• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

התלבטות בין SPX/MSCI-EURO/MSCI-EM או ACWI

theone2342

משתמש רגיל
דירוג
27
כרגע התיק מורכב משלושת הקרנות הנ"ל של אשס.חוץ בחלוקה המומלצת של של 60/25/15 אחוז.
לאור הורדת דמי הניהול של ACWI ל0.2 אני מתלבט אם שווה לי לעבור לקרן הזאת החל מההפקדות הקרובות (לא מתכוון ליצור אירוע מס ע"י מכירה והעברת קרנות הקיימות).
יתרונות:
- חשיפה לשווקים נוספים.
- פשטות התיק - נייר 1 לעומת 3.
חסרונות:
- מצד שני, אני מאבד את האפשרות לאזן את התיק הכללי שלי,
- אין אפשרות לתת עדיפות לסקטורים מסוימים (גם אם זה לא בהכרח יותר טוב),
- חשיפה לפחות מניות / פיזור קטן יותר.
- דבר דמי הניהול מעט יקרים יותר (אם כי זה זניח).

מישהו נמצא בהתלבטות דומה?
אשמח לחוות דעת .

תודה.

נערך לאחרונה ב:
לא בדיוק התלבטות דומה, אבל הייתי עם השילוש שאתה נמצא בו כעת, עברתי ל VT (בגלל הפשטות של קרן 1 והפיזור), ועכשיו אני מתלבט לעבור מVT אל ACWI השקלית.
אני חושב שבסוף אין כאן תשובה נכונה כי מדובר על אופטימיזציות שמבוססות על הנחות שעתידות להשתנות במהלך השנים הבאות.
יש כאן המון מקום להעדפה אישית. מבחינתי ההעדפה של ני"ע מנייתי יחיד היה שיקול מרכזי. (פשטות, מסיר ממני חששות בסגנון "אולי האיזון שבחרתי לא מספיק טוב, אולי הפיזור לא מספיק טוב - אולי נעשה שינויים")

ועכשיו בקשר לההתלבטות שלי בין VT ל ACWI השקלית הוא בעיקר מטעמי נוחות של חוסר צורך של השקעה מחדש של דיבידנדים והבדל חויבי (כרגע) בתשואות עקב צבירת דיבידנים, מיסוי ריאלי, עמלות של עבודה עם ברוקר ישראלי (המרות מטח ועמלת ק\מ)

ב-פירדמת הצרכים של המשקיע משמעת מקבלת משקל הרבה יותר גבוה מבחירת נ"יע דמי ניהול וכו', לכן לדעתי אם אתה חושב שני"ע אחד יתן יתרון למשמעת שלך (כמו שאני מאמין שיעזור לי כמו שרשמתי למעלה) אז אולי זה יתאים לך.

*לא המלצה לא ייעוץ

בהצלחה!

תודה על הסבר,
הבנתי שיש נקודה נוספת שצריך לקחת בחשבון וזה סין - האפשרות שתחליף סטטוס ממדינה מתפתחת למפותחת, מה להבנתי יוציא אותה מקרן MSCI-EM וכך אפספס אותה..
מתי 'לפי הערכות' זה צפוי לקרות? עד כמה זה אמור להוות שיקול?

זה לא נכון לזרוק מספר (כי אפשר לדעת כלום) - אבל יש אומרים שאם היא תמשיך בכיוון, אז בעוד כמה עשרות שנים.
שוב, גם יכול להיות באותה מידה שהתרחיש הזה לא יקרה. קח בחשבון.

נערך לאחרונה ב:
מה מונע ממך לעבור לקנות עולמי מעתה, לשמור את הקיים ופעם בכמה זמן שמעוניין לתת איזון או הטיה להוסיף לאחת מהשלוש קצת

הבנתי שיש נקודה נוספת שצריך לקחת בחשבון וזה סין - האפשרות שתחליף סטטוס ממדינה מתפתחת למפותחת, מה להבנתי יוציא אותה מקרן MSCI-EM וכך אפספס אותה..
לדעתי זה סתם מחשבה של מישהו ולא באמת בעיה רצינית\ידועה.
אפשר לחשוב על עוד "בעיות" כאלה ואפילו יותר חמורות ,אני לא הייתי לוקח את זה כשיקול כרגע.

אמת בעיה רצינית\ידועה
למה לא ידועה אם סין אכן במגמה הזו + אנו מדברים על תיק לעשרות שנים, הבעיה עלולה לצוץ דווקא בזמן שאתה עם רווח מכובד מאוד שיאלץ אותך לשלם סתם המון מס כי תהיה חייב לשנות את התיק בתרחיש כזה או גרוע יותר, לספוג הפסדים כבדים אם לא תגיב בזמן הנכון.

אפשר לחשוב על עוד "בעיות" כאלה ואפילו יותר חמורות
אשמח לשמוע עליהן

According to Beijing’s “Two Centenary Goals” blueprint, China will become a completely developed country by 2049. The two primary objectives on the road to achieving this are eradicating absolute poverty by 2020 and creating a “moderately well-off society” by 2021. To do so, China is aiming to double its 2010 per-capita GDP to 10,000 USD by 2021 and complete urbanization by around 2030.

https://www.echinacities.com/expat-...ijing's “Two Centenary,-off society” by 2021.

לא יודע מה דרגת ההנפצה של זה :)
אבל לא נראה שזה יקרה בעשור הקרוב.

לא ממליץ ולא מייעץ

אופק ההשקעה של רובנו הוא לפחות 30 שנה, כלומר אם זה יקרה לפי מה שרשום שם, יהיה לך רווח נאה על 3 הקרנות ואז תצטרך למכור בכוח את EIMI ולהקדים תשלום מס רב.
או כמו שאמרתי, אולי לספוג הפסדים כבדים אם לא תעשה את זה בתזמון הנכון.
טבע האדם הוא לא להתייחס לדברים שיקרו עוד עשרות שנים, אבל לדעתי צריך לעשות חושבים לגביי השלכות של זה על התיק.

אני כרגע עם סכום גדול מאוד ב3 הקרנות, להעביר הכל לSSAC זה קצת ברוך, אני צריך לחשוב אם לעשות את זה (עדיין בשלשה, דמי ניהול נמוכים פי 2, ויש פיזור רחב יותר במתפתחות, וגם קיים היתרון של איזון עם פנסיה של סנופי אם לא תהיה פנסיה עולמית נורמאלית).
אם הייתי צריך לשלם מיסים על זה, יש מצב שאולי הייתי מוותר.
מה שבטוח, כסף חדש יכנס לSSAC

נערך לאחרונה ב:
קניתי אתמול בהפקדות החדשות SSAC בחשבון הממוסה (החזקתי שם לפני את ה3 קרנות).
בחשבון הפטור, מכרתי את כל הכסף שחנה בקרנות נאמנות וחיכה לקנות VWRA, וקניתי בכל הסכום SSAC.

(החזקתי שם לפני את ה3 קרנות)
מכרת את כל היח' ב3 הקרנות? או שפשוט השארת אותן ותקנה SSAC רק עם כסף חדש?.

כמו שאמרתי וגם כמו שאחרים ציינו, זה לא שחור ולבן, יכול להיות שהתרחיש הזה לא יקרה (למרות שכרגע נראה שכן). ובנוסף יש גם את היתרונות ל3 הקרנות שציינתי.

למה לא ידועה אם סין אכן במגמה הזו + אנו מדברים על תיק לעשרות שנים, הבעיה עלולה לצוץ דווקא בזמן שאתה עם רווח מכובד מאוד שיאלץ אותך לשלם סתם המון מס כי תהיה חייב לשנות את התיק בתרחיש כזה או גרוע יותר, לספוג הפסדים כבדים אם לא תגיב בזמן הנכון.
זה נושא רחב מידי אז אני מתקשה לענות(גם כי אני לא מבין בזה מספיק).
ניקח רגע את הצד הפוליטי.
המדד הוא אומנם "פסיבי" אבל הוא בעצם מנוהל, הקביעה כמה אחוז ממנו יהיה מושקע בסין(שהיא לא דמקורטית ולא מערבית) היא הרבה פעמים פוליטית משני הצדדים.
המערב מחליט על חברות שהוא לא משקיע בהם ומצד שני הסינים מחליטים באיזה חברות מותר למערביים להשקיע מבחינתם.
החברות שמנהלות את המדדים גם מבצעות החלטות בנושא כמובן ומחליטות איזה משקל לתת למניות סיניות מכול מיני שיקולים שונים ומשונים.
יכול להיות מצב למשל שהמדד שאחריו VT עוקבת יחליט להגדיל את המשקל של סין ב5% ומדד אחר יחליט להגדיל אותו רק ב1% או הפוך.
כלומר אתה משקיע בסין לפי "חלקה בעולם" כמו שנקבע ע"י פוליטיקה ומנהלי מדדים ולא לפי איזה נוסחה טבעית של פסיביות מושלמת
זה לא משהו שיש לך שליטה עליו או יכולת לחזות.

אתה תמיד יכול לקנות קרנות שמשקיעות בשוק הסיני במידה ואתה רוצה חשיפה שונה ממה שנקבע ע"י חברות המדדים.

ברגע שסין תתקבל בקהילה הבן לאומית כמדינה מפותחת זה יצור שינוי עולמי פיננסי שסביר שיגרום לשינויים גדולים במדדים.

לאחרונה קרנות קנו טסלה בגלל שהיא נכנסה למדד ומכרו חברות אחרות.
תחשוב על משקיע בשוק האמריקאי הוא "פתאום מקבל" את טסלה בעשריה הראשונה בלי שהוא נהנה מהצמיחה האדירה שלה בשנים הקודמות.
איך זה קרה? מנהלי המדד החליטו......היו גם יכולים להחליט שכרגע לא והם יבחנו את זה בעוד שנה,זה החלטה אקטיבית שמשנה מאוד למשקיע הפסיבי בקרנות העוקבות...........

כלומר אתה סומך על הניהול וההחלטות של מנהלי המדדים, אין באמת תיק פסיבי "מושלם"

ומה יקרה עם אוסטרליה תחבור לסין ותתחיל לצמוח בצורה קיצונית?
אתה לא יכול להתכונן לכול תרחיש שקיים.

אני מאמין שלהתחיל לחשוב על כול מיני תרחישים כאלה ולשנות את ההשקעה שלך כול שנה(כי היום זה עלה לך בראש ושנה הבאה יהיה משהו אחר)סביר שיגרום למשקיע הפשוט יותר נזק מתועלת.

אשמח לשמוע עליהן

בהמשך למה שרשמתי על אוסטרליה כיד הדמיון.......בלי לזלזל זה שיקול ש"פתאום עלה לך בראש" ואפשר לחשוב על עוד המון כאלה.

סתם דוגמה(לא בטוח הכי מוצלחת אני שולף מהראש) נניח שארה"ב תחליט שלא מתאים לה יותר התחמקות ממס דיבידנדים לא בתעודות סינטטיות(יש סימנים שזה כבר קורה)ולא בתעודות איריות\קנדיות וכו ותבטל את ההסכמים למס מופחת.
אז קרנות צוברות יכולות להפוך ל"אסון".
משלמות 25% מס בחלוקה ועוד 25% ממה שנשאר במשיכה ועם רוצים לפתח את התרחיש אז תוסיף לתרחיש שרוב רווחי ההון יעברו לדיבידנדים במקום לעליית ערך מסיבות של רגולציה.

אז עכשיו אתה הולך למכור את כול הקרנות הצוברות שלך בגלל שיש סיכוי שבעתיד הרחוק זה יקרה?
ומה יקרה שנה הבאה תחליט לעבור מקרן X לקרן Y כי אחת מהם לא כוללת את מצרים וראית תחזית שמצרים תצמח בטרוף בעשור הקרוב?

בקיצור אין לזה סוף........

ברגע שסין תתקבל בקהילה הבן לאומית כמדינה מפותחת זה יצור שינוי עולמי פיננסי שסביר שיגרום לשינויים גדולים במדדים.
בדיוק, אז דווקא בגלל כל מה שרשמת (בנוסף גם לדוגמאות לספקולציות אחרות ), לא עדיף לזרוק את "האחריות" על כל הבלאגן הזה על מנהל הקרן? (גם אם יש קנס של עמלות וקצת מס). ככה אתה תקבל את סין (או כל מדינה אחרת) בכל תרחיש, מבלי לחשוב על זה אפילו

בדיוק, אז דווקא בגלל כל מה שרשמת (בנוסף גם לדוגמאות לספקולציות אחרות ), לא עדיף לזרוק את "האחריות" על כל הבלאגן הזה על מנהל הקרן? (גם אם יש קנס של עמלות וקצת מס). ככה אתה תקבל את סין (או כל מדינה אחרת) בכל תרחיש, מבלי לחשוב על זה אפילו
לא חושב, כמו שציינתי מיליון דברים יכולים לקרות.
אולי ארה"ב תאסור על חברות אמריקאיות להחזיק מניות סיניות?
אולי יתפתח מדד חדש.
בכלל כול העניין הזה של מדינות מתפתחות\מפותחות הוא לא ברור בכלל(קראתי על זה פעם)יש מחשבות של כול מיני גופים לבטל אותו לחלוטין.
אני מאמין שקרן שמשקיעה בסין תמשיך להשקיע בסין או תספק למשקיעים שלה דרך להמשיך להשקיע במה שהם רכשו(במידת האפשר).
אני לא רואה כתרחיש סביר שיום אחד מישהו מחליט שסין והודו נקראות מהיום "מדינה מפותחת" ובאותו יום מדדי מדינות מתפתחות ימכרו את כול האחזקות במדינות אלו בגלל זה, הרבה יותר סביר שזה יהיה תהליך ושיהיה מנגנון שיאפשר להם להמשיך את ההשקעה בלי למכור(אולי פשוט ישנו את השם של הקרן?)
עוד פעם הכול יכול להיות אבל יש אין ספור תרחישים לא פחות סבירים(לדעתי)להתגונן מהם גם ואין לזה סוף.......

לדעתי (הלא מקצועית) אם סין תהפוך למדינה מפותחת זה לא יקרה בפתאומיות, זה תהליך שימשך שנים ויהיה מספיק זמן להיערך אליו בצורה של שימוש בהפקדות חדשות לצורך תיקון הסטיה שעתידה לבוא

זה תהליך שימשך שנים ויהיה מספיק זמן להיערך אליו בצורה של שימוש בהפקדות חדשות לצורך תיקון הסטיה שעתידה לבוא
ואם זה יקרה בשלב המשיכה? יכול להיות שתאלץ למשוך הרבה יותר ממה שתצטרך ולקנות נייר אחר תוך תשלום מס לא מבוטל.

אבל כמו ש @nicepo1 אמר, יש יותר מדיי תרחישים בשביל לדעת באמת מה יהיה

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
D התלבטות בין רכישת דירה 3 להשקעה לבין המשך השקעה בקרן כספית + קה"ל נדל"ן 9
מ התלבטות בין שתי הצעות לדמי ניהול בפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
K התלבטות לגבי מסלולי השקעה בקופת גמל בתיקון 190 שוק ההון 0
F התלבטות מבחינת 2 דברים בפתיחת תיק אצל הברוקר שוק ההון 5
א קרן כספית - התלבטות שוק ההון 15
O התלבטות אם להשאיר דירה שניה או למכור נדל"ן 10
B עבודה ראשונה בהייטק התלבטות קופג או קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 20
Bosco התלבטות קשה - השקעה עבור בן משפחה שוק ההון 32
deussex התלבטות האם השקעה דרך בית השקעות ישראלי ובלאק רוק עולמית - מאבדת בעצם את הדיבידנד ? שוק ההון 10
מ התלבטות קשה לגבי דמי אבטלה, דמי לידה ומה שביניהם יומני מסע אישיים 2
E התלבטות לגבי חלק סולידי בתיק השקעות שוק ההון 0
O התלבטות לאן לנתב כסף פנוי כל חודש שוק ההון 5
B התלבטות בין S&P500/כספית/העברה מט״ח שקל לדולר - לטווח של כחצי שנה שוק ההון 7
D ויתור על אזרחות אמריקאית - התלבטות מיסים 43
O התלבטות בבחירת דירה - דירה בהנחה נדל"ן 9
מ התלבטות בין פיקדון בבנק לקרן מחקה אגח מיסים 0
הפרופסור התלבטות מה רלוונטי יותר לתעשיה, היום ובעתיד התפתחות אישית 6
D התלבטות אם להמשיך להחזיק דירה שנייה. נדל"ן 23
B התלבטות בין שתי חלופות השקעה נדל"ן 6
M התלבטות בבחירת מוסד לימודים לכלכלה התפתחות אישית 7
A התלבטות בין הנדסת נתונים לכלכלה וסטטיסטיקה התפתחות אישית 8
M התלבטות לפני מעבר דירה שמייקר את הוצאות השכירות נדל"ן 13
ב התלבטות ביטוח מנהלים מול פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 23
V התלבטות קריירה קשה - קידום או עזיבה התפתחות אישית 17
J התלבטות בנוגע למשיכת כספי פנסיה בצורה חד פעמית לפורש לפנסיה עקב הכנסות אחרות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 27
A התלבטות לגבי פרעון משכנתא נדל"ן 2
O התלבטות לגבי משכנתא והון פנוי נדל"ן 29
N התלבטות בנוגע לפרעון משכנתא נדל"ן 15
א מחזור או פרעון חלקי של משכנתא - התלבטות נדל"ן 6
ז התלבטות לגבי תחום בקריירה התפתחות אישית 3
ד התלבטות באיזה מסלול לעשות פירעון חלקי של המשכנתא נדל"ן 15
ר התלבטות מה לעשות עם תיק ההשקעות שלי בהיבט הון עצמי לקניית דירה להשקעה שוק ההון 2
ל התלבטות בין שני כיווני קריירה התפתחות אישית 6
romrom התלבטות בין דירות (מחיר למשתכן) נדל"ן 2
בובין חוט-השני התלבטות לגבי דירה על דרך נמיר נדל"ן 13
A התלבטות לגבי פרעון משכנתא נדל"ן 15
א האם למשוך תגמולים בפטור ממס - התלבטות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 12
T התלבטות בין 2 מסלולי קריירה בראיית חשבון התפתחות אישית 1
א התלבטות השקעה נדל"ן 1
M התלבטות לגבי רכישת נכס נדל"ן 6
T התלבטות בבחירת בנק חדש צרכנות פיננסית 12
R התלבטות האם למכור מגרש או לבנות נדל"ן 60
ה התלבטות בין מק״מ לפקדון בבנק שוק ההון 3
ב התלבטות בין 3 ל- 4 חדרים - מחיר למשתכן נדל"ן 8