• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

לקיחת משכנתא אחרי חתימה על חוזה

התלמיד

משתמש רגיל
דירוג
161
אני ובת זוגתי סטודנטים
אנחנו מעוניינים לרכוש דירה מקבלן
לאחר סיוע מההורים יש לנו 40% ממחיר הדירה.
שנינו לא עובדים כרגע וצפויים להתחיל לעבוד בעוד כשלושה חודשים.
נכון לעכשיו אף בנק לא יאשר לנו משכנתא.

בדירה שבה אנחנו מעוניינים פריסת התשלומים היא כזו שבחתימת החוזה משלמים 20% ואת היתרה איך שאנו רוצים עד לקבלת המפתח.

הבנתי שיש אופציה שבה הקבלן לא מבקש אישור עקרוני למשכנתא בעת חתימת החוזה.

אם נגיע להסכם כזה עם הקבלן, זה יהיה מעולה מבחינתנו.

מה הסיכונים בהוצאת אישור עקרוני לאחר החתימה על החוזה?
(חוץ מהסיכון שלא נמצא עבודה והבנק לא יאשר משכנתא)

האם הבנקים יכולים לנצל את המצב שאנחנו כבר חתמנו על חוזה ולכן לחוצים לקחת משכנתא ולתת לנו תנאים פחות טובים?

מהפן הטכני, כדי לאשר משכנתא, הבנק יבקש לראות רצף תעסוקתי, בדרך כלל של לפחות שנה. במידה ולא יהיה לכם רצף, יתכן שיבקש ערב ויתייחס להכנסה שלו לצורך קביעת גובה ההחזר.

אבל הבעיה היותר גדולה היא שאתם הולכים להתחייב על עסקה גבוהה מאוד בלי שיש לכם הכנסה. מה תכנית החילוץ שלכם למקרה שלא תמצאו עבודה במהירות שאתה צופה? איך אתה יודע להעריך מה יהיה השכר שלכם בעוד שנה אם אין לכם עבודה כיום?
לדעתי אתם לוקחים על עצמכם סיכון מאוד רציני, וכדאי שגם אם תחליטו לקחת אותו, לפחות תבינו את אותו היטב.

לא ממליץ, לא מייעץ.

בדרך כלל של לפחות שנה. במידה ולא יהיה לכם רצף, יתכן שיבקש ערב ויתייחס להכנסה שלו לצורך קביעת גובה ההחזר.
כשדיברתי עם בנקאי, נאמר לי שמספיק רצף של שלושה חודשים.

אבל הבעיה היותר גדולה היא שאתם הולכים להתחייב על עסקה גבוהה מאוד בלי שיש לכם הכנסה. מה תכנית החילוץ שלכם למקרה שלא תמצאו עבודה במהירות שאתה צופה? איך אתה יודע להעריך
אני סטודנט, מסיים את הלימודים בעוד כשלושה חודשים.
מתכנן להתחיל לחפש עבודה (הייטק) בעוד כחודשיים. גם אם זה יקח לי קצת יותר, נוכל לעמוד בזה.

בגדול, מרגע שאני מתחיל לחפש עבודה, יש לי בערך שנה למצוא אחת כזו כדי שיהיה לי רצף תעסוקתי של 3 חודשים ושהבנק יאשר לי משכנתא. אני רוצה להאמין שאעמוד בזמנים.

בנוגע לתוכנית החילוץ, להכניס את ההורים כערב משלם/לווה.

לדעתי אתם לוקחים על עצמכם סיכון מאוד רציני, וכדאי שגם אם תחליטו לקחת אותו, לפחות תבינו את אותו היטב.
האם יש סיכון נוסף שאתה רואה פה פרט לעניין אי מציאת עבודה?
אני לא ממעיט בערכו של הסיכון הזה ואכן נערך גם לקראתו

בשביל אישור עקרוני כרגע תוכל לנסות לקבל אישור רק לפי הערב המשלם, אני לא יודע אם אפשרי אבל שווה את הניסיון.

לגבי מה שהאזרח הקטן אמר, אני מניח שאתה מוכשר ומוצלח, אבל עדיין תהליך של מציאת עבודה ראשונה בהייטק הוא מורכב ויכול לקחת הרבה מאוד זמן, השוק יכול להיחלש פתאום. השאלה היא האם אתה תהיה מוכן במידה ולא תמצא עבודה במשך חצי שנה להתחיל להתפשר כדי למצוא בכל זאת עבודה כלשהי בתחום קרוב בשביל לקחת את המשכנתא? והאם אתה חושב שהפשרה הפוטנציאלית הזאת שווה את מה שאתה מרוויח ברכישה?

עוד משהו שחשוב להסתכל עליו הוא הריבית במשק, הריבית היום עדיין נמוכה מאוד, ומתחילה לעלות, האם הרכישה תהיה אפשרית עבורך גם אם הריבית במשק תהיה 3% ולא 0.35% כמו היום? זאת שאלה מאוד חשובה שהרבה אנשים שמתחייבים לרכישות עתידיות עם משכנתא שהם עוד לא לקחו לא מתייחסים אליה.

בשביל אישור עקרוני כרגע תוכל לנסות לקבל אישור רק לפי הערב המשלם, אני לא יודע אם אפשרי אבל שווה את הניסיון.
אפשרי בהנחה והערב עומד בתנאים.
זה הדבר הנכון לעשות במצב הזה אם לא מוכנים לחכות .
לא להתחייב מול הקבלן לפני שיש אישור עקרוני!

כשקניתי הקבלן לא ביקש אף אישור עקרוני.... גם הדירה לא שלך עד שאתה לא מסיים לשלם אז הסיכון עליך ולא על הקבלן.

בכל אופן מצטרף למה שנאמר. אני לא הייתי מרגיש בנוח להתחייבות כזאתי בלי אישור עקרוני.

כשדיברתי עם בנקאי, נאמר לי שמספיק רצף של שלושה חודשים.
רצף של שלושה תלושים, הבנק מתייחס דווקא בכובד ראש לוותק בעבודה ושלושה חודשים אתה נדחק לפינה מאוד מסוכנת (שלא תקבל מימון, תספוג ריביות תשומות בנייה וכו', אי עמידה בתשלומים לקבלן תזכה אותך בריבית פיגורים .. שמחה גדולה) במקרה הטוב תמכור ללא הפסד במקרה הרע לא תצליח למכור מכל סיבה שהיא ואתה בברוך חביבי

מהתגובות פה, כולם התייחסו לסיכון של אי מציאת עבודה.
נראה לי שאני מעריך בחסר את הסיכון הזה, אז אחשוב על זה יותר לעומק.
הביטוחים שלי לסיכון הזה הם כאלה:

1. ההחזר החודשי למשכנתא הצפויה היא כ 2800 שח ככה שההכנסה הפנויה צריכה להיות כ 9000שח. אני מאמין שבשנה אצליח למצוא משרה בהייטק בשכר הזה, גם אם זה ידרוש מבחינתי לקחת עבודה בשכר נמוך יותר או בתחום שונה מזה שאני מכוון אליו (דאטא סיינס).

2. במקרה הכי גרוע, ההורים שלנו יכולים להיות ערבים משלמים, הם כן עומדים בתנאים ללקיחת משכנתא כנל.
אני אשתדל להמנע מזה כמה שיותר, אבל זו אופציה שקיימת במקרה הקיצון.

אבל בהחלט חידדתם לי את הנקודה שבסיכון הזה.
כאמור, אחשוב על כך שנית.
תודה לכולם

כמו כן, אשמח להארות נוספות אם יש

1. ההחזר החודשי למשכנתא הצפויה היא כ 2800 שח ככה שההכנסה הפנויה צריכה להיות כ 9000שח. אני מאמין שבשנה אצליח למצוא משרה בהייטק בשכר הזה, גם אם זה ידרוש מבחינתי לקחת עבודה בשכר נמוך יותר או בתחום שונה מזה שאני מכוון אליו (דאטא סיינס).
תחום שיכול לקחת זמן רב להתקבל בו לעבודה, דווקא בגלל הידע הרב שהוא דורש.

לא התייחסת לנקודה הזאת:

עוד משהו שחשוב להסתכל עליו הוא הריבית במשק, הריבית היום עדיין נמוכה מאוד, ומתחילה לעלות, האם הרכישה תהיה אפשרית עבורך גם אם הריבית במשק תהיה 3% ולא 0.35% כמו היום? זאת שאלה מאוד חשובה שהרבה אנשים שמתחייבים לרכישות עתידיות עם משכנתא שהם עוד לא לקחו לא מתייחסים אליה.
זה חשוב לא רק עבור היכולת לאשר רכישה, אלא גם עבור הסתכלות על כדאיות העסקה.

מהתגובות פה, כולם התייחסו לסיכון של אי מציאת עבודה.
נראה לי שאני מעריך בחסר את הסיכון הזה, אז אחשוב על זה יותר לעומק.
הביטוחים שלי לסיכון הזה הם כאלה:

2. במקרה הכי גרוע, ההורים שלנו יכולים להיות ערבים משלמים, הם כן עומדים בתנאים ללקיחת משכנתא כנל.
אני אשתדל להמנע מזה כמה שיותר, אבל זו אופציה שקיימת במקרה הקיצון.

אבל בהחלט חידדתם לי את הנקודה שבסיכון הזה.
כאמור, אחשוב על כך שנית.
תודה לכולם

שוב, ערב משלם זה הדבר הנכון לעשות כאן,
הם שמו 40% מערך הנכס, אני מאמין שיהיו מוכנים להיות ערבים משלמים, בייחוד כשאתם תמצאו עבודה, אתם תתחילו לשלם.
או שתחכו עם הקנייה.

אני מציע להתייעץ עם יועץ משכנתאות שגם מקושר בבנק כזה או אחר.

לאור סכום ההחזר הנמוך יחסית שעליו אתה מדבר, אני מניח שגובה המשכנתא הוא סביב 500-600 אלף ש"ח. אם כך, כנראה שהסיכון לא מאוד גדול.

לא התייחסת לנקודה הזאת
בקשר לעניין הריבית, זה אכן סיכון.
מחישוב מפית, עליה של ריבית הפריים לרמה של 3% מגדיל את ההחזר החודשי בלכל היותר 500 שח. כיוון שהמשכנתא שלנו נמוכה יחסית, זה הפרש שאנחנו יכולים להכיל. אבל בהחלט זו נקודה חשובה שגם אותה צריך לקחת בחשבון.
בקשר לכדאיות העסקה, כיוון שאנחנו מעוניינים ברכישת דירה ולא במגורים בשכירות (לאו דווקא משיקולים כלכליים), נצטרך לקחת משכנתא בכל מצב, בעוד שנה או בעוד 3 שנים, ככה שכדאיות העסקה כתלות בגובה הריבית פחות מהווה פקטור.
שאלת תם: להגיד ש*אולי* הריבית תהיה 3% ולכן העסקה לא כדאית, זה לא דומה לניסיון לתזמן את השוק?
הרי יכול להיות שהריבית תשאר ברמת החצי אחוז במשך שנים ומצד שני יכול להיות באמת שהריבית תעלה ל 3% ותשאר ברמה הזו כמה שנים.
ניסיון להערך לתרחיש של עליית ריבית ולהתחשב בכך בעת לקיחת המשכנתא, זה ניהול סיכונים
אבל ניסיון לתזמן קניית דירה לפי רמות ריבית משוערות, זה ניסיון לתזמן את שוק הדיור-משתכנתא באיזה שהוא אופן, לא?

לאור סכום ההחזר הנמוך יחסית שעליו אתה מדבר, אני מניח שגובה המשכנתא הוא סביב 500-600 אלף ש"ח. אם כך, כנראה שהסיכון לא מאוד גדול.
בדיוק, המשכנתא היא בכיוון ה 630,000.

בדיוק, המשכנתא היא בכיוון ה 630,000.
ההחזר שלכם נמוך ביחס לגובה המשכנתא, זה אומר שתזרקו לא מעט כסף לפח בגלל קצב איטי של חיתוך הקרן. אם תגדילו אפילו בכמה מאות שקלים את ההחזר החודשי תקבלו משכנתא יעילה בהרבה.
אגב, איפה מצאתם דירת קבלן במיליון ש"ח?

ההחזר שלכם נמוך ביחס לגובה המשכנתא, זה אומר שתזרקו לא מעט כסף לפח בגלל קצב איטי של חיתוך הקרן. אם תגדילו אפילו בכמה מאות שקלים את ההחזר החודשי תקבלו משכנתא יעילה בהרבה.
אגב, איפה מצאתם דירת קבלן במיליון ש"ח?
לגבי ההחזר, בגלל שעדיין אנחנו לא עובדים, העדפתי לעשות את כל החישובים לפי משכנתא ל 30 שנה על מנת לקבל החזר חודשי נמוך.
ברגע שאמצא עבודה, אעדכן את הנתונים לפי יכולת ההחזר החדשה.

הדירה בשדרות, המחיר הוא 1.2.
תיקון- ההון העצמי הוא 50% ולא 40% כפי שרשמתי.

שאלת תם: להגיד ש*אולי* הריבית תהיה 3% ולכן העסקה לא כדאית, זה לא דומה לניסיון לתזמן את השוק?
הרי יכול להיות שהריבית תשאר ברמת החצי אחוז במשך שנים ומצד שני יכול להיות באמת שהריבית תעלה ל 3% ותשאר ברמה הזו כמה שנים.
ניסיון להערך לתרחיש של עליית ריבית ולהתחשב בכך בעת לקיחת המשכנתא, זה ניהול סיכונים
אבל ניסיון לתזמן קניית דירה לפי רמות ריבית משוערות, זה ניסיון לתזמן את שוק הדיור-משתכנתא באיזה שהוא אופן, לא?
זה לא תזמון, אתה מתחייב לרכישה במיליון שקל ומתכנן להשתמש במשכנתא כדי לממן אותה, לכן כדאי לוודא שזה יהיה אפשרי וכדאי, אגב 3% זה ממש לא תרחיש קיצון.

הדירה בשדרות, המחיר הוא 1.2.
תיקון- ההון העצמי הוא 50% ולא 40% כפי שרשמתי.
למה לא כבר בית קרקע אם זה המיקום? ישביח הרבה יותר עם השנים, ובכללי יותר נחמד לדעתי.

למה לא כבר בית קרקע אם זה המיקום? ישביח הרבה יותר עם השנים, ובכללי יותר נחמד לדעתי.
לא בדקתי לעומק אך לדעתי, בתי קרקע באזור מתחילים בסביבות ה 1.5M
זה אומר כבר משכנתא של כמעט מיליון שח והחזר חודשי של 4500 לפחות.
זה מגדיל את המשכורת הפנויה שנצטרך ל 13,500שח מה שמגדיל את הסיכוי לכך שלא נקבל את המשכנתא הזו.
מעדיפים לגדר את הסיכון הזה עי רכישת דירה זולה יותר.

עריכה: קוטגים מהקבלן מתחילים בסיבות ה 1.7.

נערך לאחרונה ב:
לא בדקתי לעומק אך לדעתי, בתי קרקע באזור מתחילים בסביבות ה 1.5M
זה אומר כבר משכנתא של כמעט מיליון שח והחזר חודשי של 4500 לפחות.
זה מגדיל את המשכורת הפנויה שנצטרך ל 13,500שח מה שמגדיל את הסיכוי לכך שלא נקבל את המשכנתא הזו.
מעדיפים לגדר את הסיכון הזה עי רכישת דירה זולה יותר.

עריכה: קוטגים מהקבלן מתחילים בסיבות ה 1.7.
אני במצבכם הייתי מחכה קצת ורוכש בית קרקע שם, לא בהכרח מהקבלן, אם כבר לגור בפריפריה אז בבית פרטי, ככה לא תהיה תלוי בתחזוקה של הבניין ובצפיפות של בניין. אמנם כרגע זה קצת גבולי לדבריך, אבל אחרי שתתחילו לעבוד זה לגמרי ריאלי.

אפשרות מעניינת שיכולה להתאים למצבכם הנוכחי להבנתי היא לרכוש מגרש, הסכום שיש לכם עכשיו אמור להספיק עבור המגרש עצמו, במהלך השנה עד שתמצאו עבודה תוכלו להתחיל להתעסק בתכנון ובאישורים, ו-3 חודשים אחרי שתתחילו לעבוד תוכלו לקחת משכנתא ולהתחיל לבנות, זה כמובן חוג אחר שדורש הרבה התעסקות אבל זה ייתן לכם הרבה חופש בנושא תזמון התשלום ביחס לזמן מציאת העבודה.

תוכלו לתכנן את הבית לפי הצרכים שלכם, אולי לבנות גם יחידת דיור עם הפרדה טובה בינה לבין הבית, בשנים הקרובות שעדיין אין לכם ילדים לגור ביחידת הדיור ולהשכיר את הבית, ואז השכירות תכסה את רוב המשכנתא למרות שתגורו ביחידה.

אני במצבכם הייתי מחכה קצת ורוכש בית קרקע שם, לא בהכרח מהקבלן, אם כבר לגור בפריפריה אז בבית פרטי, ככה לא תהיה תלוי בתחזוקה של הבניין ובצפיפות של בניין. אמנם כרגע זה קצת גבולי לדבריך, אבל אחרי שתתחילו לעבוד זה לגמרי ריאלי.
מה הכוונה?
בגלל שזו דירה בפריפריה סיכוי גבוה יותר שהבניין יהיה מלוכלך?
אם אתה מדבר על תחזוקה מבחינת מבנה, יסודות וכו'...
בנתיים התכנון הוא לגור בדירה הזו מספר נמוך של שנים (עד שיגיעו ילדים) ואז לחזור לגור בעיר שבה ההורים גרים. ככה שאני פחות דואג לגבי תחזוק הבנין לטווח ארוך.

אפשרות מעניינת שיכולה להתאים למצבכם הנוכחי להבנתי היא לרכוש מגרש, הסכום שיש לכם עכשיו אמור להספיק עבור המגרש עצמו, במהלך השנה עד שתמצאו עבודה תוכלו להתחיל להתעסק בתכנון ובאישורים, ו-3 חודשים אחרי שתתחילו לעבוד תוכלו לקחת משכנתא ולהתחיל לבנות, זה כמובן חוג אחר שדורש הרבה התעסקות אבל זה ייתן לכם הרבה חופש בנושא תזמון התשלום ביחס לזמן מציאת העבודה.
מבדיקה שטחית מאוד ביד 2, מגרש זמין לבניה בשדרות עולה בסביבות ה 1.4M
ככה שזה לא ריאלי.

*אחת המטרות שלנו ברכישת הדירה הזו זה גידור מפני עליית מחירי דירות בעתיד.
אני יודע שזה גידור לא מושלם כי זו דירה לא בעיר שאנחנו רוצים לגור בה בהמשך אבל אני כן מאמין שזה יתן גידור חלקי

מה הכוונה?
בגלל שזו דירה בפריפריה סיכוי גבוה יותר שהבניין יהיה מלוכלך?
אם אתה מדבר על תחזוקה מבחינת מבנה, יסודות וכו'...
בנתיים התכנון הוא לגור בדירה הזו מספר נמוך של שנים (עד שיגיעו ילדים) ואז לחזור לגור בעיר שבה ההורים גרים. ככה שאני פחות דואג לגבי תחזוק הבנין לטווח ארוך.
כן, בפריפריה יש אוכלוסיה עם פחות יכולת לשלם, תחזוקה של בניינים גבוהים היא יקרה, ככל שהם יותר גבוהים היא יותר יקרה, לעיתים אחרי מספר שנים קורות בעיות בתחום ואנשים לא רוצים לשלם יותר כדי לשמור על תחזוקה ברמה טובה של המתקנים המשותפים (מעליות, ביוב, שטחים משותפים ועוד). גם אם לא תגורו בדירה, במידה ולא תמכרו את הדירה זאת כן תהיה בעיה שלכם.

מבדיקה שטחית מאוד ביד 2, מגרש זמין לבניה בשדרות עולה בסביבות ה 1.4M
ככה שזה לא ריאלי.
אני חושש שהבדיקה השטחת שלך קצת שטחית מידי, לא הגיוני שבית פרטי מקבלן יעלה 1.7 ומגרש ריק 1.4, צריך לדעת איפה לחפש דברים כאלו, מכרזים של רמ"י ועוד.

*אחת המטרות שלנו ברכישת הדירה הזו זה גידור מפני עליית מחירי דירות בעתיד.
אני יודע שזה גידור לא מושלם כי זו דירה לא בעיר שאנחנו רוצים לגור בה בהמשך אבל אני כן מאמין שזה יתן גידור חלקי
אני מאמין שגידור כזה עובד יותר טוב ככל שהדירה שאתה מגדר באמצעותה יותר קרובה פיזית לאזור שאתה רוצה לגדר את עצמך מעליית המחירים בו, אם אתם רוצים לחזור למרכז לאחר מכן, יותר הגיוני לרכוש דירה בפריפריה החברתית של המרכז (רמלוד, חולון, בת ים, וכו).

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ר לקיחת משכנתא כשאתה לא בעל הנכס נדל"ן 10
D לקיחת משכנתא: כן או לא? נדל"ן 27
C חישוב כדאיות לקיחת הלוואה והחזר משכנתא נדל"ן 9
R לקיחת משכנתא -דירה מקבלן ללא ליווי בנקאי (שווה להיכנס גם מי שמעוניין לראות תמהיל לי זה עזר :) ) נדל"ן 9
T גרייס ומועד לקיחת משכנתא - דירה מקבלן נדל"ן 7
klayhamn דחיית לקיחת משכנתא? נדל"ן 21
M שאלה לגבי לקיחת משכנתא נדל"ן 8
מ כדאיות למשיכת כספים לטובת דירה או לקיחת משכנתא שוק ההון 1
I מחפש עצות בנושא לקיחת משכנתא לדירה יחידה (להשקעה) נדל"ן 5
ב לקיחת משכנתא לכל מטרה בשביל נדלן בחול נדל"ן 15
ה לקיחת משכנתא ומיחזור תוך שנה נדל"ן 43
M לקיחת משכנתא בתור איש קבע נדל"ן 12
T לקיחת משכנתא על בסיס חוזה מכירת דירה נדל"ן 2
hommie סבב בנקים לפני לקיחת משכנתא אוף טופיק 7
ITS רכישת דירה - לקיחת משכנתא או מהון עצמי בלבד? נדל"ן 220
O לקיחת הלוואה כנגד תיק השקעות שוק ההון 12
מ פינוי בינוי - לקיחת עורך דין נוסף נדל"ן 5
S לקיחת משכנא על שדרוג נכס - מספר שאלות נדל"ן 5
Y השקעת נדל"ן תוך לקיחת מינוף נדל"ן 12
D לקיחת הלוואה מקרן פנסיה לטובת השקעה במדד (למשל s&p) שוק ההון 2
O לקיחת הלוואה מהקבלן נדל"ן 3
ס משקפי ראייה ללא לקיחת הלוואה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 25
משקיע בתבונה כדאיות לקיחת הלוואה מקופת גמל להשקעה לצורך קניית דירה להשקעה נדל"ן 9
J השקעה ב-P2P או לקיחת הלוואת מינוף להשקעה אחרת? השקעות אלטרנטיביות 10
A לקיחת הלוואה מ"כלל" בריבית פריים מינוס חצי צרכנות פיננסית 2
אגוז_קוקוס לקיחת אחריות כלכלית לקראת ילד ראשון יומני מסע אישיים 45
י לקיחת הלוואה לצורך השקעה במטבעות דיגיטליים השקעות אלטרנטיביות 60
צ'רצ'יל יזם בתחילת הדרך- שילוב של סולידי עם יצר של לקיחת סיכונים יומני מסע אישיים 25
ר לקיחת הלוואה והשקעה בביטקוין אוף טופיק 55
Evgeny Sahnin הקפצת ריביות ע״י הבנק באמצע לקיחת המשכנתא נדל"ן 2
ה זמן או כסף - דילמה על לקיחת עבודה נוספת יומני מסע אישיים 5
Y מה דעתכם על לקיחת הלוואה לצורך השקעה? שוק ההון 2
M פרעון במסלול קל"צ מיד לאחר לקיחת המשכנתא נדל"ן 11
S לקיחת משתכנא למען אימי שוק ההון 20
F שוקל לקיחת הלוואה לקניית נכס בחול נדל"ן 6
דוג לקיחת הלוואת כדי להעלות את דירוג האשראי שוק ההון 47
Y לקיחת הלוואה מקופת גמל להשקעה לצורך קניית תעודת סל שוק ההון 4
Frenchman לקיחת הלוואה לצורך סגירת הלוואה צרכנות פיננסית 80
K משכנתא הפוכה נדל"ן 28
ק "העברת" משכנתא לאחר הפסקת עבודה נדל"ן 2
R משכנתא נמוכה נדל"ן 28
S שדרוג דירה - התייעצות האם לקחת משכנתא ובאיזה סכום נדל"ן 13
ד משכנתא במטרה לפרוע תוך שנה נדל"ן 13
K משכנתא על שליש דירה נדל"ן 12
T משכנתא או השקעה נדל"ן 5
נ מימון משכנתא באמצעות דיבידנדים שוק ההון 9
עלילה מסלול זמן ממוצע ללקיחת משכנתא נדל"ן 8
M מבצעי "שלם עכשיו 5% והשאר בקבלת מפתח" - האם במעמד החתימה יש להמציא אישור משכנתא? נדל"ן 38
ה משכנתא לפרעון תוך 10 שנים נדל"ן 14
M מחזור משכנתא - שעבוד שני, מסלול משתנה צמוד נדל"ן 2

נושאים דומים

Back
למעלה