• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מעבר לIRA בקרן השתלמות

ודעתך לגבי שאלות 1ו2?
לומד ממך מלא, תודה מלך! @roneng

@ברזילרו העמלה שקיבלתי הייתה 0.3%, אמנם שווי התחלתי נמוך יותר אבל לדעתי כל עוד לא מדובר על 200k קשה מאוד להוריד אותם מהעמלה הזאת. מן הסתם תלוי עם איזה נציג מדברים גם.

בנוסף, לגביי מינוף קרן השתלמות, צריך מינימום (לא הצלחתי להבין מספר מדויק, אני חושב שזה דינמי).
אז כשפותחים מספק קרנות השתלמות כמו שהמליצו פה צריך לקחת בחשבון שזה מגביל את המינוף.

אעדכן פה גם מכיוון שלא מזמן פתחתי קרן השתלמות IRA אז אולי זה יכול לעזור בדיון.
את הקרן פתחתי במיטב ד״ש בדמי ניהול של 0.3%. הסכום שהועבר הינו 60k.
תחילה הגעתי אליהם עצמאית ודיברתי עם סוכן רנדומלי שהציע לי 0.35%. לאחר מכן הצלחתי להגיע דרך סוכן שהומלץ לי עליו כאן בפורום, כבר הציע לי 0.3% ולאחר שחתמנו על חלק מהמסמכים הסיפור כמעט התפוצץ כי הוא ראה במערכת שהקודם ניסה לצרף אותי ב 0.35%. היה עם זה קצת סיפור אבל בסוף הדברים הסתדרו (אגיד שהייתי צריך להפעיל לא מעט לחץ אבל בסוף קיבל אישור מהאחראים עליו).
בכל מקרה אמליץ לכל מי שרוצה לפתוח במיטב ד״ש להגיע דרך קבוצת רכישה/הצעה שלהם/סוכן שהמליצו לכם ולא להתקשר עצמאית, אחרת אתם תשלמו עמלה גבוהה יותר כמעט תמיד- אגב גם הסוכן שהציע 0.35% התחיל מעמלה גבוהה יותר וירד במהלך השיחה.
כמובן שככל שהסכום ההתחלתי יהיה גבוה יותר תשיגו הצעה טובה יותר.
הקרן כבר נפתחה והכספים הועברו אליה מקרנות קודמות במסלולים רגילים. התהליך היה קצר יחסית (פחות מחודש). אם כי הייתה בעיה בהפקדה הראשונה למרות שהכסף הועבר מהקופות ונאמר לי שהדבר בטיפול ויסתדר בימים הקרובים.

@roneng המידע שכתבת בנוגע לחברות אחרות נכון אולי לפעם אבל בוודאות לא להיום, בדקתי בכל החברות שרק מתעסקות עם IRA. מלבד מיטב ד״שׁ כולן, כולל קל-גמל, דרשו מינימום של 150k וגם על זה נאמר לי שזה גבולי.

@בני2012 @Wonko גם אני חתום על הסעיף שאם הסכום מתחת ל 100k יכולים להעביר אותי למסלול רגיל. שימו בצד את האירוניה שכבר הסכום נמוך מכך כמעט פי שתיים- לא חושב שהם יפעילו את הסעיף הזה. כמו שמישהו כתב- יש התראה של 60 יום לפני, במקרה הכי גרוע לפחות יש זמן לעבור למקום אחר. קשה לי להאמין שיש להם סיבה להשתמש בסעיף הזה, הכל יכול להיות, אבל זה לא שהם מרוויחים משהו מיידי מכך, להיפך הם יאבדו לקוחות.

גם התכנון שלי הוא לרכוש (למען האמת כבר רכשתי) ני״ע של קרנות איריות,ספציפית קרן מס׳ 1159250 של iShares.
מבחינת השירות לקוחות שלהם קשה לשפוט בזמן הנוכחי. סה״כ הדברים מתקדמים וכמעט הסתיימו סופית חוץ מההפקדה האחרונה, כן הייתי צריך לדבר איתם מספר פעמים כי לא הכל היה חלק.
המערכת שלהם עונה לצרכים שלי ואני רואה בה רק חיסרון אחד עבורי ואולי גם למי שקורא את זה כדי לדעת מראש- אין two factors authentication וזה בהחלט חיסרון בעייני, אני לא יודע איך זה בשאר החברות שמספקות קרן השתלמות IRA אבל זה אמצעי אבטחה מינימלי היום לכל מערכת מסחר / התעסקות עם כספים. מקווה שאולי בעתיד (של השנים הקרובות!) הם יוסיפו את האבטחה הזאת.

אשמח לדעת והאם מכיר ויכול להפנות לקבוצת רכישה כזו כדי להצטרף לצורך העברת קופות קיימות לקבוצת רכישה כזו
תודה

אשמח לדעת והאם מכיר ויכול להפנות לקבוצת רכישה כזו כדי להצטרף לצורך העברת קופות קיימות לקבוצת רכישה כזו
תודה

מצטרף. בימים אלו אני רוצה לעבור ואשמח להפניה לקבוצת רכישה או לסוכן מומלץ

מצטרף. בימים אלו אני רוצה לעבור ואשמח להפניה לקבוצת רכישה או לסוכן מומלץ
אולי נארגן כאן קבוצת רכישה ונתאחד יחד לארגון קבוצה משותפת כדי לקבל תנאים טובים בדיוק כמו שארגונים מקומות עבודה עושים - להערכתי זה ממש לא צריך להיות קשה ואולי כוחנו הוא באחדותנו

אולי נארגן כאן קבוצת רכישה ונתאחד יחד לארגון קבוצה משותפת כדי לקבל תנאים טובים בדיוק כמו שארגונים מקומות עבודה עושים - להערכתי זה ממש לא צריך להיות קשה ואולי כוחנו הוא באחדותנו
נשמע רעיון מעולה. אני אהיה מופתע אם זה לא משהו שקרה כבר בפורום, ובכל מקרה לדעתי יש סיכוי לא רע שאפשר לאסוף פה מספיק אנשים עם מספיק צבירה כדי לקבל תנאים טובים.

נשמע רעיון מעולה. אני אהיה מופתע אם זה לא משהו שקרה כבר בפורום, ובכל מקרה לדעתי יש סיכוי לא רע שאפשר לאסוף פה מספיק אנשים עם מספיק צבירה כדי לקבל תנאים טובים.
אני הצטרפתי לקבוצת רכישה מעולה שארגן כאן @איליה המוכשר בשנת 2015.
לדעתי בעלת הבית הציבה תנאי מאז שהיא לא מוכנה שימשיכו את הנוהג הזה אבל אני לא בטוח שאני זוכר נכון.

האם קיימת כאן קבוצת רכישה שניתן להצטרף אליה להעברת קופות קיימות לניהול ב-IRA בעמלות נוחות ושפויות ? האם ניתן להצטרף לקבוצה כלשהי כזו אשמח !

דיברתי היום עם נציג של מיטב דש והוא אמר לי שיש מינימום של 300k להצטרפות לקרן השתלמות IRA. (החל מספטמבר האחרון).
יש מסלול אחר "עוקב S&P 500", אמורים לחזור אליי עם פרטים.

שמעתם משהו על המינימום החדש?
שמעתם משהו על המסלול עוקב S&P 500?

רק לחסוך מפח נפש קל-גמל(כיום slice) זו לא ממש אופציה. הבעיה זה לא המינימום אלא החוסר יכולת \ רצון מצידם לבצע את התהליך. הייתי בתהליך מולם מתחילת מאי, אינסופור התכתבויות, הודעות דוא"ל ו-whatsapp ואחרי חצי שנה הרמתי ידיים.

אם עדיין אפשר לפתוח קבוצת רכישה לפי חוקי הפורום ומישהו רוצה להרים את הכפפה, גם אני מעוניין

אשמח גם כן להצטרף לקבוצת רכישה לקרן השתלמות ira

במקום לחכות שמישהו יעבוד בשבילכם, תרימו את הכפפה.
תפתחו קבוצת וואטסאפ, תפרסמו פה לינק הצטרפות (ואולי בעוד מקומות) ותחליטו מי עושה את הצעד להתקשר לבתי ההשקעות.

אשמח גם כן להצטרף לקבוצת רכישה לקרן השתלמות ira
מוכן גם אם מישהו מרים את הכפפה
אגב בקל גמל קבלתי הצעה אבל מדאיגה אותי ההתנהלות שלהם כפי שחברים כאן כותבים מעניין אם זה ככה תמיד או רגעי ?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
M מעבר לIRA, הסכנה שלא מדברים עליה שוק ההון 26
D מעבר מתיק השקעות סטנדרטי לIRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
E מעבר לIRA, שילוב צוברת ומחלקת שוק ההון 1
M בתהליך מעבר לIra שוק ההון 6
ה מעבר גמל, ביטוח מנהלים והשתלמות לIRA - אשמח למידע מעודכן דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 1
A מעבר כספים לIB ושימוש כללי בIB (העולמי) שוק ההון 14
M מעבר לקרן פנסיה משלימה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
משה Barista fire - מעבר למשרה חלקית במקביל למשיכה מתיק ההשקעות פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 10
flower שינוי בביטוחי הבריאות - מעבר אוט' מביטוח ניתוחים "השקל הראשון" ל"משלים שב"ן" צרכנות פיננסית 9
ש הגדלת הפרשת חלק עובד לקרן השתלמות מעבר ל-2.5% פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
K האם שוק המניות לא יכול להיות מימוש של מעבר פשוט בין סוגי משאבים שוק ההון 47
littleSeal מעבר מעוסק זעיר לחברה גדולה יזמות והגדלת הכנסות 0
G מעבר מ-VTI ל-1183441 INVESCO S&P 500 UCITS ETF שקלית שוק ההון 15
מ מעבר למסלול מניות בקרן פנסיה בגיל 47 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 34
Y מעבר בין בתי השקעות וטופס 867 שוק ההון 5
F מעבר לעצמאות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
I מעבר קרן השתלמות ואיפוס פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
N מעבר חברת סלולר צרכנות פיננסית 2
AlexNOSAM מעבר לארצות הברית - מה לעשות עם הפנסיות וקה״שים למיניהם? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
yossik מעבר לדיור מוגן - האם למכור את הדירה או את תיק ההשקעות? צרכנות פיננסית 19
R מעבר לבלינק שוק ההון 1
מ מכירת קרן כספית ביום האחרון בשנת המס בעקבות מעבר לתושבות מס אמריקאית מיסים 4
B רכישת מקרר - מעבר דירה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 6
R מה עושים עם תיק השקעות לפני מעבר לארה"ב שוק ההון 1
A מעבר לקטנוע חשמלי - כדאיות כלכלית לעומת חסרון טווח הנסיעה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 7
י כדאיות מעבר לIKBR שוק ההון 7
I שאלות בסיסיות על מעבר מקרנות אמריקאיות אל קרנות איריות\ישראליות שוק ההון 6
ב האם מעבר בין מסלולי השקעה בקרן הפנסיה מצריך חיתום רפואי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
S רגע לפני מעבר ל-IRA התיעצות אחרונה - האם לנייד כסף מקרן הפנסיה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
D השוואת דמי ניהול או מעבר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
S התייעצות - מעבר ל-IRA (קרן השתלמות + קופת גמל) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
L מעבר IRA בקה"ש בלבד או קה"ש + פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 47
ד מעבר מפיקדון צמוד מדד לקרן כספית שוק ההון 3
M מעבר מחשבון אינטראקטיב בורקס ישאל לארה"ב? משהו השתנה? שוק ההון 1
G הרעה בדמי ניהול בגמל וקרן השתלמות עקב מעבר עבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
C מעבר לקנדה כתעודת ביטוח אוף טופיק 31
ט מעבר למדינה אחרת, מה הדרך הטובה ביותר להתנהל מבחינת המרה? צרכנות פיננסית 0
דו דו תהליך מעבר לגלובלנט קה״ש IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
ו בירור הליך מעבר בין בתי השקעות ישראליים צרכנות פיננסית 4
T האם כדאי למשוך כספים מקרנות פנסיה/השתלמות מעבר לתקרה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
M מעבר למערכת פתוחה בבית השקעות שוק ההון 3
M התלבטות לפני מעבר דירה שמייקר את הוצאות השכירות נדל"ן 13
כ קרן השתלמות מעבר לתקרה - חסרונות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
T מעבר מארה"ב לאירופה - אשמח להתייעצות שוק ההון 0
T התייעצות לגבי מעבר מארה"ב לאירופה (לא אזרח אמריקאי, לא תושב ישראל, כן אזרח של מדינת באיחוד האירופי) אוף טופיק 1
M מעבר לגלובלנט IRA פוסטים מאיכות נמוכה 4
T מעבר מבנק לבית השקעות בתיק מעורב שוק ההון 0
T קה"ש ופנסיה מעבר לתקרה - אופציות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
N מעבר בנק - איך מתבצעת בפועל קבלת ההטבות/התמקחות? צרכנות פיננסית 2
Z מעבר לקרן השתלמות IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3

נושאים דומים

Back
למעלה