• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .
אם יש לך זמן פנוי, למה לבזבז אותו על זה:

ולא להשקיע אותו בזה:

בעיקרון, אתה צודק ואני קצת כועס על עצמי.
אבל בתכלס? יש לי זמן פנוי אבל לא אנרגיות ולא בשעות סבירות. בשביל להשקיע בנדלן אני צריך לדבר עם מוכרים, מתווכים, בנקים ועו"ד.. בשביל ללמוד קריפטו אני פשוט יכול לפתוח את הלפטופ ולקרוא כמו שאני אוהב.

מה אתה מתייחס למטבעות קריפטו כספקולציה?
currency כהשקעה לטווח ארוך זו ספוקלציה.
אולי במקרה של קריפטו אפשר להתווכח על זה שלטווח בינוני צפויה עלייה (ויש את הגורואים שיגידו שגם לטווח הארוך) בזמן שזה נהיה currency יותר ויותר "מקובל", אבל מפה ועד להשקעה לטווח ארוך יש מרחק.

currency כהשקעה לטווח ארוך זו ספוקלציה.
אולי במקרה של קריפטו אפשר להתווכח על זה שלטווח בינוני צפויה עלייה (ויש את הגורואים שיגידו שגם לטווח הארוך) בזמן שזה נהיה currency יותר ויותר "מקובל", אבל מפה ועד להשקעה לטווח ארוך יש מרחק.

כמו שאמרת, אפשר להתווכח על זה וזאת בידיוק הסיבה שאני עכשיו לומד את הנושא (למרות שזה גם פשוט מעניין).
כרגע יש לי אמונה שזאת השקעה טובה אבל אין לי הרבה ידע. עוד חודש-חודשיים כנראה שאאסוף מספיק ידע. אם האמונה תישאר, אקנה, אם לא אז לא.

הי תודה על התגובה, הנה כמה סיבות למה אני שוקל מטבעות קריפטו ולא למשל מניות קטנות:
1. מדובר על אחוז קטן. אני לא חושב שקיים מצב שאחרוג משמעותית מהתקציב שאתן לעצמי.
2. הוספת פיזור (מה שלא אקבל ממניות קטנות).
3. אמונה שמטבעות קריפטו יהפכו יותר ויותר למיינסטרים עם הזמן בגלל היתרונות המובנים שלהם. למרות החסרונות הברורים שבהם.
4. השקעה במניות קטנות מצריכה להיות צמוד לחדשות באופן רציף. פה מדובר על השקעה חד פעמית בצבירת ידע ואז קניה ואחזקה.
ואחזיר לך בשאלה - למה אתה מתייחס למטבעות קריפטו כספקולציה? אני לא חושב שזה שונה מאשר להשקיע בשוק ההון ולצפות שהוא יעלה כי אנחנו חיים בעידן של קפיטליזם. להפך, דווקא בגלל שאנחנו בעידן של קפיטליזם, לדעתי השוק חותך להשתכללות וליעילות ולכן טיבעי שהשוק של הקריפטו יתחזק בעתיד היחסית קרוב.
1-ברור לי שאתה לא טיפש ותהמר על 50 אחוז מהתיק. הבעיה בדברים האלה מתחילה שבמקרה בגלל תזמון נכון ומזל החלק הזה יכפיל את עצמו פי 10 ואז תיכנס למחשבות למה לא השקעתי יותר יכלתי לצאת לפנסיה שבוע הבא. ופה בדרך כלל מתחילות הצרות.
2- לגבי הפיזור דווקא יש המון מניות קטנות שהקורלציה שלהם למדדים לא חזקה (ברור שהכל אדום אז לרוב הן גם יורדות אבל בבחירה נכונה הן מתאוששות הרבה יותר מהר/ יורדות הרבה פחות, בקיצור אם באמת מצאת נייר שמתומחר לא טוב אז לרוב ההשקעה מאוד משתלמת אבל קשה לדעת מתי.)
3 4- השקעה במניות לא מצריכה להיות צמוד לחדשות, דוחות מתפרסמים פעם ברבעון ובין לבין לרוב לא קורה כלום. אין לי יותר מדי ידע בקריפטו. אני חייב להודות שהצמד באפט מנגר מזהירים לא להתקרב למשהו אני בדרך כלל מתרחק והם ברוב המוחלט צודקים.
קשה לי לקרוא ללקנות משהו בציפייה שמישהו יקנה ממך אותו במחיר גבוה יותר בעתיד השקעה, זו ספקולציה טהורה. יכולים לקרות כל כך הרבה דברים בשוק הזה של הקריפטו. בסופו של דבר אתה קונה איזה חתיכת ברזל (או שורה של קוד) שלא עושה כלום לא מייצרת שום ערך אתה רק מצפה שבעוד כמה שנים יבוא מישהו ויהיה מוכן לשלם לך עליה הרבה יותר. בסוף השרשרת הזו תיעצר ובדרך כלל כמו בכל שרשרת כזו הראשונים יוצאים עם הון וכל השאר מפסידים את התחתונים.
מה הציפייה שלך לגבי הקריפטו? שהוא יחליף את המטבעות הנוכחיים שבשליטה של הממשלות? אין סיכוי בעולם שגם הממשלה הליברלית ביותר תתן לדבר כזה לקרות. כל כמה שנים יוצא איזה משהו חדש וכל פעם מסבירים למה הפעם זה אחרת הפעם זה שונה.

@MAOBEN
תודה על ההשקעה בתגובה. אני אענה על הנקודות שכתבת למרות שאני רק בשלב למידה על הנושא וטרם החלטתי אם להשקיע בקריפטו. נישמע שאתה מנסה לשכנע אותי לא להכנס לתחום של קריפטו, אשמח לדעת כמה חקרת על הנושא ומה מקורות הידע שלך.

1-ברור לי שאתה לא טיפש ותהמר על 50 אחוז מהתיק. הבעיה בדברים האלה מתחילה שבמקרה בגלל תזמון נכון ומזל החלק הזה יכפיל את עצמו פי 10 ואז תיכנס למחשבות למה לא השקעתי יותר יכלתי לצאת לפנסיה שבוע הבא. ופה בדרך כלל מתחילות הצרות.
נשמע כמו צרות של עשירים. אני מסכים שבממוצע על בני אדם אתה צודק שזה סיכון כבד. אני גם מסכים שזה סיכון במקרה שלי אבל, במקרה שלי, אני לא חושב שזה סיכון כבד.

2- לגבי הפיזור דווקא יש המון מניות קטנות שהקורלציה שלהם למדדים לא חזקה (ברור שהכל אדום אז לרוב הן גם יורדות אבל בבחירה נכונה הן מתאוששות הרבה יותר מהר/ יורדות הרבה פחות, בקיצור אם באמת מצאת נייר שמתומחר לא טוב אז לרוב ההשקעה מאוד משתלמת אבל קשה לדעת מתי.)
ואני משקיע ברובן באופן יחסי לערכן בשוק דרך ETF-ים. מצד שני, כרגע, אין לי השקעה בשוק של מטבעות קריפטו כלל (אלא אם חברת קריפטו פרטית הפכה לפומבית או דרך השקעות לא ישירות)

3 4- השקעה במניות לא מצריכה להיות צמוד לחדשות, דוחות מתפרסמים פעם ברבעון ובין לבין לרוב לא קורה כלום. אין לי יותר מדי ידע בקריפטו. אני חייב להודות שהצמד באפט מנגר מזהירים לא להתקרב למשהו אני בדרך כלל מתרחק והם ברוב המוחלט צודקים.
להתעסק עם דוחות פעם ברבעון זאת עבודה לדעתי. גם כדאי לקרוא דוחות של חברות מתחרות ולהבין את השוק שהחברה משחקת בו. לקרוא רק מספרים בדוחות זאת השקעה טכנית שמחשבים עושים יעיל ממני, לא השקעת ערך.
בנוסף, למרות שאני מעריך גורואים פיננסים שונים, אני לא נוטה ללכת בעקבותיהם באופן עיוור.

קשה לי לקרוא ללקנות משהו בציפייה שמישהו יקנה ממך אותו במחיר גבוה יותר בעתיד השקעה, זו ספקולציה טהורה. יכולים לקרות כל כך הרבה דברים בשוק הזה של הקריפטו. בסופו של דבר אתה קונה איזה חתיכת ברזל (או שורה של קוד) שלא עושה כלום לא מייצרת שום ערך אתה רק מצפה שבעוד כמה שנים יבוא מישהו ויהיה מוכן לשלם לך עליה הרבה יותר. בסוף השרשרת הזו תיעצר ובדרך כלל כמו בכל שרשרת כזו הראשונים יוצאים עם הון וכל השאר מפסידים את התחתונים.
מה הציפייה שלך לגבי הקריפטו? שהוא יחליף את המטבעות הנוכחיים שבשליטה של הממשלות? אין סיכוי בעולם שגם הממשלה הליברלית ביותר תתן לדבר כזה לקרות. כל כמה שנים יוצא איזה משהו חדש וכל פעם מסבירים למה הפעם זה אחרת הפעם זה שונה.
מהשורות האלו אני מקבל את הרושם שגם לך כדאי לקרוא על מטבעות קריפטו ולא רק אם מתוך עניין. יש הרבה מטבעות קריפטו ולא כולם מוכוונים לאותן מטרות. קח לדוגמה את ריפל (XRP) שמוכוון דווקא לשימוש בנקים.
מבחינת ציפייה - אני מאמין שממשלות לא יכולות לעצור קידמה טכנולוגית מהסוג הזה (בניגוד אולי לקידמה רפואית) אלא רק להאט.
אני לא חושב שקריפטו יחליף את המטבעות הרגילים שלנו בשנים הקרובות אבל ללא ספק יש מקום לשימוש בטכנולוגיה הזאת בעסקים שרוצים הורדת עמלות ו/או פרטיות ו/או אנונימיות.
בנוסף, יש מקום לחשוב על מטבעות כמו ביטקוין כ"זהב" מכיוון שבניגוד לדולר, אי אפשר להדפיס עוד ביטקוין.

@MAOBEN
תודה על ההשקעה בתגובה. אני אענה על הנקודות שכתבת למרות שאני רק בשלב למידה על הנושא וטרם החלטתי אם להשקיע בקריפטו. נישמע שאתה מנסה לשכנע אותי לא להכנס לתחום של קריפטו, אשמח לדעת כמה חקרת על הנושא ומה מקורות הידע שלך.

נשמע כמו צרות של עשירים. אני מסכים שבממוצע על בני אדם אתה צודק שזה סיכון כבד. אני גם מסכים שזה סיכון במקרה שלי אבל, במקרה שלי, אני לא חושב שזה סיכון כבד.

ואני משקיע ברובן באופן יחסי לערכן בשוק דרך ETF-ים. מצד שני, כרגע, אין לי השקעה בשוק של מטבעות קריפטו כלל (אלא אם חברת קריפטו פרטית הפכה לפומבית או דרך השקעות לא ישירות)

להתעסק עם דוחות פעם ברבעון זאת עבודה לדעתי. גם כדאי לקרוא דוחות של חברות מתחרות ולהבין את השוק שהחברה משחקת בו. לקרוא רק מספרים בדוחות זאת השקעה טכנית שמחשבים עושים יעיל ממני, לא השקעת ערך.
בנוסף, למרות שאני מעריך גורואים פיננסים שונים, אני לא נוטה ללכת בעקבותיהם באופן עיוור.

מהשורות האלו אני מקבל את הרושם שגם לך כדאי לקרוא על מטבעות קריפטו ולא רק אם מתוך עניין. יש הרבה מטבעות קריפטו ולא כולם מוכוונים לאותן מטרות. קח לדוגמה את ריפל (XRP) שמוכוון דווקא לשימוש בנקים.
מבחינת ציפייה - אני מאמין שממשלות לא יכולות לעצור קידמה טכנולוגית מהסוג הזה (בניגוד אולי לקידמה רפואית) אלא רק להאט.
אני לא חושב שקריפטו יחליף את המטבעות הרגילים שלנו בשנים הקרובות אבל ללא ספק יש מקום לשימוש בטכנולוגיה הזאת בעסקים שרוצים הורדת עמלות ו/או פרטיות ו/או אנונימיות.
בנוסף, יש מקום לחשוב על מטבעות כמו ביטקוין כ"זהב" מכיוון שבניגוד לדולר, אי אפשר להדפיס עוד ביטקוין.
נראה לי שציינתי שאני לא יודע המון על הנושא, אני יודע מספיק כדי להגיע למסקנה שמבחינתי זה עוד שיגעון בועתי עטוף בהילה טכנולוגית כיאה לתקופה.
אני גם לא מנסה לשכנע רק מביע את דעתי כמו שאני מפרסם כאן דברים אני שמח שאנשים דווקא מביאים לי את זווית הראייה הנגדית לשלי.
אני גם לא הולך באופן עיוור אחרי גורואים ואפילו אהיה יותר קיצוני ממך אין לי הערכה לאף אחד מהם. יוצאי דופן זה הצמד שציינתי שעליהם אני בהחלט יודע המון, לאורך עשורים הם לעולם לא עשו משהו שעלול לעורר חשד שהם מטעים את הציבור בשביל רווח או משהו בסגנון, הסטייל שלהם האינטליגנציה והיושרה הביאו אותם למקום שגם בגילם הם היחידים שדעתם נכנסת למערך השיקולים שלי בנוגע להשקעות.
אני יסכם בכך שיכול להיות שקריפטו זו המצאה שתשנה את העולם ואת כל המערכת הכלכלית, אני לא מבין למה הערך של המטבע עצמו צריך לעלות בשל כך. המטבע הוא סהכ מטבע. ובנוגע לעובדה המוחלטת שאי אפשר להדפיס עוד ביטקוין תרשה לי להיות ספקן. בין מה שאנשים אומרים לבין מה שקורה בפועל שמונחים על הכף עשרות מיליארדי דולרים יש הבדל.

עדכון חודש דצמבר 20

והרי החדשות:
- אחרי שהעברתי את הפנסיה להלמן צללתי לעולם ההפרשות וחישוב השכר. הבנתי שעשיתי שטויות שנה שעברה בניהול ההפרשות שלי. רק עכשיו התחלתי להפריש מקסימום לפנסיה.
- "על הדרך" כתבתי מחשבון שכר נטו. זה היה הרבה יותר מסובך ממה שחשבתי שיהיה. למדתי הרבה על הדרך, אני ממליץ בחום לכל אחד לעשות מחשבון לעצמו כדי להבין מה הולך בחישוב שכר והפרשות שלו.
- יצא לי השקיע בעבודה השנייה שסיפרתי עליה. זה היה מאוד מספק אפילו שזה 50 שקלים לשעה.
- החלטתי להשקיע 1% מהתיק בביטקוין. זה תזמון שוק והימור לכל דבר. למי שרוצה להרצות לי על כך - שימו לב שזה רק 1% ואני בסדר עם לאבד אותו.
- עברתי את המיליון! מזל טוב לי.

בפרק הבא:
- אולי להתקדם עם קניית הדירה.

שיעור חיסכון חודשי: 75%

מצב התיק:
סה"כ נזיל: ₪782k
סה"כ לא נזיל: ₪241k
סה"כ: ₪1.024M

- החלטתי להשקיע 1% מהתיק בביטקוין. זה תזמון שוק והימור לכל דבר.
סה"כ:
למי שרוצה להרצות לי על כך - שימו לב שזה רק 1% ואני בסדר עם לאבד אותו.
לא איכפת לי מה אחרים שלא למדו על משהו והם פחדנים אומרים.
אם אתה מוכן לאבד את זה אתה בעמדה פסיכולוגית מעולה.

דאבל מזל טוב future hodler ומיליונר טרי :)

עדכון חודש דצמבר 20

והרי החדשות:
- אחרי שהעברתי את הפנסיה להלמן צללתי לעולם ההפרשות וחישוב השכר. הבנתי שעשיתי שטויות שנה שעברה בניהול ההפרשות שלי. רק עכשיו התחלתי להפריש מקסימום לפנסיה.
- "על הדרך" כתבתי מחשבון שכר נטו. זה היה הרבה יותר מסובך ממה שחשבתי שיהיה. למדתי הרבה על הדרך, אני ממליץ בחום לכל אחד לעשות מחשבון לעצמו כדי להבין מה הולך בחישוב שכר והפרשות שלו.
- יצא לי השקיע בעבודה השנייה שסיפרתי עליה. זה היה מאוד מספק אפילו שזה 50 שקלים לשעה.
- החלטתי להשקיע 1% מהתיק בביטקוין. זה תזמון שוק והימור לכל דבר. למי שרוצה להרצות לי על כך - שימו לב שזה רק 1% ואני בסדר עם לאבד אותו.

בפרק הבא:
- אולי להתקדם עם קניית הדירה.

שיעור חיסכון חודשי: 75%

מצב התיק:
סה"כ נזיל: ₪782k
סה"כ לא נזיל: ₪241k
סה"כ: ₪1.024M
ברכות על הmilestone המכובד!

באשר להשקעה בביטקוין - מה המשמעות מבחינתך בהקצאה של אחוז אחד מהתיק באפיק השקעה נפרד?
- אם התשובה היא שזו רק ״טבילת אש״ ואתה מתכוון בהמשך להקצות חלק משמעותי מהתיק לביטקוין אז כן צריך לפתוח פה הרצאה קצרה למה ביטקוין אינו השקעה טובה.
- אם התשובה היא שאחוז אחד זה כל מה שבכוונתך להשקיע, אז אני לא מבין כל כך מה המשמעות של ההשקעה באפיק הספציפי הזה והטרחה הלוגיסטית. כדי להגדיל את השווי הנקי שלך בצורה משמעותית (למשל 10%), ההשקעה שלך בביטקוין צריכה לעשות פי 11, כלומר צריכה להתרחש רעידת אדמה בעולם הפיננסים שבו יעלה הmarket cap של הביטקוין לבדו לכמעט 4 טריליון דולר. ברור שזה דבר שיכול לקרות (טראמפ נבחר לא כזה מזמן לנשיא, הביטקוין הגיע לאן שהוא הגיע, בית״ר ירושלים נרכשה על ידי שייח׳) אבל אין לנו שום דרך להעריך מה הסיכוי שדבר כזה יקרה או למה הוא יקרה ולא מיליון דברים אחרים.

לא איכפת לי מה אחרים שלא למדו על משהו והם פחדנים אומרים.
אם אתה מוכן לאבד את זה אתה בעמדה פסיכולוגית מעולה.

דאבל מזל טוב future hodler ומיליונר טרי :)

פעמיים תודה!

ברכות על הmilestone המכובד!
תודה!
באשר להשקעה בביטקוין - מה המשמעות מבחינתך בהקצאה של אחוז אחד מהתיק באפיק השקעה נפרד?
- אם התשובה היא שזו רק ״טבילת אש״ ואתה מתכוון בהמשך להקצות חלק משמעותי מהתיק לביטקוין אז כן צריך לפתוח פה הרצאה קצרה למה ביטקוין אינו השקעה טובה.
- אם התשובה היא שאחוז אחד זה כל מה שבכוונתך להשקיע, אז אני לא מבין כל כך מה המשמעות של ההשקעה באפיק הספציפי הזה והטרחה הלוגיסטית. כדי להגדיל את השווי הנקי שלך בצורה משמעותית (למשל 10%), ההשקעה שלך בביטקוין צריכה לעשות פי 11, כלומר צריכה להתרחש רעידת אדמה בעולם הפיננסים שבו יעלה הmarket cap של הביטקוין לבדו לכמעט 4 טריליון דולר. ברור שזה דבר שיכול לקרות (טראמפ נבחר לא כזה מזמן לנשיא, הביטקוין הגיע לאן שהוא הגיע, בית״ר ירושלים נרכשה על ידי שייח׳) אבל אין לנו שום דרך להעריך מה הסיכוי שדבר כזה יקרה או למה הוא יקרה ולא מיליון דברים אחרים.

אני החלטתי שאחוז אחד מהתיק שלי הוא הפסד שאני מוכן לספוג לאפיק של ביטקוין. הנתון הזה הוא בין היתר פונקציה של כמות הכסף שלי, ההכרות והניסיון שלי עם האפיק. יכול להיות שבהמשך זה יעלה לעד 5%.
הטירחה לא משמעותית כי אני נהנה מהתהליך. בנוסף, אני לא חושב 10% מהתיק זה זניח. במיוחד כשמדובר בחלק הנזיל ואני מתכנן להגיע לאפשרות של פרישה מוקדמת מאוד.

בכל מקרה אשמח לקבל הרצאה עם טיעונים למה ביטקוין הוא השקעה לא טובה אבל אני לא מבטיח להשתכנע :)

בנוסף, אני לא חושב 10% מהתיק זה זניח. במיוחד כשמדובר בחלק הנזיל ואני מתכנן להגיע לאפשרות של פרישה מוקדמת מאוד.

לא הבנתי מה זה ה10% האלה. אמרת שאתה מתכוון להשקיע עד 5%. אבל כן, גם 5% זה כבר לא זניח. זה פי 5 מאחוז אחד...

בכל מקרה אשמח לקבל הרצאה עם טיעונים למה ביטקוין הוא השקעה לא טובה אבל אני לא מבטיח להשתכנע :)

מחכה גם להרצאה
https://www.hasolidit.com/אז-אתם-רוצים-להשקיע-בביטקוין

לא הבנתי מה זה ה10% האלה. אמרת שאתה מתכוון להשקיע עד 5%. אבל כן, גם 5% זה כבר לא זניח. זה פי 5 מאחוז אחד...

התייחסתי ל10% מהתגובה שלך. למרות שאני לא צופה לצמיחה של פי 11, גם צמיחה של פי 2 בשנים הקרובות זה נחמד.
כדי להגדיל את השווי הנקי שלך בצורה משמעותית (למשל 10%), ההשקעה שלך בביטקוין צריכה לעשות פי 11

בנוגע לפוסט של הסולידית - היא לא טועה לטעמי. אבל היא גם לא מתארת את כל המציאות שגם התקדמה מאז. בנוסף, אני והיא בשלבים מאוד שונים בחיינו הפיננסים.

- אם התשובה היא שאחוז אחד זה כל מה שבכוונתך להשקיע, אז אני לא מבין כל כך מה המשמעות של ההשקעה באפיק הספציפי הזה והטרחה הלוגיסטית. כדי להגדיל את השווי הנקי שלך בצורה משמעותית (למשל 10%), ההשקעה שלך בביטקוין צריכה לעשות פי 11, כלומר צריכה להתרחש רעידת אדמה בעולם הפיננסים שבו יעלה הmarket cap של הביטקוין לבדו לכמעט 4 טריליון דולר.

First semi optimistic target for btc = supress gold.
2020-11-21%20%282%29%20%281%29.png

5% מהפרופיליו * 34 = 1.7
נראה לי כמו סיבה מספיק מעניינת לשים כמה שקלים שם.

אבל הסיבה העיקרית שרוב הלויתנים היום נכנסים לעסק זה פשוט בגלל שאין יותר אלטרנטיבות שפויות אחרות,
המדפסות ממשיכות לעבוד יומם ולילה, רק היום הודיעה ה ECB על הרחבה כמותית של קרוב ל-2 טריליון יורו.

Ray Dalio - מיליארדר ו hedge fund manager בקרן הכי גדולה בעולם , עד לפני חודש לכלך הרבה על הביט.
הוא שינה את דעתו שחצינו את 17א וזה מה שהיה לו להגיד בנושא היום:
Bitcoin “could serve as a diversifier to gold and other such storehold of wealth assets,” said Dalio. “The main thing is to have some of these type of assets … including stocks, in one’s portfolio and to diversify among them.”
כל הגדולים התחילו להתעורר, למה עוד יש לחכות?

לא מבין 80% ממה שנכתב בפוסט הזה אבל כל הכבוד על התיק. נראה מרשים ואני שמח שהגעת לmilestone שלך, מעורר השראה :)

לא מבין 80% ממה שנכתב בפוסט הזה אבל כל הכבוד על התיק. נראה מרשים ואני שמח שהגעת לmilestone שלך, מעורר השראה :)
תודה. מוזמן לשאול שאלות אם תרצה :)
לאיזה מיילסטון אתה מתייחס?

First semi optimistic target for btc = supress gold.
2020-11-21%20%282%29%20%281%29.png

5% מהפרופיליו * 34 = 1.7
נראה לי כמו סיבה מספיק מעניינת לשים כמה שקלים שם.
תודה על הטבלה הזו!
בדיוק חיפשתי לא מזמן בהקשר של הפוסט 'דעת משקיע פסיבי על הביטקוין' ורציתי לומר שפיזור בהתאם למשקל השוק שלו עשוי להתאים.
איבדתי בחישוב סדר גודל ויצא לי שהביטקוין כבר אחוז מהשוק הגלובלי במקום עשירית אחוז - והתחלתי להתלבט אם אני מעוניין בו.
טוב נו נחכה עוד שנתיים שלוש (בהנחה שאתה צודק ואכן ימשיך לצמוח)

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ptom יומנו של Late Bloomer יומני מסע אישיים 13
משקיע בתבונה יומנו של המשקיע בתבונה יומני מסע אישיים 8
G לדברים יש נטיה להסתדר - יומנו של בן 26 יומני מסע אישיים 14
F יומנו של פעור יומני מסע אישיים 12
R יומנו של רודף אחרי הכסף יומני מסע אישיים 84
שם משתמש בעייתי יומנו של מדען פחדן יומני מסע אישיים 61
מ יומנו של שפשף יומני מסע אישיים 10
ח יומנו של חסר מנוחה יומני מסע אישיים 12
J יומנו של 'סתם עוד אחד' יומני מסע אישיים 7
ה יומנו של שאפתן יומני מסע אישיים 15
ה יומנו של דביל :-) יומני מסע אישיים 43
א יומנו של פליט רוח יומני מסע אישיים 5
ע יומנו של תוהה וטועה יומני מסע אישיים 18
ה יומנו של בן המדתא יומני מסע אישיים 44
ה יומנו של בן המדתא יומני מסע אישיים 1
N יומנו של מתלבט יומני מסע אישיים 27
T יומנו של מתחיל מאוחר יומני מסע אישיים 23
E יומנו של יזם יומני מסע אישיים 11
ה יומנו של סטודנט ומחשבות על העתיד יומני מסע אישיים 20
Shlom Mizrahi יומנו של צעיר שאפתן יומני מסע אישיים 31
CRT יומנו של CRT יומני מסע אישיים 25
ח יומנו של חסר המזל יומני מסע אישיים 16
OiNK יומנו של אוינק - ת״א יא חביבי יומני מסע אישיים 36
S יומנו של עוד זוג יומני מסע אישיים 57
benjamin יומנו של סגפן יומני מסע אישיים 16
KickR עוד הייטקיסט - יומנו של פתית שלג יומני מסע אישיים 603
Michel ביצוע מהלך משמעותי של הפקדה עצמאית בקרן פנסיה מקיפה. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
ש תכנית הDRIP של אינטראקטיב ישראל שוק ההון 1
yanosh34 עודף לא ברור של זיכוי לפי סעיף 45א מיסים 15
R קרן השתלמות IRA בדמי ניהול של 0.5, האם כדאי? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
T האם מס על הפקדות גבוהות לפנסיה של המעסיק אמור להיות מחושב בצורה שנתית או חודשית? מיסים 7
R שאלה של מתחיל לגבי השקעות בS&P500 שוק ההון 1
מ ביטול טיסות של חברות לואוקוסט - האם חכם? אוף טופיק 19
ב אג"ח של בנקים בארץ שוק ההון 6
S האם מדד חלקי סקטוריאלי של סנופי נחשב מדד מבחינת גמל IRA? שוק ההון 1
M הסכם הצטרפות של ברוקרים - להיות רגוע? שוק ההון 18
B כרטיס אשראי של IBK צרכנות פיננסית 1
R איך מוצאים פוליסת חיסכון בעלת יחס גבוהה של נכסים לא סחירים? שוק ההון 9
MaorRocky סכנות של קניית קרקע לפני אישורים נדל"ן 17
Y רעיונות מה לעשות עם זכויות של ישראכרט? צרכנות פיננסית 3
חתול לילה מה צריך להיות הדרוג של אג"ח ישראלי? שוק ההון 16
N שאלה בנוגע למיסוי של אופציות ו RSU מיסים 3
וינסנט זיכוי/החזר מס בגין מיסוי במקור של דיבידנדים מארה"ב ע"י ברוקר זר מיסים 23
L כרטיס אשראי קורפורייט של ישראכרט - עמלת מט"ח 0 צרכנות פיננסית 9
ס האם אפשר לקזז ירידת ערך של רכב ממס רווחי הון מיסים 16
R עזרה בניהול החשבונות של ההורים שוק ההון 12
MaorRocky קופת גמל לא מחזירה לי תשואה של השוק ואני לא מבין למה שוק ההון 2
מ מיסוי אמריקאי של תשלומי מילואים מיסים 9
I אופציה CALL על קרן סל של בלקרוק שוק ההון 1
ש איך עושים סדר בכל הבלגן של חסכונות/פנסיה/השתלמות וכו'? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3

נושאים דומים

Back
למעלה