• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .
מסקנה אלטרנטיבית יכולה להיות לרצות לחזור לתפקיד טכני לא?

גילוי נאות:
עוסק בתפקיד טכני (אלגוריתמים) די הרבה שנים וחושב שהייתי מחזיק הרבה פחות שנים בניהול.

לגמרי משהו על השולחן. אני מאוד נהנה מהתפקיד הטכני. הסיבה שהתקדמתי לניהול היא שאני אוהב לחשוב רוחבית ולקחת אחריות. הסיפוק שאני מקבל גדול יותר ואני נהנה מדינמיות באופן כללי. מצד שני זה בא יד ביד עם לחץ גבוה ושחיקה. כרגע עוד לא נשחקתי אז אני ממשיך.
אם אחזור ל100% hands on אז יהיה חשוב לי למצוא מקום שהלחץ בו לא גבוה מדי ושאעבוד עם אנשים שאתחבר אליהם מספיק בשביל להרגיש "קהילתיות" מסויימת. אלו פרמטרים שהיו מאוד גבוהים במהלך התואר השני שלי ולכן קוסם לי לחזור לאוניברסיטה. כנראה שאחפש משרת סטודנט לדר' במקביל.

דרך מועדון הוט תחת התנאי של הוצאה חודשית בכרטיס של מעל 2000 שקלים ומשכורת מעל 12k נטו.
מעניין אם יש הלוואה דומה להייטקזון, אברר.תודה

לגמרי משהו על השולחן. אני מאוד נהנה מהתפקיד הטכני. הסיבה שהתקדמתי לניהול היא שאני אוהב לחשוב רוחבית ולקחת אחריות. הסיפוק שאני מקבל גדול יותר ואני נהנה מדינמיות באופן כללי. מצד שני זה בא יד ביד עם לחץ גבוה ושחיקה. כרגע עוד לא נשחקתי אז אני ממשיך.
אם אחזור ל100% hands on אז יהיה חשוב לי למצוא מקום שהלחץ בו לא גבוה מדי ושאעבוד עם אנשים שאתחבר אליהם מספיק בשביל להרגיש "קהילתיות" מסויימת. אלו פרמטרים שהיו מאוד גבוהים במהלך התואר השני שלי ולכן קוסם לי לחזור לאוניברסיטה. כנראה שאחפש משרת סטודנט לדר' במקביל.
נשמעת תוכנית טובה :)
גם אני שקלתי לחזור לדוקטורט אבל הכסף והחיים והילדים...כנראה שזה פשוט לא בער בי מספיק...

עדכון חודש ינואר 21

והרי החדשות:
- אז אחרי שסיימתי לעבור להלמן אלדובי בכל הקופות הפנסיוניות, אני עכשיו עובר למיטב דש שהציעו לי תנאים יותר טובים. זה אומר שכל הקופות הפנסיוניות + הקרן השתלמות IRA שלי יהיו כולן באותו בית השקעות. כנראה שיש פה סיכון אבל אני לא יודע להעריך כמה הוא ממשי. אשמח לחוות דעת. מדובר בקרן פנסיה, גמל והשתלמות IRA.
- אני לא חתום על סעיף 14 והחברה שאני נמצא בה לא מוכנה לשים את כספי הפיצויים במסלול מנייתי. אחת הסיבות שאני עובר למיטב דש היא שהסוכן אמר שהוא יכול להעביר את כספי פיצויים למסלול מנייתי בלי לבקש רשות מהמעסיק כי שינויים שעשיתי סגרו ופתחו קופות, דבר שהוביל לכך שכספי הפיצויים למעשה נמצאים בקופה לא פעילה ולכן לא צריך אישור מעסיק. אני עדיין מחכה לראות אם הוא יצליח. אם כן, אז זאת פירצה מעניינת שלא הכרתי לפני כן.
- חזרתי לענייני קניית הדירה. אבל אני לא מצליח לעשות את הצעד הראשון בעיקר כי בקושי יש לי זמן להתעסק בזה. אז התחלתי לפנות למתווכים/מלווים. השלמתי עם העובדה שכנראה שאני צריך לשלם מחיר כניסה יקר במעט. אם יש לכם עצות לשלב הראשון (מלבד אישור משכנתה) אז אשמח לשמוע.
- הביטקויין ממשיך לעלות בטירוף. אני שוקל להכנס עוד קצת בdip הבא אם יגיע. אני חושב שהביטקויין הופך ליותר בטוח/יציב עם רכישות של חברות גדולות ועם עליית מודעות חיובית מהציבור. כרגע אני מחזיק 2.4% מהתיק בביטקוין רק כי הערך של הביטקוין עלה. אם יהיה דיפ, אני עשוי לאזן אל 2.5-5%.
- לקחתי הלוואה של 70K בלי ריבית מהבנק והשקעתי את כולה בVXUS כדי לאזן את התיק (הקופות הפנסיוניות בסנופי). בהתאם התחלתי לעקוב אחרי התחייבויות/מינופים בתיק ולהתעניין באפשרויות מינוף נוספות.

בפרק הבא:
- הלוואי ויהיה לי חדש עם דירה. אני מתכוון להתחיל ללכת דירות שבוע הבא.
- ניראה אם אכן יש פירצה בנושא פיצויים במסלול מנייתי ללא אישור מעסיק.
- ניראה אם אקנה עוד ביטקוין.

שיעור חיסכון חודשי: 75%

מצב התיק:
סה"כ נזיל: ₪964K
סה"כ לא נזיל: ₪274K
התחייבויות: 74K₪
סה"כ נקי: ₪1.164M

- לקחתי הלוואה של 70K בלי ריבית מהבנק והשקעתי את כולה בVXUS כדי לאזן את התיק (הקופות הפנסיוניות בסנופי). בהתאם התחלתי לעקוב אחרי התחייבויות/מינופים בתיק ולהתעניין באפשרויות מינוף נוספות
בדקת הלוואות דרך קרן השתלמות?
שמעתי שהריביות שם טובות יותר מאשר בבנקים.

הוא רשם שלקח הלוואה בלי ריבית.
מה שמעלה את השאלה, איך? דרך מועדון צרכנות הוט?

אם אקח אז זה כנראה יהיה דרך IB. אני כרגע לא לוקח בשביל להשאיר אופציה לקחת הלוואה לדירה בנוסף למשכנתה

@Wonko איזה התקדמות! מתוך סקנרנות נטו - לאיזה מטרה אתה מחפש דירה? (ואיפה אם מתחשק לך לספר).

הוא רשם שלקח הלוואה בלי ריבית.
מה שמעלה את השאלה, איך? דרך מועדון צרכנות הוט?
אכן מועדון הוט.
@Wonko איזה התקדמות! מתוך סקנרנות נטו - לאיזה מטרה אתה מחפש דירה? (ואיפה אם מתחשק לך לספר).
תודה!
המטרות לקניית דירה הן:
1. עזרה מהמשפחה.
2. פיזור נכסים.
2. מינוף זול.
בסדר הזה. בנוסף, אני קצת חושב ששוק הנדלן יעלה בהתאם לעליית שוק המניות שקפץ לאחרונה. כלומר, אם שוק המניות תיקן ביעילות גבוהה ושוק הנדלן פחות יעיל אז סביר שיהיה איזה "דיליי" בתיקון מהסוג הזה. אבל זאת לא באמת סיבה לקנות דירה אלא יותר מוטיבציה לעשות את זה מהר.

אכן מועדון הוט.

תודה!
המטרות לקניית דירה הן:
1. עזרה מהמשפחה.
2. פיזור נכסים.
2. מינוף זול.
בסדר הזה. בנוסף, אני קצת חושב ששוק הנדלן יעלה בהתאם לעליית שוק המניות שקפץ לאחרונה. כלומר, אם שוק המניות תיקן ביעילות גבוהה ושוק הנדלן פחות יעיל אז סביר שיהיה איזה "דיליי" בתיקון מהסוג הזה. אבל זאת לא באמת סיבה לקנות דירה אלא יותר מוטיבציה לעשות את זה מהר.

אני גם רוכש דירה בימים אלה אחרי סקר שוק ארוך (ארוך מדי). יכול להגיד שניכר שהמחירים כבר עלו ממש (בין 200 ל-400 א' לדירות 4 חדרים באזור המרכז) בחודשים האחרונים עם ירידת פאניקת הקורונה. לצד זאת, כמו שציינת - כל הסימנים מעידים שעוד תהיה עלייה ניכרת קדימה (מספיק לראות את מחירי שיווקי הקרקעות האחרונים לקבלנים שמגלמים ציפייה לעלייה משמעותית במחירים)

אם מעוניין להתייעץ או לשמוע מעט על התובנות תגיד וארחיב בהתאם לאזור שאתה מתעניין בו (לא מתווך ולא מייעץ)

אכן מועדון הוט.

תודה!
המטרות לקניית דירה הן:
1. עזרה מהמשפחה.
2. פיזור נכסים.
2. מינוף זול.
אני לא מבין את ההיגיון (למרות שברור לי שבטווח של ה10 20 שנה הקרובות זה לא ישתנה) לכך שמחירי הדירות ימשיכו לעלות עם הזמן. אני מבין את ההגיון למה מניות אמורות לעלות, (השקעות של רווחים, פרודקטיביות וכו') אבל דירה בסוף זה מוצר צריכה. נגיד עוד 15 שנה את חומרי הבנייה יובילו משאיות חשמליות ללא נהג, את העיצוב יעשה הקבלן בעזרת תוכנת מחשב פלוס עוד כמה רובוטים בדרך שיוזילו עלויות חומרים ועבודה. איך במצב כזה מחירי הנדלן לא יירדו לא ברור לי.

אני לא מבין את ההיגיון (למרות שברור לי שבטווח של ה10 20 שנה הקרובות זה לא ישתנה) לכך שמחירי הדירות ימשיכו לעלות עם הזמן. אני מבין את ההגיון למה מניות אמורות לעלות, (השקעות של רווחים, פרודקטיביות וכו') אבל דירה בסוף זה מוצר צריכה. נגיד עוד 15 שנה את חומרי הבנייה יובילו משאיות חשמליות ללא נהג, את העיצוב יעשה הקבלן בעזרת תוכנת מחשב פלוס עוד כמה רובוטים בדרך שיוזילו עלויות חומרים ועבודה. איך במצב כזה מחירי הנדלן לא יירדו לא ברור לי.

מה עם עלות הקרקע? אוכלוסיה גדלה, ואילו כמות השטח היא סופית.

מה עם עלות הקרקע? אוכלוסיה גדלה, ואילו כמות השטח היא סופית.
עלות הקרקע זה נעלם שבשליטה ממשלתית. איפשהו בעתיד תקום ממשלה שבאמת תרצה להוריד את מחירי הדיור היא תשחרר הרבה קרקעות במחירים נמוכים.
חוץ מזה שכמה עלות הקרקע משמעותית שבונים בניין עם 100 דירות ,200 דירות וכו'?

עדכון חודש פברואר 21
והרי החדשות:
• המעסיק שלי קצת הסתבך עם ההעברה למיטב דש בקופות הפנסיוניות. אז התהליך יושלם רק חודש הבא.
• הסתובבתי קצת בבת ים בחיפושי דירה, לקחתי כמה מספרים של מתווכים אבל הנושא נזנח מחדש. אני פשוט לא מצליח להשקיע את האנרגיה הדרושה. לכן ביום שני הקרוב אפגש עם מלווה נדלן שיבנה איתי תוכנית לפי המטרות שלי ויטפל בתהליך עצמו עד מציאת דיירים.
• קיבלתי 700 שקלים מפרוייקט דרך-ערך. למי שלא מכיר, זה פרוייקט שנועד להפחית את העומס בכבישים. מקבלים יותר כסף כפונקציה של כמה הפחתתם נסיעה בשנה האחרונה. נרשמתי לפרוייקט בתחילת דרכו והייתי סקפטי אבל יצא משתלם. במיוחד בזמן הקורונה שלא היה לי צורך להשתמש ברכב הפרטי יותר מדי.
• פניתי למעסיק שלי על מנת להעביר את כספי הפיצויים למסלול מנייתי או לחתום על סעיף 14. הנושא נמצא בבירור מול העו"ד של החברה. ניראה אם יחזרו אלי.
• לא קניתי עוד ביטקוין. בגלל שאני לא מחזיק כסף בבורסת קריפטו אז התהליך ארוך מדי מכדי לתזמן דיפ אז לא ניראה לי שגם ארכוש עוד קריפטו בהמשך.
• בזמן האחרון הלחץ של העבודה גדל מאוד והתחלתי ללכת לאיבוד. אז התחלתי להכנס לעולם של GTD (getting things done) בעזרת הספר של דויד אלן. מאוד מומלץ למי שמנהל הרבה פרוייקטים ומרגיש שהלחץ גבוה מדי (כמו שאני הרגשתי בחודש האחרון). בתור מנהל מתחיל בהייטק, זה עזר לי להגדיל תפוקה תוך כדי בזבוז פחות אנרגיה. אבל זה לא פתרון קסם אלא אימוץ הרגלים חדשים. מהבחינה הזאת, זה קצת כמו דיאטה במובן שאני צריך להתמיד בזה כדי לא לחזור לסורי ולתת ללחץ לגדול. כרגע חזרתי לשליטה בפרוייקטים שאני אחראי עליהם. ניראה מה יהיה עוד חודש.

בפרק הבא:
• עדכון דירה.
• עדכון על העברת קופות למיטב דש.
• עדכון פיצויים?
• עדכון GTD.

שיעור חיסכון חודשי: 77%

מצב התיק:
סה"כ נזיל: 981K₪
סה"כ לא נזיל: 283K₪
התחייבויות: 72K₪
סה"כ נקי: 1192K₪

עדכון חודש מרץ 21
והרי החדשות:
- אני עדיין מחכה לראות את העברות של קופות הפנסיה למיטב דש סנופי.
- חדשות נהדרות בהקשר של סעיף 14 ופיצויים. כזכור, בחברה שאני נמצא בה לא חתומים על סעיף 14 וכספי הפיצויים נעולים בקופות של בני 50 ומטה. אחרי כמה חודשים של שכנועים מצידי, קרתה תפנית החודש והבטיחו "גמישות" בנוגע לבקשה שלי. אני צפוי להפגש עם סוכן פיננסי של החברה כדי לדון בצעד המשך. מקווה שלא יאכזבו.
- כמעט קניתי דירה החודש. בסוף היו קונים אחרים שהציעו יותר. זאת הייתה דירה שענתה לציפיות שלי (מחיר 1.2~ ושכירות צפויה 3300~) אבל הסכום היה בגבול העליון של מה שאני מוכן להשקיע בנדלן אז ירדתי מזה. החלק השלילי בסיפור זה שאני תקוע עם כ100K מזומן עד שאמצא דירה. בזמן הזה הבורסה עלתה לא מעט שזה קצת מתסכל.
מבחינת מימון לדירה, התוכנית שלי היא לקחת משכנתה של כ60% ולעלות ל20% מינוף מרג'ין בIB (מוגן מנפילת שוק של 75%). ככה אני לא צריך לממש מניות.
- מצחיק שרשמתי בחודש הקודם שלא אקנה קריפטו כי קניתי בסוף קניתי אתריום. זה לא היה בהחלטה של רגע אלא אחרי שקראתי על אתריום 2.0. אני מאמין בפרוייקט ובאמת מקווה שנתקדם לשם. זה סיכון משמעותי אבל אני עדיין מושקע באחוזים קטנים (4%>) בקריפטו וזאת תקופה טובה ללקיחת סיכונים סך הכל. שקלתי גם לקנות כמה חברות ספציפיות שאני מאמין בהן - בסוף השתפנתי.
- השבוע היו בונוסים והעלאות. קיבלתי העלאה יחסית גבוהה כמו שביקשתי אבל התקמצנו איתי בבונוס. זה כמובן הטה את אחוז החיסכון החודשי כלפי מעלה.

בפרק הבא:
• עדכון דירה.
• עדכון על העברת קופות למיטב דש.
• עדכון פיצויים.

שיעור חיסכון חודשי: 87%

מצב התיק:
סה"כ נזיל: 1060K₪
סה"כ לא נזיל: 295K₪
התחייבויות: 69K₪
סה"כ נקי: 1285K₪

מבחינת מימון לדירה, התוכנית שלי היא לקחת משכנתה של כ60% ולעלות ל20% מינוף מרג'ין בIB (מוגן מנפילת שוק של 75%). ככה אני לא צריך לממש מניות.
תודה על השיתוף Wonko, קראתי עכשיו את כל האשכול. שתי שאלות שעלו לי מההודעה האחרונה שלך:
1. למה לקחת משכנתה בזמן שיש לך כסף מושקע באפיקים אחרים? כנראה שהעמלה על המשכנתה תהיה גבוהה מהתשואה שלך לא?
2. מינוף מרג'ין אומר שאתה בעצם לוקח הלוואה מIB על 20 אחוז משווי התיק שלך בשביל שתוכל להוציא אותם ולשים על הדירה מבלי למכור מניות? נשמע שאם השוק יורד אתה מפסיד מפה ומפה. מינוף קיצוני מאוד או שאני מפספס משהו?

תודה על השיתוף Wonko, קראתי עכשיו את כל האשכול. שתי שאלות שעלו לי מההודעה האחרונה שלך:
1. למה לקחת משכנתה בזמן שיש לך כסף מושקע באפיקים אחרים? כנראה שהעמלה על המשכנתה תהיה גבוהה מהתשואה שלך לא?
2. מינוף מרג'ין אומר שאתה בעצם לוקח הלוואה מIB על 20 אחוז משווי התיק שלך בשביל שתוכל להוציא אותם ולשים על הדירה מבלי למכור מניות? נשמע שאם השוק יורד אתה מפסיד מפה ומפה. מינוף קיצוני מאוד או שאני מפספס משהו?
תודה רבה על הקריאה! האשכול כבר התארך.
1. הריבית על המשכנתה צפויה להיות נמוכה מ3% ולכן אני צופה שעדיף לי להשאיר את המניות בתיק לאורך זמן.
2. את רב המשכנתה (אם לא כולה) אני הולך לשלם בעזרת השכר דירה. את המינוף במרג'ין (ריבית של 1.6%) אני לא צריך להחזיר אלא אם השוק יורד ב75%. ללא ספק שיש פה סיכון. מצד שני אני מרוויח פיזור לנדלן. אפילו נדלן עם צפי לעליית מחירים אם מאמינים שהרכבת הקלה תעורר שינוי. בנוסף, בטווח הארוך אני חושב שזה יעזור לי מבחינת cashflow.

תודה רבה על הקריאה! האשכול כבר התארך.
1. הריבית על המשכנתה צפויה להיות נמוכה מ3% ולכן אני צופה שעדיף לי להשאיר את המניות בתיק לאורך זמן.
2. את רב המשכנתה (אם לא כולה) אני הולך לשלם בעזרת השכר דירה. את המינוף במרג'ין (ריבית של 1.6%) אני לא צריך להחזיר אלא אם השוק יורד ב75%. ללא ספק שיש פה סיכון. מצד שני אני מרוויח פיזור לנדלן. אפילו נדלן עם צפי לעליית מחירים אם מאמינים שהרכבת הקלה תעורר שינוי. בנוסף, בטווח הארוך אני חושב שזה יעזור לי מבחינת cashflow.
לא קלטתי שהריבית על משכנתא כל כך נמוכה..
אם אני הייתי יכול גם אני הייתי לוקח הלוואה של כמה מליונים עם ריבית כזאת ושם את הכל על שוק המניות

לא קלטתי שהריבית על משכנתא כל כך נמוכה..
אם אני הייתי יכול גם אני הייתי לוקח הלוואה של כמה מליונים עם ריבית כזאת ושם את הכל על שוק המניות
הריבית מאוד תלויה באחוזי המימון וזמן ההחזר כמובן. באישור העקרוני רשום שהריבית היא 2.8~. האמת שאני לא יודע מה תיהיה הריבית הסופית. אני אקח יועץ משכנתאות בשביל שלא אעשה טעויות.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ptom יומנו של Late Bloomer יומני מסע אישיים 13
משקיע בתבונה יומנו של המשקיע בתבונה יומני מסע אישיים 8
G לדברים יש נטיה להסתדר - יומנו של בן 26 יומני מסע אישיים 14
F יומנו של פעור יומני מסע אישיים 12
R יומנו של רודף אחרי הכסף יומני מסע אישיים 84
שם משתמש בעייתי יומנו של מדען פחדן יומני מסע אישיים 61
מ יומנו של שפשף יומני מסע אישיים 10
ח יומנו של חסר מנוחה יומני מסע אישיים 12
J יומנו של 'סתם עוד אחד' יומני מסע אישיים 7
ה יומנו של שאפתן יומני מסע אישיים 15
ה יומנו של דביל :-) יומני מסע אישיים 43
א יומנו של פליט רוח יומני מסע אישיים 5
ע יומנו של תוהה וטועה יומני מסע אישיים 18
ה יומנו של בן המדתא יומני מסע אישיים 44
ה יומנו של בן המדתא יומני מסע אישיים 1
N יומנו של מתלבט יומני מסע אישיים 27
T יומנו של מתחיל מאוחר יומני מסע אישיים 23
E יומנו של יזם יומני מסע אישיים 11
ה יומנו של סטודנט ומחשבות על העתיד יומני מסע אישיים 20
Shlom Mizrahi יומנו של צעיר שאפתן יומני מסע אישיים 31
CRT יומנו של CRT יומני מסע אישיים 25
ח יומנו של חסר המזל יומני מסע אישיים 16
OiNK יומנו של אוינק - ת״א יא חביבי יומני מסע אישיים 36
S יומנו של עוד זוג יומני מסע אישיים 57
benjamin יומנו של סגפן יומני מסע אישיים 16
KickR עוד הייטקיסט - יומנו של פתית שלג יומני מסע אישיים 595
מ ביטול טיסות של חברות לואוקוסט - האם חכם? אוף טופיק 4
ב אג"ח של בנקים בארץ שוק ההון 6
S האם מדד חלקי סקטוריאלי של סנופי נחשב מדד מבחינת גמל IRA? שוק ההון 1
M הסכם הצטרפות של ברוקרים - להיות רגוע? שוק ההון 8
B כרטיס אשראי של IBK צרכנות פיננסית 1
R איך מוצאים פוליסת חיסכון בעלת יחס גבוהה של נכסים לא סחירים? שוק ההון 9
MaorRocky סכנות של קניית קרקע לפני אישורים נדל"ן 17
Y רעיונות מה לעשות עם זכויות של ישראכרט? צרכנות פיננסית 0
חתול לילה מה צריך להיות הדרוג של אג"ח ישראלי? שוק ההון 16
N שאלה בנוגע למיסוי של אופציות ו RSU מיסים 3
וינסנט זיכוי/החזר מס בגין מיסוי במקור של דיבידנדים מארה"ב ע"י ברוקר זר מיסים 23
L כרטיס אשראי קורפורייט של ישראכרט - עמלת מט"ח 0 צרכנות פיננסית 9
ס האם אפשר לקזז ירידת ערך של רכב ממס רווחי הון מיסים 3
R עזרה בניהול החשבונות של ההורים שוק ההון 12
MaorRocky קופת גמל לא מחזירה לי תשואה של השוק ואני לא מבין למה שוק ההון 2
מ מיסוי אמריקאי של תשלומי מילואים מיסים 9
I אופציה CALL על קרן סל של בלקרוק שוק ההון 1
ש איך עושים סדר בכל הבלגן של חסכונות/פנסיה/השתלמות וכו'? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ש חסרונות של פנקס קבלות ממוחשב לעומת ידני? מיסים 6
מ שוקל העברת תיק השקעות לIB, העברה של קרנות שקליות ותהיות לגבי התיק שוק ההון 7
K חברה משותפת בבעלות של כמה חברות יזמות והגדלת הכנסות 12
A חובת הגשה של טופס 134 בדוח השנתי מיסים 0
B תשואות של מסלול פנסיה לפי חודש (מחקה מדד s&p 500) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
G נייר ערך של 50 החברות הגדולות ב-s&p שוק ההון 6

נושאים דומים

Back
למעלה