• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מדוע אי אפשר לנצח את השוק?

מבין את הרעיון, אבל אם באופן פרקטי אני לא מסוגל לעקוב אחרי המדד הזה, אז מה הטעם בידיעה שהוא שקול לביצועים של באפט?
אבל גם אם הביצועים שלך הם ברמה של באפט, עדיין תצטרך לשלם מס דיבידנדים בדיוק כמו בקרן מחקה s&p500 (וכנראה שאפילו יותר מחלק מהאופציות, כמו למשל איריות צוברות)

לשם העניין,
לשם העניין ברקשייר היא חברה במדד השוק
היא מרכיבה אותה, לכן קשה להגיד שהיא "מכה את השוק" אלא חברה בו
כמובן שאפשר להגיד, לשם הפיזור להשקיע באמזון מול ברקשייר , האחרונה מנצחת
אבל לשם הפיזור, להשקיע בחברה אחת שנמצאת במדד שמולו אתה "מתמודד" מעלה בפניו סיכון ש"התוצאות" של העשורים האחרונים לא יחזרו
והשקעתך בחברה אחת מתוך 500 במדד יכולה להתברר כטעות
במיוחד שבעשור האחרון, הוא\הם והמדד בקרב צמוד מאוד

אבל גם אם הביצועים שלך הם ברמה של באפט, עדיין תצטרך לשלם מס דיבידנדים בדיוק כמו בקרן מחקה s&p500 (וכנראה שאפילו יותר מחלק מהאופציות, כמו למשל איריות צוברות)

ואם אקנה מניות של החברה של באפט? אחוייב רק ב-25% מס רווחי הון בעת המימוש

לשם העניין ברקשייר היא חברה במדד השוק
היא מרכיבה אותה, לכן קשה להגיד שהיא "מכה את השוק" אלא חברה בו
כמובן שאפשר להגיד, לשם הפיזור להשקיע באמזון מול ברקשייר , האחרונה מנצחת
אבל לשם הפיזור, להשקיע בחברה אחת שנמצאת במדד שמולו אתה "מתמודד" מעלה בפניו סיכון ש"התוצאות" של העשורים האחרונים לא יחזרו
והשקעתך בחברה אחת מתוך 500 במדד יכולה להתברר כטעות
במיוחד שבעשור האחרון, הוא\הם והמדד בקרב צמוד מאוד

אם אמשיך להיות "פרקליטו של השטן" ואייצג את משקעי הערך-הרי שהם כלל אינם מאמינים בפיזור, אלא בהתמקדות.
הרעיון הוא שהשקעה בחברות איכותיות בזמן קריסה, תוביל לתשואה גבוהה מהמדד-ועל כן, לטענתם, השקעה בברקשייר אשר בוחנת כל חברה בדקדקנות טובה מהשקעה במדד ה"פרוץ" התלוי בשווי שוק.

אם כבר עברנו ל-"האם ניתן להכות את השוק" בהקשר הרחב ולא בהקשר של סתם לקנות מניות עם מכפיל זול, אז אצטרף מחדש

מי שבאמת חושב שהשוק הוא סתם תזוזה אקראית של מחירים וכל מי שהצליח להכות אותו היה בר מזל אפנה אותו למאמר המיתולוגי של באפט https://www8.gsb.columbia.edu/sites/valueinvesting/files/files/Buffett1984.pdf

באשר לBerkshire Hathaway - הכותרות האחרונות שהם לא מכים את השוק זה ממש cherry picking של תאריכי התחלה. גם צריך להתחשב בכך שהם מחזיקים כמויות מטורפות של מזומן: כ-20% משווי החברה שלהם. הריביות כיום נמוכות מה שנותן לשוק המניות הרבה רוח במפרשים. אני מציע עדיין לא לקבור את ברקשייר. ואם תהיה נפילה משמעותית בשוק הם יצאו למסע קניות נפלא שישאיר את הS&P 500 לאכול אבק

אלא בהתמקדות.
התמקדות במרחב
אבל משקיעי ערך מחזיקים לפחות 20 חברות ורובם משתדלים להתקרב ל50
אני מציע עדיין לא לקבור את ברקשייר
זאת חברה איכותית ביותר ללא ספק
ועדיין, הם חברה אחת, לכן סידרה של כישלונות, יציאה של כספים, היחלשות, בוודאי שעל הפרק

זאת חברה איכותית ביותר ללא ספק
ועדיין, הם חברה אחת, לכן סידרה של כישלונות, יציאה של כספים, היחלשות, בוודאי שעל הפרק
זאת חברת אחזקות. כאן יש את החברות הציבוריות שלהם https://www.cnbc.com/berkshire-hathaway-portfolio/
וכאן את הפרטיות https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_assets_owned_by_Berkshire_Hathaway
זה מפוזר מעל ומעבר
למה אתה מתכוון כשאתה אומר יציאה של כספים? הם מתרחקים מהלוואות כמו אש ומחזיקים בפרות מזומנים, לא נראה לי שזאת בעיה בשבילם

ואם אקנה מניות של החברה של באפט? אחוייב רק ב-25% מס רווחי הון בעת המימוש
אבל זאת לא השקעת ערך. זה הרבה יותר קרוב לקניית מדד.
חוץ מזה שאני לא בטוח שהתשואה גבוהה יותר ממה שתקבל בקרן אירית צוברת אחרי דמי ניהול.

יציאה של כספים?
השוק מוכר מניות שלהם ומוריד את מחיר המניה, לכן השקעה בהצלחות של החברה לא משתקף במחיר המניה
כמה סיכונים בודדים לא יפגעו בחברה בטווח הקצר, אבל לא ניתן לדעת מה יהיה בעוד 5 שנים לדוג'
זה מפוזר מעל ומעבר
ברור שזה מפוזר, אבל מנוהל ע"י קומץ שצריך להאמין בהחלטות שלהם
לעומת זאת במדד השוק יש יותר פיזור מינהלי שינסו להוביל את החברות לרווחיות הנדרשת (מבעלי מניותיה)

אבל זאת לא השקעת ערך. זה הרבה יותר קרוב לקניית מדד.
חוץ מזה שאני לא בטוח שהתשואה גבוהה יותר ממה שתקבל בקרן אירית צוברת אחרי דמי ניהול.

בוא נראה בזה "מדד של השקעות ערך"
בנוגע לקרן האירית-לצערי אני לא בקיא מספיק בנושא

אם כבר התחלנו לדבר על ברקשייר, אני מוכרח לציין שאני מאוד סקרן מה יקרה כשוורן באפט יילך לעולמו (כמובן, עד 120, אבל מתישהו זה יקרה).
הוא הפך כבר לסמל בשוק ההון ובפרט השקעות ערך, ועל אף שכיום גם פקידים רבים מנהלים את ההשקעות (כמו ההשקעה בטבע שצוינה פה, שבאפט כלל לא ידע על קיומה), ייתכן שפסיכולוגית שלחלק מהמשקיעים יהיה קשה יותר לתת אמון בחברה בלעדיו והמניה תקרוס.

יהיה קשה יותר לתת אמון בחברה בלעדיו והמניה תקרוס.
זה יהיה מצויין לחברה, כל פעם שהמחיר שלה יורד יותר מדי ביחס לערך שלה הם עושים BB.

השוק מוכר מניות שלהם ומוריד את מחיר המניה, לכן השקעה בהצלחות של החברה לא משתקף במחיר המניה
דווקא לא. הם עושים share buybacks כשהם מעריכים שהם נסחרים מתחת לשווי שלהם
לעומת זאת במדד השוק יש יותר פיזור מינהלי שינסו להוביל את החברות לרווחיות הנדרשת (מבעלי מניותיה)
כן, ומצד שני יש uber-ים lyft-ים שברקשיר נמנעת מהם

שברקשיר נמנעת מהם
גם אני, לא הופך אותי ל"מומחה"
כשהם מעריכים שהם נסחרים מתחת לשווי שלהם
זאת החלטה מנהלית, האם היא טובה או לא בעתיד, אין לדעת

בכל מקרה, אני כבר כתבתי שברקשייר זאת חברת איכותית, קריסה לא תיקרה לה, אבל צליעה יכולה לקרות

ברור שזה מפוזר, אבל מנוהל ע"י קומץ שצריך להאמין בהחלטות שלהם
כנ"ל הS&P500.

אותו פיזור מנהלים בדיוק שקיים גם בחברות שברקשייר מחזיקה.

בוא נראה בזה "מדד של השקעות ערך"
ומה ההבדל בין המדד הזה לבין מדד ה S&P500, או כל מדד אחר לצורך העניין?
זה שיש מדדים מסויימים שנותנים תשואה גבוהה יותר ממדדים אחרים עדיין לא מוכיח שאפשר להכות את השוק.
בנוגע לקרן האירית-לצערי אני לא בקיא מספיק בנושא
הזדמות טובה ללמוד :)

כנ"ל הS&P500.

ומה ההבדל בין המדד הזה לבין מדד ה S&P500, או כל מדד אחר לצורך העניין?
זה שיש מדדים מסויימים שנותנים תשואה גבוהה יותר ממדדים אחרים עדיין לא מוכיח שאפשר להכות את השוק.

הזדמות טובה ללמוד :)

ההבדל הוא ש"מדד ברקשייר" כולל חברות שנתפסות ע"י מנהליו כחברות מובילות, והן נרכשו במחירי סוף עונה.
לדעתי, אם ה"מדד" הזה באמת ובתמים מוביל על ה-S&P 500 באמצעות שימוש במניות המצויות במדד, כן, הוא מכה אותו.

אגב, אשמח ללמוד על קרנות איריות, זה נשמע מעניין. מאיפה מתחילים? :)

המנהלים של המדד מאפשרים לו להתקיים לפי שווי שוק, אבל כן, הם אחראים לתוכן ללא ספק
ניתן לומר שהם הרבה יותר פאסיביים בהשוואה לברקשייר
(ופחות מפלים סקטורים)
נכון, זה מחזיר אותי לטענה שלא חובה להחזיק את החברה הנ"ל, אלא חבילה יותר רחבה אשר תמזער יותר את הסיכונים

, והן נרכשו במחירי סוף עונה.
לא מחייב, ראה ערך היינז, IBM וטבע.
אם ה"מדד" הזה באמת ובתמים מוביל על ה-S&P 500 באמצעות שימוש במניות המצויות במדד, כן, הוא מכה אותו.
1. הוא לא מכה אותו לאחרונה.
2. הוא מכה אותו בעזרת החברות הפרטיות שאינן נסחרות בבורסה.

ההבדל הוא ש"מדד ברקשייר" כולל חברות שנתפסות ע"י מנהליו כחברות מובילות,
בגדול זה המצב גם במדד S&P500
והן נרכשו במחירי סוף עונה.
שוב, בהנחה שאתה סומך על יכולת החיזוי של המנהלים שם.
עובדתית בשנים האחרונות הם לא עשו יותר מהסנופי.
לדעתי, אם ה"מדד" הזה באמת ובתמים מוביל על ה-S&P 500 באמצעות שימוש במניות המצויות במדד, כן, הוא מכה אותו.
אבל במקרה של ברקשייר הוא לא מוביל על המדד.
אגב, אשמח ללמוד על קרנות איריות, זה נשמע מעניין. מאיפה מתחילים? :)
https://www.hasolidit.com/kehila/th...רציתם-לדעת-והסתחרר-לכם-הראש-מרוב-דיונים.1495/

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ת מדוע באתר "כלכליסט" כבר אי אפשר לקרוא תגובות? פוסטים מאיכות נמוכה 1
M מדוע קיים אצלי פער גדול בין קרנות פנסיה והשתלמות בעלות מסלול זהה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
א מדוע הוצאות במטבע זר באשראי יורדות רק אחרי כמה חודשים וכיצד לשנות ? צרכנות פיננסית 12
M מדוע מחירי הדירות לא משוקלל במדד המחירים לצרכן ? נדל"ן 77
Z קרן כספית - מדוע חוייבתי במס של 25% ? שוק ההון 10
Y בחור צעיר - מדוע שיער הזקן מלבין? אוף טופיק 38
A מדוע הכנסה ממניות לא נחשבת כמו שכר בתחשיב של החזר משכנתא נדל"ן 72
I מדוע אין פיצוי על המח״מ באג״ח הממשלתי? שוק ההון 1
W מדוע הוצאות ניהול השקעות כל כך גבוהות במסלול פסיבי? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
ט שאלת קיטבג: מדוע שערי המניות נקבעים על פי היצע וביקוש? שוק ההון 9
M מדוע בביטוחי רכב אין מס ערך מוסף? פוסטים מאיכות נמוכה 4
נ מדוע בעולם מוחים על הפגיעה באזרחים והסבל של הלא לוחמים דווקא במלחמה באוקריאנה אוף טופיק 45
T מדוע אין קרן מחקה ישראלית ל-MSCI AC WORLD? פוסטים מאיכות נמוכה 10
maverick מדוע המשקל של כלכלת סין במדד העולמי כל כל נמוך? שוק ההון 16
stamEhad אג"ח ממשלתי של ישראל מול ארה"ב - פער גדול מאד בתשואות היסטוריות (לטובת ישראל), מנסה להבין מדוע שוק ההון 15
M מסלול פאסיבי מניות חו"ל - רק 52% מניות. מדוע? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
Y מתאם בין אינפלציה לשער חליפין ובין אג"ח ישראלי למניות חו"ל? מדוע אג"ח ממשלתי צמוד מדד? שוק ההון 9
N האם רק לי לא ברור מדוע הדיונים על השקעות ביטקוין/קריפטו עברו לפורום עם ההגדרות הללו? השקעות אלטרנטיביות 17
B מדוע אני לא מוצא את VWRA שוק ההון 8
ת כשמבקשים החזר מקופ'ח נשאלים אם קיים ביטוח פרטי נוסף. מדוע, בעצם? אוף טופיק 1
S מדוע חיוב כרטיס אשראי בחו"ל מתבצע בשורה נפרדת? צרכנות פיננסית 2
A מדוע תשלומי המשכנתא שלי משתנים בכל חודש? נדל"ן 7
ר מדוע יש נהירה לתחום של מדעי המחשב? אולי זה הזמן "לברוח" התפתחות אישית 118
liranviper מדוע כשתחזית השוק מתממשת, מקבלים תשואה ממוצעת? שוק ההון 20
א מדוע התרסקות מחיר הנפט רעה לכלכלה ? שוק ההון 15
נ מדוע כאשר מדד הS&P 500 יורד הדולר מתחזק ולהפך שוק ההון 6
ר מדוע יש צורך באג"ח צמוד שוק ההון 18
L מדוע קרנות גמל/השתלמות לא עוברות לבלקרוק שוק ההון 8
ע מדוע שווי שוק של חברה מוריד את מחיר המניה שלה? שוק ההון 5
נ מדוע VT \עולמי MSCI זה כל השוק? שוק ההון 8
נ מדוע מדד אג"ח ממשלתי כללי יורד חזק ב3 הימים האחרונים? שוק ההון 8
ש בורסת תל אביב - מדוע? שוק ההון 2
Myrath [שאלת הדיוט] - מדוע ההתנתקות "קירבה" את אזורי הדרום לטווח הטילים? אוף טופיק 195
O מדוע יש צורך בביטוח שב"ן של קופת חולים? צרכנות פיננסית 108
A מדוע להשקיע במדד עולמי ע"פ S&P 500? שוק ההון 37
ג מדוע סנופי פופולארי כל כך ולא מדד אחר (נאסד"ק 100 או דאו ג'ונס) שוק ההון 159
ביולוג ירושלמי מדוע קרן ההשתלמות שלי ב- IBI, במסלול עוקב מדד S&P500, מחזיקה אג"ח ממשלתי?!? צרכנות פיננסית 18
sogi מדוע עסקי קריפטו בונים עסקים טובים יותר? אוף טופיק 11
ב מדוע לא מדברים פה על רכישת ניירות בריטיים? שוק ההון 12
א מדוע יש כאלו שממליצים עכשיו לקנות REIT? שוק ההון 14
A מדוע מדד המק"מ משיג תשואה שאינה אפסית? שוק ההון 1
Z מודל הFED. מדוע ההשוואה מול אג"ח ל10 ולא ל30 שנה? שוק ההון 3
ס שני אג"ח ממשלתיות דומות, אבל בתשואות מאד שונות. מדוע? שוק ההון 1
סנאי מדוע קופות מחזיקות מזומנים? שוק ההון 15
D קרנות ישראליות מחקות סנופי - מדוע אין אחת שהוקמה לפני 2012-2013? שוק ההון 15
E מדוע יש הפרש בחישוב משנה לשנה לעומת מחודש לחודש? שוק ההון 1
B מדוע שחברה תהיה מושפעת/תתעניין בשווי המניות שלה? שוק ההון 4
ס מדוע קרן (אירית) צוברת של S&P מניבה תשואה נמוכה מקרן אמריקאית מחלקת? שוק ההון 10
BRK מדוע אנשים עשירים )מאוד!(ממשיכים לעבוד אוף טופיק 3
Rio יש למישהו מושג מדוע זה לא נותן לי למכור? (תמונה בפנים) שוק ההון 13

נושאים דומים

Back
למעלה