• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

יומנו של סטודנט ומחשבות על העתיד

התלמיד

משתמש רגיל
דירוג
161
לרגל גיל 25 החלטתי להעלות על הכתב נקודות ציון עיקריות מהמסע שעברתי עד כה ולכתוב קצת מהתלבטותי לגבי עתיד.

אז קצת על עצמי- בן 25, סטודנט למתמטיקה, מסיים את התואר עוד כשנתיים. אבל בואו נתחיל מההתחלה...

המפגש הראשון שלי עם שוק ההון התחיל אי שם בגיל 14-15. הייתי ילד מאוד סקרן עם חיבה לכסף מה שהוביל לכך שהתעניינתי מאוד בשוק ההון. הייתי קורא עיתונים כלכליים ובולע ספרים בנושאי כלכלה, בורסה והשקעות על בסיס יומיומי. בעידוד המשפחה, החלטתי לקחת את זה צעד קדימה ועשיתי קורס לניהול תיק השקעות עצמאי(ניתוח טכני). פתחתי תיק מסחר ראשון עם כסף של ההורים והתחלתי לשחק. למזלי, מהר מאוד התחיל עומס בלימודים מה שאילץ אותי לסגור את תיק המסחר ככה שנאלצתי לעזוב את הקזינו בזמן והצלחתי להתחמק מהסטטיסטיקה של הפסדים גדולים שחווים סוחרים מתחילים.

הפגישה הבאה שלי עם שוק ההון הייתה בזמן הצבא, ניסיתי את מזלי עם חשבון מסחר נוסף, הפעם עם כסף שלי ושל עוד חבר שהאמין בי והיה מוכן לקחת את הסיכון, העדר הזמן גרם לכך שלא באמת יכולתי להתעסק עם זה כמו שצריך ולכן סגרתי את התיק כך שיצא ששוב התחמקתי מהסטטיסטיקה המפחידה.
באותו הזמן פחות או יותר, נחשפתי לבלוג של הסולידית התחלתי להתעניין יותר בהשקעות פסיביות. במשך כשנתיים קראתי בבלוג ובפורום, למדתי המון, קראתי ספרים על השקעות, ניסיתי ללמוד לקרוא דוחות כספיים ומאזנים של חברות(בעקבות חשיפה לנושא השקעות ערך) אך נשארתי פסיבי ביחס להשקעה בשוק ההון.

לפני כחצי שנה, עם פרוץ הקורונה, החלטתי שזו הזדמנות טובה לחדש את הקשר שלי עם עולם ההשקעות אך הפעם לעשות את זה כמו שצריך אז לאחר קריאה רבה בבלוג ובפורום, פתחתי חשבן השקעות בבית השקעות ישראלי(תיק קטן ולא רציתי להתעסק עם הגשת דוחות/מס ירושה ושאר הבירוקרטיה) והגדרתי לעצמי:
קרן חירום
הפקדות תקופתיות
הרכב תיק
משך השקעה

קרן חירום- כ 80K בפקדונות חודשיים בחשבון הבנק ובעו''ש.
זה אולי נשמע הרבה בשביל קרן חירום אך לאחר מחשבה, הגעתי למסקנה שזה הסכום איתו אני ארגיש בנח להשקיע את כל שאר הכסף ב 100% מניות.
הכסף הזה אמור לשמש למימון לימודים, נסיעות והשכרת דירה בשנתיים הקרובות+ חתונה עם בת הזוג בעוד כשנתיים.

הפקדות תקופתיות- הגדרתי לעצמי שכל פעם כשיש לי בחשבון הבנק יותר מ 90K, אני מפקיד את ההפרש בין הכמות הנמצאת בבנק ל 80K (קרן החירום). אני לא עובד ואין לי משכורת קבועה ולכן לא יכול להתחייב להפקדות תקופתיות קבועות. ההכנסות שלי הן לרוב מעבודות בחופשות הסמסטר, מלגות וסיוע מההורים.

הרכב התיק( כ 70K)-
60% s&p (השקלית של בלאקרוק)
20% אירופה (השקלית של בלאקרוק)
10%ישראל
10% מניות של חברות ישראליות שונות שקניתי בתקופת הקורונה מסקטורים שנפגעו יותר מהשאר
מודע להטיית הביתיות שפה, השאיפה היא שבהפקדות הבאות אכניס גם שווקים מתעוררים ואצמצם את ישראל.

משך ההשקעה-
התוכנית היא להחזיק בתיק ההשקעות לכל הפחות 10 שנים, אלא אם תקרה בדרכנו הזדמנות לרכוש דירה ובמקביל זה יהיה זמן טוב לממש את תיק ההשקעות.
בתור אדם צעיר, אני נמצא בסוג של קונפליקט- מצד אחד, ההמלצה היא להשקיע בשוק ההון לכמה שיותר זמן(ריבית דריבית, בממוצע, השוק עולה לאורך זמן וכו'..) כך שלצעיר עם אופק השקעה ארוך, כדאי להשקיע את רוב הכספים בשוק ההון עם חשיפה גבוהה למניות, אך מצד שני, הגיל הממוצע לרכישת דירה בארץ הוא בערך 32 שנה ככה שאומנם לנו הצעירים יש אופק השקעה ארוך אך לרוב אנחנו זקוקים לכסף למטרות אחרות ולא יכולים לסכנו בשוק ההון.

מחשבות על העתיד:
בעוד כשנתיים אני עתיד לסיים את התואר ובגדול, מתלבט בין שני מסלולים שונים לחלוטין:
1. רוב בוגרי תואר במתמטיקה פונים להייטק(תכנות, פיתוח תוכנה או פיתוח אלגוריתמים בשלב מתקדם יותר). מצד אחד האתגר האינטלקטואלי והשכר שכרוכים בעבודות אלה מאוד מפתים מצד שני, זמן. אני אדם שהזמן הפנוי שלו מאוד חשוב לו לביצוע תחביבים ואיך שזה נראה מהצד, שעות העבודה הדרושות מעובד הייטק הן רבות ובהינתן משפחה וילדים, מאוד קשה למצוא מספיק זמן לעצמך ולא להישחק בדרך.

2. המסלול השני עליו אני חושב הוא הוראת מתמטיקה בתיכון. יצא לי לעבוד כמעין מורה בבית ספר(מתרגל), הייתי מעביר שיעורים לקבוצות והתחברתי מאוד לתחום ההוראה. התחברתי להוראה, לחינוך ובעיקר לשעות הנוחות בהן מורים עובדים. אך יש שלושה דברים שמתריעים אותי במסלול הזה:
-רוב המורים שדיברתי איתם או עבדתי איתם המליצו לי להתרחק מהתחום. אמרו שהשכר נמוך ולא מתגמל והעבודה מאוד שוחקת.
-לא אשקר, המשכורות הנמוכות בתחום ההוראה די מבאסות(למרות שאני רוצה להאמין ששיעורים פרטיים יכולים לפצות על זה אבל אז חוזרים לנקודה שכמו בהייטק, אני עובד הרבה שעות)
-הבחירה בהוראה תכפה עלי מסלול ידוע מראש בלי יותר מידי אפשרויות פיתוח או תפקידים ורמות שכר לשאוף אליהם בעתיד.

אז זה היה יומן המסע שלי. כשחשבתי על זה, לכתיבת יומן המסע ופרסומו יש מספר מטרות עבורי:
1. כשכותבים את הדברים זה עושה סדר. סדר במטרות ובתוכניות
2. נשמע לי נחמד הרעיון שאוכל לחזור ליומן הזה בעתיד ולראות מה הצלחתי להגשים, איפה חשבתי שאהיה ומה קרה בסופו של דבר
3.חשיפה לדעות ולרעיונות נוספים. אשמח לשמוע מכם הערות, הארות ותובנות. אני בטוח שלכם חכמי השבט פה יש שאלות שיאתגרו אותי ויגרמו לי לחשוב על התוכניות שלי, הערות בונות או עצות מניסיונכם (:.

עברת מסע התבגרות בצורה מיטבית אבל איך אומרים? פה ושם היה לך יותר מזל משכל.
מה שחשוב שלמדת מהר יחסית ושכר הלימוד היה זעום.
אני רוצה להבהיר שאיני שולל מסחר יומי אבל לדעתי הוא לשועלים וותיקים ולא למתחילים.
אני מעט מקנא בצעירים של היום שהכול מונגש - אנפורמציה פיננסית, מודעות, בלוגים ופורומים כמו של הסולידית.
בהצלחה!

אתה צעיר למה לא לעבוד כמה שנים טובות בהייטק לחסוך באגרסיביות ואז להחליף מקצוע?
מניסיון הקשיים בחיים נראים הרבה יותר קלים שיש כמה שקלים בחשבון בנק.
בכל מקרה ממה שאני יודע להפוך למורה למתמטיקה אפשר בכל שלב ובתור סטודנט יותר קל למצוא משרות בהייטק ולהיכנס לתעשייה.

עברת מסע התבגרות בצורה מיטבית אבל איך אומרים? פה ושם היה לך יותר מזל משכל.
מה שחשוב שלמדת מהר יחסית ושכר הלימוד היה זעום.
אני רוצה להבהיר שאיני שולל מסחר יומי אבל לדעתי הוא לשועלים וותיקים ולא למתחילים.
אני מעט מקנא בצעירים של היום שהכול מונגש - אנפורמציה פיננסית, מודעות, בלוגים ופורומים כמו של הסולידית.
בהצלחה!
באמת? מפתיע לשמוע את זה ממך.
אתה בעצם טוען שעדיף לצבור ניסיון כמה שנים טובות במסחר יומי כדי להגיע למצב שאתה שועל ותיק כי מסחר יומי מוצלח מביא איתו תשואות דמיוניות.
ממה שראיתי בפורום יש לך קצת יותר ניסיון ממני ואתה גם יותר חכם אבל פה אני מרשה לעצמי לחלוק עלייך לחלוטין. מסחר יומי זה קזינו לכל דבר ועניין ואתה יכול לשבת גם 100 שנים בקזינו ולספר מעשיות שאתה מרוויח ואני לא יאמין לך. ( את האמת שהסיכויים שלך להרוויח בקזינו טובים יותר אפילו מהמסחר היומי).
במיוחד בעידן שלנו שהמסחר הזה נשלט על ידי מחשבים שרואים את הפקודות שלך את הלימיטים ובזמן שאתה ממצמץ הם כבר שתו לך את הכסף.

אתה צעיר למה לא לעבוד כמה שנים טובות בהייטק לחסוך באגרסיביות ואז להחליף מקצוע?
מניסיון הקשיים בחיים נראים הרבה יותר קלים שיש כמה שקלים בחשבון בנק.
בכל מקרה ממה שאני יודע להפוך למורה למתמטיקה אפשר בכל שלב ובתור סטודנט יותר קל למצוא משרות בהייטק ולהיכנס לתעשייה

זו אכן אופציה שאני שוקל ברצינות ובנתיים נראה שזו הדרך האופטימלית עבורי.

כמו שאמרת, להפוך למורה אפשר בכל שלב ובייחוד מורה למתמטיקה, בשל המחסור בשוק. הרבה מהמורים למתמטיקה, לפיזיקה או למחשבים שאני פגשתי הם הייטקיסטים או מהנדסים לשעבר.

אתה בעצם טוען שעדיף לצבור ניסיון כמה שנים טובות במסחר יומי כדי להגיע למצב שאתה שועל ותיק כי מסחר יומי מוצלח מביא איתו תשואות דמיוניות.
זה ממש לא מה שכתבתי.
תקרא שוב את התגובה שלי.

זה ממש לא מה שכתבתי.
תקרא שוב את התגובה שלי.
קראתי, וממה שאני הבנתי בין השורות אתה מחזיק בדעה שאם אדם הוא "שועל ותיק" הוא יכול להרוויח מסוג כזה של מסחר.
אני טוען שהדעה הזו שגויה, שהתעשייה הביזיונית הזו שופכת מיליארדים בשנה כדי שאנשים יחזיקו בדעה שלך.
הדרך היחידה ששועלים ותיקים מרוויחים ממסחר יומי היא על ידי העברת קורסים וגניבת כספי לקוחות. יצא לי להכיר כמה מהתותחים בכאילו האלה. לדעתי שודדי זקנות נמצאים מעליהם ברמה המוסרית.

בהצלחה! ברוך הבא לפורום!
כפי שכותבת הסולידית מדי פעם בהמלצותיה לצעירים - כדאי ללכת אחר ההזדמנויות ולא אחר משאלות הלב. בגיל צעיר אינך יודע ״באמת״ מה אתה רוצה ולא יודע לקחת בחשבון מגוון שיקולים. לכן, כפי שנכתב - אולי מוטב לשקול כיוון של הייטק תחילה, ואם תרגיש חוסר נוחות בהייטק, תמיד תתקבל בזרועות פתוחות במערכת החינוך.

התוכנית היא להחזיק בתיק ההשקעות לכל הפחות 10 שנים, אלא אם תקרה בדרכנו הזדמנות לרכוש דירה ובמקביל זה יהיה זמן טוב לממש את תיק ההשקעות.
בתור אדם צעיר, אני נמצא בסוג של קונפליקט- מצד אחד, ההמלצה היא להשקיע בשוק ההון לכמה שיותר זמן(ריבית דריבית, בממוצע, השוק עולה לאורך זמן וכו'..) כך שלצעיר עם אופק השקעה ארוך, כדאי להשקיע את רוב הכספים בשוק ההון עם חשיפה גבוהה למניות, אך מצד שני, הגיל הממוצע לרכישת דירה בארץ הוא בערך 32 שנה ככה שאומנם לנו הצעירים יש אופק השקעה ארוך אך לרוב אנחנו זקוקים לכסף למטרות אחרות ולא יכולים לסכנו בשוק ההון.

האם אתה אומר שבגלל שהגיל הממוצע לקנות דירה הוא 32 אתה צריך לקנות דירה?
ואם אגיד שהגיל הממוצע להתחיל לעשן הוא 17, זה היה גורם לך לרצות להתחיל לעשן?
לא הצלחתי לחלוטין להבין את הלוגיקה כאן ;)

קראתי, וממה שאני הבנתי בין השורות אתה מחזיק בדעה שאם אדם הוא "שועל ותיק" הוא יכול להרוויח מסוג כזה של מסחר.
אני טוען שהדעה הזו שגויה, שהתעשייה הביזיונית הזו שופכת מיליארדים בשנה כדי שאנשים יחזיקו בדעה שלך.
הדרך היחידה ששועלים ותיקים מרוויחים ממסחר יומי היא על ידי העברת קורסים וגניבת כספי לקוחות. יצא לי להכיר כמה מהתותחים בכאילו האלה. לדעתי שודדי זקנות נמצאים מעליהם ברמה המוסרית.
מצטער, לא הבנת נכון. אני לא בעד מסחר יומי והבעתי את דעתי כבר עשרות פעמים כאן בנושא.
אני לא סותר את הטיעונים שלך. אני לא סוחר יום.
טוב, זה כבר אוף טופיק. פרשתי מהדיון.

האם אתה אומר שבגלל שהגיל הממוצע לקנות דירה הוא 32 אתה צריך לקנות דירה?
ואם אגיד שהגיל הממוצע להתחיל לעשן הוא 17, זה היה גורם לך לרצות להתחיל לעשן?
לא הצלחתי לחלוטין להבין את הלוגיקה כאן ;)

בגדול, הבאתי את הנתון הזה על מנת להציף את הקונפליקט כפי שאני רואה אותו ולשמוע מה לחכמי הפורום יש לומר עליו.
אני מיישב את הקונפליקט עם ההנחה שרוב הצעירים לא מעוניינים להשקיע בשוק ההון (לטווח ארוך) ולכן מלכתחילה אין להם את ההתלבטות אם להיכנס בכלל להשקעה שכרוכה בסיכון ומעדיפים לשמור את כספם בפק''מ בבנק עד לרכישת דירה.

מה המטרות שלך בטווח הקרוב והרחוק מבחינה כלכלית ורגשית?
אתה שוקל הוראה כי אתה נהנה מזה, זו שליחות, זה ישאיר זמן פנוי?
מה השאיפות שלך ושל בת זוגתך?

מה המטרות שלך בטווח הקרוב והרחוק מבחינה כלכלית ורגשית?
אתה שוקל הוראה כי אתה נהנה מזה, זו שליחות, זה ישאיר זמן פנוי?
מה השאיפות שלך ושל בת זוגתך?

מטרות בטווח הקרוב(שנתיים)-
לסיים את התואר על הצד הטוב ביותר. מבחינה כלכלית, להמשיך לעבוד בחופשות סמסטר על מנת להגדיל את תיק ההשקעות ולשמור על קרן החירום
מבחינת הקשר- להתחתן בסיום התואר.

מטרות בטווח הרחוק-
להקים משפחה, למצוא עבודה שתספק אותי הן מבחינת משכורת, הן מבחינת האתגר האינטלקטואלי שהיא טומנת בחובה והן מבחינת הזמן הפנוי שהיא מותירה לי.

לגבי הוראה, יצא לי להתנסות בזה וקודם כל נהנתי מזה. נהנתי מתהליך הקניית החומר, נהנתי שאני מצליח להעביר לתלמידים רעיונות, וידע ונהנתי מזה שמבינים אותי.
הרגשתי שאני טוב בזה.
במקביל, אני מאמין שחינוך הוא שליחות.
בנוסף, בתקופה שעבדתי בבית הספר זה היה נראה שלמורים יש זמן. הם מסיימים לעבוד יחסית מוקדם(אם כי העבודה לא מסתיימת שם) הם נהנים מחופשות במהלך השנה(למרות שיש גם סמינרים במהלך החופשות). מאיך שאני רואה את זה, דור העתיד נידון להיות דור שמשועבד לעבודה. מספר שעות העבודה רק הולכות וגדלות
לכן הוראה נראה כמו מקצוע שמשאיר הרבה זמן פנוי.

לגבי השאיפות שלי ושל בת הזוג, כפי שרשמתי, להתחתן בשנתיים הקרובות, תהקים משפחה לחסוך ולמצוא את מקומנו בחיים מבחינת הקריירה

ומה המטרות הכלכליות?
יש לך יעד מסויים שאליו תרצה להגיע?
למשל, דוגמאות שכיחות:
פסיבית x כל חודש
דירת מגורים
כסף לתחביבים וכו'

לא ציינת לאיזה צורך אתה רוצה משכורת גבוהה, עבור אורח החיים שלכם?

ומה המטרות הכלכליות?
יש לך יעד מסויים שאליו תרצה להגיע?

את המטרות הכלכליות אני יכול לחלק ל 3 לפי תקופות החיים.

בשנתיים הקרובות, לסיים את התואר עם נכסים בערך של 150k-200k.

לאחר סיום התואר ועם תחילת העבודה, אני שואף להגדיל את החסכון ולהפנותו לתיק ההשקעות

בעתיד הרחוק יותר(15-20 שנים): להגיע למצב שאני הרבה פחות תלוי במשכורת מהעבודה. כרגע לא חושב על פרישה מוקדמת אבל כן ארצה שהאופציה תהיה בידיים שלי. על מנת להגשים את המטרה הזו כנראה שבשלב הזה או בשלב מוקדם יותר אתחיל לרכוש נכסים מניבים, לאו דווקא דירות ואולי גם דירה למגורים אם לא יצא לפני

אין לי מספר מסויים אליו אני שואף להגיע אלא להבין לפי נסיבות החיים כמה מספק אותי להכניס בחודש ויאפשר לי "לקנות לעצמי" זמן פנוי לפי רצוני

לא ציינת לאיזה צורך אתה רוצה משכורת גבוהה, עבור אורח החיים שלכם?

אורח החיים שלנו הוא יחסית סולידי אבל דואגים גם להנות בדרך- נהנים מהטבע ומפקל קפה אך גם יוצאים למסעדות לפעמים, חול בממוצע פעם בשנה, לא קונים מותגי בגדים אבל כן דואגים להתחדש מידי פעם.
לא שואף להיות יותר סולידי מזה אבל לא חושב גם שיש צורך.
לכן, מטרת המשכורת הגבוהה היא מצד אחד לאפשר את המשך מימון אורח החיים הנל, מתן יציבות כלכלית למשפחה שתהיה והשארת אפשרות הבחירה אם להוריד הילוך בעבודה או לא, בידיים שלי.

בגדול, הבאתי את הנתון הזה על מנת להציף את הקונפליקט כפי שאני רואה אותו ולשמוע מה לחכמי הפורום יש לומר עליו.
אני מיישב את הקונפליקט עם ההנחה שרוב הצעירים לא מעוניינים להשקיע בשוק ההון (לטווח ארוך) ולכן מלכתחילה אין להם את ההתלבטות אם להיכנס בכלל להשקעה שכרוכה בסיכון ומעדיפים לשמור את כספם בפק''מ בבנק עד לרכישת דירה.
אפשר להוסיף שלפי הסטטיסטיקה "רוב" האוכלוסיה היא יחסית עניה? בכל ארץ כמעט.
לא חושב שיעזור לך להסתכל על סטטיסטיקות כאלה יותר מדי.

תעשה את החשבון, ולך תשאל את ההורים אם מחכה איזה ירושה בהמשך הדרך.
אם התשובה היא לא, לא רואה איך מסבסדים משפחה עם משכורת של מורה, וגם חוסכים קצת כל חודש (אבל זה בעיקר אני).

גם השקעה בתיק השקעות וגם בדירה מצריכה כסף שתצליח לחסוך כנראה בעבודה שהיא לא הוראה.

עובדי ההוראה שמרוויחים טוב שאני מכיר, עובדים מאוד קשה בשיעורים פרטיים, מרגע סיום הלימודים בבית ספר ועד שעות הערב המאוחרות.

בתור עובד הייטק אני חייב להודות שה9-5 שלי נראה לי פינוק לעומת המורים האלה שאני מכיר.
(מבחינה כלכלית ונוחות. לא מסיבות אחרות)

עובדי ההוראה שמרוויחים טוב שאני מכיר, עובדים מאוד קשה בשיעורים פרטיים, מרגע סיום הלימודים בבית ספר ועד שעות הערב המאוחרות

באופן כללי, התוכנית היא באמת לגשר על הפער במשכורת בין הוראה להייטק באמצעות שיעורים פרטיים. מניח שכמורה למתמטיקה, יהיה לי יחסית היצע רחב של תלמידים
שיהיו מעוניינים בשיעורים פרטיים אבל אז זה מחזיר אותי לנקודה של שעות עבודה רבות.

בתור עובד הייטק אני חייב להודות שה9-5 שלי נראה לי פינוק לעומת המורים האלה שאני מכיר.

חייב לציין שכשאני חשבתי על הייטק, דמיינתי שעות עבודה הרבה יותר קשוחות.
אתה יודע להגיד אם זה מספר שעות העבודה הנפוץ בהייטק (נניח בתחום התכנות)

באופן כללי, התוכנית היא באמת לגשר על הפער במשכורת בין הוראה להייטק באמצעות שיעורים פרטיים. מניח שכמורה למתמטיקה, יהיה לי יחסית היצע רחב של תלמידים
שיהיו מעוניינים בשיעורים פרטיים אבל אז זה מחזיר אותי לנקודה של שעות עבודה רבות.

חייב לציין שכשאני חשבתי על הייטק, דמיינתי שעות עבודה הרבה יותר קשוחות.
אתה יודע להגיד אם זה מספר שעות העבודה הנפוץ בהייטק (נניח בתחום התכנות)
יכול להגיד לך ממכרים וממה שאני ביררתי כי גם אותי הפחידו עם המיתוס הזה שבהייטק עובדים מצאת החמה עד צאת הנשמה שזה ממש לא כך (שוב לא מניסיון אישי). השעות הן שעות נורמליות לחלוטין כמו בשאר ענפי המשק יש תקופות לחוצות יותר לא לעיתים קרובות והענף בכללי הרבה יותר גמיש בשעות העבודה אף אחד לא מחתים אותך כרטיס ולא מכריחים אותך באיזה שעות ספציפיות לעבוד יותר מסתכלים על תפוקה.

מצטרף להמלצה של maorben לעבוד בהיי טק כמה שנים ואז לשנות מקצוע.
אפשר גם שיעוריים פרטיים להגדת הכנסה.
אולי חברות ייעוץ יתיאמו לך? מכיוון שיש לך ידע בשוק ההון ואתה יכול לקחת גם קורסים רלוונטים בתואר. אני יודע שיש סטודנטים לסטטיסטיקה שלומדים בעבודות בתחום הכלכלי, אולי אפשר להגיע אליהן גם עם מתמטיקה

יכול להגיד לך ממכרים וממה שאני ביררתי כי גם אותי הפחידו עם המיתוס הזה שבהייטק עובדים מצאת החמה עד צאת הנשמה שזה ממש לא כך (שוב לא מניסיון אישי). השעות הן שעות נורמליות לחלוטין כמו בשאר ענפי המשק יש תקופות לחוצות יותר לא לעיתים קרובות והענף בכללי הרבה יותר גמיש בשעות העבודה אף אחד לא מחתים אותך כרטיס ולא מכריחים אותך באיזה שעות ספציפיות לעבוד יותר מסתכלים על תפוקה.
+ קשה למדוד תפוקה.
אנשים מגיעים בבוקר מתי שבא להם. הולכים בערב בשעה שבא להם (כמובן במסגרת משהו הגיוני), וחלק שהגיעו ב11+ לפעמים נשארים מאוחר (כי נוח להם).
זה היתרון בזה שרוב העבודה היא אישית מול המחשב.

השעות הן שעות נורמליות לחלוטין
לא יודע מה הגדרה לשעות נורמליות - אני מכיר בין 9 ל10 שעות בממוצע

אף אחד לא מחתים אותך כרטיס
ברוב המקומות מחתימים כרטיס(יותר נכון טביעת אצבע)

לא מכריחים אותך באיזה שעות ספציפיות
ברוב המקומות בדרך כלל צריך להגיע עד 10-11, בחלק מהצוותי פיתוח עושים daily שזו פגישה בבוקר שבה כל אחד מספר מה הוא עשה אתמול ומה הוא הולך לעשות היום - בשגרה צריך להגיעה לפגישה הזאת תמיד כך שהשעה של הפגישה היא החסם העליון של שעת ההגעה

צוותי פיתוח עושים daily
זה קצת מחוץ לשרשור הזה, אבל אפשר ללמוד על ההתנהלות של צוותי פיתוח מתוך מטולוגיות של פיתוח תוכנה - היום מה שמאוד נפוץ זה בדרך כלל שילוב Agile/Scrum/Kanban , כאשר כל מקום בדרך כלל מתאים לעצמו גרסה של הערבוב מטולוגיות האלו לפי רוח המנהל.

ברוב המקרים זה בדרך כלל אומר שמפרקים את מחזורי הפיתוח(שזה בעצם פירוק העבודה לעבודות קטנות) לתקופות שבין שבוע לחודש, כל אחד מקבל מספר משימות לאותו התקופה והוא צריך להגיד כל יום בdaily בקצרה מה המצב ובסוף השבוע יש פגישת weekly שבה עוברים בצורה יותר מורחבת על כל משימה ורואים אם עומדים בזמנים.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ptom יומנו של Late Bloomer יומני מסע אישיים 13
משקיע בתבונה יומנו של המשקיע בתבונה יומני מסע אישיים 8
G לדברים יש נטיה להסתדר - יומנו של בן 26 יומני מסע אישיים 14
F יומנו של פעור יומני מסע אישיים 12
R יומנו של רודף אחרי הכסף יומני מסע אישיים 84
שם משתמש בעייתי יומנו של מדען פחדן יומני מסע אישיים 61
מ יומנו של שפשף יומני מסע אישיים 10
ח יומנו של חסר מנוחה יומני מסע אישיים 12
J יומנו של 'סתם עוד אחד' יומני מסע אישיים 7
ה יומנו של שאפתן יומני מסע אישיים 15
ה יומנו של דביל :-) יומני מסע אישיים 43
א יומנו של פליט רוח יומני מסע אישיים 5
ע יומנו של תוהה וטועה יומני מסע אישיים 18
ה יומנו של בן המדתא יומני מסע אישיים 44
ה יומנו של בן המדתא יומני מסע אישיים 1
N יומנו של מתלבט יומני מסע אישיים 27
T יומנו של מתחיל מאוחר יומני מסע אישיים 23
E יומנו של יזם יומני מסע אישיים 11
Shlom Mizrahi יומנו של צעיר שאפתן יומני מסע אישיים 31
CRT יומנו של CRT יומני מסע אישיים 25
ח יומנו של חסר המזל יומני מסע אישיים 16
Wonko יומנו של וונקו השפוי יומני מסע אישיים 292
OiNK יומנו של אוינק - ת״א יא חביבי יומני מסע אישיים 36
S יומנו של עוד זוג יומני מסע אישיים 57
benjamin יומנו של סגפן יומני מסע אישיים 16
KickR עוד הייטקיסט - יומנו של פתית שלג יומני מסע אישיים 595
מ ביטול טיסות של חברות לואוקוסט - האם חכם? אוף טופיק 2
ב אג"ח של בנקים בארץ שוק ההון 6
S האם מדד חלקי סקטוריאלי של סנופי נחשב מדד מבחינת גמל IRA? שוק ההון 1
M הסכם הצטרפות של ברוקרים - להיות רגוע? שוק ההון 8
B כרטיס אשראי של IBK צרכנות פיננסית 1
R איך מוצאים פוליסת חיסכון בעלת יחס גבוהה של נכסים לא סחירים? שוק ההון 9
MaorRocky סכנות של קניית קרקע לפני אישורים נדל"ן 17
Y רעיונות מה לעשות עם זכויות של ישראכרט? צרכנות פיננסית 0
חתול לילה מה צריך להיות הדרוג של אג"ח ישראלי? שוק ההון 16
N שאלה בנוגע למיסוי של אופציות ו RSU מיסים 3
וינסנט זיכוי/החזר מס בגין מיסוי במקור של דיבידנדים מארה"ב ע"י ברוקר זר מיסים 23
L כרטיס אשראי קורפורייט של ישראכרט - עמלת מט"ח 0 צרכנות פיננסית 9
ס האם אפשר לקזז ירידת ערך של רכב ממס רווחי הון מיסים 3
R עזרה בניהול החשבונות של ההורים שוק ההון 12
MaorRocky קופת גמל לא מחזירה לי תשואה של השוק ואני לא מבין למה שוק ההון 2
מ מיסוי אמריקאי של תשלומי מילואים מיסים 9
I אופציה CALL על קרן סל של בלקרוק שוק ההון 1
ש איך עושים סדר בכל הבלגן של חסכונות/פנסיה/השתלמות וכו'? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ש חסרונות של פנקס קבלות ממוחשב לעומת ידני? מיסים 6
מ שוקל העברת תיק השקעות לIB, העברה של קרנות שקליות ותהיות לגבי התיק שוק ההון 7
K חברה משותפת בבעלות של כמה חברות יזמות והגדלת הכנסות 12
A חובת הגשה של טופס 134 בדוח השנתי מיסים 0
B תשואות של מסלול פנסיה לפי חודש (מחקה מדד s&p 500) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
G נייר ערך של 50 החברות הגדולות ב-s&p שוק ההון 6

נושאים דומים

Back
למעלה