יומנו של חסר מנוחה

חסר מנוחה

משתמש סולידי
הצטרף ב
4/4/16
הודעות
24
דירוג
31
שלום לחברי הפורום, נחשפתי לבלוג לפני כשבע שנים ומאז קורא בשקיקה כל פוסט. יישמתי חלק מהעקרונות עוד לפני שהתחלתי לקרוא את הסולידית אבל זה התגבר וקיבל חשיבה מסודרת לאחר מכן. כבר שנים אני מעונין לפתוח כאן יומן מסע, הרבה שנים אני קורא שקט ועכשיו החלטתי לשתף.

אני פותח את היומן קודם כל לשקף לעצמי את מצבי הפיננסי וההחלטות שעומדות בפני. מעבר לכך אשמח לקבל תובנות מחברי הפורום שאני מאוד מעריך. שינתי מעט פרטים כדי שלא יוכלו לזהות אבל ליבת הדברים משקפת את המציאות.

מצב אישי: נשוי בתחילת שנות הארבעים+6 גר באזור המרכז.

השכלה: גדלתי בחינוך החרדי ללא לימודי ליבה. הייתי בגיל 26 עם 2 ילדים כשהבנתי שאני צריך לקחת אחריות וללמוד מקצוע. בתוך כ-5 שנים עם תמיכת אשתי שפרנסה תוך כדי ועזרת סבי ז"ל שמימן לי לימודים וחלק מהוצאות המחיה השלמתי בגרויות ותואר ולאחר מכן קיבלתי רשיון רו"ח.

עבודה: לאחר התמחות התקבלתי לעבודה כחשב בחברה ממשלתית ועבדתי שם פחות מעשור. קיבלתי שכר סביר ורכב אך למעשה לא היה הרבה עבודה והיא והשאירה לי הרבה זמן לחשוב ולתכנן את העתיד. אשתי עבדה באותו זמן בעבודה ניהולית במערכת החינוך החרדית והרוויחה סכום לא גבוה והייתה תחת לחץ מאוד גבוה.
בזמן המיותר שהיה לי בעבודה התחלתי לבנות את עתידי המקצועי והכלכלי. הגעתי למסקנה שאני לא מעוניין להיות שכיר אלא להיות יזם ולאו דווקא בתחום שאותו למדתי. הבנתי שיש ערך מוסף למה שלמדתי אבל לאו דווקא בליבת התחום אלא במקומות אחרים. הגעתי למסקנה שאני צריך להוציא את אשתי מהלחץ הלא בריא שהיא נמצאת בו ושהיא תסייע לי בבניית עתידנו הכלכלי. היא שמחה על כך.

למעשה במשך השנים האחרונות לעבודתי כשכיר עבדתי לפתח שתי מישורים במקביל:
1. הבנתי את האפשרויות של שותפות עם אנשים אחרים והיכולת להשתמש בזה כמכפיל כח עם כל המורכבות של זה. בפועל בשנים אלו הייתי שותף בהקמה של שלוש יזמויות, 2 בתחום הטכנולוגי ואחד בתחום הפיננסי.
2. התחלתי לקרוא הרבה על עצמאות כלכלית וכתוצאה מכך התחלתי להשקיע ולמנף את הכסף שבידי וחלמתי על הכנסה פסיבית שוטפת. בפועל מינפתי את הדירה שיש לי וקניתי נכסים כפי שאפרט בהמשך.

המסע כיזם:
יזמות X בתחום הטכנולוגי התפתחה מהר וגייסה סכום של כמה מליונים. לאחר הגיוס עזבתי את עבודתי בחברה הממשלתית ועבדתי תמורת שכר וכמובן מניות שקיבלתי בחברה למשך כשנתיים. בסוף אותה תקופה התגלעו חילוקי דעות ביניינו המייסדים ובחרתי לעזוב את החברה אבל במקביל לתת להם שירות תמיכה פיננסית במיזם באמצעות חברה Y דבר הנמשך עד היום.
חברה Y הינה בתחום הפיננסי ומנוהלת בעיקר על ידי אשתי עם גיבוי שלי ושל שותף מהתחום הפיננסי. החברה מספקת הכנסה שוטפת. לחברה יש פוטנציאל התרחבות לא ממומש וזאת בעיקר בגלל החלטה שלי לא להתרחב מהר מדי על מנת לאפשר לי פעילות בשאר הדברים שאני פעיל בהם.
חברה Z הוקמה בשותפות עם חבר טוב ופיתחה מוצר. לקח לנו הרבה זמן לגייס עבורה כסף ולאחר עזיבתי את יזמות X נכנסתי אליה באופן מלא והשלמנו את הפיתוח והתחלנו בשיווק. עולם השיווק התגלה בפני כעולם קשה לפיצוח ומאתגר. אני בעיקר פועל בתחום השיווק והניהול של החברה. כרגע החברה מוכרת מעט והמטרה היא להגיע למכירות משמעותיות בשנה הבאה. כרגע אני מושך משכורת קטנה בחברה ומקווה שבהמשך תהיה יכולת יותר גבוהה לשכר.

מטרות לשנים הקרובות בתחום היזמות: להמשיך במאמצים להביא את חברה Z למכירות משמעותיות בשנים הקרובות. אנו פועלים לקבל השקעה בטווח הבינוני כך שאני מקווה שזה יקל עלינו. במידה וזה לא יצליח אני יוכל להחליט לשים מאמצים בקידום חברת Y או לחילופין להגדיל נפח פעילות בהשקעות נדלן כפי שאפרט בהמשך.

עצמאות כלכלית: התמזל מזלי וקניתי דירה ישנה וקטנה באזור המרכז מיד לאחר נישואינו בתחילת שנות האלפיים. הדירה הייתה ישנה ומוזנחת אבל עם פונטציאל לא ממומש להרחבה משמעותית. הייתי צריך הרבה סבלנות מול שכנים וחבירה לאנשי מקצוע והצלחתי לקבל אישור להרחבת הדירה ליותר מפי שנים ובפועל מכרתי אותה לפני כעשור לפני שיפוץ אך לאחר אישור להרחבה בכמעט פי שלוש ממחיר הקניה המקורי. עם הסכום שקיבלתי קניתי דירה גדולה למגורים באזור המרכז אך לקחתי משכנתא של כ-800 אש"ח שאותם לא הייתי צריך ואותם התחלתי למנף. בנוסף לכך לקחתי מספר הלוואות לטווח בינוני/ קצר המבוססות על ריבית הפרים בריביות משתלמות בטווח של מינוס חצי אחוז ועד פלוס אחוז מהפרים. בתחילה חילקתי את הסכום לכמה השקעות קבוצתיות בקרנות המשקיעות בחו"ל ובחלק נוסף השתמשתי לצורך מקדמה לקבוצת רכישה של דירה בפריפריה.
לאחר כמה שנים רוב ההשקעות הקבוצתיות הבשילו (כמובן לא כולם עם התשואה החלומית שהבטיחו היזמים) הבנתי שרמת השליטה שלי בנכסים אלו שואפת לאפס והסיכון המובנה גבוה והחלטתי להפסיק עם השקעות אלו ולהשקיע עם שותף בנכסים מניבים בארצות הברית המניבים תשואה קבועה בשליטה יחסית שלי. עברו כמה שנים ואני מרוצה מההשקעות אלו. בנוסף לאחר סאגה לא פשוטה, קבוצת הרכישה הצליחה לבנות את הבנין וקיבלתי את הדירה והיא כרגע מושכרת.

מטרות לשנים הקרובות בתחום העצמאות הכלכלית: בתקופה הקרובה אני אמור לקבל סכום גדול מאחת ההשקעות שלי ואני עדיין מתלבט האם להמשיך הלאה עם השקעות ומינופים או להחזיר חלק מההלוואות ולהגיע לחיים פחות ממונפים ורגועים יותר.

זהו בינתיים, מקווה ששרדתם עד כאן.
בהמשך אני מתכנן לרשום את מבנה ההכנסות וההוצאות וכמובן החזרי ההלוואות ולשתף כמה דילמות להמשך. בהתנהלות היום יומית שלי אני די סולידי ומחושב אבל אני מניח שהמינופים שלי אינם אופייניים לחברי הפורום. באופיי אני די מופנם ולא צריך להרשים אף אחד ולכן מרגיש בנוח בקהילת הסוליידים.
 

Solid seat

משתמש ותיק
הצטרף ב
4/8/21
הודעות
400
דירוג
404
ברוך הבא. תודה על השיתוף. מסע מרשים ללא ספק
 
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ח יומנו של חסר המזל יומני מסע אישיים 16
שם משתמש בעייתי יומנו של מדען פחדן יומני מסע אישיים 20
מ יומנו של שפשף יומני מסע אישיים 9
J יומנו של 'סתם עוד אחד' יומני מסע אישיים 7
ה יומנו של שאפתן יומני מסע אישיים 15
ה יומנו של דביל :-) יומני מסע אישיים 20
א יומנו של פליט רוח יומני מסע אישיים 5
ע יומנו של תוהה וטועה יומני מסע אישיים 18
ה יומנו של בן המדתא יומני מסע אישיים 39
ה יומנו של בן המדתא יומני מסע אישיים 1
N יומנו של מתלבט יומני מסע אישיים 23
T יומנו של מתחיל מאוחר יומני מסע אישיים 9
E יומנו של יזם יומני מסע אישיים 11
ה יומנו של סטודנט ומחשבות על העתיד יומני מסע אישיים 20
Shlom Mizrahi יומנו של צעיר שאפתן יומני מסע אישיים 31
CRT יומנו של CRT יומני מסע אישיים 25
Wonko יומנו של וונקו השפוי יומני מסע אישיים 229
OiNK יומנו של אוינק - ת״א יא חביבי יומני מסע אישיים 36
S יומנו של עוד זוג יומני מסע אישיים 51
benjamin יומנו של סגפן יומני מסע אישיים 16
KickR עוד הייטקיסט - יומנו של פתית שלג יומני מסע אישיים 430
ז רכישת ETF אמריקאי במערכת מסחר של פסגות שוק ההון 1
T השקעה ב-VT של Vanguard שוק ההון 4
הק995 ההיסטוריה של Vanguard ( סרטון מעניין) פוסטים מאיכות נמוכה 0
סטארטר יומן המסע של סטארטר יומני מסע אישיים 20
ב ליגת ההשקעות של גלובס שוק ההון 13
stamEhad השפעה צפויה של עליית ריבית ושל אינפלציה גבוהה על סוגי נכסים שונים שוק ההון 18
stamEhad אג"ח ממשלתי של ישראל מול ארה"ב - פער גדול מאד בתשואות היסטוריות (לטובת ישראל), מנסה להבין מדוע שוק ההון 15
Kipodi איך מוצאים טיקר של אג"ח ממשלת ישראל שמונפק בדולרים/יורו בחו"ל? שוק ההון 2
E שיטת של שילר שוק ההון 4
T צים מכריזה על דיבידנד מיוחד לרבעון 3 2020 של 2.5 דולר (~5% תשואה מובטחת?) שוק ההון 33
M עוד פוסט של איך להתחיל, דומה אבל אולי קצת שונה שוק ההון 12
שם משתמש בעייתי האם זה שהשקל עולה ביחס לדולר יכול להשפיע על כדאיות של מדד s&p500? שוק ההון 2
א מחשבות על החלק הסולידי של התיק- דעתכם ? שוק ההון 8
י קיבלתי החזר מס אבל בלי ריבית של 4%? מיסים 2
I אחרי פתיחת חשבון בצ'ייס - האם לבקש סקיורד של BOFA ? צרכנות פיננסית 6
1337justme האם כדאי לנייד קה"ש וגמל IRA של אלדובי ז"ל למקום אחר עקב המיזוג עם הפניקס? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
שם משתמש בעייתי האם interactive brokers היא פלטפורמה מתאימה להשקעה צנועה לתווך זמן של שנים בודדות? ברוקרים ופלטפורמות מסחר 1
ל לתת הלוואה להורים - מה המחיר של זה? שוק ההון 19
G C20 - אינדקס של מטבעות השקעות אלטרנטיביות 8
MaorRocky קנית qqq אל מול קניה של VGT, VOX, & VCR לטווח ארוך שוק ההון 5
D איך לחשב ערך של דירה מהעבר עד לימינו (עשרות שנים לאחור)- מבקש שיטה פרקטית לחישוב פוסטים מאיכות נמוכה 12
T לבטים של דירה ראשונה נדל"ן 52
C קהילות אינטרנט של רוכשי דירות נדל"ן 2
S יומן המסע של Shabi יומני מסע אישיים 17
E אתם לא חוששים מהמצב של עכשיו? שוק ההון 55
Y קניות ראשונות של ETF שוק ההון 4
G קרן פנסייה 13335 של הפניקס פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
M הון עצמי של 500K לדירת מגורים נדל"ן 9
R התייעצות לגבי חובות דיווח של משקיעים ב- Interactive brokers (ללא מתווך) מיסים 19

נושאים דומים

למעלה