• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

חוות דעת על תיק מנייתי

שיר הלל לטבע

משתמש רשום
דירוג
1
אני פותח בקרוב מאוד תיק בסכום התחלתי של כ-30K, והפקדות משתנות בהתאם למשכורת. כרגע אני חייל משוחרר בין עבודות אז זה משתנה מאוד, אבל השאיפה היא להפקיד מינימום 4,000 שח בחודש.
אני מתכוון לתיק 100 אחוז מנייתי מאחר ואני צעיר, ואין לי בעיה עם משבר בשנים הקרובות (כך אני מסיק מהכרות שלי עם עצמי).

חשבתי על בלאק רוק כמובן, בחלוקה הבאה:
80% - S&P 500 (ארה"ב)
10% - MSCI Europe (אירופה)
10% - MSCI EM IMI (מתעוררים)

אני מעדיף כמה שפחות ניירות ערך משיקולי נוחות ועמלות קנייה ומכירה, ובהינתן השוק בישראל קטן מאד אני לא מוצא לו מקום בחלוקת נתח שכוללת ברובה המוחלט את ארה"ב.

חשבתי אולי לתת במה גם לסקטור הטכנולוגי שאני מאמין בו מאוד (מאה ה-21 אחרי הכל), יש מקום לדעתכם? מצד אחד זו כפילות כי בלאו הכי אני משקיע בסנופי ואירופה ומצד שני אני חושב שהתחום הזה ספציפית יתעלה על כלל השוק.

טרם פתיחתי עברתי פה על שרשורים דומים אבל לא כולם תיארו במדויק את רצונותיי ונקודת הפתיחה שלי בשאלות, לכן החלטתי לפתוח אחד משלי.
כמובן שאשמח לחוות דעת על אופי התיק, אולי דברים שצריך לדעת ואני מפספס.

לגבי איזון התיק בעתיד -
לקראת גיל 35 אקצה 20% מהתיק לאג"ח ארה"ב בטווח של 10 שנים.
התיק אופציונלי גם למשיכות על בסיס פרישה חלקית, האם בתבניתו הנוכחית הוא יכול לתפקד ככזה? או שהוא יצטרך לעבור למתכונת סולידית יותר (סטייל הארי בראון) או פחות (25-30 אחוז אג"ח)

נקודה חשובה: יכול להיות שבעשור הקרוב אבצע משיכות מהתיק להשקעות בנדל"ן. לא יודע אם זה משמעותי אבל אציין בכל זאת.
רשמתי כל מה נראה לי שצריך, אם יש שאלות שצריך להעלות הרגישו חופשי.
שאלות נוספות:
1. איך אני יודע להשתמש בתכנת המסחר? יש סרטון או התנסות חינמית? קצת מרתיע לשים 30K, שזה כל חסכונותיי מאז הצבא, כשאני לא יודע להשתמש בתכנה של בית ההשקעות, אם יש דיליי בפקודות, או לא נוחות בנראות וכו.

2. חשוב לי שבית ההשקעות יהיה זול ככל הניתן, שלא יגביל אותי בבחירת ניירות ערך, שתכנת המסחר בו תהיה נוחה לשימוש ושירות לקוחות סביר +. יש בית השקעות שמזוהה עם הנקודות? אני צריך להתחשב בעוד דברים?

3. כדאי לקנות כל רבעון או כל חודש? ההיגיון אומר כל חודש ככה אני לא מבזב זמן שהכסף יושב בעוש, אבל קראתי בהרבה מקומות עם התייחסות להפקדה כל רבעון.

4. אולי זאת שאלת תם, אבל איך אני יכול לדעת לפני שאני מפקיד כסף לחשבון בבית השקעות כמה ניירות ערך מתוך המדד אני יכול לקנות? אני מניח שאני אקנה מס' ניירות ערך אחרי שאני יודע בכמה כסף לקנות S&P מתוך הסכום שיש לי.
לצורך הדוגמה אני אקנה S&P בסכום של 24,000 ש"ח, אבל כמה ניירות זה? איך זה עובד הלכה למעשה?

אני עדיין לומד את הנושא כך שיכול להיות שיהיו לי כאן טעויות והנחות יסוד שגויות, אשמח לכל סוג של ביקורת בונה שאוכל להפיק ממנה תועלת.
תודה לכולם מראש (:

10% - MSCI Europe (אירופה)
10% - MSCI EM IMI (מתעוררים)
בסכום כל כך נמוך לדעתי אין בזה טעם. זו התעסקות נוספת, עמלות וכ'ו, ובסתירה למה שרשמת מייד אחרי כן:
אני מעדיף כמה שפחות ניירות ערך משיקולי נוחות ועמלות קנייה ומכירה,
חכה שיהיה לך לפחות עוד 0 אחד בצבירה.

1. איך אני יודע להשתמש בתכנת המסחר? יש סרטון או התנסות חינמית? קצת מרתיע לשים 30K, שזה כל חסכונותיי מאז הצבא, כשאני לא יודע להשתמש בתכנה של בית ההשקעות, אם יש דיליי בפקודות, או לא נוחות בנראות וכו.
לרוב בתי ההשקעות יש PDF עם הסברים בסיסיים. אם אתה עדיין מסתבך אתה יכול לדבר עם התמיכה של בית ההשקעות, או לשאול פה אם מדובר בדברים ספציפיים.
בכל מקרה, אתה תמיד יכול לבצע את הרכישות הראשונות בסכומים קטנים כדי לוודא שבאמת מתבצע מה שהתכוונת. זה אמנם יעלה לך עוד כמה שקלים בעמלות, אבל אתה יכול לראות בזה שכר לימוד (זול מאוד).

2. חשוב לי שבית ההשקעות יהיה זול ככל הניתן, שלא יגביל אותי בבחירת ניירות ערך, שתכנת המסחר בו תהיה נוחה לשימוש ושירות לקוחות סביר +. יש בית השקעות שמזוהה עם הנקודות? אני צריך להתחשב בעוד דברים?
זול ככל הניתן - תסתכל בשרשור הנעוץ של עמלות בתי השקעות. אתה יכול גם להתקשר לבתי השקעות ולהשוות עמלות. אני כן יכול לומר לך שההפרשים בין בתי ההשקעות בארץ הם לא גדולים עבור מי שמתכוון לסחור פסיבית רק בניירות ישראליים, .
הגבלה בבחירת ניירות ערך, תוכנת מסחר - אותו דבר בכל בתי ההשקעות הישראליים.
דבר חשוב לשים לב אליו (לשאול כשאתה מצטרף, ואפילו להתמקח על זה אם יש צורך) זה עלות העברת ניירות ערך - אתה צריך לוודא שהיא זולה ככל הניתן, ועדיף שלא תהיה תלויה בגודל התיק. זה מה שמאפשר לך לעזוב בזול את בית ההשקעות אם אתה לא מרוצה ממנו.

3. כדאי לקנות כל רבעון או כל חודש? ההיגיון אומר כל חודש ככה אני לא מבזב זמן שהכסף יושב בעוש, אבל קראתי בהרבה מקומות עם התייחסות להפקדה כל רבעון.
תעשה את החשבון עם העמלות. לכל פעולה יש עמלה שנגזרת מהסכום (אחוז מסוים מהסכום של הקנייה/מכירה) ועמלת מינימום שאתה צריך לשלם בכל מקרה. יש הרבה שמפקידים כל רבעון כדי שייצבר סכום מספיק גדול כך שתעבור את עמלות המינימום.
בכל מקרה, אלו אופטימיזציות קלות יחסית שלא יעשו הבדל גדול במיוחד לטווח הארוך.

4. אולי זאת שאלת תם, אבל איך אני יכול לדעת לפני שאני מפקיד כסף לחשבון בבית השקעות כמה ניירות ערך מתוך המדד אני יכול לקנות? אני מניח שאני אקנה מס' ניירות ערך אחרי שאני יודע בכמה כסף לקנות S&P מתוך הסכום שיש לי.
לכל נייר יש מחיר.
למשל, כיום הנייר של בלאק רוק שמחקה את ה-SP500 עולה כ-1000 שקל.

בסכום כל כך נמוך לדעתי אין בזה טעם. זו התעסקות נוספת, עמלות וכ'ו, ובסתירה למה שרשמת מייד אחרי כן:

חכה שיהיה לך לפחות עוד 0 אחד בצבירה.
אז בעצם אתה אומר שכדאי לי ללכת 100 אחוז על סנופי עד שיהיו לי 300,000 ש"ח?
כמובן לא כהמלצה וכו'

לרוב בתי ההשקעות יש PDF עם הסברים בסיסיים. אם אתה עדיין מסתבך אתה יכול לדבר עם התמיכה של בית ההשקעות, או לשאול פה אם מדובר בדברים ספציפיים.
בכל מקרה, אתה תמיד יכול לבצע את הרכישות הראשונות בסכומים קטנים כדי לוודא שבאמת מתבצע מה שהתכוונת. זה אמנם יעלה לך עוד כמה שקלים בעמלות, אבל אתה יכול לראות בזה שכר לימוד (זול מאוד).

זול ככל הניתן - תסתכל בשרשור הנעוץ של עמלות בתי השקעות. אתה יכול גם להתקשר לבתי השקעות ולהשוות עמלות. אני כן יכול לומר לך שההפרשים בין בתי ההשקעות בארץ הם לא גדולים עבור מי שמתכוון לסחור פסיבית רק בניירות ישראליים, .
הגבלה בבחירת ניירות ערך, תוכנת מסחר - אותו דבר בכל בתי ההשקעות הישראליים.
דבר חשוב לשים לב אליו (לשאול כשאתה מצטרף, ואפילו להתמקח על זה אם יש צורך) זה עלות העברת ניירות ערך - אתה צריך לוודא שהיא זולה ככל הניתן, ועדיף שלא תהיה תלויה בגודל התיק. זה מה שמאפשר לך לעזוב בזול את בית ההשקעות אם אתה לא מרוצה ממנו.

תעשה את החשבון עם העמלות. לכל פעולה יש עמלה שנגזרת מהסכום (אחוז מסוים מהסכום של הקנייה/מכירה) ועמלת מינימום שאתה צריך לשלם בכל מקרה. יש הרבה שמפקידים כל רבעון כדי שייצבר סכום מספיק גדול כך שתעבור את עמלות המינימום.
בכל מקרה, אלו אופטימיזציות קלות יחסית שלא יעשו הבדל גדול במיוחד לטווח הארוך.

לכל נייר יש מחיר.
למשל, כיום הנייר של בלאק רוק שמחקה את ה-SP500 עולה כ-1000 שקל.
תודה על התגובה, לקחתי את כל הנקודות לתשומת ליבי.

רק לגבי הסעיף של העמלות, בתכנת מסחר עצמה אני רואה כמה עמלת מינימום תהיה ואז אני מחשב כמה אני אצטרך לקנות בשביל לעבור אותה ושיצא לי "שווה" בעצם? כמה זה מינורי?

בגדול אני מסיק שאני פשוט צריך להתקשר לבתי השקעות עם תיק השקעות עצמאי ולבקש הצעת מחיר לגבי פתיחת תיק?

רק לגבי הסעיף של העמלות, בתכנת מסחר עצמה אני רואה כמה עמלת מינימום תהיה ואז אני מחשב כמה אני אצטרך לקנות בשביל לעבור אותה ושיצא לי "שווה" בעצם?
לא, כשאתה פותח תיק אומרים לך בבית ההשקעות כמה עמלות תשלם, ואתה צריך לחשב בעצמך.
למשל, אם עמלת קנייה של ניירות ישראליים היא 0.1% ועמלת מינימום היא 10 שקלים, אז אתה צריך לקנות ב-10000 בשביל להגיד לעמלת המינימום.

כמה זה מינורי?
מינורי... במרבית בתי ההשקעות המינימום לקניית ני"ע ישראליים הוא באזור ה-5 שקלים, אז במקרה הכי גרוע אתה משלם עוד 5 שקלים על כל נייר. זה די זניח.

בגדול אני מסיק שאני פשוט צריך להתקשר לבתי השקעות עם תיק השקעות עצמאי ולבקש הצעת מחיר לגבי פתיחת תיק?
בדיוק.

אז בעצם אתה אומר שכדאי לי ללכת 100 אחוז על סנופי עד שיהיו לי 300,000 ש"ח?
המספר המדויק פחות חשוב, אבל בגדול זה נראה לי עדיף במיוחד לאור האחוזים שציינת.
יש לך כך כך הרבה זמן....
רק דעתי, לא ממליץ

המספר המדויק פחות חשוב, אבל בגדול זה נראה לי עדיף במיוחד לאור האחוזים שציינת.
יש לך כך כך הרבה זמן....
רק דעתי, לא ממליץ
אבל זה לא מסוכן ללכת רק על מדד של מדינה אחת? צריך פיזור לא? למה לסכום הנמוך יש קשר ישיר לחלוקת התיק?
במידה וכן היית צריך להמליץ איך היית מנמק את זה? מה היית בוחן?
כמובן שכל מה שתרשום לא בגדר המלצה אלא שיח ענייני. (:

אני חייל משוחרר בין עבודות אז זה משתנה מאוד, אבל השאיפה היא להפקיד מינימום 4,000 שח בחודש.
אני מתכוון לתיק 100 אחוז מנייתי מאחר ואני צעיר
יכול להיות שבעשור הקרוב אבצע משיכות מהתיק להשקעות בנדל"ן
מעט אוף טופיק אבל חשוב לוודא שמעבר לרכישת דירה שיכללת בתוכנית הכוללת הוצאות נוספות בעשור הקרוב כמו שכר דירה בין עבודות, קניית מכשירים וריהוט לדירה, לימודים, טיול, הקמת עסק, חתונה, ואי אלו עוד הוצאות שיכולות להיות רלוונטיות למסלול חייך.

חשבתי אולי לתת במה גם לסקטור הטכנולוגי שאני מאמין בו מאוד
אתה מאמין בו יותר מאשר האמונה של שאר השחקנים בשוק בסקטור הזה?

מעט אוף טופיק אבל חשוב לוודא שמעבר לרכישת דירה שיכללת בתוכנית הכוללת הוצאות נוספות בעשור הקרוב כמו שכר דירה בין עבודות, קניית מכשירים וריהוט לדירה, לימודים, טיול, הקמת עסק, חתונה, ואי אלו עוד הוצאות שיכולות להיות רלוונטיות למסלול חייך.

אתה מאמין בו יותר מאשר האמונה של שאר השחקנים בשוק בסקטור הזה?
כל הדברים האלה ינוקו מהעובר ושב וחסכונות אחרים, אני כיום וכמו שזה נראה גם בשנה הקרובה יכול להתקיים מ-1,000 שח בחודש. בת זוג לא באופק וגם אל רוצה, ככה שכל עוד אני גר עם ההורים אין לי הוצאות בכלל. רק יציאות עם חברים, ספרים וקורסים למיניהם. כל זה לא קשור לאלפי שקלים בחודש שאפקיד לתיק

בנוגע לסקטור אני מאמין שבמאה ה-21 הפרצות יבואו בעיקר מהטכנולוגיה, חברות כאלה ואחרות עם פטנטים או חידושים. במידה וארצה להשקיע בו מה המדד הנפוץ שלו? או הכי טוב בחינת דמי ניהול

בשנה הקרובה יכול להתקיים מ-1,000 שח בחודש
לא ענית על התהייה שלי. אם בעוד 3 שנים תצטרך להוציא 50 אלף שקל על שכר לימוד (או הוצאה אחרת לפי ציפיותך), האם התוכנית שבנית תעמוד בזה? תוך התחשבות במשברים וכו. לטענתך יש חסכונות אחרים שיכסו הוצאות אלו, אם זה המצב אז מצויין. זה אבל אומר שאתה לא 100% במניות. כלומר ציטטת שתי גישות סותרות להתמודד עם הדילמה. מה שחשוב שתוודא האם הכסף ישרת אותך או שיהפוך לשולט בתוכניות שלך...

אני מאמין
ומי שתקנה ממנו את המניה/מדד לא מאמין בטכנולוגיה כמנוע צמיחה? האם תקנה היום בכל מחיר את המדד הזה מתוך אמונה בלבד?
לשאלתך, מדדים נפוצים לטכנולוגיה מבוססים ה nasdaq

לא ענית על התהייה שלי. אם בעוד 3 שנים תצטרך להוציא 50 אלף שקל על שכר לימוד (או הוצאה אחרת לפי ציפיותך), האם התוכנית שבנית תעמוד בזה? תוך התחשבות במשברים וכו. לטענתך יש חסכונות אחרים שיכסו הוצאות אלו, אם זה המצב אז מצויין. זה אבל אומר שאתה לא 100% במניות. כלומר ציטטת שתי גישות סותרות להתמודד עם הדילמה. מה שחשוב שתוודא האם הכסף ישרת אותך או שיהפוך לשולט בתוכניות שלך...

ומי שתקנה ממנו את המניה/מדד לא מאמין בטכנולוגיה כמנוע צמיחה? האם תקנה היום בכל מחיר את המדד הזה מתוך אמונה בלבד?
לשאלתך, מדדים נפוצים לטכנולוגיה מבוססים ה nasdaq
הבנתי את הכוונה שלך. כן תהיה לי קרן חירום נזילה שתגדל עם הזמן, הכסף שאני מפקיד לשוק ההון הוא כסף "מת" מבחינתי. לא מושך אלא אם להון עצמי לנדלן.
נניח אני מרוויח 8,000 אני מפקיד 5,000 לתיק ההשקעות וחי מ-3, חצי מזה חיסכון וחצי מזה ליום יום שלי במהלך החודש. אני לא צריך יותר.
אם אני יודע שבעוד כמה חודשים אני אעבור לגור עם מישהי (זה עוד רחוק), אז אני אדע להגדיל את הקרן הנזילה הרבה יותר.
אבל בשורה התחתונה - לא יצא לי כסף מהתיק ויהיה לי חיסכון אחר לכל בלתם שלא יהיה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
N הערכה מחדש - חוות דעת על תיק שוק ההון 25
S סוחר מתחיל - תיק עצמאי חוות דעת. שוק ההון 12
N תיק השקעות - חוות דעת שוק ההון 23
Y חוות דעת לפני פתיחת תיק שוק ההון 4
G חוות דעת על תיק השקעות (תיק פרטי, קה"ש, קופות גמל ופנסיה) שוק ההון 14
B חוות דעת על תיק לזוג בני 65 שוק ההון 7
א חוות דעת על תיק השקעות (תיק פרטי, קה"ש ופנסיה) שוק ההון 5
T תיק השקעות- חוות דעת שוק ההון 4
T חוות דעת על תיק השקעות שוק ההון 3
I חוות דעת לגבי תיק השקעות שוק ההון 17
א חוות דעת על תיק השקעות שוק ההון 13
B תיק השקעות ראשון - חוות דעת שוק ההון 4
G חוות דעת תיק ההשקעות הראשון שלי שוק ההון 2
T חוות דעת - תיק השקעות ראשון שלי שוק ההון 6
pasta חוות דעת על תיק השקעות חדש שוק ההון 11
D חוות דעת תיק השקעות - התיק של DOR22 שוק ההון 16
stamEhad חוות דעת על תיק השקעות ראשון לבת זוגי שוק ההון 14
stamEhad חוות דעת תיק קיים של הייטקיסט בן 32 - מחפש את השינויים הנכונים שוק ההון 14
Y חוות דעת על תיק השקעות פשוט מני"ע נסחרים בשקלים שוק ההון 3
A חוות דעת תיק השקעות ראשון שוק ההון 1
חורש חוות דעת על בניית תיק עם שילוב שוק מקומי שוק ההון 6
נ חוות דעת על תיק השקעות + שאלה על אג"ח שוק ההון 11
D חוות דעת על תיק השקעות ושאלה על איזון עם IRA שוק ההון 8
Y חוות דעת - תיק השקעות 2 מיליון שקל תוך 10 שנים שוק ההון 23
twister חוות דעת ראשונית על תיק שבניתי באמצעות החומרים מהבלוג והפורום שוק ההון 9
S חוות דעת על תכנון תיק השקעות שוק ההון 4
M חוות דעת על תיק השקעות חדש שוק ההון 20
ר חוות דעת על תיק חדש - מעבר מBlackRock לVanguard שוק ההון 35
ה תיק חדש|| חוות דעת לפני פתיחה שוק ההון 1
ק מבקש חוות דעת על תיק בהשראת Four pillars of investing שוק ההון 135
S חוות דעת על תיק פרטי + IRA שוק ההון 7
1337justme חוות דעת על תיק לפני קניה - חוזה אישי ראשוני שוק ההון 32
C חוות דעת לגבי תיק ואופן ההשקעה שלו שוק ההון 7
B אפיון תיק השקעות - חוות דעת שוק ההון 16
A חוות דעת לגבי תיק 50-50 שוק ההון 17
unrealx תיק השקעות מנוהל - חוות דעת? שוק ההון 2
I חוות דעת לגבי תיק ההשקעות ושאלה לגבי דיבידנדים שוק ההון 20
I חוות דעת על תיק השקעות ושאלה לגבי אג"ח שוק ההון 6
F חוות דעת לגבי תיק השקעות שוק ההון 6
א חוות דעת על תיק השקעות 70/30 שוק ההון 16
ש מבקש חוות דעת על תיק ההשקעות הבא שוק ההון 5
M חוות דעת לגבי סיכון תיק השקעות שוק ההון 37
P חוות דעת על תיק אמריקאי בIB שוק ההון 9
shlomi171 חוות דעת על תיק השקעות שוק ההון 21
D חדש כאן - חוות דעת על תיק השקעות ולבטים להמשך שוק ההון 3
י תיק ני"ע להורים בפנסיה -חוות דעת שוק ההון 18
סנופקין חוות דעת: פתיחת חשבון ב IB ישראל וחיבור לחשבון האמריקאי שלי ב IB שוק ההון 51
L חוות דעת על תמהיל משכנתא + מיקוח ריביות נדל"ן 8
עלילה מסלול חוות דעת על תמהיל של יועץ נדל"ן 32
T חוות דעת על ייעוץ שקיבלתי מיועץ השקעות בבנק שוק ההון 9

נושאים דומים

Back
למעלה