• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

חוות דעת על תיק השקעות (תיק פרטי, קה"ש, קופות גמל ופנסיה)

• פותח הנושא grav
  • פורסם בתאריך

grav

משתמש רשום
דירוג
4
שלום לכולם,
כמו שדורין תמיד כותבת, יש לנו תיק השקעות אחד לכן אתייחס לתיק כמכלול אחד - פנסיה, קרנות השתלמות ותיק מסחר עצמאי ומבצע שינויים בהתאם.
מכוון לתיק של 75% מניות, 25% אג״ח מזומן וזה״ב
- בן 29, חסכון לטווח ארוך.
- נשוי ללא ילדים.
- מצליחים לחסוך בממוצע כ-8K שהם 40% מהמשכורות נטו שלנו

כרגע זה הפיזור - אשמח לדעתכם/ן (כמובן לא ייעוץ).

פנסיה-
שלי: תגמולים ופיצויים (כ- 130,000 ש"ח)- מסלול עוקב SP500 גם מקיפה וגם משלימה
אשתי: תגמולים ופיצויים (כ- 40,000 ש"ח) - מסלול כללי בינתיים, שוקל להעביר גם אותה למסלול מניות\מחקה מדד

IRA - קופ״ג (של פעם שלא ניתן להפקיד אליהם עוד) וקה״ש-

כ-240,000 ש״ח מחולקים ל-200,000 בקופ״ג ו-40,000 בקה״ש
78% מושקעים בשילוש של blackrock שמתאזנת לחלוקה של 65% סנופי, 25% אירופה ו-15% מתפתחים ביחד עם קופ״ג שמתוארת למטה
22% מושקעים במניות ערך ישראליות וחלק בקרנות ריט על מנת לקבל דיבידנטים לדמי ניהול (חלק מקופות הגמל הם ישנות ללא אפשרות הפקדה)

גמל להשקעה-
1. קופ״ג מחקה מדד במיטב דמי ניהול 0.4% - 70,000
2. קופ״ג במור - דמי ניהול 0.77% - 70,000
קרנות אלה נפתחו על מנת שנוכל להשתמש בהן כמינוף בעת הצורך (בנוסף לקופ״ג במסלול ira), ידוע שנצטרך להחליף מסלול אם נרצה לקחת מינוף אבל בגלל שהצפי כרגע הוא להשתמש בהן רק עוד 10 שנים צפונה אז הן מנייתיות.

תיק מסחר עצמאי הכל כתוב בשקלים-
ARK שאני מתכנן למכור בקרוב וליצור מגן מס
PRNT - 8,200
IZRL - 8,100
בנוסף הולך להשקיע עוד 30,000 שקלים במניות ערך או בעוד מדדים, יוחלט בקרוב.
הולך להשקיע כ-40,000 שקלים בקניה של:
קסם KTF אג"ח ממשלתי כללי
IAU או GLDM
כנראה לפי חלוקה של 60/40 ביניהם
המטרה היא לתת קונטרה כמובן למסלולים המנייתיים.

מזומנים בבנק-
סכום נזיל בבנק לכל נושא נדרש - 110,000 ש"ח - מתכננים הוצאה גדולה בקרוב, אבל אם זאת רוצים די הרבה מזומן נזיל בכל מקרה.

כל חוות דעת תתקבל בברכה, ודברים שאלמד מהם עוד יותר :)
תודה!

נערך לאחרונה ב:
גמל להשקעה-
2. קופ״ג במור - דמי ניהול 0.77 -
למה צריך גמל להשקעה?
היתרון היחיד שלהם על פני חשבון ממוסה רגיל הוא פטור ממס רווחי הון במידה ואתה מושך אותם כקצבה. בגילך עם דמי ניהול כאלו אני מניח שגם אם תמשוך כקצבה זה לא משתלם

לא ממליץ כמובן, רק משקף את דעתי האישית והלא מקצועית
- נשוי ללא ילדים קטנים.
- מצליחים לחסוך בממוצע כ-8K
יש ילדים גדולים?
8K מתוך כמה הכנסה? או מה אחוז החיסכון החודשי?
שוקל להעביר גם אותה למסלול מניות\מחקה מדד
+1
22% מושקעים במניות ערך ישראליות וחלק בקרנות ריט על מנת לקבל דיבידנטים לדמי ניהול
לא ברור לי החלק הזה? למה משקל כל כך גבוה לישראל - האם נותן תשואה דומה בממוצע לסנופי? אחרת מאבד את היתרון של הטבת המס
פנסיה-
שלי: תגמולים ופיצויים (כ- 130,000 ש"ח)- מסלול עוקב SP500
IRA - קופ״ג וקה״ש-
כ-240,000 ש״ח
לא ברור מה החלוקה בין הקופ"ג ולקרה"ש - שני מוצרים שונים
למה גם אתה צריך קופ"ג? דמי הניהול כראה משמעותית גבוהים מהקרן פנסיה ברירת מחדל...
גמל להשקעה-
2. קופ״ג במור - דמי ניהול 0.77 - 70,000
קרנות אלה נפתחו על מנת שנוכל להשתמש בהן כמינוף בעת הצורך (בנוסף לקופ״ג במסלול ira), ידוע שנצטרך להחליף מסלול אם נרצה לקחת מינוף אבל בגלל שהצפי כרגע הוא להשתמש בהן רק עוד 10 שנים צפונה אז הן מנייתיות.
קודם כל ברמת המינוף אתה רוצה להפסיד תשואה תאורטית של 70 אחוז חשיפה של מניות בשביל לקבל מינוף בריבית סביב ה2-3 אחוז
לא יודע כמה יתרון זה וגם די כאב ראש
אפשר לקבל היום הלוואות כאלה מהבנק בריביות דומות יחסית
וכמובן תמיד אפשר בעתיד מינוף על חשבון משכנתא או מסלול פיתוי

כך או כך זה הרבה דמי ניהול וחבריו (גם ה0.4 זה גבוה ובפועל את משלם "כאילו" 1.5% דמי ניהול) לשלם למוצר נחות מניהול תיק עצמאי (הוא נחות כי אין לו את המבחר והיעילות שיש לתיק מנוהל)
וההטבת מס היא מאוד ספציפית לקבצה בלבד בגיל 60 שמוותרים על כל הקרן שגם ככה אם תחכה לגיל 60 תוכל למשוך במס רווחי הון מופחת של 10 אחוז
תיק מסחר עצמאי הכל כתוב בשקלים-
ARK שאני מתכנן למכור בקרוב וליצור מגן מס
PRNT - 8,200
IZRL - 8,100
בנוסף הולך להשקיע עוד 30,000 שקלים במניות ערך או בעוד מדדים, יוחלט בקרוב.
לא מביע דעה, גם לא מקיר את המניות האלה - בכל מקרה לדעתי תישאר פשוט, תבחר מדד אחד שמייצג לך הכל
יחסוך הרבה כאב ראש איזונים וכו
הולך להשקיע כ-40,000 שקלים בקניה של:
קסם KTF אג"ח ממשלתי כללי
IAU או GLDM
כנראה לפי חלוקה של 60/40 ביניהם
המטרה היא לתת קונטרה כמובן למסלולים המנייתיים.
שים לב שהיום בפנסיה שלך אתה גם ככה עם 30 אחוז אג"ח מדינה מובטח ב5 אחוז תשואה+ מדד
כלומר אם תעביר את הגמל חזרה לפנסיה
אתה מחסה את רוב האג"ח שאתה צריך
בסביבת האג"ח של היום תראה אם משתלם לך
שים לב שעקרונית גם ה
סכום נזיל בבנק לכל נושא נדרש - 110,000 ש"ח -
יכול להיות חלק מה25 אחוז סולידי שלך, שים אותו בפקדון קרמבולה נניח או משהו בסגנון, זה זמין לפריעה מידית וצמוד למדד או סתם פקם שבועי בריבית כל שהיא

בהצלחה

היי A42 תודה על התשובה המופרטת!
יש ילדים גדולים?
8K מתוך כמה הכנסה? או מה אחוז החיסכון החודשי?
פה אין ילדים בכלל תיקנתי.
לא ברור לי החלק הזה? למה משקל כל כך גבוה לישראל - האם נותן תשואה דומה בממוצע לסנופי? אחרת מאבד את היתרון של הטבת המס
כרגע אני בתשואה עודפת על הסנופי (מאז שנכנסתי סנופי עשה 8% והמניות בממוצע עשו 15%) וזה חלק שאני לוקח כלימוד, לא פוסל בעתיד כמובן להחזיר הכל למדדים.
כמו כן זה בישראל מהסיבות שהתנאים של מסחר בחו״ל בIRA שלי לא משתלמים, פלוס אני מאמין שיש פה הזדמנויות :)
לא ברור מה החלוקה בין הקופ"ג ולקרה"ש - שני מוצרים שונים
למה גם אתה צריך קופ"ג? דמי הניהול כראה משמעותית גבוהים מהקרן פנסיה ברירת מחדל...
אני שם לב שלא פירטתי מספיק, אלה קופות גמל של פעם (אלה שנפתחו לפני המון שנים) ככה שאני לא יכול להפקיד אליהם כספים, אבל אין לי עליהם מס רווחי הון אז אין לי סיבה למשוך אותן. לכן אני די כפוף למסלולי קופ״ג הרגילים ולכן בחרתי להעביר אותן להיות בIRA. החלוקה היא 200,000 בקופ״ג ו40,000 בקה״ש.
קודם כל ברמת המינוף אתה רוצה להפסיד תשואה תאורטית של 70 אחוז חשיפה של מניות בשביל לקבל מינוף בריבית סביב ה2-3 אחוז

כך או כך זה הרבה דמי ניהול וחבריו (גם ה0.4 זה גבוה ובפועל את משלם "כאילו" 1.5% דמי ניהול) לשלם למוצר נחות מניהול תיק עצמאי (הוא נחות כי אין לו את המבחר והיעילות שיש לתיק מנוהל)
וההטבת מס היא מאוד ספציפית לקבצה בלבד בגיל 60 שמוותרים על כל הקרן שגם ככה אם תחכה לגיל 60 תוכל למשוך במס רווחי הון מופחת של 10 אחוז
כנראה שהלכתי די עם הזרם פה, קורה.
שים לב שהיום בפנסיה שלך אתה גם ככה עם 30 אחוז אג"ח מדינה מובטח ב5 אחוז תשואה+ מדד
כלומר אם תעביר את הגמל חזרה לפנסיה
אתה מחסה את רוב האג"ח שאתה צריך
בסביבת האג"ח של היום תראה אם משתלם לך
שים לב שעקרונית גם ה
לא סגור שבמיטב החזירו את ה-30% אג״ח מדינה במסלול מחקה מדד, היה עם זה הרבה בלאגן לאחרונה אבל אם זה עדיין שם אתה צודק לגמרי לא לקחתי את זה בחשבון.
קופ״ג שלי איננה קשורה לפנסיה, בפנסיה אני מפריש גם למקיפה וגם למשלימה (לא הוצאתי לקופ״ג)
יכול להיות חלק מה25 אחוז סולידי שלך, שים אותו בפקדון קרמבולה נניח או משהו בסגנון, זה זמין לפריעה מידית וצמוד למדד או סתם פקם שבועי בריבית כל שהיא
כן זה לחלוטין התוכנית.

• אהבתי
Reactions: A42
החלוקה היא 200,000 בקופ״ג ו40,000 בקה״ש.
אם זו קופ"ג ישנה שנפתחה לפני 2008 (אולי זה שנה אחרת תבדוק) נראה לי אז אתה יכול למשוך אותה הונית כלומר לא לקצבה ויש לזה יתרון
אם לא, ומניח שלא בגלל הגיל שלך
אז אתה תקבל את זה כקצבה גם ככה
ומניח שאתה משלם דמי ניהול מופרזים של סביב ה0.6+ מול 0.05 בפניסה (+היתרון שפנסיה תקבל אג"ח ערד מובטח)
לחילופין אתה יכול להעביר את זה לקופ"ג חדשה בIRA עם דמי ניהול יותר נמוכים
כנראה שהלכתי די עם הזרם פה, קורה.
זה קרה גם לי בהתחלה, פשוט תחליט אם אתה רוצה לעבור או לא, כל שנה המעבר יהיה פשוט יותר כואב בגלל המס שתשלם בפדיון
זה לא לגמרי מוצר גרוע , יש הרבה יותר גרועים ממנו

א סגור שבמיטב החזירו את ה-30% אג״ח מדינה במסלול מחקה מדד,
לדעתי אסור לאף גוף פנסיה לא להחזיק את ה30 אחוז אגח זה חובה...
כמובן ששווה בדיקה

בהצלחה

היי שוב :)
אם זו קופ"ג ישנה שנפתחה לפני 2008 (אולי זה שנה אחרת תבדוק) נראה לי אז אתה יכול למשוך אותה הונית כלומר לא לקצבה ויש לזה יתרון
אם לא, ומניח שלא בגלל הגיל שלך
אז אתה תקבל את זה כקצבה גם ככה
ומניח שאתה משלם דמי ניהול מופרזים של סביב ה0.6+ מול 0.05 בפניסה (+היתרון שפנסיה תקבל אג"ח ערד מובטח)
לחילופין אתה יכול להעביר את זה לקופ"ג חדשה בIRA עם דמי ניהול יותר נמוכים
כן אלה הן קופות שנפתחו לי לפני יותר מ20 שנה, אני לא יכול להפקיד אליהם עוד כספים אבל כל הרווחים שיש בהם פטורים ממס רווחי הון לכן אין לי סיבה למשוך אותם ולהשקיע אותם במקום אחר שימוסה בסופו של דבר.
אני גם לא חושב שמותר לי להעביר אותן לפנסיה (בגלל שזה שונה מהקופות הגמל להשקעה), ואני די מעדיף אותן כרגע שיהיו בira של הלמן שעבר לאקסלנס. אני משלם 0.25, בממוצע משוקלל כולל הקרנות אני משלם 0.28 בערך.
אולי בעתיד באמת זה רעיון טוב להכניס אותם לפנסיה משלימה אם אוכל.
זה קרה גם לי בהתחלה, פשוט תחליט אם אתה רוצה לעבור או לא, כל שנה המעבר יהיה פשוט יותר כואב בגלל המס שתשלם בפדיון
זה לא לגמרי מוצר גרוע , יש הרבה יותר גרועים ממנו
כן בינתיים זה מסתדר לי שזה שם, לא מתכוון להפקיד לשם יותר אחרי שהקדשתי לזה הרבה מחשבה, אבל בינתיים נוח לי שזה שם.
לדעתי אסור לאף גוף פנסיה לא להחזיק את ה30 אחוז אגח זה חובה...
כמובן ששווה בדיקה
צודק נכון, בדקתי עכשיו וכל העניין היה שבהתחלה המסלול מחקה מדד היה 100% מנייתי (בגלל חוזים עתידיים) + 30% מיועדות ואז רשות ההון הורידה אתה החשיפה ל70%.
בכל מקרה זאת הייתה נקודה מעולה! תודה שהעלאת אותה כי עכשיו אני מסדר כולל ההתחשבות הזאת.

• אהבתי
כן אלה הן קופות שנפתחו לי לפני יותר מ20 שנה
רשמת שאתה בן 29, אז פתחת את זה לפני גיל 9??
לא ברור, ולא מכיר את המוצר הזה
ומתי ואיך הוא יהיה פתור ממס בפרישה?

בכל מקרה 0.25 אחוז זה דמי ניהול ממש טובים אז משתלם כנראה
תכלס זה כמו קרן השתלמות...

רשמת שאתה בן 29, אז פתחת את זה לפני גיל 9??
לא ברור, ולא מכיר את המוצר הזה
ומתי ואיך הוא יהיה פתור ממס בפרישה?

בכל מקרה 0.25 אחוז זה דמי ניהול ממש טובים אז משתלם כנראה
תכלס זה כמו קרן השתלמות...
ההורים שלי פתחו לי מה שפעם נקרא קופת גמל לתגמולים (לא קופת גמל להשקעה) ובעצם יכלו להכניס לי לשם כספים עד שנת 2008 ומאז אין הפקדות. הקופות עצמן נזילות לחלוטין ואין לי מס רווחי הון עליהם(יודע בוודאות כי ביצעתי כמה קניות ומכירות בira וגם קיבלתי דיבידבדים וגם הסוכן הפנסיוני שלי אמר לי ווידא).

מאתר חילן:

קופת גמל לתגמולים - savings benefit fund, provident fund​

קופת גמל שהכסף שנחסך בה עומד לרשות החוסך בבת-אחת בהגיע המועד שבו רשאי החוסך למשוך את כספו (להבדיל מקופת גמל לקצבה). קופות הגמל המנוהלות על ידי בתי השקעות וחלק מתוכניות ביטוח מנהלים נמצאות בקטגוריה זו. מתחילת שנת 2008 לא ניתן להפקיד כספים בקופה כזו.

וכן זה דמי ניהול סבבה, מניח שאגיע ל-300,000 אנסה לשפר אותם במקצת.

• אהבתי
הורים נהגו לפתוח לילדים קופות גמל בעבר. זה היה נפוץ מאוד עד 2008.

• אהבתי
לי ההורים פשוט פתחו חשבון בנק שהייתי ילד
ונתנו לי לנהל לבד

אומנם לא הפקידו לי כלום
אבל בהחלט עזר לי ללמוד על השקעות

חבל ממש לא ידעתי על הכלי הזה של קופת גמל לתמלוגים...

תבדוק את האלטרנטיבות שלך,
אני ממנף קופג להשקעה,
-ריבית 1.15%
-דמי ניהול 0.29% (יכולים לרדת כשהסכום עולה או דרך קבוצת רכישה)
-מסלול מנייתי.

אני ממנף קופג להשקעה,
-ריבית 1.15%
-דמי ניהול 0.29% (יכולים לרדת כשהסכום עולה או דרך קבוצת רכישה)
-מסלול מנייתי.
אני ממנף משכנתא
ריבית לפי פריים לא צמודה של 0.7 אחוז
אין דמי ניהול
מעוגן משפטית ובחוק, ובעת משברים לרוב יבואו לקראתך ויתנו לך גרייס לא לשלם במשך שתקופת המשבר (בתחילת הקורונה, שנה לא שילמתי קרן+ריבית ואחרכ עוד חצי שנה לא שילמתי רק קרן)

בכללי מינוף זה מסוכן, כי אם מחר השוק נופל ב50 אחוז (תרחיש מאוד סביר שכנראה יתממש ב5 שנים הקרובות) אז אתה בבעיה כפולה
פעם שווי הקופ"ג להשקעה שלך נחתך בחצי ולא מספק לחברה בטחונות מספקים אז יכולים לדרוש ממך עכשיו להחזיר את ההלוואה או לצאת ממסלול מנייתי ונעול הפסדים
בצד של הכסף שהשקעת הוא גם ירד בסכום אז אתה לא יכול להחזיר איתו את ההלוואה - ממש בלי ברירה ונועל שוב הפסדים

כלומר אם היה לך 100K הלוואה ממונפת
התיק ירד ל50K (גם בקופ"ג להשקעה בגם בהשקעה האישית שלך)
אז חייבו אותך לעבור למסלול סולידי ונעלו לך 50K הפסד וחייבו אותך להחזיר עוד 50K מידית ואז אתה מוכר את ההשקעה הפרטית ונועל עוד 100K הפסדים

כלומר הפסדת במיידי 100K
אחרי חודש השוק חוזר לעלות (כמו במשבר הקורונה המהיר שהיה)
אתה לא בפנים...

אני ממנף משכנתא
ריבית לפי פריים לא צמודה של 0.7 אחוז
אין דמי ניהול
מעוגן משפטית ובחוק, ובעת משברים לרוב יבואו לקראתך ויתנו לך גרייס לא לשלם במשך שתקופת המשבר (בתחילת הקורונה, שנה לא שילמתי קרן+ריבית ואחרכ עוד חצי שנה לא שילמתי רק קרן)

בכללי מינוף זה מסוכן, כי אם מחר השוק נופל ב50 אחוז (תרחיש מאוד סביר שכנראה יתממש ב5 שנים הקרובות) אז אתה בבעיה כפולה
פעם שווי הקופ"ג להשקעה שלך נחתך בחצי ולא מספק לחברה בטחונות מספקים אז יכולים לדרוש ממך עכשיו להחזיר את ההלוואה או לצאת ממסלול מנייתי ונעול הפסדים
בצד של הכסף שהשקעת הוא גם ירד בסכום אז אתה לא יכול להחזיר איתו את ההלוואה - ממש בלי ברירה ונועל שוב הפסדים

כלומר אם היה לך 100K הלוואה ממונפת
התיק ירד ל50K (גם בקופ"ג להשקעה בגם בהשקעה האישית שלך)
אז חייבו אותך לעבור למסלול סולידי ונעלו לך 50K הפסד וחייבו אותך להחזיר עוד 50K מידית ואז אתה מוכר את ההשקעה הפרטית ונועל עוד 100K הפסדים

כלומר הפסדת במיידי 100K
אחרי חודש השוק חוזר לעלות (כמו במשבר הקורונה המהיר שהיה)
אתה לא בפנים...
גם אני, בתנאים כנראה טובים משלך, אבל חוץ מזה שאני לא בתחרות איתך, ההנחה שזה אחד על חשבון השני היא שגויה.
אני מסכים שמרג'ין קול צריך להיכלל בניהול סיכונים ושיש חסרונות של קופג להשקעה שצריך לקחת בחשבון.
אני מציין בסהכ, שהאלטרנטיבות לא בהכרך גרועות כמו שצויין בשרשור.

גם אני, בתנאים כנראה טובים משלך, אבל חוץ מזה שאני לא בתחרות איתך, ההנחה שזה אחד על חשבון השני היא שגויה.
אני מסכים שמרג'ין קול צריך להיכלל בניהול סיכונים ושיש חסרונות של קופג להשקעה שצריך לקחת בחשבון.
אני מציין בסהכ, שהאלטרנטיבות לא בהכרך גרועות כמו שצויין בשרשור.
אני ממש לא בתחרות

כל אחד עושה לעצמו ולהשקעותיו כנראות עיניו

יכול להיות שאתה גורו של השקעות שיודע לתת תשואה דו ספרתית בכל מצב שוק וברמת ודאות כזו גבוהה
שאין לך שום בעיה להשקיע כסף של אנשים אחרים ולשלם להם על זה עוד ריבית (זה בדיוק מה שקורה שאתה לוקח הלוואה לטובת רכישת מניות)
ויש לך מספיק עתודות כלכליות לכסות אם צריך כל הפסד שהו ברמה מידית

בהנחה שחלק ממה שכתבתי לא תקף, ממליץ רק להיות יותר צנוע בגישה
או לפחות באיך שכותבים למישהו אנונימי באינטרנט שהצטרף רק עכשיו לפורם

יש המון השקעות טובות, וגם אני אישית ממנף באחוז מסוים
פשוט צריך להבין מאוד טוב את הסיכונים והשיקולים לפני שהולכים למהלך כזה
אחרי זה השמיים הם הגבול

אני ממש לא בתחרות

כל אחד עושה לעצמו ולהשקעותיו כנראות עיניו

יכול להיות שאתה גורו של השקעות שיודע לתת תשואה דו ספרתית בכל מצב שוק וברמת ודאות כזו גבוהה
שאין לך שום בעיה להשקיע כסף של אנשים אחרים ולשלם להם על זה עוד ריבית (זה בדיוק מה שקורה שאתה לוקח הלוואה לטובת רכישת מניות)
ויש לך מספיק עתודות כלכליות לכסות אם צריך כל הפסד שהו ברמה מידית

בהנחה שחלק ממה שכתבתי לא תקף, ממליץ רק להיות יותר צנוע בגישה
או לפחות באיך שכותבים למישהו אנונימי באינטרנט שהצטרף רק עכשיו לפורם

יש המון השקעות טובות, וגם אני אישית ממנף באחוז מסוים
פשוט צריך להבין מאוד טוב את הסיכונים והשיקולים לפני שהולכים למהלך כזה
אחרי זה השמיים הם הגבול
אני לא גורו ולא כלום, סהכ קונה מדד ושוכח מזה כולל שימוש במינוף -מושכל- ולא על כסף של אחרים אגב.
בכל אופן, הפואנטה של מה שכתבתי זה שלגביי קופגלה, יכול להיות שיש אלטרנטיבות יותר טובות ממה שצויין פה בשרשור.

• אהבתי
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
N הערכה מחדש - חוות דעת על תיק שוק ההון 25
S סוחר מתחיל - תיק עצמאי חוות דעת. שוק ההון 12
N תיק השקעות - חוות דעת שוק ההון 23
Y חוות דעת לפני פתיחת תיק שוק ההון 4
B חוות דעת על תיק לזוג בני 65 שוק ההון 7
א חוות דעת על תיק השקעות (תיק פרטי, קה"ש ופנסיה) שוק ההון 5
T תיק השקעות- חוות דעת שוק ההון 4
T חוות דעת על תיק השקעות שוק ההון 3
I חוות דעת לגבי תיק השקעות שוק ההון 17
א חוות דעת על תיק השקעות שוק ההון 13
B תיק השקעות ראשון - חוות דעת שוק ההון 4
G חוות דעת תיק ההשקעות הראשון שלי שוק ההון 2
T חוות דעת - תיק השקעות ראשון שלי שוק ההון 6
pasta חוות דעת על תיק השקעות חדש שוק ההון 11
D חוות דעת תיק השקעות - התיק של DOR22 שוק ההון 16
stamEhad חוות דעת על תיק השקעות ראשון לבת זוגי שוק ההון 14
stamEhad חוות דעת תיק קיים של הייטקיסט בן 32 - מחפש את השינויים הנכונים שוק ההון 14
Y חוות דעת על תיק השקעות פשוט מני"ע נסחרים בשקלים שוק ההון 3
A חוות דעת תיק השקעות ראשון שוק ההון 1
חורש חוות דעת על בניית תיק עם שילוב שוק מקומי שוק ההון 6
נ חוות דעת על תיק השקעות + שאלה על אג"ח שוק ההון 11
D חוות דעת על תיק השקעות ושאלה על איזון עם IRA שוק ההון 8
שיר הלל לטבע חוות דעת על תיק מנייתי שוק ההון 12
Y חוות דעת - תיק השקעות 2 מיליון שקל תוך 10 שנים שוק ההון 23
twister חוות דעת ראשונית על תיק שבניתי באמצעות החומרים מהבלוג והפורום שוק ההון 9
S חוות דעת על תכנון תיק השקעות שוק ההון 4
M חוות דעת על תיק השקעות חדש שוק ההון 20
ר חוות דעת על תיק חדש - מעבר מBlackRock לVanguard שוק ההון 35
ה תיק חדש|| חוות דעת לפני פתיחה שוק ההון 1
ק מבקש חוות דעת על תיק בהשראת Four pillars of investing שוק ההון 135
S חוות דעת על תיק פרטי + IRA שוק ההון 7
1337justme חוות דעת על תיק לפני קניה - חוזה אישי ראשוני שוק ההון 32
C חוות דעת לגבי תיק ואופן ההשקעה שלו שוק ההון 7
B אפיון תיק השקעות - חוות דעת שוק ההון 16
A חוות דעת לגבי תיק 50-50 שוק ההון 17
unrealx תיק השקעות מנוהל - חוות דעת? שוק ההון 2
I חוות דעת לגבי תיק ההשקעות ושאלה לגבי דיבידנדים שוק ההון 20