• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מעבר לIRA בקרן השתלמות

Wonko

משתמש רגיל
דירוג
1,024
אהלן, לאחרונה קיבלתי ממיטב דש הצעה לעבור לIRA בקרן ההשתלמות. לפני שאני חוזר אליהם עם תשובה, היה לי חשוב להבין את הצעד ומה אני אעשה אחרי שאעבור.
מיטב דש הציעו לי IRA עם דמי ניהול של 0.2% מצבירה במקום ה0.6% שיש לי היום.

1. כרגע יש לי בקרן השתלמות כ80k. כל חודש יש לי הפקדה של 3600. האם לדעתכם שווה לי לחכות כדי לקבל הצעה יותר טובה? האם אתם יודעים על קבוצת רכישה שמתהוות?

2. מהם עמלת פדיון, עמלת ריבית ועמלת דיבידנד?
2.1. אני מניח שעמלת דיבידנד היא אחוז שלוקחים לי מהדיבידנד אחרי שהוא נוכה ממס?
2.2. מה היא הריבית שעליה מדובר ב"עמלת ריבית"?
2.3. ניסיתי לחפש בפורום ובכלל על עמלת פדיון אך כשלתי. מתי העמלה מתממשת?

3. בהצעה רשום "ריבית שיקלית על יתרה בשיעור של P-3.2%". הפריים כמובן נמוך מ3.2%. אז זאת למעשה עוד עמלה על היתרה? זאת בדיחה? אני מפספס משהו?

4. אשמח לשמוע את דעתכם על הניירות שאני מתכוון לרכוש. אני מתלבט בין שני "מסלולים" שדרכם אעקוב אחר המניות של העולם.
המסלול הראשון הוא 4 ETF איריות (S&P, אירופה, EM, אסיה) והמסלול השני הוא VTI+VXUS. המסלול השני נהנה מדמי ניהול יותר נמוכים אך המסלול הראשון נהנה מ"דמי הפקדה" יותר נמוכים שהרי אני לא צריך להמיר שקלים לדולרים. סימולציה שבניתי באקסל הראתה שאין ממש הבדל משמעותי בין שני המסלולים ב5 ו10 שנים הקרובות. האם יש לדעתם עדיפות לאחד המסלולים?

נערך לאחרונה ב:
1. מבחינת דמי ניהול זו הצעה יפה. אני קיבלתי 0.27 בקל גמל עם 50K
4. ממה שהבנתי בקרן השתלמות יש עדיפות לאיריות על פני אמריקאיות משיקולי מיסוי. @roneng יכול להרחיב בנושא יותר ממני.

אתה מחוייב לבחור מסלול? או שאלו 2 מסלולים שהרכבת בעצמך?

1. מבחינת דמי ניהול זו הצעה יפה. אני קיבלתי 0.27 בקל גמל עם 50K
4. ממה שהבנתי בקרן השתלמות יש עדיפות לאיריות על פני אמריקאיות משיקולי מיסוי. @roneng יכול להרחיב בנושא יותר ממני.
מעניין, אשמח לשמוע עוד על הנושא.

אתה מחוייב לבחור מסלול? או שאלו 2 מסלולים שהרכבת בעצמך?
הרכבתי בעצמי כיאה לIRA. אשמח לשמוע המלצות נוספות.

כל העמלות בסעיף 2 הן עמלות שאף אחד לא באמת גובה היום, אפילו לא בבנקים אם יש לך יותר מכמה אלפי שקלים.

כל העמלות בסעיף 2 הן עמלות שאף אחד לא באמת גובה היום, אפילו לא בבנקים אם יש לך יותר מכמה אלפי שקלים.
אם כך, אנסה להעיף אותם מההסכם. תודה. אתה יכול לשפוך אור על מה העמלות?

הצעה די טובה על סכום כל כך נמוך.
אני עזבתי אותם בתחילת השנה כי הם סירבו לזוז מילימטר מ-0.4% על 200K והייתי איתם 15 שנה לפחות.
גם שמעתי מאנשים כאן בפורום שהתארגנו בהמונים כדי לקבל 0.2% בקבוצת רכישה.. ולך פשוy "הציעו".
תבדוק שאין הפתעות - או שיד ימין שם לא יודעה מה עושה יד שמול, או שהם התאהבו בך ;)
יתחן שנפלתה על מבצעת ולנטיין?
מעניין, חשבתי לתומי שזאת הצעה ראשונית לפני מיקוח. לא רואה סיבה מיוחדת שיציעו לי עסקה מיוחדת. אולי אחרי שעזבת אותם תוכל לקבל הצעות יותר משתלמות אצלם.

אתה יכול לשפוך אור על מה העמלות?
פדיון - לוקחים לך עמלה על זה שאג"ח נפדה ועשו לך טובה והחזירו לך את הכסף לחשבון
ריבית - עשו לך טובה שהכסף על ריבית מאג"ח נכנס לחשבון, צריך לשלם
דיבידנד - אותו דבר עם דיבידנד

מיטב דש הציעו לי IRA עם דמי ניהול של 0.2% מצבירה במקום ה0.6% שיש לי היום.

אני עברתי אליהם ממש עכשיו, הקופה בתהליך ניוד, עם סכום גבוהה יותר וקיבלתי 0.35 אחוז. בוודאות קיבלת 0.2? היה מיקוח חזק מצדך?

אני עברתי אליהם ממש עכשיו, הקופה בתהליך ניוד, עם סכום גבוהה יותר וקיבלתי 0.35 אחוז. בוודאות קיבלת 0.2? היה מיקוח חזק מצדך?
לי הציעו 0.2% על בערך 200,000 (קופג וקהש ביחד).
אבל יש שני נושאים:
1. להתקשר לנציג הנכון (או לנסות כמה פעמים)
2. להתמקח (למשל אמרתי שמציעים לי X במקום הנוכחי אבל בשביל Y אני אהיה מוכן לעבור, למשל להזכיר מבצע שהיה לאחרונה או שעדיין קיים בחברה שמדברים איתה או בחברה מתחרה)

במיטב? כל מסלול או רק IRA?
IRA, ובמיטב.
בסוף נשארתי עם הלמן כי הם גם הציעו לי 0.2 ואני לא רואה יתרון בלעבור חברה מנהלת כששתיהן מציעות תנאים זהים.

מעניין, קיבלתי היום מדש הצעה של 0.3 על 100K

קיבלתי הצעה להעביר את קרן ההשתלמות שלי ל- IRA של מיטב ד"ש, דמי ניהול 0.3%. בקרן הנוכחית (מנוהלת סטדנרטית) יש סביבות 80K והמינימום של מיטב הוא 50K. לכן זאת למעשה האופציה היחידה, כל שאר קרנות השתלמות IRA שבדקתי דרשו מינימום 200K ומעלה.
להצטרפות צריך לחתום על כל כל מיני מסמכים, ביניהם הסכם הצטרפות. מצאתי בהסכם סעיף שאומר שאם גודל הקרן יורד מ- 100K יש להם זכות להעביר את הקרן לאחד המסלולים הסטדנרטיים (לא IRA). כאן יש לי שתי שאלות אליכם:
1. האם מישהו נתקל פעם בסיטואציה כזאת, למשל בעקבות ירידות בשוק או משיכה של כסף?
2. אפשר לקחת את הסיכון לזמן מוגבל עד שהקרן תעבור 200K ואז לעבור לחברה שבה אין את הסעיף / יש אבל עם סכום קטן יותר, ואז השאלה שלי, האם בהעברה של קה"ש IRA בין חברות יש אירוע מס?
תודה מראש לעונים!

לאחר בירור עם מיטב דש קיבלתי תשובה שאומרת שדמי ניהול שהיו בעבר תחת הסכמים קולקטיבים, ושדמי הניהול הישנים אינם בתוקף ולא מאושרים. לכל דבר מתחת 0.35% הם קוראים, להבנתי, דמי ניהול ישנים/תחת הסכמים קולקטיבים. מישהו מכיר אופציות נוספות לניהול קרן השתלמות IRA?

לאחר בירור עם מיטב דש קיבלתי תשובה שאומרת שדמי ניהול שהיו בעבר תחת הסכמים קולקטיבים, ושדמי הניהול הישנים אינם בתוקף ולא מאושרים. לכל דבר מתחת 0.35% הם קוראים, להבנתי, דמי ניהול ישנים/תחת הסכמים קולקטיבים. מישהו מכיר אופציות נוספות לניהול קרן השתלמות IRA?
יש צבירה או מתחיל מ-0 ?

מתחיל בשש ספרות.
מנסה לעזור חבר/ה,
שלח לי בפרטי מספר ואשלח לנציגים בחברות השונות.

[לא עובד בבית השקעות או מקבל תשר זה או אחר]

מנסה לעזור חבר/ה,
שלח לי בפרטי מספר ואשלח לנציגים בחברות השונות.

[לא עובד בבית השקעות או מקבל תשר זה או אחר]
תודה. אני לא רואה איך לשלוח פרטי. (חדש כאן :)). בכל מקרה, איזה חברות יש למיטב ידעתך? אשמח ליצור איתם קשר באופן עצמאי. טוב לתרגול משא ומתן. :)

תודה. אני לא רואה איך לשלוח פרטי. (חדש כאן :)). בכל מקרה, איזה חברות יש למיטב ידעתך? אשמח ליצור איתם קשר באופן עצמאי. טוב לתרגול משא ומתן. :)
בבקשה.
קל גמל 0.3%~ ללא התנייה
הלמן 0.5%~ תלוי צבירה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
M מעבר לIRA, הסכנה שלא מדברים עליה שוק ההון 26
D מעבר מתיק השקעות סטנדרטי לIRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
E מעבר לIRA, שילוב צוברת ומחלקת שוק ההון 1
M בתהליך מעבר לIra שוק ההון 6
ה מעבר גמל, ביטוח מנהלים והשתלמות לIRA - אשמח למידע מעודכן דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 1
A מעבר כספים לIB ושימוש כללי בIB (העולמי) שוק ההון 14
M מעבר לקרן פנסיה משלימה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
משה Barista fire - מעבר למשרה חלקית במקביל למשיכה מתיק ההשקעות פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 12
flower שינוי בביטוחי הבריאות - מעבר אוט' מביטוח ניתוחים "השקל הראשון" ל"משלים שב"ן" צרכנות פיננסית 13
ש הגדלת הפרשת חלק עובד לקרן השתלמות מעבר ל-2.5% פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
K האם שוק המניות לא יכול להיות מימוש של מעבר פשוט בין סוגי משאבים שוק ההון 47
littleSeal מעבר מעוסק זעיר לחברה גדולה יזמות והגדלת הכנסות 0
G מעבר מ-VTI ל-1183441 INVESCO S&P 500 UCITS ETF שקלית שוק ההון 15
מ מעבר למסלול מניות בקרן פנסיה בגיל 47 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 34
Y מעבר בין בתי השקעות וטופס 867 שוק ההון 5
F מעבר לעצמאות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
I מעבר קרן השתלמות ואיפוס פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
N מעבר חברת סלולר צרכנות פיננסית 2
AlexNOSAM מעבר לארצות הברית - מה לעשות עם הפנסיות וקה״שים למיניהם? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
yossik מעבר לדיור מוגן - האם למכור את הדירה או את תיק ההשקעות? צרכנות פיננסית 19
R מעבר לבלינק שוק ההון 1
מ מכירת קרן כספית ביום האחרון בשנת המס בעקבות מעבר לתושבות מס אמריקאית מיסים 4
B רכישת מקרר - מעבר דירה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 6
R מה עושים עם תיק השקעות לפני מעבר לארה"ב שוק ההון 1
A מעבר לקטנוע חשמלי - כדאיות כלכלית לעומת חסרון טווח הנסיעה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 7
י כדאיות מעבר לIKBR שוק ההון 7
I שאלות בסיסיות על מעבר מקרנות אמריקאיות אל קרנות איריות\ישראליות שוק ההון 6
ב האם מעבר בין מסלולי השקעה בקרן הפנסיה מצריך חיתום רפואי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
S רגע לפני מעבר ל-IRA התיעצות אחרונה - האם לנייד כסף מקרן הפנסיה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
D השוואת דמי ניהול או מעבר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
S התייעצות - מעבר ל-IRA (קרן השתלמות + קופת גמל) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
L מעבר IRA בקה"ש בלבד או קה"ש + פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 47
ד מעבר מפיקדון צמוד מדד לקרן כספית שוק ההון 3
M מעבר מחשבון אינטראקטיב בורקס ישאל לארה"ב? משהו השתנה? שוק ההון 1
G הרעה בדמי ניהול בגמל וקרן השתלמות עקב מעבר עבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
C מעבר לקנדה כתעודת ביטוח אוף טופיק 31
ט מעבר למדינה אחרת, מה הדרך הטובה ביותר להתנהל מבחינת המרה? צרכנות פיננסית 0
דו דו תהליך מעבר לגלובלנט קה״ש IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
ו בירור הליך מעבר בין בתי השקעות ישראליים צרכנות פיננסית 4
T האם כדאי למשוך כספים מקרנות פנסיה/השתלמות מעבר לתקרה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
M מעבר למערכת פתוחה בבית השקעות שוק ההון 3
M התלבטות לפני מעבר דירה שמייקר את הוצאות השכירות נדל"ן 13
כ קרן השתלמות מעבר לתקרה - חסרונות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
T מעבר מארה"ב לאירופה - אשמח להתייעצות שוק ההון 0
T התייעצות לגבי מעבר מארה"ב לאירופה (לא אזרח אמריקאי, לא תושב ישראל, כן אזרח של מדינת באיחוד האירופי) אוף טופיק 1
M מעבר לגלובלנט IRA פוסטים מאיכות נמוכה 4
T מעבר מבנק לבית השקעות בתיק מעורב שוק ההון 0
T קה"ש ופנסיה מעבר לתקרה - אופציות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
N מעבר בנק - איך מתבצעת בפועל קבלת ההטבות/התמקחות? צרכנות פיננסית 2
Z מעבר לקרן השתלמות IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3

נושאים דומים

Back
למעלה