• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

למה לא תוכנית חסכון צמודת מדד?

1337justme

משתמש בכיר
דירוג
979
יש למזרחי תוכנית חסכון צמודת מדד בהוראת קבע (חסכון ענבים) היא נזילה פעם בשנה (בדומה לפקדון תות) ולפי מה שהבנתי מהבנקאי, אין מינימום הפקדות שחייבים להפקיד וניתן לעצור את ההוראת קבע ולמשוך בנק' היציאה - פעם בשנה.
ניתן גם לשנות את גובה הוראות הקבע מ100 ש"ח עד ל100K ש"ח (ניתן לרדת עד 10% מסכום ההפקדה הראשוני).
תמיד נקבל מדד כשנמשוך.

בעבר הזכרתי אותה כאן, ולא הייתה התייחסות.
פרט להודעה שלי לא מצאתי אף התייחסות אחרת אליה כאן, ואני תוהה האם יש סיבה?.
הרי למי שעדיין מפקיד כספים לתיק וצריך חלופה לאג"ח בחלק הסולידי בהנחה שנזילות של פעם בשנה סבירה עבורו , ואפילו מי שצריך תחליף לפקדון תות שלא קיים עכשיו (צמוד ונזיל פעם בשנה) למשל זה אחלה פתרון (אפשר להפקיד הפקדה חד פעמית גדולה בנוסף להוראת קבע, זה ימנע נזילות לשנה אבל זה עדיף מכלום כתחליף לתות)

הינה התנאים של התוכנית, אשמח להארות\הערות לגביה והאם לדעתכם יש כאן מלכוד או בעיתיות כלשהי.
האם זה כול להוות תחליף ראוי להפקדות לחלק הסולידי של התיק בהנחה שנזילות של פעם בשנה מספיק טובה לי?

1644766391703.png

אני חושב שנזילות היא שם המשחק , אם השוק יקרוס עכשיו 20-30 אחוז בגלל גחמות של פוטין - אני רוצה שתהיה לי מספיק סחורה נזילה לדחוף כדי לקנות בזול , שנה זה יותר מידי בשבילי

אני חושב שנזילות היא שם המשחק , אם השוק יקרוס עכשיו 20-30 אחוז בגלל גחמות של פוטין - אני רוצה שתהיה לי מספיק סחורה נזילה לדחוף כדי לקנות בזול , שנה זה יותר מידי בשבילי
אני מסכים איתך בזה, בגלל זה ציינתי שהכל בהנחה ומתאימה לך רמת נזילות של אחת לשנה.
בהנחה שחוסר הניזלות הזו מתאימה, האם יש כאן איזה עניין בעייתי? מלכוד כלשהו?

בפיקדון תות קיבלת את הגבוה מבין ריבית קבועה מראש והמדד, נכון?
כן, אבל זה חסר משמעות מבחינתי. הכי חשוב לי להיות צמוד למדד.
אם נניח פקדון קרמבולה היה זמין, הייתי הולך עליו בלי לחשוב ובו מקבלים רק מדד במשיכה מוקדמת למשל.

מעניין שאמרו לך שזה פתוח.. כי דיברתי עם בנקאי של מזרחי והבנתי שכל צמודי המדד סגורים, שאלתי ספציפית לגבי זה ונאמר לי שגם הוא סגור.

הרי למי שעדיין מפקיד כספים לתיק וצריך חלופה לאג"ח בחלק הסולידי בהנחה שנזילות של פעם בשנה סבירה עבורו
תעשה מה שסביר עבורך. אתה לא זקוק לחיזוקים ולאישור של חברי הפורום הנכבדים, שלכל אחד מהם נסיבות, צרכים, יכולות ותכניות שונים משלך.
עושה רושם מההודעות שלך שאתה ממש מתעקש למצוא בעייתיות בתוכניות שלך ותולה את ניהול הנכסים שלך בתגובות של אנשים אנונימיים בפורום אינטנטי, וזה חבל.

מעניין שאמרו לך שזה פתוח.. כי דיברתי עם בנקאי של מזרחי והבנתי שכל צמודי המדד סגורים, שאלתי ספציפית לגבי זה ונאמר לי שגם הוא סגור.
יכול להיות שסגרו את זה ממש לאחרונה כנראה...מקווה שלא, אברר

שאתה ממש מתעקש למצוא בעייתיות בתוכניות שלך
לגביי נושאים שאני לא מבין בהם מספיק, אני תמיד מנסה לוודא שאין משהו קריטי שפספסתי...לדוגמא התוכנית הזו מלאה בתנאים שחלקם גם לא בהכרח כתובים בהצעה שצרפתי (אולי יש התחייבות כלשהי בתנאים מסויימים להוראת קבע?)..אז תמיד עדיף להתייעץ בחוכמת ההמונים שאולי התנסו עם משהו דומה

עושה רושם מההודעות שלך שאתה ממש מתעקש למצוא בעייתיות בתוכניות שלך ותולה את ניהול הנכסים שלך בתגובות של אנשים אנונימיים בפורום אינטנטי, וזה חבל.
חייב לומר שאצלי לא נוצר רושם כזה בכלל.
האם אנחנו לא נמצאים בפורום הזה כדי לשתף (בין היתר) תוכניות ולקבל חוות דעת, הערות והארות של אנשים שצברו ידע וניסיון לגבי הנושא?
ואם אפשר לעזור לאחרים על הדרך - מה רע בכך?

לדעתי התגובה שלי עוזרת. אתה מוזמן לקרוא אותה שוב.
לבקש פידבק מאחרים בסגנון "זאת התוכנית המושלמת שלי, עכשיו תקטלו אותה",
זאת אחת הדרכים היותר טובות להבין מה פספסת ואיזה שיפורים תוכל לעשות בה.

דיברתי עם מזרחי. אכן כל הפיקדונות צמודי המדד נסגרו.
נשאר חסכון צמוד שסגור ל3 שנים ואח"כ זמין למשיכה כל חצי שנה, אי אפשר לשנות את מועד וגובה ההוראת קבע, אבל אפשר לבטל אותה.

באין אלטרנטיבה, אני חושב שאלך על זה, הדבר היחיד שאני תוהה לגביו זה האם זה נותן לבנק סוג של עמדת "כח" נגדי ויוכל להכניס אותי לסוג של מלכוד במקרה וארצה לעזוב לבנק אחר?.
כי אז בעצם לא אוכל לסגור את החשבון, בגלל שהחסכון לא נזיל ואז הבנק יכול גם לגבות דמי ניהול חשבון כי לא אשאיר אצלו כלום חוץ מהחסכון, האם זה תרחיש אפשרי או שאני מפספס משהו?

כי אז בעצם לא אוכל לסגור את החשבון, בגלל שהחסכון לא נזיל ואז הבנק יכול גם לגבות דמי ניהול חשבון כי לא אשאיר אצלו כלום חוץ מהחסכון, האם זה תרחיש אפשרי או שאני מפספס משהו?
1. אני מניח שאתה יכול לבקש לפתוח את הפיקדון בחשבון נפרד מחשבון העו"ש/השקעות שלך אצלם
2. הנציג אמר שאין דמי ניהול בחשבון בו מופקד הפיקדון

1. אני מניח שאתה יכול לבקש לפתוח את הפיקדון בחשבון נפרד מחשבון העו"ש/השקעות שלך אצלם
2. הנציג אמר שאין דמי ניהול בחשבון בו מופקד הפיקדון
אם ככה, אז אני מניח שזה בעצם זה אומר שאין דמי ניהול בהגדרה במצב בו יש רק את החסכון הזה, גם אם היה לי בחשבון גם עו"ש לפני ותיק השקעות והעברתי אותם למקום אחר?

אין דמי ניהול בהגדרה במצב בו יש רק את החסכון הזה
נכון, אבל אני לא יודע לומר לך אם זה המצב (רק) בגלל שאין לי חשבון אצלם כרגע או שאלה התנאים גם לבעלי חשבון קיים.

גם אם היה לי בחשבון גם עו"ש לפני ותיק השקעות והעברתי אותם למקום אחר?
אין מנוס מלברר את זה מולם.

אם אתה מתכוון לגביי מצב בו יש רק את החסכון בבנק, אז הבנקאי אמר לי שאין עמלות במצב כזה.

בכל מקרה, אכן הלכתי על זה בסוף:
חסכון צמוד שסגור ל3 שנים ואח"כ זמין למשיכה כל חצי שנה, אי אפשר לשנות את מועד וגובה ההוראת קבע, אבל אפשר לבטל אותה.
ובאמת בכל חודש אני רואה שהחסכון מתעדכן לפי מדד המחירים לצרכן

למה לא לקחת את הפיקדון בבנק ירושלים עם תחנת יציאה אחרי שנתיים?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ארגמן למה אין תוכנית פנסיה לפרישה מוקדמת במקדם 400? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 8
D מישהו יודע למה יש תקלה בכניסה בחשבון מסחר עצמאי בארץ? פוסטים מאיכות נמוכה 5
L למה רוב סרטי\סדרות מדע בדיוני נהיו לזבל פסאודו-מדעי? אוף טופיק 25
M למה המנייה עולה ויש הפסד יומי? פוסטים מאיכות נמוכה 1
K למה לא נהוג להשוות ביצועי מניות כולל דיווידנד? שוק ההון 5
A למה יש הבדל בעלויות בין סנופי אינבסקו לסנופי איישרס? פוסטים מאיכות נמוכה 7
ל למה עדיין אין כזו אפלקציה? עוזר כלכלי אישי יזמות והגדלת הכנסות 2
S עדיין לא הצלחתי להבין למה האדם הממוצע צריך ביטקוין אוף טופיק 113
F למה בישראל מניות נסחרות באגורות? שוק ההון 4
א תעודות סל ישראליות עוקבות SP500 בפער ענק מהSPY , למה ? שוק ההון 12
ה עסקאות 20/80, למה לא? נדל"ן 2
M שירותי אורחים בדירת שלושה חדרים, למה? פוסטים מאיכות נמוכה 9
C למה אנשים פשוט לא קונים דירות, במקום לשכור דירה נדל"ן 186
I מישהו יודע למה אין מסחר בנייר 1159235 שוק ההון 1
A מישהו מבין למה שערי הדולר והאירו עלו בצורה חדה שוק ההון 8
F יועץ משכנתאות, כן/לא למה? נדל"ן 78
F למה בעצם נדל"ן בישראל ולא בארה"ב? נדל"ן 32
K למה מתכוונים כשאומרים קרן מחקה שוק ההון 1
C 10 סיבות למה אני לא כדאי להשקיע במדד מחקה שוק ההון 14
J פנסיה - מחקה מדד- למה בעצם ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
G למה להמשיך להחזיק קופת גמל להשקעה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 38
S מה לספר בראיון העבודה העניין למה עזבתי את מקום העבודה האחרון אוף טופיק 28
א אג"חים תמיד מפתיעים אותי, למה תשואת האג"ח הישראלי התרסקה ? שוק ההון 34
littleSeal אז למה לא להשקיע בחסכון בבנק, בעצם? פוסטים מאיכות נמוכה 2
חתול לילה למה הקרן המחקה שלי לא נותנת את תשואת המדד? שוק ההון 208
S שוקולד מריר - למה מנוטרל מטח?! שוק ההון 5
S האם יש כאן אנשים שמפקידים לקופת גמל ולא לקרן פנסיה משלימה? אם כן - אשמח לשמוע למה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 69
M תשואה על אגח ממשלתי צמוד אמריקאי גבוהה ממקבילו הישראלי, למה? שוק ההון 8
R למה לא בגדולות שוק ההון 7
ע למה להעדיף השקעות אקטיביות. פוסטים מאיכות נמוכה 2
I למה הייטקיסט צריך להפקיד לפנסיה בגיל בוגר יותר ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 28
O למה משכנתאות בישראל כל כך מסובכות? נדל"ן 59
S למה אומרים לא לערב את הצבא בפוליטיקה? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 71
ה למה שוק המניות הישראלי גרוע? שוק ההון 36
T למה בגביע יוגורט יש 2.75 כפיות סוכר? אוף טופיק 35
F למה גוגל ופייסבוק לא נחשבות מניות טכנולוגיות? פוסטים מאיכות נמוכה 3
א למה הדירות בישראל יקרות פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 16
V מישהו יודע למה אין נתונים על ZPRV/ZPRX באתרים השונים מהתאריך 30.6? פוסטים מאיכות נמוכה 2
צ אג"ח- למה כמה ואיך? שוק ההון 12
ה למה דמי הניהול בקרן השתלמות כל כך גבוהים? צרכנות פיננסית 4
P למה מורידים מס ממשכורות נמוכות ? פוסטים מאיכות נמוכה 51
ב ניתוח מינוף מניות עם margin או: למה ויתרתי על הרעיון שוק ההון 20
D למה חשוב רצף ביטוחי? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
Y למה הסולידית משקיעה בחברות נפט שוק ההון 2
א למה התשואה של קרנות כספיות כל כך נמוכה ? שוק ההון 5
ב משכנתא במסלול צמוד מדד - למה נחשב מסוכן? נדל"ן 45
V למה העלאה בריבית באמת כל כך משפיעה על קונה דירה ממוצע בישראל פוסטים מאיכות נמוכה 17
shirbi למה אני מופסד (תיאורטית) באגח ממשלתית בריבית משתנה שוק ההון 6
B למה ריבית גבוהה עדיפה על אינפלציה? אוף טופיק 43
A למה קרנות נאמנות מהסוג 10/90 , 15/85 , 20/80 מרוויחות היטב? שוק ההון 13

נושאים דומים

Back
למעלה