• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

חישוב כדאיות מכירת RSUs

מה האחוז שאיתו תרגיש בנוח?
מה כולל אצלך ״ההון הכללי״? (פנסיה, דירת מגורים…?)
ההון הכללי כולל ממש הכל - תיק השקעות, דירת מגורים עתידית ופנסיות, לדעתי זו שגיאה להתעלם מפנסיות או מדירה.
כרגע אני מכוון להגביל את ה RSU להיות 25% מההון הכללי העתידי ביום הפרישה. ה RSU צפויים להגיע ליעד מהר יותר ולכן אני מוכר כדי להאט את קצב הצבירה של ה RSU.

כרגע אני מכוון להגביל את ה RSU להיות 25% מההון הכללי העתידי ביום הפרישה. ה RSU צפויים להגיע ליעד מהר יותר ולכן אני מוכר כדי להאט את קצב הצבירה של ה RSU.
למה לא למכור ברגע הראשון שאפשר? זה בדיוק כמו להשקיע במניה ספציפית על כל המשתמע מכך ..

למה לא למכור ברגע הראשון שאפשר? זה בדיוק כמו להשקיע במניה ספציפית על כל המשתמע מכך ..
מיסוי נוכחי גבוה, הטבת דחיית מס, הטבות מיסוי בפרישה. הכל מפורט בעמודים הקודמים.

לאן בעצם הולכים הדיווידנדים שמניית ה RSU מחלקת? איפה אני רואה אותם?

תודה. יש דרך לראות את זה בממשק של ETRADE?

לאן בעצם הולכים הדיווידנדים שמניית ה RSU מחלקת? איפה אני רואה אותם?
נכנסים לך לחשבון המניות אחרי מיסוי במזומן $
התשובה של @Minimi נכונה לגבי מניות ״בשלות״ (vested).
יש חברות ששומרות לך את הדיבידנד המתקבל גם עבור המניות שעדיין לא הבשילו וברגע ההבשלה הדיבידנדים שנאספו בזמן הזה נכנסים לתלוש המשכורת וממוסים במס שולי (להבדיל מהדיבידנדים המתקבלים לאחר שהמניה כבר הבשילה).

האם הירידות האחרונות השפיעו/שינו את איך שאתם מרגישים/חושבים?
המניה של החברה שלי ירדה 25% מהשיא האחרון באפריל (כאשר סנופי ירד 15% באותו זמן).
די מבאס.
אבל פתאום נזכרתי שהדולר עלה באותה תקופה 9% דהיינו ההפסד שלי תכלס רק 18% לפי שווי שקלי.
אם משקללים מיסוי מקסימלי (כי אין כמעט רווח גלום במניות שלי) אז הפסדתי רק 9% כתוצאה מכך שלא מכרתי.
זה כבר לא כ״כ מפחיד כמו 25%
האם זה ישפיע על תכנית המכירה העתידית של ה- RSU שלכם אם וכאשר שערי המניות יחזרו לשיאים הקודמים?
ממשיך להזחיק בינתיים, אם התכנית שלי למכור בפרישה תצא לפועל, הטבת המיסוי כל כך גדולה כך שיש למניה עוד הרבה לרדת כדי שישתלם למכור עכשיו.
זה סיפור יפה לספר לעצמך, אבל העובדה שגם המדינה הפסידה (סחטה פחות ״מיץ״ מהכסף שלך) לא קשורה לעובדה שגם אתה הפסדת יחסית למצב הקודם (שבו גם המניה וגם קרן הסל היו יקרות יותר). אם לאחר הקניה של תעודת הסל המפוזרת גם המניה וגם תעודת הסל יחזרו למחיר הקודם שלהן לך יישאר עדיין פחות כסף פשוט משום שאת הרווח שאתה עושה כשאתה חוזר למצב הקודם אתה עושה רק על החלק שלך ולא על החלק של המדינה.
מתמטית את צודקת כפי הדוגמה שנתת בהמשך.
אבל זה נכון רק אם נכנעים וקונים עכשיו.
לו רק המניה שלי ירדה אז זה יותר בעיה, אבל היות שכל השוק ירד, למה לי למהר ? המניה שלי תעלה יחד עם כל השוק אם הוא יעלה מתישהו (בתקוה שזה יקרה לפני מועד הפרישה המתוכנן שלי).

מתמטית את צודקת כפי הדוגמה שנתת בהמשך.
אבל זה נכון רק אם נכנעים וקונים עכשיו.
לו רק המניה שלי ירדה אז זה יותר בעיה, אבל היות שכל השוק ירד, למה לי למהר ? המניה שלי תעלה יחד עם כל השוק אם הוא יעלה מתישהו (בתקוה שזה יקרה לפני מועד הפרישה המתוכנן שלי).
אז אתה רק מצדיק אותי עוד יותר…
בתגובה שלי אני עניתי בדיוק למצב שבו מוכרים וקונים מדד רחב (ולאמירה השגויה כאילו אין הפסד יחסית למצב הקודם).

אגב, הבעיה בלהמשיך ולהחזיק במניה הבודדת זה כמובן שאף אחד לא מבטיח לך שהמניה הבודדת תתאושש כמו המדד (או תתאושש בכלל). לכן למרות ההפסד היתרון בלמכור ולקנות מדד רחב נשאר (כמו קודם) הפיזור.

גילוי נאות - אנחנו לא מכרנו.

ממשיך להזחיק בינתיים, אם התכנית שלי למכור בפרישה תצא לפועל, הטבת המיסוי כל כך גדולה כך שיש למניה עוד הרבה לרדת כדי שישתלם למכור עכשיו.
מתי אתה מתכנן לפרוש ?
גילוי נאות - אנחנו לא מכרנו.
לא מכרתם שום RSU מאז ההחזקה ?

חח ממש מרגיש איפשהו מטומטם, שהרושם שהתקבל לי שהדעות חלוקות בין להחזיק RSU כמניה בודדת גם אם זה חלק מאוד גדול מההון העצמי, ללמכור ולמכור מדד. אבל למעשה, כל מי שנמצא פה לא מוכר RSU אף פעם.

אם לסכם, קריאת הפורום:
+עזרה להשיג ידע תיאורטי
+עזרה עם קופות גמל למסלול מנייתי (אם כי כרגע הוא רק ירד)
-אבל קריאת הפורום הזה גרמה לי נזק, מאשר אם לא הייתי עושה שום דבר וממשיך להיות "אחד שאינו יודע" ולא מתעסק עם RSU.

דוגמא יפה שככל שאתה יודע יותר, אתה גם יכול לעשות לעצמך הרבה יותר נזק, מאשר לא לדעת כלום.

כנראה שלפעמים צריך לקרוא בין השורות, וחבל שמכרתי ולא המשכתי לקרוא. באסה, צבירה של 7-8 שנים.

שהדעות חלוקות בין להחזיק RSU כמניה בודדת גם אם זה חלק מאוד גדול מההון העצמי, ללמכור ולמכור מדד
ואופציה שלישית שהיא לווסת את כמות האחזקה של מנייה בודדת לפי כללים אישיים. לא חייב הכל או כלום

כל מי שנמצא פה לא מוכר RSU אף פעם
שגוי

אבל קריאת הפורום הזה גרמה לי נזק, מאשר אם לא הייתי עושה שום דבר וממשיך להיות "אחד שאינו יודע" ולא מתעסק עם RSU.

דוגמא יפה שככל שאתה יודע יותר, אתה גם יכול לעשות לעצמך הרבה יותר נזק, מאשר לא לדעת כלום.

כנראה שלפעמים צריך לקרוא בין השורות, וחבל שמכרתי ולא המשכתי לקרוא. באסה, צבירה של 7-8 שנים
זו מסקנה פרסונלית. אני אישית מעדיף לתכנן את הסיכונים שלי קדימה - ואם בדיעבד "הרווחתי פחות" אני לא מתחרט כי הרווחתי משהו אחר (נניח פרופיל סיכון).
למה אתה לא מתחרט שלא קנית ביטקוין עם כל ההון שלך לפני עשור?

לא מכרתם שום RSU מאז ההחזקה ?
התייחסתי לנושא האחרון של מכירה בגלל הפחד מהירידות.
לכל מי שהשתתף בדיון…
האם הירידות האחרונות השפיעו/שינו את איך שאתם מרגישים/חושבים?
האם זה ישפיע על תכנית המכירה העתידית של ה- RSU שלכם אם וכאשר שערי המניות יחזרו לשיאים הקודמים?
בהקשר הזה זה לא גרם לנו לשנות את התכניות או למכור ולכן כתבתי שלא מכרנו.

בלי קשר לנושא הספציפי אנחנו דווקא כן מכרנו בעבר כאשר הרגשנו שאחוז האחזקה של מניה בודדת חורג מסיבולת הסיכון שלנו והעדפנו למכור קצת ולאזן עם נדל"ן. יחד עם זאת כיום, עם כל העליות (והרפרשים), זה בסך הכל היה אחוז יחסית קטן מה- RSU שברשותנו (פחות מ- 10%).

לדעתי האישית השיתוף של האסטרטגיות של כל אחד והמחשבות והתובנות של כל אחד ששותף לדילמה הזו היא חיובית בסך הכל. אבל בתנאי שאתה לוקח את התובנות הללו בערבון מוגבל והכי חשוב מתאים את ההחלטות שלך לסיבולת הסיכון שלך. ועוד יותר חשוב לא מתחרט רק בגלל שבדיעבד היית יכול להרוויח יותר אם "רק היית פועל אחרת". תמיד"בדיעבד" אפשר להרוויח יותר...

אם זה יקל עליך באיזו שהיא צורה אני יכולה להגיד לך שאם לא היינו מוכרים את החלק שכן מכרנו בזמנו ומוכרים אותו היום, היינו מרווחים עוד כחצי מיליון שקל (למרות כל הירידות שהיו לאחרונה). למרות זאת, אני לא מתחרטת לשניה. אז זה התאים לנו וזה מה שחשוב.

מתי אתה מתכנן לפרוש ?
5-10 שנים
כעת די נהנה בעבודה, אמנם קצת במלכודת כי נמצא בפוזיציה אסטרטגית לחברה ומרעיפים עלי RSU ובונוסים בסכומים נאים. אבל מאמין ביום שאוכל לפרוש, כבר ארגיש מיצוי וארצה באמת לעזוב
אז אתה רק מצדיק אותי עוד יותר…
בתגובה שלי אני עניתי בדיוק למצב שבו מוכרים וקונים מדד רחב (ולאמירה השגויה כאילו אין הפסד יחסית למצב הקודם).
ראיתי שהתייחסת למכירת המניה וקנית המדד - כעת בשפל.
אך הכוונה שלי הייתה להמשיך להחזיק מתוך תקווה שמניית החברה שלי תעלה חזרה יחד עם המדד.
הבעיה בלהמשיך ולהחזיק במניה הבודדת זה כמובן שאף אחד לא מבטיח לך שהמניה הבודדת תתאושש כמו המדד (או תתאושש בכלל).
זה נכון באופן כללי ונכון תמיד.
אבל כרגע שהמניה ירדה יחד עם השוק סביר שהיא תעלה בחזרה יחד עם השוק, וזה גם מה שקרה בפועל בכל הירידות שהיו מאז נכנסתי לחברה, כי מדובר על מגמה רוחבית בשוק ולא משהו נקודתי שקרה לחברה או לסקטור הספציפיים.
הסיכון לאירוע נקודתי בחברה/בסקטור היה ונשאר זהה, לא השתנה מאומה כתוצאה מהירידה, ככל ואני מסכים לחיות עם הסיכון הזה אמשיך להחזיק גם כעת שהמניה ירדה יחד עם כל השוק.
לא מספיק הדגשתי אבל אחד השיקולים העיקריים הוא שרוחב מוחץ מה RSU חייב במס שולי ואין כמעט רווח הון, תחת הנסיבות הללו מסכים לקחת את סיכון המניה הבודדת ולא להתחלק עם המדינה חצי חצי. מה גם המכפיל כיום 25 מה שמצביע על תמחור סביר בעיני.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
IAmSam חישוב כדאיות של פרישה מרצון עם מרכיב פיצויים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
T חישוב כדאיות הקדמת תשלומים לקבלן נדל"ן 14
C חישוב כדאיות לקיחת הלוואה והחזר משכנתא נדל"ן 9
T חישוב כדאיות עזיבה של אינטרקטיב ישראל לטובת ib העולמי שוק ההון 3
M האם חישוב "כדאיות רכישת דירה" בהתאם לעלויות הדירה מול עלות השכירות זה לא בעצם תזמון שוק? נדל"ן 23
A חישוב תשואה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
ה חישוב תשואה מאג"ח ממשלתי לא צמוד שוק ההון 11
A חישוב היטל השבחה נדל"ן 20
S חישוב רווח: קופגל"ה מול ניהול עצמי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
S איך מוצאים קרן סנופי עם בסיס חישוב מדד? שוק ההון 5
דניאל פינקלברג עזרה בגוגל Sheets, חישוב רבית לילד אוף טופיק 6
M חישוב החזר עבור הלוואה בריבית משתנה/צמודה צרכנות פיננסית 1
Gari חישוב גובה הקופון באגרות חוב בריבית קבועה שוק ההון 12
N חישוב תשואה של אגח צמוד מדד לפדיון שוק ההון 18
A חישוב מס על ניירות ערך זרים מיסים 3
TalYaro1 חישוב והשוואת ריביות משכנתא בזמן מלחמת חרבות ברזל. נדל"ן 1
S חישוב של מיסוי ריאלי/נומינלי בתוספת דמי ניהול שוק ההון 2
S חישוב של מיסוי ריאלי/נומינלי בתוספת דמי ניהול מיסים 7
S חישוב חשיפה באחוזים לשוק המניות האמריקאי במסלולים פנסיונים מנוהלים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
א קרן כספית - חישוב ערך המדד \ אינפלציה שוק ההון 5
D מיסוי espp, בחירת אופן חישוב המס מיסים 2
א חישוב מס רווח הון - הפקדות לקרן השתלמות (עצמאי) מעל לתקרה המזכה: מיסים 7
A חישוב הצמדה וריבית על חוב לביטוח לאומי ולמס הכנסה מיסים 3
D חישוב סכום קצבה בפרישה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 19
B חישוב ריבית שנתית שוק ההון 24
R טופס 1322 עזרה בהשלמת חישוב הפסדים להעברה מיסים 2
R כיצד ניתן לקזז הפסדים בשוק ההון, אל מול חישוב מס במימוש רווחים בשנים שאחרי? מיסים 2
C חישוב הפרשים בדמי לידה על בונוס ששולם לאחר הלידה צרכנות פיננסית 4
א חישוב תשואה יומית של בנק לאומי לא נכון שוק ההון 0
Y חישוב IBAN של בנק ישראלי (העברה מIB) פוסטים מאיכות נמוכה 2
א חישוב מס ריאלי איך זה עובד ? שוק ההון 8
ע האם החזר הצמדד מדד הוא הוצאה מוכרת לניכוי בעת חישוב מס שבח? נדל"ן 0
C חישוב הריסק בדו"ח שנתי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
S שאלה על אופן חישוב מס ירושה אמריקאי למשקיע ישראלי עם מינוף מיסים 2
P הסבר ודוגמאות לטופס 1320 (חישוב הכנסה מעסק)? מיסים 0
ס חישוב תקבולים עתידיים - דיבידנדים לטווח ארוך שוק ההון 17
Cfy חישוב ציפיות ריבית עתידיות מתוך ה-US treasury yield curve שוק ההון 0
W כלים אוטומטיים עבור חישוב מס לקריפטו השקעות אלטרנטיביות 3
guesto חישוב קצב צמיחת רווחים באתרים הפיננסיים שוק ההון 0