1. אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על בקשת או מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ אישי מבעל הרישיון המתאים.

הרכב תיק הארי בראון - השוואה בין אפשרויות

הנושא בפורום 'פינת המשקיעים' פורסם ע"י Yizhak, ‏18/6/19.

1. Yizhak

Yizhak משתמש רשום

שלום לכולם,
    מזה מספר שנים יש לי חשבון השקעות בשוואב, דרכו אני מחזיק תיק לא גדול בתמהיל הארי בראון. לשוואב יש ETFים משל עצמם שעמלת הקניה שלהם היא אפס, ולכן אני מחזיק את התיק בETFים שלהם.
    החסרון המשמעות של שוואב, מבחינתי, הוא שקשה (כלומר, יקר) להעביר לשם כספים מהארץ. צריך לעשות המרה בבנק ואז WIRE, ושניהם יקרים יחסית - בטח אם מדובר על העברה חודשית. חסרון נוסף הוא ששוואב הם לא FDIC Insured

בינתיים הצטבר לי סכום גדול בעובר ושב ואני רוצה שוב להשקיע אותו בתיק הארי בראון. כדי להתגבר על החסרונות הנ"ל פתחתי חשבון בIB דרך דיבידעת. היתרון מבחינתי הוא שאפשר לבצע העברה בשקלים ולהמיר לדולרים בעלות זעומה של 10 ש"ח. החסרון הוא שעלות הקניה היא 0.9 סנט למניה (מינ' 1.4$). יתרון נוסף, אם אני מבין נכון, הוא שהחשבון מבוטח (ע"י מי, ומה זה בדיוק אומר?)
    אני יכול גם לבצע הסדר טיפה מסובך יותר: להחזיק תיק קטן יחסית (נגיד, 10K) בIB ולהעביר את עיקר הסכום מIB לשוואב ולהחזיק את עיקר התיק שם. כך, IB יהיו בעיקר חלפן כספים זול. את התיק של ה10K אני חושב להחזיק שם כדי שלא יבואו אלי בטענות שאני משתמש בהם רק כחלפנים...

כעת אני ניצב מול שתי התלבטויות:
    1. איפה להחזיק את עיקר התיק, בIB או בשוואב?
    2. באיזה ניירות להחזיק את התיק? נראה שהETFים של שוואב הרבה יותר זולים מאלה ה"סטנדרטיים". האם מישהו יכול לחשוב על חסרונות כלשהם?

להלן השוואה בין עלויות הETF הסטנדרטיים לבין הETF של שוואב

תודה רבה!

2. adamshalev

adamshalev מודרטור

אני הייתי משלם את ה-1.4$ והולך להתעסק במשהו אחר.
    אגב אם תפתח חשבון ישירות ולא דרך המתווך הישראלי העמלה היא 0.5 סנט ו-1$ ואם אתה בוחר במסלול tiered העמלה יורדת לאזור 0.35$.

לעניות דעתי אוהב/ת את זה.
  3. adams

adams משתמש ותיק

ופתאום מתווספת לך עמלה של 10 דולר בחודש אם אין לך שם 100 אלף דולר ומעלה.

רצוי לתת לאנשים תמונה מלאה שכוללת חסרונות ולא חלקית שכוללת רק יתרונות כשמפזרים המלצות.

4. Yizhak

Yizhak משתמש רשום

מה שנכון... ו20 דולר בחודש אם יש לך שם פחות 2000 דולר.

בכל מקרה, אני מסכים שהעמלות די זניחות. יש יתרונות או חסרונות אחרים שכדאי לי לדעת?

5. קפה שחור

קפה שחור משתמש בכיר

אם כבר תמונות מלאות
    זאת עמלה מתקזזת עם פעולות...

אורי ג. אוהב/ת את זה.
  6. adams

adams משתמש ותיק

שמשקיע פסיבי לא אמור לבצע כל חודש...

7. קפה שחור

קפה שחור משתמש בכיר

אולי מספיק עם האנשי קש?
    מה קשור למה שמשקיע פאסיבי כהגדרך (האישית בלבד יש לציין) אמור לעשות לעובדה שהעמלות מתקזזות
    משקיע פאסיבי לא נמדד בתדירות ההשקעה שלו אלא בתהמיל ההשקעות שלו
    הפאסיביות היא בבריחה מהבחירה

8. adams

adams משתמש ותיק

אולי מספיק עם האג'נדה שלך?
    פותח השרשור מתנסח כמו משקיע פאסיבי שבקושי הולך לבצע פעולות ולהסתיר ממנו בכוונה את העובדה שהוא הולך לשלם 35 שח בכל חודש כולל החודשים שבהם הוא לא עושה כלום זה ממש מגעיל.

9. קפה שחור

קפה שחור משתמש בכיר

זה המשפט הכי תלוש מהמציאות ששמעתי במקום שהתוכן פתוח ונגיש לכולם ומופיע בערך 200 פעמים בכל השאלות על IB
    בנוסף, פות"ש הוא לא ילד קטן והוא לא צריך את ההשגחה הלא ברורה שלך
    מי שרוצה לדעת את כל העובדות שבכל מקרה לא יסמוך על משתמשים אנונימיים
    מעניין.
    ספר לי מה היא.

Benjamin Willard ו-לעניות דעתי אוהבים את זה.
מוזמנים להשתמש בקישורי השותפים הבאים כדי לקנות באמאזון , להוריד ספרי שמע, או להקים אתר אינטרנט משלכם (מדריך מפורט - כאן). תודה על תמיכתכם באתר.
טוען...
  1. אתר זה משתמש בעוגיות דפדפן. אין באמור בפורום כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ השקעות המתחשב בצרכיו של כל אדם.