא הכרתי את זה. אבדוק.

*לגבי הרכישה של הדירה האם כדאי לפדות את קה״ש לטובת המשכנתא?
האם כדאי להנזיל ולהשתמש בכל מכשיר שיש לנו על מנת לקחת משכנתא יותר נמוכה?
האם עדיף החזר חודשי גבוהה מאוד על מנת לשלם מה שיותר מהר או שעדיף החזר חודשי נמוך ואז להשתמש בכסף להשקעה בתיק?

תודה לכל העוזרים.

היי,

יש המון דיונים על אדפטציות הארי בראון https://www.hasolidit.com/kehila/threads/הרכב-תיק-הארי-בראון-השוואה-בין-אפשרויות.11712/ זה אחד.
מומלץ לעשות גוגל ולחקור. וגם לקרוא ספרים שלו מאוד אהבתי את Fail-Safe Investing

הכי זול ופשוט לקנות תעודת סל אחת לכל מוצר - מניות כלל עולמי, זהב, אגח ממשלתי מעורב, ריט נדל"ן.
אגח אולי לא רלוונטי בימים אלו, אבל היסטורית הוא משמעותי ויכול להיות שתוך שנתיים-שלוש יחזור לתפקידו ההיסטורי, בינתיים אפשר להשקיע באגח קונצרניות או בתשתיות או בנדל"ן.

קשה לתת המלצות בלי היכרות פרסונלית, שכן הצרכים הם שונים בין אחד לשני.
בגדול אני ממליץ לא להנזיל את קרן ההשתלמות אלא להשתמש בה להלוואה בריבית מצויינת. קה"ל היא כלי מאוד מאוד חשוב שלא כדאי לוותר עליו.
לגבי החזר נמוך/גבוה, בסביבת ריבית אפס, אם יש לכם חלופות השקעה טובות (ולא חסרות כאלו לדעתי) אין סיבה שלא למשוך את המשכנתא הזולה ולנצל את המימון הזול לטובת תשואות.
אבל שוב זה עניין מאוד אישי שקשור לאיך אתם ישנים בלילה עם משכנתא או בלעדיה :)

החלטנו לרכוש את הדירה המדוברת לגור בה, ולהשתמש בהכנסה הפנויה להשקעה במדד רחב.
רציתי לשאול:
א. מה אתם חושבים עדיף משלושת האפשרויות הבאות:
שווי הדירה כאמור 2.4 העדפה להחזר חודשי נמוך.
1. משכנתא של 1,440,000 עם שילוב של מסלול פיתוי (190k) מיידי על בסיס הלוואה מקה״ש נזילה של 290k. אלטשולר מאפשרים עד 65% הלוואת בלון בלבד.
2.משכנתא נמוכה יותר מראש ב 190k (ללא מסלול פיתוי). ללא שינוי בריביות.
3. אפשרות אחרת לדעתכם

ההצעה שקיבלנו מהבנק המלווה של הפרוייקט- אשמח לחוות דעתכם:
475 אשח: מסלול פריים-p-0.5 ל 25 שנה
605 אשח: מסלול קל״צ- 2.88 ל 20 שנה
360 אשח: מסלול מ״צ כל 5 2.85 ל 25 שנה.

*מתוך הנחה שבאופציה 1 אני אסלק חלקית את הקל״צ ניתנה האפשרות ל 2.65 במשתנה על חשבון הקל״צ שיעלה ל 2.96.
*יש לנו אפשרות על חשבון העלאת ההחזר החודשי(כ 1300 שח) לקחת הלוואה ממקום העבודה של 150k בריבית פריים ל 10 שנים.
*ניתנה הטבה של 50k ב- p-1.59 ל 20 שנה מתוך מסלול הפריים
* ישנה אפשרות להלוואת זכאות של 85k בריבית של 1.91 צמודה ל 20 שנה.(מתוך מסלול הקל״צ)
*75% הנחה בפתיחת תיק

ב. האם יש קרנות שמאפשרות לקחת יותר אחוזים מקה״ש? במסלול מנייתי? כמה זמן לוקח מעבר כזה?
ג. האם זה ״עושה שכל״ להחזיק משכנתא כזאת בהנחה של ההכנסה הפנויה מושקעת במדד רחב?
ד. האם זה נכון לנסות לשפר את ריבית המשתנה על חשבון הקל״צ(בהנחה שאני מסלק חלקית מהמסלול?
ה.האם לשלב את ההטבה של הבנק לפריים זול או שיש פה קאצ׳ ?
ו. האם לשלב את הלוואת הזכאות\הלוואה ממקום העבודה ועל חשבון איזה מסלול?
ו.מחשבות נוספות של הגורויים בפורום

חשבתי שעכשיו מותר לקחת יותר משליש בפריים.
משקיע כל שקל בסילוק הקל"ץ לפני דיון על השקעות. אח"כ מתפנה לטיפול במשתנה כל 5 בקצת פחות אדיקות אבל עם אותה נחישות.

לא מייעץ ולא ממליץ. רק דעה

תודה על המענה!
חשבתי שעכשיו מותר לקחת יותר משליש בפריים.
משקיע כל שקל בסילוק הקל"ץ לפני דיון על השקעות. אח"כ מתפנה לטיפול במשתנה כל 5 בקצת פחות אדיקות אבל עם אותה נחישות.

לא מייעץ ולא ממליץ. רק דעה
עדיין לא. עושה רושם שהשבוע כבר נוכל לקבל התייחסות ראשונית למגמה ובכל אופן רק מה-17 לחודש באופן רשמי.

יקר ומיותר. זה צריך להיות הפיתוי שלך.
o.k אז אנסה לשפר את הקל"צ אם כן.
1.ניסיתי לחשב את נושא הכדאיות של לקיחת כספי הזכאות. האם זה הגיוני שיוצא כמעט לא משתלם מאחר וההצמדה למדד עולה כמעט כמו החיסכון היחסי בקל"צ?
או שהחישוב שלי לא נכון?(חשבתי את המדד כ 1%)
2. האם הגיוני לקחת הלוואת מקום עבודה(פריים) על מנת לסלק את המ"צ?
3. איך אתם "מתזמנים" את פירעון המסלול כך שאתם מסלקים באותו יום שהמשכנתא נלקחה? או שבטווח של מספר ימים זה לא משנה?

תודה על המענה!

o.k אז אנסה לשפר את הקל"צ אם כן.
זאת לא הייתה הכוונה.
הכוונה הייתה שלפי הגישה השמרנית, בנכס ראשון עם הלוואה גדולה עדיף להחזיר את החלק הקל"צי לפני שמתפנים להשקעות ומינופים.
לגבי הרכב ההלוואה והריביות, נשמע לי קצת גבוה

זאת לא הייתה הכוונה.
הכוונה הייתה שלפי הגישה השמרנית, בנכס ראשון עם הלוואה גדולה עדיף להחזיר את החלק הקל"צי לפני שמתפנים להשקעות ומינופים.
לגבי הרכב ההלוואה והריביות, נשמע לי קצת גבוה
מסלול ספציפי גבוה?

... למרות שללקוח טוב כמעט אף פעם לא כדאי לקחת זכאות.
תוכל להרחיב לגבי זה?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
N קניית דירה ראשונה למגורים בזמן המלחמה אוף טופיק 10
ולנטין קניית דירה ראשונה למגורים בצפון נדל"ן 14
B קניית דירה למגורים כדירה שנייה נדל"ן 8
L קניית דירה חדשה למגורים, שתהיה גם השקעה טובה נדל"ן 74
G קניית דירה למגורים או פיזור השקעות נדל"ן 33
O קניית דירה למגורים או להשקעה נדל"ן 18
ש התלבטות לגבי קניית דירה למגורים נדל"ן 22
M קניית דירה ראשונה בפרויקט דירה בהנחה - השוואת תמהילים נדל"ן 52
J קניית דירה ראשונה - התלבטויות נדל"ן 2
י התייעצות לגבי קניית שליש דירה נדל"ן 9
J קניית דירה ראשונה נדל"ן 4
A קניית דירה ראשונה - איפה מתחילים? נדל"ן 3
M התייעצות - קניית דירה להשקעה בפסגת רמות ב"ש נדל"ן 8
T קניית דירה ברחוב שאמור לעבור בו מטרו נדל"ן 0
Mufasa קניית דירה ראשונה להייטקיסט בן 26 נדל"ן 87
צ קניית דירה - זוג לפני חתונה נדל"ן 24
D קניית דירה בפולין נדל"ן 14
D קניית דירה בלי משכנתא נדל"ן 19
ה קניית דירה חדשה לפני קבלת מפתח נדל"ן 4
D קניית דירה בהתניה של המוכר, שימכור הדירה אם לא ישלם מיסים . אשמח לטיפים, וממה להזהר. נדל"ן 246
י התלבטות על מזומן לפני קניית דירה נדל"ן 10
D אשמח לטיפים, איך אפשר למנוע קניית דירה ע'י אמא שלי, ושהחלופה תהיה שכירות לכמה שנים... נדל"ן 78
D קניית דירה שהיא לא בית משותף, אלא מושע, מגורים או השקעה לעתיד בפינוי בינוי, אם יהיה נדל"ן 27
D שאלה בנושא התקדמות בהליך קניית דירה , מהם השלבים הנדרשים? שלב העורכי דין, המו"מ , התשלום נדל"ן 6
D שאלה לגבי קניית דירה ללא חנייה נדל"ן 14
ה קניית דירה נוספת לאחר זכייה במחיר למשתכן נדל"ן 25
S שאלות בנוגע למחקר לפני קניית דירה ראשונה להשקעה - בדגש על התחדשות עירונית נדל"ן 11
O איך להוציא הון מדירה קיימת לצורך קניית דירה נוספת נדל"ן 0
O איך להוציא הון מדירה קיימת לצורך קניית דירה נוספת נדל"ן 42
מ קניית דירה במגדל מגורים (כ-20 קומות) לעומת דירה בבניין עד 9 קומות נדל"ן 18
מ קניית דירה מעמידר ללא קבלת הנחה ולחסוך את הערת הזהרה נדל"ן 7
א קניית דירה מדיור ציבורי נדל"ן 10
משקיע בתבונה כדאיות לקיחת הלוואה מקופת גמל להשקעה לצורך קניית דירה להשקעה נדל"ן 9
F קניית דירה בחכירה - כמה משפיע על השווי? נדל"ן 11
מומו הברווז קניית דירה כמשפר דיור... בלי חרטות? נדל"ן 1
M משכנתא על קניית חצי דירה נדל"ן 17
ד קניית דירה לטווח קצר נדל"ן 8
O השוואה בין אלטרנטיבות - קניית דירה אחת או שתי דירות (הון התחלתי זהה) נדל"ן 2
A הון עצמי נמוך קניית דירה נדל"ן 21
ח קניית דירה להשקעה , עם מינוף וחלוקה לשלישים נדל"ן 7
Y התלבטות לגבי קניית דירה בנאות אפק בקריית ביאליק דרך מחיר למשתכן נדל"ן 5
ד שאלה לגבי קניית דירה מכונס נכסים נדל"ן 13
D התלבטות לגבי קניית דירה ליד מסילת רכבת בפרויקט שחלקו מחיר למשתכן נדל"ן 3
A קניית דירה על הנייר לפני חזרה מרילוקיישן נדל"ן 18
T קניית דירה להשקעה - עד כמה חשוב להתמנף? נדל"ן 13