• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

לקיחת הלוואה לצורך סגירת הלוואה

Frenchman

משתמש סולידי
דירוג
10
שלום רב לחברי הפורום הנכבדים ושבוע טוב.
שמי רוני, ורציתי לשאול את דעתם לגבי לקיחת הלוואה. קצת רקע - בשנות ה20 לחיי, רווק, גר אצל ההורים. ללא הוצאות על מחייה ורכב. עובד במשרה מלאה.
יש לי כרגע הלוואה ישנה שלקחתי לפני שנתיים של 65000 עם ריבית של 7.1 . מהלוואה הזאת נכון להיום נשאר לי להחזיר 41 (רק הקרן). בנוסף עוד 4.7K ריבית שנשאר לי עד סוף התקופה (מרץ 21).
פלוס שתי הלוואות קטנות חוץ בנקאיות מאמריקן אקספרס שמסתיימות ביולי הקרוב שניהם.
בנוסף כמה תשלומים קטנים באשראי שגם כן כולם יסתיימו עד הקיץ הקרוב. למה אין תשלומים חדשים? כי יישמתי לקחים מהפורום היקר הזה והפסקתי להשתמש באשראי ומתנהל רק במזומן. כך שמדובר על תשלומים ישנים שכפי שציינתי, עתידים להסתיים בחצי שנה הקרובה - כולם. והאשראי יהייה נקי מחיובים [פרט לחשבון טלפון( ומנוי פיס קטן של 60 שקלים :$ ) ]

סה"כ הורדות נכון לעכשיו כל חודש -
1300 ש"ח על סה"כ כל תשלומים שונים באשראי. (כולם מסתיימות עד הקיץ הקרוב.)
2527 ש"ח סה"כ על שתי הלוואות חוץ בנקאיות (שניהן מסתיימות ביולי הקרוב.)
1200 ש"ח הלוואה בנקאית. ( עד מרץ 21)
1000-1500 ש"ח ממוצע בחודש תקציב להוצאות שוטפות שאני משלם אך ורק במזומן שאני מקציב לי ולא חורג.
שמחברים סה"כ הכל כולל הכל הוצאות כל חודש נכון לעכשיו -
6500 אלף ש"ח.
אני מרויח בחודש במומצע בין 5000 -5500 ש"ח בחודש. כך שנכון לעכשיו נוצרת חריגה חודשית ממוצעת של 1000-1500 ש"ח בהוצאות על הכנסות.
השאלה שלי היא כזו -
האם לשנס מותניים ולחכות לקיץ , שאני ישאר רק עם ההלוואה הגדולה והתקציב החודשי שלי להוצאות שוטפות ובעצם, סה" כ ההוצאות יקטן ל -
2200- 2700 ש"ח. ואז אוכל להתחיל סוף סוף לחסוך חצי מהמשכורת.
או
לקחת עכשיו הלוואה ולא לכות לקיץ, הלוואה שהציע לי הבנק, על סה"כ, 58K , באותה ריבית של 7.1 פריים, לסגור עם הלוואה הזו את הלוואה הגדולה הנוכחית, ומה16K שישארו אני סוגר את שתי הלוואות החוץ הבנקאיות הקטנות, ובנוסף משתמש במסגרת האשראי שלי וסוגר את כל התשלומים שנשארו, ובעצם מתחיל כבר את החודש הבא עם אויר לנשימה שבוא כבר אחסל את כל המסביב שאמור להתחסל רק בקיץ, וכבר אוכל להתחיל לחסוך חצי מהמשכורת?

מתלבט. מתלבט. מתלבט. האם עליי לשנס מותניים חצי שנה ולעבור את הסערה, או לסיים עם זה עכשיו? מה הקאצ בלקחת את ההלוואה החדשה? בעוד שעם הישנה נשאר לי סה"כ 4700 שקלים ריבית עד סופה (על פי לוח סילוקין). אם אקח את החדשה, גם אוסיף עוד שנתיים לסיום הלוואה (פבואר 23 במקום מרץ 21) , וגם סה"כ הריבית עד סוף התקופה יהייה 9700 שקלים , כלומר, עוד 5K ריבית אם אסגור את הנוכחית ואקח את החדשה.
אבל אני רוצה כבר לנקות את כל הסלט הזה שיורד לי כל חודש מהחשבון ולהתחיל דף נקי. אז לא יודע מה עדיף..
אודה לעצות ממכם בנושא.

נערך לאחרונה ב:
ריבית 7.1?
חפש בפורום על הלוואות, ההלוואות שאנשים לוקחים היום נעות בין ללא ריבית כלל, או פריים מינוס 0.5 או פריים, עד פריים פלוס 1.

ריבית 7.1?
חפש בפורום על הלוואות, ההלוואות שאנשים לוקחים היום נעות בין ללא ריבית כלל, או פריים מינוס 0.5 או פריים, עד פריים פלוס 1.
כן, אנשים עם הכנסה חודשית גדולה יותר ונכסים שונים. או סטודנטים. הריבית נקבעת על פי הפרופיל לקוח שלך בבנק.

כן, אנשים עם הכנסה חודשית גדולה יותר ונכסים שונים. או סטודנטים. הריבית נקבעת על פי הפרופיל לקוח שלך בבנק.
וודאי שיש הבדל, אבל לא של 7 אחוז.
כמו כן לפחות חלק מההלוואות לא תלויות בהכנסות או נכסים (כמו קרן השתלמות קופת גמל ופנסיה), ואחרות דווקא מיועדות לאנשים ללא אמצעים. קיצר - חפש, אולי תלמד משהו שלא ידעת.

debt servitude
מציע לגגל

רוני יקר, אני מבין שאתה מחפש תשובות אבל אקדים בשאלה -
איך קרה שבגילך הצעיר, חי אצל ההורים, ללא הוצאות מחייה ורכב אתה מגיע למצב שכבר לפני שיצאת לעצמאות מחוץ לקן יש לך אבן ריחיים כזאת על הצוואר?
מה שאתה שואל זה איזו תרופה [אקמול] לקחת כדי לפתור את הבעייה שלך. אני חושב שקודם כול אתה צריך לשאול את עצמך "איך הגעתי למצב הזה?".
אם תענה על השאלה הזו אז תפתור 90% ממצבים דומים בעתיד כי השתעבדות להלוואות בגיל צעיר כול כך לא מבשרת טובות. אם בשנות העשרים אתה כבר חייב לבנקים למעלה מ 50K מה יקרה בשנות השלושים? 100K, 200K וכך הלאה...
כשאני מביט במראה האחורית ובודק מה ההבדל ביני לבין כמה מחברי אומר לך בפשטות - מי שהתחיל מוקדם לחיות על קרדיטים והלוואות לא הגיע רחוק ומי שנמנע מכול זה היום הוא מאוד מבוסס כלכלית, בהנחה שיש עבודה ומפת דרכים לטווח רחוק.
ואם נחזור לאקמול, תעשה סבב בין הבנקים ותשאל על הולואה לכול מטרה ותתמקד בזולים ביותר.
לדעתי עדיף, אם אפשר, לקחת הלוואה אחת במחיר שפוי ולסגור את כל ההלוואות הקיימות. 7.1% נשמע לי מעט מוגזם וגבוה וההלואות מכרטיסי האשראי בוודאי למעלה מ 10%.
כמו כן לפחות חלק מההלוואות לא תלויות בהכנסות או נכסים (כמו קרן השתלמות קופת גמל ופנסיה)
כמו כן, זה אמור להיות משולב עם סגפנות של בערך שנה-שנתיים ותחסוך כל גרוש. תוך פחות משנתיים תוכל לנתב 60K לסגירת כל ההלוואות ולהתחיל בדרך חדשה.
בהצלחה

ריבית 7.1?
7% זה בהחלט גבוה מאוד אבל אני כבר שנים לא נתקל בפריים פלוס 0.5% ובטח שלא בפריים מינוס

אולי לא חייבים בנק. מה לגבי הלוואות חברתיות? ראינו בשרשור כאן בפורום שזה די גרוע למלווים, אבל אולי זה משתלם ללווים?

לא מאמין שאקבל הצעה טובה יותר, אם אפילו במימון ישיר סורבתי.

למה סורבת?

לא אמרו לי . רק נתנו תשובה לקונית שאני "לא עומד בקרטריונים למתן הלוואה".
כן אציין ששאלו אותי אם יש ברשותי נכסים כלשהם, שעל כך עניתי בשלילה. אולי יש לכך קשר.
העיקר דוחפים את הפרסומות שלהם בכל חור עם הסלוגן "הבנק לא נותן לך הלוואה? צלצל אלינו"
והאירוניה היא, שהבנק שלי כן מוכן לתת לי הלוואה בעוד שהם לא. צריך לתבוע אותם על הטעייה צרכנית..;)

סורבת כי אתה בעייתי. אין לך נכסים אין לך משכורת גבוהה ויש לך ים הלוואות על הראש.
בקיצור. אני במקומך לא הייתי חושב על עוד הלוואה. נראה לי הגיע הזמן להבין שההלוואות האלה לא לוקחות אותך לשום מקום חוץ מלמטה.
תעלה את השכר. תעבוד יותר או שתמצא עוד עבודה. אין סיבה שבגיל 20 אם אתה בריא תרוויח רק 5K. יש מלא עבודות שלא דורשות (כמעט) שום הכשרה או תואר\תעודה ומרוויחים בקל עוד כמה אלפים בחודש (אבטחה,מכירות,שליחים וכו').

תנסה לבדוק אופציות להגדלת הכנסה. כמו שאמרו אתה צעיר ולתקופה מסוימת אולי שווה לשקול עוד עבודה.
ריבית גבוהה מאד , לדעתי תצטרך סבלנות עד סילוק ההלוואות ומשם תדע להמעיט בזה או לבדוק טוב טוב מה העלות ואם בכלל חייב.
כמו כן לא פוסל מחזור/הלוואה חדשה כדי לסגור אחרת , ראיתי סיטואציה של מישהי עם הלוואה 6% , לקחה אחת חדשה בפרים + חצי וזה בהחלט חסך לא מעט כסף.

אני בימים האחרונים שאלתי את עצמי , רוב הבנקים מרווחים היום פחות מכל מיני עמלות וכו בגלל שינויים שונים שקרו.
ז"א יש לקוחות שלא רווחיים לבנק לדעתי אפילו הבנק "מפסיד" כי אני באמת לא רואה מאיפה ההכנסה במסלולים דיגיטליים/מועדונים שונים/וועדים וכו שמשלמים מעט עד כלום. אז מאיפה הרווחיות הגדולה שהם מציגים? אני מבין שזה בעיקר מהלוואות וכמובן ועסקים קטנים/בינוניים/מוסדיים בעיקר כאלו שלצערי נקלעים לצרות.

ז"א יש לקוחות שלא רווחיים לבנק לדעתי אפילו הבנק "מפסיד" כי אני באמת לא רואה מאיפה ההכנסה במסלולים דיגיטליים/מועדונים שונים/וועדים וכו שמשלמים מעט עד כלום.
אל תדאג לבנקים.
אם הלקוח במינוס אז הבנק חוגג על הריבית שלו, אם הוא בפלוס אז הבנק יכול להלוות את היתרה שלו (ממונף פי 10) ולגבות ריבית על ההלוואה.

יש לך קופת גמל, קרן פנסיה או קרן השתלמות?
כן. יש לי את שלושתם ואפילו דמי הבראה. אבל יש לי אותם רק מספטמבר האחרון, אז לא הצטבר שם משהו משמעותי למינוף או מיקוח.

תנסה לבדוק אופציות להגדלת הכנסה. כמו שאמרו אתה צעיר ולתקופה מסוימת אולי שווה לשקול עוד עבודה.
ריבית גבוהה מאד , לדעתי תצטרך סבלנות עד סילוק ההלוואות ומשם תדע להמעיט בזה או לבדוק טוב טוב מה העלות ואם בכלל חייב.
כמו כן לא פוסל מחזור/הלוואה חדשה כדי לסגור אחרת , ראיתי סיטואציה של מישהי עם הלוואה 6% , לקחה אחת חדשה בפרים + חצי וזה בהחלט חסך לא מעט כסף.

אני בימים האחרונים שאלתי את עצמי , רוב הבנקים מרווחים היום פחות מכל מיני עמלות וכו בגלל שינויים שונים שקרו.
ז"א יש לקוחות שלא רווחיים לבנק לדעתי אפילו הבנק "מפסיד" כי אני באמת לא רואה מאיפה ההכנסה במסלולים דיגיטליים/מועדונים שונים/וועדים וכו שמשלמים מעט עד כלום. אז מאיפה הרווחיות הגדולה שהם מציגים? אני מבין שזה בעיקר מהלוואות וכמובן ועסקים קטנים/בינוניים/מוסדיים בעיקר כאלו שלצערי נקלעים לצרות.

בעייתי לעבוד בעבודה נוספת אני אמנם צעיר ללא ילדים אך עדיין בן אנוש.ואני קם כל יום ב6 בבוקר ומגיע הביתה בין 16-18, אז לדחוף עוד עבודה בערב , ולקום למחרת שוב ב6 בבוקר זה יהייה מעמסה רצינית. ועלול לגרום לחוסר אנרגיה רציני בעבודה הנוכחית מה שעלול לגרום בסופו של תהליך לפיטורים. יש לי הרבה אחריות בעבודה. אני עובד עם נשק ואני נוהג בזמן המשמרת. לא יקח סיכון לקום עייף לעבודה כזו
אני כן יכול אולי לבדוק אופציה של לתת שעות נוספות בעבודה הנוכחית מס פעמים בשבוע ולהגיע לאזור ה6 נטו.

יש לי הרבה אחריות בעבודה. אני עובד עם נשק ואני נוהג בזמן המשמרת
נשמע שאתה נותן ליוקרת התפקיד לתרץ לך למה לא משלמים לך שכר ראוי.
אם יש לך הרבה אחריות זה צריך להתבטא בשכר.
הייתי שוקל (בלי קשר לעניין ההלוואות) החלפת עבודה או שדרוג שכר בנוכחי.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
משקיע בתבונה כדאיות לקיחת הלוואה מקופת גמל להשקעה לצורך קניית דירה להשקעה נדל"ן 9
י לקיחת הלוואה לצורך השקעה במטבעות דיגיטליים השקעות אלטרנטיביות 60
Y מה דעתכם על לקיחת הלוואה לצורך השקעה? שוק ההון 2
Y לקיחת הלוואה מקופת גמל להשקעה לצורך קניית תעודת סל שוק ההון 4
O לקיחת הלוואה כנגד תיק השקעות שוק ההון 12
D לקיחת הלוואה מקרן פנסיה לטובת השקעה במדד (למשל s&p) שוק ההון 2
C חישוב כדאיות לקיחת הלוואה והחזר משכנתא נדל"ן 9
O לקיחת הלוואה מהקבלן נדל"ן 3
ס משקפי ראייה ללא לקיחת הלוואה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 25
A לקיחת הלוואה מ"כלל" בריבית פריים מינוס חצי צרכנות פיננסית 2
ר לקיחת הלוואה והשקעה בביטקוין אוף טופיק 55
F שוקל לקיחת הלוואה לקניית נכס בחול נדל"ן 6
מ פינוי בינוי - לקיחת עורך דין נוסף נדל"ן 5
S לקיחת משכנא על שדרוג נכס - מספר שאלות נדל"ן 5
ר לקיחת משכנתא כשאתה לא בעל הנכס נדל"ן 10
Y השקעת נדל"ן תוך לקיחת מינוף נדל"ן 12
D לקיחת משכנתא: כן או לא? נדל"ן 27
R לקיחת משכנתא -דירה מקבלן ללא ליווי בנקאי (שווה להיכנס גם מי שמעוניין לראות תמהיל לי זה עזר :) ) נדל"ן 9
ה לקיחת משכנתא אחרי חתימה על חוזה נדל"ן 31
T גרייס ומועד לקיחת משכנתא - דירה מקבלן נדל"ן 7
J השקעה ב-P2P או לקיחת הלוואת מינוף להשקעה אחרת? השקעות אלטרנטיביות 10
klayhamn דחיית לקיחת משכנתא? נדל"ן 21
אגוז_קוקוס לקיחת אחריות כלכלית לקראת ילד ראשון יומני מסע אישיים 45
צ'רצ'יל יזם בתחילת הדרך- שילוב של סולידי עם יצר של לקיחת סיכונים יומני מסע אישיים 25
M שאלה לגבי לקיחת משכנתא נדל"ן 8
Evgeny Sahnin הקפצת ריביות ע״י הבנק באמצע לקיחת המשכנתא נדל"ן 2
ה זמן או כסף - דילמה על לקיחת עבודה נוספת יומני מסע אישיים 5
מ כדאיות למשיכת כספים לטובת דירה או לקיחת משכנתא שוק ההון 1
M פרעון במסלול קל"צ מיד לאחר לקיחת המשכנתא נדל"ן 11
I מחפש עצות בנושא לקיחת משכנתא לדירה יחידה (להשקעה) נדל"ן 5
ב לקיחת משכנתא לכל מטרה בשביל נדלן בחול נדל"ן 15
ה לקיחת משכנתא ומיחזור תוך שנה נדל"ן 43
M לקיחת משכנתא בתור איש קבע נדל"ן 12
S לקיחת משתכנא למען אימי שוק ההון 20
T לקיחת משכנתא על בסיס חוזה מכירת דירה נדל"ן 2
דוג לקיחת הלוואת כדי להעלות את דירוג האשראי שוק ההון 47
hommie סבב בנקים לפני לקיחת משכנתא אוף טופיק 7
ITS רכישת דירה - לקיחת משכנתא או מהון עצמי בלבד? נדל"ן 220
A הלוואה כנגד קה"ש, חסכון פנסיוני או IRA והלוואה מהבנק. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
ח הלוואה מקרן השתלמות וקרן כספית פוסטים מאיכות נמוכה 3
ל האם למשוך קרן השתלמות לטובת סילוק הלוואה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
M אינטראקטיב ברוקרס - הלוואה בדולרים ומכירה לשקלים? שוק ההון 6
א הלוואה דמי מפתח נדל"ן 1
ח הלוואה ארוכה עם החזר נמוך או קצרה בהחזר גבוה צרכנות פיננסית 2
D קרן השתלמות שמשתחררת לי (נושא- הלוואה) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
נ איזו הלוואה היא בתנאים טובים יותר צרכנות פיננסית 18
M חישוב החזר עבור הלוואה בריבית משתנה/צמודה צרכנות פיננסית 1
O האם לסגור הלוואה צרכנות פיננסית 1
S הלוואה כנגד התיק לצורך משכנתא? צרכנות פיננסית 9
9 משכנתא, או הלוואה מקופות גמל / השתלמות? נדל"ן 3

נושאים דומים