• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

חוות דעת על תיק השקעות ושאלה על איזון עם IRA

Daspoiler

משתמש רשום
דירוג
7
שלום לכולם,

יש ברשותי תיק השקעות, לטווח ארוך של מעל 20 שנה, בברוקר ישראלי בשווי 350K לפי החלוקה הבאה:
70% - בלאקרוק אלטשולר S&P500
25% - בלאקרוק אלטשולר EUROPE
5% - בלאקרור אלטשולר EMERGING

אני כעת בתהליך של העברת קרן ההשתלמות לIRA וכמו כן, סגירת קופת הגמל להשקעה כך שמתפנה לי כסף חדש להשקעה.
אני שוקל לחלק מחדש את התיק באופן הבא:

45% - בלאקרוק אלטשולר S&P500
15% - בלאקרוק אלטשולר EUROPE
5% - בלאקרוק אלטשולר EMERGING
35% - USSC (US Small Cap Value Weighted Index)

כאשר את USSC חשבתי לקנות במלואה בIRA (שכן זוהי הקרן בעלת הסיכון, אך גם הסיכוי לתשואה הגבוהה ביותר ולכן ארצה שתהיה נטולת מס רווחי הון). ומכיוון שגודל קרן ההשתלמות לא מספיק כדי להגיע לאלוקציה הרצוייה, אאלץ לקנות עוד USSC גם בתיק הממוסה.

כעת מספר שאלות עולות לי:
1) מה דעתכם על האלוקציה בתיק? האם נחשב ספקולטיבי מדי? בעייתי לאיזון? בעייתי מסיבות אחרות?

2) אני מודע לעובדה שזה לא אידיאלי להחזיק קרנות איריות בתיק הממוסה, ועלו לי בראש אופציות נוספות כמו לקנות פשוט VT (לא מצריך איזון כלל), אבל אני קצת חושש מפתיחת תיק בברוקר זר והצורך לדווח למס הכנסה + מס עיזבון, וכמו כן - המצב הקיים הוא שכבר יש לי תיק בברוקר ישראלי, לא בטוח שמוצדק להתחיל למכור הכל ולשנות בצורה כזאת דראסטית. קניית VT בברוקר ישראלי זה גם לא נעים בגלל העמלות הגבוהות ומינימום רכישה. מה דעתכם?

3) אני מוצא קושי טכני בהחזקת USSC גם בתיק הממוסה שכן כדי לקנות אותו ולא לשלם עמלות גבוהות, צריך לרכוש בסכומים גבוהים מאד. זה לא מאד יקשה על איזון התיק? האם ישנה "טכניקה" לקנות קרן זרה בברוקר ישראלי (בתיק הממוסה), להימנע מעמלות מינימום אבל גם שיהיה אפשר לאזן את התיק בצורה פשוטה כלשהי?

המון תודה!

1. לי זה מרגיש ספקולטיבי מדי אבל זה לא אומר שלך זה יהיה ספקולטיבי מדי. לגבי איזון זה גם יותר "מורכב" ממה שאני רוצה בתיק שלי אבל אולי בשבילך זה מספיק טוב (ויש לך את היתרון של עמלות קנייה נמוכות בברוקר ישראלי על הקרנות של בלקרוק)
2. "לא אידיאלי להחזיק קרנות איריות (צוברות) בתיק הממוסה", לטווח השקעה ארוך מספיק זה בסדר וגם לטווח קצר יותר יש לזה גם יתרונות (מס ירושה, מנגנון יותר נוח להשקעה מחדש של דיבידנדים). בסוף אין כאן "טוב" ו"רע"
3. כן, לא שאני מכיר

עריכה:
בהנחה שאתה לא לחוץ על זה שמתחילת הדרך תהיה בדיוק בחלוקה X שקבעת בין 4 הנכסים אתה יכול להחליט שתתמקד ב-USSC ב-IRA ובתיק הממוסה תחלק על פי יחס שתבחר ל-3 הקרנות האחרות.
יום יבוא וב-IRA (אם הכל ילך לפי המתוכנן ו-USSC באמת ישיג תשואות עודפות) אולי תרצה ל"אזן" על ידי זה שלא תקנה רק USSC.

בהנחה שאתה לא לחוץ על זה שמתחילת הדרך תהיה בדיוק בחלוקה X שקבעת בין 4 הנכסים אתה יכול להחליט שתתמקד ב-USSC ב-IRA ובתיק הממוסה תחלק על פי יחס שתבחר ל-3 הקרנות האחרות.
יום יבוא וב-IRA (אם הכל ילך לפי המתוכנן ו-USSC באמת ישיג תשואות עודפות) אולי תרצה ל"אזן" על ידי זה שלא תקנה רק USSC.

סביר להניח שהתזרים לתיק הממוסה יהיה משמעותית גדול יותר מאשר לIRA (כי בקרן השתלמות אני מוגבל בהפקדות), כך שגם אם יהיו תשואות עודפות לUSSC, במידה ולא אקנה ממנו עוד בתיק הממוסה הוא כנראה ידולל יותר ויותר עם הזמן, לא?
במידה ולא אקנה בקרן השתלמות רק USSC, אלא נגיד גם S&P500 אז אני קצת "מבזבז" את היתרון האדיר של המס רווחי הון בקרן השתלמות.

אני שוקל לחלק מחדש את התיק באופן הבא:
1) מה דעתכם על האלוקציה בתיק? האם נחשב ספקולטיבי מדי? בעייתי לאיזון? בעייתי מסיבות אחרות?
אפשר לתת נימוקים מתקבלים על הדעת גם לחלוקה הקיימת וגם לזו הנשקלת. מה שכנראה חשוב יותר לטווח הארוך, זה שתדבוק בתוכנית שבחרת, ולא תשנה אותה בכל כמה שנים.

קניית VT בברוקר ישראלי זה גם לא נעים בגלל העמלות הגבוהות ומינימום רכישה. מה דעתכם?
לא בטוח שהבנתי. מגודל התיק שהצגת אני לא רואה בעיות כאלו.

מה שכנראה חשוב יותר לטווח הארוך, זה שתדבוק בתוכנית שבחרת, ולא תשנה אותה בכל כמה שנים.

אני מסכים לחלוטין. מה שגרם לזה, זה המעבר לקרן השתלמות IRA ורצון להשקיע שם באפיק שעשוי לתת את התשואה הגבוהה ביותר. אני לא צופה עוד שינויים מהותיים אחרי שאסגר על זה.

לא בטוח שהבנתי. מגודל התיק שהצגת אני לא רואה בעיות כאלו

לא הבנתי למה זה קשור לגודל התיק? עד כמה שאני יודע, קניית VT בברוקר ישראלי פשוט פחות משתלמת כי שערי ההמרה גבוהים ויש גם מינימום מאד גבוה בשביל לקנות מבלי להשלים לעמלת מינימום, כך שצריך לחסוך הרבה זמן עד שניתן לקנות. ראיתי שהדעה הרווחת בפורום כאן זה לקנות VT מIB ולא מברוקר ישראלי. אני מפספס משהו?

לא הבנתי למה זה קשור לגודל התיק? עד כמה שאני יודע, קניית VT בברוקר ישראלי פשוט פחות משתלמת כי שערי ההמרה גבוהים ויש גם מינימום מאד גבוה בשביל לקנות מבלי להשלים לעמלת מינימום, כך שצריך לחסוך הרבה זמן עד שניתן לקנות. ראיתי שהדעה הרווחת בפורום כאן זה לקנות VT מIB ולא מברוקר ישראלי. אני מפספס משהו?
לא יודע, אולי זו החלטה אישית, בעיני זה לא גבוה. משלם $5 עבור רכישת VTI בברוקר ישראלי.

מה מספרי הניירות הר"מ ? ובאיזה סקטורים הם משקיעים?
1.בלאקרוק אלטשולר EMERGING
2. USSC (US Small Cap Value Weighted Index)

בנוסף מה בחרת ברכיב הסולידי שלך בתיק ? איזה ניירות אמורות להיות רכיב סולידי שלך בתיק?

לעניות דעתי יש לקחת את חלוקת האחוזים שהחלטת לתיק ליישם אותם על כלל ההשקעות שלך בלי קשר למקורות הכספים שלך
תיק השקעות קרה"ש ואו תיק השקעות מבית השקעות - מקור הכספים אינו רלוונטי למדניות החלוקה של של אחוזי האחזקה שהחלטת

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
N הערכה מחדש - חוות דעת על תיק שוק ההון 25
S סוחר מתחיל - תיק עצמאי חוות דעת. שוק ההון 12
N תיק השקעות - חוות דעת שוק ההון 23
Y חוות דעת לפני פתיחת תיק שוק ההון 4
G חוות דעת על תיק השקעות (תיק פרטי, קה"ש, קופות גמל ופנסיה) שוק ההון 14
B חוות דעת על תיק לזוג בני 65 שוק ההון 7
א חוות דעת על תיק השקעות (תיק פרטי, קה"ש ופנסיה) שוק ההון 5
T תיק השקעות- חוות דעת שוק ההון 4
T חוות דעת על תיק השקעות שוק ההון 3
I חוות דעת לגבי תיק השקעות שוק ההון 17
א חוות דעת על תיק השקעות שוק ההון 13
B תיק השקעות ראשון - חוות דעת שוק ההון 4
G חוות דעת תיק ההשקעות הראשון שלי שוק ההון 2
T חוות דעת - תיק השקעות ראשון שלי שוק ההון 6
pasta חוות דעת על תיק השקעות חדש שוק ההון 11
D חוות דעת תיק השקעות - התיק של DOR22 שוק ההון 16
stamEhad חוות דעת על תיק השקעות ראשון לבת זוגי שוק ההון 14
stamEhad חוות דעת תיק קיים של הייטקיסט בן 32 - מחפש את השינויים הנכונים שוק ההון 14
Y חוות דעת על תיק השקעות פשוט מני"ע נסחרים בשקלים שוק ההון 3
A חוות דעת תיק השקעות ראשון שוק ההון 1
חורש חוות דעת על בניית תיק עם שילוב שוק מקומי שוק ההון 6
נ חוות דעת על תיק השקעות + שאלה על אג"ח שוק ההון 11
שיר הלל לטבע חוות דעת על תיק מנייתי שוק ההון 12
Y חוות דעת - תיק השקעות 2 מיליון שקל תוך 10 שנים שוק ההון 23
twister חוות דעת ראשונית על תיק שבניתי באמצעות החומרים מהבלוג והפורום שוק ההון 9
S חוות דעת על תכנון תיק השקעות שוק ההון 4
M חוות דעת על תיק השקעות חדש שוק ההון 20
ר חוות דעת על תיק חדש - מעבר מBlackRock לVanguard שוק ההון 35
ה תיק חדש|| חוות דעת לפני פתיחה שוק ההון 1
ק מבקש חוות דעת על תיק בהשראת Four pillars of investing שוק ההון 135
S חוות דעת על תיק פרטי + IRA שוק ההון 7
1337justme חוות דעת על תיק לפני קניה - חוזה אישי ראשוני שוק ההון 32
C חוות דעת לגבי תיק ואופן ההשקעה שלו שוק ההון 7
B אפיון תיק השקעות - חוות דעת שוק ההון 16
A חוות דעת לגבי תיק 50-50 שוק ההון 17
unrealx תיק השקעות מנוהל - חוות דעת? שוק ההון 2
I חוות דעת לגבי תיק ההשקעות ושאלה לגבי דיבידנדים שוק ההון 20
I חוות דעת על תיק השקעות ושאלה לגבי אג"ח שוק ההון 6
F חוות דעת לגבי תיק השקעות שוק ההון 6
א חוות דעת על תיק השקעות 70/30 שוק ההון 16
ש מבקש חוות דעת על תיק ההשקעות הבא שוק ההון 5
M חוות דעת לגבי סיכון תיק השקעות שוק ההון 37
P חוות דעת על תיק אמריקאי בIB שוק ההון 9
shlomi171 חוות דעת על תיק השקעות שוק ההון 21
D חדש כאן - חוות דעת על תיק השקעות ולבטים להמשך שוק ההון 3
י תיק ני"ע להורים בפנסיה -חוות דעת שוק ההון 18
סנופקין חוות דעת: פתיחת חשבון ב IB ישראל וחיבור לחשבון האמריקאי שלי ב IB שוק ההון 51
L חוות דעת על תמהיל משכנתא + מיקוח ריביות נדל"ן 8
עלילה מסלול חוות דעת על תמהיל של יועץ נדל"ן 32
T חוות דעת על ייעוץ שקיבלתי מיועץ השקעות בבנק שוק ההון 9

נושאים דומים

Back
למעלה