• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

חוות דעת על תיק השקעות 70/30

אביבית

משתמש סולידי
דירוג
19
שלום,

נעים מאוד, שמי אביבית, בת 25, חדשה בפורום (קוראת ותיקה בבלוג אבל לא ידעתי שיש גם בפורום), בעלת אופק השקעה של 10-15 שנים ואולי גם יותר (אין יעד מוגדר מראש אבל אולי יהיה בעתיד).
זה התיק שהרכבתי, אשמח לחוות דעתכם המלומדת:
50% - VOO
10% - VB
10% - קרן מחקה ת"א 125
15% - קרן מחקה ממשלתי שקלי 2-5 שנים
15% - קרן מחקה ממשלתי צמוד 2-5 שנים

ידוע לי כי בחלק המנייתי בתיק יש משקל עודף לשוק האמריקאי על פני חלקו בשוק העולמי. הסיבות לכך הן:
  1. מרגישה שזה פיזור מספק, משום שלמיטב ידעתי, מחצית מהעסקים של החברות האמריקאיות מתבצעים מחוץ לגבולות ארה"ב, ויש קורלציה מאוד גבוהה בין השוק הלא-אמריקאי לשוק האמריקאי.
  2. קיימת בקרה טובה יותר על דוחות בארה"ב מאשר בכל מקום אחר בעולם (במיוחד מבמדינות מתפתחות/קומוניסטיות).
  3. מרבית המחקרים והנתונים ההסטוריים נלקחו מהשוק האמריקאי.
  4. אני יכולה לעבור לחיות בארה"ב במקרה קיצון של החלשות הדולר ביחס לשקל.
  5. בהשקעה בשווקים לא אמריקאים באמצעות קרנות אמריקאיות, יש מיסוי כפול על דיבידנדים.

ידוע לי גם כי בחלק המנייתי יש משקל עודף לשוק הישראלי. הסיבות הן:
  1. הצמיחה בכלכלה הישראלית היא גבוהה ביחס לצמיחה במדינות מפותחות, והרגולציה ומשטר פה מתקדמים יותר מאשר במדינות המתפתחות.
  2. יעילות מבחינת מס - אין מיסוי על דיבידנדים.
  3. השקעה במטבע שאני חיה ממנו, ללא עלות גידור.

המניות הקטנות (VB) מקבלות אצלי משקל עודף ביחס למשקלן בשוק האמריקאי, מתוך ציפייה לקבלת פרמיית גודל.

גילוי נאות - שאלתי את אותה שאלה בפורום שוק ההון בתפוז (כאמור, לא הכרתי את הפורום הזה), אבל אני אשמח לעוד התייחסויות.

תודה מראש!

1. לא עדיף לך vti במקום voo+vb?
2. את פטורה ממס על דיוידנדים בארץ?
3. האם בחנת אפשרות לאגחים עם מחמים ארוכים יותר?

היכן את מתכוונת לסחור?

1. לא עדיף לך vti במקום voo+vb?
החלוקה של VOO ו-VB מיועדת כדי שאני אקצה קצת יותר ל-VB מאשר לחלקו ב-VTI (זאת התקווה לפרמיית גודל שדיברתי עליה).

2. את פטורה ממס על דיוידנדים בארץ?
למיטב ידיעתי, הקרנות המחקות הישראליות צוברות את הדיבינדים לפני מס.

3. האם בחנת אפשרות לאגחים עם מחמים ארוכים יותר?
המטרה של הפלח האג"חי היא למתן תנודתיות, ובגלל זה המח"מ הקצר/בינוני.

היכן את מתכוונת לסחור?
כרגע דרך הבנק. יש לי תנאים יחסית טובים ממקום העבודה שלי - פטור מלא מדמי ניהול, עמלת קנייה מכירה של 0.1% ללא מינימום וגם הטבת שער קלה בהמרת מט"ח. לא פוסלת לעבור לעבור בעתיד לבית השקעות, אבל כרגע לפחות, מרגישה בנוח יותר בבנק.

אני לא אזרחית אמריקאית, אבל אני זכאית כנראה לאזרחות (אמי אמריקאית).

אני לא אזרחית אמריקאית, אבל אני זכאית כנראה לאזרחות (אמי אמריקאית).
לפני שאת הופכת לאזרחית אמריקאית: את מודעת לחובה שחלה על כל אמריקאי בכל מקום בעולם לדווח על הכנסותיו ועל נכסיו הפיננסיים עם אפשרות שיהיה חייב מס בשנים מסויימות?
כמו כן, קרנות שהתאגדו מחוץ לארה"ב קרוב לודאי יסווגו כpassive foreign investment company, חברה שרוב או חלק גדול מהכנסותיה פסיביות והדבר גורר אופני דיווח מסורבלים ויקרים.
הקרן שמחקה את תל אביב 125 תסווג כpfic.

לפני שאת הופכת לאזרחית אמריקאית: את מודעת לחובה שחלה על כל אמריקאי בכל מקום בעולם לדווח על הכנסותיו ועל נכסיו הפיננסיים עם אפשרות שיהיה חייב מס בשנים מסויימות?
כמו כן, קרנות שהתאגדו מחוץ לארה"ב קרוב לודאי יסווגו כpassive foreign investment company, חברה שרוב או חלק גדול מהכנסותיה פסיביות והדבר גורר אופני דיווח מסורבלים ויקרים.
הקרן שמחקה את תל אביב 125 תסווג כpfic.

לא ידעתי זאת, תודה רבה על האינפורמציה.
בכל מקרה, כרגע אין לי תוכניות לבקש אזרחות, אבל אני אקרא יותר על PFIC, ואקח את זה בחשבון.

אבל אני זכאית כנראה לאזרחות (אמי אמריקאית).
אמא שלך חיה בארה"ב יותר מ-5 שנים מתוכם לפחות שנתיים מעל גיל 14?
לחלופין, אחד מההורים שלה עומד בקריטריון הזה ואת צעירה מ-18?

בכל מקרה כמו ש- @TalB אמר רצוי לשקול טוב הצטרפות למדינה הזו.
כל עוד את חיה בארץ זה כנראה רק יגביל אותך.

למיטב ידיעתי, הקרנות המחקות הישראליות צוברות את הדיבינדים לפני מס.
זה נותן לך דחיית מס ולא ביטול שלו.
ברגע שתמכרי יחידות של הקרן תשלמי מס על הרווח + הדיבידנדים הצבורים.

בכל מקרה כמו ש- @TalB אמר רצוי לשקול טוב הצטרפות למדינה הזו.
אח שלי בגיל 26 גילה שהוא יכול להפוך לאזרח אמריקאי משום שאבא שלי (בעל האזרחות) חי בארה"ב למעלה מ20 שנה. בתחילת הערב, ביושבנו לאכול הוא היה שמח וטוב לבב שנפלה בקרבו הזכות. שעה אחר כך, כשסיפרתי לו על עניין חבות המס וPFIC, הוא כבר חיפש אזרחויות אירופאיות אפשריות :)

בכל מקרה, כרגע אין לי תוכניות לבקש אזרחות, אבל אני אקרא יותר על PFIC, ואקח את זה בחשבון.
איננו נוהגים להמליץ בפורום הזה אבל אני חייב להדגיש משהו: אם וכאשר את מחליטה לממש את זכותך, אני ממליץ שתשקיעי זמן לא מבוטל להבין את ההשלכות ולא רק "לקרוא" על זה (בין אם על PFIC או על חובת הדיווח). תסקרי לפחות 5-10 אנשים שמדווחים לארה"ב ומודעים לPFIC ותקבלי החלטה ממקום של מודעות ונסיון (של אחרים).

המטרה של הפלח האג"חי היא למתן תנודתיות, ובגלל זה המח"מ הקצר/בינוני.
מח"מ ארוך (20 שנה ומעלה) הוא יותר תנודתי ובעל קורלציה שלילית יותר למניות ולכן באופן הסטורי לפחות השיג מיתון מוצלח יותר למניות. הנתון הזה ידוע לי בעיקר ביחס לאגח"ים אמריקאיים והיחס שלהם לשוק האמריקאי.
מח"מ קצר\בינוני מפחית סיכון ריבית \אינפלציה ביחס למח"מים ארוכים יותר.

תיק יפה, אבל לדעתי חסרים בו השווקים הבינלאומיים, מפותחים ומתפתחים. גם המשקל של השוק הישראלי חסר פרופורציה.
בעצם את אומרת כי את מאמינה בישראל וארה"ב ונותת להם משקל יתר, ומתעלמת או לא מאמינה בשאר השווקים שהם בערך 50% מהשוק העולמי.
זוהי אמירה חזקה, למעשה נקיטת עמדה. אולי את צודקת ואולי לא.
אגב: הגישה שלך מאוד נפוצה בקרב משקיעים אמריקאים. אפילו מר בוגל אמר בכמה הזדמנויות שמבחינתו מספיק להשקיע בשוק האמריקאי בלבד ובאפט לקח את זה צעד נוסף והמליץ להשקיע בסנופי בלבד.
בהצלחה

אפילו מר בוגל אמר בכמה הזדמנויות שמבחינתו מספיק להשקיע בשוק האמריקאי בלבד
אמת. אבל בוגל מדבר אל אמריקאים. השקעה במניות לא אמריקאיות פירושה סיכון מט"ח עבורם. בכתבה הבאה הוא אומר : "The reality is that we do better than the rest of the world":
http://www.investmentnews.com/artic...vestors-dont-need-to-own-international-stocks
הוא צודק בקשר להווה, אבל המחירים הנמוכים יחסית של מניות לא אמריקאיות והדשדוש שלהן בעשור האחרון מרמזים על תוחלת תשואה גבוהה יותר של מניות אלה ביחס לאמריקאיות (לטווח ארוך).
בראיונות בשנה האחרונה הוא נוהג לחזור על זה שנקודת המחלוקת שבו הבכירים בואנגארד אינם נוהגים לוותר לו היא שאלת ההקצאה למניות לא אמריקאיות. משיטוט בbogleheads ומהשוואה ביחס לפוסטים מלפני חמש שנים, אני מקבל את הרושם שמשקיעים (פסיביים, דוגמת רבים כאן) יותר ויותר מקצים נתח גדול יותר למניות לא אמריקאיות, בכל אופן יותר מה20 אחוז שבוגל זורק כעצם. אפילו בportfolio visualizer, בחלק של הasset class allocation, ההקצאה של הBogleheads three funds למניות לא אמריקאיות היא 37.5 אחוז.
אני (גם כאמריקאי עם bias) נטיתי לשים 70 אחוז על ארה"ב, אבל אני יותר ויותר מקבל את זה שאין לי ממש סיבה משכנעת להקצות לשוק האמריקאי הרבה יותר מחלקו בשוק המניות העולמי. אינני ממליץ ומייעץ.

דעתי האישית (שלדעתי רוב הכותבים פה לא יסכימו איתה) היא שגיל 25 הוא גיל צעיר מכדי להחזיק אג"ח ממשלתי בסביבת ריבית כל כך נמוכה.

דעתי האישית (שלדעתי רוב הכותבים פה לא יסכימו איתה) היא שגיל 25 הוא גיל צעיר מכדי להחזיק אג"ח ממשלתי בסביבת ריבית כל כך נמוכה.
בין היתר בגלל סביבת הריבית הנמוכה, אני מעדיפה אג"ח במח"מ קצר.
70% מניות זה קצה גבול הסיבולת שלי, כמו שאני רואה אותה, גם בגילי.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
N הערכה מחדש - חוות דעת על תיק שוק ההון 25
S סוחר מתחיל - תיק עצמאי חוות דעת. שוק ההון 12
N תיק השקעות - חוות דעת שוק ההון 23
Y חוות דעת לפני פתיחת תיק שוק ההון 4
G חוות דעת על תיק השקעות (תיק פרטי, קה"ש, קופות גמל ופנסיה) שוק ההון 14
B חוות דעת על תיק לזוג בני 65 שוק ההון 7
א חוות דעת על תיק השקעות (תיק פרטי, קה"ש ופנסיה) שוק ההון 5
T תיק השקעות- חוות דעת שוק ההון 4
T חוות דעת על תיק השקעות שוק ההון 3
I חוות דעת לגבי תיק השקעות שוק ההון 17
א חוות דעת על תיק השקעות שוק ההון 13
B תיק השקעות ראשון - חוות דעת שוק ההון 4
G חוות דעת תיק ההשקעות הראשון שלי שוק ההון 2
T חוות דעת - תיק השקעות ראשון שלי שוק ההון 6
pasta חוות דעת על תיק השקעות חדש שוק ההון 11
D חוות דעת תיק השקעות - התיק של DOR22 שוק ההון 16
stamEhad חוות דעת על תיק השקעות ראשון לבת זוגי שוק ההון 14
stamEhad חוות דעת תיק קיים של הייטקיסט בן 32 - מחפש את השינויים הנכונים שוק ההון 14
Y חוות דעת על תיק השקעות פשוט מני"ע נסחרים בשקלים שוק ההון 3
A חוות דעת תיק השקעות ראשון שוק ההון 1
חורש חוות דעת על בניית תיק עם שילוב שוק מקומי שוק ההון 6
נ חוות דעת על תיק השקעות + שאלה על אג"ח שוק ההון 11
D חוות דעת על תיק השקעות ושאלה על איזון עם IRA שוק ההון 8
שיר הלל לטבע חוות דעת על תיק מנייתי שוק ההון 12
Y חוות דעת - תיק השקעות 2 מיליון שקל תוך 10 שנים שוק ההון 23
twister חוות דעת ראשונית על תיק שבניתי באמצעות החומרים מהבלוג והפורום שוק ההון 9
S חוות דעת על תכנון תיק השקעות שוק ההון 4
M חוות דעת על תיק השקעות חדש שוק ההון 20
ר חוות דעת על תיק חדש - מעבר מBlackRock לVanguard שוק ההון 35
ה תיק חדש|| חוות דעת לפני פתיחה שוק ההון 1
ק מבקש חוות דעת על תיק בהשראת Four pillars of investing שוק ההון 135
S חוות דעת על תיק פרטי + IRA שוק ההון 7
1337justme חוות דעת על תיק לפני קניה - חוזה אישי ראשוני שוק ההון 32
C חוות דעת לגבי תיק ואופן ההשקעה שלו שוק ההון 7
B אפיון תיק השקעות - חוות דעת שוק ההון 16
A חוות דעת לגבי תיק 50-50 שוק ההון 17
unrealx תיק השקעות מנוהל - חוות דעת? שוק ההון 2
I חוות דעת לגבי תיק ההשקעות ושאלה לגבי דיבידנדים שוק ההון 20
I חוות דעת על תיק השקעות ושאלה לגבי אג"ח שוק ההון 6
F חוות דעת לגבי תיק השקעות שוק ההון 6
ש מבקש חוות דעת על תיק ההשקעות הבא שוק ההון 5
M חוות דעת לגבי סיכון תיק השקעות שוק ההון 37
P חוות דעת על תיק אמריקאי בIB שוק ההון 9
shlomi171 חוות דעת על תיק השקעות שוק ההון 21
D חדש כאן - חוות דעת על תיק השקעות ולבטים להמשך שוק ההון 3
י תיק ני"ע להורים בפנסיה -חוות דעת שוק ההון 18
סנופקין חוות דעת: פתיחת חשבון ב IB ישראל וחיבור לחשבון האמריקאי שלי ב IB שוק ההון 51
L חוות דעת על תמהיל משכנתא + מיקוח ריביות נדל"ן 8
עלילה מסלול חוות דעת על תמהיל של יועץ נדל"ן 32
T חוות דעת על ייעוץ שקיבלתי מיועץ השקעות בבנק שוק ההון 9

נושאים דומים

Back
למעלה