• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

זיכוי/החזר מס בגין מיסוי במקור של דיבידנדים מארה"ב ע"י ברוקר זר

וינסנט

משתמש רגיל
דירוג
424
ערב טוב,

יש לי חשבונות מסחר ב-IB ובאמריטרייד שהועבר לשוואב בשנה שעברה.

כל שנה (Y), בחודש פברואר, IB ואמריטרייד נוהגים להעביר לי לחשבון זיכוי/החזר בגין 25% מס שנגבה ממני במקור עבור חלק מהדיבידנדים שקיבלתי מקרנות סל אמריקאיות בשנה Y-1.
ההחזר נלקח בחשבון ומופיע בדו"ח 1042 לשנת Y-1 שלהם, כך שלאחר הגשת דו"ח בארץ אני משלם את ההחזר הזה למס הכנסה (משלים ל-25% על הכנסות מדיבידנדים שלא מוסו במלואם).

שוואב הודיעו לי השבוע שהפרוצדורה הנ"ל לא תימשך איתם, כלומר שאפסיק לקבל מהם את זיכוי המס הזה, ושלחו לי את המייל הבא:

.We wanted to let you know that a 2023 tax refund has been posted to your account. You may view it online or on your next statement

?What is this tax refund for
Whenever U.S. source income like ordinary dividends is paid to non-U.S. residents, up to 30% of the dividend could be withheld for tax withholding. The withheld taxes are then sent to the IRS and reported on the client’s 1042-S tax form. At TD Ameritrade, Inc., if any of the income is later reclassified and determined to not be subject to Nonresident Alien withholding, like return of capital, TD Ameritrade, Inc. would refund the tax difference in February of the following tax year. We have processed this refund for any withholding that occurred in 2023 before your account transferred to Charles Schwab.

Changes after your account transitioned and future tax years
With your account transitioning to Schwab this process was discontinued. For any dividend payments received after your account transitioned or for any future dividend payments that are reclassified and not subject to withholding, you will need to apply for a refund when you file your taxes with the IRS. We strongly encourage you to contact a qualified tax professional for specific advice regarding this, or any other tax situation

אם אני מבין נכון את המצב, היות וממילא אני משלם כל שנה למ"ה את זיכוי המס שקיבלתי מהברוקרים הזרים, אין כל משמעות להפסקת הפרוצדורה הזאת ע"י שוואב.
הדבר היחיד שהטריד אותי במייל שלהם זה ההפנייה לבקשה להחזר מה-IRS. היום אין לי סיבה להגיש דו"חות ל-IRS ואשמח לא להתחיל לעשות את זה אם אני לא חייב.

1) האם גם לאחר הפסקת הפרוצדורה בשוואב לא יהיה לי צורך להגיש בקשה להחזר מה-IRS משום שממילא איני זכאי לו? כלומר לאחר השינוי פשוט לא אצטרך לבצע השלמת מס בארץ בגין אותם דיבידנדים ששוואב גבו ממני עליהם מס במקור של 25%.

2) אשמח להבין מה "מיוחד" באותם דיבידנדים שגורמים ל-IB ואמריטרייד לעשות להם רה-קלסיפקציה כל שנה לכאלה שמצדיקים זיכוי מס מארה"ב, והאם יתכן שגם בארץ אני לא אמור לשלם עליהם 25% מס?

תודה

1) האם גם לאחר הפסקת הפרוצדורה בשוואב לא יהיה לי צורך להגיש בקשה להחזר מה-IRS משום שממילא איני זכאי לו? כלומר לאחר השינוי פשוט לא אצטרך לבצע השלמת מס בארץ בגין אותם דיבידנדים ששוואב גבו ממני עליהם מס במקור של 25%.
לפי החוק היבש אתה אמור לבקש החזר מהIRS ולשלם לרשות המיסים את הדלתא.
2) אשמח להבין מה "מיוחד" באותם דיבידנדים שגורמים ל-IB ואמריטרייד לעשות להם רה-קלסיפקציה כל שנה לכאלה שמצדיקים זיכוי מס מארה"ב, והאם יתכן שגם בארץ אני לא אמור לשלם עליהם 25% מס?
אלו דיבידנדים שמקורן ברווחי הון או הכנסות ריבית מסוימות. בארץ אתה אמור להשלים ל25% מס.

לפעמים חלק מהתשלומים "משתנים" לאחר סוף שנת המס. לברוקרים אין דרך לדעת את זה במהלך שנת המס ולכן יגבו ממך 25% עבור כל תשלום אבל בפועל בסוף השנה (או מעט לאחר מכן), ידעו מהו סוג התשלום האמיתי (דיבידנד, החזר הון, וכו).

אני גם בשוואב והשנה קרה לי משהו מעניין. אני מדי פעם מחזיק בחשבון שוואב שלי את SGOV. הקרן מחלקת "דיבידנד" בכל חודש שבעבורו שוואב מנכים 25% מס. בפועל, התשלומים מ SGOV אינם דיבידנד אלא חלוקת ריבית. כשקיבלתי משוואב 1042S בסוף השנה רשום בו שההכנסה פטורה לחלוטין ממס אבל עדיין גבו ממני סכום מסויים. מכיוון שההכנסה אכן פטורה ממס (כי זוהי הכנסה מריבית ולא דיבידנד) צריך להגיש דו"ח ל IRS על מנת לקבל החזר.

אני מדי פעם מחזיק בחשבון שוואב שלי את SGOV
גם אני מחזיק את SGOV אצלם והם אכן ניכו לי 25% מס על ה"דיבידנדים" שלה כל חודש.
כשקיבלתי משוואב 1042S בסוף השנה רשום בו שההכנסה פטורה לחלוטין ממס אבל עדיין גבו ממני סכום מסויים
תוכל להסביר את זה בבקשה?
- איפה רשום ב-1042S שההכנסה הספציפית הזאת פטורה לחלוטין ממס?
- גבו ממך 25% מס במקור, לא? או שאתה מתכוון שב-1042S מופיע שניכו לך סכום מסוים שנמוך מ-25% (כך זה נראה בדו"ח שלי תחת Income Code 01)?

מכיוון שההכנסה אכן פטורה ממס (כי זוהי הכנסה מריבית ולא דיבידנד) צריך להגיש דו"ח ל IRS על מנת לקבל החזר.
גם לגבי המשפט הזה אשמח להסבר...
- מדוע הכנסה מריבית פטורה ממס? אתה מתכוון לארה"ב? אני יודע שזו לא הכנסה פטורה כאן.
- אם זו הכנסה חייבת בארץ, לא מספיק מבחינתך לבצע השלמה ל-25% (או שמא זה 15%?) מול רשות המיסים בארץ? (אם אני מתעלם מהחוק היבש שאורי ציין למעלה)

- מדוע הכנסה מריבית פטורה ממס? אתה מתכוון לארה"ב? אני יודע שזו לא הכנסה פטורה כאן.
ה IRS לא גובה מס מזרים על ריבית כזאת.
למה? כי אלו החוקים בארה"ב.
אם זו הכנסה חייבת בארץ, לא מספיק מבחינתך לבצע השלמה ל-25% (או שמא זה 15%?) מול רשות המיסים בארץ? (אם אני מתעלם מהחוק היבש שאורי ציין למעלה)
מאחר והדרך "להוכיח" למס הכנסה ששילמת 25% מס זה 1042S, ומאחר ובטופס הזה רשום שאתה לא חייב בריבית, אז מבחינת מס הכנסה אתה חייב להם 25%
זה שהברוקר גבה ממך בטעות והעביר לIRS זה לא בעיה של מס הכנסה הישראלי.

- איפה רשום ב-1042S שההכנסה הספציפית הזאת פטורה לחלוטין ממס?
בבוקס 3b שיעור המס הוא אפס.
- גבו ממך 25% מס במקור, לא? או שאתה מתכוון שב-1042S מופיע שניכו לך סכום מסוים שנמוך מ-25% (כך זה נראה בדו"ח שלי תחת Income Code 01)?
גבו מס במקור כשבפועל שיעור המס היה צריך להיות אפס.
כן, אני מתכוון לארה"ב. וכמו שרונן אמר - למה? כי זה החוק.
וטיפה לפרט - דיבידנים שהם למעשה תשלומי ריבית שמתקבלים מקרנות נאמנות או regulated investment companies (RIC) פטורים מתשלום מס בארה"ב עבור זרים.
הפרטים ב publication 519.

מאחר ובטופס הזה רשום שאתה לא חייב בריבית, אז מבחינת מס הכנסה אתה חייב להם 25%
גם על הכנסה מריבית בחו"ל (מ-SGOV למשל) משלימים בארץ ל-25% מס? לא ל-15%?

בבוקס 3b שיעור המס הוא אפס.
גבו מס במקור כשבפועל שיעור המס היה צריך להיות אפס.
תודה. אכן גם אצלי שוואב גבו מס מסוים למרות שההכנסה הזאת אמורה להיות פטורה.

אז אם אני מבין אותך נכון:
1) יש להגיש דו"ח ל-IRS עם בקשה להחזר בגובה המס ששוואב גבו מאיתנו במקור על החלק הזה.
2) יש להגיש דו"ח למ"ה ולהשלים ל-25% מס (בהנחה וזה לא 15% משאלתי הקודמת) מסכום המס שמופיע לנו בחלק הזה ב-1042S? או שיש דרך לדווח בארץ גם על קבלת ההחזר מה-IRS ואז לשלם את כל ה-25% מס רק בארץ למעשה?

גם על הכנסה מריבית בחו"ל (מ-SGOV למשל) משלימים בארץ ל-25% מס? לא ל-15%?
נכון. כי זאת ריבית צמודה (לדולר).
יש להגיש דו"ח למ"ה ולהשלים ל-25% מס (בהנחה וזה לא 15% משאלתי הקודמת) מסכום המס שמופיע לנו בחלק הזה ב-1042S? או שיש דרך לדווח בארץ גם על קבלת ההחזר מה-IRS ואז לשלם את כל ה-25% מס רק בארץ למעשה?
אם אכן יש מס שאתה צריך לשלם ל IRS, הוא יופיע לך ב 1042.
אם אין מס שאתה צריך לשלם, יופיע שם 0.

הדרך לדווח למס הכנסה זה לצרף את ה1042 לדו"ח.
זה שגבו ממך במקור יותר ואח"כ החזירו לך לא מעניין את מס הכנסה ולא משנה את החישוב.

1) יש להגיש דו"ח ל-IRS עם בקשה להחזר בגובה המס ששוואב גבו מאיתנו במקור על החלק הזה.
נכון.
2) יש להגיש דו"ח למ"ה ולהשלים ל-25% מס (בהנחה וזה לא 15% משאלתי הקודמת) מסכום המס שמופיע לנו בחלק הזה ב-1042S? או שיש דרך לדווח בארץ גם על קבלת ההחזר מה-IRS ואז לשלם את כל ה-25% מס רק בארץ למעשה?
לא יודע בדיוק כיצד מתבצעת ההתחשבנות בארץ. אני תושב חוזר ולכן פטור מהכנסה זו.

אם אכן יש מס שאתה צריך לשלם ל IRS, הוא יופיע לך ב 1042.
אם אין מס שאתה צריך לשלם, יופיע שם 0.
המקרה הנדון הפוך. הברוקר גבה מאיתנו מס במקור בארה"ב על הכנסה שאמורה להיות פטורה שם. לכן ב-1042S מופיע שצריך לשלם 0% מס, אבל מופיע סכום מס שנגבה מאיתנו במקור.

זה שגבו ממך במקור יותר ואח"כ החזירו לך לא מעניין את מס הכנסה ולא משנה את החישוב.
למה זה לא משנה את החישוב עבור מ"ה?
אפשרות א': מ"ה רואה ב-1042S שגבו ממני מס במקור בגובה $100 על הכנסה מריבית בגובה $1,000, לכן מבקש שאשלם לו $150 "נוספים" (להשלים ל-25%)
אפשרות ב': מ"ה מקבל דיווח ממני (או מה-IRS?) שקיבלתי החזר בגין אותו מס שנגבה ממני במקור בגובה $100, לכן מבקש שאשלם לו את מלוא המס ($250).
כמובן שמבחינתי יוצא שאשלם אותו דבר בסה"כ, השאלה אם זה משנה איך פועלים מול מ"ה במקרה כזה...

בשורה התחתונה אני מעדיף לא להגיש דו"חות ל-IRS בכלל אם אני לא חייב. כל עוד מופיע ששילמתי מס במקור ב-1042S אני לא בטוח שאפנה ל-IRS בבקשה לקבל החזר אם אני יכול להשלים ל-25% למ"ה וזהו.

המקרה הנדון הפוך
לא, הוא לא.
הברוקר גבה מאיתנו מס במקור בארה"ב על הכנסה שאמורה להיות פטורה שם.
נכון.
ב-1042S מופיע שצריך לשלם 0% מס,
בדיוק.

למה זה לא משנה את החישוב עבור מ"ה?
לא מעניין אותם ששילמת כסף וקיבלת אותו חזרה או שמראש לא שילמת. מה שמעניין אותם זה חבות המס.
בסוף יש לך 1042 שרשום בו ששילמת 0% מס ל IRS. זה אומר שצריך לשלם למס הכנסה בישראל 25%
מ"ה רואה ב-1042S שגבו ממני מס במקור בגובה $100
לא מעניין אותו הסכום ששילמת בעודף. מעניין אותו שרשום שם שחבות המס היא 0%.

אם תשלם סתם ככה מקדמה ל IRS, בלי שום חבות מס, אתה חושב שקבלה על המקדה הזאת משנה משהו למס הכנסה בארץ?
מ"ה מקבל דיווח ממני (או מה-IRS?) שקיבלתי החזר בגין אותו מס שנגבה ממני במקור בגובה $100
לא, כמו שאמרתי - ההחזר לא משנה וזה ששילמת בעודף לא משנה.
כל מה שמשנה זה שרשום ב1042 שחבות המס שלך היא 0%.
כמובן שמבחינתי יוצא שאשלם אותו דבר בסה"כ, השאלה אם זה משנה איך פועלים מול מ"ה במקרה כזה...
יש רק דרך אחת לפעול - נותנים להם את ה1042S
ל עוד מופיע ששילמתי מס במקור ב-1042S
אבל אמרת בעצמך שזה לא מופיע שם.

אני לא בטוח שאפנה ל-IRS בבקשה לקבל החזר אם אני יכול להשלים ל-25% למ"ה וזהו.
אם רשום ב1042S שחבות המס שלך היא 0% אז אתה יכול בהחלט לא לפנות ל IRS ולהשלים למס הכנסה בישראל ל25%. הבעיה היחידה היא ש 25-0 נשאר עדיין 25%.

בסוף יש לך 1042 שרשום בו ששילמת 0% מס ל IRS
לא, זאת הנקודה, מצטער אם לא הייתי ברור: מופיע בסעיף 3b ב-1042S שאני אמור לשלם 0% ל-IRS, אבל גם מופיע בסעיף 7a המס שנגבה ממני בפועל/במקור והוא >0.

מופיע בסעיף 3b ב-1042S שאני אמור לשלם 0% ל-IRS,
בדיוק!
אולי לא ניסחתי נכון מקודם - יש לך 1042 שרשום בו שחבות המס שלך לIRS היא 0%.
אבל גם מופיע בסעיף 7a המס שנגבה ממני בפועל/במקור והוא >0.
זה לא משנה לאף אחד (חוץ מלצורך בקשת החזר מה IRS).

זה לא משנה לאף אחד
אבל מ"ה מסתכל בדיוק על המספר הזה ב-7a, לא? הוא מבין מהסעיף הזה שכבר גבו ממני $100 מס במקור בגין אותה הכנסה מריבית בגובה $1,000 (שגם מופיעה ב-1042S) ויבקש ממני להשלים לו $150 ל-25% מס. אחרת איך הוא יודע כמה מס לגבות ממני בכלל על ההכנסה הזאת?

לכן תהיתי אם יש חשיבות לדרך הפעולה שלי מול מ"ה מבין 2 האפשרויות שציינתי קודם.

אבל מ"ה מסתכל בדיוק על המספר הזה ב-7a, לא?
לא.
הוא מסתכל על חבות המס, לא על המס ששילמת בפועל.
וחבות המס שלך היא 0%.

כמו שאמרתי - אם תשלם סתם ככה מקדמה ל IRS בלי קשר לכלום (יש אפשרות לעשות את זה באתר שלהם), אתה חושב שתוכל להשתמש בקבלה על התשלום הזה כדי להפחית את חבות המס שלך בארץ?
התשובה היא לא, כי זה ששילמת או לא שילמת מס בפועל לא באמת מעניין. מה שמעניין זה חבות המס בחו"ל.
אחרת איך הוא יודע כמה מס לגבות ממני בכלל על ההכנסה הזאת?
הוא יודע מה גובה ההכנסה, נקרא לה X (זה מופיע ב 1042)
הוא יודע כמה מס אתה צריך לשלם לפי החוק בארץ - 25%.
הוא יודע מה חבות המס שלך בארה"ב (לפי ה 1042) - 0%.
הוא עושה חישוב פשוט - 25 פחות 0 שווה 25.
כלומר אתה צריך לשלם 25% מס על אותו X הכנסה.
חישוב די פשוט בסה"כ.
לכן תהיתי אם יש חשיבות לדרך הפעולה שלי מול מ"ה מבין 2 האפשרויות שציינתי קודם.
כמו שאמרתי, זה לא רלונטי ולא משנה.
אתה מגיש להם רק את ה1042. משם הם יודעים לחשב הכל.
אם תבקש את הכסף חזרה מה IRS או לא, זה לא מעניין את מס הכנסה הישראלי.

הוא יודע מה גובה ההכנסה, נקרא לה X (זה מופיע ב 1042)
הוא יודע כמה מס אתה צריך לשלם לפי החוק בארץ - 25%.
הוא יודע מה חבות המס שלך בארה"ב (לפי ה 1042) - 0%.
הוא עושה חישוב פשוט - 25 פחות 0 שווה 25.
כלומר אתה צריך לשלם 25% מס על אותו X הכנסה.
מעניין, תודה.
אז אם מ"ה לא מסתכל בכלל על סכום המס שנגבה ממני במקור אלא רק על אחוז החבות, אהיה חייב לפנות ל-IRS ולבקש החזר בגין המס הזה אחרת אפסיד אותו, משום שמ"ה בכל מקרה הולך לדרוש ממני 25% מס על מלוא גובה ההכנסה הזאת לפי ההסבר שלך.

נראה לי שיותר פשוט למכור את SGOV וזהו :)

אז אם מ"ה לא מסתכל בכלל על סכום המס שנגבה ממני במקור אלא רק על אחוז החבות, אהיה חייב לפנות ל-IRS ולבקש החזר בגין המס הזה אחרת אפסיד אותו, משום שמ"ה בכל מקרה הולך לדרוש ממני 25% מס על מלוא גובה ההכנסה הזאת לפי ההסבר שלך.
נכון.
נראה לי שיותר פשוט למכור את SGOV וזהו :)
או לעבור לברוקר אחר שעושה זאת עבורך כמו למשל IB

או לעבור לברוקר אחר שעושה זאת עבורך כמו למשל IB
נכון. יש לי כבר חשבון ב-IB כאמור, והשארתי את החשבון באמריטרייד (שהועבר לשוואב) לצורך פיזור נוסף.
לצערי שוואב פחות טובים מאמריטרייד בלא מעט היבטים, אבל זה כבר נושא לשרשור אחר :)
תודה רבה רונן!

נכון. יש לי כבר חשבון ב-IB כאמור, והשארתי את החשבון באמריטרייד (שהועבר לשוואב) לצורך פיזור נוסף.
למה לא להחזיק את הניירות הבעייתים בIB ואת הפחות בעיתיים בשוואב?

למה לא להחזיק את הניירות הבעייתים בIB ואת הפחות בעיתיים בשוואב?
היתרון של אמריטרייד/שוואב שאין להם עמלת ק/מ.
ככל שאני עובר על האקסל וסטייטמנטים אל מול ה-1042S אני מבין שההחזר שאמריטרייד העבירו לי השנה (ומשנה הבאה שוואב לא יעבירו יותר) כלל מס שנגבה על ניירות נוספים בתיק, לא רק על SGOV. אז בהחלט אצטרך לחשוב איך לנהל את התיק בצורה הכי יעילה בין שני הברוקרים.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Y החזר מס רווחי הון בגין נקודות זיכוי (שחלקן רק בעבור יגיעה אישית) מיסים 8
K החזר מס בגין רווחי הון ע"י נקודות זיכוי צרכנות פיננסית 2
N החזר מס ע"ח נקודות זיכוי שוק ההון 2
M החזר מס דיבידנדים כנגד נקודות זיכוי - גם למס ששולם בחו"ל? שוק ההון 9
yanosh34 עודף לא ברור של זיכוי לפי סעיף 45א מיסים 15
פ עוד על זיכוי מס ששולם בחו"ל מיסים 5
yossik מס הכנסה על זיכוי בעמלות מסחר מיסים 3
ז נקודות זיכוי מס מיסים 6
O נקודת זיכוי בגין תואר אקדמי שלא נוצלה מיסים 3
Z זיכוי וניכוי מרווח הון בשל הפקדה לפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
מ משפט בנושא זיכוי מס זר בארה"ב נגד הNIIT מיסים 1
S הגשת בקשה להחזר מס הכנסה דרך finupp - בדיקה בסימולטור לאחר הגשה הראה חוב ולא זיכוי - הצילו! מיסים 21
ה יתרת נקודות זיכוי לפריסה מיסים 2
A זיכוי מס חוץ בישראל כנגד מס ששולם לארה"ב על פדיון קופת גמל להשקעה מיסים 10
מ זיכוי מס על מטריה לקרן הפנסיה לשכיר מיסים 6
X נקודות זיכוי לעצמאים, 7000+₪ שהגיחו משומקום מיסים 8
S איך מחשבים נקודות זיכוי על ילדים מיסים 10
A נקודות זיכוי לאדם על הרצף האוטיסטי מיסים 6
N זיכוי וניכוי בקרן הפנסיה לעצמאים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
Z האם נקודת זיכוי נוספת לנערים בגיל 18 ניתנת למימוש גם כנגד מס רווחי הון או רק כנגד יגיעה אישית? מיסים 6
R זיכוי מס על סמך נקודות זיכוי מיסים 10
S העברת זיכוי מס לפי סעיף 46 לשנה עוקבת מיסים 6
RumpSteak טופס 106, סעיף 42 ניכוי למס הכנסה: (כולל זיכוי פ"ש בסך ...) - מהו זיכוי פ"ש? מיסים 1
שם משתמש בעייתי "נקודות זיכוי בלתי מנוצלות" - מה הכוונה? מיסים 18
A זיכוי מס זר - תקרת זיכוי מיסים 5
ח דחיית נקודת זיכוי בגין תואר אקדמי - התמחות מיסים 2
A זיכוי מס זר בארץ כנגד Net Investment Tax מיסים 5
A זיכוי על מסי חוץ בארץ - לא ניתן לקבל זיכוי על הכנסה שהופקה מחוץ לישראל מיסים 1
C העברת נקודות זיכוי בין בני הזוג מיסים 6
ה זיכוי ממס בתלוש שכר מיסים 17
פ נקודות זיכוי על ילדים מיסים 1
מתכנת רשות המסים תעביר באופן יזום החזרי מס לכ-1,900 הורים לילדים עם מוגבלות שלא מימשו את זכאותם להקלה במס של 2 נקודות זיכוי מיסים 18
א ניוד נקודת זיכוי של תינוק - איך עושים את זה? מיסים 10
I תיאום מס לשכיר - זיכוי עבור תשלום לריסק פרטי ומטריה ביטוחית צרכנות פיננסית 7
P ניצול נקודות זיכוי כנגד ריווחי הון מיסים 14
I זיכוי מס בגין תשלום לביטוח חיים\אובדן כושר עבודה לשכירים (שלא דרך תלוש השכר) צרכנות פיננסית 8
י זיכוי מס מתרומות2021 מיסים 1
guesto קדימות מגן מס מול נקודות זיכוי שוק ההון 30
י זיכוי מתרומות מיסים 2
י נקודות זיכוי ורווחי הון שוק ההון 4
מ נקודות זיכוי במיסוי בשל תינוק חדש במשפחה מיסים 5
S דמי לידה ונקודות זיכוי אוף טופיק 2
S ניצול נקודות זיכוי מס (ועוד כמה שאלות) מיסים 5
T שימוש בנקודות זיכוי של מס הכנסה לשוק ההוו שוק ההון 11
מ הפקדות לקופת גמל עצמאית בשביל זיכוי מס צרכנות פיננסית 1
פסיוני התחשבות בנקודות זיכוי vs ניכוי מס במקור צרכנות פיננסית 1
ח זיכוי מס בעבור ביטוח חיים צרכנות פיננסית 10
I האם גם לילד יש 2.25 נקודות זיכוי? שוק ההון 9