• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

איך מוצאים פוליסת חיסכון בעלת יחס גבוהה של נכסים לא סחירים?

roey1984

משתמש סולידי
דירוג
14
איך ניתן למצוא פוליסות חיסכון, בעלות אחוז יחסית גבוהה של נכסים בלתי סחירים? ( 20-40%)
המטרה, הפחתת החשיפה לשוק ההון, ובכך הפחתת התנודתיות בתיק.

באתרים כמו מיגמלנט ושאר אתרים המשווים פוליסות לא רשום את מרכיבי הפוליסה.

מיועד לפנסיונר, מסודר כלכלית, המחפש להשקיע את כספו לטווח ארוך (ואף להורשה), מוכן לספוג דמי ניהול של 0.8 בתמורה לראש שקט.

האם צריך לפנות באופן ישיר לכמה חברות (כגון הראל / מגדל וכו'), ולקבל שם פרטים? או שיש דרך שאוכל להוציא את הנתונים האלה דרך האינטרנט?

תודה רבה

להבנתי, אתה צריך להשוות פוליסות מסוג "כללי". באתר Funder תחת הקטגוריה של פוליסות חיסכון --> בחירה למעלה משמאל תאפשר סינון לפי פוליסות מסוג כללי --> לחיצה על הפוליסה הרלוונטית --> יפתח דף חדש עם כפתור מתחת לשם הפוליסה בשם "הרכב" --> לחיצה עליו תוביל לדף פירוט נכסי הפוליסה, כאשר במרכז/תחתית הדף שיפתח יופיע פירוט על אחוז הנכסים הלא סחירים.

הערת אזהרה: אני לא בטוח שפוליסת חיסכון זה המקום המדויק להיחשף לנכסים לא סחירים, אם זו המטרה הישירה. אני לא מכיר מקום שמאפשר להשוות את הביצועים של החלקים הלא סחירים בפוליסות, כל אחד מהמוסדיים מושקע בסוגי נכסים לא סחירים מסוג אחר, לא ברור איזה שוק הוא הבנצ'מרק שלהם שם. איך מחליטים בכלל שהנכסים הלא סחירים של גוף X, עדיפים על גוף Y? לאור כל זאת, ייתכן שתגיע למסקנה שדווקא כדאי לכם להיחשף לשוק הלא סחיר דרך קרנות, לפני זה ממליץ לקרוא את הפוסט של אורי גוטמן (אמלק: לא כדאי ברוב המצבים).

נערך לאחרונה ב:
להבנתי, אתה צריך להשוות פוליסות מסוג "כללי". באתר Funder תחת הקטגוריה של פוליסות חיסכון --> בחירה למעלה משמאל תאפשר סינון לפי פוליסות מסוג כללי --> לחיצה על הפוליסה הרלוונטית --> יפתח דף חדש עם כפתור מתחת לשם הפוליסה בשם "הרכב" --> לחיצה עליו תוביל לדף פירוט נכסי הפוליסה, כאשר במרכז/תחתית הדף שיפתח יופיע פירוט על אחוז הנכסים הלא סחירים.

הערת אזהרה: אני לא בטוח שפוליסת חיסכון זה המקום המדויק להיחשף לנכסים לא סחירים, אם זו המטרה הישירה. אני לא מכיר מקום שמאפשר להשוות את הביצועים של החלקים הלא סחירים בפוליסות, כל אחד מהמוסדיים מושקע בסוגי נכסים לא סחירים מסוג אחר, לא ברור איזה שוק הוא הבנצ'מרק שלהם שם. איך מחליטים בכלל שהנכסים הלא סחירים של גוף X, עדיפים על גוף Y? לאור כל זאת, ייתכן שתגיע למסקנה שדווקא כדאי לכם להיחשף לשוק הלא סחיר דרך קרנות, לפני זה ממליץ לקרוא את הפוסט של אורי גוטמן (אמלק: לא כדאי ברוב המצבים).
דבר ראשון תודה רבה על ההכוונה, מאוד עזרת לי.
למיטב הבנתי, הצורך בנכסים לא סחירים בפוליסה שכזו היא כדי להפחית קורלציה לשוק ההון, היות והנכסים לא סחירים (נדל"ן \ תשתיות וכו') גם אם יש טלטלות בשוק ההון, נכסים אלו יחוו פחות טלטלה.

בפועל זו לא המטרה הישירה של הפוליסה, המטרה הישירה היא חיסכון באפיק כללי, שבחלקו טומן גם מרכיב לא סחיר.
לפי מה שהבנתי, הכסף שבפוליסת החיסכון נזיל בכל רגע נתון, כך שאני לא יודע אם מה שרשום בסעיף אחד בפוסט של אורי תקף לגבי המקרה שלי

איך ניתן למצוא פוליסות חיסכון, בעלות אחוז יחסית גבוהה של נכסים בלתי סחירים? ( 20-40%)
המטרה, הפחתת החשיפה לשוק ההון, ובכך הפחתת התנודתיות בתיק.

באתרים כמו מיגמלנט ושאר אתרים המשווים פוליסות לא רשום את מרכיבי הפוליסה.

מיועד לפנסיונר, מסודר כלכלית, המחפש להשקיע את כספו לטווח ארוך (ואף להורשה), מוכן לספוג דמי ניהול של 0.8 בתמורה לראש שקט.

האם צריך לפנות באופן ישיר לכמה חברות (כגון הראל / מגדל וכו'), ולקבל שם פרטים? או שיש דרך שאוכל להוציא את הנתונים האלה דרך האינטרנט?

תודה רבה
דבר ראשון תודה רבה על ההכוונה, מאוד עזרת לי.
למיטב הבנתי, הצורך בנכסים לא סחירים בפוליסה שכזו היא כדי להפחית קורלציה לשוק ההון, היות והנכסים לא סחירים (נדל"ן \ תשתיות וכו') גם אם יש טלטלות בשוק ההון, נכסים אלו יחוו פחות טלטלה.

בפועל זו לא המטרה הישירה של הפוליסה, המטרה הישירה היא חיסכון באפיק כללי, שבחלקו טומן גם מרכיב לא סחיר.
לפי מה שהבנתי, הכסף שבפוליסת החיסכון נזיל בכל רגע נתון, כך שאני לא יודע אם מה שרשום בסעיף אחד בפוסט של אורי תקף לגבי המקרה שלי
נכסים לא סחירים הם, בחלק גדול מאד מהמקרים, נכסים יקרים עם תשואה נמוכה ביחס לסיכון/סיכוי.
רוב המשקיעים המוסדיים אוהבים אותם, בעיקר, בשל היכולת שלהם לא לשקף בזמן אמת את הירידות בשווי שלהם כמו נכסים סחירים ובכך "למתן" את התנודתיות...לא בגלל שהנכסים לא ירדו בשויים(ולפעמים משמעותית יותר מאשר מהשוק הסחיר) אלא פשוט משום שאין להם ציטוט.
(כמה לפי דעתך היו שווים מגורים סטודנטי בארה"ב עם חוב עליהם בזמן הקורונה? בכמה אתה חושב הם היו רשומים אצל המוסדיים? כמה לפי דעתך שווים אחוז גבוה מה"חדי קרן" שגייסו בשנות הבועה? בכמה לפי דעתך הם רשומים בקרנות פנסיה וכו...?)

אם אתה מחפש להוריד תנודתיות, פשוט תקטין חשיפה למניות...הפתרונות של הנכסים הלא סחירים "והמיסוך" שהם נותנים...סתם יקר.

נכסים לא סחירים שלא אתה בחרת זה חור שחור.

לפחות ב זהב/סחורות/אג"ח יש שקיפות.

נכסים לא סחירים הם, בחלק גדול מאד מהמקרים, נכסים יקרים עם תשואה נמוכה ביחס לסיכון/סיכוי.
רוב המשקיעים המוסדיים אוהבים אותם, בעיקר, בשל היכולת שלהם לא לשקף בזמן אמת את הירידות בשווי שלהם כמו נכסים סחירים ובכך "למתן" את התנודתיות...לא בגלל שהנכסים לא ירדו בשויים(ולפעמים משמעותית יותר מאשר מהשוק הסחיר) אלא פשוט משום שאין להם ציטוט.
(כמה לפי דעתך היו שווים מגורים סטודנטי בארה"ב עם חוב עליהם בזמן הקורונה? בכמה אתה חושב הם היו רשומים אצל המוסדיים? כמה לפי דעתך שווים אחוז גבוה מה"חדי קרן" שגייסו בשנות הבועה? בכמה לפי דעתך הם רשומים בקרנות פנסיה וכו...?)

אם אתה מחפש להוריד תנודתיות, פשוט תקטין חשיפה למניות...הפתרונות של הנכסים הלא סחירים "והמיסוך" שהם נותנים...סתם יקר.
אני מבין
תודה רבה על ההסבר
הבעיה היא שאיבדתי את הידיים והרגליים מבין כל פוליסות החיסכון האלה.
אבא שלי מעוניין לרכוש פוליסת חיסכון על סך 1.5 מ'
סוכן אחד הציע את הכשרה (בסט אינווסט)
סוכנת אחרת הציעה את כלל או מגדל

אין למען השם בוחרים פוליסת חיסכון?
עשיתי כמובן גוגל, קראתי, וזה רק בלבל אותי עוד יותר.
האם הפרמטר של דמי ניהול הוא הכי אקוטי? (כמובן שלי בתור חוסך יש רצון לשלם כמה שפחות), אבל סוכן נוסף אמר לי שזה לא רק דמי הניהול (או גובה הוצאות ניהול ההשקעות), אלא התשואה הסופית..

שאלוהים יעזור לי

אני מבין
תודה רבה על ההסבר
הבעיה היא שאיבדתי את הידיים והרגליים מבין כל פוליסות החיסכון האלה.
אבא שלי מעוניין לרכוש פוליסת חיסכון על סך 1.5 מ'
סוכן אחד הציע את הכשרה (בסט אינווסט)
סוכנת אחרת הציעה את כלל או מגדל

אין למען השם בוחרים פוליסת חיסכון?
עשיתי כמובן גוגל, קראתי, וזה רק בלבל אותי עוד יותר.
האם הפרמטר של דמי ניהול הוא הכי אקוטי? (כמובן שלי בתור חוסך יש רצון לשלם כמה שפחות), אבל סוכן נוסף אמר לי שזה לא רק דמי הניהול (או גובה הוצאות ניהול ההשקעות), אלא התשואה הסופית..

שאלוהים יעזור לי
המטרה היא שתאבד את הראש...ככה מוכרים לך מוצרים יקרים...מוכרים לך כאן פשוט תיק מנוהל יקר...אף אחד לא יתחייב לך על תוצאות, רק על דמי ניהול.

תשקול פשוט להשקיע לו בבנק, תחליטו על אחוז למניות, אחוז לכספיות ותתקדמו לאט...
שים לו בינתיים הכל בכספית(יעשה כרגע 4-4.5% שנתי נגיד) ואת השאר באיזה עוקב מדד עולמי...אין חובה(ורצוי) לא לשים את כל הסכום בבת אחת במניות, תסכימו על איזשהו תוכנית ותעבירו כל X חודשים עוד אחוז למניות עד שתגיעו לסכום שנוח לכם...
נגיד בהתחלה תהיו ב95% כספית, 5% מניות, לאחר רבעון 10% מניות ו 90% כספית וכו...וכן הלאה...ד"א, במידה ותשקיעו עכשיו בפוליסת חסכון ההשקעה תהיה אגרסיבית הרבה יותר...כי בתיק המנוהל יהיה אחוז גבוה של מניות ב day 1 + לא סחיר(שזה סוג של מניות פשוט לא סחירות)...בday one כנראה תהיו כבר בחשיפה מנייתית ותנודתית של מעל 50%...).

נראה שסוכני המכירות משגעים אותכם כי הם מצאו "שלל"...

המטרה היא שתאבד את הראש...ככה מוכרים לך מוצרים יקרים...מוכרים לך כאן פשוט תיק מנוהל יקר...אף אחד לא יתחייב לך על תוצאות, רק על דמי ניהול.

תשקול פשוט להשקיע לו בבנק, תחליטו על אחוז למניות, אחוז לכספיות ותתקדמו לאט...
שים לו בינתיים הכל בכספית(יעשה כרגע 4-4.5% שנתי נגיד) ואת השאר באיזה עוקב מדד עולמי...אין חובה(ורצוי) לא לשים את כל הסכום בבת אחת במניות, תסכימו על איזשהו תוכנית ותעבירו כל X חודשים עוד אחוז למניות עד שתגיעו לסכום שנוח לכם...
נגיד בהתחלה תהיו ב95% כספית, 5% מניות, לאחר רבעון 10% מניות ו 90% כספית וכו...וכן הלאה...ד"א, במידה ותשקיעו עכשיו בפוליסת חסכון ההשקעה תהיה אגרסיבית הרבה יותר...כי בתיק המנוהל יהיה אחוז גבוה של מניות ב day 1 + לא סחיר(שזה סוג של מניות פשוט לא סחירות)...בday one כנראה תהיו כבר בחשיפה מנייתית ותנודתית של מעל 50%...).

נראה שסוכני המכירות משגעים אותכם כי הם מצאו "שלל"...
תודה על התגובה אהוד
אשב עם אבא שלי, ומקווה מאוד שנצליח לקבל החלטה לפה או לשם

תאמין לי, כאב ראש אחד גדול כל הסוכנים האלה.
ממש מרגיש שהם מצאו טרף קל, כל יומיים מצלצלים אליו לשאול האם התקבלה החלטה וכו'.
מזעזע.

תודה על התגובה אהוד
אשב עם אבא שלי, ומקווה מאוד שנצליח לקבל החלטה לפה או לשם

מזעזע.
כמה מרוויחים סוכני הביטוח מניוד כספי הפנסיה שלנו? המחירון נחשף

חברות ביטוח ישלמו הרבה לכל סוכן שיביא להם 1.5 מיליון ש"ח...תחשוב על זה שזו עסקה שתייצר להם בשוטף מעל 12 אש"ח בשנה בדמי ניהול?
זו עיסקה שתניב עמלה יפה מאד לסוכן שימכור לכם...

וזו בעיה של ניגוד אינטרסים...

מזעזע.
עשה לאבא שלך טובה ותלכו ליעוץ בלתי תלוי, פשוט חבל על הכסף שלכם.
כדי שלא יגידו שאני מקדם את עצמי אני ממליץ על @FIYaacov

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
S איך מוצאים קרן סנופי עם בסיס חישוב מדד? שוק ההון 5
כ איך מוצאים יועצ/ת פנסיוני טוב פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
T איך מוצאים מקצוע לחיים התפתחות אישית 19
Regevkr בעיות עם ניכוי מס במקור לפי האמנה עם ארה"ב - לא מוצאים אותי במרשם מיסים 1
Kipodi איך מוצאים טיקר של אג"ח ממשלת ישראל שמונפק בדולרים/יורו בחו"ל? שוק ההון 2
M איך מוצאים תאריך זול לחופשה? צרכנות פיננסית 8
R איפה מוצאים את שיעור הבלתי מועסקים לפי ההגדרה של דמי אבטלה? אוף טופיק 6
F איך מוצאים סימול של חברה? שוק ההון 8
G איך מוצאים דירה משתלמת לרכישה? נדל"ן 3
adamshalev איך מוצאים כרטיסי טיסה בזול לחו״ל מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 14
P איך מוצאים עו"ד? אוף טופיק 26
חבקוק איך מוצאים את הרכב ההשקעות של תכלית s&p 500 5113998 שוק ההון 2
D איך מוצאים קרן / תעודה מחקה? שוק ההון 6
כ פרשתי :) איפה מוצאים עוד אנשים עם זמן פנוי? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 6
jenglender איך מוצאים סוכן ביטוח אמין צרכנות פיננסית 10
adamshalev איפה מוצאים נתוני תשואה פלוס דיבידנדים של ני"ע ישראלים ? שוק ההון 4
G פוליסת חסכון - חושב למשוך פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
E פנסיה או רק פוליסת אובדן כושר עבודה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
ל דמי ניהול- פוליסת חיסכון וקופת גמל להשקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
Y איך בעצם מחושבת הבעלות שלי בקופת גמל או פוליסת חסכון? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
S כלי טכני לירושה - גמל / פוליסת חיסכון? צרכנות פיננסית 2
S פוליסת חסכון - האם למשוך? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
E עיכוב בפדיון פוליסת חיסכון שוק ההון 0
G התייעצות: האם להוציא קופת גמל להשקעה+פוליסת חיסכון ולשלם מס לטובת הפחתת העמלות? שוק ההון 7
H התלבטות בין פוליסת חיסכון לקופת גמל להשקעה. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 21
N חסכון לילד - קופת גמל או פוליסת חסכון שוק ההון 2
Z ביטול פוליסת בריאות ישנה צרכנות פיננסית 3
A פוליסת חיסכון בלקרוק והמלצה מפוקפקת? שוק ההון 7
S פוליסת חיסכון - לאן לנייד את הכספים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
שם משתמש בעייתי פוליסת ביטוח חיים משולב חיסכון - יש הגיון במוצר? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
M פוליסת חיסכון, מינוף ומה שבינהם פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 42
O פוליסת ביטוח חיים שהופסקה אחרי מעברת חברות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
S תיק השקעות מנוהל, פוליסת חיסכון או גם וגם? שוק ההון 4
כנשר האם צריך רישיון בכדי למכור (לשווק?) פוליסת ביטוח? צרכנות פיננסית 1
R פוליסת חיסכון של הפניקס מחקה מדד S&P500 שוק ההון 8
ה פוליסת חיסכון שוק ההון 4
H פוליסת חיסכון שוק ההון 33
S פוליסת ״מגדל יותר״ לעצמאים צרכנות פיננסית 2
ו פוליסת חסכון - תשלום מס רווחי הון מיסים 6
א אשמח להתייעצות לגבי "פוליסת חסכון" שוק ההון 1
T האם זה בהכרח נכון למכור את פוליסת החיסכון שלי בהפסד על מנת לעבור להשקעה בקרן סל? שוק ההון 7
M ״ניהול תיק השקעות״ לעומת ״פוליסת חיסכון״? שוק ההון 22
נ ביטוח מנהלים - ניוד חלקי של פוליסת חיסכון צרכנות פיננסית 2
נ ניתוח דרך פוליסת ביטוח בריאות פרטית צרכנות פיננסית 3
M פוליסת חסכון וpfic שוק ההון 6
D p2p או פוליסת חיסכון? שוק ההון 22
R פוליסת בריאות קולקטיב של איגוד מקצועי לעומת פוליסת בריאות קולקטיב של המעסיק צרכנות פיננסית 10
I מינוף פוליסת חיסכון לקנית נדל"ן בארה"ב נדל"ן 7
F פוליסת אכע ללא ביטוח מנהלים שוק ההון 24
N המרת פוליסת חסכון לקופת גמל להשקעה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 5

נושאים דומים

Back
למעלה