• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

הסכם הצטרפות של ברוקרים - להיות רגוע?

maxxy

משתמש רשום
דירוג
1
אהלן, הגיע זמן ואני מעוניין להעביר את התיק שלי מהבנק לברוקר. נרשמתי לאחד הברוקרים וקיבלתי בסוף התהליך הסכם עם לא פחות מ80+ עמודים. קראתי את האיזורים הרלוונטים ובגדול, אם אפשר לסכם את זה ככה - הם יכולים לעשות מה שהם רוצים עם החשבון שלי על מנת לסגור את החוב הכי קטן, כולל גישה מסויימת לחשבון שלי שיש גם לברוקר הזר שהם עובדים איתו (שאם יפשוט את הרגל, הם לא אחראים). מהצד שלהם, אין להם שום אחריות על שום דבר, כולל על העמלות שלהם (האחריות שלי לבדוק שעמלות שנגבות הן כמצופה תוך זמן ״סביר״ של שבועיים אחרת הסכמתי).

בנוסף על העובדה שאין לאף ברוקר בארץ אימות דו שלבי (למיטב הבנתי). בקיצור, אין לי הרבה בטחון מעבר ל״יהיה בסדר״.

אשמח לדעת על מה אני חותם ואם אפשר להיות רגוע? התיק יחסית גדול ואני רוצה לישון טוב בלילה :)

תודה מראש!

הגיע זמן ואני מעוניין להעביר את התיק שלי מהבנק לברוקר
למיטב זכרוני גם בחוזה מול הבנק היו משהו כמו 10 עמודים מעורפלים, לא?

בכל אופן אני לא מכיר מקרים של "כספים שנעלמו" אצל ברוקרים. בהחלט ייתכן שהיו מקרים כאלה ופיצו מהר את הלקוחות כדי להשקיט אותם.

אגב, אני מחזיק אצל הבנקים, ואם זה תיק גדול תוכל לקבל תנאים טובים בקצת מאמץ.

אגב, אני מחזיק אצל הבנקים, ואם זה תיק גדול תוכל לקבל תנאים טובים בקצת מאמץ.
תודה, דיברתי כבר כמה פעמים טובות עם הבנק ולטענתם ״נתנו לי את הטוב ביותר והם לא יכולים להתחרות עם ברוקרים״ וזה עדיין יוצא פי 5+ מברוקר. אתה יכול לתת לי דוגמה למה נחשב תנאים טובים בבנק?

אגב לגבי ״עמודים מעורפלים מהבנק״ - ניסיתי להוציא מהם את ההסכם ואמרו לי שאין כזה דבר (אולי פעם היה?)

ני״ע ישראלים או אמריקאים? כי כל התיק שלי אמריקאי. אתה מוכן לשתף באיזה בנק זה?
ישראלים. השגתי בבנק הפועלים על תיק של יותר ממליון ולאחר המתקחות (= איום בעזיבת בנק).

ני״ע ישראלים או אמריקאים? כי כל התיק שלי אמריקאי. אתה מוכן לשתף באיזה בנק זה?
אל תלך רחוק, יש את חבר הבורסה החדש בלינק. אם אתה סוחר בניע אמריקאיים זה יהיה לך מושלם מבחינת התנאים, ככל הנראה כעשירית ממה שהתרגלת לשלם בבנק.
מבחינת ביטחון על הכספים וההסכם התקשרות זה לפי רגולציה ישראלית של חברי בורסה שלפי חוק גם מנכים מס במקור

אל תלך רחוק, יש את חבר הבורסה החדש בלינק. אם אתה סוחר בניע אמריקאיים זה יהיה לך מושלם מבחינת התנאים, ככל הנראה כעשירית ממה שהתרגלת לשלם בבנק.
מבחינת ביטחון על הכספים וההסכם התקשרות זה לפי רגולציה ישראלית של חברי בורסה שלפי חוק גם מנכים מס במקור
1+

אני ממליץ על blink, דולר וחצי לפעולה זה זול בהרבה ממה שבתי ההשקעות יוכלו להציע, בטח גם מול הבנקים .. לא מדבר בכלל על עשר פעולות שמגיעות בחינם בכל חודש מבלי לשלם דמי ניהול כלשהן.
הבעיה בblink מבחינתי שאין עדיין אפשרות קניה בשוק הישראלי אבל כפי שפותח השרשור רשם הוא בכל מקרה סוחר רק בשוק האמריקאי כך שאין לנו את אותה הבעיה.

תודה על ההמלצות. אני אבדוק את blink אבל כרגע מכוון למשהו יותר בשל (והואיל ובכל זאת מדובר פה בתיק גדול). יש למישהו פידבק במקרה לגבי מה שרשמתי בהודעה המקורית? אני אשמח :)

עדכון:
blink לא מאפשרים להעביר תיק קיים אז זה לא רלוונטי.
אקסלנס אמרו לי ששומרים את הני"ע אצל סיטיבנק ואם סיטיבנק הולכים פקקט, אז הלך התיק.
מנסה להבין כרגע איפה הבנק שומר את הני"ע.

אנשים ישנים בלילה עם זה שהתיק שלהם יכול להיעלם בין רגע בשיטת "יהיה בסדר"? נראה לי מאוד מוזר שאין בטחונות לדברים האלה.

ואם סיטיבנק הולכים פקקט, אז הלך התיק.
נשמע לי קשקוש. ייקח קצת זמן אבל אתה אמור לקבל את הניירות בחזרה אחרי שהמפרק יעשה שם סדר.

אנשים ישנים בלילה עם זה שהתיק שלהם יכול להיעלם בין רגע בשיטת "יהיה בסדר"?
בינתיים אף תיק לא "נעלם" למיטב ידיעתי. באותה מידה אתה יכול לחשוש מפלישה של זומבים מהחלל.

נשמע לי קשקוש. ייקח קצת זמן אבל אתה אמור לקבל את הניירות בחזרה אחרי שהמפרק יעשה שם סדר.
תשמע אני לא יודע מה יהיה בפועל, אבל על זה אתה חותם כשאתה מצטרף לברוקר כלשהו בארץ. כולל בלינק. להם אין שום אחריות על מה שקורה עם הכסף/ניירות, כולל על הגופים החיצוניים שהם מחליטים לעבוד איתם. הפתרון פה, על פניו, זה להשקיע בתעודות סל מחקות מדדי חו"ל בארץ? או שגם שם זה בדיוק אותה חשיפה? פרט לנושא מס עזבון פוטנציאלי בארה"ב.

כל התיק שלי אמריקאי.
לעבור לברוקר בארה"ב. אין עמלות והשירות טוב בהרבה. נשאר ללמוד איך להגיש דוח - אבל באמת לא נורא או לשכור מישהו שיעשה את זה.

הפתרון פה, על פניו, זה להשקיע בתעודות סל מחקות מדדי חו"ל בארץ?
מה הקשר? החשש שלך הוא שהברוקר יושמד יחד עם כל הרישומים. זה לא משנה באיזה ניירות מדובר.

הפתרון הכי טוב לחשש הזה הוא לפזר על מספר ברוקרים, אפשר חלקם בחו"ל.
אני למשל מחזיק תיקים בשני בנקים בארץ וב- IB העולמית.

מה הקשר? החשש שלך הוא שהברוקר יושמד יחד עם כל הרישומים. זה לא משנה באיזה ניירות מדובר.

הפתרון הכי טוב לחשש הזה הוא לפזר על מספר ברוקרים, אפשר חלקם בחו"ל.
אני למשל מחזיק תיקים בשני בנקים בארץ וב- IB העולמית.
אפשר לשאול איך אתה מגיש את הדוח השנתי על IB? אתה מגיש בעצמך? משלם לרו״ח?

טוב, אז לאחר מחקר מעמיק (לכל מי שיגיע לפה אי פעם בעתיד):
- בנק הפועלים מחזיק את הני"ע אצלו, בשונה מברוקר.
- בנק הפועלים, עם קצת הפעלת "כוח מתון", יהיה מוכן להוריד את דמי המשמורת (בהינתן גודל תיק). קנייה/מכירה עדיין מאוד יקר.
- לברוקר אמריקאי יש כיסוי פדרלי של עד 500 אלף דולר לנכסים ועד 250 אלף דולר לכסף נזיל בחשבון.
- בנוסף, לכל מיני ברוקרים אמריקאים יש כיסוי נוסף בסכומים שונים, כאשר הכי גבוה שמצאתי (שקיים אצל הגדולים) הוא כיסוי נכסים של מיליארד דולר לסך לכל הלקוחות יחד, וכיסוי של 1.9 מיליון דולר לכסף נזיל שבחשבון, פר-לקוח. בהינתן האפשרות, אין מגבלה לגודל החזר ללקוח.
- מניות אכן אמורות להיות מופרדות ורשומות כל אחת על פי מי רכש אותן. הכיסוי הנ"ל מדבר על מקרה בו לא יהיה ניתן לחבר בין מנייה לבעלים שלה.

קריאה מומלצת - https://www.reddit.com/r/Bogleheads/comments/12x2b96/is_it_safe_to_have_all_your_money_in_one/

נערך לאחרונה ב:
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
M מיסוי דירה לאחר הסכם ממון נדל"ן 2
סול מי שעצמאי חייב - חייב - הסכם ממון אוף טופיק 11
O מס רכישה בדירה של בן זוג אחד עם הסכם ממון מיסים 18
איל1 הפרת הסכם קבוצת רכישה 8200 על ידי הפניקס וגלובלנט, והבעיה הכללית של שינויי בעלות בשוק הקרנות תוך הפרת הסכמים עם הלקוחות. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
S הגשת דוח שנתי 1301 כשישנו הסכם ממון ברקע מיסים 1
ישראלי מצוי מחיר למשתכן - דירה מלפני הנישואים + הסכם ממון והפרדת רכוש נדל"ן 1
P אפשרות לשיפוצים לפני מלוא ביצוע הסכם קניה/מכירה? נדל"ן 16
unrealx הסכם שכירות - מה לוודא כדי לא להדפק? פוסטים מאיכות נמוכה 10
A בדיקה של חברה יזמית והשלכות חתימה על הסכם פינוי בינוי נדל"ן 17
E עלות הסכם ממון אוף טופיק 21
M הסכם ממון - התלבטיות אוף טופיק 277
E שאלה בקשר לפרטי הסכם פתיחת חשבון מסחר בIBI. שוק ההון 3
Y הסכם שיתוף ברכישת מגרשים נדל"ן 2
N האם כל פעם לפני שאתם עוברים לגור עם בן/בת זוג חדשים, אתם עורכים הסכם ממון? אוף טופיק 60
S הסכם תיווך נדל"ן 3
ע התייעצות על הסכם שכר בהייטק אוף טופיק 4
ע התייעצות על הסכם שכר בהייטק אוף טופיק 18
לא חשוב שמות מקור לבירור המשמעויות של הסכם פשרה בתאונות דרכים? אוף טופיק 4
iTayb הטבות הצטרפות לחשבונות בנק צרכנות פיננסית 4
I מועדון הוט - כדאיות הצטרפות לחברי הייטקזון צרכנות פיננסית 1
ptom הצטרפות לסטארטפ בשלב מוקדם התפתחות אישית 30
M ניצול הטבות בשביל מתנת הצטרפות - ואז לבטל אוף טופיק 20
C שאלה לגבי מילוי טופס הצטרפות לקרן השתלמות צרכנות פיננסית 2
S הצטרפות לקרן פנסיה שלא מבצעת חיתום צרכנות פיננסית 2
ג מה הצפי של הצטרפות IB כחבר בורסה רחוק ? שוק ההון 63
מ פנסיה ברירת מחדל - מיטב דש הצטרפות צרכנות פיננסית 45
A הצטרפות לפנסיה מקיפה של מיטב ד"ש בתנאים הדיפולטיים צרכנות פיננסית 0
Erap הצטרפות לבית השקעות - דרך האינטרנט? שוק ההון 4
TunaGolem מענק הצטרפות לבעלי כתובת דיוור בארה"ב שוק ההון 2
Michel ביצוע מהלך משמעותי של הפקדה עצמאית בקרן פנסיה מקיפה. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
ש תכנית הDRIP של אינטראקטיב ישראל שוק ההון 1
yanosh34 עודף לא ברור של זיכוי לפי סעיף 45א מיסים 15
R קרן השתלמות IRA בדמי ניהול של 0.5, האם כדאי? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
T האם מס על הפקדות גבוהות לפנסיה של המעסיק אמור להיות מחושב בצורה שנתית או חודשית? מיסים 7
R שאלה של מתחיל לגבי השקעות בS&P500 שוק ההון 1
מ ביטול טיסות של חברות לואוקוסט - האם חכם? אוף טופיק 15
ב אג"ח של בנקים בארץ שוק ההון 6
S האם מדד חלקי סקטוריאלי של סנופי נחשב מדד מבחינת גמל IRA? שוק ההון 1
B כרטיס אשראי של IBK צרכנות פיננסית 1
R איך מוצאים פוליסת חיסכון בעלת יחס גבוהה של נכסים לא סחירים? שוק ההון 9
MaorRocky סכנות של קניית קרקע לפני אישורים נדל"ן 17
Y רעיונות מה לעשות עם זכויות של ישראכרט? צרכנות פיננסית 3
חתול לילה מה צריך להיות הדרוג של אג"ח ישראלי? שוק ההון 16
N שאלה בנוגע למיסוי של אופציות ו RSU מיסים 3
וינסנט זיכוי/החזר מס בגין מיסוי במקור של דיבידנדים מארה"ב ע"י ברוקר זר מיסים 23
L כרטיס אשראי קורפורייט של ישראכרט - עמלת מט"ח 0 צרכנות פיננסית 9