• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .
למיילסטון של המיליון דולר :)
כמובן! תודה.
האמת שאני צריך להכין לעצמי רשימת מיילסטונים עם משמעויות לא ארביטרריות כדי להבין מה האופציות שלי בנוגע לפנסיה מוקדמת.
כרגע אני עם האצבע לרוח שאני אוכל לצאת לפנסיה מוקדמת עוד 5-6 שנים.

נערך לאחרונה ב:
כמובן! תודה.
האמת שאני צריך להכין לעצמי רשימת מיילסטונים עם משמעויות לא אקביטרריות כדי להבין מה האופציות שלי בנוגע לפנסיה מוקדמת.
כרגע אני עם האצבע לרוח שאני אוכל לצאת לפנסיה מוקדמת עוד 5-6 שנים.
מרשים מאוד! מעט מאוד אנשים יכולים לצאת לפנסיה בשנות השלושים לחייהם. תן בראש ומאחל לך רק הצלחה :)

תודה על הטבלה הזו!
בדיוק חיפשתי לא מזמן בהקשר של הפוסט 'דעת משקיע פסיבי על הביטקוין' ורציתי לומר שפיזור בהתאם למשקל השוק שלו עשוי להתאים.
איבדתי בחישוב סדר גודל ויצא לי שהביטקוין כבר אחוז מהשוק הגלובלי במקום עשירית אחוז - והתחלתי להתלבט אם אני מעוניין בו.
טוב נו נחכה עוד שנתיים שלוש (בהנחה שאתה צודק ואכן ימשיך לצמוח)
היי @Mr. Bigglesworth מאוד שמח שזה עזר לך.
אני כותב כאן בעיקר בשבילכם והקריאה שלי פה (לצערי) הולכת ומצטמצת ללצחוק ביני ובין עצמי על תרדי הבוכנה ההולנדית שלצערי (שוב) הולכים ומתרבים בכל העולם.
זה אומר שאם לא נגן על עצמינו, אני לפחות, אצטרך להעלם.

* Wonko אם משתלטים לך על התרד אל תהסס לגרש אותנו מפה, מילת הביטחון שלנו תיהיה Pump&Dump. (:

Mr.biggles לא כל כך הבנתי אותך, אתה מעוניין להשקיע לפי ה-% של ביט מכלל הכלכלה?
עקרונית זאת שיטת עבודה שנוגדת את ההגיון בהשקעה, ככל שהנכס גדל ויותר אנשים מחזיקים הרווח העתידי שלך צפוי לקטון.
זה באמת מאוד פשוט, ככל שהבטחון גדל התשואה קטנה, אז למה לחכות עוד שנתיים שלוש? מה אתה מצפה להרוויח מלחכות את הזמן הזה?

אני לא 'מאמין' בביטקוין מעבר לשווי שוק שלו ואפילו פחות.
בשביל פרומיל מהתיק התיאורטי אני לא אתאמץ עד כדי כך, מה גם שבניגוד לנכסים הריאליים (מניות) והפיננסיים (אג"ח) שיש לי בתיק זו ספקולציה לחלוטין.
בניגוד לביטקוין למדינות יש משטרה וצבא והן יכולות לכפות שימוש במטבע פיאט על כל חסרונותיו.
אני יוצא מנק' הנחה שיש מספיק חכמים ממני בשוק ואם הם לא חושבים שהביטקוין שווה יותר אין לי מה להתווכח איתם.
@Paranoid

הבנתי אז חזרנו לנקודה שאני קורא לה "הכת של הסולידית".
בגדול מדובר בחבורה של אנשים חכמים (ברובם) שחושבים שהם לא יכולים להשיג יותר מהשוק כי אין להם סיכוי אף פעם להבין משהו שהרוב לא מבינים.
זה מצחיק אותי בהתחשב בזה שא' הסולידית עצמה כבר שברה פה את הקונצנזוס הזה בפוסט האחרונה שלה (וזעקת הכת עלתה השמיים).
ו- ב' אם אני לא טועה באחד הפוסטים שלך בעבר ציינת שאתה דוקטורט(מניח stem, לא כמו שאר רברבני הכלום).
יש לי הרגשה טובה ומההכרות המאוד בסיסית שלך איתך, שיש לך שם למעלה , בקצה העליון של הגוף איבר שמתפקד יותר טוב מרוב האנשים.
אז אני אגלה לך סוד קטן, מותר לך להתשמש בו - זה חוקי לגמרי!
אני לא 'מאמין' בביטקוין מעבר לשווי שוק שלו ואפילו פחות.
@Paranoid
לא הגעתי לכאן לצרף אותך לכת שלי.
אבל אני מאמין שיש לך את היכולת למצוא את הערך המוסף שלך מעבר לשוק אם תרצה.
סמוך על עצמך.

אתה מפספס את הנקודה. השוק הוא לא דמוקרטיה. מה ששולט הוא הכסף ורובו נמצא אצל אנשים עם יותר זמן פנוי ונסיון ממני.
אני בטוח שיש מי שיכול להביס את השוק, אבל לא עם המשאבים שלי.
אין כסף על הרצפה יש גבוה בשמיים וצריך מטוס להגיע אליו. אולי יום אחד אקנה כרטיס טיסה ואנסה) כלומר אכנס לתעשיית הפינטק) או אנסה לבנות אחד משלי אבל זה לא משהו שאשיג בקפיצה
@Paranoid

מה שאתה מכנה "שוק" -איזשהוא יצור אלוהי - פיקציה
אתה נותן לו תארים שמייצגים אותו לטעמך האישי (תשואה, ביטחון השקעה, כמיהה לאינסטורמנט)
Vexus זה שוק? מה עם MSci world זה שוק?
sp? אולי dowjones? זהב זה שוק?
top 37 cryptos? אולי iShares Core U.S. Aggregate Bond ETF AGG? נדלן בתאילנד זה שוק?
פה בארץ אתה תצפה לעשות נניח על נדלן למגורים 3.5% תשואה שם באנגליה מדווחים על 8% חבר שלי מספר על 10% במקום אחר.
איפה פה נכנס "השוק"?
ובכללי "השוק" ועוד איך זה דמוקרטיה, אתה מצביע עם הכוח קניה שלך ותחת תנאים אופטימלים הכוח קניה יעבור למקום שהכי טוב לו.
ככה "שוק" תקין מתפקד, אבל גם תחת התנאים הכי אופטימליים תמיד קיים LAG מסוים.

אני בטוח שיש אנשים שהזמן שלהם מושקע טוב הרבה ביותר בלעבוד תמורת משכורת מאשר להתחיל ולמצוא פרצות קטנות בשביל לגרד שם % או פה %.
אבל לדעתי יש דברים שלהתעלם מהם לגמרי זה כבר גובל בטמטום ולא רק בעולם הפיננסי דרך אגב.

ונראה לי שלכרגע Pump&Dump נעביר את זה כבר לתרד אחר אם תרצה להמשיך.

ברור אני מתלוצץ. היה שם סמיילי אמוג'י שלא נכנס להודעה אבל קיוויתי שעדין יהיה ברור
:>

מה לגבי gbtc כפלטפורמה לרכישת ביטוקויין? אשמח להיות בעד/נגד

סיכום חודש דצמבר ושנת 2020 (למטה)

והרי החדשות:
- ה1% ששמתי בביטקוין קפץ ל2%. זה נחמד ולא גורם לי לרצות להכנס עמוק יותר או לגעת בכסף הזה בזמן הקרוב. כרגע הכסף בארנק חם ועושה 6%.
- סיפרתי על זה שהתחלתי עבודה צדדית. אני למעשה מכין הרצאות ומעביר אותן במשרה מאוד חלקית. זה מעט מאוד כסף שלוקחים לי עליו מס שולי גבוה מאוד אבל אני שמח להתפתח בתחום של הוראה. הכסף הוא לא החלק החשוב פה. זה כן אומר שאני אצטרך למלא דוח שנתי עם שני 106.
- מבחינת התפקיד החדש כמנהל, עדיין לא הגעתי לשלב שאני מרגיש בנוח בתפקיד. בגדול, אני פחות נהנה עכשיו. יש עלי יותר לחץ ורב האנשים שאני עובד מולם בדרגה מעלי או מתחתי ואני מרגיש שיש לי פחות חברים. במיוחד בזמן הקורונה. זה קצת גורם לי לרצות לצאת ממרוץ העכברים. אני כרגע ממשיך הלאה ומקווה שזאת תקופה.
- בקרוב יש לנו העלאה שנתית ובזכות המחשבון שכר נטו שבניתי לעצמי, קל לי לראות את השינוי של העלאה אפשרית על הנטו השנתי ובנוסף קל להשוואות בונוס שנתי להעלאה של הברוטו. אני מקווה שזה ייתן לי כח להגיב על מהר על המספרים במידה ולא אהיה מרוצה.

בפרק הבא:
- בתחילת החודש הבא אמורה להכנס לי 70k כהלוואה ללא ריבית מבנק לאומי. התחלתי לעקוב אחרי התחייבויות שיש לי (תשלומים וכרטיסי אשראי) כדי לעקוב אחרי אחוז המינוף.

סיכום שנת 2020:
- סך הכל השנה התיק שלי עלה בערך בחצי מיליון שקלים. זה ממש הפתיע אותי לראות את המספר הזה אבל בהתחשב שהמשכורת שלי לא נפגעה ושנטתי להכנס יותר בירידות של הקורונה אז זה הגיוני.
- סהכ הוצאות שהיו לי השנה עומד על 74k. כלומר, העליה של התיק נתנה לי יותר מ5 שנים של שנים דומות לזאת.
- אם השוק לא יפול או שתיהיה אינפלציה משוגעת בשנים הקרובות, אז ניראה שאני יכול לצאת לפנסיה חלקית עוד שנה. כרגע אני עדיין לומד הרבה מהתפקיד החדש, אבל אני צריך לחשוב מה אני אעשה אחריו. כרגע ההתלבטות הראשית היא אם לחזור לימודים מתקדמים בארץ או בחו"ל.
- לא קניתי השנה דירה, אולי 2021 תיהיה השנה שאקנה דירה להשקעה.

שיעור חיסכון שנתי: 76%

מצב התיק:
סה"כ נזיל: ₪816k
סה"כ לא נזיל: ₪261k

מזל טוב על המיליון! (עוד מהחודש הקודם)
ירדת מ-12.5K הוצאות ל-6K כי עברת לגור בזוג + וויתור על מסעדות (ואולי גם וויתור כפוי על חו"ל בקורונה?). אתה מתכנן לשמור/להקטין/להגדיל את ההוצאה החודשית הזאת ב-2021?

- מבחינת התפקיד החדש כמנהל, עדיין לא הגעתי לשלב שאני מרגיש בנוח בתפקיד. בגדול, אני פחות נהנה עכשיו. יש עלי יותר לחץ ורב האנשים שאני עובד מולם בדרגה מעלי או מתחתי ואני מרגיש שיש לי פחות חברים. במיוחד בזמן הקורונה. זה קצת גורם לי לרצות לצאת ממרוץ העכברים.
מסקנה אלטרנטיבית יכולה להיות לרצות לחזור לתפקיד טכני לא?

גילוי נאות:
עוסק בתפקיד טכני (אלגוריתמים) די הרבה שנים וחושב שהייתי מחזיק הרבה פחות שנים בניהול.

מזל טוב על המיליון! (עוד מהחודש הקודם)
ירדת מ-12.5K הוצאות ל-6K כי עברת לגור בזוג + וויתור על מסעדות (ואולי גם וויתור כפוי על חו"ל בקורונה?). אתה מתכנן לשמור/להקטין/להגדיל את ההוצאה החודשית הזאת ב-2021?

תודה.
ההוצאות שלי ירדו בעיקר כי עברתי לגור עם בת הזוג. אבל גם הפחתתי אכילה במסעדות ממוצע של 2k~ בחודש ל1k~ בחודש. בנוסף הפסקתי תחביב שעלה לי עוד 1k~ בחודש. לא היו לי הוצאות משמעותיות על חופשות גם לפני הקורונה.
במידה והקורונה תסתיים, ההוצאות שלי כנראה יעלו כי חו"ל ואולי אחדש תחביבים. בנוסף, לקראת סוף השנה עברנו לדירה מרווחת יותר אבל גם יקרה יותר. אני משער שההוצאה הממוצעת שלי לשנה הבאה תעלה. אני לא מנסה להתקמצן למרות שזה חלק מהאופי שלי. אני אפילו אשמח שההוצאה החודשית הממוצעת שלי תעלה (עד 10k) כל עוד אני אקבל תמורה ששווה את ההוצאה.
כשאני מתכנן את הפנסיה אני חושב על הוצאה חודשית ממוצעת של 10k למרות שכרגע אני מוציא פחות.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ptom יומנו של Late Bloomer יומני מסע אישיים 13
משקיע בתבונה יומנו של המשקיע בתבונה יומני מסע אישיים 8
G לדברים יש נטיה להסתדר - יומנו של בן 26 יומני מסע אישיים 14
F יומנו של פעור יומני מסע אישיים 12
R יומנו של רודף אחרי הכסף יומני מסע אישיים 84
שם משתמש בעייתי יומנו של מדען פחדן יומני מסע אישיים 61
מ יומנו של שפשף יומני מסע אישיים 10
ח יומנו של חסר מנוחה יומני מסע אישיים 12
J יומנו של 'סתם עוד אחד' יומני מסע אישיים 7
ה יומנו של שאפתן יומני מסע אישיים 15
ה יומנו של דביל :-) יומני מסע אישיים 43
א יומנו של פליט רוח יומני מסע אישיים 5
ע יומנו של תוהה וטועה יומני מסע אישיים 18
ה יומנו של בן המדתא יומני מסע אישיים 44
ה יומנו של בן המדתא יומני מסע אישיים 1
N יומנו של מתלבט יומני מסע אישיים 27
T יומנו של מתחיל מאוחר יומני מסע אישיים 23
E יומנו של יזם יומני מסע אישיים 11
ה יומנו של סטודנט ומחשבות על העתיד יומני מסע אישיים 20
Shlom Mizrahi יומנו של צעיר שאפתן יומני מסע אישיים 31
CRT יומנו של CRT יומני מסע אישיים 25
ח יומנו של חסר המזל יומני מסע אישיים 16
OiNK יומנו של אוינק - ת״א יא חביבי יומני מסע אישיים 36
S יומנו של עוד זוג יומני מסע אישיים 57
benjamin יומנו של סגפן יומני מסע אישיים 16
KickR עוד הייטקיסט - יומנו של פתית שלג יומני מסע אישיים 603
Michel ביצוע מהלך משמעותי של הפקדה עצמאית בקרן פנסיה מקיפה. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
ש תכנית הDRIP של אינטראקטיב ישראל שוק ההון 1
yanosh34 עודף לא ברור של זיכוי לפי סעיף 45א מיסים 15
R קרן השתלמות IRA בדמי ניהול של 0.5, האם כדאי? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
T האם מס על הפקדות גבוהות לפנסיה של המעסיק אמור להיות מחושב בצורה שנתית או חודשית? מיסים 7
R שאלה של מתחיל לגבי השקעות בS&P500 שוק ההון 1
מ ביטול טיסות של חברות לואוקוסט - האם חכם? אוף טופיק 19
ב אג"ח של בנקים בארץ שוק ההון 6
S האם מדד חלקי סקטוריאלי של סנופי נחשב מדד מבחינת גמל IRA? שוק ההון 1
M הסכם הצטרפות של ברוקרים - להיות רגוע? שוק ההון 18
B כרטיס אשראי של IBK צרכנות פיננסית 1
R איך מוצאים פוליסת חיסכון בעלת יחס גבוהה של נכסים לא סחירים? שוק ההון 9
MaorRocky סכנות של קניית קרקע לפני אישורים נדל"ן 17
Y רעיונות מה לעשות עם זכויות של ישראכרט? צרכנות פיננסית 3
חתול לילה מה צריך להיות הדרוג של אג"ח ישראלי? שוק ההון 16
N שאלה בנוגע למיסוי של אופציות ו RSU מיסים 3
וינסנט זיכוי/החזר מס בגין מיסוי במקור של דיבידנדים מארה"ב ע"י ברוקר זר מיסים 23
L כרטיס אשראי קורפורייט של ישראכרט - עמלת מט"ח 0 צרכנות פיננסית 9
ס האם אפשר לקזז ירידת ערך של רכב ממס רווחי הון מיסים 16
R עזרה בניהול החשבונות של ההורים שוק ההון 12
MaorRocky קופת גמל לא מחזירה לי תשואה של השוק ואני לא מבין למה שוק ההון 2
מ מיסוי אמריקאי של תשלומי מילואים מיסים 9
I אופציה CALL על קרן סל של בלקרוק שוק ההון 1
ש איך עושים סדר בכל הבלגן של חסכונות/פנסיה/השתלמות וכו'? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3

נושאים דומים

Back
למעלה